Wikêdd FINANCIEELE KRONIEK. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 22 DECEMBER '34 HAARLEM'S DAGBLAD 12 voor het stellen van afmetingen aan vracht auto's. Het Motor- en Rijwielreglement is pas gewijzigd, maar aan die quaestie is geen aan dacht gewijd. De heer Roodenburg (C. H.), wethou der, zei dat B. en W. de quaestie der auto maten nog eens zullen bezien. De tarieven voor de parkeerterreinen zijn onlangs verlaagd. De subsidie voor de Burgerwacht moet ge handhaafd worden. De heer Peper (communist) diende een motie in om den raad te laten uitspreken, dat de. <"--ermatige politiebewaking bij arbeiders- vergaderingen overbodig is. Deze motie werd niet voldoende gesteund. De subsidie voor de Burgerwacht werd goed gekeurd met 20 tegen 17 stemmen. Tegen de S. D. A .P., de communisten, Van Dam en Hulsman. Volksgezondheid. De heer Mars (s.d.a.p.) wees op de positie van het personeel der badhuizen van het Wit te Kruis. Deze mensehen hebben veel loons verlaging moeten accepteeren, in totaal be loopt die behalve de kortingen die het geheele gemeentepersoneel heeft moeten ondergaan, doorintrekking van emolumenten nog wel f 10 per week extra. De arbeidstijd van het personeel is 60 uur voor den badmeester en 30 uur voor zijn vrouw-. Spreker vroeg een verbe tering voor het personeel te bewerken. De heer Peper 'communist) keurde de loonsverlaging van dit personeel eveneens af. De korting is veel hooger dan bij het overige personeel der gemeente. De heer Visser (C. H.) zei. dat het werk van de badmeesteres vereenvoudigd is. De bad meesters hebben nog een behoorlijk loon. De heer Roodenburg (C. H.wethou der, zei dat het bestuur van het Witte Kruis met de verlagingen accoord gegaan is. De loo- nen waren aan den hoogen kant.Nu zijn ze nog over de f 30 per week. Deheer Mars: men moet niet alleen op de loonen maar ook op de lange werkuren letten. Spreker diende een voorstel in om weer de oude vergoeding voor de schoolbaden te geven. Dit voorstel werd verworpen met 23 tegen 13 stemmen. De heer Peper (communist) betoogde dat de gemeente soms moeilijkheden oppert te gen het opnemen van patiënten in de zieken huizen, ook al zijn de menschen verzekerd voor ziekcnhuisverpleging. Er wordt wel op neming geweigerd oo al acht de huisarts die zeer noodzakelijk. In één gezin van 7 personen waren er 6 ziek aan roodvonk. Iemand die aan maagbloeding lijdt krijgt geen kans om opge nomen te worden. De voorzitter: u moet zulke gevallen dadelijk ter kennis van B. en W. brengen. De heer Peper: ik geef de gevallen slechts als illustratie van den toestand. Een der geneesheeren van den Geneeskun digen Dienst is aan een bepaalde politieke partij. Dat is zijn recht, maar hij mag niet tegen zijn patiënten zeggen: als wij de baas zouden zijn, werden jelui allemaal tegen den muur gezet. De voorzitter: u had zulke gevallen on middellijk aan mij moeten mededeeien. De heer Peper hield, niettegenstaande de ontkenning van B. en W. in de memorie van antwoord, vol dat de gelegenheid voor koste loos zwemmen in de gemeentelijke inrichtin gen is ingekrompen. Er is twee uur afge knepen. De voorzitter: ik ben niet genegen om den heer Peper te antwoorden op zijn klach ten. Zijn houding is hoogst onbehoorlijk. Hij moet met eventueele klachten onmiddellijk bij B. en W. komen. Te lil 2 uur werd de zitting verdaagd