HET TANDHEELKUNDIG GEBIT/35 INSTITUUT 16 RIJKSSTRAATWEG 16 'Tandarts "WeitOL WOENSDAG 9 JANUARI 1935 HAARDE M'S D A G B E A D 5 De taxi's te Haarlem. Een nieuwe regeling-. Bij raadsbesluit van 12 December 1934 is de Haarlemsche Algemeene Politieverorde ning gewijzigd voor wat betreft het taxi-ver In verband hiermede is door B. en W. vast gesteld een „Regeling betreffende het aan het publiek tegen betaling ten gebruike aanbie den van een rijtuig". Deze regeling zal tegelijk ingaan f 17 Jan. 1935) met de 'hiervoorgenoemde wijziging der Politieverordening. Aangezien het gewenscht is. dat belangheb benden tijdig de noodige maatregelen kunnen treffen nemen wij de bedoelde regeling op. I. Het verzoek om vergunning tot het per motorrijtuig vervoeren van personen op den openbaren weg tegen betaling, wordt gericht aan B. en W. en ingezonden aan den Commis saris van Politie. II. De vergunning wordt door B. en W. slechts verleend onder de volgende voorwaar den: a. de bestuurder van een motorrijtuig moet voorzien zijn van te zijnen behoeve door den Commissaris van Politie afgegeven bewijs van toelating, hetwelk slechts wordt verstrekt op vertoon van een schriftelijk gedaan verzoek van den betrokken garagehouder en nadat zijn overgelegd twee portretten van den be stuurder; b. binnen de gemeente Haarlem mag met een motorrijtuig slechts uit de garage worden gereden en mag (mogen) op den weg geen persoon (personen) worden opgenomen, of ma< een aanbod daartoe niet worden gedaan, in dien niet door de(n) te vervoeren passagier (s) vooraf aan de garage een bestelling heeft plaats gehad; c. de garagehouder hééft zorg te dragen, dat het motorrijtuig niet zoodanig is ingericht of gekleurd, of dat aan het motor ril tuig in het algemeen niet een zoodanig uiterlijk is gege ven, of daarop niet op zoodanige andere wijze de aandacht wordt gevestigd als b.v. door het opschrift „vrij", het aanbrengen van een pi.il. een blofeband of andei'e aanduidingen, dat dit rijtuig geheel of gedeeltelijk aan het publiek op de straat kan worden verhuurd; d. de garagehouder neemt de noodige maat regelen om herhaling van door zijn personeel in strijd met het bepaalde sub b. verrichte handelingen te voorkomen. III. Bij nïet-nakoming door een garagehou der van de sub II bedoelde voorwaarden wordt de. verleende vergunning door B. en W. inge trokken. Na verloop van een door B. en W. in het be sluit- tot intrekking aangegeven tijdvak kan door den belanghebbende wederom een nieu we aanvraag om vergunning worden inge diend. IV. Een bewijs van toelating wordt niet af gegeven, indien daartegen naar het oordeel van den Commissaris van Politie wegens het gedrag of den levenswandel van den betrok- Óren bestuurder bezwaar bestaat. De Commissaris van Politie is te allen tijd' bevoegd een afgegeven bewijs van toelating in te trekken, indien zich omstandigheden voordoen-op grond waarvan, waren zij vroe ger hekend of te duchten geweest, de afgifte zou zijn geweigerd, of indien mocht blijken, dat een bestuurder zich bij herhaling schul dig maakt aan overtreding van het bepaalde onder II sub b. Van weigering of intrekking van het toela tingsbewijs geeft de Commissaris van Politie schriftelijk kennis aan den belanghebbende. Van deze beslissingen van den Commissaris van Politie kan belanghebbende binnen 14 da gen na de uitreiking in beroep komen bij B. en W. Gedurende den termijn van beroep, zoo mede gedurende de behandeling van het be roep, wordt het besluit van den Commissaris van Politie tot intrekking van een bewijs van toelating