De Mollisons zoeken werk. Walvischjacht. Het ijkste 52e 'Jaargang No. 15823 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 24 Januari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: F. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOWL ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p, maand 0.22, p. 8 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buiten spaarne 12 Telefoon No»-: Directie 13082 4 Hoofdredactie 15054 4 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 4 Administratie: 10724, 14825 4 Postgiro 38810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, ADVERTENTïëN: 1—5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- 0i Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger 130.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. De Haarlemsche objecten voor het Werkfonds. 228.300 uitgetrokken. Aan het tweede driemaandelijksch ver slag van het werkfonds 1934, loopende van 15 September tot 15 December 1934 wordt het volgende ontleend: Verschillende Rijkswerken, waarvan het werkfonds van den minister van Waterstaat de bestekken heeft ontvangen, zijn reeds zoo ver door het bureau behandeld, dat binnen zeer korten tijd aan de ministerieele commis sie voorstellen ten aanzien van de arbeids voorwaarden zullen worden gedaan. Hierbij behoort o.m. een weg in den Haarlemmer meer. De Haarlemsche objecten. Door de gemeente Haarlem werden onder meer de volgende projecten bij het werk fonds ingediend: Verbetering Verwulft, raming f 36.700; brug Z. B. Spaarne, raming f 172.000; eïectrificatie Catherijnebrug, raming f 19.600. De door het bestuur aan de ministerieele commissie voorgestelde loonen werden goed gekeurd. De verdere gang van zaken is afhan kelijk van de financieele regeling, welke tus- schen de regeering en de gemeente getroffen moet worden. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur alhier aanbesteed: het onderhoud van wegen en vaarten tusschen de zes Noord- Hollandsche steden gedurende 1935, in vier perceelen. Het laagst werd ingeschreven: voor perceel I door de firma Valentijn en Mol, Monninkendam, f 14.178; voor perceel II door Van Essen, te Halfweg, f 6993; voor per ceel III door de firma Kraaij en De Koning Edam, f 7125; voor perceel IV doro J. Ooms Avenhorn, f 4734. Verder werd aanbesteed: het verbreeden van den oprit aan het oostelijk einde van den weg langs de Noordervaart in de Scher- meer, benevens aanbrengen gewalste fun deering en deklaag' van teersteenslag of een ander gelijkwaardig materiaal voor het rij wielpad langs dien oprit en voor de rijbaan en het rijwielpad in een gedeelte van den weg door den Eilandspolder, behoorende tot den weg OmvalSchermerhorn—De Hulk, in de gem. Schermerhorn, met bijkomende wer ken. De laagste inschrijving was van J. Ooms, Avenhorn, vor f 30.900. VERGADERING EN VOORDRACHT VOOR DE NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Op de Woensdagavond gehouden jaarverga dering der Nederl. Natuurhistorische Vereeni- ging, afd. Haarlem en Omstreken, las de se cretaresse, Mej. W. J. van der Velden het jaar verslag voor. Hieruit bleek dat 1934 voor de afdeeling een goed jaar genoemd mag worden, waarin het ledental zelfs de 300 overschreed. Er waren zes ledenbijeenkomsten, waarop be langrijke lezingen werden gehouden. Er wer den 21 excursies gehouden. Na het financieel verslag van de penndng- meesteresse, Mevr. Reigersman-Vollgraff, kwam aan de orde de bestuursverkiezing, waarbij het aftredend bestuurslid, Jan P. Strij- bos, bij acclamatie werd herkozen. Na de pauze gaf de heer G. Gerbrands een uiteenzetting over de geslachten Pinus, Pi- cea en-Abies. Hij noemde de verschillen en de overeenkomsten tusschen de drie geslachten, die alle tot de Naaktzadigen behooren, en alle z.g. kegeldragers zijn. De heer Beunk, de tweede-prijswinnaar in den fotowedstrijd der Ned. Natuurhistorische Vereeniging toonde zijn prachtige foto's, o.a. van jonge ransuil, kerkuil, kluut en stern. Schoolhoofd veroordeeld. Wegens oplichting en beleediging. AMSTERDAM. 