tot 9 Januari. Er zal dan begonnen worden met een gewone agenda. Feiten en cijfers. Ontleend aan het verslag der gemeente Haarlem. Verschenen is het verslag der gemeente Haarlem over 1933. Bij het doorbladeren ont leenden wij daaraan de volgende feiten en cijfers: Jubileerende raadsleden. Uit de lijst van raadsleden blijkt, dat de heer M. de Braai, nestor van den raad, 26 Juni 1935 35 jaar lid van den raad zal zijn. De heeren W. J. B. van Liemt (wethouder). G. Wolzak en M. L. A. Klein zullen in 1935 hun 20-jarig jubilé als raadslid vieren. De heeren van Liemt en Wolzak op 15 Juni, de heer Klein op 21 Juli. De heeren H. J. L. Klein Schiphorst en Joh. Visser zullen op 28 November 1935 hun 12 1/2- jarig jubilé als raadslid vieren. Mannen en vrouwen. 31 December telde Haarlem 60.476 mannen en 66.264 vrouwen, totaal 126.740. Een groote meerdex-heid voor de vrouwen dus. Het eigen aardige is, dat er evenwel meer jongens dan meisjes geboren worden. In 1936 zagen 1131 jongens en 1102 meisjes het levenslicht. Dood geboren werden 34 jongens en 15 meisjes. Het geboortecijfer daalde van 17.8 per 1000 inwoners in 1932 tot 17.2 in 1933. Het sterftecijfer was in 1933 8.6 tegen 8.7 in 1932. 43 kinderen werden buiten echt geboren, te gen 35 in 1932. In 1933 kwamen 31 tweelinggeboorten voor. In 1933 werden 82 echtscheidingen inge schreven tegen 64 in 1932. Gemeentepersoneel. In 1933 hebben 61 personen den gemeente dienst verlaten met aanspraak ou pensioen. Voor 21 hunner moet het gemeentelijk pen sioenfonds het pensioen gedeeltelijk aan het rijkspensioenfonds terugbetalen. 2099 ambtenaren, beambten en werklieden stonden onder controle van den geneeskundi- geix dienst. Het aantal ziektemeldingen bedroeg 1746, het aantal ziektedagen 24987. Het gemiddeld aantal ziektedagen per pei'soon bedroeg bij het Ondei'wijs 8.5, bij het Gasbedrijf 15, Openbare Werken 16, Secretarie 7, Waterlei ding 19. Politie 15, Electriciteitsbedrijf 14, Reiniging 11. overige diensten te zamen 10. 34 Personen die in aanmerking kwamen voor een aanstelling in gemeentedienst werden on derzocht; bovendien 291 personen voor de werkverschaffing. Afgekeurd werden voor ge meentedienst 5 personen en voor de werkver schaffing 46. 40385 personen gaven op niet tot een kerk- gerwsotschap te behooi-en. Geen grenswijziging! Geconstateerd wordt, dat ..de grenzen dei- gemeente in 1933 niet gewijzigd zijn". De oppervlakte der gemeente is 2556 H.A. In 1933 werden geen gronden door het Grondbedrijf ingekocht. 57725 M2. gi'ond wer den verkocht voor f817.910.70: 13778 M2. grond werden in erfpacht gegeven tegen een jaarlljksche canon van f 6.395.02. Het grondbedrijf had op 31 Dec. nog 2.874.998 M2. grond in eigendom. De financiën. D„ gemeenterekening over 1933 sloot met pen batig saldo van f 17.698. Het gemeentever slag noemt dit x-esultaat alleszins bevi'edigend, vooral wanneer in aanmerking wordt geno men, dat ten behoeve van armen- en werk- loozenzorg, in vergelijking met de door den Raad vastgestelde begrooting pl.m. f 524,000 meer moest worden uitgegeven, terwijl de uit komsten der bedrijven pl.m. f 148.000 ten ach ter bleven bij de raming. Het nadeelig verschil van f 672.000 dat dientengevolge ontstond, kon worden opgevan gen eenerzijds door eene hoogere opbrengst der belastingen (voornamelijk van de opcen ten der