niet ten uitvoer gelegd In het belang van de openbare orde. veilig heid of zedelijkheid kan door B. en W. echter worden bepaald, dat de intrekking terstond in werking treedt. V. Een bewijs van toelating verliest zijn gel digheid, indien door belanghebbende van een eventueele verandering van woonolaats of van patroon niet binnen 24 uur vsordt kennis gegeven aan de Afdeeling Verkeer van de Po litie (Hoofdbureau Smedestraat)Bij deze kennisgeving" moet het bewijs van toelating ter verandering worden aangeboden. AANTAL BADEN. Het aantal genomen baden in de badhuizen van „Het Witte Kruis" in December 1934 be droeg: Badhuis Koudenhorn: mannen 1136. vrouwen 496. baden werkloozen 105, totaal 1737. Badhuis Leidscheplein: mannen 1564, vrou wen 796, schoolbaden 532, baden werkloozen 136, totaal 3028. Badhuis Schotersingel: mannen 2094, vrou wen 1026, schoolbaden 822, baden werkloozen 165. totaal 4107. Badhuis Hofdijkplein: mannen 1733, vrou wen 755, schoolbaden 1041, baden werkloozen 185, totaal 3714. Badhuis van Egmondstraat: mannen 2051, vrouwen 1184, schoolbaden 990, baden werk loozen 254, totaal 4479. PERSONALIA. Tot tijdelijk leeraar aan de M.T.S. te Haar lem in de electrotecniek is benoemd met in gang van 8 Januari 1935 de heer H .A. Rey- don, te Amsterdam. De heer W. C. Smith, leerling der Ge meentelijke Handelsavondschool is bij het laatst gehouden examen der Vereeniging van Leeraren geslaagd voor het praktijk-diploma Duitsehe Handelscorrespondentie De navolgende afgestudeerden van de Middelbare Technische School te Haarlem zijn geplaatst in de volgende betrekkingen: Afd. Bouwkunde: J. v, d. Poll, als opzichter bij de Woningbonwvereeniging Scheveningen. Weg- en Waterbouwkunde: P. H. Schukken, als assistent bij het laboratorium der Bat. Pe troleum Mij., Amsterdam. Werktuigbouwkunde: R. A.. Arnken, als reis ingenieur bij de Firma van Blanken, 's-Gra- venhage; A. India, bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, IJmuiden: J. Kuiper, als assistent bij de Amsterdamsche Ballast Mij., standplaats Willemsdorp: J. Mulder, als tee kenaar bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken, IJmuiden; N. M, J, Rees. als tee kenaar bij de Firma Pelt-Hooykaas, IJmuiden. J- Raap. als assistent bij Nekef, Amsterdam: T, H Roosen, als assistent bij de Firma Stork- Hijsch. Electrotechniek: Ch. L. Emmeriks. als tee kenaar bij het P.E.N., te Bloemendaal: A M de Moll, als assistent bij de Ned. Siemens Mij. Th. A. Ruys, als vertegenw. bij de N.V. Al- anara, Amsterdam. Frans Hals Bioscoop. Een gezellig theater met bijna 600 plaatsen. Het Frans Hals Bioscooptheater, op een fraai punt gelegen aan het Frans Halsplein zal Vrijdagmiddag- zijn poorten voor het Haarlemsche publiek openzetten, nadat Don derdagavond een speciale voorstelling voor genoodigden heeft plaatsgehad. Daar zullen dan o.a. Joh. Kaart Jr., die een hoofdrol in Malle Gevallen speelt en productieleider Leo Meyer aanwezig zijn. Het is een gezellig, intiem theater geworden, rustig van inrichting, prettig-sober van deco ratie. en voorzien van de nieuwste snufjes om de projectie en het geluid zoo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. Zoo zijn de wanden boven de lambrizeering geheel zon der versierselen en in een zacht-gouden glans gehouden, die een aangename sfeer schept, mede door de indirecte verlichting in het plafond. Ze worden hier en daar slechts on derbroken door wandlampen, die eveneens indirect licht spreiden. Zoo zijn alle stoelen, van de goedkoopste rang tot de duurste toe van hetzelfde