MAGGIS AROMA VRIJDAG 25 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Nasleep van een vervalschings- affaire. Vier mannen te Rotterdam gearresteerd. Zij gaven valsche honderd gulden biljetten uit. Afkomstig uit een Antwerpsche fabriek. De Centrale recherche te Rotterdan^aeeft '4 mannen aangehouden in verband mfl het uitgeven van valsche bankbiljetten v^T 100 gulden. Deze zaak heeft zich als volgt toege dragen: Verleden week heeft een bewoner van den linker Maasoever een caféhouder, wien hij nog een bedrag schuldig was, betaald met een biljet van 100 gulden, waarvan hij nog een belangrijk bedrag terug ontving. Een paar dagen later merkte de caféhouder dat het bankbiljet valsch was. Hij ging naar zijn klant, den 46-jarigen H. G. v. U. en vroeg zijn geld terug. Van U. antwoordde: ,.Geef mij dat biljet van 100 gulden terug, ik heb het van iemand gekregen waarop ik het wel verha len zal dan zal ik binnenkort wel terugbeta len." Vergeefs wachtte de caféhouder eenige dagen op de terugkomst van van U. Hij is toen voor de tweede maal naar hem toe ge gaan en heeft hem gedwongen met hem in een auto te stappen en naar de politie te rij den. Op het politiebureau aan den linker Maasoever was toen juist een tweetal recher cheurs, die van de kwestie van het valsche bankbiljet hadden gehoord en op onderzoek uit waren. Van U. werd aangehouden en mee genomen naar het hoofdbureau. Onderweg heeft .hij het valsche bankbiljet den recher cheurs overhandigd. Bij het verhoor op het hoofdbureau zeide hij, het bankbiljet zelf te hebben ontvangen van een zekeren W. J. G., 39 jaar oud, en een goede bekende van de po litie. Deze man werd ook aangehouden. Het bleek dat beide mannen geweten hebben dat het biljet valsch was en dat van U. het voor G. zou uitgeven, waarvoor hij dan 25 gulden zou ontvangen. Inderdaad heeft hij deze 25 gulden van G. gekregen. Toen de caféhouder de valschheid ondekt had, was van U. weer naar G. gegaan om de zaak in het reine te brengen. Deze wilde daar niet toe overgaan, daar hij zeide het van een derde man te hebben ontvangen van wien hij ook een commissie loon voor de uitgifte had ontvangen. De derde man werd ook aan gehouden. Het is de 34-jarige chauffeur H. W. D. Deze man was ook in het bezit van een biljet van 100, dat valsch was. Een onbe kende had hem dit gegeven bij de betaling van een autorit. Ten slótte hield de politie nog aan den 36- jarigen K. v. d. W. Deze is in Juli van het vo rig jaar ook aangehouden in verband met het uitgeven van valsche bankbiljetten van 100 gulden. Men heeft nl. in den zomer in Limburg en Brabant verschillende van deze biljetten in beslag weten te nemen en eenige arrestaties weten te verrichten, die verband hielden met de destijds gemelde vervalschin- gen van biljetten van 100 gulden. Toen is ook het fabriekje waar deze biljetten vandaan kwamen in Antwerpen ontdekt, gelijk even eens destijds gemeld. Van der W. heeft men toen in Rotterdam aangehouden, daar hij verdacht werd medeplichtig te zijn geweest aan dit complot, maar men heeft hem wegens gebrek aan bewijs weer moeten vrijlaten. Thans meent de politie voldoende aanwijzin gen te hebben om hem te doen vervolgen. Vast is komen te staan dat de twee biljetten van 100 gulden die thans in beslag zijn ge nomen ook afkomstig zijn uit het fabriekje in Antwerpen. