UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS VRIJDAG 25 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Reorganisatie der Italiaansehe regeering. Alle In functie zijnde ministers vervangen. Geen wijziging in de politiek. De Indische regeeringswet verschenen. Meer autonomie voor de provincies. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ITALIë. Donderdagavond heeft het agentschap Ste- fani een uitvoerige mededeeling gepubliceerd inzake een ver-gaande reorganisatie der re geering. Volgens dit communiqué zijn alle ministeries, die niet in handen zijn van Mus solini, d.w.z. de ministeries met uitzondering van binnenlandsche zaken, buitenlandsche zaken, leger, vloot, luchtverdediging, koloniën en corporaties, aan anderen toevertrouwd. De nieuwe ministers zijn: Minister van financien, senator admiraal Thaon di Revel in plaats van Jung. Minister van landbouw Rossoni, tot dusverre onderstaatssecretaris van de presidentuur, in plaats van Acerbo. Minister van openbare werken Razza, af gevaardigde, in plaats van Crollalanza. Minister van verkeerswezen de afgevaardig de en industrieel Benni, in plaats van Puppini. Minister van justitie Solmi in plaats van de Francisci. In de plaats van de tot dusverre in functie zijnde onderstaatssecretarissen der ministeries, die door de reorganisatie zijn getroffen, zijn tegelijkertijd andere personen benoemd. Ten slotte is de goeverneur van Rome. prins Boncompagni uit zijn functie getreden en be noemd tot staatsminister. In zijn plaats treedt de vroegere minister der corporaties Bottay. Het D.N.B. meldt, dat al was er den laatsten tijd vaak sprake van reorganisatie van de re geering. deze toch nog onverwacht gekomen is. De Italiaansche pers publiceert het offi- cieele bericht met veel ophef, maar vestigt er tevens den nadruk op, dat de reorganisatie niet meer beteekent, dan wat een regeerings- wisseling in het fascistische Italië inderdaad is: aflossing op de leidende regeeringsposities. In een kort commentaar voegt de Giornale d'Italia eraan toe, dat het een wel niet altijd algemeene, maar geregelde hervei-deeling van de functies is. Hoe uitgebreid deze ook dit maal moge zijn, is zij toch niets anders dan de aflossing van de in den vermoeienden politie- ken dageiijkschen arbeid opgenomen verant woordelijke mannen, zonder dat daarmee een afwijking van de politiek van Mussolini ge paard gaat. ENGELAND. Gisteren is de tekst gepubliceerd van het wetsontwerp inzake de Indische regeering, be staande uit 451 paragrafen en 15 aanhangsels, in totaal 350 pagina's groot, en begeleid door een memorie van toelichting, waarin wordt verklaard dat het wetsontwerp in wetgevenden vorm de uitdrukking is van het rapport der gemengde parlementaire commissie. Het wetsontwerp voorziet in de vorming van een Al-Indische federatie, door elf Britsch- Indische provincies, waaronder twee nieuwe, in federaal verband te verbinden met de In dische staten, die uit vrijen wil van hun heer- schers bereid zijn tot de federatie toe te tre den. De vorming der federatie hangt af van de toetreding van zooveel staten, dat niet minder dan de helft van de totale bevolking van alle staten er deel van uitmaakt en minstens de helft van het aantal voor de vertegenwoordi gers der staten beschikbare zetels in het fe derale Hoogerhuis door hen kan worden inge nomen. Er komt geen wijziging in het interne re gime der staten, evenmin als in de betrekkin gen tusschen hun heerschers en de kroon bui ten het federaal verband. Het wetsontwerp geeft den provincies een grootere mate-van autonomie, dan tot dusver. Een groot aantal zaken, die