mrnKKKBMimmmmmm ZATERDAG 12 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 (Adv. lngez. Med.) VOETBAL. De wedstrijden voor a.s. Zondag. HaarlemStormvogels. De rood'broeken hebben jl. Zondag ons vertrouwen niet beschaamd gemaakt. Zij hebben, zij het ook slechts met één goal ver schil, in Dordt van D.F.C. gewonnen, maar nu alle bladen het er over eens zijn, dat Haarlem verdiend gewonnen heeft, stemt het behalen van deze twee kostbare punten tot dubbele tevredenheid. En ook H.B.S. be antwoordde. door Hermes-D.V.S. te kloppen, aan onze verwachtingen, zoodat Haarlem nu zoowaar op de eerste plaats troont. Het zal ze heel moeilij kvallen, zich daar te hand haven, omdat ze nog een paar heel zware wedstrijden moet spelen. Het elftal zal ech ter wel vastbesloten zijn, dezen prachtigen voorsprong met man en macht en met grim mige vastberadenheid te verdedigen. Het afdeelingskampioenschap is een te schoone prijs, dan dien zoo maar gewonnen te geven. Eén van de wedstrijden, die den roodbroe- ken veel moeilijkheden zal geven, is die te gen Stormvogels, mor gen op het terrein aan .den Schoterweg, want de IJmuidenaren wor den door degradatie be- .dreigd. Bovendien zullen zij de 51 nederlaag willen wreken, die ze .op 14 October geleden hebben. Voor de Storm- vogels is het daarom jammer, dat Tol mor gen niet van de partij kan zijn. zoodat hun elftal eenigszins ge wijzigd moest worden. De strijd, die natuurlijk door een ongekend groot aantal toeschou wers zal worden bijgewoond, wordt geleid door scheidsrechter Boekman. Die heeft wel lastiger wedstrijden tot een goed einde ge bracht. We zullen ons van een voorspelling van den uitslag onthouden en alleen de hoop uitspreken, dat het weer een faire strijd zal worden. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: Haarlem: Voogd, Van den Berg. Huijsmans. De la Mar. Kammeijer, Van Gooi, Iseger, De Winter, Van Polanen, Smit, Hurkmans. Stormvogels: W. v. d. Steen, Ketting, Wey, Schipper. K. v. d. Steen, Van der Velde. Feijen, Prins, Haak Jr.. Haak Sr., Hollenberg. OvermaasH. F. C. H.F.C., die jl. Zondag met slechts één goal verschil van V.S.V. heeft verloren, zal .mor gen met een allesbehalve gerust hart den uitwedstrijd tegen Overmaas beginnen, want de pas-georomoveerde Rotterdammers zin nen natuurliik op revanche voor de 52 ne derlaag. die ze 14 October op het terrein aan de Spaniaardslaan hebben moeten slikken. Bovendien zijn beide clubs nog lang niet vei lig, al is de positie van H.F.C. wel iets beter. Overmaas heeft namelijk een wedstrijd meer gesneeld en een punt minder. Onze stadge- nooten moeten zien dat ze dien voorsprong behouden. Gemakkelijk zal het niet zijn. maar Overmaas is Ajax niet! Vooral de Rot- terdamsche verdediging is uiterst zwak: in 13 wedstrijden heeft zij zich 53 maal laten passeeren. Daar kunnen Koper c.s. óók van profiteeren v. u. c.