24 Januari. (V. D.) Het ge rechtshof deed heden uitspraak in de ge ruchtmakende zaak tegen het hoofd der Muloschool te Medemblik, den heer E„ ver dacht van oplichting en beleediging. Het hof achtte evenals de rechtbank te Alkmaar op lichting bewezen en veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf, Voorts werd het schoolhoofd ter zake be leediging van den burgemeester van Medem blik veroordeeld tot een geldboete van f 100 subs. 40 dagen hechtenis. Kampong door vuur vernield. Hulpactie voor de daklooze inwoners. BUITENZORG, 24 Januari, (Aneta). De dienstdoend Gouverneur van Sumatra's Oost kust seinde aan de regeering, dat brand uit gebroken is in de kampong Mesdjid. gelegen in de on derafdeel ing Laboehanbatoe. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. 86 pintoes zijn afgebrand, nagenoeg niets is gered. Hier van was niets verzekerd. De schade wordt voorloopig geschat op f 40.000 a f 50.000. De oorzaak is vermoedelijk onvoorzichtig heid. Door het Binnenlandsch Bestuur wer den de noodige maatregelen, o.a. in verband met het geven van onderdak aan de slacht offers, getroffen. De voedselvoorzining loopt mede dank zij de hulp van particuliere zijde, voorloopig geen gevaar. De Ziekenfondsen en de crisis. Een belangrijke verbetering der regeling. Wij hebben den afgeloopen zomer uitvoerige medeelingen gedaan over een crisisregeling voor leden der Haarlemsche Ziekenfondsen. Deze kwam in groote trekken hierop neer, dat de werklooze leden minder contributie behoef den te betalen. De gemeente nam 1/3 voor haai- re kening en de ziekenfondsen eveneens, zoodat zij zelf slechts 1/3 behoefden op te brengen. Deze regeling werd indertijd getroffen om dat het ongewenscht werd geacht, dat vele werkloozen door firiancieelen nood gedwongen zouden bedanken voor de ziekenfondsen. De regeering verleende haar medewerking door aan de gemeenten toe te staan die tegemoet koming te geven buiten de rijkssteunregeling. In de praktijk is het evenwel wenschelijk gebleken in de getroffen regeling eenige wij zigingen te brengen. Eerst vielen de werkloo zen die een kasuitkeering kregen buiten deze gunstige bepaling. Zij moesten dus hun volle contributie aan de ziekenfondsen opbrengen. Dit werd onbillijk gevonden omdat meestal die kas-uitkeering niet belangrijk hooger is dan 't gewone steunbedrag, ja 't zelfs voorkomt dat zij daaronder blijft. Nu is voor de toekomst bepaald, dat de werk loozen die kasuitkeering krijgen ook onder de Crisisregeling voor de Ziekenfondsen vallen als hun uitkeering niet meer dan 3 gulden hooger is dan het steunbedrag waarop zij aanspraak zouden hebben als zij uitgetrokken waren en dus hun uitkeering van den Werkloosheids- dienst of Maatschappelijk Hulpbetoon zouden ontvangen. Natuurlijk wordt bij die bereke ning ook de bepaling van de gezinsinkomsten toegepast. Deze wijziging is reeds door het Haarlem sche gemeentebestuur en de besturen der zie kenfondsen aanvaard, zoodat deze verandering al in werking treedt. Er zijn evenwel ook nog besprekingen ge voerd over eenig andere wijzigingen. Tot heden moest een werklooze 3 maanden steun genoten hebben om overgeboekt te wor den naar de crisisregeling voor de contributie voor ziekenfondsen. Die bepaling wil men la ten vervallen, zoodat onmiddellijk bij werk loosheid de verminderde contributie in wer king kan treden. Wel blijft de bepaling be staan, dat voor de crisisregeling alleen perso nen in aanmerking kom.en die ten minste een jaar bij een