Iigaxjpt* BALANS UITVERKOOP KOLEN VAN HOENDERDOS fedeti DE BILT laar IVSaat Winterjassen Colb.Costuums in iedere kachel!! VRIJDAG II JANUARI 1935 HAARLE M'S DAGBLAD 2 Sigarenwinkeliers vergaderen Internationale Vereen. Tegen machinale sigarenfabrieken. Donderdagavond kwamen in gecombineer de vergadering in Hotel Royal de R.-K. en de Algemeene Vereeniging van Sigarenwinke liers bijeen. Deze bijeenkomst was bedoeld als protest tegen de machinale sigarenfabri- catie. De voorzitter de heer L. v. Berkel opende den avond. Spr. zeide dat de winkeliers zeker niet tegen een matige mechanisatie van de si garenindustrie zijn, daar deze een grooter afzetgebied heeft gevormd. Doch de wedloop daarin heeft meer dan ongunstige toestan den gebracht. Bovendien heeft de machine minderwaardige producten opgeleverd, Re- geeringssteun aan het klein bedrijf, is nood zakelijk, anders wordt de winkelier gedu peerd. Hij gaf daarna het woord aan den eersten spreker. De heer W. v. d. Hoeven, secretaris van den Nederlandschen sigarenmakers en ta- baksbewerkersbond, constateerde dat opper vlakkig gesproken de winkeliers vóór mecha nisatie moesten zijn, daar de goedkoopere productie ook lagere prijzen en meer omzet brengt. Heeft nu de mechanisatie meer wel vaart gebracht? In ons land staat de ratio nalisatie in haar kinderschoenen, De mecha nisatie in Zweden is verder. Zij heeft daar het aantal sigarenmakers van 6800 in 1920 tot 1150 in 1934 terug gebracht. Van 1925 is regelmatig de consumptie en daardoor de productie toe- en de werkloosheid afgeno men. In het afgeloopen jaar is de consump tie nog toegenomen met 1 1/2 procent, doch het werkloosheidscijfer steeg sterk. Dit moet zijn veroorzaakt door de mechanisatie. Uit de cijfers bleek dat Nederland met 176 siga ren per hoofd aan de spits staat wat haar rookcapaciteit betreft. De consumptie zal waarschijnlijk niet veel meer kunnen toene men. De mechanisatie vermindert, ook de winst. Voor uitschakeling komt het eerst de com pleetmachine aan de orde, dan pas de bos jesmachine. die nog zeker eenig nut heeft. De kosten van de werkloosheid hgffen het voordeel dat de machine bracht op. Opheffing van deze werkloosheid kan voor een groot deel alleen geschieden door voort gang van de mechanisatie, doordat deze de consumptie doet toenemen. Beperking van productie en vaststelling van prijs zijn al ge probeerd. Spr. schetste den toestand in andere be- bedrijven, waar zich problemen van den zelfden aard voordoen. Ontslagenen in de sigarenindustrie kunnen clandestien of er kend zelf sigaren gaan maken. Het product ls minderwaardig, doch goedkooper en dus moet de winkelier het in zijn bedrijf opne men. Dergelijke eigenmakers drukken den prijs doordat zij van hun tabakshandelaar en af nemer-winkelier afhankelijk zijn. Wanneer de rationalisatie het verlies door werkloos heid moet dekken, heeft zij geen zin meer. Spr. eindigde met te zeggen, dat de mecha nisatie op sommige oogenblikken goed kan *i.jn doch in permanentie nadeelig is. Vervolgens was het woord aan den heer Erftemeyer, lid van de commissie van des kundigen inzake tabaksbelasting, hoofdbe stuurslid van den Hanzebond van sigaren winkeliers. Deze behandelde de vraag of de winkeliers in den meeningsstrijd 'usschen arbeiders en sigarenfabrikanten partij moe ten kiezen. Het was volgens spr. juist als de winkeliersorganisatie aan de regeering, om een verbod van machinalisatie vroeg. Men kan evenwel niet zeggen dat alle werkloos heid alleen dbor de machine