FLANDIN ACHT 1935 BESLISSEND De Nazi-activiteit in het Saargebied. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. 1 Radio-Procramma MAANDAG 31 DECEMBER 1934 HSSREEM'S DAGBLAD 4 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BUITENLAND. De moeilijke klippen kunnen omzeild worden. Wil tot gemeenschappelijk streven naar de consolidatie van den wereldvrede. Ontspanning om de Saarstemming. van verhoudingsgetallen moeten berusten, maar op een gemeenschappelijke maximum sterkte. die geldt voor alle mogendheden. 2. Dat maximum moet zoo klein mogelijk zijn. 3. Om het moeilijk te maken voor een natie om aan te vallen, maar gemakkelijk om zich te verdedigen, moeten de aanvalswapenen ge heel worden afgeschaft of draconisch worden verminderd en moeten de naties voldoende verdedigingswapenen bezitten. Naar Reuter uit Londen bericht, bestaat de opvatting, dat er over enkele maanden een nieuwe poging tot een vlootovereenkomst zal worden gedaan door den woordvoerder der Amerikaansche delegatie. Deze nieuwe poging zal waarschijnlijk den vorm van een nieuwe vloot-conferentie in het volgend jaar aanne men. De woordvoerder van de Amerikaansche de legatie verklaarde zich zeer optimistisch ten opzichte van de toekomst van het vloot- vraagstuk. De geheele Japansche pers juicht de opzeg- ;ing van het verdrag van Washington toe en veroordeelt de onbesliste houding, die Ameri ka in verband met de eerstvolgende vlootcon- ferentie aanneemt. Japao. FRANKRIJK. De Fransche ministerpresident Flandin heeft in een onderhoud met de .Petit Pari- sien" verklaard, dat hij het jaar 1935 in vele opzichten als beslissend beschouwt, vooral voor de handhaving van den vrede. Hij her innerde er aan, dat Mussolini dat jaat al lang geleden als van groot belang heeft geken merkt. Flandin zeide, dat hij een sterke hoop heeft, dat men de moeilijke klippen zal omzeilen niet slechts met vermijding van den oorlog, die een misdaad tegen de menschheid zou zijn. maar zelfs met consolidatie van den vrede. De Saarstemming aldus vervolgde de minister biedt, dank zij den maatregelen, genomen onder toezicht van den Volkenbond, niet meer zooveel voor de Fransch-Duitsche betrekkingen, als het eenigen tijd geleden scheen. Indien, zooals wij allen hopen, de stemming eerlijk zal zijn. de bepalingen in acht worden genomen en de plichten weder zijds worden vervuld, dan zal een belangrijke stap gedaan zijn tot herstel van het ver trouwen in de betrekkingen, waarnaar de twee groote nabuurstaten moeten streven in het belang van den Europeeschen vrede. De aanstaande reis van Laval naar Rome brengt de Italiaansch-Fransche betrekkingen in een nieuw kader of liever in een kader, dat zij nooit hadden mogen verliezen als men zich aan beide zijden van de Alpen herinnerd, dat beide Latijnsche mogelijkheden gemeen schappelijke interessen hebben tot handha ving van den vrede en in acht neming der verdragen. De uitnoodiging tot een bezoek aan Londen die de Britsche regeering onlangs tot Frank rijk heeft gericht, om bij het begin van het nieuwe jaar te spreken over alle politieke en economische kwesties, die de beide volken be treffen, bewijst den wil tot gemeenschappelijk streven naar de consolidatie van den wereld vrede. De internationale hemel is dus sedert eenige weken bevrijd van de wolken, die hem verduisterden. Ik heb geen reden aldus de premier om te twijfelen aan den wil van alle verantwoordelijke staatslieden tot voort zetting van het werk van wederzijdsche toe nadering. Indien het oorlogsgevaar vermin dert, stijgt de kans op een bloeiperiode. Al leen al het