KOLEN VAN HOENDERDOS bwiM DE BILT ZATERDAG 22 DECEMBER '34 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Ir. Mussert sprak voor zijn Haarlemsche N. S. B.-ers. Herdacht de „Uiver", besprak de Saarkwestie. Onder tromgeroffel en trompetgeschal, alge meen Hou Zee-geroep en enthousiasme, trad Vrijdagavond de algemeene leider der N.S.B. de Concertzaal binnen, waar een besloten ver gadering werd gehouden. Hem vooraf was de intocht geweest van de actieve en reserve Weerbaarheids Afdeeling, in rood-zwarte en groen-zwarte uniformen. Met de Weerbaar, heids Afdeeling werd onder tromgeroffel de Nederlandsche vlag binnengehaald, gevolgd door het vaandel der N.S.B. Ir. Mussert herdacht de Uiverbemanning, die gestorven was in de vervulling van haar plicht, die als taak heeft: Indië vast aan Holland, welke de leuze der N.S.B. is. Bij deze korte herdenkingsrede werd de fascistische groet gebracht. om te voorkomen dat van buitenaf de uni formen konden worden gezien stond voor den ingang een kamerscherm. De groote, zaal, het podium, het balcon en de kleine boven zaal waren alle in gebruik. In een andere zaal werd een tentoonstelling gehouden van werk voor de winterhulp. Ook de heer Smit Kleine werd herdacht. De heer Mussert vroeg stilte, allen stonden op, brachten den groet en het orgel speelde: „Ik had een wapenbroeder". Uit de rede van den algemeenen leider, en zijn beantwoording der vragen, waarbij voor Haarlem weinig nieuws ter sprake kwam. memoreeren wij zijn opvatting over het zen den van 250 mariniers naar het Saargebied. Dat is in strijd met de grondwet, zooals de regeering zelf heeft gezegd, toen in Wilna een dergelijk voorval aan de hand was. Bovendien heeft Nederland in de Saar niets te maken, zijn wij er ook niet noodig. Engeland en Italië kunnen best in. plaats van 1500 man 1600 sturen. Als m enzegt dat de N.S.B. pro-Duitsch is, is dat een liederlijke hetzcampagne, maar dat zenden van mariniers beteekent vazal- diensten bewijzen aan Frankrijk. Wij hebben ons niets te bemoeien met een kwestie die gaat tusschen Frankrijk en Duitschland. waarbij het zich handelt om een gebied dat Duitsch is en door het nu stervende Verdrag van Ver sailles ontstolen is. Verder heeft de heer Mussert gezegd dat de N.S.B. niet voor devaluatie ls en ook prin cipieel niet voor handhaving van den gouden standaard. Zij is alleen tegen schommelingen van het geld, waardoor onrechtvaardigheid ontstaat. Een andere vraag luidde: „Gij wilt het algemeen belang boven het groepsbelang stel len en het groepsbelang boven het persoon lijk belang. Waarom wilt ge dan niet een internationaal socialisme in plaats van een nationaal-socialisme? De tijd is er rijp voor". Ir. Mussert noemde dit: ..het fabeltje van het internationaal overleg". De N.S.B. staat daar lijnrecht tegenover. Eerst moet er nationale orde zijn, dan internationale samenwerking Hij was de meening toegedaan dat oorlog in Europa ondergang zou beteekenen, en voelde persoonlijk veel voor de Pan.Europa idee. „Zij die voor internationale orde zijn", zei de leider, .stellen alle mogelijke pogingen in het werk om de nationale orde te belemmeren" Ook werd gevraagd waarom de heer Mussert een sterke vloot en een grooter leger wil. „Wij zullen altijd tegen grootere mogendheden het onderspit moeten delven". Dat was volgens den spreker weer „dat verfoeilijke