I f 2.00 ttuas ?4c<$i UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN Prima Belgische Anthraciet f O 15 PERH.L. PER H.L. mi VELSEN HEEMSTEDE BEVERWIJK BLOEMENDAAL HILLECOM LISSE HAARLEMMERMEER ZANDVOORT WOE-iNSUAG y JAN UAKI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Dreigende toestand in het visscherijbedrijf. Alle loonvoorstellen der Reedersvereeniging door de arbeiders verworpen. In ons blad van gisteren hebben wij reeds gemeld, dat de vakgroep havenarbeiders van de plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportar beiders de voorstellen der Reedersvereeniging met groote meerderheid van stemmen heeft verworpen. Ofschoon de resultaten der andere stemmingen door de besturen nog niet zijn bekend gemaakt, kunnen wij me- dedeelen, dat de voorstellen der Ree dersvereeniging door de vakgroepen havenarbeiders en zeelieden van beide organisaties zijn verworpen. De door ons uitgesproken vrees, dat nieuwe moeilijkheden in het visscherijbedrijf te ver wachten waren, is dus bewaarheid geworden. De zeelieden en havenarbeiders bleken niet ibereid, verslechteringen van htm positie te aanvaarden. Vooral onder de havenarbeiders, niet het minst onder die van den Christelij- ken bond, leefde een sterke oppositie, het geen duidelijk bleek uit den uitslag der stem ming. Op de vraag, wat er thans zal gebeuren, moeten we het antwoord schuldig blijven. Het valt niet te ontkennen, dat de toestand zorg baart. Heden is de laatste dag van de geldig heid der oude voorwaarden en niemand weet. wat er morgen zal gebeuren. Opnieuw besprekingen tusschen recders en örganisatiebesturen. Naar wij vernemen hadden heden, nadat de uitslag der verschillende stemmingen had uitgewezen, dat de voorstellen van de Reedersvereenigingen door de arbeiders waren verworpen, opnieuw besprekingen plaats tus schen het bestuur der Reedersvereeniging en de hoofdbesturen der betrokken organisaties, vermoedelijk met de bedoeling, alsnog over eenstemming over de nieuwe contracten te kunnen bereiken. GESLAAGD. Voor het examen Duitsche handelscorres pondentie van de Federatie-Vereeniging van Leeraren is geslaagd onze plaatsgenoot de heer R. Meijer. OPDRACHT. De N.V. Amst. Ballast Mij. heeft het buigen, stellen en vlechten van 2.200.000 K.G. ijzer voor de nieuwe brug van Moerdijk naar Wil lemsdorp opgedragen aan G. F. Diepstraten te Dordrecht. LEGER DES HEILS. Donderdagavond zal het Korps den nieuwen leider van het Jeugdwerk in Nederland, Lt.- Kolonel Chr. Rönitz welkom heeten. De Ko lonel zal vergezeld zijn van zijn echtgenoote. Aan het welkom nemen deel het muziekkorps van de afdeeling. de jeugdwerkers, de pad- vindsters en het jeugdzangkoor. Tevens heeft dezen avond de uitreiking der prijzen aan de getrouwe bezoekers en bezoeksters der Leger des Hells-Zondagsschool plaats. Ongetwijfeld zullen velen deze gelegenheid aangrijpen om den Kolonel, een zeer bekende en beminde figuur in de Legerwereld, in zijn nieuwe functie te zien en te hooren. De sa menkomst. vangt om acht uur aan. BEDANKT. Ds. H. Hoogendoorn Chr. Geref. predikant te Zierikzee die door de Chr. Gercf. Kerk al hier was beroepen heeft voor dit beroep be dankt. BESOMMINGEN. Trawlers: Witte Zee IJm. 167 145 manden f 2500. Irene IJm. 89 95 m. f 1800 Perseus IJm. 45 110 m. f 2120. De Hoop IJm. 46 110 m. f 1820 Zwaluw IJm. 90 105 m. f 2090. Amsterdam IJm. 58 495 m. f 4630. Zeeleeuw IJm. 29 105 m. f 2220. Jenny Elza IJm. 88 70 m. f 1750. Julie Streiff IJm. 159 55 m. f 1830 Flamingo IJm. 42 85 m. f 1910. Logger: SCH. 285 f 950. Onverantwoordelijke wiel rijders veroordeeld. Ongeluk met dooclelijken afloop in de Spaarnwouderstraat. Op een avond in November reden drie opge schoten jongens op racefietsen door de Spaarnwouderstraat, die deze als wedstrijd- baan