—r. c. H. Het zal wel voor allen duidelijk zijn, dat R.C.H. morgen den beslissenden wedstrijd speelt. Het gaat tegen den mede-degradatie- candidaat V.U.C. No. '9 tegen No. 10. De Ra cing moet dezen wedstrijd absoluut winnen, als ze de laatste plaats wil verlaten, want in het tegenovergestelde geval er zeer groote kans dat zij degradatiewedstrijden moet spelen. Het is dus te begrijpen dat heel R.C.H. en haar vrienden mee naar Den Haag willen gaan om de blauw-zwarten in dezen zwaren wedstrijd aan te moedigen. Alle la gere elftallen hebben van den Haarl. Voet balbond voor deze gelegenheid vrij-af gekre gen. De Nederlanösche Spoorwegen werken ook al mede. Er is een extra goedkoope reis gelegenheid, zoodat de trein wel geheel vol zal zijn met een enthousiaste schare met de talauw-zwarte kleuren getooide voetbalvrien den. We hopen, dat ze in een even prettige, ja zelfs luidruchtige stemming de terugreis kunnen aanvaarden. De leiding berust bij Mr Van Bisselick. De eerste ontmoeting ein digde met een 11 gelijk spel. V. S. v.—A. D. O. In IJmuiden wordt de wedstrijd V.S.V.— A.D.O. gespeeld. Dit kan in elk opzicht een mooie strijd worden, want hier valt geen kampioenschap te behalen en vrees voor de gradatie behoeft niet gekoesterd te worden. Het is dus niet in de voornaamste plaats om de punten te doen. Van revanche nemen kan hier evenmin sprake zijn. want op 14 Octo ber eindigde de eerste ontmoeting met een 11 gelijk spel. Het zal nu wel op een over winning voor de thuisclub uitloopen. waar mee H.F.C. niet weinig gebaat zou zijn. De overige eerste-klassers. De belangrijkste wedstrijd in Af deeling I wordt ongetwijfeld te Amsterdam gespeeld. Daar zal D.H C. tegen Ajax vrijwel haar laat ste kampioenskans verdedigen Als Ajax wint wat wel gebeuren zal dan kan men het in Delft het verdere gedeelte van het seizoen rustig-aan doen, want dan valt er niets meer te verliezen of te winnen. Feijenoord. die nog steeds de leiding heeft, moet morgen tegen Xerxes één van haar las tigste uitwedstrijden spelen, vooral omdat Xerxes nog in ernstig degradatiegevaar verkeert. Het zou ons niets verwonderen, als Feijenoord hier haar tweede nederlaag lijdt Dit zou de spanning in den eindspurt niet weinig verhoogen. Een vinnige strijd wordt stellig Hermes- D.V.S.—D.W.S. te Schiedam, want beide par tijen hebben nog een kans op het kampioen schap, vooral de thuisclub. Deze zal wel op beide punten beslag leggen. Ook Z.F.C. zal haar laatste kans willen sriinen Daarvoor moet zij in Rotterdam van Excelsior winnen. We gelooven dat de Zaan- sche club morgen twee punten rijker zal zijn. K.F.C.D.F.C. ls vrij zeker een overwin ning voor den pas getrouwden Jaap Mol en zijn vrienden. Tenslotte zal de strijd H.BS.Sparta wel in het voordeel van de Haagsche club eindi gen. TWEEDE KLASSE. Bloemendaal was Zondag jl. geheel uit vorm; het door haar tegen Zeeburgia ver toonde spel deed in de verste verte niet aan dat van een kampioenscandidaat denken, Van harte hopen we, dat het een inzinking van tijdeiijken aard is geweest en dat zij morgen in Hilversum tegen 't Gooi weer ge ducht van leer zal trekken. Natuurlijk zullen de witten daar de Hilversummers vol strijd lust vinden, want ook die hebben nog een kansje. We onthouden ons van een voorspel ling en zullen er maar het beste van hopen. Beijk kan wegens een blessure helaas niet van de partij zijn. E.D.O. begint zoo zoetjes-aan een record op haar naam te vestigen, namelijk dat van het aantal 1—1 gelijke spelen. Niet minder dan vier wedstrijden hadden dezen uitslag tot resultaat, namelijk twee op eigen