soort: stalen meubelen van Nederlandsch fabrikaat, die ruime zitplaatsen schenken, met lichtgroen fluweel bekleed. Al leen de rijen frontbalcon hebben geel flu weel. Geluiddempende lagen zijn aangebracht tegen den achterwand en tegen de voorzijde van het balcon, bekleedingen, die 75 a 80 pCt. van de geluidgolven absorbeeren en derhalve geen echoverschijnselen in de zaal toelaten. De betimmeringen zijn naadloos en van een voor Nederland geheel nieuw procédé, dat als een soort behangsel is aangebracht. De vloe ren zijn bedekt met linoleum en hebben loo- pers in de gangen. Voor elke twee stoelen zijn een aschbakje en een consumptieschap je aan wezig. In de benedenzaal, waarin plaats is voor 400 toeschouwers, zijn twee gangen langs de een soort behang is 'aangebracht. De vloe- wanden gespaard, zonder middenpad. Het balcon, dat bijna 200 personen kan herbergen, heeft evenmin een middenpad, doch twee zijgangen, op vier plaatsen afstand van den muur. Gezorgd is voor een ventilatie gecombineerd met verwarming, die het theater steeds een frissche atmosfeer doen behouden. De hal, dien men betreedt door een van de drie dub bele, glazen deuren, en waarvan de wandver siering met -een zilverglans is overgoten, leidt door twee dubbele deuren naar de zaal. Zooals we indertijd reeds gemeld hebben, ligt de cabine 'met twee ZeisikonaPDaraten) onder het balcon en worden de lichtbundels dus geprojecteerd op een loodrecht staand scherm, dat bestaat uit een wit geschilderden muur. De voorgevel is in lichte kleuren gehouden (behalve de zwai-te marmeren platen onder aan) met het oog op de omliggende perceelen, die ook wit-grijs zijn. In groote Neonletters is er Frans Hals op te lezen. Een fietsenstal- i;ng bevindt zich links naast het theater. Op de tusschenverdieping zijn garderobes en een foyer, De N.V. BloscoopeXnloitatiémij. Frans Hals zxploiteert het theater onder directie van de' heeren _E. Prager en Joh. Strijbos. Het ligt in de bedoeling eiken avond twee voorstellingen te geven en Zondagsmorgens een cultureele film te vertoon en. Begonnen wordt met eiken dag een matinee. Variété zal niet worden gegeven, doch wel is voor het doek een tooneeltje aanwezig voor explica teurs bij eventueele cultureele films. Zoo zul len de fraaie vogelfilms van Burdet worden vertoond, met als sprekers o.a. de heeren Jan Strijbos, dr. Thijsse en Jan Drijver. In de ge wone programma's worden de groote films van Paramount gedraaid, zooais die met Mariene Dietrich (Caprice Espagnol) en Clau- dette Colbert (CleopatraJ en o.a. de journaals van Polygoon en Paramount, met bijwerk. De eerste week wordt vertoond de film van den bouw en den groei van het Frans Halstheater, Poor Cinderella een gekleurde teekenfilm, Malle Gevallen en nog wat. Architect van het theater was de heer Joh. Strijbos: Heringa en Wüthrich zorgden voor de electrische installaties, de firma Oosten bracht de complete meubileering en stoffee ring aan, terwijl de heef C. F. Vader het schilderwerk op zich genomen had en de heer Holster de ventilatie en verwarming. De- aannemers waren Boelen en Van Ees teren. HAARLEM N»«rd, TEL. 19729 Berekent Ihans nog voor een geheel - met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kuntttand. f 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilve,-vulling I 3 Goud vulling vanaff 9 Goudkroon vanaf 116. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies I 1.90 IWondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen vaa 9-12 en voa 1-4 aar Zalardjiga van 9-12 aar AVOND SPREEKUUR Dhksdag, Woesadag en Donderdag 7-9 aar. BESLIST PIJNL00ZE BEHANDELING door NedeHandsoh (Adv. Ingez. Med.) Kamer van Koophandel. Het 12Vz-jarig bestaan der Kamer. Nog geen verbetering in het bedrijfsleven. ZENDINGSFILMAVONDEN. Twee Zendingsfilmavonden worden door het comité „Steun Surinamezending" te- Haarlem georganiseerd, nl. op Maandag 14 en Dinsdag 15 Januari, met het doel de belang- itelling voor het Zendingswerk der Evang. Broedergemeente in Suriname te vergrooten, daar het werk, dat reeds twee eeuwen wordt verricht, met ineenstorting wordt bedreigd. In de Parklaankerk, Parklaan 34, hoopt beide avonden te spreken de bekende oud zendeling P. M. Leg'êne,- thans secretaris van het Zeister Zendingsgenootschap; zijn lezin gen worden het lichtbeelden toegelicht. Het ontwerp voor Maandag luidt: „Eens sla ven.... en nu?", waarna de film „Van Zeist aar het Doodenland van Suriname" wordt gedraaid. De leiding van dezen avond berust bij prof. dr. A. A. van Schelven; de dames Nee- derkoorn, Haarlem en mej. Schuitemaker, Hil- iegom, zullen muzikale medewerking verlee- nen. Dinsdag spreekt de lieer Legêne over „Het volk van 't groote heimwee", waarna de film „Hoe men in het Doodenland leeft en sterft". Openings en slotwoord. Spreker de heeren P. A. Lehmann, voorganger bij de Evang. Broedergem. te Haarlem en Pasteur F. Ch. Krafft de l'Eglise reformée, Het Gem. Koor „Zanglust" onder leiding van den heer A. C. Fortgens verleent zijn medewerking. Op beide dagen om half vijf kindervoorstel ling. De films zijn brandvrij. Haarlemsche Rechtbank Een statistiek, In het jaar 1934 werden voor de Haarlem sche Rechtbank aangebracht 1030 civiele zaken. Er werden uitgesproken in strafzaken 663 vonnissen. Door den Politie- en Kinderrechter werden 1370 vonnissen gewezen. 381 requesten tot echtscheiding werden den President der Rechtbank aangeboden. Dinsdagavond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier haar eerste verga dering in dit jaar, aanvankelijk onder leiding van het oudste lid, den heer C. Ten Boom. Nieuw lid. Het nieuw gekozen lid (in de vacature Buckmann), de heer J, L. Uitzinger uit IJmui den werd toegelaten en geïnstalleerd. De heer Ten Boom sprak als waarne mend voorzitter het gebruikelijk kort ope ningswoord, waarin hij er de aandacht op vestigde, dat dit tijdperk er een is van „ups and downs"; moge het spoedig andersom wor den; „downs and ups. Spr. hoopte, dat 'n guns tige verandering met 1935 'n begin zou nemen. Ons volk betreurt de verliezen, die het Oranje huis heeft geleden; de Kamer heeft een ver lies geleden door het overlijden van den heer A. F. C. Buckmann. Spr. heette diens opvol ger, den heer Uitzinger hartelijk welkom, evenals den heer Brokmeier, die na een ern stige ziekte de vergadering weer bijwoonde. Spr. herdacht de luchtvaartsuccessen er. de Uiverramp en hoopte dat de vrede onder de volken bewaard zal blijven. Tot algemeen voorzitter werd gekozen de ,-hëeY"G'. J. DróSCe Jf., dié de leiding der ver gadering op zich nam én zijn Nieuwjaarsrede uitsprak. Nieuwjaarsrede van den voorzitter. Spr. herinnerde in zijn openingsrede aan het feit, dat de Kamer in haar tegenwoordigen vorm op 4 October j.l. 12 1/2 jaar heeft be staan. Naar aanleiding hiervan gedacht spr. de door den dood aan de Kamer ontvallenen en gaf een beknopt overzicht van de wijze, waan op de Kamer in het afgeloopen tijdvak haar taak heeft verricht. Spr. betreurde het, dat de overheid de Ka mers van Koophandel zoo weinig hoort over ontwerpen van wet of verordening, die handel en nijverheid in