gebruikten, althans zij reden met een snelheid van 50 K.M. per uur, zooals een hun ner verklaard had. Een eindje verder, toen hun vaart wat ver minderd was, heeft een hunner een juffrouw, die de straat overstak, aangereden. De juf frouw viel, werd gewond en is van deze aan rijding nog niet hersteld. De jongen sloeg over het stuur, kwam op den trottoirband te recht en overleed tengevolge daarvan De beide andex'e racers standen hedenmorgen voor het kantongerecht te Haarlem terecht wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. De kantonrechter en de ambtenaar vroegen zich af, hoe de jongens het in hun hoofd ge kregen hadden om met een dergelijke snelheid in een zoo drukke straat te gaan fietsen. De ambtenaar merkte op dat racefietsers op een race-baan thuishooren en niet in een drukke stad. Een van het drietal heeft deze onver antwoordelijke manier van rijden met den dood moeten bekoopen, de beide anderen Staan terecht. Terwille van de speciale en de alm. 20-30 en 30*50 m m Goede Belgische of Hollandsche Anthraciet afm. 20 30 en 30-50 m m 162 GR. HOUTSTRAAT TELEFOON 10212 (Adv. Ingez. Med.) algemeene preventie dient een zware straf te worden opgelegd. De ambtenaar vraagt een straf van drie weken hechtenis tegen elk der verdachten. Ook de kantonrechter was van meening, dat hier niet kan worden volstaan met een geld boete en hij veroordeelde de verdachten tot een hechtenisstraf elk van tien dagen. MARKTPRIJZEN. Woensdag 9 Januari. Tarbot per K.G. f 1—f 0.75 Griet per 50 K.G. f 29—f 15.50 Tongen per K.G. f 1.40—f 0.70 Groote schol per 50 K.G. f 15—f 3.50 Middelschol per 50 K.G. f 17f 15 Zetschol per 50 K.G. f 23— f17.50 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 13.50 Schar per 50 K.G. f 14f 8 Rog per 20 stuks f 23f 17 Vleet per stuk f 2.50—f 1.07 Kleine poon per 50 K.G. f 8.50f 7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 40 Middelschelviseh per 50 K.G. f 36 Kleine middelschelviseh per 50 K.G. f 35 f 24.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 21—f 15.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 44—f 25 Groote gullen per 50 K.G. f 15f 10 Kleine gullen per 50 K.G. f 12.50f 5.90 Wijting per 50 K.G. f 16.50—f 5.80 Makreel per 50 K.G. f 11 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.75 Leng per stuk f 1.85—f 0.63 Koolvisch per stuk f 0.66f 0.16 Klein middel hake per 50 K.G. f 42-f 39. Kleine hake per 50 K.G. f 30 ZONDER VOORUITBETALING KRUISWEG 60Tei.16659 (Adv. Ingez. Med.) Onze bevolking in 1934. Een vermeerdering van 731. In de maand December vermeerderde de be volking onzer gemeente door vestiging met 201 personen (83 man. en 118 vr.) en door geboorten met 66 personen (33 man. en 33 vr.), totaal dus met; 267. Zij verminderde door vertrek met 174 personen (73 man. en 101 vr.) en door overlijden met 15 (10 man. en 5 vr.), totaal 189. De netto-vermeerdering bedroeg dus 78. waardoor de bevolking op 31 December 1934 was gestegen tot 44327. Op 1 Januari 1934 telde onze gemeente 43596 inwoners, zoodat de bevolking in den loop van dit jaar vermeerderde met 731 inwoners of met 1.68 pet. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. A. H. Kroone-Huijbens, d. Wijk aan Zeeërweg 90 IJmuiden. A. Koelewijn-de Jager, d. Rein. Claeszenstraat 14. IJmuiden. M. de Heer-Guijt, d. Planciusstraat 3 rd., IJmuiden. B. Venema-Vazel, z. Engelmun- dusweg 8. IJmuiden. C. Arisz-Jak. z. Sta tionsweg 19, IJmuiden. N. JongejanHar laar, d. Marconistraat 36. IJmuiden. C. J. Blanckenberg-Pootjes, z. Haarlem. C. M. van de Wint-Eeitink z. Vinkenbaan 50, Sant poort. J. Geerts-Wierenga, z. Vlierstraat 8, IJmuiden. Ovei-leden: J. G. Bunjes, 92 jaren, wedn. van C. P. Hoendervoogt. Cederstraat 13, IJmuiden J. H. Marcelis, 3 mn„ dochter van J. H. Marcelis, Trompstraat 17, IJmuiden. J. Dekker, 49 jaren echtgen. van H. v. d. Berg. Kompasstraat 74, IJmuiden. G. Engel. 