UIT HET BUITENLAND De Kleine Entente in de internationale politiek H.D.* Joegoslavië. VERTELLING THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. ZATERDAG 22 DECEMBER '34 HAARLEM'S DAGBLAD Chamberlain acht stabilisatie wenschelijk. Thans echter niet het geschikte oogenblik. De vermoedelijke samen stelling van het kabinetOeftitsj. V ermoedelijke samenstelling van het kabinet. In sommige kringen verluidt, dat Jeftitsj reeds gereed is met de samenstelling van een nieuw kabinet. Op de ministerlijst, die nog niet officieel bevestigd is, komen geen namen voor van personen, die een voorname rol speelden in de vroegere partijen. Dit zou moeten bewij zen, dat het voor de regeering een onmogelijk heid zou zijn gebleken, tot overeenstemming- te geraken met de oude partijleiders, ofschoon bij den regentschapsraad de goede wil daartoe aanwezig was. De vermoedelijke ministerlijst, die echter toch met voorbehoud moet worden beschouwd, vooral daar op het laatste oogen blik verluidde, dat de vroegere radicalen nieuwe voorstellen zouden hebben ingediend, luidt als volgt: Ministerpresident en buitenlandsche zaken: Jeftitsj; Oorlog: Zivkowitsj; financiën: Rado- sawljewitsj, secretaris-generaal van de beurs te Belgrado; onderwijs: Tsjiritsj, afgevaardig de; handel: Wrbanitsj, bankdirecteur en pre sident van de kamer van koophandel te Agram sociale politiek: Jewremowitsj, afgevaardigde en eigenaar van het blad „Stampa": justitie: Kojitsj; binnenlandsche zaken: Popowitsj, ba- mus van Serajewo; landbouw: Jankowitsj, pre sident van den Servischen bond van coöpera ties; verkeerswezen: Woejitsj, afgevaardigde; gebouwen: Kosjoelj, afgevaardigde; lichame lijke opvoeding: Auer. afgevaardigde; minis ters zonder portefeuille; Sjbenik en Hassan- begowitsj. Rusland. Uitstooting van Zinowjef en Kamenef gevraagd. Uit Moskou. 21 Dec. Een conferentie van vertegenwoordigers van de troepenafdeelin gen van het bondscommissariaat van binnen landsche zaken (Gpoe) heeft er bij het poli tieke bureau van de centrale commissie op aangedrongen, dat Zinowjef, Kamenef en zijn aanhangers, die door deze vertegenwoordigers worden beschouwd als verantwoordelijk voor den moord op Kiroff, uit de partij worden uit- gestooten en gebrandmerkt worden als verra ders aan de Sovjet-dictatuur. Engeland. Een dreigement van Tokio. De Japansche ambassadeur te Londen heeft naar volgens Reuter verluidt opdracht, ge kregen de Britsche regeering mede te deelen, dat het Japansche beginsel der vlootpariteit onveranderlijk is. Indien Groot-Brittannië be reid is dit beginsel te erkennen en een ver mindering te aanvaarden van het gemeen schappelijk maximum, ver benedèn de ton nage, welke de Britsche vloot einde 1936 zal bereiken, n.l. 11/4 millioen ton tegen Japan 770.000 ton, is Japan bereid tot aanvaarding der formule betreffende het wederkeerig ver schaffen van inlichtingen omtrent het vloot- bouwprogram door een vrijwillige unilaterale mededeeling, mits deze schikking niet de waar de van een internationale verplichting zal hebben. In het tegengestelde geval zou Japan ge noodzaakt zijn tot de uitbreiding van zijn vloot met 1/2 millioen ton, hetgeen in strijd zou zijn met den geest der ontwapening. leden der organisaties van de nationaal-socia- listische partij is thans beëindigd. De leider van de geheime staatspolitie en de S.S., Himm- ler, heeft rijkskanselier Hitier gerapporteerd, dat het beoogde doel is bereikt. In Berlijn zijn, naar van betrouwbare zijde wordt vernomen, in de afgeloopen dagen drie