tot nog toe dooi de regeeringsdepartementen zijn behandeld en betrekking hebben op in het dagelij ksch leven ingrijpende zaken, zoowel betreffende de handhaving van de orde als belastingkwesties, bijvoorbeeld de grondbelasting, worden pro vinciale aangelegenheden. De federatie behandelt zaken als het geld wezen, tarieven enz. die Indië als geheel be treffen. Twee der belangrijkste zaken, de landsver dediging en de betrekkingen met het buiten land, blijven onder directe verantwoordelijk heid van den Gouverneur-Generaal. Plet wetsontwerp bevat speciale bepalingen met het oog op het probleem van het terro risme. De algemeene strekking van het wetsont werp is. dat zoowel in de provincies als met zekere beperkingen .in de centrale regeering een zeker parlementair regeeringssysteem zal worden toegepast, uitgezonderd, wanneer bui tengewone omstandigheden buitengewone be voegdheden voor den gouverneur-generaal of de gouverneurs noodig maken. De werving van krachten voor den Indischen openbaren en politiedienst in Engeland, zal worden voort gezet. Zoowel de politieke als de rechterlijke on acht zal vrij moeten blijven van politieke invloeden. Indië zal geen fiscale maatregelen kunnen nemen, die de belangen van den Britschen handel zouden kunnen schaden. Birma blijft gescheiden van Indië en een afzonderlijk wetsontwerp voorziet in een nieuwe constitutie voor Birma op dezeifde basis als die voor Indië. van commentaar voorzien. Diplomatieke stap pen gelijk aan die van den vroegeren minis ter van buitenlandsche zaken Stimson, zullen niet worden herhaald. Het schijnt veeleer dat men er reeds in berust, dat Japan zijn machspositie in Oost-Azië volgens program geleidelijk zal uitbreiden over alle gebieden buiten den grooten muur. Vijftig a zestig Chineezen vielen in Jehol. De Japansch-Mandsjoerijsche strijdkrach ten hebben de streek van Toesjikow tot Koe- yoean (provincie Jehol) bezet, een gebied van ongeveer 25 vierk. mijlen. Aan Japansche zijde zijn twee dooden en zes gewonden, ter wijl de verliezen der Chineezen in het geheel 50 tot 60 man bedragen. Chineesch protest te Tokio. Een Reuterbericht uit Tokio meldt, dat de Chineesche regeering bij het iapansche de partement van buitenlandsche zaken krach tig heeft geprotesteerd tegen den opmarsch der Japanners naar den Grooten Mum:. Duitschland. Begin der reorganisatie van het rijk. Religieus-spiritische secte in Duitschland verboden. Weissenberg en zijn „smeerkaas-genezing" Van timmermansknecht tot profeet. China. Mongoolsche troepen nemen initiatief tot een aanval. In de politiek van het Verre Oosten heeft zich thans in zoo verre iets nieuws voorge daan, dat voor de eerste maal Mongoolsche troepen zelfstandig handelend zijn opgetreden. Naar uit Tokio gemeld wordt, is daar het bericht binnengekomen, dat in de streek van Haloemamiao ten Noorden van het Poeirnor- meer Mandsjoerijsche patrouilles bij verras sing zijn overvallen door Mongoolsche troe pen. De Mandsjoerijsche troepen leden in het eerst groote verliezen, doch konden ten slotte overgaan tot den aanval. Het gevecht duurde tot den avond. Het gaat hier om gebeurtenissen aan de Westelijke grenzen van Mandsjoerije. Het tooneel van deze gevechten is zeer ver verwij derd van de plaats, waar op het oogenblik de nieuwe Japansche expeditie tegen de Chinee zen aan den gang is. Roosevelt houdt zich buiten het conflict in Mongolië. Japans actie in Mongolië wordt in over eenstemming met de politiek van Roosevelt, zich niet te mengen in buitenlandsche aan gelegenheden te Washington niet officieel, Dr. Frick. In de zitting van Donderdag van het rijks