UIT DE OMSTREKEN ZATERDAG 22 DECEMBER '34 H AARLEM'S DAGBLAD 6 I IJMUIDEN MED. BOND VAN CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS. De afdeeling Velsen van den Nederl. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders zal Maandag 24 December haar 20-jarig bestaan herdenken. Ter gelegenheid van dit jubileum zal des avonds in het gymnastieklokaal van de Christ. School aan de Langenveldstraat een feestavond worden georganiseerd. De voorzitter van de jubileum-commissie de heer F. Tytsma en de bondsvoorzitter de heer W. Strijbis zullen het woord voeren, verder is er zang, muziek en voordrachten, verder zal een reciteerwedstrijd worden gehouden en zullen aenige jubileerende bestuursleden wor den gehuldigd. CHR GER. KERK. Door den kerkeraad van de Chr. Ger. ge meente is beroep uitgebracht op ds. H. Hoo- gendoorn van Zieriksee. Verder werden geko zen als ouderling de heer S. Boon en als dia ken, de heer H. van Oosten. HET KERSTPROGRAMMA VAN HET LEGER DES HEILS. Het Leger des Heils heeft voor de komende feestdagen een druk programma samengesteld A.s. Maandagavond zal in besloten kring de uitdeeling van levensmiddelen aan behoeftige gezinnen plaats vinden, tot welke uitdeeling de ingezetenen van IJmuiden het Leger des Heils in staat hebben gesteld. Op den eersten Kerstdag des morgens zes uur heeft een wijdingsstonde plaats. Kinderen zullen zingen en een mooie zangdienst zal worden uitgevoerd. Des morgens 10 uur vindt een Kerst-Heili- gingsdienst plaats, des middags 3 uur een mu ziek- en zangfeest, met medewerking van mu ziekkorps, zangkoor en jeugdkoor, 's Avonds 8 uur wordt een openbare Kerstsamenkomst gehouden. Op den tweeden Kerstdag heeft 's middags drie uur een jongelieden demonstratie plaats met medewerking van alle jeugd-afdeelingen. Des avonds 8 uur sluiting van het Kerstfeest met lichtbeelden en tableaux. Vertoond wordt o.a. ..De Vierde der Wijzen", een verhaal uit den tijd van Jezus' wandeling op aarde. Alle samenkomsten worden gehouden in de keurig versierde zaal met verlichten kerst boom. De heer N. C. Hin 35 jaar voorzitter van het R.-K. Parochiaal Armbestuur. De heer N. C. Hin. Op den tweeden Kerstdag viert de heer N. C. Hin alhier een zeldzaam jubileum. Dien dag zal het 35 jaar zijn geleden, dat hij werd be noemd tot voorzitter van het R.K. Parochiaal Armbestuur .welke functie hij sindsdien onaf gebroken heeft bekleed. Vooral in den tijd van economischen neer gang, zooals wij dien thans kennen, is het lid maatschap van een armbestuur geen sinecure. De middelen zijn schaarscher, de behoeften grooter en onder zulke omstandigheden is een beleidvol optreden vooral van den voorzitter, een eerste vereischte. De taak is in den regel ondankbaar en dat de heer Hin haar 35 jaar lang met onverminderde liefde heeft vervuld, is wel een bewijs, dat het werk hem na aan het hart ligt. En dit is dan ook algemeen be kend; de heer Hin en het R.K. Armbestuur zijn één en wij zijn er van overtuigd, dat hij zijn functie zal blijven bekleeden zoolang de om standigheden hem dit veroorloven. De heer Hin bekleedt nog tal van andere functies; zoo is hij gedurende vele jaren lid van het R.K. Burgerlijk Armbestuur (Maat schappelijk Hulpbetoon). Op den tweeden Kerstdag van het jaar 1929 is zijn 30-jarig jubileum onder groote belang stelling gevierd. Wij twijfelen er niet aan of ook thans zal deze dag niet ongemerkt voor bijgaan. Sam Vlessing's Muziekschool. Openbare les. De leerlingen van Sam Vlessing's Muziek school hebben in de kleine zaal van het Thalia Theater een openbare voordrachtsoefening gegeven ten aanhoore van een talrijk publiek. De samenstelling van het programma, dat uit niet minder dan 40 nummers bestond viel zoowel om de keuze der vertolkte meesters uit het klassieke en meer moderne