Collectieve veiligheid door internationale politie. NA DE BESPREKINGEN TE ROME. THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. Radio-Procramma WOENSDAG 9 JANUARI 1935 H X" R L E M'S D S 'C B L A D 4 BUITENLAND. Het accoord inzake de bewapeningskwestie, Centraal- Europa en de koloniën nader omschreven. Instemmilng in Duitschland, Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije over het bereikte resultaat. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Inzake de Maandag door Laval en Mus solini onderteekende Italiaansch-Fransche overeenkomst/ is gisteravond om negen uur een uitvoerige officieele mededeeling uitgegeven. In de inleiding wordt gezegd: De Italiaansche regeeringschef en de Fransche minister van buitenlandsche zaken, hebben een verdrag tusschen Italië en Frankrijk ter regeling van hun belangen in Afrika, verder eenige proto collen over de problemen, die beide regeerin gen interesseeren, onderteekend en hebben tenslotte hun overeenstemming in bepaalde kwesties vastgelegd. De mededeelingen omtrent den inhoud be treffen zes verschillende punten, n.l. Oos tenrijk en het Donauplan, overeenkomsten betreffende Libië en Erythrea, Tunis-conven- ties, economische belangen in de koloniën, ontwapennigsprobleem en slotverklaring. In het officieele communiqué wordt het volgende verklaard over de ontwapenings kwestie: „De Italiaansche regeering en de Fransche regeering refereeren aan de rechtsgelijkheids- verklaring van 11 December 1932. die haar belangrijkste punt vindt in de erkenning, dat geen land door eenzijdige acties de verplich tingen betreffende bewapeningen kan wijzigen Voor het geval zich een zoodanig geval zou voordoen, zouden zij wederzijds overleg plegen. Met betrekking tot het Oostenrijksche en het Donauprobleem wordt verklaard: De beide regeeringen stemmen er in overeen den staten, die er het meeste belang bij hebben aan te bevelen een non-interventieverdrag in de wederzijdsche binnenlandsche aangelegen heden aan te bevelen, zoomede de wederzijd sche verplichting geen actie te weeg te bren gen. noch te begunstigen, welke ten doel heeft met geweld de territoriale onschend baarheid en het politieke of sociale regiem van een der deelnemende staten aan te tas ten. Het verdrag, waarvan sprake is. zou eerst moeten worden aangegaan door Italië, Duitschland, Hongarije, Tsjecho-Slowakije, Joego-Slavië en Oostenrijk, d.w.z. alle buur staten van Oostenrijk en Oostenrijk zelf. De toetreding van Frankrijk, Polen en Roemenië moeten open staan. Voorts komen de Italiaansche en Fransche regeei'ing, de noodzakelijkheid overwegende de onafhankelijkheid en onschendbaarheid van Oostenrijk te handhaven, reeds thans overeen in geval deze onafhankelijkheid en .onschendbaar bedreigd mocht worden onderling en met Oostenrijk overleg te ple gen over de te treffen maatregelen. Deze con sultatie zou later tot de overige staten kun nen worden uitgebreid. Omtrent het slotprotoeol wordt verklaard: De chef der Italiaansche regeering en de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken hebben een verklaring van algemeenen aard onderteekend, waarbijwordt geconstateerd, dat de tusschen de beide landen hangende belangrijke kwesties geliquideerd zijn en waar in het voornemen der beide regeeringen wordt uitgesproken de traditioneele vriendschap, welke de beide naties verbindt, te ontwikke len en samen te werken in den geest van wederzijdsch vertrouwen aan het werk van den heropbouw. Bovendien wordt overeengekomen, dat de beide regeeringen elkander zullen raad plegen, wanneer de omstandigheden dit noodig maken.. Uit de officieele mededeeling in zake de Ita liaansch-Fransche overeenkomsten is nog te vermelden, dat de conventies van Tunis, voor zoover deze betrekking hebben op de natio naliteit. practisc-h worden verlengd tot 1965 De grens in Zuid-Lvbië wordt zoodanig ge- wiïzigd. dat zij van Tumrao in Noord-Ooste lijke richting gaat tot de 24e lengtegraad, met snünunt op 18 gr 45 minuten OB. Het afgestane gebied is naar schattin? 