defaitisme" „Wij willen geen vloot als Japan, ja wij wil len wel, maar.wij kunnen niet. Wij willen ook geen vloot als Engeland maar zeker wel 10 pet. ervan. Nu hebben we nog geen 1 pet en het geld wordt nu op de dwaaste manier besteed", zeide heer Mussert. Voorts stippen wij aan: de kwestie van de reserve officieren, het recht op arbeid, het internationale karakter van het kapitaal, de Koninklijke macht, die nu voor het „politieke karretje" gespannen zou zijn, en andere be kende onderwerpen. De heer Mussert heeft ook nog het recht en het onrecht besproken. De rechterlijke macht is volgens hem, op een enkele uit zondering na nog onomkoopbaar. „Zoo ver- de moer a tiseerd zijn we nog niet". Maar toch heerscht in ons land onrecht, want als een kleine man tegen een concern wil procedeeren mag hij dat gerust doen. Doet hij 't echter dan is hij voor de uitspraak al drie keer failliet geweest. Zoo veel kost 't. Persoonlijke eer kan vrijelijk worden aangetast, zonder dat er iets tegen is te doen. Wetten versterken het onrecht: zie de zwarte hemden te Am sterdam, waar de S.D.A.P. wel mocht mar- cheeren en de N.S.B. niet. Dat kwam om dat de tegenstanders van de S.D.A.P. zich wel rustig zouden gedtagen maar omge keerd niet. Dus zoo bepalen de tegenstanders van de N.S B. wat zij mag doen en niet. Eender is het met het colporteeren. „Er komt een schrijven van den minister aan den burge meester en een geheim briefje komt achter aan. Enfin, de rest weet u welAls de regeering zoo doet. werpt, zij een blaam op politie en justitie, die haar plicht wel zou kunnen doen. als de politieke machthebbers haar vrij zouden laten in de uitoefening van haartaak. Is dat respect kweeken voor het gezag? Het is diep treurig!" Spr. zei nog in tegenstelling tot minister Coliin dat het in geen land zoo slecht gaat als in Nederland (behalve Polen, volgens statistie ken van den Volkenbond) en dat het fascisme in de landen waar het heerscht bewezen heeft dat het niet alleen met leuzen schermt. BEVERWIJK MEISJE AANGEREDEN Heden, Zaterdagmorgen, werd een meisje dat per fiets op den Zeeweg reed, ter hoogte van het raadhuis van Wijk aan Zee en Duin aangereden door een personenauto. Het meis je werd tegen den grond geslagen en bleef bewusteloos liggen. Dr. Melchior die in de on middellijke nabijheid woont, verleende ge neeskundige hulp en liet het kind per auto naar de ouderlijke woning in de Thalialaan overbrengen. Het meisje had een ernstige hoofdwonde en een lichte hersenschudding opgeloopen. De veldwachter van Wijk aan Zee heeft een onderzoek naar de schuld ingesteld. ONGEVAL OP EEN BOUWWERK Op een bouwwerk aan den Wijkermeerweg heeft zich een ongeval voorgedaan, dat een tamelijk ernstigen afloop had. Toen een op perman zich met een tas steenen van de twee de verdieping naar den steiger begaf, verloor hij op de ladder een aantal steenen. Deze troffen ongelukkigerwijze een timmesman, die zich op de ladder bevond van den beganen grond naar den eersten steiger. De timmer man werd door de steenen in den rug getrof fen. Hij viel op den grond. Het ongeval Het zich ernstig aanzien. De getroffene werd per #auto naar het Roode-Kruisziekenhuis over gebracht. Bij informatie aldaar vernamen wij dat de toestand van den patient nogal mee viel en op het oogenblik vrij gunstig was. Dc doktoren waren de meening toegedaan dat de