ls veroorzaak" hoewel vele fabrieken, te oordeelen naar hun productie meer arbeiders in dienst zouden kunnen hebben. Men kan den werkgever de rationalisatie niet verwijten. Hij zelf toch moet concurreeren en voldoen aan de vraag naar goedkoopere sigaren. De sigarenwinkelier moet door sterke orga nisatie zich op een vast standpunt stellen. De rationalisatie zal slechts enkelen ten goe de komen, brengt schade aan het algemeen belang en is niet noodzakelijk, omdat de handproductie in de behoefte voorziet. De statistiek bewijst dit. De rationalisatie is slechts een doel om de productiekosten te verlagen. Spr. drong nogmaals aan op hechtere sa menwerking. Hij meende termen aanwezig om een verbod van de mechanisatie te ver zoeken. De moeilijkheden van zoo'n verbod kunnen nooit zoo groot zijn als de nadeelen van de machanisatie en de werkloosheid. Eenige aanwezigen maakten opmerkingen over het besprokene. Vooral van de zijde der fabrikanten werd critiek geleverd op de denkbeelden der winkeliers. Een motie. Aan het einde van de vergadering werd de volgende motie aangenomen, die ter kennis zal worden gebracht van den Minister van Binnenlandsche Zaken: De Haarlemsche Vereeniging van Sigaren winkeliers en de Hanzebond van Sigarenwin keliers afd. Haarlem. bijeen in buitengewone vergadering enz. enz. gehoord de uiteenzetting van ver schillende sprekers over de machinale sigaren fabrikatie in ons land, in aanmerking ne mend dat de vele van de bij het bedrijf be langhebbende groepen van oordeel zijn dat mechanisatie van dit bedrijf funeste is voor ons land zal. zoodat van een algemeen be lang gesproken kan worden wanneer tot stopzetting van die mechanisatie door de Overheid zal worden besloten, betuigen ad- ha esie aan alle adressen welke een verzoek tot stopzetting der mechanisatie inhouden. SCHOUWBURG JANSWEG. Revue-Operette „Marie Louise". Maandag a.s. voert het Nederlandsch Ope rettegezelschap in den Schouwburg aan den Jansweg de Revue-Operette „Marie Louise" op, van René de Vos. waarin o.m. optreden Emile van Bosch. Lili Casani, Frits Schakels en Emmy Emerants, totaal 34 medewerkenden. De operette speelt aan den vooravond der Fran- sche revolutie en behandelt een liefdesgeschie denis van Danton. Te Zwolle en 's-Hertogen- bosch had deze opvoering een goede pers. Deze operette heeft niets te maken, naar men ons namens het Ned. Operettegezelschap mededeelt, met de operette die eenigen tijd geleden, ook te Haarlem, onder denzelfden naam is opgevoerd door het inmiddels ontbon den gezelschap, onder directie van de heeren Sleeswijk en Gotschalk. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Actetasch m.i., Verkruijsen, Kamperstraat 62; blik benzine, v. Marsbergen. Westerstraat 61; beursje. Kikkert. Wagenweg 222; ceintuur. Koster, v. Loosstraat 8; emmer, inh. zuurkool. Bosch, Smedestraat 37; handschoen. Hankart Zijlweg 271: idem (r. h.) bur. van Politie, Smedestraat; idem (dames), Schellings, Hee rensingel 3 rd.; paar kinderhandschoenen. Prins. Assendelverstraat 39; katten, „Fauna"; muts, bur. v. pol.. Smedestraat: damesporte- monnale m.i.. Hesselink. Jan Steenstraat 89; rijwielbelastingplaatje, bur. van Politie; ring. Voskuil, N. v. d. Laarstraat, 2a; idem, Arink, Oranjeboomstraat 167 zw. „Bellamy". Propaganda-vergadering. Woensdag 1.1. belegde de groep Haarlem der Internationale Vereeniging Bellamy een openbare propaganda-vergadering in de groote zaal van Geb. Rosenhage alhier, onder leiding van den heer K. Zijlstra. Eerste