DE BILT Het Sportfondsenbad kan ontvangen. Zoo een en ander. DA1NS VRIJDAG 18 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Is de aardappelcentrale een stichting of een vereeniging? Rechtbank moet deze kwestie oplossen Zaak welke voor de Centrale van groot belang is. De Kantonrechter te Amsterdam heeft eeni- gen tijd geleden bij een vonnis, geveld in een procedure waarin door de reeds vroeger bespro ken Amsterdamsche Aardappelcentrale beta ling werd gevorderd van een door haar aan een lid opgelegde boete, beslist dat voor het rechtsgeldig bestaan van een stichting noodig was een behoorlijk kapitaal en een ideëel doel. Het gevolg hiervan was, dat eischeresse, wel ke zichzelf een stichting noemde en ook als zoodanig bij notarieele acte was opgericht, echter met een vermogen van slechts f 100. naar het oordeel van den kantonrechter niet rechtsgeldig bestond. Van deze principieele beslissing is de Aard appelcentrale in hooger beroep gegaan. Don derdag werden voor de rechtbank de plei dooien gehouden. Voor de aardappelcentrale pleitte mr. Spyer en voor het gedaagde lid mr. J. A. van Baren. Mr. Spyer voerde aan, dat de argumenten van den kantonrechter niet steekhoudend wa ren; nergens wordt de eisch gesteld, dat om stichting te zijn, beschikt moet worden over een groot kapitaal of een verheven doel moet worden nagestreefd. Ware dit wel zoo dan voerden tallooze stichtingen, opgericht met een gering kapitaal, een niet rechtsgeldig be staan, vandaar het groote belang vair deze zaak. Mr. van Baren verklaarde het met de opvat ting van de tegenpartij te dien aanzien eens te zijn. De wet regelt de stichtingen niet, zoodat men is aangewezen op litteratuur en juris prudentie. Aan de hand van o.a. het bekende werk van den tegenwoordigen procureur-generaal bij den Hoogen Raad mr. Besier en enkele proef schriften en prae-adviezen o.a. van mr. P. J. Oud, den minister van financiën, toonde pl. aan, dat men hier niet had te maken met een stichting, doch met een vereeniging. Als sterkste argument wees pl. op de om standigheid, dat door de aangeslotenen een jaarlijksche contributie werd betaald, terwijl het stichtingsvermogen bij eventueele liqui datie mede onder hen zou worden verdeeld. Bovendien werd het' bestuur van de Aardap pelcentrale gevormd door de oprichters daar van. Alles evenzoovele bewijzen, dat de aardappelcentrale, aldus pl. niet is een stich ting. doch een niet Koninklijk goedgekeurde vereeniging. In dit geval kan door haar de boete niet worden opgevorderd, daar er geen sprake is van een rechtspersoon, die als zoo danig in rechten kan optreden. Fusie O. S. P. en R. S. P. een feit. Er is een fusie tot stand gekomen tusschen de Onafhankelijk Socialistische Partij en de Revolutionair Socialistische Partij. Zondag a.s. wordt de naam van de nieuwe partij vastgesteld. De beide partijbladen De Fakkel en De Lantaren zullen verdwijnen; er zal een nieuw gemeenschappelijk blad worden uitge geven, genaamd De Vlam. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. De bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot secretaris van het Bisdom den heer F J Bank. assistent te Venhuizen: tot kapelaan te Haarlem (H. Liduina) den heer W. P. Nijssen: tot judex synodalis den heer H. Agterof te Haarlem; tot haven-aalmoezenier van het Haven- District IJmuiden-Velsen: den heer J. de Moei te IJmuiden. Geen staking in het bakkers bedrijf te Amsterdam? Organisatiebesturen worden het eens. Gemeenteraad krijgt spoedig over een saneeringsplan te beslissen. Onder leiding van den wethouder voor de Le vensmiddelen. mr. G. C. J. D. Kropman, zijn Donderdagmiddag ten stadhuize te Amster dam de vertegenwoordigers van de patroons en de vertegenwoordigers van de gezellen in het bakkersbedrijf aldaar bijeengekomen. Zooals men weet, hadden de besturen der samenwerkende