gemeentefondsbelastingen) groot f 247.000,anderzijds door tot stand gekomen bezuinigingen, tot een bedrag van f 343.000, en voorts door middel eener uitkeering uit het reservefonds voor bijzondere doeleinden van f 100.000,zoodat het totaal der voordeelige verschillen f 690.000,bedroeg. De opbrengst der belastingen was: 1930: f 5.344.000 1931: f 5.923.300 1932: f 6.170.500 1933: f 6.259.300 In 1930 werd het voordeelig verschil van de taxatie en de boekwaarde der gronden van het Grondbedrijf ad f 907.346 overgebracht naar het ï-eservefonds voor bijzondere doel einden. Een deel werd toen op den gewonen dienst der gemeente van 1931 en 1932 aange wend om tekorten te dekken. Nu is evenwel weer f 316.253 van dit taxatie-verschil over gebracht als x-eserve naar het Grondbedrijf. In 1935 moeten de gronden van het Grond bedrijf opnieuw getaxeerd worden. Een even tueel tekort moet dan uit de gewone middelen vereffend worden als de reserve onvoldoexxde zou zijn. In het resevefonds voor bijzondere doelein den is nu nog f 138.611.67 aanwezig. Vreemdelingen. Bij den vreemdelingendienst hebben zich aangemeld 1218 personexx waarvan 41 man nen en 281 vrouwen jonger dan 21 jaar en 312 manxxen en 584 vrouwen van 21 jaar en ouder. Het aantal afmeldingen bedroeg 966 waarvan 45 mannen en 125 vrouwen jonger dan 21 jaar en 211 mannen en 585 vrouwen van 21 jaar en ouder. Aangehouden en over de grenzen geleid werden 43 vreexxidelingen, waarvan 4 mannen exi 6 vrouwen jonger dan 21 jaar en 21 man nen exi 12 vrouwen van 21 jaar en ouder. Vacantiegangers. Op de secretarie werden 1872 passen afge geven. 987 passen werden verlengd. Boven dien zijn 1588 bewijzen van Nederlanderschap verstrekt. Branden. In 1933 werd de hulp van de Brandweer 170 keer ingeroepen en wel- 10 keer voor zwax-en, uitslaanden brand; 19 keer binnenbrand; 47 keer begin van brand: 32 keer schoorsteenbrand; 24 keer buitengewonen brand (auto's grasbermen, rietschelven, enz.); 2 keer scheepsbrand; 26 keer loos alarm: 3 keer gevaarlijk staande murexx, stormschade, enz. Besmettelijke ziekten. In 1933 kwamen 524 gevallen van besmette lijke ziekten voor, waaronder 477 gevallen van roodvonk en 54 vaxx diphterie. Ons water. Over de duinwaterleiding wordt medege deeld: „Werd in 1931 last ondervonden van algen in het water op de filters, welke het duin water nu en dan een slechten smaak gaven, in 1932 kwam daar nog bij dat een zeer kleine groene alf niet te allen tijde door de filters kon worden tegengehouden, waardoor nieuwe klachten ontstoxxden. Door Burgexneester en Wethouders werd in den zomer toestemmixxg verleend tot dexx bouw van een nieuwen rHnwaterkelder, dit als eerste stap tot verbetering der werken van de waterreiniging. Tot den bouw vaxx dezen reinwaterkelder wex-d echter xxog niet overgegaan. In het najaar 1933 werd bevonden, dat het reinigeixd vermogexx der filters na het in brengen vaxx nieuw filterzand onvoldoende is De onderhandelingen met de grondeige naren van duixxterreinen tot vergrooting vaxx het erfpachtsterrein der prise d'eau leidden nog niet tot een resultaat". Dc levende have. De levende have van den dienst van den Hout en Plaixtsoenen bestond op 31 Decem ber uit: 1 paard. 26 herten. 