De loonregeling in he visscheri jbedrijf. Zou het nu...? Het 52e Jaargang No. 15809 Verschijnt dagelijks, behalve öp Zon- en Feestdagen- Dinsdag 8 Januari 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos*: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerü10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels f 0.30. elke regel meer i 0.10. uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger i 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAI UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 8 ja: Firmament. Henrik Scholte heeft in een artikel „Filmliga" een beschrijving van Hollywood ge geven, die het levenslot der vele sterren aan dit firmament wel als een zeer bedriegelijke schittering uitbeeldt. Hij zegt dat hun dagtaak hard is en hun concentratie een wonder, als men aan de ontmoedigende omgeving van spuwende camera-men, vloekende regisseurs, schminkdoozen en electrische kabels denkt. Hun schijnleven is kort: vijf jaar gemiddeld. De sterren vallen spoedig. Zij geven hun geld uit in Hollywood zeif, zij trachten elkaar te overtroeven, zij vormen tenslotte maar een kleine kolonie, een clique, omringd door een wij deren kring van tafelschuimers, speculan ten en nieuwsgierigen. Juist omdat hun roem, hun bestaan aan den weergalm der gansche wereld gekoppeld is, leven zij hier opgesloten, in zekeren zin in een verbanningsoord, in gla zen huizen. Zij zijn in werkelijkheid fikanders publiek. „Is het dan wonder dat zij dwaas doen?" vraagt Scholte. Zij zijn bijna zonder uitzon dering „beeldschoone" jonge menschen, nog altijd vaak alleen om hun gezicht gekozen en beroemd geworden. Zij leven vrijwel zonder uitzondering onder een valschen naam 25 van hen zijn buitenlanders van allerlei nationaliteit. Zij zijn jong, zelfs nog volgens hun paspoort, dat zij overigens om vele rede nen veilig verbergen: de gemiddelde leeftijd van den man in Hollywood is 37,2 jaar, van de vrouw 28,5 Interessant statistisch gegeven is dit: moet het opgevat worden als een bewijs op welken leeftijd man en vrouw wederkeerig de meeste uiterlijke charme uitoefenen? Henrik Scholte bespreekt dat niet, maar velen zullen het er uit pogen af te leiden. Hoe de sterren elkaar trachten te over troeven' beschrijft hij wel. „Zonder de waarde van het geld te kennen, zonder eigenlijk veel van de crisis geleerd te hebben, verteren zij hun geld ten overstaan van elkaar. Zij bou wen zich de zonderlingste huizen, elk naar zijn eigen wenschdroom, en bestralen die uit pure protserigheid soms zelfs des nachts met floodlight. Gij ziet ze overal verspreid staan, maar het meest in Beverly Hills: Lunapark achtige ridderburchten, de hoefvormige arca den van Spanje, de gratie van Florence's log- gia's, het rieten dak en de slanke schoorstee- nen van Engelsche country-homes en Tudor- imitaties, de tropische bungalows, met een meestal onbegrensde luxe ingericht. En dit is het ware filmdecor van Hollywood". De rest klinkt vooral niet vroolijker: on derlinge jaloezie, 83,2 pCt. echtscheidingen in Hollywood op de in zes jaar tijds gesloten hu welijken (het percentage voor heel Amerika is 16.6), hypocriete moraal, butlers die uit- noodigingen moeten beantwoorden omdat vele sterren zelf niet behoorlijk kunnen spellen, enzoovoorts Tot zoover hetgeen ik aan Scholte ontleen. De tegenwaarde van dit alles bestaat uit een kortstondig millionnairschap en een even kortstondigen roem. Want dat onverbiddelijke statistische cijfer 5 gemiddeld 5 jaar liegt niet. Er zijn er enkelen die het langer maken, zooals