spreker was de heer Stam, die begon met te zeggen, dat dew enschen voor een voor spoedig nieuwjaar, welke wij kort geleden ge wisseld hebben, hem als een ironie in de ooren klonken, daar z.i. binnen het raam dezer econ. verhoudingen geen voorspoed en welvaart meer mogelijk is. De economische toestand wordt steeds slechter. Werkloosheid neemt nog steeds toe. Wanhoop en zelfmoord bij vol wassenen. degeneratie der opgroeiende jeugd, ondervoeding der schoolgaande jeugd en dit alles in een wereld waar overvloed ons deel kon zijn. Spreker riep de talrijke aanwezigen op. mede te helpen, in dezen donkeren nacht van het kapitalisme, het licht der Bellamy- gedachte uit te dragen. De heer Gderkerk uit Velsen, als volgend spreker, zeide dat de Bellamygedachte: „eco nomische gelijkheid" nogal eens verkeerd be grepen wordt. Wat wij willen, aldus spreker, is geen gelijkheid van allen, doch gelijkheid voor allen. Wij weten dat menschen niet gelijk zijn en ook nooit gelijk zullen worden. Juist in de Bellamy-maatschappij zal de per soonlijke aanleg van het individu zich tot in de perfectie kunnen ontwikkelen. Wat wij wil len, aldus spreker, is economische gelijkheid voor allen, een gelijke verdeeling der nationale welvaart. Economische gelijkheid zal alle he- dendaagsche problemen op radicale wijze op lossen. Dan geen werkloosheid meer. De po sitie der vrouw en der groote gezinnen zal door economische onafhankelijkheid een be vredigende oplossing vinden. Ook de lust tot arbeiden zal, door doelmatige toepassing van beroepskeuze toenemen. Daardoor zal het nut tig effect van den gepresteerden arbeid ver hoogd worden. In deze maatschappelijke ver houdingen wordt een groot gedeelte der ener gie verspild door de anarchistische productie methode. Bellamy brengt orde. In een Bel- lamy-staat wordt een einde gemaakt aan alle handels-bedrog en bedriegelijke reclame, daar er niemand meer belang bij zal hebben, min derwaardige of onnoodige goederen te produ- ceeren of te verkoopen. Ook deze spreker deed een beroep op de aanwezigen mede te wer ken aan het tot stand komen van een nieuwe maatschappij van vrije menschen, slechts ge bonden door den band van economische ge lijkheid en broederschap. Gedurende de pauze gaven zich verschillen de leden op. LEZINGEN OVER „HET DUIZENDJARIG RIJK". Over bovengenoemd onderwerp hoopt Jo hannes de Heer, redacteur van „Het Zoek licht", eerstdaags drie lezingen te houden en wel op de Dinsdagavonden 15, 22 en 29 Jan. in het gebouw van den Protestantenbond aan de Jacobstraat. PERSONALIA. Onze stadigenoote mej. Bijkerk, eerst aan de Christelijke school in de Vrouwenstraat al hier is herbenoemd aan de school voor.Chr. Nat. Onderwijs in de Leidsche straat. Mej. M. van Zanten, oud-leerlinge der H. H. S. alhier slaagde voor het diploma Duit- sche Handelscorrespondentie der „Vereeniging van Leeraren". Voor het L.I.T.EH.-diploma Engelsche Handelscorrespondentie is geslaagd den heer J. G. v. d. Mark, alhier. Ned. Vereeniging van F abrieksarbeiders. De afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders hield Don derdagavond in de tuinzaal van het Gemeen telijk Concertgebouw een kunstavond, welke werd verzorgd door het gezelschap André Menist. Er bestond voor deze uitvoering veel belangstelling. De voorzitter der afdeeling sprak een ope ningswoord en liet daarna het woord aan den heer Menist, die zijn medespelers mej. Truce Inpijn en de heeren Eddy Elsas en Johan Blazer op humoristische wijze inleidde. Wat dit