honderd personen gearresteerd, doch men ver wacht, dat de meesten van hen nog vóór Kerstmis in vrijheid zullen worden gesteld. Een groot aantal gevangenen is echter reeds in concentratiekampen opgesloten, onder wie leden van de S.A., de S.S. en de Hitlerjeugd. Frankrijk. Zegt ook Frankrijk het vlootverdrag op? Naar bekend wordt zal ook Frankrijk 't vloot verdrag van Washington opzeggen. In een mededeeling uit Fransche bron wordt er op gewezen, dat reeds de opzegging door Japan voldoende is om het verdrag met ingang 1 Januari 1937 buiten werking te stel len. De Fransche regeering zal Amerika, Enge land. Italië en Japan op de hoogte stellen van het standpunt, dat het denkt in te nemen bij de onderhandelingen, die noodig zullen zijn voor de opstelling van een nieuw ver drag. k ZO-SS-60ct. ■D^scnerrnt tegen, zon-m weersimnbedw. (Adv. Ingez. Med.) Oorlogswinsten van Dupont. Westelijk Front leverde 1 milliard dollar in drie jaar op! Uit Washington: In de senaatscommissie voor het onderzoek naar de practijken der bewapeningsindustrie werd als resultaat der onderzoekingen onthuld dat de fabriek Dupont Nemours Company of Delaware tijdens den oorlog een netto winst had gemaakt van 228.731.000 dollar. In drie jaar tijds had het concern meer dan 1 milliard dollar aan munitie voor het Wes telijk front verkocht. In dezelfde drie jaar, van 1915 tot het einde van den oorlog be droegen de salarissen en loonen in totaal 225 millioen dollar en werd 15 millioen dollar aan dividenden uitbetaald. De onderneming be taalde 72 millioen aan belasting en besteedde 602 millioen dollar aan grondstoffen. De commissie verklaarde voorts, dat Ferdi nand Dupont in de periode van 1920 tot 1926 een inkomen had gehad van 29.586.000 dollar, waarvoor hij geen cent inkomstenbelasting had betaald. De oud-vice-president der onderneming R. M. Carpentier, die nog steeds in de onderne ming werkzaam is, heeft erkend brieven en bescheiden, die voor de commissie van belang hadden kunnen zijn, te hebben vernietigd. ,Oost-Locarno"moet verwerkelijkt worden. door Eduard Benesj, minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije. Nog geen stabilisatie van het U. S. A. wil geen nationalisatie poncl9 der oorlogsindustrie. Beide Huizen zijn gisteren op Kerstreces ge gaan tot 28 Januari, nadat verscheidene wetsontwerpen de koninklijke goedkeuring hadden verkregen. In het Lagerhuis heeft de minister van financien. Chamberlain, een rede gehouden, waarin hij zeide: „Het schijnt mij wenschelijk tot een sta bilisatie van 't pond sterling te komen, als wij in staat zullen zijn, die met zekerheid te berei ken. Onder de tegenwoordige omstandig heden kunnen wij het ons echter niet ver oorloven, gevaar te loopen voor het verliezen van onze vrijheid om het pond sterling te brengen op de hoogte, waarop wij het willen hebben en wij moeten wachten, tot zich een stabilisatie in het prijsniveau voltrekt. Dat zou franc en dollar in een betere onderlinge verhouding brengen en ik meen te weten, dat de politiek der Vereenigde Staten daarop gericht is". Diiitschlatid. Himmler's ingrijpende „zuive- rings"-maatregelen geëindigd. United Press meldt aan de Tel.: De actie tegen de onzedelijkheid onder de Karl Barth ontslagen. Wegens voorbehoud bij den eed. BERLIJN. 