en twee opvreemd terrein. Intusschen beteekent dit vier verliespunten. Dus nu moet er weer eens gewonnen worden. Daar is morgen In den uitwedstrijd tegen Spartaan (No. 10) wel kans op. Onze stadgenooten moeten het echter vooral niet te gemakkelijk opnemen. Voor Kinheim is ook nog onverwacht een wedstrijd ingelascht. En dat wordt een heel zware ontmoeting, want het gaat tegen Blauw Wit. die niet veel punten meer noodig heeft om kampioen te zijn. Het Kinheim- terrein wordt natuurlijk tjokvol, want vele Amsterdamsche supporters zullen hun favo rieten met een ongekend klankvolume we kennen dat komen aanmoedigen. We kun nen Kinheim, die nog wel eenige punten noodig heeft, onmogelijk veel hoop op een overwinning geven, al zijn we er van over tuigd, dat de Velsenaren zich tot het uiter ste zullen geven om een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Ook voor dezen wedstrijd organiseeren de Nederlandsche Spoorwegen een extra reisgelegenheid. DERDE KLASSE. Voor de derde klasse maakt Halfweg, die de vorige week op eigen veld zoozeer teleur stelde tegen Zeemeeuwen ,een uitstapje naar S.D.Z. We hopen dat de Halfweg-spelers re vanche zullen nemen en dat de Zeemeeuwen op den goeden weg zullen voortgaan, door ook den uitwedstrijd tegen Purmersteyn te winnen. Ook alle andere derde-klassers uit Haar lem en omstreken komen in het veld. Hun ranglijst ziet er als volgt uit: gesp.gew.gel.verl. pnt. v.-t. gem. Kennemers 12 8 3 1 19 61—22 1.58 Zandvoort 12 7 2 3 16 41—23 1.33 R.V.C. 11 6 1 4 13 27—29 1.18 Laakkwartier 11 6 0 5 12 31—31 1.09 Celeritas 12 8 1 5 13 37—30 1.08 Hillegom 11 4 3 4 11 25—36 1.— Schoten 13 5 2 6 12 41—43 0.92 Hillinen f 18 2 •5 6. 9 26—43 1 -0.69 Alphia 12 2 3 7' 7 21-—41- - 0.58 L.F.C. 11 2 2 7 6 18—29 0.55 Uit deze cijfers blijkt allereerst dat de wedstrijd HillinenAlphia van heel veel be- teekenis zal zijn. Misschien is hier het ter reinvoordeel van overwegenden invloed. De Kennemers zullen er stellig wel voor zorgen, de leiding te behouden. Zij ontvan gen Laakkwartier, die weliswaar niet zwak is. maar die toch wel met een nederlaag naar Den Haag teruggestuurd zal worden. Schoten zal waarschijnlijk weinig plezier beleven van haar uitwedstrijd tegen R.V.C Hillegom achten we in staat, in Leiden van L.F.C. te winnen en als Zandvoort haar kans op het kampioenschap wil behouden, dan mag zij geen misstap meer doen en dus mor gen op eigen veld van Celeritas winnen, wat. haar wel lukken zal. VIERDE KLASSE. Van onze vierde-klassers heeft alleen T.H.B. een thuiswedstrijd. Jl. Zondag heeft zij een onverwachte 43 overwinning op Ripperda behaald. Ook nu zullen de punten wel door de thuisclub behaald worden. Ripperda zal zich na de nederlaag van de vorige week willen rehabiliteeren. Zij heeft daartoe tegen Neerlandia een goede kans. D.I.O. heeft een weekje mogen rusten. Morgen heeft zij een uitwedstrijd tegen R.C.A., die door onze stadgenooten gewonnen kan worden. V.U.C.