ONZE EERSTE KLASSERS IN DEN STRIJD p? 'h KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. MAANDAG 7 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 AF DEELING I Eerste klasse: FeijenoordR. C. H. A. D. O.Xerxes H. F. C.—V. S. V. D. H. C.Overmaas Ajax—V. U. C. Tweede klasse A: Hercules—O. V. V. O. HilversumA. F, C. B. F. C.Alcm. Victrix Blauw WitO. S. V. KinheimD. O. S. Tweede klasse B: BloemendaalZeeburgia Velox't Gooi E. D. O.—Z. V. V. Spartaan—West Frisia Derde klasse B: Halfweg—Zeemeeuwen W. M. S.—S. D. Z. D. W. V.—Z. R. C. A. P. G. S.—O. D. E. Vierde klasse B: Beverwij kZilvermeeuwen Vierde klasse D: T. H. B.Ripperda Reserve eerste klasse: Hilversum 2Ajax 2 Haarlem 2E. D. O. 2 Zeeburgia 2Z. F. C. 2 R. C. H. 2—H. F. C. 2 Reserve tweede klasse A: V. S. V. 2—H. R. C. 2 T. O. G. 2—V. V. A. 2 AFDEELING II Eerste klasse: Z. F. C.—D. W. S. (a) StormvogelsExcelsior D. F. C Haarlem H. B. S.—Hermes-D.V.S. Tweede klasse A: EmmaQuick H. V. V.—B. E. C. D. C. L.Unitas Tweede klasse B: S. V. V.Olympia Hoek van HollandO. D. S. Derde klasse A: SchotenDe Kennemers ZandvoortHillinen AFDEELING m Eerste klasse: Ensch. BoysHeracles A. G. O. V. V.—Z. A. C. P. E. C.Go ahead VitesseEnschedé TubantiaWageningen Tweede klasse A: RodaBorne K. H. C.—Golto Tweede klasse B: N. E. C.Be Quick RhedenArnhemsche Boys W. V. C.—Quick AFDEELING IV Eerste klasse: 3—0 2—2 3—4 5—0 4—0 1—0 4—3 6—2 3—0 2—2 0—3 2—7 1—1 1—1 1—2 1—2 8—0 1—3 2—0 4—3 0—5 4—2 4—3 4—3 1—1 2—2 1—1 1—1 1—2 2—1 7—2 3—3 8—2 6—1 0—1 2—6 1—0 llllllll!lllllllllllllll!IIINII!l!lllllllllllll!l!lllllllllltll!lllllllllllllllJIIIIII De roodbroeken kloppen D. F. C. voor de tweede maal en nemen de leiding. V. S. V. wint met 43 van H. F. C. Feijenoord klopt R. C. H. met 30. Stormvogels en Excelsior deelen de punten. ft. Jac. Wey (Stormvogels) LongaEindhoven NoadBleijerheide N. A. C.—M. V. V AFDEELING V Eerste klasse: Be QuickFriesland G. V. A. V.Leeuwarden AchillesVelocitas 1—1 3—2 0—3 3—1 2—5 5—1 1—1 3—5 3—1 4—1 3—2 4—1 4—2 2—1 4—1 0—8 (a) Onder protest van D. W. S. Het programma voor Zondag Eerste klasse: V. U. C.—R. C H. V. S. V.—A. D. O. OvermaasH F. C. HaarlemStormvogels Tweede klasse: KinheimBlauw Wit 't GooiBloemendaal. SpartaanE. D. O. ZwaluwenRoode Duivels. Op Woensdagavond 23 Januari wordt op het V. U. C.-veld te 's Gravenhage de jaarlijksche ontmoeting tusschen de Nederlandsche Zwa luwen en de Belgische Roode Duivels gespeeld. Buitengewone vergadering R. C. H. Heden, Maandagavond, houdt R. C. H. een buitengewone algemeene vergadering in het gebouw „Cecilia" aan den Jansweg. Wedstrijd NederlandBelgië te Brussel. Uit Brussel: Zaterdagavond heeft de alge meene vergadering van den Belgischen Voet balbond het voorstel van het Bondsbestuur aangenomen om den wedstrijd BelgiëNeder land in 1935 in plaats van in Antwerpen te Brussel te spelen, op voorwaarde echter, dat het financieele resultaat van den wedstrijd niet ongunstig mocht zijn. in welk geval de wedstrijd in 1936 weer te Antwerpen zal wor den gespeeld. Het beroepsvoetbal De kwestie van het beroepsvoetbal lokte hef tige besprekingen uit. Het beroepsvoetbal bleek in de vergadering veel meer tegenstan ders .dan aanhangers te hebben. Tenslotte kreeg het Bondsbestuur opdracht, binnen korten tijd een rapport over deze zaak samen te stellen en uit te brengen aan een spoedig bijeen te roepen buitengewone alge meene vergadering, die de kwestie van het professionalisme grondig zou kunnen be spreken. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: BirminghamStoke City 00 Derby CountyAston Villa 11 Leeds UnitedBlackburn Rovers 51 Leicester CityChelsea 10 LiverpoolArsenal 02 PortsmouthGrimsby Town 10 Preston North End—Everton 2—2 Sheffield WednesdayManchester City 10 SunderlandWolverhampt. Wanderers 00 Tottenh. HotspurHuddersfield Town 00 W. Bromwich AlbionMiddlesbrough 6—3 Sunderland staat met 32 p. op de eerste plaats, gevolgd door Arsenal en Manchester City, die beide 31 p. hebben. Chelsea zakt door haar 1—0 nederlaag weer bedenkelijk. De staart wordt gevormd door Huddersfield Town en Leicester City, beide met 18 p. H. F. C.-V. S. V. (3-4) H.F.C. heeft de kans, om door dezen wed strijd te winnen op haar andere concurrenten uit te loopen, niet benut;V.S.V. heeft een ver diende overwinning behaald. De gasten speel den een snellen en ook technischen wedstrijd vooral het binnentrio was weer In uitsteken den vorm. Ook Van Os op de rechtsbuitenplaats zette herhaaldelijk keurig voor. De H.F.C.-achter- hoede had dan ook een uiterst moeilijke taak om deze beweeglijke linie in bedwang te hou den. Waarschijnlijk hierdoor werden er nog al eens fouten in de opstelling gemaakt: spe ciaal de through-pass tusschen de beide backs door kwam vaak voor. De V.S.V.-achterhoede stond niet op het zelfde neil als haar voortioede; vooral het wegwerken liet te wenschen over. In de half linie viel het spel van De Koning op. Deze speler beheerschte, mede doordat Kruyer veel achter bleef, het geheele middenveld: zijn passes naar de voorhoede waren soms zeer nauwkeurig uitgevoerd. Höck en Koper begrepen elkaar eenige ma len goed en ook Wepster wist zich veel vrij te maken. Zij vonden echter doelman Michel in een uitstekenden vorm. Onder leiding van scheidsrechter Israëls stellen de volgende elftallen zich op: V. S. V.: Michel, Broek. v. d. Griendt, de Vries, De Koning. Hillekamp, Van Os, U. de Wolff, Van der Lugt, Sterk, Mayen. H. F. C.: Wepster. Hagenaar. Koper, Drijver. Höck. Denijs, Kruyer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. Het begin is van beide kanten niet best: het ls een lukraak trappen. Het duurt eenigen tijd, voordat er behoorlijke aanvallen opgezet worden. V.S.V. is iets in de meerderheid, maai de open H.F.C.-aanvallen zijn lang niet on gevaarlijk. Een lange pass van Hagenaar komt bij Höck deze geeft mooi door naar Koper, die den bal ineens inzet. (10). Sterk in de V.S V.-voorhoede doet voorloopig nog vergeefsche pogingen om Van der Togt met zijn bekende schoten te passeeren. Een V.S.V.-overwicht levert een corner op; de weggewerkte bal komt bij De Koning, die met een hard schot scoort. (11). Even later mist Hagenaar een gemakkelijke kans na een center van Koper. Ook het H. F. C.-doel ontkomt eenige malen ternauwer nood aan een doorboring. Met gelijken stand komt de rust. Na de hervatting komt V.S.V. sterk opzet ten, spoedig dringt de Wolff zich door de ver dediging en scoort keurig, (12). V.S.V. is nu gedecideerd sterker: Koper c.s. doen wel eenige aanvallen, maar het zijn toch de gasten weer die succes hebben, een schot van De Wolff verandert P. Jongeneel van richting en onhoudbaar voor Van der Togt rolt de bal in het net. Cl3). Dit is H.F.C. toch te bar: Höck geeft eenige centers naar Koper, maar Michel is op zijn post. Ook Wepster zet goed voor. Het is Drij ver. die met een zuiver schot den achterstand verkleint. (23). Van den aftrap af neemt het V.S.V.