ensemble op muzikaal en dramatisch terrein ten beste gaf, kan inderdaad de toets der critiek doorstaan. De muzikale inzet, het vereenigingslied en een fantasie naar bekende operamelodieën, werd door het trio Menist- Elsas-Blazer met veel „Schwung" gespeeld, en de musici vonden dan ook al dadelijk een uiterst aandachtig gehoor; ook de Hongaar- sche rapsodie van Liszt werd zeer verdienste lijk ten gehoore gebracht. Truce Inpijn zong, in een bevallig toiletje gestoken, het welbeken de „Wiener Blut" van Johann Strauss en zij oogstte er een verdiend succes mee. Veel in druk maakte het ensemble met een paar levensliedjes, waarvan wij vooral dat over de werkloosheid memoreeren met het sombere refrein „stempelen Kon de politieke grappenmakerij van het gezelschap ons minder bekoren, heel goed daarentegen was het viertal weer op dreef in de Biedermeierscène. Dit „geval" werd op kostelijke wijze gespeeld en er is om het omslachtige en super- elegante optreden der minnaars braaf gela chen, terwijl mej. Inpijn opnieuw van haar fraai stemgeluid liet genieten. Na de pauze gaf het gezelschap een pakkende vertolking van een propagandastuk van Otto Zeegers „Het vendel getrouw!" Vooral André Menist had van zijn rol, Ouwe Bert, de fabrieksarbei der, een mooie figuur weten te maken. Onnoodig te zeggen, dat het publiek de spelers hartelijk toejuichte. Maar het aller beste gaf het ensemble onzes inziens toch als de straatzangers van Montmartre. Menist c.s. lieten zich hier als voortreffelijke klein-kunst- vertolkers kennen. De climax werd bereikt met de geestige Fransche chanson „La belle boulangère", waarin de spelers zoowel het muzikale als het humoristische element alle recht deden weder varen. Een alleszins geslaagd besluit van hun repertoire. Een propagandarede werd gehouden door het hoofdbestuurslid van de vereeniging de heer L. Ebeling uit Amsterdam. Spreker pleitte voor een sterke vakorganisatie, omdat z.i. thans meer dan ooit de verdediging van datgene, wat door de arbeiders bereikt is. noodzakelijk is. Hij wekte de mannen en de vrouwen op al hun medewerking te geven aan de propaganda voor de organisatie. Gr. Houtstraat 36 Zeer goedkoope Aan bieding in moderne blauwe 10.90 18.50 13.50 18.50 met 2 pantalons 22.50 Costuums 38.-, 45- (Adv. Ingez. Med.) Kinderhuissingel 2, Tel. 11979 (2 lijnen) (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 778.3 m.M. te Muenchen. Laagste barometerstand 738.5 m.M. te Jan Mayen. ert voorspelt: Krachtigen tot stormachtigen later af- nemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regen of natte -sneeuw. Lichte tot matige dooi. Uit het Buitenland WEER SPOEDIG RUIMENDE WINDEN EN AFKOELING. De plotselinge stijgingen van het diepe dalgebied over Schotland en Ierland, terwijl het hooge drukgebied op het vaste land nog weinig afnam, brengen zware stormen over de Britsche Eilanden, die ook hier te lande stormachtig weer zullen brengen en voor de eerste dagen de vorstkansen verdrijven.. Het gebied van strenge vorst in Midden Zweden is weggevaagd en door lichte dooi vervangen. Te Varna steeg de temperatuur 31 graden C. In Polen nam de vorst wel iets af maar bleef streng. In Frankrijk is de vorst in het Zui den nog toegenomen. Aan de Noorsche kust viel zware regen, meer dan 20 m.M. Het doordringen van de depressie in die richting zal de temperatuur tot boven nor maal doen stijgen. De drukstijgingen op IJs land en in het Zuidwesten maken het moge lijk, dat weer spoedig ruimende winden en afkoeling volgen. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind heden morgen om 8.45 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". Barometer Stand van heden 769 m.M. Vorige stand 772 m.M. Neiging; Achteruit. Opgave van; FA. A. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 11 Januari; Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 38 F. 32 F. 36 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 Januari. Getrouwd 10 Januari: G. van Aalst en A. S. Slappendel; W. M. Westerman en T. Lei stra; W. F. Jacobson en R. W. Hacquebard. Bevallen 9 Januari: C. M. Bloem—v. d. Berg, d.; M. C. H. BeumerZoon, d.; J. G. W. Wij nen—Robat, z.; 10 Januari: G. van Dam— Glas, z. Overleden 8 Januari: H. van Delden— Wormsbecher, 76 j., Botermarkt; M. Adriaanse 57 j., Hazepaterslaan; 9 Januari: A. Jansen. 71 Spaarnwouderstraat; E. E. M. Kimman, 43 j., Plein. Tentoonstelling van Fransche Impressionisten. De opening. In het Frans Halsmuseum is Donderdag middag door den voorzitter der Haarlemsche .fdeeling van het Nederlandsch Kunstver bond de tentoonstelling waarover wij reeds een voorloopig belicht plaatsten, geopend. Behalve het kunstverbond profiteert ook de stichting Nederlandsch gebouw van de Cité Universitaire te Parijs van de baten dezer tentoonstelling, die door de bereidwillig heid van zoovele inzenders., is mogelijk ge worden. De heer F. Teding van Berkhout Jr. •ichtte zich in zijn openingswoord derhalve het eerst in het Fransch tot de vertegenwoor digers van Frankrijk en de Cité, die door hun tegenwoordigheid blijk van belangstelling ga ven, den chargé d'affaires, den heer De Bles- son, namens de Ambassade aanwezig, Graaf Schimmelpenninck van der Oye die het Hollandsch Comité der Cité vertegenwoor digde. Ook de heer Sauveur, consulair agent van Frankrijk, gaf door zijn aanwezigheid blijk van belangstelling. Vervolgens dankte de spreker, behalve de inzenders, de leden der commissie die zich met voorbereiding en sa menstelling hadden belast, met name de hee ren Mrs. Schretlen en Van Riemsdijk en voor al den heer Gratama, die bovendien een uit muntend voorwoord tot den Catalogus ge- scheven had. Ook aan het gemeentebestuur werd dank gebracht voor het gratis afstaan der expositiezaal- Onder de aanwezigen merkten wij op Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin, den president van de Haarlemsche Recht bank, verder prof. dr. Bierens de Haan, Mr. L. Ali Cohen van den Heemsteedschen Kunstkring, den heer Bu;sman, conservator van Teyler, den schilder Boot, enz. Van de in zenders zagen wij den heer Moser uit Haarlem en de heeren Eilers van de firma Van Wis- selingh. Op de expositie, die met een achttal uit zonderingen geheel uit de verzamelingen Mo ser, Königs en LipmanWulf is samenge steld, komt onze kunstreferent dezer dagen terug. Doch reeds thans zij tot een druk bezoek aan deze tentoonstelling aangespoord. Zij biedt den Haarlemschen kunstvrienden veler lei onbekende schoonheid en staat in dienst van een tweeledig goed doel: steun aan den Nederlandschen kunstenaar in het eigen land, steun aan den Nederlandschen kunste naar die via de Cité Universitaire van het moederland der moderne kunst, van Frank rijk profiteeren gaat. Want ook voor den ar tist wil de Cité middelaarster en voedster zijn, als voor alle studeerenden. Zoo men het middelen verschaft wil zij voor het voed sel, geestelijk en ander, zorg dragen. AANBESTEDING. Donderdagavond werd doo den bouwkun-- dige Han Smits, alhier, onderhands aanbe- besteed het verbouwen van perceel Zijlstraat 83, voor rekening van de firma B. A. Cassee en Zonen. Ingeschreven werd als volgt: H. W. Sonnemans te Haarlem f 3819 J. B. Kroon van Diest, Haarlem, f 3470. W. Cassee, Overveen f 3400 J. Kemper. Haarlem f 3390. G. J. Veldwijk Haarlem f 2858. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund, FILMAVOND VRIJZ. DEM. JONGEREN ORGANISATIE. Op Zondagavond 13 Januari a.s. zal de af- dee.ling Haarlem van de Vrijzinnig Demo cratische Jongeren Organisatie een bijeen komst organiseeren voor hare leden en ge- noodigden in de muziekzaal van café-restau rant Gebr. Brinkmann op de Groote Markt, waar de heer J. C. Deering, leeraar M. O. Geschiedenis en Staatsinrichting, uit Utrecht (vroeger leeraar te Haarlem) zal spreken over „Internationalisme en Volkenbondnu!" Op dezen avond zullen verder twee films vertoond worden, een met opnemingen van den Landdag der organisatie van dezen zomer en van het kamp der V. D. J. O. op de Velu- we, de andere met opnemingen uit de Neder landsche jeugdherbergen. Een gezellig samenzijn zal den avond be sluiten. KINDERBOND „HOZANNA". Naar aanleiding van de geslaagde kin derfeesten van de Zondagschool Kinderbond „Hozanna" (Stadsevangelisatie) is door het bestuur besloten een kinderzang-afdeeling op te richten. Vrijdagsavonds wordt in het lokaal in de Lange Heerenstraat gerepeteerd niet kinde. ren van 9 jaar en ouder. ARROND. RECHTBANK De poltïehond tlieeen veldwachter aanhield! Voor de Haarlemsche rechtbank stonden in hooger beroep terecht twee jongelui uit IJmui- den terzake van stroopen, althans het zich op verboden grond bevinden met een strik. Een drietal veldwachters had zich in Juli verdekt opgesteld in een jachtveld, waar zij twee personen aantroffen. Een der veldwach ters liet zijn hond los. die een der stroopers deed stilstaan, doch deze riep: „Los!" en de hond liet los. Toen ging een veldwachter er zelf acluter aan, tot datde hond den veld wachter deed stilstaan! En zoo ontsnapten de stroopers. De eerste twee politiemannen, als getuige rehoord, verklaarden de stroopers niet in het gezicht gezien te hebben en in de verdachten daarom niet de daders te kunnen herkennen. Ook kennen zij de verdachten niet als stroopers. Van het verhoor der andere getuigen wordt afgezien, en de officier vraagt vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en vrij spraak. Uitspraak over 14 dagen. Een magnetiseur, die zich voor candidaat-notaris uitgaf. Een Haarlemsch magnetiseur heeft zich in Mei verleden jaar bij een juffrouw op een hof je te dezer stede vervoegd en gezegd dat hij candidaat-notaris was, die over een erfenis kwam spreken. De argelooze juffrouw gaf grif allerlei in lichtingen, waarvan de man in een notitie boekje aanteekeningen maakte. O.a. zei ze, dat ze in Amsterdam bij een heer in betrekking was geweest, van wien ze misschien wel kon erven. Toen zei de „candidaat-notaris", dat die heer overleden was en haar in zijn testa ment bedacht had. Bij het weggaan merkte hij op eenige kleine onkosten gemaakt te heb ben ten bedrage van f 3 met betrekking tot de erfenis, welk bedrag de juffrouw hem gaf. Wegens oplichting stond de man voor die rechtbank terecht. De president merkte op, dat verdachte zich vaker aan dergelijke oplichtingen schuldig ge maakt heeft en dan vooral zijn slachtoffers onder hofjes-juffrouwen zocht. De officier wilde met het ingewonnen rap port meegaan en vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden met een