KOLEN VAN HOENDERDOS DE BILT Padvinders pakken pakjes. ECHTE WALES-ANTHRACIET DONDERDAG 27 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Overtreding Tarwewet. Een molenaar uit Haarlemmermeer heeft in hooger beroep voor de rechtbank terecht ge staan wegens overtreding der Tarwewet. De officier vroeg een boete van f 1000. De recht bank veroordeelde verdachte, die zich aan een voortgezette overtreding had schuldig gemaakt voor elke overtreding tot 14 dagen hechtenis (voorwaardelijk), met een proeftijd van 2 jaai en 2 geldboeten van f 150 subs. 2x30 dagen hechtenis. Verdediger was mr. C. van Rij. Flesschentrekkerij. Tegen een Amsterdammer, die eenigen tijd in pensions in Haarlem en Zandvoort heefi gewoond met een vrouw en een kind zonder te betalen, is wegens flesschentrekkerij door den officier een gevangenisstraf van 6 maanden geëischt. De rechtbank veroordeelde hem over eenkomstig den eisch. Onder den invloed achter het stuur. Een chauffeur uit Roermond heeft op een avond over den weg Haarlem naar Amster dam in zijn auto gereden, terwijl hij, volgens een medicus, zoodanig onder den invloed van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht een -uto te kunnen be sturen. In hooger beroep vroeg de officier 6 weken hechtenis met intrekking van rijbe wijs voor een jaar. Verdachte werd veroordeeld tot 1 maand 1 chtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. „Volslagen dronken" in een auto. "egen een 38-jarig'en Zandvoorter, die op •en nacht van den afgeloopen zomer in Bloe- mendaal onder den invloed achter het stuur van zijn auto gezeten zou hebben („volslagen dronken" was hij, verklaarde de verbalisant), was door den officier een hechtenisstraf van 3 weken geëischt benevens een boete van f 15 vo het feit, dat een zijner lantaarns niet brandde. Mr. A. Bruch concludeerde voor het eerste feit vrijspraak. Van de verdenking van dronkenschap werd verdachte vrijgesproken; voor het niet branden van de lantaarn kreeg hij f 15 boete. Boot gestolen. In IJmuiden was een sloep gestolen en des wege heeft een IJmuidenaar voor diefstal te recht gestaan. De officier vorderde 9 maanden gevangenisstraf met aftrek. Mr. H. O. Drilsma a cc. eg vrijspraak. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 3 maanden met aftrek. Rijwieldiefstal. De officier heeft een gevangenisstraf van l Jaar gevorderd tegen een IJmuidenaar, die een rijwiel met een zaklantaarn gestolen zou hebben. Verdachte ontkende. Hij werd heden veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. „Zware jongens". In den nacht van 20 op 21 October heeft drietal Amsterdammers een rondgang door de Leidsche Buurt gemaakt, waarbij ze eenige rij wielplaatjes, een motorrijwiel en een lantaarn uit schuurtjes stalen. In Aerdenhout zijn de dieven gearresteerd. Tegen hen werden straf fen geëischt resp. van 5 maanden. 5 maanden en 1 jaar ir"t aftrek. Mr. H. O. Drilsma ver dedigde de^.-ersten, mr. Ali Cohen den twee den verdachte. De eerste en de tweede werden veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, de derde tot 10 maanden met aftrek. Autobusdienst zonder vergunning. Een autobusondernemer uit Leeuwarden heeft zich te verantwoorden gehad wegens het onderhouden van een autobusdienst naar Amsterdam via Haarlem zonder vergunning. De kantonrechter had hem hiervoor tot een boete van f 15 subs. 10 dagen veroordeeld. In hooger beroep vroeg de officier bevestiging van dit vonnis. Mr. J. Th. H. Buiel was ver dediger. Verdachte, werd veroordeeld tot f25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. VOORZITTERS STEMBUREAUX SAARGEBIED. Volgens de officieele lijst zijn nog aange wezen om bij de stemming in het Saargebied als voorzitter van een stembureau te füneee- ren de heeren: mr. A. J. H. L. Adam, oud-vice president Raad var. Justitie Ned.