feit, dat de volken en de regeerin gen daarvan overtuigd zijn, vergroot de zekerheid en veiligheid van het menschdom voor 1935 in belangrijke mate. Het jaar 1935 zal ook een belangrijk jaar zijn in het kader van het herstel der econo mische fouten, die in 't tijdvak na den oorlog log zijn gemaakt. Na een toespeling op ver schillende voorgenomen economische maat regelen nam Flandin stelling ten aanzien van het hem gemaakte verwijt, als zou hij econo mische kwesties op den voorgrond hebben gebracht ten koste van de staatshervorming. Eerst aldus zeide hij moet Frankrijk leven, daarna kan de staat hervormd wor den. Vóór 6 Februari zal de Kamer niet slechts een reorganisatie van het rechtswezen, maar ook van de gerechten zelf worden voorge legd De deeling der machten moet werkelijk heid worden. Flandin besloot met de opmerking, dat hij geloofde, dat er geen Franschman. vrij van partijgeest, zou zijn, die niet zal erkennen, dat zijn uitwendige en inwendige veiligheid aan het einde van 1934 gegroeid is. Het zou onrechtvaardig zijn, niet het grootste deel van deze verdienste aan Doumergue toe te kennen. Mijn einddoel is het aldus Flandin den producent, den arbeider en den spaar der een volkomen zekerheid te geven. Zoolang er bevoorrechte werkloozen en speculanten zijn, zal ik mijn taak niet als volbracht beschouwen. Italië. Volledig accoord zou met Frankrijk bereikt zijn. Naar de „Observer" uit Rome verneemt, is bij de besprekingen, die heden tusschen Mus solini en den Franschen gezant de Chambrun zijn gevoerd, volledige overeenstemming be reikt over de nog hangende kwesties tusschen Frankrijk en Italië. Een nieuwe ontwikkeling teekent zich thans af in de buitenlandsche politiek, welke ont wikkeling als de belangrijkste der laatste jaren wordt beschouwd. O.a. staat het thans vast. dat de onafhankelijkheid van Oostenrijk in ternationaal zal worden gewaarborgd. In Londensche diplomatieke kringen is men zeer voldaan over het bereikte accoord, waarbij waarschijnlijk Groot-Brittannië op de een of andere wijze zal worden betrokken. (Tel.) Amerika, Washington reageert Admiraal Reeves heeft medegedeeld, dat de Ver. Staten op het oogenblik vlootoefeningen op enorme schaal in den Stillen Oceaan voor bereiden. De Amerikaansche vloot die daaraan zal deelnemen, zou de grootste „armada" vormen nog ooit ergens ter wereld bijeengebracht. Zij zal bestaan uit 177 oorlogsbodems en 477 ma rinevliegtuigen, voorts uit een luchtschip, de Macon, en vier vliegtuigmoederschepen. Niet minder dan 55.000 officieren en minderen zouden bij de oefeningen in touw zijn. Opzienbarend moordcomplot aan het licht gekomen. De politie heeft te Tokio een samenzwering ontdekt. Zeven personen zijn gearresteerd. Zij worden er van beschuldigd een complot te heben gesmeed tegen het leven van vier voor aanstaande personen. Als slachtoffers zouden moeten vallen: prins Kommitsji Saiojy, graaf Makino, baron Iwasaki en Korekiyo Takahasji. Keert Furtwangler terug? Massa's muziekliefhebbers verlangen hun geld terug. Het aftreden van dr. Furtwangler als diri gent van het Berlijnsche Philharmonische orkest heeft groote moeilijkheden veroor zaakt voor de directie. Vernomen wordt, dat koopers van kaarten voor concerten, welke in den loop van het komende seizoen in het ge heele rijk zullen worden gegeven door het Philharmonische orkest, hun geld terug ver langen. Zij verklaren, dat zij de kaarten heb ben gekocht om het orkest te hooren onder leiding van dr. Furtwangler en niet van een anderen dirigent, hoe bekwaam die ook mag zijn. Volgens een raming gaat het hier om