les-repertoire als om de met zin voor aangename afwisseling gemaakte rangschikking alleszins te loven. Uiteraard mag op een avond als deze iedere jonge leerling op een applausje i-ekenen, doch men kan toch al spoedig constateeren of het alleen welwillendheid, aanmoediging, of een soort familie-bijval is, welke dit applaus uit lokt dan wel spontane waardeering voor het geen de leerlingen der oudste plaatselijke mu ziekschool presteeren. Al zijn het niet allen toekomstige meesters, die zich op zulk een avond voor de eerste maal in het openbaar laten hooren. wie zich tot aan dachtig luisteren en begrijpen zet, zal gemak kelijk kunnexx ontdekken, dat bij vele leerlin gen niet alleen de vaardigheid in het bespe ler '5et instrument tot eexx bepaalden graad gena a is, maar ook of het begrijpen van den geest van het werkje, dat zij vertolken, aanwezig is of niet. Het is niet doenlijk alle optredeixden bij name afzonderlijk te noemen. De avond was belangwekkend voor het publiek en inspan nend voor de leiders vaxx Sam. Vlessings mu ziekschool, den heer Philip S. Vlessing en mej. Netty Vlessing. Met deze openbare les heeft dit instituut ge toond, dat het zijn leerlingen niet alleen tech nisch-muzikale ontwikkeling bijbi'engt, doch ze als de begaafdheid aanwezig is, ook in de kunst weet in te wijden. Dat dit door de jeugdige studenten op prijs werd gesteld bleek uit het aanbieden van bloemen. BONNENVERZILVERING ,,ST. JOSEPH". De afdeeling IJmuidexx van den R.K. B.B. ..St. Joseph" geeft gelegenheid tot het verzil veren van bonnen voor de beide Kex-stdagen en Nieuwjaarsdag op Maandag 24 December van 79 uur in het Patronaatsgebouw Zeeweg IJmuiden-Oost. INVOER DEENSCHE VISCH. De Deensche motorkotter Lydia is hier uit Esbjerg aangekomen met een lading levende visch, bestemd voor een plaatselijken impor teur. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt Timor IJM. 491, vangst 200 manden braad- schelvisch. 50 manden schelvisch, 100 manden wijting. 70 manden radio. 50 manden gul, 15 manden kabeljauw, totaal 485 manden, bene vens 100 stuks stijve kabeljauw en 40 kistjes schelvisch. Amsterdam IJM. 58, vangst 40 manden schelvisch. 65 manden braadschelvisch, 125 manden makreel. 30 manden wijting. 40 man den gul, 70 manden koolvisch, 60 manden poon, totaal 430 manden, benevens 60 stuks stijve kabeljauw. Christine IJM. 2. vangst onbekend. BESOMMINGEN. Trawlers: Emma IJM. 177. 105 manden f 1850 Protinus. IJM 85. 320 manden 2020 Loggers: IJM. 204 f 930: KW 28 f 480: KW 154 f 1000: KW 112 f 440; KW 24 f 650; KW 35 f 950: KW 62 f 820; KW 51 f 540; KW 67 f 890; KW 52 f 540. Ongeval met de Rijkspont. Tweemaal tegen de kade gebotst. Vrijdagmiddag is de nieuwe vrij varend'5 Rijkspont no. 7 ten gevolge van den mist uit den koers geraakt. Het logge gevaarte lien met een flinke snelheid teaen het hoofd var de pontbaven van de Noordzijde. De opstaan de kien kwam daarbij in botsing met een op de kade staand huisie, waardoor de klep ern stig werd beschadigd. De pont moest daaron een eind terug, om dan de ponthaven weer ir te varen. Bij deze manoeuvi'e kwam de kier in botsing met het remmingwerk, tengevolge waai-van ook dit ernstig beschadigd werd. Het. ongeluk veroox-zaakte onder de talrijke passagiers van de pont een angstige stem ming, maar gelukkig liep alles zonder per soonlijke ongelukken af. De matei-ieele schade is echter vrij groot De rechterklep werd nagenoeg geheel ver nield. Het ongeluk is vermoedelijk mede het ge volg van de slechte bestuurbaarheid van het logge vaartuig. Brederoodscheweg wordt Aarnout-Brederodelaan. Bij een deftig kleed hoort een deftige naam. De „beruchte" Brederoodscheweg heeft een nieuw kleed gekregen, maar nog zijn de be woners niet tevreden. Zij meenen, dat nu deze weg een voornamer uiterlijk