kabinet heeft rijkskanselier Adolf Hitler zijn vreugde uitgesproken over de overweldigende Duitsche overwinning bij de volksstemming in het Saargebied en in het kort de politieke be- teekenis daarvan uiteengezet.. Nadat de nieuwe minister zonder portefeuil le, di-. Frank, officieel in zijn functie Was be vestigd, heeft het kabinet de derde wet, om trent den overgang van de rechtspleging van de landen naar het rijk, aangenomen. De ad ministratie van de Justitie was reeds in han den van den rijksminister, doch thans zijn ook alle personen, werkzaam bij het rechtswezen, afhankelijk van het rijk, dat alle rechten en plichten overneemt. Het voornaamste punt van bespreking vorm den de voorstellen van den minister van Bin nenlandsche Zaken, dr. Frick, welke een be langrijken stap in de richting van de rijksher vorming beteekenen. Een der wetten bepaalt, dat de rijksstadhouder in de toekomst aan het hoofd der landsregeering staat, waarbij zijn positie gelijk is aan die van den Pruisischen opper-president. Tevens werden de wetten bekend gemaakt in zake het voorloopig bewind in het Saarge bied en de vertegenwoordiging van dit ge bied in den Rijksdag. Ten slotte heeft het rijkskabinet de door den waarnemenden minister van Economische Zaken, Schacht, ingediende wet goedgekeurd betreffende de renteverlaging bij crediet-instel lingen, waardoor deze sedert lang voorbereide renteverlaging' een feit wordt. (D.N.B.). Amerika, Voorwaarde voor Amerika's toetreding tot het Hof. De Senaat heeft een voorstel van den demo- cratischen senator van den Berg aangenomen met betrekking tot de toetreding van de Ver- eenigde Staten tot het Permanente Hof voor Internationale Justitie te 's Gravenhage, waar in bij voorbaat iedere inmenging van vreemde mogendheden in zuiver Amerikaansche aange legenheden ook na deze toetreding van de hand wordt gewezen Frankrijk. Versterking der Noordgrens. De Belgische minister Devèze heeft, blijkens een Reuterberichtu it Brussel op een desbe treffende vraag van een der Kamerleden, be vestigd, dat Frankrijk zijn Noordgrens ver sterkt. De minister verheugt zich daarover, omdat daardoor de kans toeneemt, dat men België niet meer zal binnendringen. RENTEVERLAGING IN DUITSCHLAND. In de zitting van het Rijkskabinet is de wet aangenomen inzake de verlaging van rente bij de credietinstellingen. Volgens deze wet, wordt aan de credietinstellingen die den eigenaars van hun 6 pet. of meer opbrengende obligaties wijziging aanbieden van de tus schen hen bestaande rechtverhoudingen. machtiging verleend dit aanbod uit te vaar digen in dier voege, dat het als aangenomen zal worden beschouwd, wanneer het niet binnen een termijn van 10 dagen wordt af gewezen. In het aanbod moet zijn opgenomen verlaging van de rente tot 41/2 pet. jaar lijks van 1 April 1935 af met toekenning van een na 31 Maart vervallende en contant uit te betalen schadevergoeding van 2 pet. van de nominale waarde. De hierdoor verkregen verlichting van lasten moet worden besteed voor vermindering van renten van hypothe ken en grondschulden. Deze rente-ontlasting begint 1 October 1935 en bedraagt hoogstens 11/2 pet. per jaar. De geheime Pruisische- staatspolitie heeft de secte-Weissenberg, ook genaamd „Evangeli sche Johanneskerk volgens de Openbaring" voor geheel Pruisen verboden. Het vermogen van de secete is in beslag genomen. Het verbod aldus de officieele mededee ling is een gevolg van het feit -dat de secte- Weissenberg ondqr den dekmantel van gods dienstige handelingen spiritische séances or ganiseerde, waarbij de geesten van bekende Duitschers werden opgeroepen, die dan ge