een bedrag van R.M. 187.000. Dr. Furtwangler bevindt zich thans in Zuid-Duitschland. waar hij bezig is met het componeeren van een nieuwe opera. In verband met de bestaande moeilijkheden zullen vermoedelijk pogingen in het werk worden gesteld om hem te be wegen zijn ontslag in te trekken. Uitgezon derd door enkele fanatici, wordt het verlies voor het Duitsche muziekleven door de natio- naal-socialisten evenzeer betreurd als door anderen. Men gelooft dat er nog steeds hoop bestaat, dat Furtwangler zijn functie als dirigent bij het Philharmonische orkest zal hervatten. (Tel). Griep woedt in de Ver. Staten. 27 slachtoffers in twee dagen. Uit Chicago, 30 December. Een griep epidemie, welke de kwaadaardigste is van de laatste jaren, heeft 27 personen het leven ge kost binnen twee dagen tijds. De autoriteiten hebben strenge voorzorgmaatregelen geno men. ten einde een verdere uitbreiding tegen te gaan. (V. D.) Officiëele opzegging van het vlootverdrag De Japansche gezant te Washington Saito, heeft Zaterdag den Amerikaan- schen minister van Buitenlandsche Zaken Huil officieel mededeeling ge daan van Japans opzegging van het vlootverdrag van Washington. Madsoedeira heeft te Londen van de opzegging van het verdrag kennis gegeven. In de door Saito afgelegde verklaring wordt de hoop uitgesproken, dat men zal komen tot een nieuw vlootverdrag. Hij legde er den na druk op dat Japan er in zou toestemmen zijn vloot tot op de helft te brengen en alle slag schepen weg te doen, alsmede alle vliegtuig- moederschepen, indien de andere vlootmo- gendheden daar ook toe willen besluiten. De woordvoerder van het dept. van buiten landsche zaken te Tokio heeft naar aanleiding van de toelichting bij de opzegging van het vlootverdrag het volgende verklaard: Een nieuw, billijk verdrag kan tot stand komen wanneer de volgende punten worden in acht genomen: 1. Gezien de buitengewone verbetering van de slagschepen, luchtstrijdkrachten en andere bewapeningen kunnen de bestaande vlootver- dragen, die een ongelijkheid in de wape ningen erkennen, aan Japan geen veiligheid don" 'ijn verdediging waarborgen. Daarom •inieuw verdrag niet op het beginsel Roekeloos plan van Amelia Earhart Met een licht éénmotorig vliegtuig over den Stillen Oceaan. United Press meldt aan de Tel. uit New- York: De bekende aviatrice Amelia PutmanEar hart, de vrouw van den Amerikaanschen dagblad-eigenaar Putman, is van plan met een licht één-motorig vliegtuig een vlucht over den Stillen Oceaan te doen. Ofschoon de geheele pers zich tegen dit uitermate ge waagde plan kant en vele familieleden en bekenden het haar ten sterkste hebben afge raden, houdt mevrouw Putman strak en stijl vol en wil zij zelfs zoo spoedig mogelijk ver trekken, daar zij vreest, dat anders de auto riteiten haar zullen verbieden te starten. In dien mevrouw Putman haar tocht onder neemt, beteekent dit, naar het algemeen oor deel, een vrijwel zekeren dood. Autobus zakt door het ijs. Veertien slachtoffers. Uit Charbin: 30 December. Op de Soengari is een autobus door het ijs gezakt, waardoor alle veertien inzittenden, verdronken. Het verkeer op dit traject, tusschen Charbin en de nabijgelegen plaatsen, dat in den win ter altijd over de dichtgevroren rivier wordt afgelegd, is thans gestaakt. Het ijs was door hei ongewoon zachte weer van den laatsten tijd brokkelig geworden. Kirof's moordenaar met 13 medebeklaagden gefusilleerd. Aantal terechtstellingen tot 119 gestegen. Het Telegraaf-agentschap der Sovjet-re geering deelt mede, dat de militaire afdeeling van het Opperste Gerechtshof der Sovjet-Unie in