bezit, ook de tijd rijp is om den naam te veranderen. Men zou denken, dat deze bewoners, nu ze eindelijk, na vele jaren te hebben gezucht onder het leed. dat zij door den slechten toestand, waarin de weg verkeerde hebben moeten dragexx, een anderen naam wenschen, om zoo spoedig mo gelijk deze misere te vergeten, maar dat is het niet. Wat het dan wel is? Reeds meermalen hebben de bewoners door tusschenkomst van de Vereeniging Saixtpoort's Bloei aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat zij gaarne een anderen naam voor den weg wenschten. in verband met de vele ver gissingen, welke ontstaan, doordat, aanslui tend aan dien weg, een in Bloemendaal gele gen weg den naam Brederodeweg draagt. Daar de ruïne in de gemeexxte Velsen ligt, hebben Burgemeester en Wethouders dezer gemeente bezwaar den naam Brederode te laten vallen. B. en W. verzochten daarom aan hun Bloe- mendaalsche collega's, den naam van hun Bre derodeweg te wijzigen. Dit gemeentebestuur heeft daartegen bezwaar omdat de naam van den weg. die vroeger Meer- en Bergscheweg heette, indertijd is vex-anderd in Brederodeweg en omdat de vernoeming van een weg „vrij veel administratie met zich brengt. Daar Bloemendaal dus niet wil meewerken tot een oplossing, achten B. en W. van Velsen het 't beste den naam van den weg eenigszins te wij zigen en dien te doen luiden: „Aarnout-Brede rodelaan". Graaf Aarnout van Holland begon in 990 met den bouw van het kasteel Bre derode. De armzalige „weg" wordt dus een deftige „laan". Maar de bewoners daarvan zullen nu zelf de lasten van deze naamsverandering moeten dragen. Doch dat ïxxoeten ze er maar voor over hebben. „Wie mooi wil wezen moet pijn kunnen lijden" zegt het spreekwoord. ..AMBTELIJKE MISDRAGINGEN". Bij den Raad is ingekomen een adres van G. J. Nieuwpoort te Santpoort waarin wordt verzocht, door en uit den Raad een commissie van onderzoek te benoemen, met betrekking tot „ambtelijke misdragingen" van den wet houder van Openbare Werken, het college van burgemeester en wethouders en den notariee- len lasthebber der gemeente, den heer Dolle man. B. en W. stellen den Raad voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Noodlottig verkeersongeval. Zestienjarige jongen bij aanrijding gedood. Vrijdagavond is op den Stationsweg alhier bij de Van Tuyllweg een ernstig ongeluk ge schied, dat een 16-jarigen jongen het leven heeft gekost. Omstreeks 6 uur reed deze jongen v. d. S. genaamd, wonende IJmuiden-Oost', achter een handkarretje huiswaarts. Vermoedelijk tengevolge van de mist werd de joixgen aan gereden door een hem achteroprijdende auto, bestuurd door den hee rM., te Velsen. De botsing was hevig en het gevolg was dat de jongen eexx eind werd meegesleurd en daarna deerlijk gewond op den weg bleef liggen. Spoedig waren de dokters v. d. Kooy, Van Leuven enBosman ter plaatse, die den jon gen verbonden. Het werd in zorgwekkenden toestand naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig aan de gevolgen overleed. De auto van den heer M. werd in beslag genomen, voor nader onderzoek. ONTSLAG VAN EEN ONDERWIJZERES. Door de daling van het aantal leerlingen der school voor B.L.O. komt met ingang van 1 Januari 1935 één leerkracht niet meer voor Rijksbijdrage in aanmerking. Deze zal daarom op wachtgeld dienen te worden gesteld, aldus deelexx B. en W. den Raad mede. In overeen stemming met het betreffend advies der com missie van bijstand voor Onderwijszaken zijn B. en W. van oordeel, dat hiervoor in aanmer king komt de onderwijzeres mevrouw A. C. Roelse—Bedijs. B. en W. stellen voor, de door deze onder wijzeres bekleede betrekking met ingang van 1 Januari 1935 op te heffen en haar op grond hiervan met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen. DRIEHUIS De firma Bode, Driehuizerkerkweg 81 te Driehuis, heeft voor liefhebbers van mooi ta felzilver zilveren lepeltjes, die tevens als sou venir uitstekend geschikt zijn. Deze lepeltjes zijn keurig afgewerkt. Aan het eind van den steel is óf een afbeelding van de Ruïne van Brederode, óf het Wapen van Velsen aange bracht, Dat de zaak van de firma Bode up-to- date is getuigt het feit., dat ook lepeltjes met een afbeelding van de Snip verkx-ijgbaar zijn. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND Ondertrouw: J. Huismans en W. van Tu- nen; P. N. Kraakman en C. J. Kuijs. Getrouwd: S. Doets en L. B. Polte; P. J. Gillissen en J. Lustig. Bevallen: A. Tromp—Spek, z.; G. Langen- dijk—Groen, z.; F. LosHajos, z.; C. Reimes— van der Naaten, d.; A. Ph. van Dessel—Tee ling, z. Overleden: R. M. van 't Hoff, oud 5 dagen, dochter van W. C. van 't Hoff, wonende alhier MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen ..Kennemerland" en Vrije Veiling. 21 December 1934. SANTPOORT VERKEERSONGEVAL. Op den Rijksweg bij de splitsing van de Hoofdstraat heeft Donderdag een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe-auto, be stuurd door P. uit Alkmaar en een driewielige bakfiets met hulpmotor, bestuurd door V. te IJmuiden. V. duwde zijn driewieler dwars den Rijksweg over. waarbij deze werd aangereden door de van Velsen komende auto. die met zeer groote snelheid reed. De driewieler werd ernstig beschadigd en een hoeveelheid visch ging verloren. De auto reed den sti-aatbex-m op en vernielde een langs den weg staanden verkeei-spaal. Ook de auto werd beschadigd, Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. REDE MR. BIJLEVEI.D. De A. R. Kies vereeniging „Nederland en Oranje" en de Ar ja club „Talma" hielden een propaganda-avond in het gebouw der Ger Kerk aan de Burg. Enschedélaan. Als spreker trad op Mr. H. Bijleveld, oud- mnister van Marine met het onderwerp vas tigheid en verwarring. Mr. Bijleveld stelde de vraag, waarom ex- veel gesproken en gedokterd wordt over de crisis. Omdat wij het merken aan onze finan ciën. Wij zijn aan het geld gehecht en dat is geen zonde. Gevaarlijk echter is het, als we meenen langs stoffelijken weg den crisis te kunnen oplossen. Alles wankelt, alle pogingen van de regeering om hulp te bieden schijnen de crisis te vergrooten. Er heerscht verwar ring in het productieapparaat. Aan den eenen kant de groote zorgen, anderzijds opstapeling van schatten en producten. De vooruitgang der techniek van de laatste eeuw bi-acht den mensch geen verwondering ten opzichte van den grooten God, de mensch dacht dit alles zelf gedaan te hebben en men zocht den weg vrij van God en zijne ordening. Spreker illustreerde dit nader met de eman cipatie der vrouw. En nu dezelfde van vijf a tien jaar geleden, geen voldoening vindend, zich scharend onder slaafsche gehoorzaam heid aan dictatuur. Los wil men van traditie, historie en normen 't Resultaat ondervindt men aan den lijve. We moeten terug naar de ordening Gods. ons in zijn evangelie gegeven; dóar alleen is het geluk. We moeten dienaars zijn van Jezus' Christus, Wiens komst op aarde, als men- schenkind, wij eerstdaags weer herdenken en waarvoor wij in dezen adventstijd wederom in voox-bereiding zijn. Op een vraag, of de bewapening aller lan den ook haar oorzaak vindt in het loslaten van Gods ordening, antwoordde Mr. Bijleveld bevestigend. Het loslaten van die ordening Gods is mede oorzaak van gebrek aan naas tenliefde. Na het zingen van een psalm sloot Mr. Bij leveld de vergadering met gebed. HAARLEMMERMEER MAN TE WATER Vrijdagmorgen werd een man. genaamd C. O. en verblijf houdende in een logement te Haarlem, bibberend van kou en geheel door nat langs den weg nabij Vijfhuizen aangetrof fen. Naar Hoofddorp overgebracht zijnde, werd de man. die te kennen gaf dat hij nabij