timmerman geen blijvende gevolgen van het ongeval zal ondervinden. INHRKTBERICHT van 21 Dec. 1934 Spinazie pej: kist f 0.501.10. Andijvie per kist f 0.300.60. Koolrapen per zak f 0.75. Wortelen per kist f 0.500.86. Bieten per K.G. f 0.02 1/2. Schorsen eer en per K.G. f 0.08. Aardappelen, klei per K.G. f 0.050.08. Idem zand per K.G. f 0.09. Spruitjes per mand f 0.05—0.12. Boerenkool per bak f 0.120.30. Roode kool per 100 f 0.03—0.06. Savoye kool per 100 f 0.020.05. Bloemkool per 100 f 0.070.16. Uien per K.G. f 0.02—0.03. Prei per bos f 0.040.08. Sla per kist f 0.400.86. Pieterselie per bos f 0.10. Selderie per bos f 0.05. Appelen per K.G. f 0.200.24. Peren per K.G. f 0.08. Druiven per K.G. f 0.52. Brusselsch lof per K.G. f 0.080.16. MIJN KIJK OP HET SPEL. Wegens familieomstandigheden kan onze medewerker „Criticus" Zondag geen wedstrijd bezoeken, zoodat ditmaal zijn beschouwing achterwege moet blijven. MARTIN INSULL VRIJGESPROKEN. CHICAGO, 22 Dec. (Reuter.) Martin In- sull is vrijgesproken. Op 15 Januari zal hij terecht moeten staan wegens een andere be schuldiging inzake verduistering. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN v. d. Eem, Oranjeboomstr. 36, bos sleutels, Derojé, Thorbeckestraat 67, zak inh. cokes, Oud, J. Huijgenstr. 2, dasspeld, Wesselink, Zon- nebloemstr. 12, paar heerenhandschoenen. Tuin, Kinderhuissingel 26, heerenhandschoen. Jonkers, Ripperdastraat 7, hondje. Ruuxdb, Damiatestraat 6. handschoen, G. Westendorp. Pleyadestr. 19. heerenhandschoen. Dijkstra. Gr. Heiligland 38rd„ koffer, inh. kleeren, Roo- zen, Oranjestraat 100, paar kousen. J. v. Zal- wegter. Zaanenstr 46, kat, v. Russen, Bloemen daal. Bloemendaalscheweg 133. passer, v. Ame- rongen. Seringenstr. 7. portemonnaie m i. Presburg. Gr. Houtstraat 29. 2 kindertasehjes. Muilaart. Kruisweg 46, tompoux, Deukkers, Bloemendaal, Boschlaan 2b, zak, inh. steen kool. ROUW IN BATAVIA BATAVIA, 22 Dec. (Aneta). De ondrage lijke spanning, die na het ontvangen dor eerste berichten over de vermissing van de Uiver bestond, nam een abrupt einde door het bericht over het vinden van de overblijfselen van de Uiver. Het bericht verspreidde zich snel en weldra hing overal de vlag halfstok. Vele deelne mingsbetuigingen stroomden bij het kantoor van Aneta te Batavia en de medische hooge- school binnen. EVIE EN HAAR VERRASSING- Kleine Eva was een meisje, dat altijd vol plannen zat; maarze helaas nooit uit voerde! Ze begon wel eens aan het werkje; maar dat kwam meestal nooit klaar. „Ma, het zou toch leuk zijn, als ik voor Tine die leuke pantoffeltjes haakte, zooals tante Ro laatst maakte!" of „Mam, dat weven zou ik ook wel graag willen leeren." Als moeder dan zei: „Maar Evie, dat kun je toch!" dan zuchtte Eva eens en zei: „Als ik er maar tijd voor had." Moeder had langzamerhand al alle hoop opgegeven, dat Evie ooit nog eens een vlijtig meisje zou worden. In haar vrijen tijd deed ze niets, ze liep maar een beetje heen en weer; maar voerde niets uit. Zoo was het ook met Sinterklaas geweest; voor iedereen had Evie iets gemaaktin haar gedachten. In werkelijkheid niets. Toen had ze op het laatste oogenblik maar eenige prulletjes gekocht, voor vader en moeder en kleine Kees. Het waren wel dingen, waar ze niets aan laadden; maar Eva laad niet veel geld en dus moesten ze 't er maar mee doen, vond ze. Nu wilde het geval, dat