-Indië, te Bloemendaal; H. van Alphen. burgemeester van Zandvoort; ir. K. L Moens, Beverwijk en A. M. W. van Renesse, gep. hoofdofficier N.I.L., Overveen. BENOEMINGEN PROV. GRIFFIE. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn bevor derd tot hoofdcommies ter provinciale griffie van Noord-Holland de heer D. Vonk, thans commies; tot adjunct-commies de heer J. van den Be»g. thans klerk en tot klerk de heer C. J. Nijland. thans schrijver. o. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG «7A. - TELEFOON 16100 fAdv. Ingez. Med.j AGENDA Heden: DONDERDAG 27 DECEMBER Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien 8 uur. Cinema Palace: Kerstprogramma. Harold Lloyd in „De Strooman" (The cat's paw). Op het tooneel: Palermo's wonder-zeeleeuwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Kerstprogramma. Ramon Novarro en Jeanette MacDonald in „The cat and the fiddle" (De kat en de viool 2.30 uur en verder doorloopende voorstelling 7 uur af. Rembrandt Theater: Kerstprogramma. Es ther de Boer van Rijk in ..Op Hoop van Ze gen". Op het tooneel: Okito. de Chineesche illusionist. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Schilderijententoon stelling. Waaggebouw: Tentoonstelling „Kunst Zij Ons Doel". 104 uur. Teyler s Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 28 DECEMBER Stadsschouwburg: Revue „Gaat dat zien". 8 uur. Bi open: nieuw programma. H De Leeuwerik: IJsbond Holland's No- T --i on vergadering. 8.30 uur.' ALTIJD GOED! KINDERHUISSINGEL 2, TELEFOON 11 9 7 9 (2 lijnen) (Adv. Ingez. Med.) Kerstvergadering S. D. A. P. De Federatie Haarlem der S. D. A. P.. hield op den Tweeden Kerstdag de jebruikelijke Kerstvergadering in het gebouw van den Protestanten Bond onder leiding van den heer S. P. Doek. Nadat de heer H. Nieland zich op het orgel had doen hooren was het woord aan den heer C. Woudenberg, secretaris van het Partij bestuur der S D.A.P. Spr. gedacht hen. die in Oostenrijk en Spanje gevallen zijn in den strijd tegen fas cisme en reactie en hen, die gestorven zijn als banneling. Het bijna afgeloopen jaar bracht weinig joeds; achteruitgang in materieel opzicht, slechts weinig uitzicht op betere perspectie ven. Voor den soc.-democraat komt het nu aan. den moed niet te verliezen. Het geloof aan het kapitalisme is aan het wankelen geraakt. Men ziet daarentegen het geloof aan de nood zakelijkheid van verandering in de voortbren- gingsmethode meer en meer veld winnen. De burgerlijke groepen zien nog altijd hun kracht in de bestrijding der sociaal-demo cratie; zij hebben ook dit jaar de soc.-dem. fel bekampt. maar zij hebben haar ook meer gevreesd dan noodig was, gezien de machts- verminering der soc.