DE BILT Berichten in enkele regels ECHTE WALES-ANTHRACIET WiELRIJDEN. HANDBAL BILJARTEN MAANDAG 31 DECEMBER 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Ijsbond Holland's Noorderkwartier. Te Alkmaar vergaderde Zaterdagmiddag de Ijsbond Hollands Noorderkwartier. De voorzitter, de heer A. J. Stikkel, te Alk maar herdacht den overleden vice-voorzitter. den heer G. Cloeck en deelde voorts mede. dat de gewijzigde statuten Koninklijk zijn goedgekeurd, waardoor de bond en de afdee- lingen gerechtigd zijn korte baanwedstrijden te organiseeren. Blijkens het jaarverslag hadden 9 afdee- lingen bedankt; een nieuwe afdeeling was toegetreden. De bestuursleden P. Preyer, Krommenie, H Limpers, Wieringerwaard en G. Karmelk, Monnikendam, werden met algemeene stem men herkozen. De heer N. J. Stikkel werd als voorzitter her kozen; in de vacature Cloeck worde tot vice- president gekozen de heer D. Margadant te Alkmaar; in de vacature Margadant werd be noemd tot tweeden seretaris de heer J. Werk man te Alkmaar, die belast zal worden met het wedstrijdwezen van den bond. Wegens het in December 1935 te vieren 40-jarig ju bileum werd besloten de volgende vergade ring te Alkmaar te houden. Een door het hoofdbestuur te benoemen commissie zal de feestvieringsplannen voorbereiden. De rekening werd goedgekeurd in ontvang sten en uitgaven op f 1544.12. De begrooting 1935 werd goedgekeurd in ontvangsten en uit gaven sluitend op f 1162,10. HAARL. GEMENGD KOOR TE DEN HAAG. Het Haarlemsch Gemengd Koor onder leiding van Jan Booda. gaf op eersten Kerstmiddag in het gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Den Haag. een uitvoering van het Weihnachts Oratorium van Bach" Over deze geslaagde uitvoering schrijft A. de Wal in „Het Vaderland'' o.m.: „Zooals dit koor tegenover het Weihnachts Oratorium staat, is uitermate knap en gedisiplineerd. De rhythmische eenheid en vastheid, de in. stelling op den dirigent, de vlotheid, en het volgen in het zingen, de gaafheid, en de techniek in de coloratuur dwingen alle respect af. Het neigde zelfs naar het virtuose. Het uitvoeren van de kleurbedoelingen van den dirigent wekte geestdrift, hij heeft het geheel vast in de hand. De koralen zijn wel bijzonder bewonderens waardig gezongen. Jan Booda is een uitnemend koorleider, wij hebben met groot genoegen zijn geschoold koor gehoord". V.A.R.A. De V.A.R.A. houdt een propaganda-feest- avond op Zaterdag 5 Januari. Medewerking wordt verleend door het V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot, Eddy Walis en zijn orkest, de Flierefluiters o.l.v. Eddy Wallis, X. X.-ensem- ble o.l.v. Cor Steyn, Marie Vos, zang, Alb. de Booy, zang, A. Pleysier, hoofdbestuurslid, spreker; Jan Lemaire, declamatie. De feestavond wordt gehouden in het Gem. Concertgebouw. NED. R. K. BOUWVAKARBEIDERS BOND. De R. K. Bouwmvakarbeidersbond Sint.-Jo seph. afde'eling Haarlem, houdt op Woens dag 2 Januari in het gebouw Sint-Ba vo, Sme- destraat. een buitengewone huishoudelijke vergadering voor al haar leden. Er zal beraad slaagd worden over de nieuw voorgestelde bepalingen inzake de werkloozenkas. Deze houden in vermindering van uitkeering, lan ger termijn van wachtdagen, enz. Het bestuur verwacht een groote opkomst der leden. „DE STER" BESTAAT NIET IN APEL DOORN De commissaris van politie te Apeldoorn maakt bekend, dat hem herhaaldelijk inlich tingen worden verzocht omtrent de N.V. Han dels Mij. ,De Ster", die aldaar gevestigd zou zijn. Hun. die met deze N.V. in relatie wenschen te treden, zij medegedeeld, dat de