woonlijk voor de secte van Meister Joseph Weissenberg propaganda maakten. De Deutsche Allgemeine Zeitung teekent hierbij het volgende aan: De goede betrekkingen, die Weissenberg door zijn gesprekken met de geesten van Frederik den Groote, Bismarck, Maarten Luther, Horst Wessel en andere.kopstukken der Duitsche geschiedenis onderhield, maak ten, dat hij de meest fantastische voorspel lingen uitsprak. Hij verkondigde den onder gang van alle Europeesche landen in een volgorde, rijk aan afwisseling. Deze man, die al eens zes maanden in de gevangenis had gezeten, had om de aanbidding van zijn aan hangers ongestoorder te kunnen genieten, bij Trebbin een „heilige woonplaats" opgericht, waar hij een gedenkteeken van zichzelf had laten zetten. Weissenberg was echter niet tevreden met dorpsberoemdheid en wilde eereburger van de rijkshoofdstad worden, omdat hij voor haar inwoners zooveel gedaan had. Tot zijn volgelingen behoorden ook schoolgaande kin-deren, op wie hij een verderfelijken in vloed had. Onder den invloed van Weissenberg zijn verscheiden personen waanzinnig geworden; meestal gevallen van godsdienstwaanzin. Het gevaar der secté werd nog vergroot door dat de profeet zich. sedert de nationaal-so- cialisten aan de regeering waren gekomen, met de ideeën van de nationaal-socialisti- sche revolutie trachtte te vereenzelvigen, om op die manier zijn volgelingen nog meer aan zich te binden. Weissenberg is naar de Times nog meldt nu 80 jaar en het is meer dan 40 jaar gele den, dat hij eertijds een timmermans knecht als profeet naam begon te maken. Hij attakeerde zoowel den keizer als den Paus met een zeker soort onpartijdigheid en hij heeft tientallen processen moeten voeren en altijd met goed gevolg. Een deel van zijn succes dankte hij aan zijn genezing-door- gebed-methoden. waarbij' hii de onder den naam van Quark bekende zachte witte kaas, op wonden of plekken, die pijn veroorzaak ten. smeerde. Zijn aanhangers hadden in elk geval het volste vertrouwen in hem en eenige millioe- nen mark zijn door Weissenberg's handen gegaan, waarvoor hij evenwel de kolonie Friedenstadt bij Potsdam gesticht heeft, die een eigen school, museum en brandweer en natuurlijk ook een kerk bezit, welke laatste alle Zondagen door honderden Berlijnersjbe- zocht werd. In het verbodsbesluit wordt de hoop uitge sproken, dat „de volgelingen van de smeer kaas-profeet" door dit openlijk verbod van hun dwaas fanatisme genezen zullen worden. (N.R.C.) WEDEROM EIGENDOMMEN VAN EINSTEIN IN BESLAG GENOMEN. Het huis en het stuk grond van Professor Einstein te Caputh zijn thans op grond van een verordening van den regeeringspresident te Potsdam in beslag genomen en ten gunste van den staat Pruisen geconfisqueerd. Petroleumbronnen in brand gestoken. Bij de staking ïn Mexico. De staking in de petroleum-industrie in Mexico, waaraan zooals bekend 24.000 arbei ders deelnemen, die niet accoord gaan met de door de directies voorgestelde loonsverlaging, heeft naar Reuter uit Tampico reeds aanlei ding gegeven tot wanordelijkheden. Kwaad willigen hebben n.l. enkele bronnen in brand gestoken en het gevaar bestaat, dat het vuur zich tot andere bronnen zal uitbreiden. Ook de onderwijzers zijn in staking gegaan, als protest tegen het niet betalen van hun salarissen. De treinramp bij Lagny. De machinist vrijgesproken, spoorweg maatschappij niet aansprakelijk geacht. Reuter meldt uit Parijs: Na een langdurig proces heeft-de rechtbank te Meaux den machinist Daubigny vrijgespro ken, die zich had te verantwoorden in ver. band met het treinongeluk van Lagny, dat op 23 December 1933 aan ca. honderd