-binnen- trio den bal mee; keurig samenspelend en zonder dat een H.F.C.'er den bal heeft aange raakt. is het Sterk, die de score weer verhoogt. (241. V.S.V. speelt nu een gewonnen wedstrijd: H.F.C. wordt sterker. Een corner van Höck benut Koper met een kopbal, f34). Even gaat het nu nog spannen, maar de V.S.V.-achterhcede houdt stand. Met onveranderden uitslag komt het einde. Stormvogels-Excelsior (1-1) Het doelpunt, waarmee Excelsior in de eer ste helft de leiding nam, was te wijten aan een fout, welke de Stormvogels-achterhoede meer maakt: de backs vertrouwen vrijwel nimimer op den doelman en loopen dezen bij voor hem bestemde ballen onophoudelijk in den weg. Na een half uur spelen deed Haak Jr. dit; de bal rolde zacht in het door Kollenberg verlaten doel. Deze 10 voorsprong voor Excelsior was overigens wel tegen de verhouding in. Storm vogels toch was in het veld sterker; haar voorhoede kreeg door het uitnemende aan geven van Wey een aantal kansen, die bijna niet te missen waren. Ketting c.s. waren ech ter slecht op schot. De elftallen waren: Stormvogels» Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Fijen, v. d. Velde, Van der Steen Sr., Effern, Ketting. Wey, Van der Steen Jr. Excelsior: Mansen, Niehof, Diepstraaten, Stolk, Tobias. Andernach, Smaal, Van Balen, Hoogesteeger. Achterberg, Lindemans. De thuisclub mist Tol dus. De Stormvogels pakken de zaken direct se rieus aan. Een mooie pass van Ketting stelt Van der Steen Jr. in staat, de Rotterdamsche verdediging te passeeren. Een vliegend schot volgt, waar Lindemans tevergeefs naar grijpt, maar het leder vliegt rakelings naast. Dan komt Excelsior in actie. Onnoodig ver oorzaakt Bravenboer een corner. Mansen neemt deze goed, maar Hollenberg werkt den bal niet minder mooi het veld in. Nog eenigen tijd blijft Excelsior sterker, doch dan is het vooral Wey, die als vierde half back fungeert, die met mooie centers het spel verplaatst. Lindemans wordt nu door Van der Steen Jr. en Ketting eenige malen geducht aan het werk gezet, doch hij blijkt uitstekend op dreef te zijn. Toch zou hij gepasseerd ge weest zijn, als Effern niet van dichtbij een voorzet van Van der Steen Jr. hopeloos over de lat had gekópt. Dank zij het uitnemende werk van Wey blijft Stormvogels sterker. Effern en Ketting zijn echter wat langzaam en dat is tegen backs als die van Excelsior en tegen Andernach funest. Geheel tegen de verhouding in neemt Excel sior na een half uur door Niehoff de leiding Dan wreekt zich de fout. die de IJmuider backs zoo vaak maken, dat ze den bal nim mer'voor den doelman laten loopen. (01). Dit doelpunt ontmoedigt onbegrijpelijk Stormvogels eenigszins. Vooral Effern en Bra venboer zijn eenigen tijd wanhopig de kluts kwijt, wat de taak van Andernach c.s. zeer vergemakkelijkt. Ondanks haar voortdurende meerderheid staat Stormvogels met de rust met 0—1 achter Na de thee komt de bal weer direct op de Rotterdamsche helft. De verdediging krijgt daar wel veel, maar voorloopig nog geen lastig werk, daar de Vogels zeer slecht en slordig plaatsen en bovendien het spel veel te kort houden. Excelsior bepaalt zich tot enkele vrij ge vaarlijke uitvallen. Bij een dezer uitvallen heeft Stolk met een onverwachten kopbal bijna succes. Een kwartier voor het einde gaat Haak Sr. naar voren. Stormvogels houdt het spel op de Rotterdamsche helft, waar men met man en macht verdedigt en de spelers elkaar steeds in den weg loopen. Zes minuten voor tijd wordt Haak „geno men", even buiten het strafschopgebied. Heel Excelsior belemmert Lindemans het uitzicht, waarna Ketting met een mooi boogballetje gelijk maakt. (11). Stormvogels tracht nu door alles op alles te zetten nog een overwinning te behalen. Bijna gelukt het Effern nogmaals te scoren, doch keurig tipt Lindemans den bal uit den hoek, zoodat met 11 het einde van dezen zeer ma tigen wedstrijd komt. D. F. C.