gezelienorganisaties het voor stel van den Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Gzn. om met ingang van 20 en 21 Januari, xesp. voor het Israelietische en overige bedrijf het loon voor den bankman in volledigen dienst op 30 gulden te brengen, afgewezen, terwijl de besturen der patroonsorganisaties het voorstel voor hun leden zouden verde digen. Nadat van weerszijden de standpunten uit voerig waren verdedigd, zette wethouder Kropman de plannen van het gemeentebestuur tot saneering van het bakkersbedrijf uiteen. Deze plannen hebben reeds alle instanties gepasseerd en kunnen eind Februari in den Raad worden verwacht. Spr.'s persoonlijke overtuiging is, dat de voordracht zal worden aangenomen en dat hooger bestuur haar niet zal vernietigen. Reeds thans deed spr. een beroep op de organisaties om bij de uitvoering van de voordracht krach tig mede te helpen. Nadat partijen wederom gelegenheid hadden gekregen om hun mee ning te verdedigen, deed de wethouder het voorstel om het loon van den bankman met ingang van 1 Februari te brengen op f 31 en met ingang van 1 April tot 1 Januari 1930 op f 30, zulks in de veronderstelling, dat de z g. saneeringsvoordracht van 't bakkersbedrijf in den Raad wordt aangenomen. Per 1 April zal dan tevens de kinderbijslag aan de orde worden gesteld. Bij de hierop volgende discussie werd dit voorstel verdedigd door drie van de vier patroonsorganisaties, nl. de Israelietische werkgever-s, de Chr. Bakkerspatroons- en de R.K. Bakkerspatroonsvereenigingen. Ook door de vertegenwoordigers van de vier samenwerkende gezellenorganisaties werd ver klaard. dat zij het voorstel voor hun leden zullen verdedigen. Alleen de Broodbakkers Patroonsvereeniging „De Voorzorg" verklaarde zich tegen het voor stel. De Nederlandsche Vereeniging van Werk gevers in het Broodbakkersbedrijf had be richt gezonden verhinderd te zijn de vergade- Gereed voor zwemlustigen. Veel is reeds over het Haarlemsche Sport fondsenbad geschreven. Vele belangstellenden hebben sinds de eerste bouwwerkzaamzaam- heden de plaats bezocht waar vroeger het Brongebouw stond en waar nu een modern groot zwembad verrezen is. Nu is het zoover. A.s. Zaterdag wordt het sportfondsenbad geopend met zwemwedstrij den en alle feestelijkheden, die bij een derge lijke opening hooren. Eenige dagen van te voren werden we in de gelegenheid gesteld vóór de officieele opening, onder leiding van Mr. J. A. C. Bierenbroodspot, directeur van de N.V. Vereenigde Sportfond- senbaden, die een en ander toelichtte, een rondgang te maken door het voltooide gebouw waarvan de architecten Verspoor en Muylaert en de adviseur ir. Van Lochem alle eer kunnen hebben. Donderdagavond onderging de groote kuip. die 33 13 bij 14 meter groot is en 1300 M3 water bevat, een laatste groote reinigings beurt. Op de breede perrons, betegeld met na- tuurtegels, waren tribunes opgeslagen voor de opening én de wedstrijden, die Zaterdag wor den gehouden. Door de drie paar groote schuifdeuren, die electrisch gedreven de ge- heele Zuidzijde kunnen openzetten, zag men het 9 meter breede zonneterras, met het uit zicht op den tuin, waarin wellicht van den zomer muziekvereenigingen uitvoeringen zul len geven. Evenals in de groote badzaal zelf is ook tusschen de dubbele schuifwanden heete luchtverwarming aangebracht. Aan de Oostzijde zijn de twee maal 82 kleed hokjes, modem en gemakkelijk te reinigen evenals de twee maal 17 douchekamers en de twee gemeenschappelijke kleedvertrekken voor dames en heeren in orde gemaakt. De groot ste toevloed kan hier verwerkt worden. De verwarmingsketels worden automatisch op een vaste temperatuur gehouden. In het bassin zelf, waarin men bij wedstrij den den waterspiegel 40 c.M. kan laten stijgen door middel van 400 M3 reserve-water, is een polokuil aangebracht. De bodem kan men hier laten zakken