N.V. slechts in naam in Apeldoorn, doch in werkelijkheid gevestigd is te Haarle-Hertog, Kerkstraat 9. Directeur van „De Ster" is Adrianus Ber- nardus Akkermans te Baarle-Hertog. Tegen dezen directeur en zijn instellingen is herhaaldelijk in het Algemeen Politieblad en de dagbladen gewaarschuwd door diverse autoriteiten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bitzer, Ruijchhaverstraat 8. heeren arm bandhorloge; De Roo, Zijlweg 23rood. beursje m.i.; Bureau van Politie Smedestraat: bril in étui, netje met ballen, ceintuur, sleutel met ring, handschoen; Prins. Amsterdamschevaart 142, das; Koning, De Keijstraat 11, hand schoen; Hoogteiling, Julianapark 66. pad vindersmes; Cassander, Gouwstraat 11, num merplaat auto; v. Dam, Gr. Houtstraat 8, damesportemonnaie m.i.; v. d. Werf Stuyve- santstraat 61, portemoinnaie m.i.; Kruyff, Celebesstraat 16, damesportemonnaie m.i. Big Leidschestraat 76, portemonnaie; Gigengack, Nieuwe Groenmarkt, kinderschoen; De Wit, Brouwersstraat 129, damestaschje; P. Rozen v. 't Hofstraat 25, rijwielbelastingplaatje; Kottman. Wouwermanastraat 21rd. paar dameshandschoenen; Kennel Kleist, Hout- vaartpad, hond; Verstraten, B. Huetstraat 18 dameshandschoen: Kloos, Ripperdapark 20, kinderschoen; v. Slooten, Korte Poellaan 15rd. motorhandschoen; Rijksstraatweg 10. hamer; Baard. Dr. Leydsstraat 3 zw., halsketting; Kroon, A. L. Dyserinckstraat 8. motorhand schoen; Sergeant Bealzac, Motorkazerne, hond. Fauna idem; v. d. Klashorst, Steen bokstraat 18, dameshandschoenen: de Geus, Middenweg <14, handschoen; Hollander, KI. Houtstraat, heeren handschoen; Kooien. Be- soekistraat 3, hond; Aarts, Angeliusstraat 31 kinderarmband; Politieposthuis Rijksstraat weg, melkbus m.i. Hoedjes. Zijlweg 3. collier; v. d. Spek Allandstraat 68, ceintuur; Hendriks Korte Hofstraat 6, handschoen, van Daalen Gierstraat 10 idem; Ligtenberg Z.B. Spaarne 148 idem; Verton, Lange Lakenstraat 5rd. paar dameshandschoenen; Seubring, Slacht, huisstraat 72 rd. handschoen; J. Weij, Al landstraat 70, idem; Hendriks, Hodsonstraat 29, kinder handschoen: v. Poorten. Overtonweg 83, rechter dameshandschoen; Kruijff, Van Sillemstraat 12. linker heerenhandschoen; van Kammen, A. Loosjesstraat 15, R.K. kerkboekje Bureau van Politie Smedestraat: kousen, brei pennen; Hoomans, Delfstraat 24rd. dames portemonnaie m.i.; Springveld, Gen. Botha- straat 17, ring met sleutel; Brouwer, Soen- dastraat 5, ring met 4 sleutels; Blom. Drap- pennierstraat 24rd., tasch. inh. instrument; Gelie, Wagenweg 3, rijwielbelastingplaatje; v. Gersel, Kleverparkweg 121, ring; van Goor Brakenburgstraat 5 zw. vulpen. Hessels, Zocherstraat 49, reserve-autowiel. Zaterdagmiddag is in De Krim, (Overijsel) de 18-jarige mejuffrouw Klok in het water gereden en verdronken. Aan haar rijwiel waren twee boodschappentasschen be vestigd. hetgeen waarschijnlijk de oorzaak is geweest dat zij de macht over het stuur ver loor. Uit de Minervahaven te Amsterdam is het lijk opgehaald van een man, die sedert de vorige maand reeds vermist wordt. Zaterdagavond te ongeveer half zeven is de 70-jarige zwerver Frans Hosboomer, zonder vaste woonplaats, die op den Rijksstraatweg bij Veenendaal de Klomp den weg wilde over steken. door een luxe auto gegrepen en op slag gedood In de Raadhuisstraat te Amsterdam op den hoek van de Heerengracht is een bejaar de dame door den tramtrein van de N.Z.H. naar Haarlem, aangereden. Met een ernstige hoofdwonde is zij opgenomen en door dei'. G. G. en G. D. naar het binnen Gasthuis al daar gebracht. Getracht zal