een Chaplin, Fairbanks, Greta Garbo. Daartegenover staan diegenen die het niet eens tot vijf jaar brengen. En wat is er van de millioenen over als de glorie gedaan is, als de firma's die dit gezelschap „beeld- schoonen" exploiteeren de ster geen engage ment meer willen geven? Als de ster dus om laag tuimelt uit het Hollywoodsch firmament en de „Lunapark-achtige ridderburcht" moet liquideeren? Waar zijn die jonge menschen, die een zonderling kunstmatig-bestaan-van- vijf-jaar geleid hebben en totaal buiten het normale maatschappelijke evenwicht hebben geleefd, dan nog bruikbaar voor? Hun roemi sterft zeer snel. Vele sterren van enkele jaren geleden zijn nu al totaal verge ten. Noem er eens een en men zal u ant woorden: „ja, wie was dat ook weer?" Als u zichzelf die namen tenminste herinnert: u zult ze eerst uit een oud programma, een oude krant of tijdschrift moeten opschommelen. De groote vraag: „wat moet mijn zoon wor den?" schijnt zelfs in dezen tijd nog heele- maal verkeerd beantwoord met- „filmster in Hollywood". En de schier even-nijpende vraag: „wat moet mijn dochter worden" eveneens. Al is hij of zij ..beeldschoon", al be zit hij of zij een ideaal „fotogeniek" gezicht, al schijnt hij of zij die moeilijk-definieerbare eigenschappen te bezitten, die tot een vijf jarig filmsucces kunnen leidenik zou het hem of haar ana ar niet toewenschen. Dan blijft de „ouderwetsche" kunst van het ouder- wetsohe tooneel veel begeerenswaardiger doel. Al kost het zooveel jaren om daarop iets te (bereiken, al wordt er veel meer talent dan schoonheid voor vereischt, en al wordt het zoo slecht betaald. R. P. OVERSTROOMINGEN BIJ CHERIBON. TEGAL, 8 Januari (Aneta). Tien K.M. ten Oosten van Cheribon had tengevolge van bandjirs een dijkbreuk aan de Kali Kantji plaats, over een lengte van 80 meter. Hierdoor zijn 20 Meter van de aardebaan van den spoorweg weggeslagen. De herstelling kon echter zoo vliig plaats vinden dat de vertra ging der treinen tot een minimum kon worden beperkt. Indien de regens aanhouden, moet voor een herhaling worden gevreesd. Voddenmagazijn aan de Burgwal geheel uitgebrand. Is de cigaret weer de oorzaak Brandweer voor een moeilijke taak in een kouden nacht. In den nacht van Maandag op Dinsdag, die uitmuntte door bijzon dere kou, is de Haaiiemsche brand weer gealarmeerd voor den eersten grooten brand in 1935. Het is in de uren na de melding gebleken dat de brandweerlieden de oefening nog niet kwijt zijn! Het was ongeveer half een, toen de politie, die den brand ontdekt heeft, de seinzaal alarmeerde. Spoedig was het geheele apparaat der brandweer in actie en dat was niet overbodig want het zou een brand worden, die „niet ahis was". Op de eerste verdieping van' het perceel Burgwal 49 woedde het vuur. In dit huis is een voddenmagazijn gevestigd van den heer A. J. Bosch, die zelf in de Gasblazerstraat woont. De heer Bosch had om ongeveer zes uur in den namiddag het pakhuis verlaten en geen onraad ontdekt. Men neemt nu aan dat de brand is ontstaan doordat een knecht op de eerste verdieping heeft gerookt en wellicht is een vonk van zijn cigaret, of mogelijk zelfs het geheele stompje brandend op den grond gekomen. Het afval en lompen waren uiteraard prach tig materiaal voor een fikschen (brand. Tot ver in de omgeving waren de rookwolken te zien die soms traag, soms door den wind voortge- aagd, over de daken der huizen joegen. Wat de brandweer ook in het werk stelde, het was onmogelijk de inventaris, de vodden en het huis te behouden. De vuurzee was zoo omvangrijk