ziekenfonds ingeschreven staan. Tot nu toe konden allfeen werkloozen die na September 1932 voor een ziekenfonds bedankt hadden zich weer laten inschrijven om in aan merking te komen voor de verlaagde premie. Dien termijn wil men nu vervroegen tot 1 Ja nuari 1932. De besturen der ziekenfondsen hebben zich ook met deze wijzigingen accoord verklaard. Zij kunnen evenwel pas ingevoerd worden als ook het gemeentebestuur daaraan zijn goed keuring hecht. Door het aanvaarden van deze verbeteringen in de crisisregeling voor de werklooze leden hebben de ziekenfondsen zich opnieuw een be langrijke financieele opoffering g6troost. Elk werkloos lid kost hen namelijk geld, want zij ontvangen immers slechts 2,3 van de gewone contributie (1/3 van het lid en 1/3 van de ge meente). Wel dragen ook de doctoren en apo thekers die bij de ziekenfondsen aangesloten zijn ook wel een gedeelte van het te derven derde deel der contributie, maar er blijft toch nog een flink percentage over dat op de ex ploitatie der fondsen drukt, Daaraan gaan vrij groote bedragen weg, omdat het aantal le den dat onder de crisisregeling valt veel groo- ter is dan eerst gedacht werd. Bij één fonds vernamen wij, dat de uitbreiding van dit aan tal crisis-leden sinds een half jaar wel 100 pet. bedraagt. Velen die zich vroeger hadden laten schrappen hebben zich weer als lid aangemeld om van de gunstige bepalingen te profiteeren. Na Haarlem ook Heemstede. Maar behalve de fondsbesturen brengt ook de gemeente Haarlem voor de werkloozen be langrijke offers. Door samenwerking wordt hier inderdaad mooi werk tot stand gebracht. Het gemeentebestuur van Heemstede heeft met de Haarlemsche ziekenfondsen thans de zelfde regeling getroffen als te Haarlem gold. Voor de te Heemstede wonende leden van deze Haarlemsche fondsen betaalt de gemeente dus sinds 21 Januari van dit jaar 1/3 der contri butie. Het gerucht gaat, dat ex-koning Alfonso van Spanje en zijn gemalin, Ena van Batten- berg, zich zullen laten scheiden. Aanleiding tot het gerucht is het feit, dat de koningin zich niet in de woonplaats van Alfonso op houdt en niet aanwezig was bij het huwelijk van haar dochtre Beatrice. In het hoofdkwartier van de vrouwelijke ar chitecten in Londen, een zolderachtig vertrek in lichtroode tinten, hebben Amy en Jim Mol- lison betoogd dat recordvluchten geen nut meer hebben. Een adellijke dame in een stroomlijn-jurk, roode handschoenen en een parelsnoer, groot genoeg voor een honden ketting, leidde een klaarblijkelijk gedesillu sioneerde Amy Mollison in. Amy stond voor een microphoon en achter een Kerstboom van papier maché en klaagde dat er geen re clame meer te halen was uit record-vluchten. In die woorden lag een volmondige erkenning van den aard van haar beroep, dat is: opzien barende dingen te doen met een vliegtuig en de faam, welke zij aldus om haar persoon ver gaart, om te zetten in inkomen door haar naam en oordeel te geven voor verkoopsarti- kelen. Amy („call me Jimmy", heeft zij in voor spoediger tijden aan het publiek gevraagd, maar men kan haar niet langer Jimmy noe men omdat dit verwarring zou geven daar haar man Jim heet, en om zijn klein postuur licht Jimmy zou kunnen heeten), Amy treur de met zooveel woorden dat men geen fortuin kan maken uit een bedrijf dat opgehouden heeft publiciteit te verschaffen. Amy en Jim houden thans vluchten der verbeelding. De vliegtuigen der toekomst zullen volgens hen en zij zijn niet de eenigen die zoo denken hermetisch gesloten compartimenten zijn, die stratosferische banen zullen kiezen en zullen voortsnellen, met hun bestuurders en reizigers knus in het goed van aardsche lucht voorziene interieur, met de snelheid aan de omwenteling der aarde Jim Mollison stond ook eenigen tijd te pra ten tusschen