—R.C.H. Voor dezen uiterst belangrijken wedstrijd komt R.C.H. met het volgende ongewijzigde elftal uit: Kcs, Krom. Prevost Sr., Kok, Ruis, Waalewijn, Paape, Houkes, Van der Horst, Slot, Meyer. OVERMAAS—H.F.C. H.F.C. gaat met het volgende gewijzigde elftal naar Rotterdam: Var der Togt, P. Jongeneel, Dorsman, R. Jongeneel, Kruyer, Denijs, Höck, Drijver, Koper, Hagenaar. Wepster. R.C.H. 2—ZEEBURGIA 2. De blauwzwarte reserves spelen Zondag morgen half elf in de volgende opstelling: Bergsma, Van Thiel, Kaestner, Berg, Van Eek, Van der Mey de Bie, Van der Meuien. Kedde, Ruygrok. Van den Gevel, Hartendorp. SPARTAAN—EDO. E.D.O. gaat met het volgende elftal naar Amsterdam: Van Roon, K. Zandstra, Boeree. Van Geemen, Koppen, Oomen, J. Perukel, Kollerie, Goemaat, Perukel Jr., P. Spek. HAARLEM 2—STORMVOGELS 2. Bovengenoemde wedstrijd wordt Zondag middag twaalf uur gespeeld. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Haarlem 2: De Vries, Stammes, Schornagel, Cornet, Goedhart, Vreeken. Geerlings, Bloemink, Dankelman, De la Mar, Onkenhout. Stormvogels 2: v. d. Kuyl, Van Pel Sr., Effern, Spruyt Jr., Van Pel Jr.. Rijkeboer, Spruyt Sr.. Keersemaker, Van Dongen. Jongsma, De Vries. E.D.O. 2—HILVERSUM 2. E.D.O. komt als voigt uit: Verhagen, v. d. Borne, v. Weeren, J. Steffens, Kloos, Bos, Nottrot, During, v. d. Putten, J. Koene, Kelder. SUPPORTERSVEREENIGING „HAARLEM". Woensdag hield bovengenoemde vereeniging in café „Spoorzicht" haar jaarvergadering. Na het openingswoord van den voorzitter werden de jaarverslagen van secretaris en penning meester uitgebracht. Hieruit bleek dat de ver eeniging wederom een succesvol jaar heeft gehad. Tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer H. W. Flaschwinkel; de aftredenden werden bij acclamatie herkozen. Te tien uur werd de vergadering gesloten. Voor het komende jaar is het bestuur als volgt samengesteld: H. Rees Jr., voorzitter; Th. v. d. Weide, 2e voorzitter; D. H. v. Daalen Jr.. secre taris, Korte Lakenstraat 2; H. W. Flaschwinkel, 2e secretaris; H. Ouwerkerk, penningmeester; J. As, 2de penningmeester; A. Schoondorp, commissaris. NEDERLAND—DUITSCHLAND. De landenwedstrijó NederlandDuitschland die op Zondag 17 Februari a.s. in het Olym pisch Stadion te Amsterdam gespeeld wordt, zal worden geleid door den Zweedschen scheidsrechter Olsson. Wanneer komt H. V. V. weer in de eerste klas? Er wendt .vaak beweerd, dat wanneer clubs naar de tweede klas gedegradeerd zijn, de terugkeer naar de eerste klas bijna tot de onmogelijkheden behoort. Om dit te bewij zen worden dan clubs als V. O. C., U. V. V., Hercules, Quick en Unilas als voorbeeld ge steld. Inderdaad is het hun na de degradatie niet meer gelukt, in 't hoogste millieu terug te keeren. Gelukkig zijn daar, om te bewijzen dat die terugkeer tóch mogelijk is, andere •voorbeelden tegenover te stellen, zooals H.F.C., Haarlem, Sparta. En. het aloude H.V.V., die vele malen kampioen van Nederland is ge weest en die nu alweer een paar soezoenen m de tweede klas ronddoolt, maakt zoowaar weer een heel serieuse kans. om dit seizoen m de eerste klas terug te komen. Dat zal ieder, die nog iets voor traditie en geschiede nis voelt, van harte toejuichen. Het was im mers op voetbalgebied altijd een gebeurtenis als de groote Haagsche"-, alias de „Leeuw van Wassenaar" een wedstrijd kwam spelen. Men zag de geelzwarten altijd gaarne binnen de krijtlijnen verschijnen, al was het in die wedstrijden rtiet altijd pais en vree. We her inneren ons nóg een wedstrijd H.F.C.H.V.V., toen de Hagenaars het zóó bont gemaakt hadden, dat het publiek na afloop de, spelers bij den uitgang aan clb' Spanjaardslaan op wachtte, met. hét, këfth^iijk .do.el' heh.te mole, •steer-en. i>é verbolgen .