zoodat de keeper niet meer kan staan. Aan de Westzijde is een golveninstallatie aangebracht, om de liefhebbers eventueel in zwaar deinend water te laten zwemmen. De tegels van het bassin zijn blauw, door het zeer lichte humuszuurgehalte heeft het- water een lichtgele kleur en neemt het voor het oog een zachtgroene kleur aan. Het water wordt opgepompt, ontijzerd en met chemicaliën gezuiverd. Overal is de bodem gemakkelijk te zien. Eiken avond laat men het water wegloopen. Des avonds wordt het chemisch gezuiverd, waarna het gemengd met 400 M3 z.g.n. rein- water, friseh opgepompt water, in het bassin stroomt. De handdoeken etc. worden bij een plaatselijke firma gewasschen waarna ze, nat terugbezorgd, in groote droogrekken door mid del van heete lucht worden gedroogd. Zaterdagmiddag half drie wordt het bad ge opend. Alle avonden van de week zijn al bezet. De vereenigingen H.P.C. en H.V.G.B. zullen voortaan hier hun oefeningen en wedstrijden houden. Door zijn gunstige ligging zal het bad ongetwijfeld veel bezoekers uit stad en omge ving trekken. Mevr. C. E. SchmidtMüsler neemt de be drijfsleiding op zich. bijgestaan door twaalf man personeel. OOK VOOR HET SPORTFONDSENBAD WAS DE KEUZE .ALWEER SANITAIR VAN LEO MEYERS" (Adv. Ingez. Med.) Woelige uren. De Weensche physioloog dr. Szymanski heeft vijf jaar lang honderdvijftig slapende per sonen bestudeerd en doen bestudeeren. Hij heeft daarbij o.m. vastgesteld, dat de gezonde mensch gedurende een nachtrust van acht uur ongeveer vijfendertig maal van lichaams houding verandert. De klap op de.... band De rubber autobanden worden steeds aan een uiterst scherpe proef onderworpen, ten einde te zien of de band voldoet aan de eischen die men er aan mag en moet stellen. In dat opzicht is dan ook de Amerikaansche uitvin ding van een nieuwe bandentester van be- teekenis. Het toestel bestaat uit een metalen hamer, die met groote snelheid op een opgepompte band valt en daardoor bij normalen luchtdruk de kwetsbaarheid van de band kan vaststellen. De baantjes in Engeland. De mannen in Engeland zijn gelukkiger in het vinden van betrekkingen dan de vrouwen. In het afgeloopen jaar hebben weer 126.500 mannen een baan gevonden, terwijl het aan tal vrouwen dat weer werk vond 8300 was. Honiugkern. Men heeft proeven met golfbal-kernen van honing genomen omdat deze stof niet gauw vergaat en door zijn affiniteit met water niet gauw uitdroogt. Boomworst. In Centraal-Afrika groeit een boom (Kigelia Tinata), die worstboom genoemd wordt. Deze boom die vaak 15 M. hoog wordt, draagt vruch ten die er als worsten uitzien en die dikwijls 90 c.M. lang worden. De burgemeester van een stad zou naar een avondje „voor en door kinderen" gaan. „Je hoeft me niet aan te kondigen," zei hij tegen de dienstbode van het huis waar de partij zou wo/den gegeven. Reeds in de gang hoorde hij stemmen. Op handen en voeten kroop hij naar binnen om de kinderen te verrassen, hinni kend als een paard. Een doodsche stilte viel in. Aan tafel zaten vele gasten aan een diner, die hem met af keer, zelfs vrees aankeken. Het partijtje was in het huis ernaast. Kleine wenken Groente, die groen op tafel behoort te ko men moet zonder deksel gekookt worden, de kleur blijft dan mooier. LE SSEK» AANVANG 10 Lessenclub a. s. Maandag H. KWEKKEBQOM Nieuwe Gracht 98 Tel. 13525 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 782.9 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 748.9 m.M. te VardÖ. en voorspelt: Meest matigen Noordelijken tot Oostelijken wind, Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Uit het Buitenland Bij opheldering wind met vorst uit het Oosten Het gebied van hoogen luchtdruk breidde zich verder naar het Noorden en Oosten uit, terwijl de barometer in Frankrijk en Zwitser land daalde. Onder invloed hiervan draaide de wind op het vasteland naar