36 jaren, echtgen. van G. J. Schoonhoven, Ful- tonstraat 15, IJmuiden. P. P. Beentjes. 25 jaren, ongehuwd, Mahustraat 45, IJmuiden. A. K. Oolthuys, 79 jaren. wed. van G. Ha- zenzieker, Merellaan 3, IJmuiden. H. Bak ker, 57 jaren, wed. van G. v. d. Wiele, Tromp straat 201, IJmuiden. MIDDENSTAND S - CENTR ALE. Gisteravond heeft in „De Griffioen", onder leiding van den heer H. Homburg, een verga dering plaats gehad van de Middenstands- Centrale. De heer Homburg opende met een woord van welkom en sprak tevens den wensch uit, dat het komende jaar in alle opzichten voor de neringdoenden beter mag worden dan dit wellicht in 1934, door de heerschende crisis, het geval was. Voorts besprak de voorzitter den toestand, voornamelijk onder den handel- drijvenden middenstand en dat alles wat kan leiden tot versnippering vermeden zal worden. Voorts herinnerde hij aan de acties, gevoerd door de Middenstands-Centrale, zooals het zenden van adressen e. d. aan verschillende colleges en besprekingen die gevoerd zijn met vooraanstaande personen en Kamerleden. Verder besprak hij de houding van het gas- en waterbedrijf inzake het leveren van arti-, kelen aan particulieren en de actie die door de Centrale hiertegen gevoerd wordt. Na voorlezing der notulen werd een uitvoe rig rapport uitgebracht van de actie voor ver laging van N. E. N.-tarieven. De inzameling van handteekeningen op bij winkeliers neer gelegde lijsten heeft, volgens het bestuur, geen gunstig resultaat gehad. Van eenige organisaties waren adhaesie- betuigingen binnengekomen. De voorzitter bracht verslag uit van de conferentie, die plaats heeft gehad met de directie van het P. E. N. en andere officieele personen. In hoofdzaak werd gewezen op de onbillijkheid van het gedwongen vastrecht en de hooge stroomtarieven. Naar aanleiding van het uitgebrachte ver slag vond'een ruime gedachtenwisseling plaats, waaraan door eenige leden werd deelgenomen. Waar verder niets meer ter tafel werd ge bracht sloot hierna de voorzitter de verga dering. FEESTCONCERT VAN ST. MICIIAëL. Zondag zal de R.-K. Harmonie St. Michael een feestdag organiseeren voor hare leden en donateurs ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Deze feestdag wordt a-ls gebruikelijk ingezet met een kerkelijke viering om 9 uur in de St. Bavokerk, waarop een gemeenschappe lijk ontbijt in het R.-K. Vereenigingsgebouw volgt. Des middags van 34 uur is er receptie in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Des avonds om 8 uur zal de Harmonie een concert geven in 'het R.-K. Vereenigingsge bouw, met medewerking van de R.-K. Too- neelvereeniging D.E.S. uit Heemstede en de Elseneris-band uit Haarlem. Het volgende programma zal uitgevoerd worden: 1 Avec les Etendards, marsch van J. Furgeos 2 Riënzi, ouverture van Wagner. 3 a Aubade Printanière van Michel Krein. 3 b. La chanson de m'amie, van A. Corbin. Beide solo's voor klarinet, uit te voeren door den 'heer P. v. d. Raadt met pianobegeleiding- van den heer H. W. Hofmeester. 4. Palmes et Lauriers, ouverture L. Langlois 5 Les Patineurs, valse. G. Wittmann. 6. Thetis Fantasie, J. Watelle. 