^toeschouwers konden hiiin gemoed toeh échter'Nukkig niet luchten, want de Hagenaars namen aan den kant. van de E-mauslaan de vlucht! Maar het waren over het algemeen tóch pittige, emotievolle wedstrijden, wanneer H.V.V. tot èpn der twee partijen, behoorde. Met nog zes wedstrijden te spelen heeft H.V.V. nu de leiding, zij het ook een heel benauwde. Het ranglijstje, ziet er nu als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pt. v.t. gem. H.V.V. 12 V 1 4 15 46—24 1.25 C. V. V. 12 6 3 3 15 32—26 1.25 Unitas 13 8 0 5 16 39—28 1.23 D. C. L. 12 6 2 4 14 27—26 1.17 U. V. V. 11 6 0 5 12 26—24 1.09 B. E. C: 12 5 2 5 12 23—28 1.— Alphen 11 4 2 5 10 21—21 0.91 Emma 12 4 2 6 10 25—31 0.83 Quick 11 3 2 6 8 18—25 0.73 Fortuna 10 2 0 8 4 25—40 0.40 Uit dit lijstje kan men tevens zien, dat de kansen van U.V.V. ook nog lang niet slecht staan. Als de Utrechtenaren hun achterstal- ligen wedstrijd winnen dan hebben zij maar één punt minder dan H.V.V. Quick, ook eens kampioen van Nederland en die reeds zoovele eminente spelers vooi- het Nederlandsche elftal geleverd heeft men denke bijvoorbeeld aan Otten, Snethlage en Welcker zai ook het volgend seizoen nog In de tweede klas moeten blijven, als het tenminste niet.... naar de derde degradeert. Wat we zeer zouden betreuren. HAARL VOETBALBOND uiterste inspannen, doch we verwachten niet dat dit tot puntenwinst zal leiden. SpaamevogelsSchoten II is voor de be zetting van de bovenste plaatsen van veel belang. We meenen hier een zege voor de thuisclub te mogen voorspellen. R.C.H. IIIKinheim II is van weinig be lang: dit zal misschien in een gelijkspel ein digen. In I B wordt slechts een tweetal wedstrij den gespeeld. E.D.O. III ontvangt Kennemers III, het geen een strijd tusschen gelijkwaardige te genstanders belooft te worden. Misschien geeft het terreinvoordeel hier den doorslag. Belangrijk is de wedstrijd tusschen I.V.O. en R.C.H. V. Beide elftallen verkeeren in een hachelijke positie en zullen dus gaarne wil len winnen. Een spannende strijd kan dus verwacht worden, waarvan wii den uitslag maar liever niet voorspellen. Het volledige programma luidt: Afd. 1 A: R.C.H. 3Kinheim 2 10 uur SpaamevogelsSchoten 2 10 Bloemendaal 2E.D.O. 5 10 Afd. 1 B: I.V.O.RC.H. 5 10 E.D.O. 3Kennemers 3 10 Afd. 2 A: T.H.B. 2Stormvogels 4 10 V.S.V. 4Spaamevogels 2 12 Beverwijk 2—E.D.O. 6 2 VI .Vogels 2Droste 10 Afd. 2 B: Hillinen 2Rozenprieel 10 E.DO. 7Zeemeeuwen 3 10 Ripperda 2-E.TO, 10 Afd 2 C: Stormvogels 5Bloemendaal Vet. 12 V.S.V. 3—D.I.O. 2 12 Kennemers 4H.F.C. 3 10 SoaamdamV.V.B. 10 Haar'em 3*Heemstede 10 Afd. 2 D: Halfweg 2Damiaten 2 Zeemeeuwen 4DeCeO 2 Zandvoort 2Haarlem 5 10 Hillegom 2—V.O.G. 10 D.S.K.