-Haarlem (1-2) In Dordrecht hebben de roodbroeken door een 21 zege op D.F.C. een lastige klip om zeild en mede door de nederlaag van Hermes- D.V.S. thans de leiding genomen. Het was voor de Haarlemmers wel een zeer moeilijke wedstrijd, omdat het veld uiterst zwaar te bespelen was; dit was ongetwijfeld een nadeel voor de roodbroeken. Onder leiding van scheidsrechter Stasse stellen de elftallen zich als volgt op: D.F.C. Kasteel, Litz, Beekhuizen, Punt, De Smit, Bergeyk, Schleicher, Werkhoven, Vos, Ruysch, Meinders Haarlem: Hurkmans, Smit, Van Polanen, De Winter, Iseger. Van Gooi, Kammeijer, De la Mar, Huijsmans, Van den Berg, Voogd. Het begin van den wedstrijd is sensationeel en zooals later zal blijken voor Haarlem hoogst nuttig. Van Polanen brengt den bal aan het rollen; de bal komt bij Iseger en bij den eersten Haarlemaanval ontstaat een hoekschop, dien Van Polanen goed. neemt Het leder wordt weggewerkt komt opnieuw in het bezit van Van Polanen; een voorzet volgt; De Winter zet het hoofd er onder en de bal verdwijnt in het Dordtsche doel (01). Hierop volgt onmiddellijk een serie gevaar lijke aanvallen van D.F.C.. De Haarlem-ach terhoede is hier echter tegen bestand Wel geeft Meinders enkele goede voorzet ten. Vos kopt eenmaal uitstekend, maar de bal gaat over de lat. De roodbroeken hebben het meeste nadeel van het zware veld, maar geen oogenblik wordt een D.F.C.'er de gelegenheid tot vrij spel gegeven. De Haarlemmers weten het spel tot een hoogte op te voeren, die doet vreezen, dat dit niet lang is vol te houden. Wij denken De Winter ten tweeden male te zien scoren, als hij zich mooi vrij maakt en hard Inschiet. Buiten bereik van Kasteel be landt de bal tegen de lat. Kammeijer raakt geblesseerd; Smit gaat centerhalf spelen Ook met tien man blijft Haarlem enthou siast doorspelen en als Kammeijer weer terug is. blijft Smit meer in de verdediging. Met 1—0 voor Haarlem komt rust. De tweede helft is D.F.C. het eerst aanval lend; de uitvallen verdienen de volle aan dacht van de Haarlem-verdediging. Meinders heeft het tegen De la Mar niet prettig en mocht hij al eens langs den Haarlemmer ko men, dat was steeds Van den Berg weer op zijn post. Vos en Ruysch trachten eenige malen met verre schoten Voogd te passeeren, maar dat lukt niet. Een hard schot van Schleicher stopt Voogd vallend. Aan den anderen kant zijn in hoofdzaak De Winter en Iseger actief. Het te forsche spel. dat Beekhuizen tegen Iseger echter speelt, is in de 2e helft oorzaak geweest van een serie vrije trappen, die de goede stem ming in het veld minder prettig maakte Toch zou Meinders ondanks zijn bewaking gelijk maken. Een hooge voorzet van rechts komt voor zijn voeten en Voogd is gepasseerd (1—1). Een ieder dacht nu aan een Dordtsche zege. Maar de elf roodbroeken dachten er anders over. Zij hadden hog wat kracht in reserve gehouden en hoewel D.F.C. het uiterste deed om de roodbroeken van zich af te houden, kwamen de Haarlemmers toch steeds weer terug; het