12 kalkoenen, 5 ganzen, 4 pauwen, 5 paarlhoenders en 35 eenden. De Reiniging. De Reiniging haalde in 1933 68.301 M3. vuil op. „De tewerkstelling van steuntrekkexxde arbeiders gedurende drie dagexx per week voor het wieden exx vegexx der straten exx l\st schoonhoudexx der straatkolken voldoet goed. Deze maatregel is niet alleen van belaxxg voor eexx beter toilet van de stad, doch heft merk baar de betrokken arbeiders op". Door de motorveegwagens werdexx 2734875 M2. wegdek geveegd en door de nxotorwageixs werden 26290000 M2. wegdek bewerkt voor sproeiexx, spoelexx exx dweilexx. De hoeveelheid verwijderd stx-aatvuil bedroeg 5688 M3. „Het tweemaal per week vuilnis ophalen gaf geexx enkele reden tot klagexx". Er zijn nog 715 huizen met wisseltoixxxen. Woningvoox-raad. Het aantal woningen in de gemeente be droeg op 31 Dec. 33.442. „Het gemiddeld percentage leegstaande wo ningen, dat op 1 Januari 2,696 bedroeg, steeg tot 3.023 op 31 December. Hieruit zou kunnen worden geconcludeerd dat de woningvoorraad voldoende voorziet in de woningbehoefte. In het algeixxeen beschouwd is deze conclusie wel juist, doch bij beschouwing van de aantallen leegstaande woningen in de verschillende huurgroepen, welke zijn geconstateerd bij de tellingen, gehouden aan het eixxde van elk kwartaal blijkt het volgende: Voor de huurgroepexx van f 350 tot f 400 per jaar en hooger was het percentage on bewoonde woningexx op 31 December boven 3 pCt en in sommige groepen zelfs belang rijk hooger. zoodat in deze huurgroepen een overschot aanwezig is Voor de huurgroep van f 300 tot f 350 per jaar steeg het percentage van 1.47 pCt. tot 2.434 pCt., zoodat het aantal woningen in die .---.rroeo voldoende kan worden geacht. Voor de huurgroepen beneden f 300 per jaar is in het algemeen het percentage wel gestegen van 130 tot 1.50 pCt.. doch bleef toch belangrijk beneden het noodzakelijk ge achte pex-centage van ixxixxstens 2 pCt.. Aan bouw van dit soort woningen blijft dus ook OAGELIJKSCH WEERBERICHT (Adv. Ingez. MedJ voor de toekomst gewenscht, texxxeer waar in die huurgroepexx xxog vele woningen zijn be- grepeix, die voor onbewooxxbaar verklaring in aanmerking koxxxen en derhalve geleidelijk aan den woningvoorraad dienen te worden oxxttrokken". Huurschuld. De totaal verschuldigde huur van de wonin gexx ixx beheer bij het Woxxingbedrijf bedroeg over 1933 f 109.547.75; de huurschuld bedroeg op 31 Decexxxber: f 13.848.32 of 12.64 pCt. Als oxxinbaar werd bovendien een bedrag van f 970.09 afgeschreven. Oixze stieten. „Aangezien de bij de begrooting toegestaxxe bedragen nog steeds zeer b'/perkt warexx. heeft het onderhoud van straten exx wegexx ook in 1933 niet plaats kumxen hebben volgens de eischen, welke daaraan gesteld moeten wor den". De ongelukken. Er haddexx 1723 verkeersongevallen op dexx openbaren weg plaats, waarvan 842 door fouten vaxx bestuurders van vervoermiddelen, 108 door fouten van voetgangers. 26 tenge volge van gebrekexx aaxx vervoernxiddelexx. 