ruimen zin betreffen, vóór de indiening van die ontwerpen. Tallooze malen heeft de Kamer uit eigen beweging adressen omtrent ontwerpen van wet of verordeningen verstuurd aan de betrokken autoriteiten. Hoewel een enkele maal gevolg is gegeven aan het advies der Kamer, kon spr. toch niet nalaten zijn teleurstelling er over uit te spre ken, dat in de meeste gevallen, weinig" reke ning is gehouden met de wenschen, welke langs dezen weg uit het bedrijfsleven naar I voren zijn gekomen. Nog steeds wordt er te weinig gebruik ge maakt van het arbitragereglement der Ka mer, waarbij de Kamer of de voorzitter be voegd is, op verzoek van partijen bij geschillen arbiters te .benoemen. Voor zoover van dit ar bitragereglement is gebruik gemaakt, zijn er bevredigende resultaten bereikt. Op het gebied der contingenteeringen is de Kamer ingeschakeld. Haar is n.l. opgedragen de Regeering behulpzaam te zijn bij het uit voeren van de contingenteeringsmaatregelen. De omvang welke deze maatregelen hebben verkregen blijkt wel uit de volgende cijfers: ongeveer 150 importeurs in ons district moe ten rekening houden met 61 verschillende con tingenteeringen. Het aantal afgegeven ver gunningen over 1934 bedroeg ongeveer 4300, waarvoor ca', 7550.aan consentgeld werd ontvangen. Het komt spr. voor, dat deze werkzaamhe den in de toekomst voorloopig niet zullen ver minderen, integendeel, indien de vooruitzich ten niet bedriegen zal een toeneming niet on- waarschijlijk zijn. Toestand van handel en nijverheid Spr. deed vervolgens eenige mededeelingen over den toestand van nijverheid en handel in het district der Kamer in 1934. De ongunstige tijdsomstandigheden hebben zich in het afgeloopen jaar geducht doen voe len. De werkloosheid, die in de zomermaan den eenigermate was afgenomen, nam in het najaar weer toe, Teruggang in omzetten wordt vaai alle kanten gemeld, met daarmee ge paard gaande lagere prijzen. Dit geldt in 't bijzonder voor de kalksteen industrie, voor de machinefabrieken, voor de zeep- en voor de papierfabricage zoowel als voor de typografische bedrijven. In den handel was de toestand zeer gedrukt. Het bouwbedrijf leed uit den aard der zaak onder de tijdsomstandigheden. Het bouwen voor of uitbreiden van de industrie vermin derde. Ook in het winkelbedrijf was geen verbete ring te bespeuren en de algemeene toestand is slecht. Hier hebben ook de bedrijven voor den ver koop van levensmiddelen minder te klagen dan de andere. De toestand in het Visscherijbedrijf te IJmuiden blijft zeer onbevredigend. Groot na deel werd ondervonden van den invoer van buitenlandschen visch. In het bloembollenbedrijf waren de ver wachtingen voor 1934 beter dan voor 1933. De Aalsmeersche tuinbouw verkeert in bui tengewone moeilijkheden. Het hotelbedrijf, zoowel te Zandvoort als elders, moet op een slecht jaar terugzien. De Noord-Zuid-Hollandsche Tram beleeft moeilijke tijden en ondervond groot nadeel van concurreerende vervoermiddelen. De uitvoering van de wet op de evenredige Vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart had de volle aandacht der Kamer; de door haar ingestelde bevrachtingscommissie heeft nauw keurig acht gegeven, dat de verhooging van vrachten, waar de redelijkheid niet te ontken nen viel, binnen zoodanige grenzen is geble ven, dat de belangen van nijverheid en handel niet te zeer werden geschaad. Over het bankbedrijf moet ook op sombere wijze gerapporteerd worden. Door de moeilijk heden met de betalingen uit het buitenland, in het bijzonder Duitschland, werden in vele gevallen de