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet De vier arrestanten zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. INLICHTINGEN OVER GEMEENTELIJKE SALARISSEN Naar aanleiding van in de pers verschenen berichten, als zou minister De Wilde aan de gemeentebesturen verzocht hebben, hem een opgave te verstrekken van de tegenwoordige salarissen, toelagen, kortingen enz., benevens van het aantal ambtenaren, werklieden e.a. in gemeentedienst, wordt van bevoegde zijde me degedeeld, dat zulk een verzoek uitsluitend die gemeenten betreft, welker bijzondere fi- nanciëele omstandigheden daartoe aanleiding geven. PAUSELIJKE INTERNUNTIUS GAAT GOED VOORUIT. De toestand van den pauselijken internun tius Mgr. Schioppa is thans goed vooruit gaande. Onverantwoordelijke manoeuvre van chauffeur. Botsing het gevolg. Een zwaar en een lichtgewonde. Omstreeks half vijf had Donderdagmiddai op den Nieuen Rijksweg onder de gemeente Overschie een ernstig ongeluk plaats, waarbij een persoon ernstig en een tweede licht gewond werd. Aan de rechterzijde van den weg stond een vrachtauto. Geheel onverwacht wilde de be stuurder van den wagen, zonder dat hij daar toe een teeken had gegeven, gaan draaien. Achter de vrachtauto kwam een personen auto aanrijden, bestuurd door den heer C. J. Langenberg, met een snelheid van onge veer zestig kilometer. Toen de bestuurder de vrachtauto plotseling voor zich zag, remde hij krachtig en wilde hij omhalen, hetgeen ech ter niet mogelijk was door het verkeer van den tegenovergestelden kant. De wagens bot sten tegen elkaar en werden van voren ge heel ingedrukt. De heer L. kreeg verwondingen aan gelaat en handen; hij kon ter plaatse worden verbonden. De naast hem zittende kantoorbediende v. d. Linde ging met het hoofd door de voorrruit. Ernstig gewond is hij per Roode Kruis-auto naar een der zieken huizen te Rotterdam vervoerd. De vrachtauto is door de politie in beslag genomen. De chauffeur van dezen wagen kwam met den (Schrik vrij. Kansen van onzen Narcissen- uitvoer. Amerika zal heroverd moeten worden. Men hoede zich voor overdreven optimisme. Het bestuur van de Vereeniging „De Nar cis zendt ons een artikel toe naar aanleiding van de beschikking van den Amerikaanschen minister tot opheffing van de beschikking van de invoerbelemmeringen voor narcissen van af 15 December 1936, waaraan wij het vol gende ontleen en: ,Men hoede zich voor overdreven voorstel lingen ten opzichte van de te verwachten af te nemen hoeveelheden. De Amerikaansche af nemers staan niet bepaald te wachten op den wederinvoer van Hollandsche narcissen. Het is sinds 1925 verloren terrein, hetwelk lang zaam herwonnen moet worden. Niet ernstig genoeg kan gewaarschuwd worden tegen te sterke opdrijving van prijzen van narcissen. Ernstig moet rekening gehouden met het feit, dat er meer geteeld wordt dan de wereld markt op kan nemen. Een der oorzaken daar van is geweest, dat de Engelsche narciskwee kers zich er ook meer op hebben toegelegd om aan de vraag naar narcissen in dat land te voldoen. Engeland kan een ontzaglijke voorraad plantmateriaal leveren, maar is door de kweekwijze betrekkelijk gelimiteerd in den leverbaren voorraad. Een kleine ver- ;rooting van de vraag naar narcissen in En geland zal tot gevolg hebben, dat in Hol land bijna geen surplus overblijft. De valuta hebben wij echter tegen en een belangrijke stijging der prijzen in Nederland zal de export naar Engeland doen verminderen". Met voorzichtigheid zoo wordt verder be toogd dient gehandeld te worden. Het af zetgebied in Engeland moet behouden blijven, zoo mogelijk vergroot worden, maar aan den anderen kant moet men zich gereed maken om over twee jaar aan Amerika te leveren wat daar met winst te verkoopen is. Om dat te kunnen bereiken zal noodig zijn een teelt verruiming. De Ned. Sierteeltcentrale zal moe ten toestaan, dat op de thans bestaande teeltbewijzen een eenigszins grooter oppervlak met narcissen geteeld mag worden. Die ver meerdering zal