—VI, Vogels 10 Afd. 3 A: Soaarnestaa 3E.H.S. 5 10 H.F.C. 6—V.S.V. 5 10 Kenau 4DeCeO 4 10 V.VM 3—Hillinen 3 10 Afd. 3 B: D.W O. 2Rozenprieel 2 10 Hillegom 4Zahdvoort 5 2 Halfweg 3Rioporda 3 10 E.H.S. 4—Droste 3 10 Afd. 3 C: Kennemers 8Brederode 12 Kenau 2Beverwijk 4 12 R.C:H. 9—I.V.O. 2 10 TH.B. 3—V.V.H. 2 12 Afd. 3 D; E,T O. 3— D.O.A, 2 D.K.T.Bloemendaal 5 2 ZwanenburgD S.K. 2 10 Afd. 3 E: Kinheim 6Kennemers 10 10 Spaarnestnd 2E.D.O. 10 2 Afd. 3 F: Bloemendaal 6H.F.C. 7 12 Afd. 3 G: Droste 2Kennemers 6 10 H.F.C 4—V.O.G. 2 10 Schoten 4—D.S.K. 3 10 Afd. 3 H- Bloemendaal 4H.S.V. 2 DeCeO 2—H.F C. 8 10 Afd. 3 J: Haarlem 8Beverwijk 10 ED.O. 8Kennemers 9 10 D.I.O. 4Kenau 3 11.30 Afd. 3 K: Heemstede 2—DeCeO 5 10 Zeemeeuwen 5Haarlem 7 10 E.D.O. 9—DI.O. 3 12 Afd. 3 L: Schoten 5—D.O.A. 2 10 E.HS. 3—Kinheim 5 10 V.V B. 2Spaarndam 3 10 Afd. 3 M' Halfweg 4—T.H.B. 4 10 E.H.S. 2DeCeO 3 12 Zandvoort- 3Swastika 2 12 Ripperda 5-D.W.O. 3 12 JUNIORES. Afd. A: Bloemendaal aZandvoort a 2 E.D.O. a—H.F.C. a 12 Afd. B: Bloemendaal aZandvoort a 2 H.F.C. b—I.V.O. 12 Afd. C: Bloemendaal bStormvogels b 10 H.F.C. c—E.D.O. b 12 Afd. D: BrederodeKennemers b 11.30 Beverwijk bV.V.H. 12 E.D.O. c—EH.S. a 12 Afd. E: Bloemendaal cT.H.B. 12 RipperdaET.O. 12 Afd. F; Kennemers cR.C.H. f 10 Schoten bV.S.V. c 12 E.H.S. b—E.D.O. d 2 H.F.C. d—VI. Vogels 2 Afd. C: D.K.T.Zandvoort b 10 H.F.C. eHeemstede 2 DAMES-HOCKEY de resultaten der thuisclub iets beter, maar in den eersten wedstrijd won Rood Wit LLL. Gelijk spel is niet onmogelijk. Alkmaar komt er wat beter ln, maar zal toch wel verliezen nu de Strawberries op be zoek komen. Bij A'dam IIIB.D.C.H. IV is alles moge lijk. De vorige maal werd het 10 voor Am sterdam en wij houden het ook nu op de thuisclub. In 3 D komt de winst aan de gasten in de wedstrijden H.B.S. IIHurley II en B.D.H.C. VO. K. II. Verder staan op het programma Amsterdam IV—T.H.C. II en A.M.V.J.— Famos. In 4 B ontvangt B.D.H.C. VI Rijswijk, dat recht op het kampioenschap afgaat. Straw berries IILeiden III is een wedstrijd van gelijkwaardige ploegen. H.B.S. HI is vrij. De stand is hier: gesp.gew.gel. veri. pnt. v. t. gem. Rijswijk 4 4 0 0 8 20—2 2.— B.D.HC. VI 5 3 0 2 6 16—8 1.20 Leiden in 4 2 0 2 4 12—9 1.— Strawberr. II 4 2 0 2 4 6—11 1.— HJ3.S. IH 5 0 0 5 0 3—27 0.— KORFBAL. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Van de drie twaalftallen, die Zondag in het veld komen en waarvan er twee naar Am sterdam trekken, heeft T.H.B. het zeker wel het moeilijkst. Westerkwartier op eigen ter rein te verslaan zal den Haarlemmers niet gelukken. Blauw Wit ontvangt de Santpoorters. Ook S.V. zal haar handen meer dan vol hebben. En Haarlem 2, dat aan de Kleverlaan Her cules 2 bestrijdt, zal zeker alle krachten in spannen om op eigen terrein toch zeker één puntje te behouden HAARL KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Van de vier vastgestelde ontmoetingen in de. eerste klasse is Osno 1Flora 1 wel de belangrijkste. Beide ploegen schijnen elkaar in kracht niet veel te ontloopen. Een gelijk spel ligt voor de hand. De drie andere wedstrijden: Kennemers— Oosterkwartier 2, Haarlem 3S.S.H. 1 ~en S.V. 2De Thorn 1 zullen verrassingen uitge sloten overwinningen opleveren voor de gasten. In 2 A mag Alw. Ready 1 geen moeite met D.S.V. 1 hebben, dat zich de kaas niet van haar brood zal laten eten. Ook na krachtigen tegenstand zal Meerle- bosch wel verliezen van S.S.H. 2 Voor 2 B gaat Haarlem 4 verliezen van Tempo 1. dat kampioensplannen heeft. Aurora 1 wint van de hekkensluiters De Thorn 2. 