het proces, gevoerd tegen Nikolajef en zijn dertien mede-beklaagden, op grond van over tredingen van par. 58, alinea's 8 en 11, dezen heeft veroordeeld om te worden doodgeschoten Het vonnis is reeds voltrokken. Het bezit van de beklaagden vervalt aan den staat. Bij de behandeling der zaak was o.m. geble ken dat de beklaagden als vroegere leden der z.g. oppoisitie-groep Zinofjef, te Leningrad, een terroristische organisatie hadden gesticht De leiders waren Kotolimof, Schazki, Roe- mianzof. Mandelstam. Miasnikof. Levin, Sos- sizki en Nikolajef. De organisatie begon haar actie in 1933; zij had den moord op Kirof voorbereid en uitgevoerd. Voorts heeft het onderzoek geleerd, dat de terroristen met een buitenlandschen consul te Leningrad in verbinding hadden gestaan. Nikolajef had van dien consul 5000 roebel als ondersteuning ontvangen en met hem onder handeld over gewapende interventie. Nadat de doodvonnissen van Nikolajef en zijn dertien medebeklaagden te Leningrad vol trokken waren, was het aantal der in verband met den moord op Kirof door het militaire college van het hoogste gerechtshof der Sov jet-Unie geëxecuteerden gestegen tot 119 Te Leningrad werden op 5 December 39 per sonen terechtgesteld; te Moskon 29 op 11 De cember: te Minsk 9 man op 17 December; te Kief 28 en gisteren te Leningrad 14. Bovendien zijn volgens officieele Russische gegevens nog 17 personen in de genoemde vier steden tezamen met de terechtgestelden ge arresteerd. wier zaak nog door het militaire college zal worden onderzocht. DE FILMACTEUR LOWELL SHERMAN OVERLEDEN. De bekende filmacteur en regisseur Lowell Sherman werd tijdens een filmopneming plot seling ziek en moest in een ziekenhuis wor den opgenomen, aldus de N. R. C. Hij bleek een ernstige longontsteking te hebben en is in den afgeloopen nacht op 49-jarigen leef tijd aan de gevolgen overleden. Erich Kleiber naar Weenen. Benoemd tot eersten dirigent der Weensche Staatsopera. Naar de Weensche bladen berichten is Erich Kleiber, tot dusver dirigent der Berlijnsche Staatsopera. aan de Weensche Staatopera als eerste-kapelmeester verbonden. Hij zal reeds de instudeering der eerstvolgende noviteiten leiden. (Alg. Handelsblad.) „Visioenen van de hel". Ontstellend rapport van Amerikaan over de Chaco-slachting. De Amerikaansche militaire attaché kolo nel Sharp heeft naar uit Asuncion aan de Tel gemeld wordt als neutraal waarnemer een maand lang aan het Chacofront vertoefd en schildert in zijn rapport gruwelijke too- neelen welke hij daar heeft aanschouwd. ,Bij een temperatuur van over de 125 gra den liggen", aldus begint het rapport, „de ver minkte lijken langs het Pilcomayofront ver spreid. Daar zij in deze tropische hitte spoe dig tot ontbinding overgaan, is de lucht er bijna niet om in te ademen. Het beeld, dat ik te zien kreeg, aldus vervolgt kolonel Sharp zijn relaas, doet denken aan visioenen van de hel. De lichamen van Boliviaansche en Para- euayaansche soldaten, door granaten uiteen gereten liggen dagenlang in het oerwoudge- bied als aas voor de roofvogels. Bij duizenden liggen zij in de moerassen en de kapotgescho ten loopgraven in de nabijheid van de forten Ballivian, Guachalla, Bolivar en Canada". „Dicht bij de grens, waar de str-ijd in ver band met de aanwezigheid van rijke petro- leumbronnen het felst woedde, liggen sedert de laatste gevechten tusschen de dooden ook talrijke gewonden, die dagenlang liggen te versmachten van honger en dorst alvorens de dood zich over hen ontfermt. Hun gekerm en waanzinnige kreten klonken mij gedurende de dertig dagen, dat ik aan het front