111 000 vierk. K.M. Door de grenswijziging tus schen Erif-ree en Fransch-Somaliland ver krijgt Italië tegenover de zee-engte van Bab el-Mandeb een kuststrook tusschen de Eloea en Daadato. Frankrijk staat bovendien aan Italië af het eiland Doemerah. De Weensche pers noemt de te Rome be reikte overeenkomst een gebeurtenis van groote beteeken is voor geheel Europa. De Christelijk sociale „Reichspost" meent dat het feit van deze overeenkomst bijzon dere he teekenis heeft, doordat de latere te genstelling tusschen de beide Latijnsche mo gendheden na den wereldoorlog een grooteren invloedsfeer had dan alle geschillen, die in de laatste zestien jaar tusschen Duitschland en Frankrijk hebben bestaan. Het blad doet een beroep or> Duitschland. Het non-interven tiepact voor Midden-Europa, dat in den vorm van een voorverdrag niet slechts in groote trekken, doch ook wat de woordelijke formu- leering betreft, thans reeds vaststaat en door het Italiaansch-Fransche consultatieve pact voor bepaalde gevallen wordt aangevuld schept een soort Donau-statuut, dat in zijn geheele formuleering geschikt is alle bij de verhoudingen in Midden-Europa belangheb bende staten de toetreding mogelijk te ma ken.. Het is de diepste en oprechtste wensch van Oostenrijk, dat ook de Duitsche regeering deze mogelijkheid erkent en er gebruik van maakt. De officieuse Prager Presse schrijft over de te Rome bereikte overeenstemming o m. Tjecho-Slowakije verwelkomt, deze overeen stemming des te meer daar zij de voorwaar den scheut voor een nieuwe en betere ver standhouding tot Italië. In de Oostenrijksche kwestie is alle vrees dat daar een politiek van eenzijdige beïnvloe ding zou worden gevoerd, verdwenen. Tsjecho-Slowakije en de leden der Kleine Entente hebben nimmer gestreefd naar iets anders dan loyale samenwerking der staten van Midden-Eiiropa. Zij zien in de aansporin gen van Rome een toenadering tot hun eigen doelstelling. In haar commentaar op de berichten be treffende de te Rome bereikte overeenstem ming gaat de Deutsche Allgemeine Zeitung zoo ver. dat zij zelfs een toespeling maakt op een terugkeer van Duitschland naar Genève, Laval is Dinsdagmiddag te Rome naar Pa- riis vertrokken. Aan het station kwamen Mus solini, staatssecretaris Suvich, de Fransche ambassadeur en vele andere vooraanstaande personen afscheid van hem nemen. Voor het station had zich een groote menigte verza meld. die Laval en Mussolini hartelijk toe juichte. Saargebied, Ongeregeldheden bij de aan komst der Amerikaansche stemgerechtigden. De Daily Telegraph meldt uit Saarbrucken, dat na aankomst van een groep uit Amerika overgekomen stemgerechtigden ongeregeld heden op straat zijn voorgekomen. De regee- ringscommissie zal Woensdag een bijeenkomst houden om de kwestie te bespreken. Er had een botsing plaats tusschen nazi's en com munisten. Gistermiddag heeft de verkiezingscommissie voor de ongeveer 200 reeds aanwezige buiten landsche persvertegenwoordigers een persre ceptie gehouden in de Wartburg, alwaar in lichtingen gegeven werden en geantwoord werd op vragen betreffende de technische bijzonde: heden van de verkiezing. De Nederlandsche districtsdirecteur van der Mandere gaf als eerste uiteenzettingen over de technische voorbereidingen der verkiezing, waarbij hij er rekening mede hield, dat verscheidene buiten landsche correspondenten slecht op de hoogte waren. Hij gaf een duidelijk overzicht over de technische organisatie. Vervolgens gaf de Noorsche districtsdirecteur Blehr inlichtingen over het transport van de stembussen. Ten slotte werd geantwoord op een aantal vragen, waarbij geen nieuwe gezichtspunten geopend werden. Amerikaansch protest. Uit Washington. 