184 door den toestand van dexx weg exx 563 door axxdere- en oxxbekeixde oorzaken. Bij die ver- keersoxxgevallen werden 516 personexx ge kwetst, waarvan 15 personexx zijn overleden. De Ongevallendienst verleende 1712 keer hulp, Vermindex-d gasverbruik. Het gasverbruik per inwoner daalde van 147 1, 2 M3. in 1932 tot 142 1 2 M3. in 1933. „HET VADERLAND GETROUW". De Nederlandsche Vereeniging van Oudstrij- dex-s voor Zee- en Laixdnxacht uit Nederl. Ixxdië „Het Vaderland Getrouw" zal in de Kerstweek weer haar jaarlijksche uitkeering aan hun weduwen en weezen doen. Deze vrouwexx exx kinderexx die xxiet onder het Rij kspexxsioexx valleix verliezen dus bij dexx dood niet- alleen hun nxan en vader maar ook ?t pexxsioexx of gagenxexxt. Deze jaarlijksche uitkeering wordt verkre gen door eexx collecte, die ixx Haarlem twee keer per jaar gehoudexx wordt. Ook met dexx ver jaardag van H. M. de Koxxixxgin wordt aan de weduwen en weezen een feestgave geschonken De New Yorksche beurs ongede cideerd. Reserve ten opzichte van Roosevelt's plannen. De stijging der goederenprijzen tot staan gekomen. De Beleggings- markt te Amsterdam vast ge stemd. Industrieelc aandeelen gedrukt door slechte bedrijfsbe- richten. Scherpe koersdaling aandeelen Nederlandsche Handel- Mij. Voor lokale rubrieken geen belangstelling. Het uitblijven van betere koersen uit New York is voor de Europeesche beurzen eexx teleur stellixxg geweest. Er is in de Vereeixigde Statexx een stilstand gekoxxxexx in de prijsstijging der goederen en de omzetten op de New Yorksche beurs zijn ook teruggeloopen. Het is mogelijk dat dit met de naderende feestdagen verband houdt, maar de vrees bestaat ook, dat de nieuwe plaixixexx vaxx Roosevelt tot bestrijdixxg van de werkloosheid niet voor verwezenlijking vatbaar zijn. Alleen met de drukpers worden dergelijke problemexx xxiet opgelost exx wan neer men ïxiettenxixx tot zulke hulpmiddelen de toevlucht neemt, dreigt tenslotte een ineen storting van het geheele economische bestel. Men meent daaroxxx ook, dat het xxxet de plan nen van Roosevelt nog wel iets zal xxxeevallen, d.w.z. dat ze niet ten volle zullen worden uit gevoerd, xxxaar ook daxx blijven toch de moei lijkheden bestaan, welke uit de werkloosheid voortvloeien. Op dat punt is men in de nieuwe wereld eexx eind bij de Europeesche statexx achtex-op, waar men voor de werkloosheid voorzieningen heeft getroffexx, die weliswaar schatten verslinden, xxxaar toch binxxen het raam der begrootixxg kuxxnexx blijvexx. Wat de ecoxxomische toestand ixx de Uxxie betreft, luiden de berichten over het algemeen niet oixguxxstig, maar dat de beurs niet „bijten" wil. is een leelijk ding exx geeft wel wat te dexxkexx. Onder deze omstandigheden en met de feestdagen ixx het vooruitzicht hebbexx ook de Europeesche beurzen een tamelijk luste loos verloop gehad. Het meest op dexx voorgrond tredend ver- schijxxsel is de teruggekeerde rust op de Be- leggingsxxxarkt. waarin mexx eexx graadmeter kaxx zien voor de beooi'deeling vaxx den al- genxeexxen politieken toestand.'Deze is thans inderdaad minder zorgwekkexxd dan eexxige nxaaxxdexx geleden. Bovendien is Italië, één dér goudlanden, er voorloopig in geslaagd de Lire op peil te houdexx en de geruchtexx over devaluatie te doen verstomnxeix. Op de beurzen heeft dit eexx goeden indruk gemaakt exx zelfs te Londexx was men er mee iixgeixomexx hoewel de Exxgelsche bladen nog steeds xxiet kunnen nalaten zich denigeerend over de „goudlaixdeix" uit te lateix. Daar de goed eren prijzen niet stijgen en de haxxdel zich ook niet noemenswaard uitbreidt blijft het geld ruim en houdt de vi*aag naar obligaties aan. zoodat de 4 pet. Gemeente- leeningen allexxgs weer den parikoers kunnen overschrijden. Utrecht en Den Haag converteeren hun oude leeningen tegen 4 pet. nieuwe a 100 1,4 pet- en daar de