worden het sleepschip Noordgeul", dat dezer dagen nabij Marken is gezonken, bij welk ongeval twee menschen om het leven zijn gekomen, te lichten. Te Groningen is de 9-jarige Klasina van der Wa overleden, die vorige week Doixderdag door een vrachtauto was overreden. Bij een inbraak bij tandarts van Andel te Ede is een bedrag van f 630 door de dieven medegenomen. PROPAGANDA - AV ON» V. P. R. O. Woensdag 9 Januari vindt in het gebouw van den Ned. Protestanten Bond, Berken straat, Haarlem-Noord, een propaganda-avond plaats ten bate van de V.P.R.O. Het programma vermeldt o.a. een lezing van mejr. dr. N. A. Bruining, voorzitster van de V.P.R.O. Welwillende muzikale medewer king van de dames mevr. N. de BockVerdel orgel, Mej. Christien Stork, zang en van het koor van de afdeeling* van de N.P.B. Haar lem-N. o.l.v. den heer J. Zuidweg. Verder vertooning van filmbeelden met betrekking tot het werk van de V.P.R.O. De bijeenkomst wordt geopend en gesloten door Ds. H. J. Kastein, voorgaixger van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem. FEESTAVOND HAARLEMSCHE LUCHT VAARTCLUB. Zaterdag hield de Haarlemsche Luchtvaart- Club ixx café-restaurant Brinkmann een feest avond ter gelegenheid van het eenjarig be staan. In het eerste gedeelte van den avond traden als sprekers op mej. Tineke de Veer, de bekende jeugdige Haagsche sportvliegster. de heer Hagler, voorzitter van de propaganda- commissie en de heer van der Velden, de im porteur van het autogiro vliegtuig, die eenigen tfjd geleden ook in het Kennemer Lyceum sprak. Mej. Tineke de Veer hield een causerie over haar persoonlijke ervaringen bij sportvliegerij en in het bijzonder bij het afleggen van de proeven voor het brevet. Voor het verkrijgen van dat diploma moeten in solovlucht drie verschillende proeven worden afgelegd; lap landingen maken, vijf achteix in de lucht be schrijven en een hoogtevlucht ondernemen. Van de vijf voorgeschreven laplandingen, dit zijn landingen op een veld dat uitgezet is door middel van lappen die den omtrek ervan be palen, moeten er drie geslaagd zijn. Spr. vertelde van haar bevindingen van deze proeven, die ze met zeer goed gevolg aflegde en van haar eerste passagiersvluchten. Zij be sloot haar causerie met den wensch, dat de toekomst een wereld van vliegende Hollanders moge brengen. De tweede spreker de heer Hagler, wenschte de Haarlemsche Luchtvaartclub geluk met haar eenjarig bestaan. Sinds de jeugdbeweging in de vliegsport niet meer als zelfstandig lichaam bestond, nam ze, volgens spr., op luchtvaartgebied een belangrijke plaats in. Hij hoopte dat de club in deze jeugdbeweging een voorbeeld mocht blijven en dat de jeugd luchtvaartgezind en -geschikt mocht worden. De heer Van der Velden zette in een korte lezing uiteen wat de autogiro wel en wat het toestel niet is. Nadat in het begin van 1934 de eerste autogiro in Nederland daalde was de houding van het publiek óf enthousiast óf sceptisch. Sommigen meenen dat het vliegen met dit toestel gevaarlijk is, anderen zien er de toekomst in en achten het vliegen ermee even makkelk als het rijden met een kinder wagen. Spr. nu wilde het bewijs leveren, dat de ma chine volkomen betrouwbaar is en tamelijk grove fouten toelaat. Hij gaf een overzicht van de ontwikkeling van de autogiro, het denkbeeld van den Spaanschen ingenieur La Cierva, die na gedurende ruim tien jaren van proefnemen, bouwen en verbouwen erin geslaagd is een goed vliegtuig te construeeren, de tegenwoor dige driebladige autogiro. Na deze interessante causerie ging men over