7 Stars and Stripes For ever, marsch, Sousa. Bovenstaande wordt uitgevoerd door de Harmonie St. Michaël, directeur de heer H. W. Hofmeester. Na de pauze zal D.E.S. opvoeren: De truc van Tienus, klucht in 2 bedrijven van Gerard Nielen. De avond zal worden besloten met een bal. De Crisis-Comité's. De Twee-stuks actie. Door het Dames Crisis-Comité van Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin wordt ons verzocht het volgende te willen opnemen: Men zal zich herinneren, dat de beide comités een dringend beroep hebben gedaan op alle vrouwen en meisjes om vóór 15 Fe bruari a.s. ten behoeve van haar behoeftige plaatsgenooten twee stuks brei- of naaiwerk te willen inzenden. Deze oproep heeft gelukkig in veler hart weerklank gevonden. Menigeen heeft zich voorgenomen om in verloren oogenblikken zelf wat te vervaardigen of op andere wijze „twee stuks" voor haar rekennig te nemen. Velen hebben zelfs al de daad bij het woord gevoegd en de comités spontaan verrast met het werk harer handen. Alles wordt met groote dankbaarheid in ontvangst genomen, in het bijzonder kleeding stukken, groot en klein, voor mannen, vrouwen en kinderen. Terloops zij aangemerkt dat mans- en jongensoverjassen zeer welkom zijn! Een volgende maal hopen de comités iets naders mee te deelen over de eerste resultaten van deze groote actie. Aanmeldingen, dat men wil deelnemen aan dit werk worden gaarne ingewacht. De Comités zouden-zoo graag reeds weten waarop zij mogen rekenen. Voor Beverwijk kunnen de goederen worden bezorgd bij den heer Houtzager, concierge van het veilinggebouw 't Centrum in de Ko. ningstraat, voor Wijk aan Duin bij Jkvr. Boreel op „Westerhout1', voor Wijk aan Zee bij Mevr. Huender-Bosch op „Westerduin". AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft 2 personen aangehou den. die onderscheidenlijk voor f 15 en voor f 7.50 boete in het Alg. Politieblad stonden ge signaleerd. De beide aangehoudenen hebben de boete niet betaald en zijn naar Haarlem overgebracht. DE GEMEENTE EN HET ROODE KRUIS- BESTUUR. De heer J. Visser, lid van den gemeenteraad heeft een voorstel ingediend om een lid van den gemeenteraad aan te wijzen, die als ge delegeerde in het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Ned Roode Kruis zittin; zal nemen. In de toelichting op zijn voorstel herinnert de heer Visser aan het raadsbesluit van 13 Juli 1925, waarbij de raad zich het recht voor behield, om, indien de omstandigheden zulks noodig mochten maken een lid uit zijn midden te benoemen, die in het Roode Kruisbestuur zitting zou nemen. Tot meerdere algemeene tevredenheid en ter behartiging van verschillende gemeen schapsbelangen, alsmede met het oog op het tekort der begrooting van het Roode Kruis Ziekenhuis komt het den heer Visser ge- wenscht voor, dat de Raad thans van zijn bevoegdheid gebruik maakt. „GESTOLEN" RIJWIEL TERECHT. Maandagmorgen kwam een bewoner van de Kastanjelaan tot de ontdekking, dat zijn rij wiel, dat hij 'savonds naast zijn huis had gezet verdwenen was. De politie werd van 't ont vreemden in kennis gesteld. De eigenaar wist echter niet, dat een zorgzame buurman, des nachts om half 3 thuis komende, het rijwiel had zien staan en 't, teneinde ontvreemding te voorkomen, in de garage had gebracht. Of de eigenaar bijzonder „matineus" was of de zorgzame buurman bijzonder laat of vergeetachtig, vermeldt de historie niet, maar eerst 's middags kon de politie er van ver wittigd worden, dat 't verloren schaap terecht was. ROUTE VAN LIJN C GEWIJZIGD. De route van lijn C van de N.Z.H. naar Bloe- mendaal is in zooverre gewijzigd dat de bus sen op de heenreis langs de Kleverlaan rij den in plaats van door de Platanenlaan, wel ke erg smal is. Op den terugweg wordt de Platanenlaan gevolgd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. J. Bienfait-Biemond, d. Ondertrouwd: E. van der Zwaan en H. M: Lindeman. R. p. Kuipers en A. M. Costeris J. F. Lindeman en G. Spinder. Getrouwd: H, Chr. Hart en S. Langendomk. H. van 't Hof en W. Schoorl. G. Hamans en M. G. van der Horst. M. de Lee en J Bos. Overleden: F. A. Smit Kleine, 61 j., overle den te Haarlem. F. Jansen. 