winnende doelpunt werd door een fout van Kasteel gemaakt. Kasteel trapt na een aanval den bal uit. De Winter krijgt het leder een nog voor de Dordtsche doelwachter in zijn doel terug is, heeft De Winter van zijn afwezigheid geprofiteerd en Haarlem onpieuw de leiding gegeven (12). D.F.C. zette nu alles op den aanval, maar nu was Haarlem met de zege in 't zicht nog steeds aan bod en hield D.F.C. in bedwang. Haarlem won verdiend. Feijenoord-R. C. H. (3-0) Het is R. C. H. wederom niet gelukt, eenig succes te behalen. Indieïi de voorhoede een tikje meer schotvaardigheid getoond zou heb ben, gepaard aan iets grooter doorzettingsver mogen, dan zou wellicht de balans voor R. C. H. gunstiger geweest zijn. Nu ontstond door een onvoldoende aanpassen aan de zeer slech te terreinsomstandigheden reeds in de eerste minuut een doelpunt voor de tegenpartij, het geen natuurlijk het verdere verloop van den strijd voor de R. C. H.'ers ongunstig beïn vloedde. Nochtans kan het geheele elftal, dat inval lers telde voor Kos, Prevost Jr., die beiden wegens ziekte ontbraken, op een behoorlijken wedstrijd terugzien, al dient Prevost Sr. spe ciaal genoemd te worden. Deze speelde zeer goed; invaller keeper Bergsma deed eveneens knap werk, terwijl in de middenlinie Kok zich meer en meer als een goede rechtshalf ont popt. Walewijn heeft aardig werk geleverd. In de voorhoede was het weer Slot, die het meest actief was. Van der Horst daarentegen vergat te schieten en houdt dikwijls den bal te lang bij zich. Feyenoord beschikt over een technisch goed geschoold elftal; voornamelijk de mid denspelers blinken daarin uit; in de voor hoede moet het in hoofdzaak van het geraf fineerde spel van Barendregt en het zeer ac tieve werken van Vrauwdeunt komen. Verder was Van Male in goeden vorm. De heer Bos heeft den wedstrijd goed ge leid. Hij liet precies twee uur de volgende ploe gen aantreden: Feyenoord V*.n Mate Bul, Wursten, Bas Pauwe, Van Heel, van Ocyen, Linsen, Vrauwdeunt, Barendregt, Sinke, Bmg. R. C. H.: Meyer, Slot, Van der Horst, Houkes, Paape, Walewijn, Ruis, Kok, Prevost, Krom, Bergsma. Reeds in de eerste minuut belandt een door rechts voorgezette bal vrij voor doel bij Ba rendregt, die met een hard schot Bergsma passeert. (1—0). De Rotterdammers, door dit succesje aange moedigd en zich bovendien beter thuis voelen de op het zeer gladde terrein, behouden daar na geruimen tijd de overhand; slechts met de grootste moeite kunnen Krom c.s. zich staan de houden. De enkele uitvallen, die door R. C. H. wor den ondernomen, worden gemakkelijk afge slagen. Na een kwartier wordt Krom zóó iii het nauw gedreven, dat een misverstand ont staat tusschen hem en Bergsma, waardoor Sinke voor het intrappen heeft. (20). Dan echter gaat het spel wat meer gelijk op. De R. C. H.'ers schijnen zich wat beter aange past te hebben; eenige gevaarlijke momenten ontstaan voor Van Male's doel. Een scherpe voorzet van van der Horst rolt achter. Hij schiet daarna een voorzet van Meyer in handen van den keeper: zelfs ont gaat R.C.H. een penalty, als v. d. Horst onge oorloofd aangevallen wordt. Bergsma doet ook nog enkele malen uitste kend werk. Rust komt met een 2—0 achterstand. Na de rust is R. C. H. aanvankelijk in de meerderheid. Eenige corners op het Rotter damsche doel volgen. Paape schiet eens recht op Van Male aan; een off side doelpunt wordt terecht afgekeurd. Herhaaldelijk komt de bal voor het doel van Feijenoord, doch