tot het tweede gedeelte, te weten een soirée dansante. Aan dezen dansavond verleende haar medewerking de bekende radio-jazz zangeres Topy Glerum, die verschillende num mers voordroeg. NIEUWE KALENDERS. Wij ontvingen de onderstaande reclameka- lenders ter aankondiging: Fa. D. Katz te Dieren-Arnhem, Victoria-wa ter, Vereeniging van electriciteitsdirecteuren, Levensverzekeringmaatschappij Utrecht, Le- versverzekeringmaatschappij Haarlem, Neder- landsche Maatschappij der Victoria Bron, Na tionale Levensverzekering Bank te Rotterdam. Batavier Lijn der N.V. Wm. H. Müller en Co., Nederlandsche Reisvereeniging, Stoomververij en Chemische Wasscherij De Regenboog te Tilburg, Effecten^Assurantiën- en Loterijkan toor der N.V. van Halem en Co. Schoterweg 3 te Haarlem, Algemeene Friesche Levensverze kering Maatschappij, Verffabriek Ripolin, Kantoorboekhandel fa. Anton de Rooy. Ane-» gang te Haarlem, Douwe Egberts Tabak, Kof fie. Theehandel, Levensverzekeringmaatschap pij Noord-Brabant. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. SPAARNDAM Oudejaarsavond. NED. HERV. KERK. Nam. 7 uur: Ds. A. Snethlage. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Oudejaarsavond. EVANGELISATIE: Nam. 7 uur: de heer H. de Wagter, van Beverwijk. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. O. a. 3 f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM H ARMEN JAN SWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. MedJ meldt: Hoogste barometerstand 774.6 m.M. te Toulouse Laagste barometerstaixd 744.7 m.M. te en voorspelt: Krachtigen tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met opkla ringen. Waarschijnlijk aanvankelijk nog eenige regen. Iets kouder. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING, .AFNEMENDE REGENKANS, AFKOELING. De Zaterdag genoemde stijgingen in het Zuiden en Zuidwesten veroorzaakten over het Zuidelijk gedeelte van het waarnemingsge bied een rug van hoogen druk. In dit gebied is het thans kalm weer. Tengevolge van de nachtelijke uitstraling daalde vooral in Zuid- Frankrijk de temperatuur. De depressie over den Oceaan strekte haar invloed verder Oost waarts uit, zoodat na een korte opklaring het regenachtige weer ten onzent opnieuw zijn intrede deed. Ook nam de luchtdrukgradient weer toe, zoodat thans over het Kanaal de Zuidelijke Noordzee en Zuid-Noorwegen weer krachtige wiixden waaien. De depressie heeft een voor den tijd van het jaar zeer warme sector, die zich over Zuid-Engeland, Nooi"dwest-Frank- rijk, België, ons land en Denmarken uitstrekt. Over Scandinavië nam de hooge druk af, toch bleef het daar nog koud vooral in Lapland. In den algemeenexx weerstoestand is nog weinig veraixdering te wachten. Aanvaxxke- lijk zijn de kaneen op regen vrij groot, later nemen ze wat af. Eenige afkoeling is waar schijnlijk Barometer Hedenmorgen 10 uur 759 m.M. Stand van gister 762 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 31 December: Hoogste gisteren 51 F. Laagste heden nacht 45 F. Hoogste heden tot 12 uur 51 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 31 December. Bevallen 27 December: P. Ditmarsch—v. Vark, z.: A. E. Houwelixig—Riephausen, z.; 28 December: H. M. Mentjox—Meijer, z.; M. M. HendriksStumpel, z. Overleden 27 December: A. M. van Roo ij Kramer, 65 j„ Tulpenstraat C. Toeset—Kuijer, 74 j., Rollandstraat; G. R. van Wel, 52 j., Zuid polderstraat; 28 December: E. Desloover—v. E ijken, 70 j„ Schutterstraat; D. H. Keur— Korf, 71 j., Ripperdapark; L. H. Pistoor—Del- chambre. 