46 j.. echtge noote J. Dingerdis; overleden te Haarlem.' J. M. U. Brutel de la Rivière, 73 j„ wed. van Th. A. Sannes. JUBILEUM JONGELINGSVEREENIGING. Dinsdagavond werd in het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk die bijna geheel gevuld was het 60-jarig jubileum herdacht der Chr. Jon gelieden vereeniging Ps. 119:9. Ds. Eerhard deelde mede, dat het eerelid, de heer I. C. Baas, die reeds 20 jaren zijn krach ten aan de vereeniging gegeven had, dienzelf den dag ernstig ziek was geworden. Hierna sprak hij een kort woord over de schoone taak der vereeniging en richtte een speciale felicitatie tot den voorzitter, den heer K. Clay. Hierna was het woord aan den oud eere voorzitter, ds. J. H. Grolle van Utrecht, die herinnerde aan de vroegere tijden. De laatste spreker was de heer C. Tabak, algem. secretaris van het Ned. J. V., die tor. tekst nam Habakuk 1 15 en daarvan speciaai de woorden ..Vier uwe vierdagen". De toespraken werden afgewisseld door zang van het Chr. Mannenkoor „Soli Deo Glo ria" onder leiding van den heer S. P. Vis ser, en een paar fraaie liederen, gezongen door de sopraanzangeres mevr. Gier—Nauta uit Den Haag met orgelbegeleiding van den heer Visser. Ds. Eerhard sprak een slotwoord. VERGADERING VRIJHEIDSBOND. Dinsdagavond heeft de afdeeling Hillegom van de Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" in het Nutsgebouw een openbare ver gadering gehouden met den heer mr. J. Rut gers uit Den Haag als spreker. De opkomst was vrij goed. Na een korte inleiding van cien voorzitter, den heer W. D. Oudolf ving mr. Rutgers uit Den Haag als spreker. De opkomst was vrij goed. Na een korte inleiding van den voorzitter, den heer W. D. Oudolf, ving mr. Rutgers zijn rede aan, getiteld „Waarom Liberaal?" Hij gaf een beschouwing over het ontstaan der crisis uit den wereldoorlog, de sluiting der grenzen, de vredesverdragen en de economi sche strijdmiddelen der naties. Het streven der socialisten, marxisten en fascisten werd aan een scherpe, critiek onderworpen. Na den Napoleontischen tijd is welvaart ont staan door het liberale stelsel. De zoogenaam de nieuwe stroomingen zijn niets nieuws: Thorbecke heeft in 1869 in zijn Na-rede reeds erover geschreven. De Liberalen willen terug naar het vrije internationale ruilverkeer, het vrije particu liere initiatief en naar vrijheid binnen de per ken van net heil der gemeenschap, zonder ongebondenheid. Zij zijn tegen de nieuwe strcomingen, tegen utopiën en tegen dogma's. Vertrouwen in de liberale gedachte en in de liberale partij is noodig. Na de pauze werden door spreker eenige vragen beantwoord. TWEEDE PADVINDERSAVOND. Donderdag 10 Januari zal in het gebouw van den Volksbond de tweede jaarlijksche Padvindersavond worden gehouden. REDE MR. G. A. DIEPENHORST. Heden Woensdag)avond zal mr. G. A. Diepenhorst van Zeist een rede houden voor 5e A. R. Kiesvereeniging over het onderwerp „Stuurlui aan wal". ONDERSCHEIDING. Bij K. B. is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in nlver. aan F. J. van der Ham. assistent-werk meester op de afdeeling smederij der N. V. Koninklijke Fabriek van Rijtuigen en Spoor wagens J. J. Beynes, te Haarlem. ERNSTIGE BOTSING. De heer v. d. L. te Hoofddorp had het onge luk. terwijl hij op een rijwiel reed, met een vrachtauto in botsing te komen en tegen den grond te slaan. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar een ziekenhuis gebracht, waar hersenschudding geconsta teerd werd. NOODLOTTIGE VAL. Dinsdag had de 18-jarige G. V., terwijl hij zich in een woning aan den Sloterweg op een zolder bevond, het ongeluk zijn evenwicht te verliezen en door een luik op den grond te vallen. Aan het hoofd verwond en met ver moedelijk gebroken in ieder geval ernstig ge- kneusden arm werd hij opgenomen, door een dokter voorloopig verbonden en daarna naar een ziekenhuis overgebracht. DE NIEUWE BRUG BIJ SLOTEN. Nog voor de vorst haar intrede deed, is men met de betonstortingen voor den