Nadenken en oplossen. FINANCIEELE KRONIEK. Rubriek voor Vragen. ZATERDAG 12 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Onze wekelijksche puzzle-rubriek. Mer prijzen van 73, 23 en vijf van 1 gulden. De oplossing van puzzle no. 8. Van „malle" gevallen gesproken. Was de puzzle van j..l Zaterdag er een of was ze het niet? Laat ik zeggen, dat het drama van de gele enveloppe neg niet zoo onwaarschijnlijk is, als 't wel lijkt: er komen in de praktijk nog wel héél wat andere ergere „malle" ge vallen voor! Intusschen, deze opgave heeft de aandacht van velen onzer lezers gehad, 'n Verblijdend verschijnsel! Er waren er zelfs onder, die hun oplossing in dichtvorm zonden. ,,'k Heb me suf zitten denken", schrijft me vrouw M. te Heemstede, „en ik kon de oplos sing toch maar niet vinden! Elk oogenblik spookte het door m'n hoofd. Totdat ik ein delijkopeens eigenlijk, de oplossing had. die in feite doodeenvoudig is. Maar je moet maar op de gedachte komen!" Ja. mevrouw, zoo is het, eigenlijk niet al leen met deze der.kopgave, doch vrijwel met alles. Ik ontving van meer puzzelaars brieven m gelijken geest. Men vond dit een opgave, die om herhaling vraagt. Een vraag, die ik geno teerd heb en waaraan ik na niet al te langen tijd gaarne gehoor zal geven. Wat nu de oplossing is? Ziehier de ontknooping van dit drama Annie antwoordde: „Ja meneer, uw brief is wel gekomen, maar 'die zit natuurlijk nog in de brievenbus, bij den anderen brief. Ik kon hem er natuur lijk net zoo min uitkrijgen, als die gele enve loppe, want de bus zit nog altijd op slot". Eenvoudig, nietwaar? Alleen, men moet maar op 't idee komen. Eigenlijk Jiet ei van Columbus, d.w.z. het puzzle-ei. DE PRIJSWINNAARS. Onze hoofdprijs een bedrag van zeven vijftig: H. Marseille, Heerenweg 159, Lisse. De tweede prijs, twee gulden vijftig: mej. A. S. Giesbergen, Vrouwehekstraat 32, Haar lem. De vijf troostprijzen van één gulden: Mej. J. B. Saelman, Leidschevaart 490 rood. Haarlem. C. Oostenrijk, Thomsonlaan 84, Haarlem. W. H. J. Willemsen, Schermerstra at 18 rood Haarlem. G. J. Kok, Lieven de Keylaan 2, Helmstede. J. Hogendijk, Voorhelmstraat 2 rood, Haar- lem. Onze nieuwe puzzle no. 9. Kruiswoordpuzzle. Ditmaal een kruiswoordpuzzle. Het is op verschillende verzoeken, dat ik bijna „ein delijk", zouden sommige puzzelaars zeggen eens een dergelijke opgave geef. Voor deze puzzle luiden de verschillende omschrijvingen als volgt: Horizontaal. 1 Fijne geestrijke drank. 6 Glanzend, licht. 12 Klinknageltje. 13 Lidwoord. 15 Grappigheid (volkstermV 17 Reeds. 19 Pers. voornaamwoord. 20 Grensland. 22 Heilige (afk.) 23 Familiebetrekking. 24 Kraakbeenvisc'n. 26 Gekweekte hane-plant. 28 Puistje, zweertje. 29 Melkleverancierster. 30 Over. langs. 31 Niet dichtbij. 33 Daarenboven. 34 Voegwoord. 35 Uitroep bij een bepaald gezelschapsspel 36 Wars van laagheid. 38 Voorzetsel. 39 Droegen de mannen eertijds meer daD tegenwoordig. 40 Onbeschoft mensch. 42 Rekenkundige opgave. 43 Werktuig om te snijden. 45 Plakmiddel. 46 Gehakt varkensvleesch. 48 Ankerplaats. 52 Doorhaling met de naald. 56 In het afgeloopen jaar Lat.; afk.) 58 (Zichtbare! bladader. 59 Dorp bij Nijmegen. 60 Rivier in Europa. 61 Spinnewebdraad. 63 Bedompt. 64 Eikenschors. 65 Achting. 66 Deel van een etmaal 67 Doelverdediger. 70 Rustplaats. 71 Lengtemaat. 72 Bergplaats. 74 Ontkenning. 75 Deel van een schip. 77 Muzieknoot. 78 Onbevaren matroos. 80 Afkorting, die op vele Nederlandsche auto's voor komt (twee letters). 81 Is goed voor elk! 83 Van matten of biezen gemaakt. 84 Oostersch slaginstrument. Verticaal. 2 Voorzetsel. 3 Zwerfblok. 