-democratie op dit oogen- blik. Nu in het buitenland geweld die macht vernietigd heeft. halSh de burgerlijke partijen weer ruimer adem. Wij moeten, aldus spr. den moed hebben, vast te stellen dat zij ons thans hoonen, tergen en negeeren. Maar zij moeten er zich ook rekenschap van geven, waarop in het buitenland alles is uitgeloopen. ook voor de burgerlijke groepen. De afbraak in het buitenland heeft geen ander doel gehad dan het kapitalistisch stelsel e verdedigen tegen de gevaren die het be dreigen. Spr. ziet in ons land in de Vrijz. democra tische ministers Marchant en Oud, in samen werking met de A.R.-minister De Wilde, de mannen van de afbraak, die cultuur en volks welvaart en volksgezondheid telkens weer be dreigen. Er is woeling en gisting in de R.K. Staats partij en dat is te danken aan het werken van de S.D.A.P. Spr. herinnerde aan de aanneming door de Tweede Kamer van drie wetsontwerpen, die alweer wat meer van de gemeenten hebben .afgetapt". Maar het voorstel van den soc.- dem. IJzerman, het bankgeheim op te hef fen, werd verworpen! Op de groote bezitters wil men dus geen controle, maar des te scherper wordt de kleine man gecontroleerd. Principieel heeft spr. geen bezwaar tegen controle, maar dan moet er controlen zijn op allen! Ook de bezitters hebben verloren, maar voor een regeering komt het er in moeilijke tijden ->p aan. het volk te beschouwen als één groote -■emeenschap. De S.D.A.P. vraagt: herstel van de. vroegere successiebelasting; eerv cn&smkomstenbelas- t.ing, die vele millioenen zou kunnen opleveren, één pet. heffing van de vermogens. Dit alles kan. als men het maar wil. Zulke dingen kun nen nog best betaald worden door menschen. die f 100.000 inkomen hebben gehad en nu door de crisis nog f 50.000 inkomen per 'aar hebben. Vergelijk daar eens mede de duizenden wier inkomsten zijn gekomen tot 'oeneden de grens van het absoluut noodzake- 'ijke! „Nederland is nog steeds in staat te zorgen voor alle Nederlanders op Nederland- schen bodem. Dat heeft het R.K. Werklieden verbond gezegd, en dat is juist. Spr. bracht hulde aan de partijgenooten in Duitschland en Oostenrijk die, niettegenstaan de het schrikbewind, in die landen propagan da blijven voeren voor de soc.-dem idealen en becinselen (applaus). Over het oorlogsgevaar zeide spr. dat het nog steeds aanwezig is. Het dreigt het meest uit Duitschland. Andere landen doen aan den wedloop der bewapening mede. En nu zijn de onthullingen uit Amerika gekomen inzake den geweldigen invloed der particulieren wapen industrie. Bij dit onderzoek is ook ons land genoemd. Spr. bracht een eere-saluut aan het R.K. Werkliedenverbond dat een tegenactie opge- -oepen heeft tegen de beweging der burge meesters, die vermilitairiseering wilden van het Zuiden van ons land. Wie zal zeggen of ichter deze actie der burgemeesters niet een wapenfabrikant ergens in de wereld zat?! Komend tot den Volkenbond zeide spr. dat 1ie op ieders steun aanspraak mag maken. Die Bond heeft reeds heel wat gered, dat niet te redden zou zijn geweest als de zaken waren behandeld langs de wegen der oude geheime diplomatie. Met luid applaus stemde de vergadering in met de woorden van warme hulde, die spr. bracht aan den grooten Engelschen strijder voor den vrede; Henderson. Als iemand den Nobelprijs 1934 heeft Verdiend dan hij! Aan het slot van zijn rede wekte spr. de lanwezieen op. voort te strijden, ondanks alles ook in het ongetwijfeld moeilijke jaar, dat komt. De middag werd opge.lusterd door zang van De Stem des Volks", onder leiding van den heer Anton Krelage en besloten door orgelspel van den heer H. Nieland en het gezamenlijk zingen van de Internationale. ONTVANGDAGEN VAN JHR. MR. DR. A. RöELL EN MEVROUW RöELL. De Commissaris der Koningin en mevrouw Röell zullen op Zaterdag 5 en Zaterdag 19 Ja nuari 1935, tuschen half 4 en half 6 receptie houden. Mevrouw Röell zal voorts, te beginnen met 9 Januari e.k., weder eiken Woensdagmiddag ontvangen. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van den Sabbath te 3.45 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 4.45 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag en Dinsdag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Talmoed Thora worden verricht in het Ge meentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. meldt: Hoogste barometerstand 775.6 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 743.9 m.M te Stornoway. en voorspelt: Matigen tot zwakken Zuidwestelijken tot Zuidelijken of Zuidoostelijken wind. Nevelig of betrokken of zwaar bewolkt. Waarschijn lijk tijdelijk regen. Aanvankelijk zachter in het Noordoosten, in het Westen weinig ver andering in temperatuur. Uit het Buitenland WELLICHT WEER KOUDE. Gedurende de Kerstdagen heeft de oceaan depressie zich ver naar het Oosten uitgebreid en in onze omgeving de vorst weer terugge drongen. Het koudegebied van hoogen druk in Scandinavië en Finland houdt echter stand. In Spanje steeg de druk, op de Azoren is de druk echter nog licht en gelijk aan die op IJsland. De strooming van warme en vochtige lucht bedekt het geheele Zuiden van het waarnemingsgebied en geeft sneeuw hoog in de Alpen en temperaturen onder het vries punt eerst boven 1500 meter. Daarentegen be wegen zich koude luchtmassa's uit Oost- Europa over Oost- en Noord-Duitschland en boven het Oostgebied naar Scandinavië, waar overal vorst heerseht. In het grensgebied der beide stroomingen valt sneeuw en regen en heerseht mist. In de warme strooming viel nagenoeg over al regen, plaatselijk zelfs zeer veel. Hoewel de vorst in ons land than weer geheel is ver dwenen moet de kans op terugkeer van de koude vooral in het Noordoosten en Oosten niet uitgesloten worden geacht. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9.10 uur aar. alle posten: Attentiesein neer". Barometer 759 m.M. 758 m.M. Stand van hedenorgen Stand van gister Neiging: Vooruit, opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 27 December: Hoogste gisteren 43 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste heden tot 12 uur 46 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 December. Ondertrouwd 24 December: H. W. H. Ties- kens en B. Ornée. Getrouwd 24 December: A. Boekman en E. W. Wesselink. Bevallen 21 December: J. M. Schoutende Tello, z.; 20 December: W. MeijerVersterre, d.; 22 December: A. M. MaasDieckmann, d.; E. H. Sandersv. d. Veldt, z.; J. Captijn van Roon, d.; J. E. HulsbergenStremming, d.; 23 December: G. W. MetzRieck, z.; M. Wijriands—Smink, d.; E. E. Bosse—Gerritsen, d.; J. de JongPoortstra, z.; 24 December: A. W. J. van Minnen—van Overbeek, z; R. EsserLöhl, d. Overleden 22 December: M. GoedenRees, 84 j„ Oranjeboomstraat; M. Portegies, 46 j., L. Boogaardstraat T. SoellaartHaringhuij- zen, 66 j., Gasthuisvest; 23 December: S. W Jurgens—v. d. Nolden, 82 j.. Van 't Hoffstraat; G. de Boer, 88 j„ Leidschevaart; C. C. Düs- mann. 70 j., Bloemhofstraat; 24 December; G. van Vliet—de Blank, 64 j., v. d. Vinnestr.; G. Vonk, 55 j., Brouwersplein. BLOEMENDAAL Bevallen: G. Roosvan der Kaay, d.; Chr. W. HulsboschVerhaar, z.; M. H. VisLubbers, zoon. Ondertrouwd: M. de Lee en J. Bos. Getrouwd. D. H. Philippo en N. Bonkenburg. Overleden; J. E. S. Nelemans, 78 jaar. Ankie van Wickevoort Crommelin. Wij vestigen de aandacht op de Weenschen Avond, die Vrijdag op veelvuldig verzoek dooi de Haarlemsche Orkest Vereeniging gegeven wordt met medewerking van Ankie van Wickevoort. Crommelin Uitgevoerd worden werken van Brahms, Mozart, Schubert en Strauss. Plaatsbespre king aan het Gem. Concertgebouw. VEREEN. „GELOOF EN WETENSCHAP". Op de zesde bijeenkomst in dit seizoen van de Vereen. „Geloof en Wetenschap" zal Vrij dagavond 28 December in den Schouwburg aan den Jansweg de zeereerw.heer Henri de Greeve alhier, een voordracht met lichtbeelden houden over het onderwerp: „De schatten van een Pharao; Toet Anch Amon". GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. WulftenPalthe, Slingerweg 1. Aerdenhout, actetasch m. i.; Bur. van Politie, Smedestraat, autokruk; boekje; grijs jongensjasje; portemonnaie m. i.; Coers, Hofmeierstraat 26, gouden armband; J. Kos ter, Leidschestraat 7, broche; Robbe, Wester- houtpark 23, blauwe ceintuur; Koppen, Ceci- liasteeg 2 rd., grijze ceintuur; Luijt, Luite- steeg 19, naaf dop v. e. wagen; Draak, Z. B. Spaarne 148. dubbeltje; v. Voors, Merovingen- straat 76, dop v. autowiel; Haarman, Bloe mendaal, Bloemendaalscheweg 301, étui; Buurman, Sperwerstraat 16, hond; Koster, v. O. d. Bruinstraat 73, idem D. herder; H. v. d. Schaal', v. Nesstraat 79, hond, herder; B. Al- kema, Bantamstraat 38, kinderhandschoenen; C. de Bruin, Heerensingel 127, grijze dames- handschoen; Geurts, Dr. Leijdsstraat 61, bruin lederen handschoen; Mooijman, Kamperstraat 39, wollen linker handschoen; Ducro, Hëeren- weg 192, zwart-bruine hond; Kennel Haer- lem, hond (D. herder)Neven, Spaarnhoven- straat 103, heerenpolshorloge; Heijboer, El zenplein 24, fluweelen dameshandschoen; W. Meke, Rijksstraatweg 20, blauw jongens- en meisjesjasje; Spruijt, Leidschevaart 74, grijze kat; O. Schagen, Heerensingel 31; J. Bollen, Pres. Steijnstraat 59, idem; Korte Hofstraat 7, Idem; G. J. Hoen, Velsen, Velserduinplein 6. Idem; Brouwer, Doelstraat 46, schoolrap port; J. R. Brinkman, Ged. Raamgracht 48 lage heerenschoen; J. Lasschuit, Amsterdam straat 84, shawl; v. Gend, Meidoornplein 14, schaar; v. d. Putten, L. Begijnestraat 28, 2 teekeningen; v. d. Veld, v. 't Hoffstraat 304, rijwielbelastingplaatje; de Vries, v. d. Vinne- straat 19 rd., riem met sleutels Aupers, Kam perstraat 25 rood, rijwielbelastingplaatje; G. Kroon, Elzenplein 59, idem; Jansen, Steen bokstraat 1, idem; v. Bie, Elzenplein 8, idem; Spanjaard, Santpoort, Pastoorstraat 18, idem; J. Velthuis, Kastanjestraat 30, vulpen; v. Diest, Ted. v. Berkhoutstraat 84, zaklantaarn. BRIDGE DRIVE NED, BRIDGEBOND. De Nederlandsche Bridgebond, afdeeling Haarlem en omstreken hield in restaurant Hildebi-and haar maandelijkschen wedstrijd. Het is een bekend feit, dat op wedstrijden, waar de speelcapaciteiten der deelnemers be langrijk verschillen, de uitslag een meer of minder juist beeld geeft van de kwaliteiten der prijswinnaars. Aangezien de Ned. Bridge Bond onder zijn leden vele sterke paren telt en introductie steeds is toegestaan, maken vele andere ster ke paren bij voorkeur van deze gelegenheid gebruik hun krachten te meten. Ook Zaterdag j.l. kon van een echte kracht meting gesproken worden. Dank zij de vlotte wijze waarop mevrouw Balbian Verster dezen wedstrijdgespeeld volgens systeem Howell leidde en mede door de gezellige sfeer waarin gespeeld werd, was het een geslaagde bridge-avond. De uitslag was als volgt: 1. Mevrouw J. Boumande heer W. L. Co- hen; 2. Heer en mevr. J. Koster; 3. mevr. N. Eversde heer J. Cohen. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.29 5/8—7.30 1/8. Berlijn 59.39—59.42 Parijs 9.75 1/89.76 1/8. Brussel 34.66—34.70 Zurich 47.87—47.90 Rome 12.63—12.67 New York 1.47 3/4—1.47 7/8. OPMERKINGEN VAN LEZERS HET WERK AAN STOOP S BAD. Een Haarlemsch bouwvakarbeider beklaagt zich bij ons over het feit, dat niettegenstaan de de directie van Stoop's Bad er de aandacht op heeft gevestigd, dat het bouwen van het openluchtbad bij Stoop's Bad werk zou geven aan de Haarlemsche arbeiders, het werk nu gegund is aan een Rotterdamsch aannemer, die er Rotterdammers bij te werk stelt. Men had, aldus inzender er om moeten denken, dat Stoop's Bad in stand wordt gehouden door bewoners van Haarlem en omgeving. Wij brachten deze klacht over aan de direc tie van Stoop's Bad, die ons meddeelde, dat alléén het bouwen van het betonnen bad aan een Rotterdamsch aannemer is gegund, die hiervan speciaal werk maakt. De inschrijving voor den binnenbouw moet nog plaats heb ben en het is zoo goed als zeker dat dit werk zal worden gegund aan een Haarlemsch aan nemer, die dan weer Haarlemsche arbeiders te werk kan stellen. „Koop er twee". Het lijkt een reclamespreuk van een le verancier, die liever twee pakken soda ver koopt dan een. Wat alleszins te rechtvaardi gen is. Toch is het eenige weken de strijdkreet ge weest van de Haarlemsche padvinders, eigen lijk van alle Nederlandsche padvinders. „Koop er twee en doe er een in de ton", zoo luidde hun verzoek in verschillende winkels en de ton waarin „de tweede" moest worden ge daan, stond er bij. Even voor Kerstmis zijn al die „tweeden" opgehaald en het resultaat ziet u ten deeie op deze foto Hier liggen de levensmiddelen, die verzameld werden bijeen gegaard, en niemand weet van wie ze zijn. Wie de gevers waren is onbekend. De tonnen zijn geleegd, EEN REKENENDE HOND. Dinsdag 1 Januari is een buitengewone kin dervoorstelling in den Stadsschouwburg. De clou van het programma is Robby de rekenen de hond die alle rekensommen oplost, die de kinderen hem opgeven. Verder treden op Albo en Anita, jongleurs met zeepbellen, waarbij de kinderen mogen meedoen en een musicale clown. Tot slot komt het eerste Nederlandsche Marionetten Theater met honderd kleine mensehen. de inhoud gesorteerd en alleen het bezorgen bleef den padvinders Maandag nog over. Dit is den dag voor Kerstmis geschied. Eenige tientallen jongens met hun voor trekkers hebben de zaken bijeen gepakt, na dat alles gesorteerd was en bij het vallen van de duisternis zijn zij op pad gegaan. Als echte padvinders hebben zij het goede pad gauw gevonden. Daarbij heeft voornamelijk de Armenraad geholpen; de verdeeling van de „tweeden" uit de tonnen is geschied naar be hoefte. De pakken zijn neergelegd, er is aangebeld of aangeklopt, de padvinders verwijderden zich en de bewoners vonden het pak, dat daar kwam dank zij de padvinders en de koopers die de tweede in de ton deden. INCEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Naar eenheid van Spoorabonnementen. Nu