proef ;ijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van de R.K. Reclasseering. Uitspraak over 14 dagen. Een philatelistisch probleem. Op de groene tafel in de Haarlemsche recht zaal versoheen een groote kartonnen doos, waaruit een inspecteur der recherche postze gelalbums en losse postzegels te voorschijn haalde. Het waren postzegels in beslag geno men bij een 45-jarig ingenieur, van origine een Rus, thans in Haarlem woonachtig. Bij een philatelist alhier waren de zegels ont vreemd gedurende de eerste helft van 1934 en de recherche deed navraag bij den Rus, die eerst zei de zegels niet te hebben, doch na de opmerking van de politie, dat ze wist, dat de zegels bij hem moesten zijn, bekende ze te be zitten en ze overgaf. De bestolene heeft aan de recherche, nog vóór hij de albums nakeek, gezegd, hoe bepaalde hem ontstolen zegels er uit zagen en wat de kenteekenen er van wa ren. Deze postzegels werden inderdaad in de albums gevonden. Het betroffen o.a. Charitas- en Albert zegels en andere, waarover een lang- durig gesprek plaatshad tusschen rechters, jetuigen en verdachte over de groene tafel ge logen. Verdachte ontkende de zegels ontvreemd te hebben. Hij heeft ze gekocht. De president drong er bij hem op aan zijn aangenomen houding te laten varen, en de inspecteur der recherche verklaarde nog, dat bij het verhoor verdachte bijzonder „gedraaid" had. Verd. heeft verleden jaar naast den bestolene ge woond. De officier achtte den tenlaste gelegdèn diefstal bewezen en vroeg een gevangenisstraf van 9 maanden. Mr. L. G. van Dam als verdediger betoogde, dat het mogelijk is dat een ander dan ver dachte de zegels gestolen en ze hem verkocht heeft. Met het oog op de slechte omstandig heden van verdachte pleitte hij clementie. Uitspraak over 14 dagen. HANDELS-AVONDSCHOOL VEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Za terdag 12 Januari in het gebouw van den Haarlemsehen Kegel Bond, Tempeliersstraat, een soirée-dansant. Muzikale medewerking wordt verleend door de Harlem Kings Band. Verder zijn er vele attracties. FIETSRIJDER SLIPTE JUIST VOOR VRACHTAUTO. Ernstig gewond. Een ernstig ongeval is Donderdagavond te zeven uur geschied in de Albert Cuypstraat te Amsterdam. Een 42-jarige man, die op zijn fiets reed, is daar geslipt, juist voor een radende vrachtauto, die hem over het lichaam ging. Behalve een hersenschudding liep hij een bovenarm- en een enkelfractuur op .alsmede een hoofdwonde en een beleediging van de lendenen. In ernstigen toestand is hij naar het Tesselsohade-ziekenhuis vervoerd. AGENDA VRIJDAG 11 JANUARI Gem. Concertzaal: Concert H. O. V. Negen de Symphonie van Beethoven. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Amsterdamsche Tooneel- vereeniging. „Gijsbrecnt van Aemstel", 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer Van Rijk. „Betje". 8.15 uur. Wilhelminastraat 22: Cursus Ver. voor Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap. 8 uur. Palace: „In diplomatieken dienst". Op het tooneel Sealtiel, koning der zakkenrollers. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Malle gevallen". 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Om een menschen- leven". Van 7 uur of doorloopende voorstel ling. Rembrandt Theater: „De wereld zonder masker". Op het tooneel: James Evans, an tipoden-act. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 12 JANUARI Stadsschouwburg: „Ein Frühlingstraum im alten Wien." 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2