21 Dec. Karl Barth, hoogleeraar in de Evangelische theologie aan de univer siteit te Bonn, tegen wien de rijksminister voor wetenschap en onderwijs een disciplinair proces had ingesteld, omdat Barth den eed op rijkskanselier slechts onder voorbehoud wilde afleggen, is thans bij uitspraak van de dienst- kamer der regeering te Keulen ontslagen uit zijn ambt met toekenning van de helft van het wettelijk pensioen voor den tijd van een jaar. Senaatscommissie-Nye is verdaagd. WASHINGTON, 21 Dec. (Reuter.) De -enaatscommissie van onderzoek inzake de wapenfabricage is met het oog op de Kerst- vacantie verdaagd. In de zitting van heden heeft het departement van oorlog doen me- dedeelen, dat het sterk tegen de nationali satie der bewapeningsindustrie is. Er zou spra ke kunnen zijn van staatstoezicht op deze industrie door invoering van licentiecontröle. Het Sportfondsenbad. De gebeurtenissen van de laatste maanden hebben de Europeesche politiek in banen ge leid, waarvan men nog niet precies kan zeg gen, waarheen zij zullen leiden. Een groot aan tal gevaarlijke factoren verwekt vrees bij allen die den vrede willen, maar er zijn ook vele andere factoren, die ons, ondanks den ernst van het huidige oogenblik, doen hopen, dat de situatie in Europa en in de geheele wereld zich in gunstigen zin zal ontwikkelen. Onder die bemoedigende factoren noemen wij in de eerste plaats de versterking van de autoriteit van den Volkenbond. Ofschoon de activiteit van den Volkenbond zich niet op zoo'n concrete wijze laat gelden als men wel zou wenschen, dient met het feit dat dit in stituut een ernstige belemmering voor den oorlog vormt, niet te onderschatten. De toe treding van Sovjet-Rusland is daarom een ge beurtenis van verstrekkende beteekenis. De Kleine Entente en Tsjecho-Slowakije hebben dit nieuwe Volkenbondslid hartelijk welkom geheeten en zullen hun politiek van toenade ring tot dit land voortzetten. Voor Tsjecho- Slowakije zullen de consequenties van deze toenadering spoedig blijken in een Russisch- Tsjechisch handelsverdrag en in het alge meen in de verwerkelijking van een economi sche samenwerking tusschen de beide staten. Maar de Kleine Entente heeft het plan, teza men met Frankrijk, nog verder te gaan op den weg der politieke samenwerking en heeft zich tot voornaamste doel de beveiliging van den vrede gesteld. Ik denk hier vooral aan de voorbereidende onderhandelingen betreffende het zoogenaam de Oostelijke Pact, welke nog niet beëindigd zijn. Het Tsjechische gouvernement heeft reeds officieel aan de belanghebbende regee ringen doen weten dat het de gedachte van een Oostelijk Pact volkomen goedkeurt en dat het besloten heeft de totstandkoming daar van tot een feit te maken. De Kleine Entente is deze opvatting eveneens toegedaan; zij is natuurlijk van oordeel, dat de politiek van het Oostelijke Pact er niet toe mag leiden vijan delijke groepen in het oosten van Europa te scheppen. Zooals in het westen Locarno niet tot taak had den een tegen den ander op te zetten, maar de veiligheid te verzekeren op de basis van een evenwicht tusschen de be trokken landen, zoo moet het Oostelijke Pact, in den geest van den Volkenbond, voor allen in het oosten gelijkheid, rechtvaardigheid en veiligheid garandeeren. Als dat machtige werk tot werkelijkheid wordt, is er een belangrijke stap voorwaarts gedaan. Niet alleen zou op deze wijze evenwicht geschapen worden tus schen de groote mogendheden en de kleine statengroepen, maar ook zou de min of meer ongewone situatie van twee groote landen Duitschland en Sovjet-Rusland weer nor maal gemaakt kunnen worden. De Kleine En tente is van meenfng, dat de stichting van het Oostelijk Pact in ruime mate tot den Europeeschen vrede zal bijdragen en Polen in staat zal stellen zijn