handelsvorderingen vastgelegd. En wat is nu de toekomst? zoo vervolgde spr. Hoe zal de Kamer voor de naaste toekomst het werk, dat haar wordt toevertrouwd en dat zij op haar weg vindt, het best kunnen ver richten? Zeker niet, wanneer zij door het verlangen gedreven belangrijk te willen zijn en iets goeds te willen verrichten, iedere gelegenheid aangrijpt om met adressen of op andere wijze te getuigen hoe door wetten of andere maat regelen aan den nood in handel of bedrijf moet worden tegemoet gekomen. Maar spr. houdt zich overtuigd dat het Bureau op de medewerking van alle leden zal mogen en kun nen rekenen, wanneer de belangen, die het heeft te behartigen, in het gedrang" komen. Lichtpunten. Er zijn gelukkig lichtpunten. Zoo is het een verheugend feit, dat de Werf Conrad daarmede Stork-Hijsch voor het loopende jaar 1935 grootendeels van werk zijn voorzien. Spr. vermeldde voorts met waardeering den grootschen opzet van de a.s. bloemententoon stelling „Flora" te Heemstede in Maart/Mei 1935. Deze daad pleit voor de levenskracht en het enthousiasme, welke nog steeds bestaan bij de leden der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Naar spr.'s meening zal het vastloopen aller- wege van het economische verkeer uiteinde lijk moeten leiden tot terugkeer naar een ra- tioneeler en eenvoudiger distributie van goe deren, zóó dat de handel zich kan ontplooien. Hoe meer in internationaal opzicht de zaken vastloopen en hoe wanhopiger de toestand wordt, des te spoediger zal de noodzakelijk heid nopen den weg te banen tot betere ver houdingen en er zijn reeds aanduidingen, welke er op wijzen, dat op dien weg wordt aangestuurd. Tenslotte wenschte de heer Droste de leden in hun zaken zoowel als in hun gezin een zeer voorspoedig en gelukkig jaar 1935 toe. Verkiezingen. Verkozen werd tot voorzitter van het Groot bedrijf de heer A. H. baron van Hardenbroek en tot voorzitter van het Kleinbedrijf de heer Th. G. C. Hooy. De heer van Hardenbroek aanvaardde de benoeming, de heer Hooy wil de zijn beslissing aanhouden tot na de beslo ten zitting. Tot plaatsvervangende voorzitters werden gekozen de heeren Ir. W. J. Burgers- dijk en C. ten Boom. Beiden aanvaardden de benoeming. De heer Ten Boom sprak waardeerende woorden tot den secretaris, Jhr. Dr. J. C. Mollerus; den adj. secretaris, Mr. A. Deenik en het personeel der Kamer. De heer B-u r g e r s d ij k wenschte den heer Van Hardenbroek geluk met zijn herbenoe ming. De heer Van Hardenbroek dankte voor deze-waardeerende woorden en sprak als zijn meening uit, dat 1935 een zeer moeilijk jaar zal worden, waarin zeer hard zal moeten wor den gewerkt. Subsidies. Verschillende subsidies werden verleend o.a. f25 (voor het eerst) aan de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer te Hillegom, f 25 aan de Vereen, tot bevordering van tentoonstel- lingsbelangen; f 25 aan de Vereeniging tot verbetering van het Ambacht; f 50 aan het Proefstation voor bakkerij en maalderij; f 500 aan de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur (Tentoonstelling Flora 1935), Tunnelvraagstuk Noordzeekanaal, De voorzitter deelde mede, dat de Vereeni ging van Beverwijksche industrieelen een on derzoek heeft ingesteld bij haar leden betref fende de wenschelijkheid tot verbetering van het verkeer over het Noordzeekanaal bij Vel- sen. In het algemeen bleek men in dien kring- de behoefte daaraan zeer sterk te voelen. Het door de Kamer in te stellen onderzoek zal eenige maanden in beslag nemen. Vandaar dat nader door het Bureau besloten is een meer