en het perceel brandde zoo aan alle kanten tegelijk, dat er geen denken aan was, dat het vod denpakhuis gespaard kón blijven. Met zeven stralen werd het vuur bestreden Vijf waren er op de waterleiding gekoppeld, twee op de motorspuit. Gezamenlijk werden de groote massaas water naar binnen gego ten en tegen de brandende kanten van het vaak als een fakkel brandende huis geworpen. Een der belendende perceelen kreeg veel waterschade, doch kon behouden blijven. Na geruimen tijd, pas toen de grootste voor raad der vodden was opgeteerd, werd het vuur minder. Toch was het einde van den arbeid der brandweerlieden nog niet gekomen. Den geheelen nacht hebben zij moeten na blusschen, want in vele hoekjes smeulde het nog en lagen restjes van lompen te schroeien. De eigenaar is verzekerd: het gebouw voor f 10.000 en de inventaris voor f 5000. De heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie en webhouder W. J. B. van Liemt wa ren getuigen van het blusschingswerk dat veel van de brandweer heeft gevergd: uithou dingsvermogen en kennis. RIJWIELDIEF GEARRESTEERD. j Maandagmiddag half vier kreeg de politie telefonisch bericht, dat in de Jansstraat door een jongeman een heerenrijwiel te koop werd aangeboden. De recherche ging er heen en arresteerde den 20-jarigen expeditieknecht I. uit Amsterdam, die bekende de fiets op 5 Januari in Amsterdam gestolen te hebben. Hij werd ter beschikking van de Amsterdamsche •politie gesteld. Het rijwiel werd in beslag ge- jiomep Christelijke havenarbeiders verwerpen de voorstellen der reeders. IJmuiden, 8 Jan Naar wij vernemen heeft de groep havenarbeiders van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar beiders de voorstellen der reedersver- eeniging inzake het lossen van de trawlers met groote meederheid van stemmen verworpen. Van de 68 uitgebrachte stemmen waren 57 tegen, 5 voor, 5 blanco en 1 van onwaarde. De uitslag van de stemming der zeelieden van de beide betrokken organisaties zal ver moedelijk eerst hedenavond bekend worden gemaakt. Weliswaar wordt het resultaat he denmiddag vastgesteld, maar alvorens de uit slag gepubliceerd wordt, zal in Haarlem nog een bespreking worden gehouden tussehen de hoofdbesturen van den Centralen en den Christelijken Bond. Het ligt in de bedoeling de stemming van de varende en niet-va^ rende leden gescheiden te houden. Hedenmorgen werd de laatste vergadering met de varende zeelieden gehouden. Deze gaan heden nog op de oude voorwaarden naar Werk voor jeugdige werkloozen te Haarlem. In de duinen, ter verhooging van het natuurschoon. Naar wij vernemen zet het Haarlemsche gemeentebestuur zijn pogingen voort om werkobjecten te krijgen voor jeugdige werk loozen. De heer W. J. B. van Liemt, wet houder van de werkloosheidsbestrijding, voert thans onderhandelingen met eigenaars van duin- en boschterreinen onder de gemeente Bloemendaal over de mogelijkheid om daar jeugdige werkloozen aan den arbeid te zet. ten voor aanleg van wandelwegen en verdere bevordering' van het natuurschoon. De onderhandelingen verkeeren nog in een stadium van voorbespreking, zoodat nog geen nadere mededeelingen daarover gedaan kunnen worden. Dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. Benoemd tot kerkelijk hoogleeraar te Utrecht De vodden verlaten het uitgebrande pakhuis aan den Burgwal, daarbij geholpen door sloopende brandweerlieden. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk 1 heeft in haar heden te 's-Gravenhage gehou den buitengewone zitting benoemd tot ker kelijk hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, als opvolger van Prof. Dr. M. van Rhijn, die benoemd is tot gewoon hoogleeraar in de vacature van Prof. Dr. J. A. Cramer, Dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, vroeger te Haarlem. Prof. Dr. S. F. H. J. Berkelbach v. d. Spren kel werd 10 April 1882 geboren en in 1907 can- didaat in Noord-Brabant. 30 Nov. van dat jaar aanvaardde hij zijn ambt bij de Ned. Herv. te Wijk aan Zee. Vandaar vertrok hij in 1915 naar Purmerend om in 1919 te Haarlem zijn intrede te doen. 9 Maart 1930 verbond hij zich aan de gemeente van Rotterdam, welke stand plaats hij 10 Sept. 1933 met die van Amster dam verwisselde. De nieuwe hoogleeraar, die een kanselrede naar is van meer dan gewone kwaliteiten, heeft zich altijd in een grooten toeloop mogen verheugen. Hoewel predikant in een drietal steden, heeft hij toch nog altijd gelegenheid weten te vinden meerdere geschriften het licht te doen zien, die alle getuigenis afleggen van zijn wetenschappelijke bekwaamheden. In 1917 promoveerde hij tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „Vrees en religie". Reeds in 1909 verscheen van zijn hand een Holl. bewerking van G. B. Stevens: De leer van het N. Testament in: De Godge leerde bibliotheek. In 1920 zagen van zijn hand het licht: Geloof, symbool, middelaar, en Geloof en illusie. In 1923 deed hij verschijnen: Hedendaagsche adventistische stroomingen; in 1924: Echtscheiding en in 1925: Op weg naar den nieuwen mensch, van welk boek in middels in 1932 een derde druk verscheen. In 1930 schreef Dr. Berkelbach zijn studie: Pau- lus; in 1934: fTet offer. Daarnaast mogen we herinneren aan zijn Handleiding bij het lezen van het O. en N. Testament. Ook publiceerde hij bijdragen in: Omhoog; Stemmen voor waarheid en vrede; Eltheto; Algemeen week blad voor Christendom en cultuur: Stuwing: De komst van het koninkrijk: The constrac- tieve quaeterly etc. over: Geloof en illusie; De ontmoeting van zoeker en priester; De wereld der menschen en de wereld Gods e.a. Prof. Berkelbach v. d. Sprenkel is een van de stichters van de cursussen van de Wood- brookersvereeniging. Bij al zijn studies be toonde hij een sterke voorliefde voor den psy- chologischen kant van de religieuze proble men. De nieuwe hoogleeraar wordt geacht te behooren tot de ethische richting. Hij zal aan de Utrechtsche Universiteit Dogmatiek. Christ, ethiek, Practische theologie en Kerk recht hebben te doceeren. Zal het toch nog winter worden? Niet in naam, maar inderdaad, Komt het ijs nog aan de orde In een veïl'ge diktemaat? Ga ik in krampachtig pogen, Zwieren langs de gladde baan? Als we 't glijden noemen mogen, Om zoo'n schaats als ik te slaan. ;k Weet het niet u moet maar kiezen, Het is weer het oud geval, Het kan dooien het kan vriezen. Zei een wijsgeer, meen ik, al. Een paar weken slechts geleden, Leek het ook erheen te gaan, 't Lijkt me ook tenslotte heden Nog zoo zeker niet te staan. 't Is soms of de vorst eerst moed wekt En zijn teen in 't water steekt. En hem dan weer gauw terugtrekt, Daar de moed hem toch ontbreekt. U moogt wel met reden zeggen, Dat 't een ijs is van den tijd, 'k Zal 't niet trachten te weerleggen Maar ik hoop op matigheid. Ik gun elk het schaatsenrijden, Maar dat eischt flink vriezend weer En 'k gun hun, die armoe lijden Toch een milden winter meer. P. GASUS. Einde Januari nieuwe bespre kingen in Den Haag. Brussel slechts voorbereiding. Subcommissies zullen de problemen bestudeeren. Omtrent de onderhandelingen, welke gis teren tussehen Nederland en België