8 Januari: De democrati sche afgevaardigde Samuel Dickstein, presi dent der immigratiecommissie, zal een wets ontwerp indienen, dat tot strekking heeft on verwijld de Amerikaansche nationaliteit te ontnemen aan ongeveer 5000 Amerikaansche staatsburgers, die zich thans in Duitschland bevinden om hun stem uit te brengen in de Sa ar kwestie. 60 pet. a 70 pet. der stemmen voor terugkeer naar Duitschland? United Press meldt aan de Tel. uit Saar- bruecken Hoe nader de dag van het plebisciet in het Saargebied komt. des te meer komen ook de neutrale waarnemers tot de overtuiging dat de stemming met een overwinning van Duitschland zal eindigen. Over het algemeen neemt men op het oogenblik aan. dat 60 a 70 pet. der stemmen ten gunste van terug keer van het Saargebied naar Duitschland zal worden uitgebracht en dat zich omstreeks 20 pet. der'kiezers voor handhaving van den status quo zullen uitspreken. Zuid» Amerika Paraguay's president wenscht onmiddellijhen vrede Volgens een V.D.-berioht uit Rio de Janeiro heeft de president van Paraguay tegenover een persvertegenwoordiger „den wensch naar onmiddellij ken en definitieven vrede, welke bij de regeering van Paraguay bestaat", be vestigd. Inmiddels wordt officieus medegedeeld uit Asuncion dat gisteren de Paraguayanen hun opmarsch hebben voortgezet in den sector van Pilcomayo In de richting van Villa Montes Vliegtuig stort op een regiment soldaten. Elf Inlanders gedood. Naar uit Karachi gemeld wordt, is een groot militair vliegtuig bij de rivier Hab in de nabijheid van Karachi verongelukt. Elf In dische soldaten kwamen daarbij om het le ven. Het ongeluk gebeurde toen de machine voor manoeuvredoeleinden een schijnaanval ondernam op een marcheerende troep. Plotse ling slaagde het toestel er niet meer in om hoog te komen, zoodat het met- den neus om laag op de afdeeling van een Indisch regiment reerstortte. De gevolgen waren ontzettend. Elf Indische soldaten waren op slag dood en een groot aantal anderen kreeg min of meer ernstige verwendingen. De bemanning' van het toestel, eveneens Indiërs, kwamen er met lichte ver wondingen af. ONTSPORING NABIJ STETTIN EISCHT DRIE DOODEN STETTING, 8 Januari (D.N.B.) Kort na middernacht is op het station Altdam, nabij Stettin een goederentrein ontspoord. De ma chinist, de stoker en een remmer werden ge dood, de materieele schade is zeer aanzien lijk. Omtrent de oorzaas tast men nog in het duister. De Volkenbond verhuist. Een „ondergrondsche" in het nieuwe Geneefsche paleis. Te Genève is men op het oogenblik druk bezig met -de voorbereidingen voor de verhui zing van den Volkenbond van het oude ge bouw. dat veertien jaar beeft dienst gedaan, naar het nieuwe paleis, dat in een der bui tenwijken van de stad is gelegen. De verhuizing, waarmede men pas tegen den herfst gereed zal zhn. maakt het over- brengen noodig van 180.000 boeken, stapel® dossiers en van de bureaux van de 650 amb tenaren werkzaam bij het secretariaat. In dien tusschentijd moet het aoparaat van den Volkenbond onbelemmerd kunnen blijven functionneeren. Het eerst zal de bibliotheek van het secre tariaat worden