de microfoon en den kunst- Kerstboom. Het was de bedoeling dat hij voor de spanning van het debat de stellingen van zijn vrouw zou bestrijden. Zijn gedachtengang was niet zoo uitgesproken commercieel als die van zijn vrouw, hetgeen in orde is bij de overheerschende opvatting dat de man minder praktisch elke man minder praktisch is dan de vrouw. Jim meende dat er nog wel wat te doen was op het gebied van record vluchten ten behoeve van de ontwikkeling der aviatiek en de oplossing van alsnog hache lijke problemen die in- het bedrijf bleven rij zen. Daar was b.v. de vraag hoe zwaar de la ding' kon zijn, welke een vliegtoestel onder verschillende omstandigheden kon dragen. De vraag was wel theoretisch beantwoord maai de praktische bevestiging van de juistheid van het antwoord was nog slechts matig ver schaft. Hij haastte zich echter, als trouw en redelijk echtgenoot te verklaren, dat de ar gumenten van zijn vrouw veel logischer wa ren dan de zijne en dat hij het feitelijk met haar eens was. Beiden legden grooten nadruk op de duurte van de recordvliegerij. „Een vliegtuig is een verschrikkelijk kostbaar ding", vond Amy; en haar schatting van de waarde van champagne kan niet hooger zijn dan die van de waarde van benzine. En Jim hoopt dat hij „een onverwacht rijk man zal vinden die mij een vliegtuig zal verschaffen"voor de bestorming van de stratosfeer en voor een snelheidswedstrijd met het zonlicht. Als deze vlucht der verbeelding in de daad kan worden omgezet dan zal men nader zijn ge komen tot die nog stoutmoediger vlucht der verbeelding, welke is aangeduid in het. rijmpje: There was a young lady called Bright, Whose movements were quicker than light. She went out one day in a relative way And returned on the previous night. De woordenlijst-commissie geïnstalleerd. België bindt zich niet. Naar eenheid in de spelling. Woensdag heeft de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen in het ge bouw van zijn departement de commissie ge ïnstalleerd, die in verband met de vereen voudiging van de schrijfwijze van de Neder- landsche taal is benoemd met de opdracht, een officieele woordenlijst samen te stellen ter vervanging van die van De Vries en Te Winkel. Lid en voorzitter dezer commissie is dr. C. B. van Haeringen, leeraar aan een Gemeen telijke Hoogere Burgerschool te 's-Graven- hage. Verder zijn leden dr. H. J. M. Ende pols. rector van 't Gemeentelijk Gymnasium te Maastricht, dr. J. van Mierlo. hoogleeraar aan het Onze Lieve Vrouwe-college te Ant werpen en dr. R. Verdeyen, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Luik. Als secretaris fungeert dr. H. E. Buiskool, te Amsterdam. Bij de installeering waren tegenwoordig de Belgische gezant, de heer Maskens, en de heer Baert, secretaris bij de Belgische lega tie. De minister van Onderwijs, mr. H. P. Mar- chant, heeft de commissie toegesproken. Het verheugt mij bijzonder, aldus spr., dat de Belgische regeering beide taalkundi gen van grooten naam uit onze Zuidelijke taalbroeders heeft bereid gevonden om deze commissie te maken tot het symbool van de samenwerking, die wel eens, ten onrechte, is ontkend. Met feiten is te bewijzen dat de Nederlandsche regeering nimmer de bedoe ling heeft gehad, het Belgische volk te ver rassen met een voldongen feit. De Belgische gezant, de heer Ch. Maskens, dankte voor de vriendelijke woorden. Maar toch moet ik verklaren, dat deze medewer king geen verbintenis insluit van wege clr Belgische regeering in zake het aanvaarden en het invoeren van de hervormde spelling. Het voorbehoud dat dienaangaande vroeger gemaakt werd. blijft steeds van kracht. Dr. Van Haeringen. de voorzitter der com missie beantwoordde de rede van den mi nister. Hij zeide o.m.. dat de commissie geen revolutionnaire