Noordoost en begon het transport der koude luchtmassa's uit het Oosten naar het Westen. In onze omgeving klaarde de lucht op, in een wijde bocht om ons land bleef de lage bewolking echter nog aanwezig. Volgens de berichten der bergstations zijn alle middelgebergten nog in wolken gehuld met zeer lage temperaturen (Schneekoppe in Silezië min 16 graden Cel sius. 53 c.M. sneeuw). De hooge toppen in de Alpen zijn minder koud en steken boven het wolkendek uit (Jungfraujoch min 13 graden Celsius). Langs den Noordrand van het gebied van hoogen druk trekken nog steeds de warme luchtmassa's van ver op den Oceaan, die de hoogste temperaturen van het waarnemingsgebied op IJsland veroor zaken en op Lapland en tot diep in Finland de vorst verjoegen. Bij de zware bewolking nam de vorst in het Oosten nog niet toe en komt strenge vorst eerst diep in Polen en de randstaten voor. Bij opheldering zal de vorst in het oosten snel toenemen en met de oos telijke winden hierheen worden ge transporteerd. Barometer Stand heden morgen 775 m.M. Vorige stand 772 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. A. FEDERMANN Opticien. Grqote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 18 Januari; Hoogste gisteren 46 F. Laagste heden nacht 35 F. Hoogste heden tot 11 uur 37 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 Januari. Ondertrouwd 17 Januari: G. Martin en J. Blokker; A. M. T. Vallenduuk en E. C. Holzapfel; N. M. Verdel en J. M. Jongens; G. J. Sorgdrager en G. A. M. Smits. Getrouwd 17 Januari: J. Raap en B. Derni- son; H. Prins en R. Metz; W. C. de Jong en A. G. Lameris. Bevallen 14 Januari: A. VerkroostKooij, z.; 15 Januari: H. v. d. ReepKorstanje. d.; 16 Januari: C. HartgerinkTaake. z.; M. S. de Paterv. Driel: R. M. B. van Leeuwen Stephan, d.; H. S. de VrindStootman, d.; 17 Januari: C. A. OuwerkerkStoute, d.; W. v. HemertEltingh, z. Overleden 15 Januari: H. J. Aaltsz, 76 j., Spaarne; C. E. Bijl—Niemann, 80 j., v. Marum straat; D. A. van Abs, 54 j., Van Dortstraat; 16 Januari: M. A. van Bemmelen Guepin, 65 jSpruitenboschstraat. „HET EENVOUDIGE NEDERLANDSCHE RECHTSGEVOEL IS NIET VOLDAAN." Naar aanleiding van het vonnis van het Haagsche Gerechtshof inzake de processen van de Vereeniging voor den Effectenhandel tegen de Koninklijke Petroleum Maatschap pij en de Bataafsche Petroleum Maatschap pij. met betrekking tot den eisch tot beta ling der dollarobligaties op goudbasis, is door een aantal leden van de Vereeniging een adres aan het bestuur gericht, waarin deze leden hun waardeering te kennen geven voor hetgeen de Vereeniging in deze kwestie heeft gedaan. Aangezien door de uitspraak van het Haagsche Gerechtshof aldus deelen de leden in dit adres mede hun rechtsge voel in geenen deele werd bevredigd, ver zoeken zij het Bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel, alles in het werk te stellen, opdat aan het eenvoudige Neder landsche rechtsgevoel meer wordt voldaan. Het adres verwierf eenige honderden hand- teekeningen. DE NIEUWE BRUG OVER DE DELFT. Wij meldden onlangs, dat over de Delft, tegenover de Stuyvesandstraat, een vaste brug zou worden gebouwd, omdat het terrein tus schen de Delft en den spoorweg naar Velsen wordt gereed gemaakt voor bouwterrein. Intusschen is Openbare Werken reeds be gonnen met de werkzaamheden voor dien brugbouw. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis". op Donderdagavond. Een huis en erf te Haarlem aan de Zomer straat no. 17. J. J. G. Bonfrér f 2955. Een huis en erf te Haarlem aan de Gael- straat no. 12. G. Vries f 4810. Een woonhuis met erf te Haarlem aan de Obistraat no. 23. N. P. v. d. Nouland f 4140. Een huis en erf te Haarlem aan de Zijl vest No. 17 E. J. Bruggeman f 7500. Een huls en erf te Haarlem aan de Ael- bertsbergstraat 110. 