4 Als hor. 64. 5 Eerste toon der natuurlijke toonschaal. 7 Landbouwwerktuig. 8 Vermaning. 9 Aanw. voornaamwoord. 10 Als hor. 34. 11 Eiland, behoorende tot Noord-Holland. 13 Op dien tijd. 14. Hevig. 16 Als dit gebeurt, vallen er spaanders. 18 Bezoldiging. 20 Deel van het jaar. 21 Insect. 23 Been van een dier. 25 Pers. voornaamwoord. 26 Op deze plek. 27 Denkvermogen. 28 Als hor. 60. 30 Als hor. 30. 32 Stelling om iets op te plaatsen. 35 Ontwarren, zuiveren. 37 Deel van een mes of zwaard. 39 Timmermansgereedschap. 41 Oningewijde. 42 Soortelijk aewicht (afk.) 44 Als hor. 22. 47 Zanger en dichter in den ouden tijd (meerv.) 49 Mag men nimmer schenden. 50 Met groote levendigheid. 51 Vlak 52 Gemeente in Drenthe. 53 Kleverige stof. 54 Groot bouwland, dikwijls hooger gele gen dan het omringende land. 55 Gemeente in de Graafschap. 57 Merkteeken, diende ter aanduiding van een grens. 60 Lid van het Engelsche Hoogerhuis. 62 Hooggeplaatst persoon in Ned. O.-Indië (afk.) 65 Getij. 68 Lidwoord. 69 Vlies of huid. waarmee iets omgeven is. 72 Lang. smal en dun stuk hout. 73 Onthoofde vijandschap. 75 Toestel om voertuigen in hun loop te doen vertragen of te doen stil houden. 76 Lage vrouwenstem. 78 Uitroep van afkeer. 79 Als hor. 77. 81 Familielid. 82 Volksnaam van de kauw. Het oplossen van deze puzzle lijkt op het eerste gezicht moeilijker dan het in werke- BIRKENWASfER eS°haar"wasl f 1.75 f 3.- f 4.50 (Adv. Ingez. Med.) lijkheid wel is. Een goede aanwijzing zijn de letters, die bij het invullen gebruikt moeten worden Iedere abonné kan slechts één oplossing inzenden. Het hierbij A afgedrukte „identiteits plaatje" P 9 Puzzle no. 9) moet aan de oplossing worden ge- hecht of er op geplakt worden. Niet op de en- l&ggï® veloppe van inzending. maar op de oplossing zelf. Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik baar een bedrag van ze ven gulden vijftig, als tweede prijs twee gul den vijftig, benevens vijf troostprijzen van één gulden, welke bij loting onder de goede op lossingen toegewezen worden en zoo snel mo gelijk aan de prijswinnaars worden toegezon den. De oplossing van deze opgave moet in ons bezit zijn uiterlijk aanstaanden Woensdag middag om vijf uur. aan ons Bureau te Haar lem. Men zende deze oplossing aan: Mr. Na- denker van „Haarlem's Dagblad" te Haar lem. In verband met de vele andere correspon dentie voor ons blad bestemd, gebruike men géén andere adresaanduiding. Oplossing en uitslag dezer puzzle worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit n i e t als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden als postzegel voor antwoord ingesloten is. Mr. NADENKER. Vergadering R.-K. Kies- vereeniging. Candidaatstclling Prov. Staten en Gemeenteraad. In de Vrijdagavond gehouden vergadering der afdeelingen I en II van de R.-K. Kies- vereeniging ..Credo Pugno" werden voor de a.s. verkiezingen van de Provinciale Staten candidaat gesteld de tegenwoordige leden, de heeren Th. G. C. Hooy en J. B. Bomans. als mede de heeren J. G. v. Kessel, H. J. Kuyper en F. Rohling. Voor de a.s. raadsverkiezingen werden can didaat gesteld alle zittende leden en de plaatsvervangers, wier namen op de vorige candidatenlijst vermeld stonden. Aan die lijst werden nog toegevoegd de heeren Th. Hooy Jr.. J. Tromp. J. Angenent. districtsbestuur der van het R.