bijzondere belangen te verdedigen. Men kan ook zeggen, dat een zekere voor uitgang bereikt is ten opzichte van het com plex problemen in Centraal Europa. De dis cussies die in September en October '34 te Genève plaats hadden, hebben er toe geleid, dat men kon aantoonen wat wel en wat niet te bereiken was. Op de laatste zitting is er sprake geweest van een verdrag, dat de on afhankelijkheid van Oostenrijk zou garandee ren. Men is, jammer genoeg, nog niet tot de finitieve overeenstemming gekomen, maar de Kleine Entente is opnieuw in de gelegenheid geweest, haar standpunt uiteen te zetten, zoowel wat de onafhankelijkheid van Oosten rijk, als wat de restauratie van het Huis Habsburg betreft.. Op die punten zijn haar leden het volkomen eens en zij heeft voorts besloten in het belang van de orde en den vre de het principe te verdedigen, dat Centraal Europa politiek rijp genoeg is om niet langer tot strijdperk der groote mogendheden te dienen. Zij stemt daarin overeen met de Balkan-Entente, die hetzelfde principe voor Zuid-Oost Europa verdedigt. Overigens is de Kleine Entente altijd bereid op economisch ge bied samen te werken met Oostenrijk, Hon garije, Italië en Duitschland. Naar onze mee ning is de samenwerking van de Midden- Europeesche staten een noodzakelijkheid; zij is te bereiken en wij beschouwen haar als een der voornaamste voorwaarden voor den Euro peeschen vrede. Waar deze samenwerking voor Verkoop van zwak-alcoholische dranken? Naar aanleiding van de vraag om in het gebouw „Het Sportfondsenbad" zwak-alcoho lische dranken te mogen verkoopen heeft de heer C. E. van Eykern namens het Centraal Comité van Drankbestrijdende Vereenigingen te Haarlem bestaande uit de plaatselijke af- deelingen der landelijke Drankweerorganisa- ties on Neutralen. R.-K. en Prot. Chr. grond slag aan den Raad verzocht, het gevraagde verlof niet toe te staan zoowel op grond van algemeen maatschappelijken als van indivi- dueelen aard. Burgerlijke Stand. Malaria-catastrofe op Ceylon. Reeds tweeduizend dooden. Uit Colombo. 21 December (V. D.) Vol gens niet-officieele schattingen zijn aan de malaria-epidemie, die op Ceylon heerscht, reeds 2000 menschen bezweken* Aangiften van geboorte en overlijden. In verband met eenige wijzigingen van het Burgerlijk Wetboek zijn met ingang van 1 Ja nuari onder meer gewijzigd de voorschriften betreffende den Burgerlijken Stand en wel voor de aangiften van geboorte en overlijden. Vervallen is het voorschrift, dat de aangif ten van geboorten worden gedaan in tegen woordigheid van twee getuigen. De aangever alleen doet dus aangifte. De aangifte van overlijden wordt voortaan gedaan door één persoon. Vervallen is dus de bepaling, dat de aan gifte van overlijden geschiedt op de verkla ring van twee getuigen. Tot het doen van aangifte van overlijden is echter alleen bevoegd hij, die uit eigen we tenschap kennis draagt van het overlijden. „NATURA" Hedenavond houdt de afd. Haarlem van het lijksche kienavond in hotel ..De Leeuwerik" >n de Kruisstraat. Na twaalf uur bestaat gele genheid tot dansen met muziek van een Jazz- Band. een groot deel van de Fransch-Italiaansche toenadering afhankelijk is, volgen wij met in teresse en sympathie de vorderingen van deze politieke ontwikkeling, getrouw aan de ge dragslijn, welke wij met Louis Barthou opge steld hebben. Uit het voorafgaande volgt, dat Tsjecho- Slowakije en de Kleine Entente niets te ver anderen hebben aan de tot dusver door hen gevolgde politiek. De tragische gebeurtenissen te Marseille en de