er toch zoo veel te doen ls over de spoor- abonnementen, verdient, het aanbeveling ook eens naar de diverse soorten te kijken. Bijv. WK (weekkaarten), Jongeliedenkaarten, Am- bachtscholierkaarten, trajectkaarten, 8 daag- sche abonnement en Algemeene abonnemen ten. Waarom niet alleen WK welke in de plaats komen van jongelieden-, ambacht scholier- en trajectkaarten met de rechten daarvan? Waarom niet het eerste Algemeene Abonnement ook f 30. Het 8 daagsche kan blijven en behoeft niet duurder dan f 10 te zijn. Voor vele is de uitgave ineens te hoog, terwijl dikwijls de kaart maar 14 dagen ge bruikt wordt, dit voor de jongelieden- en tra jectkaarten. Het prijsverschil is maar gering. Ook is het wenschelijk op alle trajecten buurt verkeer in te voeren. Met de moderne snelle verbindingen is dit best mogelijk, op de tra- j'.cten AmsterdamRotterdam of Amsterdam —Arnhem. Wanneer spannen zich de diverse vereenigingen zooals: Vreemdelingenverkeer en buurtverenigingen zich hier eens voor. Wanneer vormt zich een comité van actie? HARRY S. HAARLEM, December '34. De Oudejaarsavond. Het bestuur der Middenstandscentrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten verzoekt in overleg met de besturen van de Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië", afd. Haarlem en der afdeeling Haarlem van de Ned. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden aan Werkgevers, voor zoo. veer mogelijk, hun personeel op Oudejaars avond om 7 uur hun werkzaamheden te laten beëindigen, ten einde hen in staat te stellen hun Godsdienstoefeningen waar te nemen en verder dezen avond in den huiselijken kring door te brengen. Het bestuur voornoemd, F. H. SMIT, C. TEN BOOM, TH. S. J. HOOY. Het bestuur van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden „St. Franciscus" van Assisië": C. v. d. PLIGT, secr. Het bestuur der afdeeling Haar lem van de Ned. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden JOH. DE WIJS. secr. Sluiting kapperszaken op de Feestdagen. In uw blad van Zaterdag 15 Dec. kwam het bericht voor omtrent het open mogen houden van winkels o.a. ook in het kappersbedrijf. De sluitingstijden zijn Donderdag 20 Dec. na 1 uur, Donderdag 27 Dec, na 1 uur, terwijl als ver plichte en moreele sluiting gelden: Zondag 23, Dinsdag 25 Dec. geheel en 26 Dec. na 11 uur. Dit wil dus zeggen in 8 dagen 3 1/2 dag gesloten zegge drie en een halven dag. Mijn verbazing omtrent bovenstaande is zoo groot, dat ik niet kan nalaten, het publiek wat met de sluitingen toch al zeer gedupeerd is, nu toch gelijk te geven, wanneer het vraagt of er eigenlijk nog wel gelegenheid is zich te laten bedienen. Mijn opinie is dan ook; „Hadden de autoriteiten geen reëeler beslissing kunnen nemen voor genoemde Donderdagmiddagen", temeer daar er dagelijks artikelen in de bladen verschijnen omtrent de armoede in het kap persvak. „Het gaat zeker rooskleurig in het kappers vak" beweert het publiek, dat men zoo maar 3 12 dag kan sluiten zonder protest. Neen, in werkelijkheid kunnen wij deze slui ting in dagen als deze niet gebruiken. Ik hoop. dat dit schrijven onder aandacht van betrokken autoriteiten komt, zoodat de fout voor de volgende week wat 27 Dec. betreft nog opgeheven wordt. Velen zullen er mede geholpen zijn in dezen moeilijken tijd. JOH. DE LAAT, kapper Schouwtjesplein 2#

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2