ver toefde, voortdurend in de ooren." Sharp zeide. uit hetgeen hij heeft gezien te mogen opmaken, dat de Paraguayar.en de Bolivianen nog verder zullen terugdrijven en ongetwijfeld binnenkort vernietigend zullen verslaan.. (United Press) Schiller en Beethoven in dienst der propaganda. Wilhelm Teil gecoupeerd! (Van een correspondent) SAARBRüCKEN, 28 December 1934. De godsvrede, waartoe de regeeringscom- missie de strijdorganisaties in het Saargebied had opgewekt met de Kerstdagen in acht te nemen en waartoe zonder uitzondering de organisaties zich dan ook verplicht hadden is ten einde. De regeeringscommissie had den godsvrede willen doen voortduren tot na Nieuwjaar, maar dit is niet kunnen doorgaan, daar de communisten van oordeel waren niet zooveel van den weinigen tijd, die nog voor de propaganda restte, te kunnen opofferen.. Met deze communistische weigering was de verlenging van den godsvrede reeds van de baan. Wij betwijfelen echter sterk of ook de bij den plebiscietstrijd katholieken en sociaal democraten veel voor de verlenging van den godsvrede tot na Nieuwjaar zouden hebben gevoeld. Immers hun geheele propaganda moet erop gericht zijn terrein te heroveren, dat de machtige organisatie van het „Duit sche Front" reeds lang het hare noemt. Bij een verlenging van den godsvrede zou onge twijfeld het „Duitsche Front" de vruchten geplukt hebben. De VolkenbondsregeeringscommLssie Is er overigens in samenwerking met de Volken- bondsplebiscietcommissie op uit de stemming en de stemmingvoorbereiding te doen verloo- pen in de grootst mogelijke orde, veiligheid en rust. Daartoe had zij een vlagverbod uitgevaar digd. dat, zooals bekend. Zondag 23 dezer van kracht werd en tot na de volksstemming van kracht blijft. Het vlagverbod werd Vrijdag den 21sten December bekend gemaakt en onze verbazing was dan ook groot, toen wij op Zaterdagmorgen onze woning verlatend de straten sterker bevlagd zagen dan ooit. Om te protesteeren tegen het verbod der regeerings commissie op wettige wijze, want het ver bod werd eerst Zondag 23 van kracht en zeker ook om een bewijs te geven hoe krachtig zijn greep op de bevolking is, had het „Duitsche Front" de order gegeven: „Flaggen Heraus!" en de „Blockwarte" ge last ervoor te zorgen, dat de bevolking zijn order naleefde. De „Blockwarte" deden hun werk en binnen 24 uur was het protest reus achtig georganiseerd en uitgevoerd. Voor de tegenstanders van het „Duitsche Front" moet dit vertoon van macht en organisatietalent wel eenigszins zuur zijn geweest. Sinds Zondag 23 echter wordt er in het Saargebied niet meer gevlagd, m a g er niet meer gevlagd worden tot ergernis van velen, behoeft er niet meer gevlagd te worden tot verlichting van vele anderen. Ook de Fransche driekleur, die van menig Fransch gebouw woei, is binnengehaald en nog slechts op het dak van het „Neue Landgericht", waar de regeeringscommissie haar bureaux heeft, waait het dundoek, het zwart, wit, rood van den Volkenbond. Nu wij toch over vlaggen spreken, zij hier onder de aandacht gebracht, dat velen op het commando van het Duitsche Front „Flaggen heraus" antwoordden door de Ri.iksduitsche kleuren uit te hangen, niet de hakenkruis- vlag. Aan de Rijksduitsche kleuren nu willen ook trouw blijven zij, wier gezindheid is weer gegeven in dit slagwoord: „Wir wollen helm ins Reich Aber nicht gleich" (Wij willen terug in het Rijk maar niet onmiddellijk). Zoo als er dus een veelzeggend onderscheid is in het vlagvertoon, zoo is er een even veelzeggend onderscheid in het zingen van het Deutschlandlied. Het „Deutschland, Deutschland