gevolgen daarvan hebben bovendien de onderlinge banden van de Klei ne Entente nauwer aangehaald; hetzelfde is het geval met de Balkan-Entente, zooals haar laatste bijeenkomst te Ankara bewezen heeft. Wanneer ik op deze feiten den nadruk leg, wil ik niet doen voorkomen alsof we de be doeling hebben zekere staten te isoleeren. In het geheel niet. Wij willen de entente en de samenwerking van iedereen. En de emancipa tie van de staten van Midden- en Zuid-Oost Europa, welke zich met zooveel succes doorzet, kan slechts gunstig zijn voor die entente en die samenwerking. Maar welke waarde men ook hecht aan deze voor een politiek van samenwerking en vrede dienstige factoren, ik kan niet ontveinzen, dat de internationale situatie ernstig is. Onder de ze omstandigheden is naar mijn vaste over tuiging de Fransch-Engelsche toenadering, indien beide staten er ernstig naar blijven streven, de voornaamste factor voor de veilig heid en de handhaving van den vrede. Wat mij betreft, ik geloof zeker, dat het komende jaar beslissend zal zijn voor de ontwikkeling van de internationale politiek en voor Euro pa; óf wij zien uitgebreide ententes ontstaan, die een langdurigen vrede zullen waarborgen, óf wij zijn genoodzaakt den vrede met groote moeite te verdedigen om geleidelijk het eene conflict na het andere op te lossen. Tsjecho- Slowakije zal, zooals in het verleden, zijn bui tenlandsche, pacifistische en reëele politiek voortzetten en alles doen, wat in zijn vermo gen ligt om den vrede te bewaren. Het is eveneens gereed tot in het uiterste de plichten te vervullen, die met de verdediging van volk en staat samenhangen. De debatten, die in het begin van November in den boezem van het Tsjecho-Slowaaksche parlement zijn ge houden, hebben aangetoond, dat er hier van een vastbeslotenheid sprake is, waarin alle nationaliteiten van de republiek en alle klas sen der bevolking onwrikbaar één zijn. (Nadruk verboden) llllllllllll Illllllllllllltlllllll :1|1 Luchtvloot - Parade. Constance legde het tijdschrift, waarin zij had zitten lezen, terzijde, wierp een korten blik op haar gouden armbandhorloge en keek dan naar haar man, den bekenden auteur en publicist, Wrighton, die, achter haar aardig, mahoniehouten bureautje in den salon geze ten, werkzaam was aan een manuscript, dat een bijdrage moest worden voor het Maan dagochtendblad van een der leidende New- Yorksche dagbladen. Fred.... Ja. Freddy. Ja, wat is er nu Zeg vent, Elly en Phil komen ons straks halen; ik heb je vergeten te zeggen dat ik met hen had afgesproken in den namiddag naar de groote luchtvlootparade, ter gelegen heid van de opening der nieuwe luchthaven te gaanen ik zou het zoo fijn vinden, als je mee gingToe Freddy, doe je het? Wrighton zag even van zijn werk op: Maar hoe is het mogelijkhoe kan je me dat nu vragen, ConnyJe weet dat dit van daag af móét. Nu ja, dan zal dat artikel een dag later geplaatst wordenwat komt het er eigen lijk op aan Nee, Conny, het spijt me wel, maar ik ga absoluut niet meeje zult me dezen keer moeten excuseeren. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Toe, Freddy Ik denk er niet aan; ik ben juist bene den komen zitten, opdat je dan hier niet zoo alléén zou zijn, maar nu je zoo verveiend aanhoudt, ga ik weer naar boven hoor enn de daad bij het woord voegend potte Wrighton zijn verschillende paperassen bij een, verliet mopperend den salon ei: stapte naar zijn werkkamer, die op de eerste étage gelegen was Constance zuchttesinds hun huwenjk, nu twee jaar geleden, hadden zij thans voor het eerst een kleine oneenigheid. om niet te zeggen een ernstig meeningsverschilZij kende Fred. Hij zou in ieder geval olijven werken tot zijn bijdrage geheel gereed geko men zou zijn.... Enfin, in ieder geval zou zij alléén mee gaan en zich toch wel amuseeren. De bel onderbrak haar gedachten. Daar zij vermoedde dat Elly en Phil er waren, liep Constance zelf naar de hall om open te doen. Zij verwelkomde beiden hartelijk en vertelde lien dan dat Fred door dringende werkzaam heden verhinderd was. dezen zeer belangrij ken middag aanwezig te zijn. Phil probeerde Fred, die inimddels bene den gekomen was, over te halen, nog mede te gaan, maar de auteur moest echter ook zijn vriend teleurstellenPhil Auburn, die ge studeerd had aan het Rijks-Muziek-Conser- vatorium. was na beëindiging van zijn studie al spoedig een gevierd concertzanger gewor den. Bij gelegenheid van een intiemen kunst avond, waarvoor verschillende bekende kun stenaars, zoowel op letterkundig als muzikaal gebied waren uitgenoodigd. had hij Fred Wrighton ontmoet. Zij konden het al direct uitstekend met elkaar vinden en sinds dien tijd waren zij de beste vrienden gebleven en als een goed vriend nam de groote, breede en charmante zanger Fred's onverhoopte verhin dering dan ook natuurlijk niet kwalijk. Elly, Phil's vrouw, daarentegen was het ge heel met Constance eens. Dat artikel kon hij zeer zeker wel een dagje later inzenden. Maar Elly, als sportjournaliste, wist heel goed, dat het moeilijk was om een begonnen spoed- manuscript voor een of ander pleziertje in den steek te laten. Het zou immers precies hetzelfde zijn, indien iemand haar vroeg er gens anders heen te gaan, dan naar de groo te vliegdemonstratie, waarvan zij dezen m.d- dag voor haar blad een uitgebreid verslag moest maken En zoo vertrokken zij dus zonder Fred, die zich nogmaals had verontschuldigd en toen weer vlug naar zijn werkkamer was gegaan.. Het was een schitterende zomermiddag en prachtig vliegweer. Ver buiten het gewoel van het publiek op staanplaatsen en in tribunes, hadden zij plaats genomen in gemakkelijke tuinstoelen, die op een gereserveerd terrein, aan den rand van het vliegveld, voor Elly en haar gezelschap waren aangewezen. En ach ter dezen rand was het heerlijke groen van een prachtig onderhouden parkMonotoon klaterde een fontein haar heldere waterstra len neer, steeds opnieuween eenzame zwaan zwom in den groen-omranden vijver. Achter den grond de wit-paarse kelken van de reeds uitgebloeide magnolia's, maar over deze planten geurden, tusschen het groen, boven de rieten stoelen, groote trossen witte seringenVroolijke muziek, voortgebracht door groote luidsprekers, klonk gedempt over het terrein Constance luisterde naar de prettige con versatie van haar artistiek aangelegde vrien den, repliceerde zoo nu en dankeek dan peinzend naar den ledigen tuinstoel naast haar, de plaats gereserveerd voor haar man, die echter niet aanwezig was. Dan leidden dé vliegmanóeuvres haar af Allereerst was daar de gröote vliegformatie van militaire vliegtuigen.En na deze es cadrille, de oplating van een/ inmiddels met lichtgas gevulden luchtballon, terwijl in de, onder aan den ballon hangenden gondel eeni ge officieele personen instapten, om dezen nog steeds zeer avontuurlijken tocht mede te makenVoorts opstijging tot groote hoog te van verkeersvliegtuigen en van eenige spe ciaal voor het behalen van records gebouwde machines met ontzagwekkende aursnelheden. Monotoon ronkten de geweldige motoren af en aanElly