beperkte enquête te houden onder de eerst-belanghebbenden De daarvoor bestemde vragenlijsten zijn reeds verzonden. Het voetgangersverkeer, Behandeld werd de in ons blad vermelde' conceptbrief aan B. en W. van Haarlem iia- zake voetgangersverkeer in eenige Haarlem sche straten. Ingekomen was een schrijven van het be stuur der Barteljorisstraatvereeniging, dat bezwaren maakte tegen een verkeersregeling voor voetgangers in de Barteljorisstraat. De heer Ten Boom had als Barteljoris- strater bezwaar tegen het advies der com missie. De meeste menschen loopen rechts; alleen zij loopen links die links moeten zijn. Besloten werd dat de Commissie voor Ver keer en Vervoer de zaak eerst nog eens be kijken zal. Hierna werd de openbare zitting gesloten. De heer Hooy aanvaardt zijn benoeming. Nader vernemen wij nog. dat de heer Hooy na afloop van de besloten zitting heeft mede gedeeld, dat hij zijn benoeming tot voorzitter, der afd. Kleinbedrijf van de Kamer van Koop handel aanvaardde. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 8 Januari uitgesproken. 1. P. M, Jansen, handelaar in bouwmateria len, wonende te IJmuiden-Oost, Palmenstraat 3. Curator Jhr. Mr. W. A, Baud, alhier. 2. De nalatenschap van Arie Schuyt, in leven bloemist, wonende te Heemskerk, Rijksstraat weg 34. Curator Notaris J. H. Bremmers te Be verwijk. 3. E. van der Steur, grossier in chocolade, wonende te Haarlem, Jan de Braystraat 3. Cu- ratrice Mej. Mr. C. H. Deknatel, alhier. 4. D. Verzaal, koopman in groenten, wonende te Aalsmeer. Oosteinderweg 478. Curatrice Me vrouw Mr. C. L, Vis-Sanders, alhier. 5. W. de Graaff, grondwerker, wonende te Wormerveer, Timorstraat 5. Curatrice Mevrouw Mr. C. L. Vis—Sanders, alhier. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Wegens gebrek aan actief zijn de volgende faillissementen opgeheven: 1. T. Kuyk, rijwielhandelaar, wonende te Hoofddorp, Kruisweg. Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. 2. M. J. Molenaar, kaashandelaar, wonende te Rijk. Haarlemmermeer. Curator Mr. P. Tide- man, alhier. 3. J. P. de Jong, melkslijter, wonende te Krommenie, Padlaan 76. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. 4. J. Schmidt, stucadoor. wonende te Zaan dam, Albert Hahnplantsoen 30. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs. alhier. TOONEELVEREF.NIGING „DOOR INSPAN NING UITSPANNING". Bovengenoemde vereeniging geeft Zater dag 12 Januari een tooneelavond in den schouwburg Jansweg. Opgevoei'd zullen wor den twee één-acters, „Arme Rijken" door Nono en „De macht der Vrouw" van J. J. Rentmeester. Medewerking wordt verleend door het mannenkoor „E. M.", dir. K. Zeilma ker. Na afloop is er bal. N.V. GRANITO- Tel 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. S0 Alle Granito- en Tegelwerken Stralc van lij n, soepel van prijs. (Adv. Ingez. Med.) HET SCHEMERLAMPJE. Het Weldadigheidsfonds Het Schemerlampje heeft een bedrag van meer dan f 1000 in het vorig jaar verzameld om te verdeelen. Enkele instellingen, zooals de Diaconie, het Stads Armen- en Ziekenhuis komen ditmaal op de uitdeelingslijst niet voor. Gezien de groote armoede, die er meer dan verleden jaar in de stad geleden wordt, meende de meerder heid der vergadering, dat het geheele bedrag moest worden besteed aan de annsten der ar men, omdat de menschen der bovengenoemde instelling in ieder geval inwoning, voeding, kleeding, verwarming enz. hebben. Tenslotte werden op de Maandag 17 Decem ber gehouden 16e Jaarvergadering de inkom sten als volgt verdeeld: Hofje Tuchthuisstraat (8 inwoners) f 40. Aan 195 der allerarmste gezinnen te Haar lem, waarvan 25 opgegeven door Maatschappelijk Hulp betoon f 125. 