overgebracht. waavmede men in Juni geheel gereed zal moeten zijn. De boe ken zullen worden ondenrebracht in den vleu gel van liet naleis, die door -de ..Rockefeller Foundation" hiervoor bestemd is. Het nieuwe Volkentoondspaleis is zoo groot, dat men on der den grond een spoorlijntje heeft ge bouwd, dat de uiteinden van het paleis ver bindt, en dient voor het vervoer van boeken en documenten van de eene afdeeling naai de andere. Later zal men deze „ondergrond- sche" wellicht nog inrichten voor het ver voer van passagiers. (Reuter). DOUGLAS FAIRBANKS WEER OP REIS. PARIJS. 8 Januari (V.D.ï De filmacteur Douglas Fairbanks Sr. is gisteren te Parijs aangekomen. Hij blijft eenigen tijd in Europa en zai binnenkort niet de Graf Zeppelin naar Zuid-Amerika vertrekken. Vandaar wil hij naar Jamaica gaan om een nieuwe film- expeditie voor te bereiden naar de Zuid zee. P. T. T.-personeel wil korter werkweek. Daardoor zouden ook meer menschen werk krijgen. Het spoorwegongeluk op de „October"-lijn. Nog zes ernstig gewonden overleden. Uit Leningrad: Volgens officieele mededeeling zijn bij het ongeluk op den „Octoberi'-spoorweg 17 per sonen op slag gedood; zes ernstig gewonden zijn in het ziekenhuis overleden, zoodat in het geheel 23 personen om het leven zijn geko men, 56 personen zijn zwaar gewond en 23 licht gekwetst. De machinist van den eenen sneltrein zou de haltesignalen niet hebben gezien en met onverminderde snelheid zijn ingereden op den tweeden trein, welke met een defect stilstond. VIER PERSONEN VERMIST BIJ AARD VERSCHUIVING IN NOORWEGEN. OSLO, 8 Januari. In de Noorsche haven stad Drammen is ten gevolge van een aard verschuiving een kade ter lengte van eenige honderden meters weggezakt, ten gevolge waarvan de opslagplaatsen van de glasfabriek te Drammen in den fjord gestort zijn. Als oorzaak van de aardverschuiving ver moedt men veranderingen op den bodem van de zee. Dezen zouden zich hebben voorgedaan in dat gedeelte van den fjord, dat onmiddel lijk voor de opslagplaatsen van de glasfabriek- is gelegen. Intusschen is geconstateerd, dat vier perso nen vermist worden. Men vreest, dat zij bij de catastrophe om het leven zijn gekomen. Twee mannen is het als door een wonder gelukt het leven te redden. Met groote tegenwoor digheid van geest sprongen zü over de aard verschuiving heen toen het ongeluk begon. Er woi*dt gevreesd, dat tengevolge van het los raken van den bouwgrond ook de verkoop magazijnen rond Drammen, waar nog een groote hoeveelheid glaswaren ligt opgeslagen zullen instorten. Dl. KOENIG ZEGT NIET MET BRAUN TE HEBBEN ONDERHANDELD SAARBRUECKEN ,8 Jan. (D.N.B.) Dr. Koenig heeft in de Saarbruecker Zeitung ver klaard. dat. de mededeelingen van Max Braun over een onderhoud van hem met dr. Koenig absoluut gelogen zijn. Dr. Koenig heeft nooit een opdracht van Buerckel ontvangen om met Braun te onderhandelen. Hij heeft zijn ad vocaat opgedragen Max Braun te laten ver volgen wegens het verspreiden van onjuiste berichten. Toenemende belangstelling in Engeland. Londen, 8 Januari. (Van onzen correspondent.) Een internationale politiemacht als middel om naties te doen gehoorzamen aan de uit- ipraken van een internationaal gerechtshof, dat recht spreekt in alle geschillen tus schen naties, is een instelling voor waarborg en vrede, welke door staatslieden en politici in buitenlandsch beleid lang op den achter grond gehouden is. En niet alleen op den ach tergrond gehouden! Het denkbeeld van zulk een politiemacht is door de meesten veron achtzaamd, omdat het bij de heerschende op vattingen van nationale souvereiniteit en neutraliteit niet