über alles" is het lied van allen aan de Saar. Er is echter een groot deel van de bevolking, dat thans met voorliefde de derde strophe zingt, welke aanvangt met den prachtigen regel: Einigkeit und Recht und Freiheit.Het wordt gezongen door allen, die terugwillen in een Duitschland. waar eenheid heerscht met recht en vrijheid, Hoezeer deze woorden uit het Deutschland-lled voor de Saar een actueele beteekenis hebben, blijkt uit een andere pikante bijzonderheid. Het stedelijk theater hier is gelijkgeschakeld en staat in dienst van de „Rückgliederungspro- paganda". De Schlager van deze maand is Wilhelm Teil van Schiller. Wilhelm Tell is een bevrijdingsstuk". De toepasseijkheid ligt dus daarin, dat thans het Saargebied zich gaat bevrijden van z ij n overweldiger, dat is Frankrijk. In de Wihelm Teil komen ook deze regels voor, in den mond der Zwitsers: „En indien het Rijk ons ons recht weigert, „Dan kunnen wij in onze bergen ook zonder R ij k leven. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Maar Falsius roept driftig: „Het gesprek wil ik niet meer ver volgen; je pakte daar mijn kameraad nu krijg je met mij te doen! Abayoe! Blijf onbeweeglijk staan! Chadalo! Slaap in!" Thijs vindt dit tafereel verschrikkelijk vreemd; hier wordt een toovenaar betooverd door een toovenaar! Ook snapt Thijs nu waarom die Falsius zoo lang zat te praten; hij leidde toen Krak af en onderwijl heeft Hik gestolen! Deze regels heeft de theaterdirectie van Saarbrticken uit het stuk geschrapt! Blijk baar was zij van oordeel, dat ook deze regels hun toepasselijkheid haddeneen toe passelijkheid, welke het averechtsche inhield van de door haar met de opvoering van het stuk beoogde werking. Men heeft hier weer eens te meer bewijs daarvan, hoe het nationaal-socialisme, dat zich opwerpt voor zuiverheid in de kunst, niet schroomt, de beste Duitsche kunst in dienst van de politiek te stellen, zelfs indien het noo- dig is daartoe geest en strekking van het kunstwerk te verkrachten. Ook Beethoven wordt in dienst van de Hit- Ier en „Rückgliederungspropaganda" gesteld. Aan den vooravond van den plebiescietdag moet zijn opera „Fidelio" dienst doen als „be vrijdingsstuk". De zuster van Baldur von Schirach, den Rijksjeugdleider, Rosalinde von Schirach, zal de hoofdrol vertolken. „Indien Beethoven stemgerechtigd Saar- lander was, zou hij dan Maar neen, wij willen Bethoven geen oneer aandoen en hem er maar liever buiten laten. I DINSDAG 1 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.Avro. Gramofoonmuziek. 9.Morgen, wijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Ochtend concert door de stafmuziek van het 5de regi ment infanterie, Amersfoort. Kapelmeester J. R. v. d. Glas. 10.Gramofonomuziek. Bekende tenoren. 10.15 Verv. concert. 10.45 Willy Haak draagt voor. afgewisseld dor gr.platen. 12. John v. Brück en zijn orkest, afgewisseld door gramofoonmuziek. 2.Nieuwjaarswensch in negen talen door Joh. A. P. Otten. 2.20 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Afgewisseld door Egbert Veen, piano. 3.45 Rustpoos. 4. Verhalen voor kleine kinderen door mevr.Ant. v. Dijk. 4.30 Kinderkoor o.l.v. Jacob Hamel; 5.Aansluiting met Grand Hotel Central to Den Haag, Italiaansch ensemble o.l.v. Andrea Andberto m.m.v. Pia Pelli, Aldo Fiore en Esare Pistelli, zang. 5.30 VPRO. Bijbellezing door ds. B. J. Aris. 6.Avro. Gramofoonmu ziek. 6.30 R.V.P. Dr. H. E. Enthoven: „Aan den vooravond van de Volksstemming in het Saargebied". 