niet meer dan 10 pCt. mogen bedragen. Er is noodig een geordend bedrijf, met goede controle op den gezondheidstoe stand van het te kweeken product. Voor alles is het noodig, dat van nu af aan de narcissen-kweekers de ziektebestrijding ernstig ter handnemen. De vereeniging ,De Narcis" zal in samenwerking met den plantenziektenkundigen Dienst een scherp doorgevoerde controle uitoefenen. INLEVERING VAN RUNDVEE EN TEELT BEPERKING. Hoewel sedert 12 November j.l. reeds onge veer 90.000 runderen door de Nederlandsche Veehouderij centrale zijn afgenomen, werd tot heden nog niet door alle veehouders gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot leve ring van runderen aan de Nederlandsche Vee houderijcentrale. Gelijk reeds eerder is bekend jemaakt, zal na 1 April a.s. de gelegenheid niet meer aanwezig zijn runderen ter levering op te geven. Heeft op dezen datum de opgave nog niet plaats gevonden, zoo zal aangenomen worden, dat de betrokken veehouder er de voorkeur aan geeft, dat de toewijzing van kalveren 1935 wordt verminderd met het aantal niet gele verde dieren. Deze toewijzing zal thans spoedig kunnen plaats hebben. Het aantal der runderen, dat op het oogenblik der toewijzing nog niet in geleverd is, zal voorloopig worden afgetrokken van het aantal toe te wijzen kalveren. Al naar jelang de levering plaats vindt, zal de toewij zing dan worden aangevuld. Het is echter van belang, dat men reeds dadelijk in het bezit komt van de definitieve toewijzing. Aan rund veehouders, die nog geen of nog niet voldoende runderen hebben geleverd, wordt derhalve aangeraden, de runderen, welke zij nog wen- schen te leveren, ten spoedigste ter levering op te geven. Wenscht men, in verband met bijzon dere omstandigheden, nog niet dadelijk te leveren, zoo kan zulks op de aangiftekaart vermeld worden. Met dezen wensch zal bij de afname zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Leider van opiumsmokkel staat terecht'. Maximum straf geëischt. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft Donderdag terecht gestaande de Grieksche zeeman A. A. Peroulis, geboren op Korfoe. thans gedetineerd. Deze man wordt geacht te zijn een der voornaamste leiders van een opiumsmokkelbende, die al jaren lang zorgt voor de clandestiene verspreiding van opium in Europa. Deze opium komt uit Constanti- nopel en gaat via Marseille—Rijssel naar Rotterdam, waar de Chineezen groote afne mers zijn en vanwaar bovendien ondanks alle voorzorgsmaatregelen der politie, de opium over zee getransporteerd wordt. Pe roulis is al in 1930 wegens opiumsmokkel veroordeeld; toen wist men echter nog niet dat hij een leidende rol speelde in de bende. In Rotterdam werd op 18 September van het vorige jaar in de woning van den Chinees Chai Fan een hoeveelheid opium gevonden, daar gebracht door Peroulis. In een Amster- damsch pension werd nog een partij opium gevonden, terwijl men daar ook Peroulis aantrof, terwijl hij juist een brief schreef aan den leider van de bende te Marseille.Nog eenige partijen opium werden in beslag ge nomen. zoodat in totaal 115 K.G. opium ge vonden was, ter waarde van 11.500 gulden. Het O.M. achtte dezen man een gevaar voor de maatschappij en eischte derhalve de maxi mumstraf, nl. één jaar gevangenisstraf. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisternacht is te Nijmegen aan de Spoor straat ingebroken in het huis van Dr. B. Een bedrag van f 30 en het tafelzilver wordt ver mist. De politie stelt een onderzoek in. Tevens is een inbraak gepleegd in de si- garenkiosk op het Stationsplein. Op het oogenblik dat de dader zijn koffer met si garen en sigaretten had volgepakt werd de inbraak bemerkt. De politie ging de kiosk binnen en arresteerde den dief. die zich in een kast verscholen had, Hij bleek te zijn ze kere W. uit Breda. De man is in verzekerde bewaring gesteld. \ltwn reefrooi- deeliger uit nu we ons ledig Maggi's Aroma- fleschje opnieuw met laten vullen. (AcLv. Ingez. Med.) LANGS DE STRAAT. Het Verzet. Toen brak de donder los bij het me neertje in de huisdeur, dat een fluweelen jasje aanhad, kennelijk alleen bestemd om thuis te dragen. Hij sputterde aanvankelijk, maakte zich nog nijdiger en ten slotte was-ie echt kwaad geworden. Eigenlijk had ik niet verwacht dat het zöö erg zou worden, zelfs had ik het geheele pro ces van rust tot woede niet precies gevolgd. Trouwens wie let er nu op nijdigheidjes van heertjes met huisjasjes? Maar nuTja, nu was het bar. Met z'n pantoffel (grijs ruitje, riempje over den neus, kwastje langszij) schopte hij tegen het paneel. ,Ik doe het lekker toch niet. Ik wil het niet. Ik doe het nietjammerhuilde hij en be klaagde zich zelf. „Ik ben toch de baas in huis. Ik zeg de baas. Ik ben het hoofd van het gezin en van mijn pensioen betaal ik de be lasting en de huur en de afbetalingen van de radio. Ikikik Een auto beslijkte de stoep en met de stoep de pantoffels, de broek die geen omgeslagen randje had en, tot overmaat van ramp, de vloer van de marmeren vestibule. „Heerejennig", vloek-poogde het baasje. „Da's nou toch wel 't toppunt." Hij trapte schier het kwastje stuk, keek kwaadaardig in de verte waar het zwart van de plantsoen massa grijs-grauwe regenstroompjes op slurpte. „Assemenou nijdig willen hebben, dan (trap) zullen ze ook (trap) hun zin hebben, (trap, trap, trap). Assenou denken, (trap), dat ik een ouwe vent (trap, trap) geworden ben, dan zal ik laten zien (trappetrappetrap) dat ik ,Boeoe", zei een koe van achter het plant soen. Stilte alom. Het heertje leunde vermoeid tegen het ge schopte paneel. Op het matglas van de deur naar de gang was een prachtige bloem in een pot geteekend. Een schaduw van een dikke kattestaart deed denken aan een schimmen spel. Het meneertje was van hoofdfiguur tot figurant geworden. Hij was opgenomen in het schemerdonker van het portaaltje, een onder deel geworden gelijk de parapluiebak met den eenen wandelstok. Toeno, hemel. Zwierig zwaaide het matglas weg. Poesen- staart verdween. Een groote zwarte vlek kwam in de plaats van de liefelijke bloem op de deur. Een mensch, een vrouw, die niets an ders zei dan: „En 't Meneertje maakte zich los uit de omar ming van het paneel, knoopte zijn huisjasje dicht en stapte voorzichtig op de natte stoep- steentjes. Terwijl een bitse stem vroeg wie het pas ge schrobde marmer had volgemodderd, boog het manneke zich voorover. Het regenwater van het dak droop in zijn nek en op het keurige huisjasje. Hij boog, die per en met een „Ja lieve, ik kom al", nam hij in elke hand een leege vuilnisemmer, die hij voorzichtig, zonder tegen de mooie muren te stooten, door gang en keuken droeg, naar de schuur achter. De deur viel met een bons dicht. W. SCH. De wereld aan tafel. De leestafel is maar niet zoo een hoekje van het groote café. Het is een op zich zelf staand verschijnsel. Voor velen in de groote. drukke stad een toevlucht, voor velen het rustpunt in den razenden dag. De wereld ligt er gevouwen in papier; ge rangschikt in mappen, tusschen een kopje koffie en een glas bier, naast een croquet en een halve houtsnip. Aan de leestafel waar ik dit schrijf zit een meisje. Zij heeft dof-zilveren nagels, wenk brauwen als potloodstreepjes en zij verdeelt haar vlinder-vluchtige aandacht tusschen het spiegeltje in haar taschje, haar poederdons en een filmblad. Zij