40. A, Hartkoorn f 34S0., GOEDE EN GOEDKOOPE VOEDING. In aansluiting op hetgeen reeds eerder bekend werd gemaakt, bericht de Ver. K. en O. thans, dat op 22, 23 en 24 Januari a.s. de tentoonstelling van Goede en Goedkoope Voeding, met de daaraan verbonden kook demonstraties, gehouden zal worden in de gewezen II.B.S. voor Meisjes aan de Krocht te Haarlem. De opening heeft plaats Dins dag 22 dezer om 19 uur, terwijl er de andere dagen van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur gelegenheid tot bezoeken bestaat. De kookdemonstraties worden gehouden op Dinsdag en Donderdag van 19 uur af en Woensdag van 14.30 uur af. In de week van 28 Januari verhuist de tentoonstelling naar Heemstede in het Ge zondheidshuis. maar komt weer in Haarlem terug op 5. 6 en 7 Februari a.s. in het club gebouw van de Speeltuinvereeniging Het Oosterkwartier aan de Zomervaart en op 12. 13 en 14 Februari in de school aan de Over- tonstraat. in Haarlem-Noord. Al deze dager- is zij geopend van 1417 uur en van 1921 uur. terwijl de kookdemonstraties plaats vin den de 2 Dinsdagen en Donderdagen van 19 uur af en de beide Woensdagen van 14.30 uur af. De op de tentoonstelling aanwezige maal tijden zijn verzorgd door de drie Haarl. Huis houdscholen, de kookdemonstraties staan onder leiding der kookleeraressen aan deze inrichtingen verbonden en van mej. Frenie, kookleeraar bij het Gemeente-Gasbedrijf. Door de reeds vroeger genoemde medewer kende vereenigingen is op groote schaal be kendheid aan deze actie gegeven, teneinde zooveel mogelijk belangstelling te wekken voor deze zoo bij uitstek actueele demonstra tie. die ten doel heeft de thans dikwijls zoo zware taak van" vele huisvrouwen te helpen verlichten. Het plan bestaat deze zelfde tentoonstel ling met de kookdemonstraties gedurende de tweede helft van Februari te houden in Santpoort, Velsen en IJmuiden. SCHOUWBURG JANSWEG. „Marie Louise". Wegens_ het succes van de voorstellingen van Marie Louise" heeft de directie van den Jansweg-schouwburg besloten van deze re vue-operette noe één orivoering te geven en wel op Zondag 20 Januari. BEVERWIJK Rederijkerskamer „Kennemer- land". Opvoering van „Ketty jokt nooit". De Rederijkerskamer „Kennemerland", de oudste Beverwijksche vereeniging, die vorig jaar niet kon optreden, is dezen winter weer tot nieuw leven gekomen. Donderdagavond werd in het Kennemer Theater de eerste too- neelvoorstelling in dit seizoen door het ver jongde Kennemerland gegeven. Het aantal toehoorders hield een belofte in voor de toe komst en het aloude „Kennemerland" zal uit dezen eersten avond weer voldoende vertrou wen hebben gewekt, om op den opnieuw inge slagen weg voort te gaan. De voorzitter, de heer G. Bakker, die reeds gedurende zoo'n lange reeks van jaren „Ken nemerland" dient gaf zijn vreugde te kennen over het feit, dat de Rederijkerskamer weer in het oude huis was teruggekeerd en verwel komde bij dit feestelijk, gebeuren in de eerste plaats Burgemeester Mr. M. J. J. Scholtens, die door zijn aanwezigheid belangstelling toonde in den arbeid onzer oudste dilettanten- vereeniging. Voor deze uitvoering was de keuze geval len op de Amerikaansche klucht „Ketty jokt nooit", een spel van nonsens, waarmede het auditorium zich niettemin kostelijk heeft ge amuseerd. De inhoud van deze klucht is zoo- als die van alle kluchten, namelijk oppervlak kig en weinig logisch. Het „geval" draait om een hachelijke situatie, ontstaan door de po ging van Ketty, die een „hobby" heeft voor leugentjes en het daarmee zoo bont maakt, dat meneer er voor een jaartje of wat tus schen uit trekt De eenige manier, om meneer weer aan huis te binden is een kind. En een huisvriend is wel zoo vriendelijk een baby uit een of an der zuigelingeninstituut op te scharrelen. Hij scharrelt er zelfs drie op en u begrijpt tot welke verwikkelingen deze baby-invasie moet leiden, wanneer meneer weer boven water