-K. Werkliedenverbond te Haarlem, A. v. d. Veld en L. M. Geers. RESERVE-OFFICIFRVv BIJ DEN MOTOR' DIENST. Bij Koninklijk Besluit van 27 December 1934 zijn met ingang van 1 Januari 1935 benoemd en aangesteld tot reserve tweede luitenant bij de Schoolcompagnie van den Motordienst de Vaandrigs J. Ramëris, I. Dufour, F. S. Muller. A. G. J. Coster. P. W. J. Joosten, H. J. Stokvis, H. Fels, J. Pouwer, J. D. Fokkinga, G. C. Baa- rens, F. Holdert van het Korps en de vaandrig J. Scherpenisse van het Regiment Motor ar tillerie. Bij gelijk Besluit is de Vaandrig A. M. Cats benoemd en aangesteld tot Reserve tweede Lui tenant van de militaire administratie bij het korps. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Jachtwerf, Spaarndamscheweg, boot. Zuij- derden. Seringenstraat 21, boekje. Bringers, Lindenstraat 44. handschoen, v. Uden, Reiger straat 66. halsketting. Klijne, Duvenvoordestr. 104. kinderhandschoen. Kennel „Haerlem", honden. Bur. van Politie, Smedestraat, hand warmer. nummerplaat, ring, rechter dames- handschoen. Wijnold, Emmakade, linker hee renhandschoen. Louwerens, Brouwersstraat 84. huissleutel. Nieuwveen, Gasthuislaan 188zw. kinderjasje. Kennel „Haerlem". kat. Rozen- hart, Turfmarkt 2. loterijbriefje, v. Riezen, Perseusstraat 49, portemonnaie m.i. Honing. Linnaeuslaan 22. damesportemonnaie m.i. Aarnink, Pepijnstraat 9, portemonnaie m.i. Looyen. Clivierstraat 7, portefeuille m.i.. Baas. Voorzorgstraat 56, damesportemonnaie m.i., Kuijt, Kinderhuisvest 1 zw„ portemonnaie. Van Bergen, Oranjekade 39, Stalenboek. De Rooy Eendrachtstraat 12, vulpen. N. Z. H. T. M. De bezuinigingen. Blijkens een opgave in het maandblad der N. Z. H. T. M. zijn op 1 Januari 16 leden van het personeel gepensionneerd. Daaronder zijn 13 Haarlemmers. In den loop van het jaar wordt nog een Haarlemmer gepensionneerd. Zooals men weet, had de directie eenige maanden geleden in haar bezuinigingsplan ook het ontslag van ohgeveer 80 leden van het personeel opgenomen. Later is op dit voorne men teruggekomen, de directie beloofde het beoogde doel zooveel mogelijk te zullen berei ken door afvloeiing. UITGAAN. Zondag komt het Gezelschap Gebroeders Chanson in de Gemeentelijke Concertzaal een opvoering geven van de nieuwste k'ueht ..Goudenstein en Goudeket". In de hoofd rollen spelen Mie en Ko. Dit stuk werd tot heden in Amsterdam voor uitverkochte zalen met succes opgevoerd. VEREENIGING VAN BEHANGERSPATROONS OPGERICHT. Vrijdagavond is in gebouw de Nijverheid in de Jansstraat een vergadering gehouden van behangers-, stoffeerders- en meubelmakers- patroons. in welke bijeenkomst besloten is tot oprichting van de „Vereeniging van Behan gers-. Stoffeerders-, Meubelmakers- en Bed- rienmakerspatroons in Haarlem en Omliggen de Gemeenten". Staande de vergadering ga ven zich 23 personen als leden op. Het voorloopig bestuur werd als volgt sa mengesteld'. de heeren W. M. L. Oosten Beek man, voorzitter, A. J. Weijburg. fa. I. C. Haan, secretaris, B. A. en F. Cassée, Th. J. van Zut- phen en A. J. Postuma. In den loop van de volgende week zal nog een vergadering worden gehouden tot na dere regeling van een en ander. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Verbeterde opgave. GEREF. BOND IN DE HERV. KERK. Woens dag nam. 8 uur: Ds. J. Fokkema, Herv. Pred. te Amstelveen. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week werden hier acht rijwielen gestolen. COLLECTE BIO-VACANTIE-OORD. De Kerstcollecte, welke in de Nederland sche bioscopen, ten bate van het „Bio-Va- cantie-oord", de stichting van het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf, is gehou den, heeft 40.430.83 opgebracht. Lichte terugslag op de New-York- sche beurs. Roosevelt's tekorten- politiek. Politieke ontspanning in Europa. Onzekere petroleum-si- tuatie in de Unie. Verbeterd aspect voor Sumatra-tabak? Toenemend rubberverbruik. Scherpe koersstij ging