zonder re sultaat. Een snelle doorbraak bezorgt dan aan Feijenoord het derde doelpunt door Vrauw deunt (30). Hoe de R. C. H.'ers ook hun best doen, het blijft zonder resultaat. Zelfs ziet de inmid dels voor Meyer ingevallen Van den Berg kans om alleen voor Van Male staande nog naast te schieten. Het einde komt met een 3—0 overwinning voor Feijenoord. Bloemendaal doet een leelijken misstap. E. D. O. verspeelt een kostbaar punt. Kin heim deelt met D. O. S. de punten. BloemendaalZeeburgia (03) De belangrijke wedstrijd tusschen Bloemen daal en Zeeburgia werd onder voor Bloemen daal zeer groote belangstelling gespeeld. Erg moeilijk hebben de gastheeren het in dezen wedstrijd hun hoofdstedelijke tegenstanders niet gemaakt. Om te beginnen deugde de tactiek van Bloemendaal niet, dat reeds van den aanvang af elk initiatief van de zijde der Amsterdammers liet uitgaan, hetgeen niet noodig was. Dit was echter niet de eenige factor, waar door Bloemendaal's nederlaag een voldongen feit werd. Technisch haperde er ditmaal aan het spel der Bleomendalers ook heel veel. Zel den werd een bal goed aangegeven. De geheel aan zichzelf overgelaten aanval stond tegen een buitengewoon hechte Zeeburgia-verdedi- ging, welke het bovendien nog te gemakkelijk kreeg, daar de meeste Bloemendaal-aanvallers een flink stuk beneden hun gewonen vorm speelden. Met de rust zag de toestand er voor Bloe mendaal nog niet zoo slecht uit. Wel was Zee burgia overwegend sterker geweest en was ook het Bloemendaal-doel eenige malen ternau wernood aan een doorboring ontkomen, doch de stand bleel' tenminste blanco, daar de schut terscapaciteit-en der Zeeburgianen niet be paald in overeenstemming waren met het goede spel, dat dit deel van de Amsterdamsche ploeg in het veld vertoonde. Ook na de hervatting nam Zeeburgia het spel weer in handen. Na ruim tien minuten maakte de ver uitgeloopen Bloemendaal- keeper een fout. Daalman plaatste het leder voor het verlaten doel, waar de linksbuiten aan Zeeburgia de leiding wist te geven (01). Wanneer Bloemendaal hierna haar verde- j digende tactiek radicaal had prijsgegeven, was dit alleszins logisch geweest. Dit deden de in het blauwwit gestoken gastheeren echter niet. Een omzetting van Kohier met Immer had niet het gewenschte resultaat. Integendeel, twaalf minuten na het eerste succes der Am sterdammers kreeg de midvoor Dirkzwager den bal goed van zijn rechtervleugelspeler aan gegeven. Hij passeerde de verdediging inclu sief De Haas (02). Bloemendaal kon er ook hierna niet inko men. Wel werden de aanvallen talrijker, doch zij bleken lang niet gevaarlijk genoeg voor de hechte Zeeburgia-defensie. Van Gelder nam een aantal vrije trappen buiten het strafschop gebied, waarbij de bal eenmaal van den paai in het veld terugkwam. Bloemendaal zou dezen wedstrijd verliezen Het was voor een ieder duidelijk. Eenige mi nuten voor tijd werd het vonnis definitief vol trokken door Daalman, die van kortbij den stand op 03 bracht. Bloemendaal speelde met het volgende elftal: De Haas, Kohier, De Wilde, Röbken, H. Beijk, Leemhuis, Kammeijer, De Bock, Immer, Van Gelder, Van Leuven E. D. O—Z. V. V. (1—1) Tot twee minuten voor het einde had E. D. O. de leiding met 1—0. Het was daar om wel hard dat zij toch nog een punt moest verspelen. Overigens is het een goede wedstrijd ge weest; er was groote spanning daar het steeds een vraag bleef, welke partij met de overwinning zou gaan strijken. Beide doel verdedigers waren buitengewoon op dreef, zoodat de score laag bleef. Verder was de E.D.D.