ziet mij niet, want zij ziet Raman Navarro en droomt van geluk in een bungalow. De rustige heer naast haar leest het Avond blad. Hij heeft slanke oude handen en een ring met een uitvoerig familiewapen en zijn losse manchetten zijn heel ouderwetsch en zeer correct. Hij leest de courant langzaam en stelselmatig. Blad na blad en kolom na ko lom. Alleen de sportrubriek slaat hij over. Om acht uur heeft hij den kellner dit avondblad gevraagd, om half elf zal hij het keurig in de vouw weer op zijn plaats leggen. Dan roert hij voor het laatst in zijn tweede oude klare met suiker en drinkt de laatste teug van dien dag. die is als alle andere dagen. Wanneer de derde stoel van links en het avondblad om acht uur bezet zijn, kan deze heer zijn misnoegen niet verbergen. Men hecht aan dingen die twintk jaar zóó zijn en niet anders. De man naast mij weet niet wat een lees tafel is. Hij zit hier toevallig en evengoed had hij aan het raam of aan een tafeltje bij den ingang kunnen zitten. Hij heeft geen cultuur en geen geestes-systematiek. Hij bladert even in de Sketch en daarna bekijkt hij de adver tenties in de Gooi- en Eemlander. Hij bewon dert de mooie rijzige vrouw in Vogue, leest een grapje in Le Rire. dat hij niet begrijpt en verdiept zich in het plaatselijk nieuws van Leeuwarden. Dan wrijft hij om zijn gezicht, gaapt en steekt een nieuwe cigaret op. Ik weet zeker dat hij het onderscheid tusschen de Ti mes en de Daily Express niet kent, dat hij niet weet dat de Tijd Katholiek en De Nederlan der Christelijk-Historisch is en dat het hoofd artikel van de Eemsbode (nieuwsblad voor Delfzijl) hem evenmin belang inboezemt als het korte verhaal uit de Zuid-Willemsvaart (dagblad voor de Langstraat). Hij betaalt zijn koffie, slentert weg en vervult mij met mede lijden. En de dame met de lorgnon is er natuurlijk óók, Zij leest La Libre Belgique door een ouderwetsch en seigneurlijk lorgnon, mompelt veel in zich zelve, heeft rossig geverfde haren een bloemrijke en lijnlooze jurk en spreekt Fransch met den kellner, Engelsch met het rillerige hondje met uitpuilende oogen op haar schoot en plat-Amsterdamsch wanneer zij kwaad wordt. Zij wordt dikwijls kwaad. Zoo maar en zonder kenbaar motief. Zij drinkt een glas bordeaux en moet gravin zijn of oud- variété-ar t-iste. Het meisje met de zilveren na gels gichelt om haar en ik vraag mij af hoe veel leelijke bibelots er op de étagère in haar kamer zullen staan. Er zitten nu zestien menschen aan de lange leestafel en het geruisch van het groote kof fiehuis vloeit voorbij hun bezige oogen. Een heer schrijft in een notitieboekje cij fertjes over uit het Amsterdam-sche Effecten blad, een andere heer heeft eindelijk de Vie Parisienne te pakken en de oud-Groninger, die nu twintig jaar in „Holland" woont, de n noch de Martinitoren kon vergeten en weten wil wat er in stad en ommelanden zooal geschiedt spelt de Provinciale Groninger Courant, die hier alleen voor hèm ligt. Wanneer hij op een kwaden dag niet meer komt en „bij ons in stad" ter aarde is besteld, zal zijn krantje on geopend blijven tot een ander er zijn heimwee naar Kijk in 't Jatstraat en 't Paterswolder Meer aan komt koesteren. Wie zien kan en van een uiterlijken mensch diens wezen lezen kan ziet aan de leestafel in het groote koffiehuis werelden voor zich open liggen. De weelderige van de Sketch. En de stompzinnige van het meisje met 't poederdons. De wijze van de Times. En de ontzaggelijk-vervelende van den heer met de witte losse manchetten. De kleine knusse van de Kamper Courant. En de warwinkel van de dame met de roode haren en de bibelots. En de leestafelkellner krijgt vijf cent min