59 j., Groendaalsteeg: H. B. F. de Munnik—v. Opzeeland, 83 j., Zijlweg. ENGLISH ASSOCIATION. Op Woensdagavond 9 Januari zal de afd Haarlem van de English Association in de Kroon, Groote Markt, een bijeenkomst hou den waarop de bekende actrice mevr. Forbes- Robertson zal spreken over het onderwerp: From Miracle Play to Modern Drama. De le zing zal opgeluisterd worden door enkele scènes en door demonstraties van verschil lende costuums. COMPTABELE AMBTENAREN. O VERHEIDS- EN SEMIOVERHEIDSBEDRIJVEN EN DIENSTEN. Onder groot belangstelling en vele instem ming er traden ruim 70 leden toe vond heden te Amsterdam de oprichtingsvergade ring plaats der Vereeniging van comptabele ambtenaren bij de o verheids- en semï- overheidsbedrijven en diensten. In de statuten, die werden vastgesteld, is het doel der vereeniging als volgt ofschreven: a. te bevorderen dat de techniek en de economie van het comptabel en administra tief beheer dezer bedrijven en dienste aan de hoogste eischen beantwoorden. b. te streven naar de toepassixig, waar mogelijk en wenschelijk van normalisatie bij de door genoemde bedrijven en diensten ge publiceerd wordende financieele- en andere statische gegevens. c. de bevordering van de kennis harer leden. d. de bevordering der collegialiteit tus- schen haar leden. Besloten werd voorts de samenwerking tus- schen de electriciteits-, gas- en waterbedrij ven inzake wanbetalers op zich te nemen. Er werd aan het bestuur volmacht verleend te onderhandelen om te komen tot een or gaan. Het secretariaat ls gevestigd Amsterdam- scheweg 502, Amsterdam Zuid. INFORMATIEKOERSEN. Londen 7.28 3/4—7.29. Berlijn 59.39—59.42. Parijs 9 75 5 89.761/8. Brussel 34 63—34.67." Zurich 47.89 1/2. New-York 1.47 9/16—1.4713/4 HET ZACHTE WEER EN FLORA. Het zachte weer, dat we tot nog toe heb ben gehad, heeft tengevolge, dat boom en struik langer dan gewoonlijk zijn uiterlijke teekenen van leven bewaren en dat zij vroe ger gaan ontluiken. Zoo bloeien er thans al winterjasmijnen, die anders meestal pas over een maand beginnen uit te komen. Ook komen al ci'ocussen boven den grond. Uit deze verschijnselen zou zijn af te leiden dat we een vroeg voorjaar kunnen verwach- ten. wat ten goede zou komen aan de Inter nationale Bloemententoonstelling Flora 1935 te Heemstede. De geruchten, als zou van het tegendeel sprake zijn, kunnen daarom vol komen tegengesproken worden. Aftreden van den heer F. H. Smit. F. H. SMIT. Als voorzitter der Haarl. Handelsvereeniging. Naar wij vernemen heeft de heer F. H. Smit den tijd gekomen geacht om af te treden als voor zitter der Haax-lemsche Handelsvereeniging, van welke vereeniging hij deze maand 20 jaar voorzitter en gedurende bijna 40 jaar bestuurslid is geweest. De heer Smit ls van oordeel, dat jon gere krachten nu zijn werk moeten overnemen. Ook maakt zijn eenigs- zins toenemende hard- hoorigheid hem het lei den van vergaderingen moeilijk. Toen de Haarlemsche Handelsvereeniging van winkeliers in 1892 was opgericht oor spronkelijk met als eenig doel elkander te waarschuwen voor slechte betalers werd de heer Smit al spoedig lid en op 15 Mei 1895 trad hij in het bestuur. Op 7 December 1914 werd hij tot voorzitter gekozen, in het begin van den oorlogstijd dus. Kort na het optreden van den heer Smit als voorzitter bleken de betee- keixis der Haarl. Handelsvereenigixxg en. het vertrouwen dat in haar werd gesteld, toen de vereeniging hier de schakel werd met de N.O.T., doordat zij werd aangewezen als controle- instituut voor Haarlem (Januari 1915). Veel heeft de heer Smit natuurlijk in de afgeloopen