-verdediging weer zeer hecht. In de voorhoede was Jan Perukel de uitblinker: bijzonder veel waren zijn goede voorzetten, maar de binnenspelers schoten weer veel te weinig. Het E. D. O.-elftal heeft de volgende op stelling: Van Roon. K. Zandstra, Boeree. Van Geemen, Koppen, Oomen, Jan Perukel, Kollerie, Goemaat, Perukel Jr. Spek. Nauwelijks is afgetrapt of Perukel Jr. zet keeper Melief aan het werk. Het spel is zeer snel; om beurten zijn de doelen in gevaar. Z. V V. heeft geluk, als Jan Perukel inkopt, terwijl de keeper uit zijn doel is geloopen doch een back redt op het laatste moment. Een scherpen voorzet van Spek werkt Me lief corner. Weer forceert Jan Perukel twee hoekschoppen, doch succes blijft voorloopig uit. Intusschen zijn de aanvallen van Z. V. V niet van gevaar ontbloot, doch de E.D.O.- verdediging speelt met zeer veel zelfvertrou wen. Als Spek weer een scherpen voorzet geeft, slaat een back den bal met de hand weg. De toegestane penalty zet Perukel Jr. in een doelpunt om. tl0). Na de hervatting is Z. V. V. eenigen tijd in de meerderheid. De Z. V. V.-voorhoede schiet zeer slecht, zoodat verder door uitstekend verdedigen van de achterhoede der thuisclub niet wordt gescoord. De E.D.O.-voorhoede bepaalt zich hoofd zakelijk tot snelle uitvallen, meestal geleid door Jan Perukel. Bij Z. V. V. moet J. Hetteling wegens een ongeval het veld verlaten. Dan maakt Z.V.V gelijk (11). Spoedig hierop fluit scheidsrechter Lies houwer het einde. KinheimD. O. S. (22) D. O. S. heeft twee invallers. Kinheim ver schijnt in de volgende opstelling: C. Druyven. Rozemeyer. J. Stals, W. Stals, W. Groeneveld, Schoo, Raaymakers, H. Groeneveld, de Rooij, P. Druyven, v. d. Wel. Al direct heeft D. O S. succes als een tam schot door Druyven gestopt zal worden; op het laatste moment wordt de bal echter door een Kinheimer van richting veranderd, on houdbaar rolt deze in het uiterste hoekje (0-1) Er wordt slecht gespeeld; vooral de Kinhei- mers werken niet hard, waardoor D. O. S. het meest aanvallend is, doch de Kinheim-achter- hoede weet onheil te voorkomen. Rozemeyer redt eens op de doellijn staan de. W. Groeneveld tracht herhaaldelijk het spel te verplaatsen, doch hij begaat hierbij de fout, te veel op links te plaatsen, terwijl juist deze wing er heelemaal uit is. Aan beide kanten ontstaan wel enkele kan sen, doch deze worden niet benut, zoodat de rust ingaat met 01. Het gaat nu even beter. Na acht minuten geeft Raaymakers een mooien voorzet; De Rooy mist. doch Groeneveld schiet in (1—1). Kinheim doet er nu een schepje op en ls eenigen tijd in den aanval Na een goeden aanval is het weer Goeneveld. die scoort, zoo dat Kinheim de leiding heeft overgenomen (2—1) Nadat tevergeefs getracht is, den voorsprbng te vergrooten, komt D. O. S. weer opzetten. Een vrije trap even buiten strafschopgebied wordt keihard door een D. O. S 'er ingeknald, doch de trap moet worden overgenomen: nu stopt Druyven het schot en werkt comer. Deze wordt fraai voor het Kinheim-doel geplaatst. Druyven wil wegslaan, doch slaat mis, waar na Dumortier uit moeilijke positie tusschen een drietal Kinheimers door hard inkogelt. f2—2). Beide ploegen spannen zich dan nog in. om het winnende doelpunt te maken, wat echter niet gelukt, zoodat het einde met gelijken stand komt.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10