oblig. Kon. Holl. Lloyd. In- dustrieele aandeelen blijven vast. Gunstige uitspraken inzake de goud clausule. Braziliaansche moeilijk heden. Er valt ditmaal op enkele gebeurtenissen te wijzen, welke het Nieuwjaarsoptimisme waarin de beurzen 1935 begonnen zijn, zou den kunnen stimuleeren, maar niettemin is op de aandeelenmarkt de koersstijging deze week tijdelijk onderbroken. Winstnemingen hebben voor de meeste fondsen zelfs een fractioneele koersdaling veroorzaakt. Ook nu weer blijkt van hoe overwegenden invloed de New-Yorksche beurs op den internationalen beurshandel ils. Zoodra te New-York de stem ming omslaat, kruipt men ook in Londen en Amsterdam in zijn schulp, zelfs voor waarden die met den toestand in de Vereenigde Staten slechts in verwijderd verband staan. Wat de Vereenigde Staten betreft, hou den de betere bedrijfsberichten aan. In de staaln ij verheid blijft de productie stijgen, voornamelijk als gevolg van de levendigheid in den automobielenhandeL, als schijnt deze wat geforceerd te zijn. Maar ook in vele an dere takken van industrie constateert men grootere omzetten en dat de koopkracht van het publiek hierdoor wordt bevorderd, blijkt wel uit de aanmerkelijk grootere omzetten der groot-winkelbedrijven. Trouwens, het index cijfer voor den groothandel is dit jaar reeds van 152 tot 160 gestegen en in het midden dezer week zijn de prijzen van koper, rubber en suiker weer iets ingezakt. Aanvankelijk scheen men in Wallstreet over de boodschap van Roosevelt goed te spreken te zijn, maar toen de begrooting werd gepubliceerd, is veler enthousiasme bekoeld door de fenomenale stijging der staatsschuld, als gevolg van de groote tekorten op den gewonen dienst. Voor het op 30 Juni eindigend boekjaar zal het te kort S 4.8 milliard bedragen, terwijl voor 1935/'36 een nieuw tekort van S 4 1/2 milliard wordt geraamd, waarna de staatsschuld tot S 34 1/4 milliard zal zijn gestegen. Zoolang op deze wijze wordt voortgegaan met de be strijding der crisisgevolgen, staat natuurlijk niet vast dat men er in zal slagen ze te over winnen. Het feit, dat de werkloosheid niet noemenswaard vermindert, geeft te denken. In conservatieve kringen klampt men zich thans vast aan de verklaring van Roosevelt, dat geleidelijk naar beperking der tekorten zal worden gestreefd, omdat ook de president op het standpunt staat, dat de staatsuitga ven tenslotte door de inkomsten moeten worden gedekt. Maar met dat al bevindt men zich in de Unie ook nu nog steeds in een pe riode van economische experimentatie, over den afloop waarvan niets valt te zeggen. Blijkbaar heeft dit inzicht aan de haussebe- weging op de New-Yorksche beurs een dom per opgezet, waarbij ook de omzetten weer zijn verminderd. Dit is op zichzelf niet te betreuren, want er is in dezen tijde nu een economisch her stel hier en daar niet kan worden ontkend, maar dit in een zeer langzaam tempo voort schrijdt. niets gevaarlijkers dan dat de beurs daarop met zevenmijlslaarzen vooruitloopt. Van meer belang is dat de ondertoon zoowel aan de New-Yorksche, als aan de Europeesche beurzen vast blijft en dat ook in de afgeloo pen week de ontwikkeling van den politieken toestand in Europa voor het economisch her stel nieuwe perspectieven opent. Zoo gaan er zelfs geruchten, dat als gevolg van de tusschen Frankrijk en Italië verkregen over eenstemming, de eerste aan de laatste een crediet zal verstrekken. In elk geval, naar mate de politieke verhoudingen tusschen de Staten van Europa beter worden, stijgt ook de kans dat men langzamerhand van zijn autarkische excessen zal terugkomen. Van dien kant bezien, opent 1935 