Nederlandsche staatsobligaties boven 102 pet. en de Ixxdisclxe boven 101 pet. noteeren, behoeft aan het welslagen der emissies niet te wordeix getwijfeld. Er zullen UW VRIENDEN EN CLIENTèLE EEN DOOR MIDDEL VAN Ook dit jaar zullen wij in ons nummer van MAANDAG 31 DECEMBER weder gaarne NIEUWJAARSWENSCHEN in Haarlem's Dagblad opnemen volgens het tarief van 60 ceni voor het minimum van vier regels, elke regel meer 15 cent. Men zende ons slechts het hieronder afgedrukte inteeken- biljet ingevuld terug, vergezeld van het verschuldigde bedrag en wij doen de rest, veel goedkooper en tevens op veel grooter schaal dan U langs welken anderen weg ook uw wenschen zoudt kunnen overbrengen. Reeds is ons een belangrijk aantal ter plaatsing opgegeven. Wanneer gij hier nog niet toe behoort, doet het dan nu. NiEUWJAARSWENSCH Ondergeteekende verzoekt plaatsing van onder- staanden Nieuwjaarswensch in Haarlem s Dagblad van 31 December 1934 op kolom ter hoogte van regels. Het bedrag ad gaat hierbij S.v. p. duidelijk invullen. xxog wel xxxeer koxxxen. De gemeentexx worden door den stand hunner financiëix gedwongen zoo spoedig mogelijk de leeningexx van hooger rentetype af te lossen, trouwens ook vele particuliere vereenigixxgen komen thans xxxet dergelijke uitgiften, waarbij dan nog veelal iets meer dan 4 pet. rente wox'dt ge boden. Maar de indruk overheerscht. dat de rexxtestand daalt en dat de Staat allicht het volgend jaar een 31/2 pet. leening zal kuxx- xxen plaatsen. Op de Aandeelennxarkt drukten enkele slechte bedrijfsbei'ichten. Het overzicht van het Centraal Bureau voor de Statistiek over het derde kwartaal luidt xxiet gunstig exx de werkloosheid xxeemt in oxxs laxxd xxog steeds toe. Diepen ixxdruk heeft het besluit der A.K.U. gemaakt, om een groot aantal van haar per soneel te oxxtslaan in verband xxxet eexx aan zienlijke inperking der kuxxstzijde-productie. De aandeelen lagen uiteraard flauw in de markt en de geheele Irxdustrieele afdeeling stoxxd onder dexx invloed van deze nieuwe teleux-stelling. Aandeelen Centrale Suiker exx Westersuikex- raffiixaderij leden enkele procexxtexx verlies, wijl de mededeelixxg dat het concern het grootste deel hai'er Exxgelsche belangen heeft afgestooten blijkbaar xxiet goed werd opgexxo- men. Daarentegen waren aandeelen Uni lever iets vaster, naar aanleiding van de her vatting der dividendbetalixxg door één der on. dermaatschappij exx. Hooger werdexx wederom aandeelen Nedei"- landsche Ford verhandeld. Op de afdeeling der Baxxkaandeelen zijn die der Nederlandsche Haxxdel Maatschappij van 30 tot 25 pet. teruggeloopen. De haxxdel in claims voor de nieuwe aandeelen nam het grootste deel der belangstelling in beslag en uit de zeer lage prijzen welke zijxx besteed, blijkt wel dat men over de gestie der Handel- Mij. op het puxxt der reorganisatie niet te- vredeix is. Het bezwaar is voornamelijk gelegen in het achterwege laten van eexx dividend over 1934. zoodat aandeelhouders tot 1936 moeten wachtexx, alvorens zij een uitkeering op de aandeelen ontvaxxgen. Daar de Handel Mij. ook over 1934 voldoende winst gemaakt heeft om een dividendje te kuxxnen uitkeeren d.w.z. over het verkleine kapitaal ware het misschien meer tactisch geweest wanneer de dii'ectie daartoe had kunnen besluiten. Ove rigens zal mexx op de beurs straks wel tot de conclusie komen, dat de