besluiten zou nemen. (Uit Genève wordt bericht, dat een internationale conventie voor beperking van de walvischjacht van kracht is gewordengeteekend door 19 landen, 10.0. Nederland, om het geheel verdwijnen van deze diersoort te vermijden.) Het is met den walvisch een heel vreemd geval, Het dier is geen visch en leeft niet op den wal, Maar dat 's maar een kwestie van naam en 't is vast, Een mensch heeft ook dikwijls een naam, die slecht past. Op walvisch wordt druk door de menschen gejaagd, Al wordt dan zijn vleesch niet voor voedsel gevraagd. Terwijl voor zijn huid en collectie balein. Ook nou niet bepaald zooveel afnemers zijn. Toch doodt men er wel veertigduizend per jaar, Een machtige voorraad van vleesch bij elkaar, Maar tevens een groote hoeveelheid aan traan. En op deze laatste stof komt het juist aan. Nu wordt uit Genève de wereld gemeld. Dat aan deze jacht paal en perk wordt gesteld. Want als men op deze schaal voort was gegaan, Dan ware het gauw met den walvisch gedaan. En dat kan de mensch in zijn mildheid niet zien, Wanneer er geen walvisch meer bleef bovendien, Dan zou ook tenslotte de kostbare traan, Niet meer tot de diensten der menschheid meer staan. Wanneer dus de walvisch uw vischlusten wekt, Is 't goed, dat u niet naar de poolzee vertrekt, En nog niet het geld voor 't harpoenkanon geeft, Voordat u een acte voor walvischjacht heeft, 'k Weet niet wat de walvisch zelf denkt van 't convent. Als 't meer gaat, is hij in 't besluit niet gekend, Maar 'k hoop, dat zijn leven er beter door wordt. Doordat hij voortaan zooveel traan niet meer stort, En vroolijk in zeeën van traan zich weer baadt, Voordat hij dit traandal als zee zoogdier verlaat. P. GASUS. Chineesche stellingen een vollen dag beschoten. Japansch-M andsjoerijsche aanval met pantserwagens en vliegtuigen Offensief wordt voortgezet. LONDEN, 24 Januari. De Lon- densche ochtendbladen maken uit voerig melding van de gevechten tusschen Japansche en Chineesche troepen in Oost-Tsjahar. Volgens de berichten der Engelsche correspon denten te Peking heeft Dinsdag avond een met veel auto's. 20 stuk ken veldgeschut, 20 pantserwagens en 4 bombardementsvliegtuigen uit geruste strijdmacht van 2000 man, bestaande uit Japansche en Mands- joerijsche soldaten, den aanval, die zich voornamelijk richtte op de ste den Toengsjatze en Toesjikau. op de Mongoolsche provincie Tsjahar ge opend. Deze stad ligt aan een belangrijken ver keersweg bij den Grooten Muur. De vleugels der aanvallende troepen waren ongeveer veertig kilometer van elkaar verwijderd. Woensdag bij het aanbreken van den dag wierpen vliegtuigen bommen op de Chinee sche stellingen en tegen den middag volg de een hevige beschieting, bij welker ver loop 70 granaten binnen den Grooten Muur terecht kwamen, waarna de infanterie tot den aanval overging. Bij het vallen van de duisternis werd de aanval gestaakt. De Jaoansche militaire attaché te Peking, overste Takahashi verklaarde desgevraagd, dat de veldtocht zal worden voortgezet „zoo lang het noodig is". De Chineesche strijdkrachten welker ver liezen onbekend zijn, staan onder bevel van den gouverneur der provincie Tsjahar, Soeng Tsjen Yoeang. Te Peking vond een ijlings bijeengeroepen conferentie plaats tusschen generaal Soeng Tsjen Yoeang en den minis ter van oorlog generaal Ho Ying, waarvan '-et resultaat nog niet bekend is. MOEKDEN 24 Januari (Reuter) De op- marsch der Japansche troepen in de rich, ting van den Grooten Muur naar Koeyan en Toesïkau wordt voortgezet. De Chineesche ■roepen zouden zonder een schot te hebben gelost hun stellingen ontruimd hebben. De vertegenwoordiger der Japansche militaire Bij den Chineeschen Muur heeft een bombar dement door Japansch geschut plaats gehad. pag. 4 In België dreigt