aanlokkelijk is of er niet in past. Maar feiten, zooals men ze na den oorlog heeft leeren' kennen, zijn even volhar dende als geduldige leermeesters. Ze hebben meer en meer en in ruimer kring doen be seffen. dat de wereld niet als bij tooverslag kan worden veranderd in een verbond van logisch en redelijk handelende staten, die sa menwerking met elkaar als natuurlijk en noodzakelijk beschouwen. In Groot Brittannië heeft men meer en meer leeren inzien, dat het „collectieve stel sel" zooals men het noemt (waarbij de naties gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor het nakomen van internationale verplichtingen) het eenig alternatief is voor een hervatting van den rampspoedigen bewapeningswedren. In het handvest van den Volkenbond is in verschillende artikelen te verstaan gegeven, dat gezamenlijk optreden op een of andere wijze moest volgen tegen een staat, die ver antwoordelijk was voor oorlog of oorlogsbe dreiging Maar de heerschende geestesgesteld heid heeft aan deze artikelen geen aandacht kunnen schenken of ze van den aanvang af in strijd geacht met de zoogenaamde reali teitspoli tiek. welke het tijdperk van na den oorlog eischte, In Engeland is men echter geleidelijk van die opvattingen teruggekeerd en de Times, die jaren lang stom is geweest bij alle besprekingen over gezamenlijk op treden tegen een vredesverstoorder, heeft eenige weken geleden „Een Internationale Politiemacht" een hoofdartikel waardig ge keurd en daarin gezegd, dat de Volkenbond juist was gesticht met het doel internatio nale verplichtingen echt en bindend te ma ken op straffe van gezamenlijke actie der conti-acteerende partijen tegen een plichtver- zaker. Op dat artikel is een uitvoerige ge dachtewisseling in de kolommen voor inge zonden stukken van het blad gevolgd, waarin ieden van The New Commonwealth, een internationaal verbond voor bevordering van internationaal recht, gesteund als in de nationale samenleving door een politie macht, niet in gebreke zijn gebleven te ant woorden op de door eenige schrijvers geop perde bezwaren. Uit de correspondentie bleek, dat -de menschen van intellectueel gezag' in Groot Brittannië het eens waren over de noodzakelijkheid van een systeem van collec tieve veiligheid, maar dat zij van meening verschilden over den vorm. De New Com monwealth, die ijvert voor een tribunaal en politiemacht in internationale samenleving, heeft duidelijk gemaakt, dat het niet iets an ders voor den Volkenbond in de plaats wil stellen, maar dat het van dezen Bond een doeltreffende vrede makend en vrede bewa rend instituut wil maken. De voorstelling welke door de zwaartillenden wordt gege ven, dat zulk een tribunaal als de New Com monwealth wil een wereldraad zou zijn, die souvereiniteit zou hebben over de ga-nsche wereld, wordt bestreden met de opmerking, dat elke natie slechts zooveel van haar sou vereiniteit zou moeten prijsgeven als noodig' is om internationaal recht te kunnen krij gen bij alle geschillen en om de internationale wetgeving te kunnen scheppen, welke vreed zame samenwerking tusschen de naties mo gelijk zou maken. Nationale souvereiniteit i; het heiligste van alle heilige huisjes in inter nationale politiek. Daarom zoekt men het beginsel van gezamenlijke waarborg voor de onaantastbaarheid van een natie te dienen in den geest, welken het Locarna-pact ademt Bij dit Pact werken eenige naties samen voor een bijzonder doel en haar strijdkrachten gaan samen voor het geval een der ondertee kenaars van het Pact in gebreke blijft he doel te dienen of, juister, het doel wil vernie- plichtingen. la^it een land de