de nieuwe brug in de Zomervaart was gex-aakt. omdat hij in de meening verkeerde door een persoon met een mes te zijn achtervolgd, door de zorg van de politie van droge kleeren voor zien en wat op dreef gebracht. Op voorstel van den heer Loerakker, onder steund door de heeren Van Lierop en Fijma wordt met algemeene stemmen besloten de salax-issen der wethouders ad f 1250 niet te verlagen. De beide wethouders hadden zich gedurende de bespreking verwijderd. Met den heer de Wreede tegen wordt beslo ten het presentiegeld voor de raadsleden op f 4 per zitting te handhaven. Een vex-zoek van K. Vermcy om een tweede hypotheek op reeds gebouwde en in aanbouw zijnde huizen aan de Pontstraat wordt na dis cussie afgewezen met den heer Spilker voor. Het crediet ad f 16000 toegestaan voor de Veenenburgerlaan wordt met een jaar ver lengd. ZANDVOORT NED. VEREENIGING. Vrijdagavond vergaderde de afd. Zandvoort van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alc. dranken in de Oude Bewaarschool. Besloten werd op 14 Januair a.s. in Monopole een groote oropaganda-feestavond te organiseex-en. Bij die gelegenheid zal opgevoerd worden: „De Misstap", spel van de zee door Haarsma. TOONEELVEREEN. PHOENIX. De eex-stvolgende Phoenixuitvoering is vast gesteld op Zaterda? 26 Januari. In studie is genomen „Robbedoes". MANNENKOOR ONDERLING HULPBETOON. Het bestuur van het mannenkoor van On- dexiing Hulpbetoon heeft besloten op Maan dag 21 Januari een concert te geven, waar- aan ook het Kinderkoor zijn medewerking zal verleenen. ISRAëLIETISCH ARMBESTUUR. Het ïsraëlietisch Armbestuur organiseert on 19 en 20 January a.s. twee feestavonden tot i stijving van de kas. Medewex-king wox-dt ver leend door Henriëtte Davids, Silvain Boons, I. Zwaaf en Willy Dex-by. HEEMSTEDE KERSTCONCERT KAPEL „NIEUW VREDENHOF". Op den eersten Kerstdag, 's middags drie uur, geeft de organist Egbert Vos een Kerst concert in de Kapel „Nieuw Vredenhof" aan de Oldebarneveldtlaan te Heemstede met me dewerking van de zangeres Regina Tuininga. EEN GOUDEN PROFESSIEFEEST. Dinsdag 25 December len Kerstdag zal Zuster Emelie in huize St. Bavo alhier haar gouden Professiefeest vieren. Zr. Emelie was 28 jaar in OudenJbosch, ver volgens 6 jaar als overste in Steenbergen, ver volgens 4 jaar in Heemstede als overste, toen weer 6 jaar in Oudenbosch, warna zij in 1928 weer als overste in Huize St. Bavo alhier werd geplaatst. Op verzoek der regenten van Huize St. Bavo zal Zuster Emelie haar verdere levens dagen hier in Huize St. Bavo doorbrengen, nu als assistente-overste. Het zal de jubilaresse zeker niet aan be langstelling ontbreken. Voor hen die de jubilaresse willen compli menteeren is daarvoor gelegenheid van 11.15 12.30 uur. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afdeeling Heem stede van den Ned. R.K. Volksbond een leden vergadering. Medegedeeld werd, dat door het Nationaal Comité tot uitzenden van jeugdige werkloo- zen naar werkkampen dit jaar een kerstpak ket te koop zal worden aangeboden. De voor zitter beval het koopen daarvan warm aan. Het comité tot verschaffing van een kerst- gave, dat vermoedelijk a.s. Maandag weer aan de werklooze leden zal worden uitgereikt, is dankbaar voor de milde bijdragen, doch deed een beroep op de gelukkigen, die niet van de werkloosheid hebben te lijden, hiervoor één uur van het loon af te dragen. Hierna had de behandeling plaats van de begrooting over 1935. Deze werd na uitvoe rige bespreking goedgekeurd. Vei'volgens hield de heer H. A. Meeuwen oord een inleiding (de derde in dit seizoen) over het onderwerp „Geen ordening van Staat en Maatschappij zonder goed geordend ge zinsleven". Na zeer uitvoerig dit onderwerp- behandeld te hebben kwam spreker tot de conclutie dat, daar het toch niet mogelijk zou zijn dat de