der fooi omdat het avondblad van den meneer met 't familiewapen in handen was juist om acht uur. „Alsof 't ze er om te doen geweest waszegt hij en kijkt grimmig naar den man die de Martinitoren niet vergeten kan.. Mr. E. ELLAS. Autorit met noodlottigen afloop. Eén doode, één zwaargewonde. Op den Amersfoortschen straatweg bij Nieuw-Millingen is een personenauto uit Zut- fen na aam-ij ding met een vrachtauto tegen een boom gereden. De beide inzittenden van de personenauto werden ernstig gewond. De bestuurder, de 23-jax-ige K. uit Zutfen brak beide beenen, terwijl de andere H„ ernstige hoofdwonden opliep. Zij zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apeldoorn overge bracht, waar K. is overleden. De toestand van H. baart veel zorg. De personenauto, die de slachtoffers hadden gehuurd van een ga rage te Zutfen, is grootendeels vernield. T ouringcar-ondernemers vereenigen zich. In een dezer dagen te Utrecht gehouden bespreking, is door een aantal Touringcar ondernemers besloten tot oprichting van de Vereeniging van Nederlandsche Touringcar ondernemers „V.E.N.E.T.C." Zij zijn tot deze oprichting overgegaan op grond van de overweging, dat de belangen van het zuiver touristische touringcarbedrijf onvoldoende behartigd worden zoolang deze belangen niet in handen zijn gesteld van een organisatie, die aan gecombineerde onderne mingen (waaronder zij o.m. verstaan onder nemingen, die zoowel geconcessioneerde auto busdiensten onderhouden als touringcarritten) plaats biedt. De oprichters der vereeniging stellen zich op het standpunt, dat de belemmeringen die aan de ontwikkeling van het bedrijf door al lerlei maatregelen in den laatsten tijd in den weg zijn gelegd slachts langs legalen weg kunnen worden opgeheven. Zoolang de wet op de openbare vervoermiddelen in den tegen- woordigen vorm geldt, moet men zich aan de bepalingen van die wet onderwerpen. De ver eeniging veroordeelt dan ook de handelingen van die touringcar-ondernemers, die in strijd' met de bepalingen van de wet een vasten dienst onderhouden. Jongeman doodde zijn meisje, Het drama in de Bonairestraat te Amsterdam. In hooger beroep weer tien jaar gevorderd. Voor het Amsterdamsche Hof stond Don derdag in hooger beroep terecht de 23-jarige tuinder H. V. uit Huizen, die door de Am sterdamsche rechtbank wegens doodslag op zijn meisje is veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventief. Het O.m" had 10 jaar gerequireerd. Het gold hier de tragische gebeurtenis in de Bonairestraat te Amsterdam in Januari 1934. De jongeman schoot, volgens de dag vaarding, het meisje in de keuken neer. Verd. verklaarde in beroep te zijn gegaan omdat hij op .onjuiste getuigenverklaringen' was veroordeeld. Pres.: Voelt u zich ten onrechte veroor. deeld? Verd.: Ja! Pres.: Vindt u dat u er geen schuld aan hebt? Verd.: Geen directe schuld! Hij gaf toe, dat hij het meisje door een schot uit zijn revolver had gedood, maar de schoten waren per ongeluk afgegaan. Pres.: Dat is niet aan te nemen ,die kogels gaan er niet vanzelf uit. Er is vier keer af getrokken. Verd.: Misschien door een mankement aan het wapen. Vervolgens werd de moeder van het slacht offer gehoord, die verklaarde hoe zij de keuken in haar woning aan de Bonaire straat binnenkwam, toen verd. vlak bij haar dochter stond met de hand, waarin hij zijn revolver hield, vlak tegen de borst van het meisje aan. Toen getuige binnenkwam keerde verd zich om. richtte de revolver op zichzelf, schoot zich in de borst en daarna richtte hij op zijn hoofd. Dat laatste schot ging niet af. Getuige Door onze lens gesnapt. Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn. Rabbijn S. Ph. de Vries Mzn., is geen Haar lemmer van geboorte (hij aanschouwde het levenslicht te Neede op 4 October 1870) maar hij is toch al van 1892 af inwoner van onze stad. Hij ontving lager onderwijs te Neede en la ter lager en godsdienstonderwijs te Borculo, waarna hij in 1883 verder ging st-udeeren aan 't Ned. Isr. Seminarium te Amsterdam. In 1890 deed hij eindexamen en in 1891 slaagde hij I voor het examen voor godsdienstonderwijzer (hoogsten rang). Intusschen had hij ook aan de Gem. Uni versiteit van Amsterdam in de klassieken ge studeerd. In Mei 1892 werd hij leeraar van de Isr. Gemeente te Haarlem en in Augustus van hetzelfde jaar slaagde hij nog voor het theo logisch examen voor maggeid (prediker) en toen werd hem ook de titel van rabbijn toegekend. Sindsdien is de Rabbijn De Vries de Jood- sche Gemeente te Haarlem trouw gebleven. Bij zijn 40-jarig jubileum werd hem honoris causa de hoogste kerkelijke rang van moré verleend. Hij is tevens leeraar in het Hebreeuwsch aan het gymnasium, het Kennemer Lyceum en het R, K. Lyceum en verricht geestelijken arbeid in het Prov. Ziekenhuis nabij Sant poort, het Huis van Bewaring en de Strafge vangenis, Van zijn hand zijn in de laatste jaren verschillende werken verschenen: „Joodsche rythen en symbolen", een Leerboek der He- breeuwsche taal, „Joodsch Palestina", een reisbeschrijving en hij leverde ook vele bij dragen voor verschillende Joodsche periodie ken. Vroeger schreef Rabbijn De Vries ..Haphtaroth", een vertaling der Profetische stukken, die op Sabbath uit den Bijbel wor den gelezen en „Maaneh-le-Zion". een betoog vóór het Zionisme van orthodox-Joodsch standpunt. HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rheumatick-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Juist op tijd 't goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had. voor dat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren haar handen misschien voor altijd misvormd geweest, Als ze het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „Zes jaar geleden begon ik last van rheu matiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrichten. Het werd langzamerhand zoo erg. dat ik er 's nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vinger- eewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht- een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen verminderden de pijnen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit meer fast van heb gehad. Ik huiver als ik bedenk, wat er gebeurd zou zijn. als ik niet op tijd Kruschen Salts genomen had". M. F. Rheumatiek wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ontstaan kan door onvoldoende werking der afvoerorganen. Kruschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den na tuurlijken weg uit het lichaam; de ..dagelijk- sche dosis" zal de afvoerorganen blijven aan sporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. (Adv. Ingez. MedJ had den verdachte toen de revolver afgeno men, Zij riep: „O. jongen wat heb je ge daan?". waarop verd. zei: „Nu heb ik haar niet meer, nu zal ik me aangeven bij de politie Getuige was naar de keuken gelooyen op het geroep van haai dochter en op het ge luid van schoten. Hoeveel schoten precies, weet ze niet meer. Uit het verhoor van de zuster van de ver- slagene bleek, dat verd. wel steeds rustig en vriendelijk was, doch hij was wel jaloersch. „Mijn zuster heeft wel gezegd, dat ze het engagement niet af durfde te maken, omdat ze vreesde, dat verd. dan zijn dreigement tegenover haar zou uitvoeren. Wegens doodslag eischte de proc.-gen. tien jaar gevangenisstraf.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5