gelegenhend (en in Engeland is daar herhaaldelijk op gewezen) te beoordeelen of de omstandigheden in een gegeven geval zijn optreden onder de bepa lingen van het Pact noodig maken. Het na tionale zelfbeschikkingsrecht wordt er daar om niet mee gemoeid geacht. Men weet, dat deze regionale pacten thans in de mode zijn, dat het oorlog brengt ten behoeve van den vrede. Bovendien heerscht b.v. in Engeland een sterke weerzin in de bevolking waar aan bladen als de Daily Express ruim voedsel geven tegen de idee, dat het land in oor log zou raken over kwesties waarmede Enge- land's belangen niet gemoeid zijn. Men is nog niet zoover, dat men beseft, dat de belan gen van Engeland, als die van ieder ander land, met eiken oorlog gemoeid zijn. De New Commonwealth, stelt tegenover dit onreëele plan zijn internationale politie, die gerecru- teerd zou worden uit personen, die vrij voor 't doel dienst zouden nemen en die aan hun medeburgers geen andere verantwoordelijk heid zouden laten dan er voor te zorgen, dat hun regeeringen in overeenstemming met een gegeven woord de politie in haar optre den tegen de wet-schenders niet hinderen. In het eerste geval heeft men zwaar gewa pende staten, die dienst zouden doen als bur gerwachten, in het tweede een tevoren geor- ganiseserde macht onder controle van een lichaam, dat boven nationaliteit staat De ontwikkeling der luchtvaart heeft aan gewezen hoe een internationale politiemacht moest worden georganiseeixl en hoe zij ooit zou moeten optreden, zoo zij ooit zou moeten optreden, en haar bestaan niet voldoende preventief was. Mannen van ge zag in Engeland hebben zich met de denkbeel den van de New Commonwealth vereenzel vigd, hebben erkend dat de stichting van een internationale luchtpolitie niet afschaf fing van nationale souvereiniteit, maar slechts omschrijving en beperking van natio nale souvereiniteit zou beteekenen Het stel sel moet uiteraard meebrengen internationa lisatie van d-e civiele, luchtvaart, interna tionale ontwapening en het einde van neu- traliteit, welke trouwens naar het oordeel van de gezaghebbendste deskundigen althans voor leden van den Volkenbond niet meer bestaat. A. K. VAN R. Te Utrecht vergaderden de vertegenwoor digers van vier P.T.T.-orgariisaties in de Com missie van Overleg voor het Staatsbedrijf van P.T. en T„ t. w. de C.N.A.B.. de C.B.P.T.T. Door Plicht tot Recht en Sint Petrus, ter be spreking van de werk- en rusttijden van het P.T.T.-personeel. Na uitvoerige discussies werd besloten gezamenlijk een voorstel in te dienen bij genoemde Commissie om te geraken tot verkorting van de 51-urige werkweek tot dé 48-urige. Dit voorstel zal worden ingediend voor een der èerstvolgende vergaderingen dei- commissie. Inmiddels zal de vraag worden overwogen, of via de hoofdbesturen geen nadere stappen zullen moeten worden gedaan bij de regeering, aangezien het betreft een onderwerp van al gemeen maatschappelijk belang, waarbij werk- gelegenheid zou worden geschapen voor naar I tigen. Zulk een regionale overeenkomst, wei schatting 600 personen. ke wat vaag is in de omschrijving der ver- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Let nu eens op wat voor vreeselijks er is geschied. Falsius en Hik stonden na de wespen-plaag nog van nijd en pijn te schreeuwen, toen zij zich o. schrik, plotseling voelden slinken! Hun romp werd klein en rond van het gezicht bleef slechts nog oogen en een mond over; zij kregen pooten, lang met dunne haren. Wat zij nu werden je hoeft niet lang te raden; twee monster-groote spinnen! Ziet hoe vreemd zij nu elkaar aankijken; te herkennen zijn zij slechts nog aan hun baai-den! Thijs kijkt er verwonderd naar en denkt: „Zóóiets gebeurt alleen maar op de maan!" DONDERDAG 10 JANUARI. HILVERSUM, 1875 M. Avro-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 8.00 Ensemble Rentmees ter. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Voordracht door J. Hunsche-Verkade en zang door J. van Driel. A. d. vleugel. Egb. Veen. 12.00 Canta bile-orkest olv. Beeckman. 2.00 Pianorecital B. Renden. 2.30 Gram. pl. 3.00—3.45 Naaicursus. 4.00 voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Stafmuziek 6de R. I. olv. L. de Morée. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Vervolg voncert. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Volkszang olv. P. C, Poortman. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram. pl. 8.15 Concertge bouworkest o.l. Ed. van Beinum, mmv. P. van Egmond Jr. (orgel). 8.45 Concert door leden van de N.V. Italiaansche Opera m.m.v. het Omroeporkest olv. R. Arduini. 9.30 Gram. pl. 9.45 Vervolg opera-Concert. 10.30 Gram. pl. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „Tanz- klause", Amsterdam. Majo Marco en zijn or- HUIZEN. 301 M, H 8.00—9.15 KRO. 1000 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. J. v. de Woude. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrou wenhalfuur. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Bijbel lezing. Ds. M. G. Blauw, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Am- sterdamseh Salonorkest olv. Kiekens. 6.45 Causerie A. Stapelkamp. 7.00 Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Gram. pl. 7.30 Journ. Weekover zicht door C. A. Crayé. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram. pl. 9.00 Causerie door H. A. Gregory. 9.30 Concert door H. Hermann viool) en L. Blaauw (orgel». 10.00 Vaz Dias (in de pauze) 10.30—11.30 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.25 Gram. pl. 12.05 Rutland Spuare en New Victoria Orkest olv. N. Austin. 1.20 Gram. pl. 2.20 Jack Martin en het Hotel Majestic Or kest. 3.20 Vseper. 4.10 Gram. pl. 5.05 Orgelspel G. D. Cunningham. 5.35 Sydney Kyte en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-c.oncert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gram. pl. 7.50 Lezing, 8.20 Radio Militair Orkest olv. B. Walton O'Donnell. mmv. D. Buchan (piano). 9.00 In the shadow, spel van Giddy. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst 10.35 BBC-Orkest olv. J. Bar- birolli, mmv. Freda Townson 'alt). 11.35— 12 20 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. R4DTO PARIS 1648 M. 7 20 en 8.20 Gram. pl. 12.50 Pascal-orkest- 5.20 „Zaïre", spel van Voltaire. 9.05 Roméo et Tulietee. van Berlioz, mmv. solisten, koor en orkest, olv. Inshelbreeht. 10.50 Dansmuziek. KALTTNDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.20 4.05 Concert uit rest. „Ritz" 7.30 Symphonie- i concert mmv. orkest, koor en S. Serkin (iua- no) olv. Dr. F. Busch. 10.2011,50 Dansmuziek KEULEN, 456 M. 5.20 Gram. pl. Orkestconcert. 10.10 Kamer muziek. 11.20 Weragkamerorkest. 12.35 Dans muziek. 3.20 uit Stuttgart: Omroeporkest olv. Görlich. 7.50 Omroeporkest-, koor en solisten. 9 50 Kamermuziek. 10.20 Vroolijk programma. U 20—1.20 Omroeporkest olv. Rosbaud, mmv. loJisten (uit Frankfort). fiFTTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Kernsnreuk. Berichten. 9.30 „Januar", spel olv. H. Hansen. 8 20 Dansmuziek. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Vroolijk programma uit Keulen olv. C. Baumgarten. 11.201.20 Uit Frankfort: Omroeporkest olv. Rosbaud, mmv. Solisten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6