3 A een klasse van 9 twaalftallen geeft vier wedstrijden. Ons Genoegen 3 zal wel raad met Haarlem 5 weten. Aurora 2, dat ferm boven aan staat maakt Palvu 2 tot haar slachtoffer. In Veilige HavenZeemeeuwen, een ontmoe ting van gelijkwaardige krachten, die om be zetting van de tweede plaats gaat; spanning zal niet ontbreken. Oosterkwartier 4Meerlebosch 2, beide tot den staart behoorende, kan een kleine over winning voor de thuisclub worden. In 3 B zal T.H.B. 3 kunnen winnen van S.S.H. 3. S.V. 4 ontvangt Animo 2, dat in elf wed strijden maar één puntje behaalde en moet dus winnen. Een aardige strijd zal worden Flora 2 Always Ready 2. Beide speelden elf wedstrij den, waarin Flora 2 twee puntjes meer wist te behalen. Wint' Alw. Ready 2, dan- is de bo venste plaats voor haar. maar Flora 2 zal zich niet zoo gemakkelijk laten verdringen HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Na eenige weken stilstand, veroorzaakt door Kerstvacantie (met friendly games) en beker wedstrijden, komt nu de competitie weer de volle aandacht vragen Het programma voor Zondag luidt als volgt: Eerste klasse: t GooiBloemendaal. Promotie.klasse: Amsterdam 2M.H.O Tweede klasse: J.B.S.Delft-Stud. Bloemendaal 2Leiden. M.H.C. 2Amsterdam 3 Derde klasse. Leiden 2Bloemendaal 3 AllianceH.B.S. 2 M.H.C. 3—Alliance 2 Bloemendaal begint weer met een zeer lastigen uitwedstrijd tegen 't Gooi. Het is voor eiken tegenstander moeilijk in Bussum te winnen; voor Bloemendaal dus dubbel moeilijk. M.H.C. gaat naar Amsterdam 2. de leiders van de promotieklasse. Zou het M.H.C. ge lukken, de top-fighters te on tronen? Amster dam 2 heeft nog geen enkele nederlaag te boeken gehad, wel een bewijs van de solidi teit van het team, waar ook het doel-gemid- delde wel op wijst (1910). M.H.C. heeft reeds driemaal verloren: haar doelgemiddelde is 2920. Een spannende strijd mag daar ver wacht worden. In de tweede klasse ontvangt H.B.S. op haar terrein aan don Bergweg te Bloemendaal de Delftsche Studenten, waarbij de gasten iets in de meerderheid zullen blijven, hoewel een gelijk spel toch ook weer niet tot de onmoge- 'ijkheden behoort. Bloemendaal 2 ontvangt achter Hotel Zo mer zorg Leiden; het kan bijna niet anders of Leiden wint. te meer daar Bloemendaal 'nvallers zal tellen, daar eenige Bloemendaal- 'eden naar Zwitserland zijn vertrokken om de nationale eer op ijshockey te helpen verde digen. M.H.C. 2Amsterdam 3 in het Heemsteed- sche Sportpark, wordt een wedstrijd tusschen rivee gelijkwaardige elftallen. In de derde klasse gaat Bloemendaal 3 naar Leiden 2 en komt waarschijnlijk even punt loos terug als ze gegaan is. Alliance ontvangt H.B.S. 2 achter het R.K. Lyceum aan den Zijlweg; ook hier heeft de "huisclub de beste papieren. En tenslotte speelt M.H.C. 3 in het Heem. rieedsche Sportpark tegen Alliance 2 en zal alle krachten moeten inspannen om de zege te behalen, hetgeen noodig is voor behoud van de leidende positie, welke M.H.C. 3 thans in neemt. IJSHOCKEY. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE DAVOS. Voor de wereldkampioenschappen ijshockey te Davos hebben thans ook Tsjecho-Slowakije en Zwitserland hun teams samengesteld. OVERZICHT. De hevige regenval is oorzaak geweest, dat Zondag jl. verschillende terreinen afgekeurd moesten worden. De uitslagen der wedstrij den zijn echter belangrijk genoeg en ook ver rassingen zijn niet achterwege gebleven. In I A was de groote sensatie de 3—1 ne derlaag. wellce E.D.O. V op eigen véld tegen Spaamevogels moest lijden. Door dezen mis stap van de roodzwarten, die tot. dusverre nog ongeslagen waren, is de spanning in den strijd om het kampioenschap weer eenigszins teruggekeerd. Ook in de andere wedstrijden in deze af- deeling is het succes nogal aan de zijde der bezoekers geweest. Haarlem III werd met 61 door R.C H. III geslagen, terwijl Zeemeeuwen II met 31 van Kinheim II verloor. Van belang was de 2—1 nederlaag, welke Bloemendaal II op eigen veld tegen R.C.H. IV moest lijden. De witten hebben thans een belangrijken achterstand op de andere can- didaten voor de laatste plaats; het staat nog zeer te bezien of zij dezen zullen kunnen op halen. Ook in I B heeft de leidende E.D.O.-ploeg een steek laten vallen. Met 4—3 verloren de Haarlemmers van Kennemers HL E.H.S. bracht het er heel wat beter af: met 61 zegevierde zij in een uitwedstrijd over R.C.H V. zoodat thans E.H.S. in deze afdeeling de leiding heeft veroverd met één punt voorsprong on E.D.O. IV. E.D.O. mI.V.O. eindigde in een 11 draw. zoodat de geblokten daarmede een kostbaar punt bemachtigden. In veiligheid zijn zij echter nog lang niet. Het programma voor Zondag. In I A ontvangt Bloemendaal II bezoek van E.D.O V". Met het degradatiegevaar voor oogen zullen de gastheeren zich wel tot het WAT ZONDAG GESPEELD WORDT. Waarschijnlijk komt Zondag de competi tie al weer een stapje verder, nu er niet veel kans op ijs- of sneeuwsport is. In de eerste klasse ontvangt Rood Wit 't Gooi. De thuisclub, die nogal met haar verdediging sukkelt, zal het hier vermoede lijk afleggen. Of is sedert den wedstrijd te gen H.H.IJ.C. de victorie begonnen? Deze Haagsche club zal wel op de onder ste plaats blijven nu zij haar stadgenoote H.O.C. op bezoek krijgt. Hilversum trekt naar de hoofdstad. Een zege van Amsterdam, waar mevr. Eilers weer van de partij zal zijn. ligt in de lijn der ver wachtingen BD.H.C, is vrij. In de promotieklasse heeft B.D.H.C. EL eveneens vrij af. Hier komt H.D.M. in Amsterdam tegen Hurley de twee puntjes in beslag nemen. In den wedstrijd Kieviten—Amsterdam II zal de thuisclub wel wat sterker zijn. LarenLeiden is een partij van de zwakke zusjes. Dit is bijna de laatste kans voor La ren, want alleen haar thuiswedstrijd tegen B.D.H.C. II zou nog winst kunnen opleveren. De stand der drie laatste clubs is hier: gesp.gew.gel. verl. pnt. v. t. gem. Leiden 6 2 0 4 4 11 20 0.67 B D.H.C. II 7 1 1 5 3 14 23 0.43 Laren 6 0 1 6 1 8 27 0.17 In klasse 2 A komt O. K. in Heemstede en zal veel te sterk blijken voor Rood Wit EL. dat onder O. K. op de derde plaats staat. Victoria kan ongeslagen blijven nu het H.H.IJ.C II ontvangt. TogoTe Werve is een strijd tusschen de twee ondersten van. de lijst. Te Werve zal wel winnen en daarmee dan B.D.H.C. III. dat niet speelt, op de voorlaatste plaats bren gen. Voor 3 B moet Rood Wit III naar het Am sterdamsche T.H.C. Over het geheel waren Scheidsrechter BOEKMAN.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10