inderdaad onder gunstige auspiciën. Wat de Amsterdamsche Beurs betreft, tegen het midden der week is er op de meeste af deelingen een lichte reactie ingetreden, die echter slechts tijdelijk was. Voor Petroleum- aandeelen hield dit verband met de uitspraak van het Hooge Gerechtshof inzake de produc tie van z.g. onwettige olie, volgens welke de Staat geen bevoegdheid heeft om eén beper king der productie te gebieden. Hierdoor is voor de Amerikaansche petroleummpijen nieuwe onzekerheid ontstaan, hoewel gehoopt wordt langs anderen weg het gewenschte doe! te bereiken. Hernieuwde Parijsche aankoopen hebben voor aandeelen Koninklijke echter weer hoogere koersen gebracht. Voor Tabakken blijft men aan de Amster damsche beurs tamelijk vast gestemd, met name wat de Sumatra-aandeelen betreft. De hier aangevoerde partijen moeten er goed uit zien en wanneer het gerucht mocht worden be waarheid, dat Amerika zou willen over gaan tot verlaging van de zeer hooge invoer rechten op het keurige Deli-product, zullen de voorjaarsinschrijvingen zonder twijfel mooie prijzen doen zien, te meer omdat de onderne mingen met een' betrekkelijk kleinen oogst aan de markt komen. Ook Rubber-aandee- len blijven doorgaans vast. Deskundigen ver wachten de eerste maanden een stijgende vraag en daar de restrictie-maatregelen lang zamerhand effectief worden, schijnt de kans op een lichte prijsstijging van het product niet gering te zijn. Zelfs Scheepvaartaandeelen worden niet meer zoo somber beoordeeld als eenige maan den geleden. Aandeelen Scheepvaart-Unie werden deze week af en toe iets hooger ver handeld. Een buitenkansje hebben de obli gatiehouders der Kon. Holl. Lloyd gehad: de 7 pet. stukken zijn van 52 tot ca. 66. de 4 1.2 pet. stukken van 37 tot 60 gestegen op de ver wachting dat voor de „Orania" een flinke uitkeering zal worden ontvangen. In verband met de pogingen der regeering om de scheep vaart te steunen, ziet men hier en daar ook weer nieuwe levenskansen voor de scheeps bouw al is het de vraag of aandeelhouders daarvan eventueel wel zullen profiteeren. Industrieele aandeelen hadden van winst nemingen te lijden, maar Unilever. Neder landsche Ford. Centrale Suiker, Preferente Stokvis, Heemaf en meerdere liggen toch vast in de markt. De positie, waarin de be trokken ondernemingen zich bevinden schijnt het grootere vertrouwen te wettigen. Ove rigens is het te begrijpen, dat het publiek meer belangstelling voor aandeelen aan den dag legt, omdat obligaties steeds duurder moeten worden betaald. De Beleggingsmarkt blijft vast. Uitgifte van een 3 1 '2 pet. staatsleening wordt meer en meer mogelijk geacht. Een zeer vaste stemming bestond er op het eind der vorige week reeds voor de Dollar-obligaties mei goudclausule. De Rechtbank te Antwerpen heeft namelijk beslist, dat de Stad Antwer pen gehouden is de coupons harer dollar-lee- ning te betalen met een zoodanig bedrag ais overeenkomt met de oorspronkelijke goud- waarde van den dollar. Ook het Verbond der Saardistricten is door het Ober gerichtshof in Saar-Louis verplicht de coupons in goud te betalen en daar de dollarobligaties van Rot terdam en de Bataafsche gelijksoortige goud clausules hebben, trad voor deze stukken een aanzienlijke koersstijging in. Een teleurstelling ondervonden ditmaal de houders van Braziliaansche fondsen. De ver minderde export van koffie uit Brazilië, al thans de verminderde opbrengst van dien export schijnt oorzaak te zijn, dat voor de be taling der rente op de buitenlandsche schuld geen voldoend bedrag devisen aanwezig is. Volgens de laatste berichten hebben de stor tingen voor