5 opgegeven door het Israël. Armbestuur f 25. 15 opgegeven door Zuster Merison (Diaco- nessenhuis) f 75. 12 opgegeven door Zuster Schouten (Groote Gasthuis) f 60, 14 opgegeven door Zuster C as an der (Maria- Stichting) f 70. 12 opgegeven door de Vincentius Vereeniging f 60. 112 opgegeven door den penningmeester en verschillende leden f 560. Totaal uitgegeven f 1015. De uitgeloofde gouden medaille, voor wie de meeste bonnen verkocht, werd gewonnen dooi den heer J. B. Roemers Sr, (200 stuks), die zoodoende dan titel „Kampioen van het Lampje 1934" verwierf. Op Dinsdag 15 Januari zal ten bate der Ver eeniging een wild- en attractie-wedstrijd wor den gehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. EN DIEREN Autocrick, bur. v. pol. Smedestraat; atlas, Stijnman, Zuid Polderstraat 20; bankbiljet, Heenk, Groote Houtstraat 99; notietieboek, bur. v. pol. Smedestraat; turnbroekje en muts Leppens, Brouwerskade 27rd.; duif, Koelemij, Siponkopstraat 53; étui met schrijfbehoeften, Kollaard, Siwardstraat 20: gasslang, De Klerk Drappenierstraat 17; gewicht, Plantinga, 2e Vooruitgangstraat 12; handschoen, Koning, N. Geldeloozepad 40; linkerhandschoen, Bree- mer, Kleverparkweg 166; handschoen, Koe dijk, Maasstraat 54; handschoenen, De Vries, Smedestraat 1; idme, bureau van politie, Smedestraat; idem, Van Aken, Pleiadenstr. 37; kinderhandschoenen, Henk, Groote Hout straat 99; paar kinderhandschoenen, Balm, Barbarossastraat 23, 12 honden, Kennel Haer- lem; handbeschermer, handschoenen, bur. v. politie. Smedestraat; inlaat van antenne, Van Wort, Jan Steenstraat 34; kruksleutel. Ruur- da, Damiatestraat 6; kruis, Sallee, O.-Indië- straat 140; portemonnaie m. i., Klos, Een- drachtstraat 32; idem, Swarts, Bleekerspad, Bloemendaal; idem; Piementel, De Wetstraat 6, Amsterdam; rijwielbelastingmerk, Pauel, Lombokstraat 20; idem, De Jong (woonschip Jonge Jan) Oostvest; idem, Braam, J. W, Frisolaan, Overveen; idem, Piers Slachthuis straat 70 rd.; idem Jansen, O. Indiëstraat 40; koperen ring, Kooiman, Korte Begijnestraat 30; rijwieltuschje, Biesbrouck, Nieuwe Kerks- plein; spaarzegels, Buuringen, Anthoniestraat 39; 3 sleutels, Kassier, Spaarnebank. Gr. Houtstraat; sleutels v, e. auto, Smeding, Rei gerstraat 67; damestasch, m. i., Ausma, Spaarnhovenstraat 18; kluwen touw, v. d. Goes, Nassaulaan 1 rd. cMooüz uxétte tandaa Doos 20 ct. Tube 40 en 60 ct, (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 9 JANUARI Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel met De Vier Jaargetijden, 8.15 uur. Sociëteit Vereeniging: ir. B. Wigersma over de Geest der Samenleving. 8.15 uur. Prot. Bond, Berkenstraat: V. P. R. O.-avond met filmbeelden. Spr. mej. dr. N. A. Bruining, muzikale medewerking. 8 uur. Concertgebouw: Nieuw Maltlrusiaansche Bond, fihnvertooning „De Vloek der Erfelijke Belasting". Spi\ dr. v. Embden-Boas, 8 uur. Cinema Palace: „De Tante van Charley". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 2,30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Jood Süss", Op het tooneel: Oscar Gondy Trio, „Non plus ultra". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Artistenleed" en uitgebreid voorprogramma. 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur af. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 10 JANUARI Stadsschouwburg, WilsonspleinNieuw Schouwtooneel met „De Vier Jaargetijden". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7