te Brussel zijn begonnen, vernemen wij, dat er geenerlei beslissing zal worden genomen, want de be handelde vraagstukken vereischen een gron dig onderzoek. Dit zal aan twee subcommissies worden toevertrouwd, welke vermoedelijk tegen 20 Januari met haar werk gereed zullen zijn. Dan zullen de beide delegaties einde dezer maand wederom bijeenkomen, te 's-Graven hage. De voorzitters der delegaties hebben giste ren een uiteenzetting gegeven van de situatie van den handel in beide landen. De steenkool industrie en de visscherij zijn netelige kwes ties. De beide delegaties hebben haar weder zij dsche desiderata doen kennen, en de be sprekingen van heden zouden uitsluitend aan de steenkoolkwestie en andere industrieele problemen zijn gewijd. Woensdagvoormiddag zou speciaal voor de behandeling van de land bouwproblemen gereserveerd zijn. Onderzocht wordt of Nederland meer in dustrieproducten kan afnemen en België meer landbouwproducten. Momenteel voert België meer naar ons land uit dan het van ons af neemt. De Amerikaansche begrooting sluit met een groot deficit; Roosevelt heeft aangekondigd, dat dc militaire uitgaven verhoogd zullen worden. pag. 4 Volgens Reuter heeft Hitler het plan de S.S. te reorganïseeren. pag. 4 Tussehen Laval en Mussolini zijn vijf proto collen ondcrteckend, welke Europecsche en koloniale kwesties regelen. pag. 4 Tengevolge van de besprekingen te Rome zou de kans bestaan, dat Duitschland spoedig naar Genève terugkeert. pag. 4 Een spoorwegongeluk in Rusland heeft talrijke slachtoffers gcëisclit. pag. 4 Dr. S. F. II. J. Berkelbach v. d. Sprenkel tot kerkelijk hoogleeraar te Utrecht benoemd. pag. 1 Ter gelegenheid van Flora 1935 zal te Haarlem een feestweek worden gehouden. pag. 5 Op den Burgwal heeft brand gewoed in een lompenpakhuis. pag. I Zal te Haarlem voor voetgangers rechts hou den worden voorgeschreven? pag. 1 Het Julianakanaal wordt weer gevaarlijk. pag. 3 Amsterdam krijgt ook pelsveilingen. pag. 3 Bekende Haarlemmers: de heer J. C. Tadema pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Firmament. pag. 1 Van een correspondent te Saarbruccken: Ver deeling van het Saargebied niet uitgesloten. pag. 4 Jlir. dr. J. C. Mollerus: De Duitsche buitenland schc handel. pag. 3 J. B. Schuil over Mercadct door het Neder- landsch-Indisch Tooneel. pag. 5 G. J. Kalt: Haarlem's Salonorkest. pag- 5 Criticus over den wedstrijd II. F. C.V. S. V. pag. 7 Damrubriek. pag. 7 De „Snip" is weer omgebouwd Op 19 Januari geregelde dienst tussehen Curacao en Aruba. De Snip, die zooals bekend verbouwd was niet het oog op den tocht over den Oceaan naar West-Indië, is thans weer voor passa giersvervoer ingericht. Van den 14den tot den 17den Januari zal het vliegtuig een tocht langs de verschillende vliegvelden van Venezuela maken, om de autoriteiten van dit land in de gelegenheid te stellen het K.L.M.-materieel te leeren kennen. Den 19den Januari zal de Snip een geregel - den dienst tussehen Curasao en Aruba ope nen. De afstand bedraagt 120 KM,, en de dienst zal Dinsdag en Zaterdags tweemaal in beide richtingen worden uitgevoerd. Verkeersregels voor voet gangers? Wordt rechtshouden verplicht gesteld? De Commissie van Vervoer van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier stelt voor. in antwoord op den brief van B. en W. van Haarlem van 7 December j.l„ waarin B. en W, o.m. schrijven, dat. het niet rechts houden van voetgangers op den openbaren weg in drukke straten, uit verkeersoogpunt herhaaldelijk aanleiding tot klachten heeft gegeven en vra gen. hun