de Januari-coupons toch nog plaats gehad, maar over de Februari-cou- pons maakt men zich Irezorgd en er is zelfs sprake van een nieuw moratorium. Te Londen en te Amsterdam zijn Braziliaansche obliga ties in verband hiermede in koers teruggeloo- pen. Geld op prolongatie 1 pet. MINISTER KALFF LIJDT AAN LONGONTSTEKING. Naar men ons meldt lijdt minister Kalff aan long ontsteking. De ziekte heeft echter een gunstig beloop, zoodat er geen reden tot on gerustheid behoeft te bestaan. WINTER handen afdoend middel TABLETTEN "NATUURLIJK KALKPR0DUCT Bi] Apoth.ker ..AMSTERDAMSCHE CHININ Ef A BR I EK (Adv. Ingez. Med.) DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnè's van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke viedeioerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantiooord. De vragen moeten worden geadresseerd, aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, ivaaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antivoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. RECEPTEN VRAAG: Ik heb mijn japon laten verven. Nu heeft de verf losgelaten, waardoor een witto sjaal besmet werd. Wat moet ik doen? Ik heb het al geprobeerd met wijnsteenzuur, doch zonder resultaat. ANTWOORD: Met het wijnsteenzuur hebt gij de kleur nog vaster ingewerkt. Is uw sjaal van wollen stof, dan kunt gij haar 1/2 uur in kokend water behandelen. Is de kleurstof dan niet weg, dan voegt gij bij het water een eetlepel burmol. Zoolang in dit bad behandelen, totdat de kleur geheel verdwenen is; daarna tweemaal in schoon, warm water en eenmaal in koud water. In de buitenlucht laten drogen. BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Mijn meerderjarige dochter woont bij mij in en betaalt p.m. 32.50 vergoeding. Moet dit bedrag in zijn geheel als inkomen wor den opgegeven? 2. Moeten eventueele inkomsten van minder jarige kinderen ook opgegeven worden? ANTWOORD: 1. Als Inkomen wordt alleen op gegeven het gedeelte dat overschiet als de ge maakte kosten zijn afgetrokken. 2. Minderjarige kinderen zijn zelf belasting plichtig voor hun inkomen. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Binnen hoeveel tijd na het overlij den moet een ex. test. rekening en verantwoor ding geven aan de erfgenamen? 2. Hoeveel mag hij berekenen voor zijn be moeiingen? ANTWOORD: 1. Als regel één jaar. 2. Het wettelijk honorarium bedraagt 2 1/2 pCt. der ontvangsten en 11/2 pCt. der uitgaven. VRAAG; Wat is mevrouw verplicht te betalen als een dagmeisje lit weekdienst op Donderdag schriftelijk meedeelt ziek te zijn en door haar mevrouw twaalf dagen later op Dinsdag schrif telijk wordt ontslagen? Het meisje is niet onder dokters behandeling geweest en mevrouw heeft niet laten controleeren. ANTWOORD: Als het meisje werkelijk ziek was het loon gedurende 14 dagen, aannemende dat het meisje nog ziek was toen zij ontslagen werd. PLANTEN. VRAAG; Moeten roode-, savoye-, kapjeskool en prei vóór den winter van het land gehaald worden? Verleden jaar is mijn kool bevroren. De grond ligt laag «n Is veenachtig. ANTWOORD: Prei kan nogal wat vorst ver dragen, maar de door u genoemde koolsoorten minder. Ais gij ze van het land haalt, zet ze dan omgekeerd in een niet verwarmd vertrek, of kuil ze, ook In dezen stand, in den grond, dan zal de vorst ze niet hinderen. DIEREN. VRAAG: Mijn parkiet is aan het ruien, maar schijnt er niet gemakkelijk door te komen; zij is niet tierig, maar lusteloos. Kan ik er mogelijk iets aan doen? ANTWOORD: Geeft u eens eenmaal per dag 4 druppels goede levertraan door het voer.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9