7.Avro. Het Palestrinakoor zingt o.l.v. Jos. Vranken. Afgewisseld door gr. pl. 8.Vaz Dias. 8.15 Louis Zimmerman, viool begeleid door het omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 8.45 O. K. Cab Calloway, berijmd nieuwjaarshoorspel door Albert v. Waasdijk, leiding Kommer Kleyn. 9.05 Gevarieerd pro gramma m.m.v. Kovacs Lajos. Die Kardosch Sanger, Gerda Broekhuizen, pianosyncopations Veleria Gömöry, zang met begeleiding van Boris Lensky, viool en Egbert Veen. piano. 11.Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. HUIZEN, 302 M. 8.30 Morgenwijding. 9.30 K.R O. Gramofoon muziek. 10.25 Hoogmis uit de St. Anna- kerk te Amsterdam. 12.15 K.R.O.-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.Gramofoonmuziek 2.15 Kon. Mil. Kapel o.l.v. kap.-dir. C. L. Walther Boer. 3.Gramofoonmuziek. 3.15 Vervolg concert. 4.— Rustpoos. 4.15 Gramo foonmuziek. 5.KRO-Boys o.l.v. P. Lusten- houwer. 6.Gramofoonmuziek. 6.25 KRO- orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 7.15 Rector Francs Crols: „Op den drempel van 't Nieuw jaar, 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Vaz Dias 8.05 KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 8.30 Negro-Sprituals en songs door J. Arthur Gaines. A. d. vleugel Fred. Boshart. 8.45 K.R.O. Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. 9.15 Rus sisch concert door het K R O-Symphonie- orkest o.l.v. Prof. Jul. Ehrlich, als gast 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Ver volg Russisch concert. 11.15 Gr-amofoonmuziek 12.— Sluiting. WOENSDAG 2 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 10.00 VPRO. Mor genwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven „Marx", Dr. Henk Brugmans. Trio Wins-Wiggelaar-Aman- de. Jan Lemaire draagt voor. 12.00 De Zonne kloppers olv. C. Steyn. 12.30 Orvitropia olv. Jan v. d. Horst. 1.00 Richard Crooks zingt, gr. pl. 1.15 Orvitropia. 1.45 Rustpoos. 2.00 Gramo foonmuziek. 2.15 VARA knipcursus door mevr. Blankenv. Kuyk. 3.00 Voor de kinderen. 4.00 Janny van Oogen vertelt. 5.30 De Notenkra kers olv. Daaf Wins. 6.15 Orgelspel door Joh. Jong. 6.45 Sportuitzending. 7.00 „Een en ander over Joodsche muziek" door Max Vredenburg, met gr. pl. 7.45 Uitzending voor de Centrale Bond van Transportarbeiders. VARA Tooneel olv. W. v. Capellen. 8 00 Herhaling SOS berich ten. 8.03 Eddy Walis en zijn orkest. 8.30 Bont Nieuwjaarsprogr. 9.40 Vaz Dias. 10.10 Strijk orkest olv. Eddy Walis. 10.30 Gevraagde gr. pl. 11.00 XX ensemble olv. Cor Steyn. 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 302 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Zangrecital door Chris van Dam, bariton. A. d. vleugel mevr. Hans SchultsEspeet 12 00 Po litieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Ronald Parker, orgel. 1.15 Kwintet olv. P. v. d. Hurk. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzame laars, door G. Westra Mzn. 3.00 Vioolrecital door G. Hengeveld Jr. A. d. vleugel G. Henge- veld. 3.45 Rustpoos. 4.00 Berliner Philharmo- niker olv. Erich Kleiber. 4.15 Dammen met W. Jurg. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Kinder uurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje door J. de Ruiter. 6.58 Overschakeling. 7.00 Pol. Berich ten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoon muziek. 7.30 Technische lezing P. Hogervorst „Meubilair en woninginrichting". 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert door Jan Zwart. 9.00 „De taak der toekomst" Dr. B. Wielenga. 9 30 Gramofoonmuziek. 9.35 Hollandsche kamer- muziekvereeniging. 10.00 Vaz Dias. 10.05 Zang platen. 10.20 Verv. concert. Gramofoon muziek. 11.30 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6