maakte zoo nu en dan enkele aanteekeningenPhil stak een sigaret op en keek naar het, op het terrein opgestelde, waarschijnlijk als reclame aanwezige water vliegtuig, waarvan het, bij de gewone vliegtui gen uit twee wielen met luchtbanden bestaan de landingsgestel, vervangen was door twee reusachtige drijverskeek dan naar de even verder, tegenover de groote hangars en montagehallen opgestelde machine van groo te afmetingen Een ieder genoot van deze prachtige lucht- show in zijn geheel en kwam al spoedig on der groote spanning toen door de luidsprekers bekend gemaakt werd dat tot slot een demon stratie gegeven zou worden met een nieuw type drie-motorig vliegtuig, waarvan vooral aan de draagvlakken, die het de noodige sta biliteit verleenen, bijzondere aandacht was besteed Ook Constance was dit buitengewoon groo te vliegtuig opgevallen. Zij zag de motoren aanzettenhoorde het machtige geronk dezer motorende piloten stapten in dan taxiede de machine over den grond, vloog ineens met geweldige snelheid de ruimte in, vervolgens een ronde over het vliegveld en kwam dan pijlsnel naar haar toeEen angstig voorgevoel maakte zich van haar meesterEn toen gebeurde het ongeluk Het leek of het toestel niet meer omhoog wilde, integendeel, met flinke snelheid kwam het dichter bijeen verschrikkelijk ge kraak de rechtervleugel had haar bijna' geraakt versplinterde dan den niet-bezet- ten tuinstoelen als een geweldig monster sloeg de machine, onder oorverdoovend geluid, vlak naast haar neer, boorde zich daarna diep den grond in En terwijl de man op de uitkijkpost onmid dellijk de alarmsignalen in werking bracht en hulpbrigades en ambulances direct naar de plek des onheils uitrukten, verloor Constance het bewustzijn Toen Constance den volgenden ochtend aan het ontbijt de groote kolommen over het vliegongeluk las. en zij daaruit ook vernam dat de twee piloten, mecaniciens en assisitent- marconistf er, behoudens enkele hoofd- en snijwonden. goed waren afgekomentoen zij later in het zelfde blad ook de bijdrage van haar man inzagen nog eens terug dacht aan dien totaal-vermorzelden tuinstoel op het vliegveldtoen kon Constance haar tranen niet langer bedwingenen Fred, die met het gebeurde volkomen op de hoogte was, bukte zich, nam zijn bekoorlijke vrouwtje in z'n armen en kuste haar en toen zij elkaar diep in de oogen keken, wisten zij dat alles weer goed was ELDERT VAN ELK Door het kijkgat in den muur ontdekte Thijsje zonder dat hij erg veel moeite behoefde te doen een woest-gebaarde oude man; het is Krak, zooals je wel raden kunt. Het schijnsel van een kaars wordt duizendmaal in één enorme diamant weerkaatst een groote kist met edelsteenen heeft Krak juist voor zich neergezet. Een stroom van glinsterende edelsteenen glijdt uit des toovenaars gebogen hand de oogen van den ouden man blitsen hebzuchtig en begeerig en Thijsje voelt van dit vrekkerig tafereel een verschrikkelijke afkeer. REVUE „GAAT DAT ZIEN!" In Rido's lach-revue „Gaat dat zien!", welke door de Henriëtte Davids Revue van Dinsdag 24 tot en met Zondag 30 December a.s. in den tSadsschouwburg wordt gegeven, treden o.a. op: Henriëtte Davids. Isidore Zwaaf, Tim Tel- by, Berry Kievits, Rika Davids, Ferry de Booy, Monny Leclair en „The Jorosy Girls". De balletten zijn ingestudeerd door S. Dickson; het orkest staat onder leidïn van H. Davids; Henriëtte Davids heeft de regie. Op den 2en Kerstdag wordt een middag voorstelling gegeven tegen sterk verminderd© prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6