komt, om zijn nakomelingschap aan het hart te drukken. De zaal heeft gedaverd van het lachen, hetgeen niet alleen aan den inhoud van het stuk te wijten was. Ook de optreden den hadden in het succes van deze klucht een groot aandeel. De jonge garde speelde deze „Amerikaan" met veel jeugdig vuur en ook met merkbaar plezier. De rolkennis was over het algemeen zeer voldoende. Hier en daar zakte het tempo, dat wel het voornaamste struikelblok van deze kluchten is, wel even, maar als geheel kon de opvoering, mede dank zij de goede regievoering van den heer G. Bak ker. wel bevrediging schenken. Het kwartet, gevormd door Mevr. M. Hof landVellekoop, Mej. C. van Veen en de hee ren Piet Fiège en Ph. Braun droeg, behalve de baby's ook de klucht en deed dit op uitste kende wijze. Dit viertal leverde naast een knappe typeering ook een behoorlijk sluitend samenspel. Ook individueel deden deze Ken- nemerlanders zeer goede dingen. Fiège had een rol, die hem opperbest lag en hij wist de spelmogelijkheden voor zoover aanwezig goed te benutten. Mevr,. Hofland-Vellekoop speel de haar rol als Ketty Harrison met veel ver dienste. De heer Ph. Braun had een goede type gemaakt van Jimmy Scot. Zijn uitspraak be hoeft correctie. De overige leden der bezet ting, die bescheiden rollen vervulden, droegen er veel toe bij om deze opvoering tot een heel goede te maken. De dames T. Grapendaal als Zoé, M. Bol als Miss Petitiction en Joh. Galesloot als Maud, benevens de heeren Reehorst als de ober en Hofland in zijn doublure als politieagent en als huisknecht vervulden op correcte wijze de rollen van het tweede plan. Aan het slot werd „Kennemerland" luide toegejuicht. Een bal onder leiding van den heer Leo Peelen besloot deze welgeslaagde voorstelling. OPTREDEN VAN „DE FLIEREFLUITERS". Donderdagavond had voor een talrijk pu bliek het optreden plaats van de bekende „Flierefluiters" onder leiding van Eddy Walis met medewerking van Alb. de Booy. refrein zanger en Cor Steyn met zijn XX-ensemble, beide orkesten van de V.A.R.A. De avond werd geopend door den heer A. van Groningen, die de aanwezigen namens het bestuur der afdeeling Beverwijk harte lijk welkom heette. Verder deelde spreker mede, dat in de pauze een verloting gehouden zou worden, ten bate van de werkloozenkas en tevens dat een expositie van eenige kunst werken van een Hongaarsch partijgenoot zou plaats vinden. Verder wenschte de heer Van Groningen de aanwezigen een genoegelijken avond, waarop het eerste optreden van de Flierefluiters aan ving. Als eerste nummer werd gegeven „De VARA Marsch" van De Groot, gevolgd door een Rus sische Potpourri van Rossican en zang van Albert de Booy „Onbekende vrouw". Als derde nummer gaven de Flierefluiters nu „Een Wal- senbal", waarop Alb. de Booy zong „Wanneer je jong bent" en „Als vlotte geest" van Strauss. Bij deze nummers werd om de geestige mi miek van Alb. de Booy uitbundig gelachen. Hierna volgden twee vioolsoli door Eddy Walis: „Serenade" van Tosselli en „Czardas" van Monti. Uit het daverend applaus dat hierop volgde bleek wel dat de aanwezigen van deze nummers intens genoten hadden. Tenslotte zong Alb. de Booy met orkest begeleiding nog „Straatliederen-Potpourri" waarna de heer A. de Vries het woord nam. Spr. schetste in het kort de noodzakelijk heid van het aangesloten zijn bij een omroep- vereeniging en de moeilijkheden waarmede de omroep in dezen crisistijd te kampen heeft. Doch wanneer wij allen medewerken dan, zoo zeide spreker, zal het ons vast ge lukken in deze moeilijke tijden stand te houden. Ook deelde spreker mede, dat ter eere van het 10-jarig jubileum van de V.A.R.A., dat op 1 November zal worden herdacht, po 1 Juni 1936 een landdag gehouden zal worden. Na de pauze volgden het optreden van Cor Steyn met zijn XX-ensemble, dat achtereen volgens ten gehoore bracht „Red