er op school een nieuw meisje gekomen was, die door de onder wijzeres naast Evie gezet was: Jeanne Vos heette ze. Evie vond haar dadelijk erg aai'dig. Toen de les afgeloopen was, zei Evie: „Ga je vanmiddag met me mee naar huis, Jeanne?" Jeanne had haar even aangekeken. „Ik wil bij je komen", had ze toen gezegd, „maar dan neem ik mijn werk mee!" „Werk?" had Evie gevraagd. „Wat voor werk dan?" Jeanne lachte. „Het is toch gauw Kerstmis en nu ben ik bezig met allerlei handwerkjes. Dat vind ik leuker dan gekochte cadeaux. Jij ook niet?" Evie had een beetje verlegen haar schou ders opgehaald. „Ochmompelde ze toen. Om vier uur was Jeanne met haar meege- loopen. „Kijk eens hoeveel cadeaux ik al heben ze had haar tasch open gedaan, om Evie te laten kijken. Thuis gingen ze eerst Evie's moeder even goedendag zeggen, dronken een kopje thee en gingen toen naar Evie's kamertje. Daar had Jeanne haar tasch uitgepakt om Evie te laten zien Hoe vind je dit kleedje, dat ik voor moeder maak? En voor vader borduur ik een boekom slag. Mijn broertje krijgt een paar boeken steunen. die ik kaal gekocht heb en zelf hee- lemaal beschilder." „Wat knap ben jij," zei Evie bewonderend. „Doe jij dan .niets?" Beschaamd schudde het andere meisje het hoofd. „Ik vind het naar!" zei ze toen. Even later zat Jeanne ijverig te werken. Evie keek toe. Langzamerhand, naaimoate Jeanne bloemetje na bloemetje borduurde op het mooie kleedje, begon ze het vervelend te vinden, dat ze daar maar zat toe te kijken en niets deed. „Is het eigenlijk moeilijk?" vroeg ze opeens. Lachend keek Jeanne op. „Moeilijk? Heelemaal niet. En ik vind het wat prettig!" zei ze toen. Evie aai-zelde: „Als ik nu ook zoo'n kleedje koop om te borduren, zouwil jij me dan helpen?" „Heel graag, Evie," zei Jeanne. Den volgenden dag meteen gingen de beide meisjes naar een winkel, waar Evie een aller aardigst kleedje uitzocht. Jeanne hielp haar bij het kiezen van de kleuren en bij het bordu ren. Het was dan ook op tijd klaar. En al was het dan niet een voorbeeld vaia mooie hand werkkunst, moeder was toch erg blij met deze verrassing van Evie; want ze zag nu, dat haar dochtertje toch iets over had gehad voor haar. R. v. B. branden zuinig I KINDERHUISSINGEL 2, TELEFOON 1197 9 (2 lijnen) (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 773.1 m.M. te Abisko Laagste barometerstand 750.4 m.M. te Reyk javik. en voorspelt: zwakken tot matigen Zuid-Oostelijken tot Oostelijkeaa wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt in het Oosten des nachts. Overdag iets kouder. Uit het Buitenland OPKLARING OVER ENKELE DAGEN; DAN OOK WELLICHT VORST. De hooge druk heeft zich sterk over Scan dinavië ontwikkeld en in Frankrijk daalde de barometer zoodat in bijna geheel Europa Oos telijke winden waaien. In weerwil van de groote vochtigheid der onderste luchtlagen begint de temperatuur ï-eeds merkbaar te da len. In Nooi'd-Scandinavië helderde de lucht op en werd de vorst streng. In Duitschland breidde de vorst zich uit en ook in Zuid- Frankrijk is de temperatuur gedaald. Een lichte drukstijging over Spanje geeft eenige onzekerheid en kan het optreden van vorst hier te lande nog vertragen, maar de vrij sterke Oostenwind in de bovenlicht bo ven Duitschland geeft een goede kans op op klaring over enkele dagen. Thans is in Frank rijk en Duitschland de lucht nog