te adviseeren over de wenschelijk- heid van het vaststellen van verkeersregels voor voetgangers voor den Kruisweg, de Kruisstraat, de Barteljorisstraat en de Groote Houtstraat f waartoe art. 93 der Alg. Politie- rei-ordening aan B. en W. het recht geeft) aan B. en W. te schrijven, dat de Kamer in het algemeen van oordeel is. dat alleen in die gevallen, waar de noodzaak duidelijk spreekt. van overheidswege voorschriften betreffende het rechtshouden van voetgangers getroffen moeten worden en verder als het oordeel dei- Kamer uit te spreken, dat dergelijke voor schriften voor Kruisweg en Kruisstraat voor alsnog achterwege zouden kunnen blijven. An ders staat het met de Groote Houtstraat en de Barteljorisstraat, waarbij te overwegen zou zijn, of ook niet de Anegang in de te nemen maatregelen ware te betrekken. Een regeling zou voorloopig tot de middag uren beperkt kunnen blijven. Gift der Koningin. Van de Koningin mocht het bestuur der vereeniging tot instandhouding van een fonds voor Nederlandsche beeldende kunstenaars en hun weduwen en weezen een aanzienlijke gift ontvangen. CHRIST. GER. GEMEENTE. De Kerkeraad der Christ. Ger. Gemeente in Haarlem-Noord heeft op het tweetal geplaatst in de vacature-Ds. K. G. van Smeden de pre dikanten D. Henstra te Dokkum en W. Kremer te Leeuwarden. Met f 7000op de vlucht. Alkmaarsche wissellooper voor de rechtbank. ALKMAAR, 8 Januari Voor de Alkmaar sche rechtbank stond heden terecht de 22-ja rige A. G. destijds wissellooper bij de Ned. Middenstandbank te Alkmaar, die op 12 No vember j.l. heimelijk uit Alkmaar was ver dwenen met medeneming van een bedrag van circa f 7000, toebehoorende aan genoemde bankinstelling. In de morgenuren moest hij nl. voor zijn patroon een bedrag van f 6000 deponeeren bij het agentschap van de Ned. Bank aan de Chroorstraat te Alkmaar. In- plaats van zulks te doen, vulde hij een stor tingsbiljet zelf valschelijk in en overhandig de dit aan zijn patroon, die daarbij het be drog r.iet ontdekte. Verder inde de wissellooper in den loop van den dag nog cii-ca f 1000 aan wissels en daar na nam hij den trein naar Amsterdam, waar hij zich de eerste dagen ophield, ten huize van een vriend. Toen hij des avonds niet op den gebruike- lijken tijd ten kantore van de Middenstands- bank verscheen kreeg men daar argwaan en de nadere bestudeering van het stortingsbiljet bewees al spoedig, dat die argwaan niet onge grond was. Direct werd de politie gewaarschuwd, die terstond in Amsterdam en Haarlem een on derzoek instelde Zij wist, dat- G. in Amster dam in bepaalde kringen verkeerde en na dagen zoeken kreeg zij een spoor dat naar Den Haag leidde. De wissellooper was door zijn Amsterdamsche vrienden gewaarschuwd en zich daarom naar de residentie begeven, van waaruit hij zijn Amsterdamschen vrier.dschreef. dat hij met dezen nabij het station Den Haag een ontmoeting wilde heb ben, nl. ou 21 November des middags om 3 uur. De politie kreeg dit schrijven in handen en hoewel de wissellooper zich in een nieuw costuum had gestoken en zich met uilebril, knevel en schmink vermord had mocht de 1 Alkmaarsche politie er zoodoende in slagen de hand op den voortvluchtige te leggen. Deze wilde eerst nog een poging wagen om te ont vluchten, doch toen hij het vergeefsche hier van inzag, liet hij zich kalm arresteeren. Hij legde een volledige bekentenis af. Bij zijn ar- destatie werd nog een bedrag van f 6450 op hem gevonden. Zijn Amsteddamschen vriend had f 160 van hem cadeau gekregen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1