een algemeene staking van de mijnwerkers. pag. 4 Afdoende bescherming tegen gasaanvallen is onmogelijk. pag. 3 Er is f 228.300 voor de Haarlemsche objecten van het werkfonds. pag. I Een belangrijke verbetering van de Zieken fondsregeling. pag. 1 De heer Loet C. Barnstijn heeft groote plan nen voor stichting van een filmcentrum nabij den Haag. pag. 3 De diefstal van tien mille uit een auto te Rot terdam blijkt gefingeerd te zijn. pag. 3 Tarwe en peulvruchten zullen in 1935 minder steun krijgen. oag- 3 Het Nederlandsch Elftal wint van Queens Park Rangers met 41. pag. 9 De Zwaluwen hebben den wedstrijd tegen de Roode Duivels gewonnen. pag. 9 De avonturen van professor Nimbus. pag. 2 Bekende Haarlemmers: Mej. W. G. van Vliet. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. Van onzen Londenschen correspondent: Britsch Allerlei. pag. 4 J. II. de Bois: Herinneringen aan Simon Maris. pag. 6 De Mollisons zoeken werk. pag. 1 J. B. Schuil: Lezing van Leo Straus. pag. 6 II. G. Cannegieter: R. K. Haarlem's Gemengd Tooneel „Thalia". pag. 9 Voor de vrouw pag. 10 Sport in 't kort. pag. 9 missie te Moekden zou geweigerd hebben ver klaringen over het doel der Japansche op- marsch te geven zoolang de opmarsch niet beëindigd is. In Japansche politieke kringen wordt echter ontkend, dat de Japansche en Mandsjoerijsche Kalchan zouden bezetten. LONDEN. 24 Januari (Reuter). Uit Peiping wordt gemeld, dat he tin den afgeloopen nacht in het gerechtsgebied in de provincie Tsjahar rustig is gebleven. TeT Peiping zelf doen echter de onrust- barendste geruchten de ronde over de ver dere Japansche plannen. Aangezien de Chineezen echter niet voor nemens zijn tot een tegenaanval over te gaan gelooft men niet dat de toestand ernstig verscherpt zal worden. Herinnering aan Hirota's rede. In Chineesche kringen is men ten zeerste verontwaardigd over het optreden van Japan en men vergelijkt met bitterheid de vrede lievende rede van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Hirota met het op treden van het Japansche leger dat zich klaarblijkelijk aan alle controle van de re- regeering heeft onttrokken. DAIREN. 24 Januari (Reuter) De Ja- papsche militaire autoriteiten hebben erkend dat de Japansche troepen zijn opgetreden om de Chineesche troepen uit Jabol te verjagen. De Japanners zullen zoo noodig hun ope raties tot achter den Chineeschen Muur ver volgen. De Japanners beschuldigen de Chineezen, dat zij niet hebben voldaan aan hun belofte de Chineesche troepen uit Mandsjoekwo terug te trekken. De Japansche militaire attache van de legatie te Peking deelt mede. dat bij den aanval op de versterkingen nabij Tsjao Tsjang een officier en een soldaat zijn gesneuveld en een officier en vier manschappen zijn ge wond. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat de Chineezen Koe Ysan hebben ontruimd. China protesteert. PEKING, 24 Januari. (Reuter). De Chinee sche militaire autoriteiten hebben bij den chef der Japansche militaire missie, overste Natsois. geprotesteerd tegen den opmarsch der Japansche troepen in de Chineesche pro vincie Tsjahar en verklaard dat deze mili taire actie een grove schending is van de In 1931 te Tangkoe onderteekende wapenstil standsovereenkomst tusschen Japan en China Wie is de srelulddge? De bezitter van lot No. 718 is een zeer be nijd mensch geworden, omdat heden op zijn nummer de honderdduizend in de Staats loterij is gevallen. BUITENGEWONE ZITTING PROV. STATEN De Prov. Staten van Noord-Holland komen in buitengewone zitting bijeen op Dinsdag 5 Februari a-s. te half 12. Dan wordt aan de orde gesteld een brief van Ged. Staten aan de leden van Prov. Sta ten. inzake de salai-isherziening der provin ciale ambtenaren.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1