bijna overal bewolkt en nevelig. In West-Frankrijk en Ier land valt nog regen, maar over het geheel is ds neerslag sterk afgenomen. Thermometer 22 December: Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 45 F. Hoogste heden tot 10 uur 46 F. Barometer Hedenmorgen 10 uur 760 m.M. Stand van gister 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 December. Getrouwd 21 December: F. v. d. Meij en G. A. Bakker; Bevallen 19 M. C. Mooijv. Eskert, z.; A. M, v. HamburgBatenbrock, d.; E. C. Buijs Balna, d.; 20 December: W. Slotde Rooij, d.; G. Govers—de Groot, d.; 21 December: P. E. Haarbosch—Brochhagen, z.: M. M. van Eer denburgDïerick, z.: G. FlendrieStelling werf, z.: J. C. TigchelaarBogaard, z.; Overleden 20 December: C. SandersBrou wer, 72 j., Bilderdijkstraat; M. de Groot Klumpenaar, 80 j„ Welgelegenstraat; C. van Sabben. 53 j„ Bantamstraat; 21 December: A. C. van Reeden, 32 J., Jan Frederik Helmers- straat. WINKELS TEL. KI. Houtstr. 57 13676 Rijksstr.w. 8 12033 Amsterd.str. 65 12612 Voorzorgstr. 5 hk.Br.plein 10644 (Adv. Ingez. Med.) VELSEN. Bevallen: Th. J. C MüllerNefkens. d. D. Hartoghstraat 11, IJmuiden. G. C BornPie pers, d. Stephensonstraat 63, IJmuiden. F PorckGonkel. z. Kalverstraat 12, IJmuiden. E. WesbonkWijnia, d. Kon. Wilhelminakade 24, IJmuiden. A. Kraaijenoordvan der Toorn d. Frogerstraat 31 rd„ IJmuiden. J. Dane- broekGroen, d. van Galenstraat 5, IJmuiden. M. J. C. van der Horst—van Hooff, d. Oranje straat 15rd., IJmuiden. J. M. Rem—van der Kroft, d. Hagelingerweg 78. Santpoort. C. H. Stolk—Spannenburg, z. Terrasweg 34, Sant poort. C. Spanj aardtde Weers, z. de Ruyter- dwarsstraat 1, IJmuiden. J. M. SchoorlHeia- drickx, z Gr. Houtweg 118, Velsen N. Overleden: Jantje Keijer, 55 jaren, weduwe van H. Blaauw, Wijk aan Zieeërweg 59, IJmui den. Ondertrouwden: L. L van Hedel en J. Jak. Ka naalstraat 146. IJmuiden. G. van den Boogaard en M. C. Glas. Haarlem. G. Zweione en M. H. A. Allan, Spieghellaan 9, IJmuiden. H. C. Keijser en H. v. d. Graaf. Haarlem. Gehuwden: H. Ghijs en M. Groen, Zeeweg 201, IJmuiden P. Dekker en G. Glas. Casem brootzijsiraat 10. IJmuiden. C. D. Affourtit en H. Post, Roggeveenstraat 16, IJmuiden. L. W. Bant en M. Glas, Spübergenstraat 14, IJmui den, INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het ongeval op het H. F. C.- terrein. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ongeval, den R. C. H.-speler Kors overkomen bij den wedstrijd H. F. C.R. C. H. op Zondag j.l. vestig ik er de aandacht op dat het alleen onachtzaam heid of onwetendheid van het bestuur der voetbalvereenigingen is, dat er geen brancard en eerste hulp op de velden aanwezig zijn. Als men even de moeite wil nemen naar het E. D. O. terrein te gaan, wanneer daar ge speeld wordt, kan men zien dat daar altijd E. H. B. O. aanwezig is, en dat er in de be stuurskamer een brancard aanwezig is. Er moet echter niet alleen gedacht worden aan de groote wedstrijden, maar ook aan die van de lagere elftallen. Daar kan ook iets gebeu- reia en daar kan ook verkeerd gehandeld wor den. waarvan de spelers later nog de gevolgen kunnen ondervinden. Wanneer de besturen even de moeite willen doen om de plaatselijke E. H. B. O. vereenigingen aaia te schrijven om hulp, dan wordt alles geregeld; dan komen er steeds geoefende menschen op het terrein, om zoo noodig hulp te verleenen