loonen zóó hoog zouden wor den dat een groot gezin een behoorlijk be staan zou hebben, er ook zal moeten komen een kinderfonds, waaraan allen mee moeten helpen, teneinde aan de groote gezinnen een eenigszins redelijk bestaan te verzekeren. Dit moet niet het karakter van een gift hebben, maar iets waarop men recht heeft. LISSE GEMEENTERAAD Vrijdagmiddag hield de gemeenteraad een openbare zitting; voorzitter burgemeester van Wijnbergen. Geïnstalleei'd werd het nieuwe raadslid, de heer J. Berbee Gz. Aangenomen werd het uitbreidingsplan. De heer C. Schrama bracht de steunrege ling ter sprake. Spr. vondt het niet onbillijk dat de bouwvakarbeiders bij werkloosheid ge lijkgesteld worden met de landarbeiders. Doch het geval doet zich voor, dat als een werklooze bouwvakarbeider enkeledagen werkt, dan wél 2/3 van het verdiende loon als bouwvakarbei der wordt afgetrokken van zijn steun naar het loon der landarbeiders. De voorzitter vond de motiveering van den heer Schrama niet sterk: Al wordt van een meerdere verdienste afgetrokken, de baten blijven ook grooter. Het kan ook voorkomen dat een landarbeider per dag een hooger loon verdient dan gewoonlijk. Wethouder Wax-merdam zeide toe, dat het door den heer C, Schrama opgemerkte onder de oogen zal worden gezien. De heer C. Schrama wilde de bouwvakarbei ders boven 60 jaar, evenals de landarbeiders, in de gelegenheid stellen tot het 65e jaar te stempelen en hen voor de steunx-egeling in aan merking doen komen. De voorzitter wil dit in overweging nemen. Een advies van Ged. Staten om de jaarwed den van de wethouders van f 650 terug te brengen op f 550 kon de Raad niet goed keuren. Het presentiegeld voor de raadsleden (f3) werd eveneens niet voor verlaging vatbaar ge acht. Het steunplan voor noodlijdende tuinders werd vastgesteld evenals vorige jaren. Aangenomen werd een gewijzigde verorde ning voor de gastarieven. Er zal een z.g. vast rechttarief worden ingevoerd, waarbij de on effenheden der thans geldende tarieven zijn weggenomen. Verschillende belastingverhoogingen werden vastgesteld: o.a. gemeeentefondsbelasting 75 opcenten, vermogensbelasting 40 opcenten, personeeie belasting 200 opcenten. Breekpeen per kist 501.20 Spinazie per kist 501.10 Sla per kist 201.25 Boerekool per kist 2030 Andijvie per kist 3070 Wortelen per bos 715 Pieterselie per bos 13 Selderie pei bo.-> 34 Prei per bos 512 Bloemkool I per stuk 1216 Bloemkool n per stuk 36 Tomaten per K.G. 632 Uien per K.G. 23 Witlof per K.G. 8—14 Wortelen per K.G. 1 1/22 Nero per K.G. 4 1/25 Roode kool per stuk 2—5 Gele kool per stuk 26 Spruiten per KG. 5—14 Groene kool per stuk 34 Appelen per K.G. 1228 Peren per K.G. 1016 Knollen per stuk 25 Veldsla per kl. krop 20 BOUWVERGUNNING. B. en W. hebben aan J. H. v. d. Minnen en H. C. Smit te Wijk aan Duin vergunning ver leend tot het bouwen van zes woonhuizen aan den Wijkermeerweg. KENNEMERS—HILLEGOM. De Kennemers spelen Zondaag in het Sportpark de retunimatch tegen Hillegom, het elftal, dat de roodzwarten in het begin van de competitie een nederlaag bezorgde. De Kennemers beschikken over het volgen de elftal: Doel: van Urk. Achter: Duivemans, Lindner. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman Jr. Brethouwer. DE STOEP EN DE GEMEENTE. Tegen een pakhuiseigenaar in Beverwijk, die op de hem toebehoorende „stoep" aan de Meerstraat vaten had geplaatst, wat in strijd is met een verordening was proces-vei'baal opgemaakt. Bij de behandeling van deze overtreding voor het kantongerecht is ter sprake geko men de kwestie van het eigendomsrecht en de toepassing daarvan. Vex-dachte. tegen wien een boete van f 1 subs. 1 dag werd gevorderd door den Ambtenaar, deelde mede. dat hij en andere stoepeigenaren de zaak hooger op zou den willen uitzoeken, opdat de gemeente den grond zal koopen. De waarnemend kantonrechter Mr. Prinsen Geerligs deed heden (Zaterdagmorgen) uit spraak en sprak verdachte vrij, daar hij van oordeel is, dat „die stoep" geen openbare weg is in den zin van de wegexxwet. HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O." Het programma voor 2en Kerstdag luidt als volgt; Vitesse 1A.D.O. 1 2 uur. G-V.O. 2—A.D.O. 3 2 uur. A.D.O. aS.V.A. a 12.