Mustard" en „Hot Chocolate Soldiers en van Alb. de Booy aan den vleugel begeleid door Vogel met zang „Als ik groot ben lieve moeder". Het behoeft geen betoog, dat de talrijke aan wezigen zich uitstekend amuseerden en dat zij de medewerkenden aan dezen vroolijken avond vele malen daverend hebben toege juicht. Verstrekking van gehakt in blik. De Instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon schrijft ons: Met ingang van 21 Januari zal een aanvang gemaakt worden met de distributie van gehakt in blik tegen den prijs van 35 cent per K.G. De aflevering van gehakt in blik mag al leen plaats vinden aan hen, die vooraf 2 bus sen rundvleesch hebben afgenomen. Ieder die dus gehakt in blik wenscht te koo- pen, zal moeten aantoonen reeds twee blikken rundvleesch afgenomen te hebben. Ten be wijze daarvan moeten bij aankoop van een bus gehakt twee etiketten van vleeschbussen worden overgelegd. Bovendien moet bij aankoop van gehakt een gewone rundvleeschbon worden ingeleverd. Er mag geen vleesch- of gehakt in blik worden afgeleverd zonder bon. Deze gehakt-verstrekking is alleen geldig voor Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. ,,'T BLAUWE KRIJTJE" IN DE KAMPIOENSCOMPETITIE. Door het uitvallen van de B. V. „No. 1" te IJmuiden is onze plaatselijke B. V. ,,'t Blau we Krijtje" aan gewezen om met de navol gende vereenigingen 't Kampioenschap van Nederland klasse D te verspelen: B. C. „Rembrandt" te Amsterdam. B. V. „De Oranjezaal" te Enkhuizen. B. C. „Tivoli" te Utrecht. B. V. „1923", te Groningen. B. V. „N.A.O." te Tilburg. B. V. „A. B. C." te Vlissingen. B. V. „Dordrecht" te Dordrecht. 's-Gravenhaagsche B. C. H te Den Haag. Hiervan zal ,,'t Blauwe Krijtje" tezamen met „Rembrandt' en „De Oranjezaal" een halve competitie spelen om een plaats in den eindstrijd. Deze wedstrijden zullen verspeeld worden te Haarlem tusschen 1 Febr. en 15 Maart. Waarschijnlijk zal „t Blauwe Krijtje" met het navolgende team deelnemen nl. de hee ren Th. v. Noort, P. J. A. Langendijk, W. v. d. Lem en G. Landaal. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden _,raanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge en Kanariezaad f 7.50; Gerst (chevalier) en Wintergerst f 5.50; Haver en Paardeboonen f 6.50; Duiveboonen f 8; Bruine boonen f 11.50 Groene erwten f 9.75; Vale erwten en blauw- maanzaad f 14.50; geel mosterd en karwij- zaad f 19.50 Alles per 100 K.G. AANBESTEDING. De bouw van drie woningen onder één dak aan de Manegelaan hoek Stationsweg te Hoofddorp, voor rekening van mej. de wed. Stolk aldaar (architect C. v. Damme) is ge gund aan de aannemers Jos. Robijn en Gebr. Överbeek alhier voor de som van f 7300. AANGEHOUDEN. Door de politie werd Donderdagmiddag aangehouden en naar Hoofddorp overge bracht een tweetal mannen, als verdacht van poging tot diefstal bij een landbouwer aan den Spieringweg alhier. AGENDA VRIJDAG 18 JANUARI Stadsschouwburg: Opera Italiana. „La Bo hème" 8 uur. Ged. Oude Gracht 104: Lezing ir. J. D. J. Waardenburg. 8.15 uur. Café Restaurant Brinkmann: N.Z. Holl. Trammaatsch. Verg. houders van schuldbrie ven. 3.30 uur. Palace: „Een vrouw, een vriend, een lied." Tooneel: Willy Astor Comp., dansfantasieën. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen". 2 30, T en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zonen van een va der." Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Tuolandot, prinses van China." Tooneel: Gonjou-Bros, romance in porcelein. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 19 JANUARI Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too neel. „Madame Sans-Gêne". 8 uur. Kinderoperette „Bruintje Beer en Wim Das"- 2 uur. Cabaret La Gaité. Raaks: Groot nachtfeest. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dea avonds.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2