en de bran card krijgt dan een vaste plaats in het kleed huis. Mijn hartelijken daiik voor de plaatsing. EEN ABONNé EN E.H.B.O.'er HILLECOM NOG GEEN BEHANDELING DER BEGROOTING. Daar omtrent de begi-oo tingen der gemeen te en haar bedrijven met Ged. Staten nog geeia overeenstemming is bereikt, is de behandeling daarvan tot nader order uitgesteld. NUTSAVOND Donderdagavond hield de heer Jan Luberti uit Den Haag voor het Nutsdepartement Hil- legom een lezing over zijn door hemzelf ge temde kleine huisdieren. Op zeer onderhou dende wijze vertelde hij van de wijze waarop hij in het bezit van deze dieren was gekomen en hoe hij er huisdieren van had kunnen ma ken. Daaronder waren waschberen, neusberen mungo's, een zeehaas, enz., alle dieren, die men niet vaak bij particulieren zal vinden. Voor de pauze zagen wij nog een fraaie col lectie lantaarnplaatjes. Daarna werd een pracht-serie smalfilmgedraaid, die op buiten gewone wijze de liefde enhet geduld demon streerden waarmede de heer Luberti met zijn dieren omgaat en die menig staaltje van knappe dressuur lieten zien» BENNEBROEK RAADSVERGADERING. Verslag van de raadsvergadering gehouden op Vrijdagavond 21 December. Voorzitter, de burgemeester, Mr. K. J. G. baron van Harden- broek. Afwezig de heer B. P. Heemskerk. De voorzitter deelde mede, dat het vervoer van vuilnis voor 1935 gegund is aan F. Otte voor f 649 en dat de bouw van de school met den Bijbel voor f 9785 is gegund aan den laagsten inschrijver. De Raad gaat accoord met de voorstellen van Ged. Staten inzake de salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger, doch wil de nieuwe regeling doen iiagaan met 1 Januari 1935. De kosten per leerling voor de vergoeding aan bijz. scholen wordt over 1932 bepaald op f 16.42 per leerling. Aan weg 14 wordt de naam v. Doorninck- laan gegeven naar een burgemeester die zich ten aanzien van Bennebroek zeer verdienste lijk heeft gemaakt. De uren van openstelling van de daarvoor in aanmerking komende winkels worden voor de Zondagen bepaald op: 12 tot 6 en voor sommige van 2 tot 6 uur. De huur der woning van het hoofd der O.L. school wordt verlaagd en gesteld op f 350 per jaar. Besloten wordt de aanslagen in de perso- neele belasting voor de caféhouders met een derde te verminderen, overeenkomstig een een verzoek van belanghebbenden. Besloten wordt, een volontair ter secretarie over 1934 een gratificatie van f 100 te ver leenen en hem aan te stellen tot ambtenaar op een wedde j van f 200. BEGROOTING 1935. De voorzitter geeft een uitvoerige toelich ting op de begrooting. Ondanks de slechte tijden zou de begroo ting gemakkelijk zonder belastingverhooging sluitend zijn gekregen, doch de bekende re- geeringsmaatregelen hebben zulke offers van deze gemeente gevraagd dat belastingverhoo ging thans niet kan uitblijven. Een bedrag van f 12000 a f 13000 bleef on gedekt. Door de opcenten gemeentefondsbe- iasting te verhoogen tot 55 en die op de personeele belasting tot resp. 155, 165 en 175 kon het ontbrekende worden gevonden. Bij het ramen van een bedrag voor werk- loozensteun is geen rekening gehouden met het uitvoeren van werken voor derden (we genaanleg) omdat ten aanzien hiervan nog geen vaste plannen bestaan. Wel zal getracht worden spoedig de oude tramburg met opritten te herstellen. Door enkele leden worden daarna, Inlichtin gen over