jaren, gedurende welke hij geheel belangeloos zooveel werk voor de H.H.V. ver richtte. met de vereeniging medegemaakt. Er is heel wat veranderd: het doel der vereeni ging bleef niet beperkt tot het informatie- en incassowezen (al bleef de H.H.V. zich wel hoofdzakelijk -op dit terrein bewegen). Lang zamerhand ging de vereeniging uitgebreider belangen van den Haarlemschen Middenstand ter hand nemen. Het kantoor was sedert 1895 gevestigd in „Felix Favore" in de Smedestraat, thans ge bouw St. Bavo; daarna werd het overgeplaatst naar Jarxsweg 11 en thans is het gevestigd in de Lange Begijnestraat. In Januari 1915 werd de N.V. Middenstands- Credietbank voor Haarlem en omstreken op gericht door de H.H.V. in het leven geroepen. De heer Smit is hiervan commissaris ge weest. In een buitengewone bestuursvergadering van de H.H.V.. gehouden op 27 December, heeft de heer Smit afscheid genomen van het bestuur. De vice-voorzitter. de heer A. van Weer den, sprak den scheidenden voorzitter harte lijk en waardeerend toeen prees hem als een eerlijk man, man van karakter en „stavast", die altijd de belangen der H.H.V. op uitmun tende wijze heeft gediend. Als souvenir bood de heer van Weerden den heer Smit een mateilveren sigarettendoos en een sigarendoos aan. met inscriptie en op dracht: „Aangeboden aan den scheidenden voorzitter F H. Smit door de H.H.V. op 27 De cember 1934". Voorts werd nog het woord gevoerd door den secretaris, den heer B. W. Lasschuit en het adviseerënd bestuurslid, den heer D. Mie- zerus. De heer Smit toonde zich met de souvenirs ten zeex*ste ingenomen en sprak hartelijke woorden van dank, waarin hij nog in 't bijzon der memoreerde zijn vroegere medebestuurs leden, wijlen de heeren G. van der Most van Spijk, J. C. Peereboom en J. Leupen. In de maand Januari zal een vergadering worden gehouden, waarin een nieuwe voor zitter zal worden gekozen. Natxixxrüjk is de heer Smit nu ook automa tisch afgetreden als lid van het Dagelijksch Bestuur der Middenstands Centrale voor Haar lem en Omstreken. H. S. V. „De Kampioen". Voor de Competitie op home-trainer werden de volgende ritten nog gereden. A en B klasse 2 K.M. 2de rit: Fruitema 1.19.2; Drost 1.19.4; Heyselaar en Oudolf 1.20.0; Scheidier 1.21.1; Huyboom 1.23.3; Schaper 1.26.2; Moerkerk 1.27.3; Barten 1.28.1. A en B klasse 3 K.M. 1ste rit: Koning 2.0.0; Barten 2.5.4; Jansen 2.6.1; Molendijk 2.8.2; Drost 2.8.4; Heyselaar 2.12.1. C klasse 1 K.M. 2de rit: v. d. Pols 43.2; de Best 44.1; Drost 45.1; v. Halem 46.4; Wennink 47.1; v. Heulen 48.1; Kager 49.1. Juniores 500 Meter 2e rit: Beeldman 26.1; Laan 29.0; Hoogland 34.4. Juniores 1500 Meter 1ste rit: Drost 1.3.4; de Vos 1.8.1; Peetoom 1.12.1; Martens 1.17.0; v. Putten 1.22.3; de Laat 1.29.2. Juniores 1 K.M 2de rit: Drost 43.1; de Vos 46.3; Beeldman 48.0; Martens 49.2; Peetoom 50.3; v. Putten 51.4; de Laat 52.0; Vijzelaar 52.3; Laan 53.3. Achilles. Tot sluiting van het jaar 1934 werd op dezen laatsten Zondag door Achilles een oliebollen wedstrijd gereden. Er verschenen 42 deelnemers aan den start. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. J. Rusman, 2. F. Buschman, 3. Hein Bakker, 4. J. v. Maris, 5. J. Engel. B-klasse: 1. H. v.,Maris, 2. J. de Vries, 3. M. Smit, 4. C. Rusman, 5, G. v. Duin. Juniores: 1. S. de Vries, 2. Jongejangs, 3. v. d. Vossen, 4. Schouten, 5. Steenkist. Donateurs: 1. G. v. d. Eem, 2. Doeswijk, 3. Van Roode, 4. v. Staveren Jr., 5. Bakker Jx\ Bij de donateurs passeerde, evenals de vo rige week, Bakker als eerste de finish. Daar hij echter door een val zijn defect geraakte fiets voor eexx ander rijwiel had verwisseld, werd hem slechts de 5de plaats toegewezen. Op Nieuwjaarsdag bij mooi weer clubtocht voor alle leden exx donateurs (trices) vertrek om 10 uur van het Houtplein. LijndenZeeburg (31) (HEEREN) Zeeburg, dat voor rust het meest aanvallend was, struikelde steeds op de Lijnden-achter hoede waar Bart c.s. uitstekend verdedigden. Gevaarlijk waren de Lijnden-aanvallen zeker, maar daar wist keeper Mulder wel raad mee. Na rust weet Lijnden direct te scoren. (10). Weldra maakt Zeeburg gelijk. (11). Onge veer 10 minuten voor het einde brengt Buis den stand op 21. Lijnden is nu sterk aan vallend en weet na flink doorzetten den eind stand op 31 te brengen. Lijnden 2Rapiditas (0—1) 1 Het eenige Haarlemsche doelpunt werd on geveer 10 minuten na het begin gescoord. Beide aanvallen waren even gevaarlijk. Te gen het eftxde was Lijnden sterker; meermalen ontkwam het doel door redden van Van Beek. NilocBato (62) Bato slaagde er in tot tweemaal toe de lei ding te nemen. Na rust kwam Niloc langza merhand weer in de meerderheid. Door be tere techniek en sneller tempo wist Niloc den eindstand op 6—2 te brengen. Concordia 1Concordia 2 (122) In een geanimeerden wedstrijd won het eer ste elftal verdiend. Voornamelijk door liet betere combineeren. Met rust was de stand 6—0 Na rust voerden Osterthun en Cornet den stand op tot 12—0; Heeres scoorde voor het 2de team tweemaal. (122). ConcordiaRap/iditas (01) (DAMES). Concordia speelde een zeer destructief spel, waardoor Rapiditas haar gewone spel niet kon ontplooien. Met rust was de stand nog 0—0. Na rust hetzelfde spelbeeld. Mej. Poorter weet voor Rapiditas den eenigen goal te scoren. ZeeburgNiloc (61) Vrijwel den geheelen wedstrijd was Zeeburg door haar snel aanvalsspel in de meerderheid. Niloc daarentegen zoekt het als steeds te veel in individueel spel. Bij Zeeburg viel de mid- voor op, die alle zes doelpunten voor haar re kening nam. Niloc slaagde er eerst vlak voor het einde in, de eer te redden. (61). Kampioenschap van Nederland. Tweestoots cadre 71 c.M. Voor dit nieuwe kampioenschap door den Ned. Biljax-tbond ingesteld hebben de volgende zes spelers der 1ste en 2de klasse groot-biljart ingeschreven: J. Sweering („Insulinde"), P. de Leeuw, L. Gehrels en J. G. Beuming (alle drie „Het IJ"), C. Kexjzer („Benoorden het IJ") al len Amsterdam en C. van Vliet (,,'s Graven- haagsche B. C.") Den Haag. Dit tournooi wordt deze week Vrijdag, Za terdag en Zoxxdag georganiseerd door de bil jartclub „Benoorden het IJ" te Amsterdam. De winnaar wordt aangewezen, om ons land te vertegenwoordigen bij het Wereldkam pioenschap 71/2 op 26 Januari en volgende dagen. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 31 December 1934 Hooge Prijzen 1500.— 202 15095 10002399 19783 400.— 14649 22139 20023721 7770 9140 17545 J Prijzen va tn 65— 403'. 99 103 116 143 270 273 304 416 426 453 465 480 499 540 545 575 584 585 644 658 757 783 844 886 902 910 944 946 1064 1071 1075 1092 1125 1191 1192 1312 1339 1354 1413 1433 1436 1576 1616 1635 1689 1694 1698 1700 1704 1802 1812 1814 1845 1847 1885' 1902 1934 1965 2034 2041 3048 2084 2092- 2093 2150 2210 2274 2336 2343 2346 2375 2378 2412 2414 2421 2457 2490 2496 25571 2613 2635 2637 2709 2749 2751 2800 2833 2861 2893 2908 2916 2921 2924 2961 2962! 2987 3060 3064 3107 3212 3251 3281 3324' 3367 3380 3458 3485 3486 3494 3548 3593! 