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrina Wilhelmina, d. van R. de Groot en W. Th. Turkenburg. Johannes Aldert. z van A. Kluft en M. Kruit Overleden: Geene. Ondertrouwd Geene. Gehuwd: Geene. KERSTVERGADERING S. D. A. P. Vanwege de afdeeling Hoofddorp van de S. D. A. P. zal op Woensdag 26 December in hotel de Landbouw een Kers t ver ga de rin g worden gehouden, waarin als spreker zal op treden Ds. v. d. Heide, uit Voorburg, met het onderwerp „Onze Kerstboodschap 1934, afge wisseld door muziek en zang. HILLEGOM OPBRENGST KUNSTAVOND. De kunstavond, gehouden ten bate der Chr. Kleuterschool ..Wilhelmina" heeft netto ruim f 70 opgebracht. RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag vergaderde de raad onder leiding van burgemeester Pont. Afwezig de heeren Kerkhoff (ambtsbezigheden) en Mes kers (ziekte). De voorzitter herdacht de zoo noodlottig om het leven gekomen Uiverbemanning. Daar in het komende jaar de gemeenteraadsver kiezingen plaats vinden, worden op vooi-stel van den heer Loerakker de aftredende leden der diverse commissiën bij acclamatie her kozen. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt gekozen de heer R. J. J. Heirman. (In verband met het aantal leerlingen aan de openbare lagere school wordt voorgesteld eervol ontslag te vexTeenen aan den heer E. B. H. Verbeek, ingaande 1 Januari). De raad gaat hierover ruim drie kwartier in geheime vergadex'ing. Na heropening houdt Weth. Vermeer een betoog waaruit blijkt dat de gehuwde onder wijzeres, mevr. v. d. Wal, volgens de nieuwe wet zal moeten worden ontslagen, een onder wijzeres zal dan moeten worden aangesteld ten behoeve van het handwerk-onderwijs; rede nen waarom nu wordt voorgesteld den heer Verbeek te ontslaan. De heer F ij m a is het er niet mede eens dat een man met gezin voor een gehuwde on derwijzeres moet worden ontslagen. Met de heeren Paase, Spilker en Fijma te gen wordt het voorstel aangenomen. De verlaging der tarieven van het Badhuis op Dinsdag en Woensdag wordt na discussie met algemeene stemnien aangenomen. De voorgestelde hum-verlaging der wonin gen van „Goed Wonen" in Prins Hendrik straat, Meerstraat en Emmastraat. waarvan een groot aantal ledig staat wordt aangeno men. Deze verlaging zal van f 0.75 tot f 1 per bedragen. Het voorstel van B. en W. om het verzoek schrift van den Hillegomschen Bestuurders- bond tot het nemen van maatregelen in het belang van de werkloozen en arme gezinnen voor kennisgeving aan te nemen, omdat reeds vroeger in deze materie is voorzien is aanlei ding tot een discussie van ruim een uur, waar in de politiek ruimschoots een deel krijgt. Ten slotte wordt het voorstel aangenomen met de heeren Fijma, Paase en Spilker tegen. De begrootingen der gemeente en haar be drijven komen waarschijnlijk eind Januari in behandeling. Na eenige discussie doet de heer de Wree- d e, gesteund door den heer G o e m a n s het voorstel geen natrïumrverlichting aan te brengen. Dit wordt verworpen met de beide voorstellers en de beide wethouders voor. (De heer Jansen heeft de vergadering inmiddels verlaten). Het door B. en W. gevraagde crediet wordt vervolgens met algemeene stemmen toege staan. zoodat de gemeente, met uitzondering van de Hoofdstraat, langs den rijksweg en buitenwegen met natrium zal worden verlicht. Een zeldzaam jubileum. VELSEN

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10