onderbouw van de nieuwe brug over de Ringvaart aan den Nieuwemeerdijk gereedgekomen, zoodat weldra de bekisting zal worden weggenomen, waarop de verdere afwerking kan plaats heb ben. Met het aanleggen van de grondbaan voor den op deze brug aan te sluiten nieuwen Rijksweg voor auto-snelverkeer worden ook goede vorderingen gemaakt. PERSONALIA. Tot kweekelinge met akte L. O. aan de bij zondere school aan den Aalsmeerderweg (Oostzijde) alhier, is benoemd mej. H. van der Weij te Vijfhuizen. Het verkeer Zandvoort HaarlemAmsterdam. De bemoeiingen van het Comité Trein 8.08. Dinsdagavond werd in de bestuursvergade ring van de Vereen, tot Verbetering van de treinverbinding met Zandvoort nogmaals ernstig overwogen, wat de vereeniging te doen staat. Zeer ernstig werd in overweging geno men een autobus-dienst ZandvoortAmster dam in het leven te roepen, natuurlijk uitslui tend ten dienste van de leden der vereenging. Dit plan is, zoo werd betoogd, werkelijk zeer aanlokkelijk, doch voor hiertoe besloten wordt, zou het bestuur, natuurlijk wel graag weten, hoe lang de directie der spoorwegen nog wenscht te wachten met de electricificatie van het baanvak Haarlem—Zandvoort. Indien dit het volgende jaar reeds gebeurt, heeft het be trekkelijk weinig zin thans nog over te gaan tot het aanschaffen van auto-bussen. Nu zijn er verschillende dingen die hoopvol stemmen en vooral den optimisten moed geven. Zoo werd er in deze vergadering op gewezen, dat het geheele spoorwegnet van N. Holland reeds geëlectrificeerd is. uitgezonderd het kleine stukje HaarlemZandvoort. Dit baan vak is op een klein stukje na, in den laatsten tijd zoodaning versterkt, dat er zonder bezwaar electrische treinen op kunnen loopen, zoodat feitelijk alleen de bovenleiding nog maar be hoeft te worden aangebracht, om het geheel voor electrische tractie gereed te maken. Dan is er de correspondentie van de vereeniging met de directie der spoorwegen. Op 14 November '34 deelde de directie mede, dat zij overwoag het baanvak Haarlem Zandvoort te electrificeeren. In een later gedateerden brief schreef de directie nog, dat indien er tot electricificatie van het baanvak HaarlemZandvoort beslo ten mocht worden, deze toch in geen geval voor Mei '36 gereed zou kernen. De directie der spoorwegen waagt zich er dus niet aan, posi tieve mededeeiingen te doen betreffende de electrificatie. Dat de vereeniging alle moeite doet om een positieve verklaring los te krijgen, spreekt wel van zelf, te meer, omdat het van deze mededeeiingen zal afhangen, welke voor stellen op de a.s. jaarvergadering door het be stuur ter tafel gebracht zullen worden. Mocht een positief antwoord van den directie te lang uitblijven, of niet bevredigend zijn naar de meening van de algemeene vergade ring, dan is het zeer goed denkbaar dat de algemeene vergadering desnoods tegen het advies van het bestuur in besluit, om on middellijk over te gaan tot het instellen van een autobusdienst voor de leden van de ver eeniging. De plannen hiervoor liggen klaar. Voorloopig is het parool nog: afwachten! S. D. VROUWENCLUB. Dinsdagavond hield de S. D. Vrouwenclub haar jaarvergadering in „Ons Huis". De jaarverslagen van penningmeesteresse en secretaresse werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. Dubois, die wegens vertrek naar Amsterdam had bedankt, mevrouw Mol ge kozen, terwijl de periodiek aftredende be stuursleden allen bij acclamatie herkozen werden. Vervolgens werd de te voeren actie bij de a.s. verkiezingen besproken. JONGERENKRING. De Jongerenkring organiseert Zaterdag in gebouw Brugstraat een ontspanningsavond. Op velerlei wijze zal op dezen avond voor ont spanning gezorgd worden, waardoor het zeer gezellig belooft te worden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9