3603 3778 3787 3929 3935 3959 3971 3991 4016 4034 4059 4G96 4128 4153 4168 4222 4334 4336 4349 4411 4424 4441 4456 4463 4543 4544 4660 4676 4684 4688 4709 4753' 4759 4767 4793 4852 4858 4881 4905 4907'- 5032 5155 5211 52^7 5303 5319 5326 5350' 5383 5391 5435 5436 5444 5496 5565 5595 5599 5606 5633 5641 5661 5730 5743 5761' 5770 5797 5804 5811 5896 5905 5928 6060 6103 6110 6113 6143 6165 6211 6224 6232 6251 6260 6291 6364 6446 6433 6511 6519 6538 6872 6540 6904 6556 6936 6575 6972 6654 7078 6702 7153 6802 7194 6833 7204 7235 7336 7368 7369 7394 7450 7582 7593 7594 7599 7644 7663 7768 7784 7798 7953 i 8011 8078 8098 8112 8146 8156 8204 8234 8288 8330 8388 8390 8522 8524 8572 8580 8601 8630 8664 8672 8694 8711 8713 8741 8753 8779 8791 8843 8846 8902 8918 8924 8980 9185 9186 9227 9246 9283 9373 9380 9381 9420 9452 9502 9545 9570 9587 9612 9624 9634 9645 9652 9661 9679 9709 9748 9794 9837 9841 9869 9926 9999 10032 10071 10093 10099 10151 10158 10167 10208 10245 10273 10330 10341 10358 10362 10376 10384 10437 10442 10452 10495 10502 10555 10565 10631 10702 10704 10708 10728 10748 10761 10798 10893 10905 10959 10970 11051 11070 11079 11120 11126 11169 11220 11262 11265 11276 11278 11303 11306 11351 11374 11444 11462 11486 11557 11652 11697 11704 11754 11781 11786 11804 11816 11825 11864 11875 11886 11908 11916 11919 12036 12088 12094 12175 12198 12220 12232 12380 12394 12493 12523 12535 12549 12571 12607 12609 12639 12646 12677 12724 12727 12781 12802 12804 12814 12816 12855 12864 12868 12905 12931 12961 13050 13099 13100 13156 13168 13176 13201 13205 13250 13266 13278 13350 13367 13374 13378 13422 13433 13448 13470 13475 13477 13512 13527 13561 13568 13590 13608 13621 13639 13652 13689 13690 13704 13778 13838 13850 13861 13885 13934 18964 14028 14082 14118 14135 14174 14196 14229 14288 14317 14327 14330 14348 14401 14437 14498 14561 14565 14615 14621 14657 14736 14789 14834 14851 14865 15006 15017 15030 15031 15037 15045 15048 15056 15088 15109 15114 15122 15144 15225 15228 15247 15299 15311 15343 15366 15387 15399 15438 15501 15516 15616 15636 15837 15849 15881 15933 15938 15948 16040 16054 16088 16201 16226 16304 16363 16378 16516 16518 16580 16610 16619 16664 16686 16688 16705 16753 16787 16819 16858 16888 16900 16916 16928 16988 16989 16998 17036 17056 17092 17150 17169 17202 17210 17216 17225 17273 17288 17314 17324 17328 17380 17385 17423 17461 17480 17556 17574 17613 17630 17663 17702 17735 17769 17771 17773 17778 17811 17866 17889 17999 18027 18043 18073 18106 18166 18236 18257 18270 18271 18278 18304 18348 18396 18462 18481 18486 18488 18531 18550 18632 18689 18695 18765 18789 18792 18906 18957 18962 18998 19000 19094 19126 19173 19210 19251 19263 19344 19356 19377 19433 19449 19457 19509 19543 19607 19656 19689 19692 19796 19808 19821 19825 19829 19836 19854 19858 19869 19882 19886 19991 19992 20100 20127 20166 20235 20315 20325 20349 20352 20361 20449 20503 20513 20595 20602 20611 20630 20636 20645 20774 20810 20838 20886 20972 21061 21067 21104 21117 21150 21189 21206 21225 21230 21249 21255 21261 21310 21388 21418 21445 21485 21508 21625 21663 21715 21718 21730 21791 21842 21883 21901 21912 21914 21925 21963 22001 22002 22006 22008 22046 22092 22134 22172 22196 22205 22217 22231 22242 22251 22258 22310 22352 22358 22359 22360 22399 22424 22496 22570 22573 22677 22746 22771 22822 22870 22876 22914 22938 22948 22996 23065 23155 23196 23219 23221 23227 23234 23235 23253 23285 23314 23316 23359 23367 23452 23630 23631 23652 23653 23669 23679 23680 23683 23688 23877 23887 23892 23915 23938 23942 23986 23997

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2