aandeelen der Ne- derlaxxdsche Haxxdel Mij op een koers van 100 pet. niet duur zijn. De tamelijk opgewekte beschouwingen, vooral van Engelsche zijde, over de positie der rubbernxarkt waren xxiet in staat deze afdeeling uit haar indolentie op te heffen. De indruk bestaat, dat de Nederlaxxdsche Ixxdisclxe regeering tenslotte er in slagen zal de rubberexport geheel te beheerschen, zoo dat zij haar toezeggingen bij de totstandko ming vaxx het restrictieplaxx zal kumxen ge- staixd doen. Van groot belang zou het zijn wanneer de guxxstige cijfers van het verbruik in de Vereenigde Staten zouden aanhouden. Over November is het verbruik daar grooter geweest exx in verband xnet de automobielen productie hoopt men dat ook het verbruik van xuxbber zal blijven toexxenxexx. Daar de V. S. ixog altijd de voornaamste consument vaxx dit product is zou dit voor de rubbernxarkt van groote beteekexxis zijxx. De iets betere theeprijzexx op de joxxgste Amsterdamsche veiling zijn op den koers der Tlxeeaandeelen niet van veel invloed geweest. De gemiddelde prijs, welke op de Amsterdam sche veilingen voor Java-thee ixx 1934 is ver kregen, kan op ca. 40 ct. per 1/2 K.G. wor den gesteld tegen ca. 32 ct. in 1933. Voor Tabaksaandeelen exx Suikerwaarden blijft de belangstelling zoek. De pessimistische redevoerixxg van den heer Goedkoop over scheepvaart en scheepsbouw heeft de betrok ken fondsexx op de beurs nog weer iets doen afbrokkelen. Zoo langzamerhand blijft er vaxx de vroeger zoo waardevolle scheepvaartaan- deelexx xxiets meer over. Geld op prolongatie 1 pet. KRUISWEG 60Tei.16659 (Adv. Ingez. MedJ VEILINGEN. Doixdei'dagavond werden in het Notaris huis geveild: No. 1: Een heerenhuis, Berkenrodestraat 29. f 5600 J. P. Th. Bolle q.q. No. 2: het woonhuis Harmenjaixsweg No. 39. f 4100 Ph. Kuiken. No. 3 een winkelhuis met werkplaats, bo venwoning Wagexxweg No. 76 zwart exx rood. f 19.225, I-I. J. Peper. No. 4: het woonhuis te Heemstede, Haven straat No. 27. f 4660, G. J. Snxitt q.q. No. 5: een huis,Zijlweg 24. f 10.800. H. Sxxxo- lenaars. No. 6: het woonhuis met afzonderlijk bo venwoning Korte Heerenstraat No. 9 zwart en rood f 3170. J. A. Beekelaai'. No. 7: het woonhuis met afzonderlijke bovenwoning Korte Heerenstraat No. 11 zwart exx rood. f 3000 W. J. A. vaxx Vlijmen. No. 8: het woonhuis met afzonderlijke bovenwoning en erf te Haaxdenx aan de Korte Heerenstraat No. 13 zwart en rood. f 2960. L. P. Derxxisoxx. No. 9: Een huis thans ingericht tot post kantoor, met erf en grond te Haarlem aan de Fraxxs Halsstraat No. 4 f 0640, H. J. Hees Sr. q.q. No. 10 Het woonhuis, Lange Heerenstraat No. 9: f 5485, opgehouden. No. 11,een huis, Tamarindestraat No. 11 f 4600 opgehoudeix. No. 12 en 13: Twee huizen met afzoixderlijke bovenwoning aan de Rozenprieelstraat No. 50 exx 52 zwart exx rood: f 4340 H. I, v. Goor. No. 14 Het winkelhuis met bovenwoning aan de Doelstraat No. 37 met eexx pakhuis aaxx de gierstraat No. 72 b. f 4700 opgehoudexx. No. 15 een huis Busken Huëtstraat No. 13. f 3125. W. L. Terpoorten. No. 16 De villa ,,'t Kopje" met grooten tuin en dennebosch te Bloemendaa! aan den Hoo gen Duin en Daalscheweg No. 9 totaal groot 1 hectare. 16 aren, 51 centiaren, f 15.000 op gehouden. No, 17. Een huis Amsterdamstraat No. 3 k. f 700 H. I. van Goor.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12