details gevraagd welke worden ver strekt. De begrooting ontmoet weinig bezwaren. De heer Dubbis vraagt aandacht voor plant soen en vaart. De voorzitter zegt dat verbetering binnen kort is te verwachten. Op voorstel van den heer Van Bakel wordt besloten de landhuur voor G. Heemskerk te verlagen van 40 cent op 20 cent per roe. De begrooting wordt vastgesteld. Rondvraag. De heer Dubbis vraagt aanbesteding van het rijwerk voor de wegen. De voorzitter zegt inwilliging toe. Hierna sluiting. BEGRAFENIS DIRK DE WIT. Vrijdagmiddag is de' op Dinsdag j.l. bij een auto-ongeluk omgekomen Dirk de Wit op het Prot. Kerkhof begraven. De belangstelling was zeer groot. De lijkwagen werd gevolgd behalve door fa milieleden, door de leden van de muziekver- eeniging Kunst na Arbeid, die het omfloerste vaandel der vereeniging met zich voerden. De burgemeester Mr. K. J. G. Baren van Hardenbroek had zich met den predikant Ds. Lekkerkerker bij de familie gevoegd. Ook bestuurder van de auto waarmede het ongeluk geschiedde was aanwezig. Nadat de kist in de groeve was neergelaten gedacht de burgemeester het vele werk, door den overledene in het vereenigingsleven ver richt. Ds. Lekkerkerker sprak ontroerende troost woorden tot de famill#. Een bestuurslid van Kunst na Art>e«# dankte den overledene voor zijn arbeid voor de vereeniging. Een familielid heeft ten slotte een kort dankwoord gesproken. Geboren: JOSINUS MARIUS Zoon van J. A. SCHOUTEN en J. M. SCHOUTEN- DE TELLO Haarlem, 21 Dcc. 1934 Kleverlaan 231 De Heer en Mevrouw KLAJE—WITTKAMP geven kennis van de geboorte van hun Dochter IN GRID Haarlem, 21 December 19 34 Ondertrouwd: Til. J .H. M. V. BEEK Arts en C. H. HEEREMANS Haarlem, 20 Dec. 19 34 Getrouwd: TH. LANCéE en e. lamfers Haarlem, 22 December 1934 Met verslagenheid geven wij kennis van het overlij den van onzen geliefden Zwager ein Oom Prof. Dr. E. W. Walch Hoogleeraar te Batavia In den ouderdom van 44 jaar. Namens allen: G. B. J. SORGDRAGER Haarlem, 20 Dec. 1934 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Eenige en algemeene kennisgeving I-Ieden overleed onver wachts tot onze diepe droefheid, nog tijdig voor zien van de HJH. Sacramen ten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot en dierbare Vader Jacobus Josephus Mes, in den leeftijd van 43 jaren. H. H. MES- VAN CORSTANJE en kinderen Haarlem, 21 Dec. 1934 Hoof manstraat 34. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Don derdag 27 Dec. in de Pa rochiekerk van den H. An- tonius van Padua om 7.30' en 8 uur en ten 9.30 uur de H. Mis van R,equiem. waarna de begrafenis van uit de Kerk op het kerkhof St. Barbara. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 58 jaar, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Wilhelmus Jacobus Nelissen, Haarlem? 22 Dec. 1934 Plein 15. Uit aller naam: Mevr. de Wed. M. E. NELISSEN— BOER8.MA Kinderen en Klein kinderen De H.H. uitvaartdiensten zullen plaats hebben op Maandag 24 Dec. in de kathedrale kerk van SI Bavo te Haarlem, om 7.30 en 8 uur, en te half tien de gezongen Heilige Mis van Requiem, waarna de begrafenis van uit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara, Geen bezoeken van romvbcklng TAPIJTEN - LOOPERS Stoomen .machinaal stofvrij ma ken. Ook de grootste maten wor den in enkele dagen afgeleverd»

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2