menschen het leven heeft gekost. Het staat namelijk niet vast, of de signalen wel of niet hebben gewerkt. Ook op de vraag, of de spoorweg maatschappij, de Compagnie de l'Est, voor de ramp aansprakelijk kan worden gesteld, werd door de rechtbank ontkenend beantwoord. GEEN VREEMDELINGENLEGIOEN VOOR JONGE SAARLANDERS. Het Fransche ministerie van oorlog heeft het in de bladen gepubliceerde bericht, dat een nieuw vreemdelingenlegioen-regiment ge vormd is voor het onderbrengen van jonge Saarlanders. tegengesproken. Er is een desbe treffende officieele mededeeling uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat wanneer de regee ring dit voornemen gehad zou hebben de bei de kamers hun standpunt te dien opzichte zouden hebben moeten bepalen. Het aantal regimenten van het vreemdelingenlegioen is wettelijk vastgelegd, zoodat zonder toestem ming van het parlement geen wijziging daarin kan worden aangebracht. BEROEP VAN DR. GERECKE VERWORPEN Het rijksgerechtshof heeft te Leipzig het door den vroegeren rijkscommissaris voor werkverschaffing dr. Gunther Gerecke tegen het vonnis van het Berlijnsche gerecht inge diende beroep ongegrond verklaard. Daarmede wordt het vonnis rechtskrachtig en is Gerecke veroordeeld tot 21/2 jaar gevangisstraf. Ex-consul gaf valsche passen af. Een „eereraad van vorsten" gevraagd! In hooger beroep bevestiging van het vonnis gevorderd. Voor het Gerechtshof te Amsterdam heeft Donderdag in hooger beroep terecht gestaan de ex-Consul van Costa Rica, L. W, S. P.. wo nende te Naarden, verdacht van oplichting, verduistering en het afgeven van valsche pas poorten. De rechtbank had yerdachte op 16 November jl. veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de geheele preventieve hech tenis. Het O. M. had twee en een half jaar met aftrek van voorarrest gerequireerd. Verdachte was in de eerste plaats ten laste gelegd, dat hij - mevrouw Ida Feingold f 250 had afhandig gemaakt voor een paspooort voor Costa Rica; verd. had de vrouw een pas poort ter hand gesteld,, dat valsch was. Dit feit had de rechtbank bewezen/ geacht, in weerwil van de oritkentenis van verd. Hij houdt echter vol nog steeds consul van Costa Rica te zijn, ofschoon hij reeds jaren gele den na afloop van de Veendammer straf zaak, waarbij verd. betrokken was ontsla gen was. In dë tweede plaats vermeldt de dagvaarding poging tot oplichting van. een Franschen markies, van wien hij f 110 poogde los te krij gen. De markies diende als tusschenpersoon tusschen zekeren Sabaty te Parijs, die hoopte van verd. voorspraak te krijgen bij de regee ring van Costa Rica, aangezien hij daar ge naturaliseerd wenschte te worden. Verd. had aan Sabaty geschreven, dat hij de aanvrage tot naturalisatie bij „zijn" regeering te Costa Rica had aanhangig gemaakt. Hierbij was een valsche voorloopige pas ten name van Sabaty evoegd. De verduistering zou hierin bestaan, dat verd. zich in of omstreeks 1932 in Engeland. België of Nederland een bedrag van f 41 000 behoorend aan den Engelschen geestelijke Firth te Spalding, heeft toegeëigend: een be drag dat de geestelijke hem in beheer had toevertrouwd om er met zijn medeweten over te beschikken voor kerkelijke of liefdadige doeleinden. De verdachte, die zich promotor van be roep noemt oordeelde zich onschuldig. Pres.: „Maar U hadt toch niet meer het recht U Consul van Costa Rica te noemen; er was als een andere Consul benoemd." De verdachte had hier een nieuw verweer op gevonden: „Ik had wel het recht, want ik was nog wel degelijk consul. Indertijd heb ik aan meneer Merens, Consul van Joegoslavië f 10.000 betaald om consul van Costa Rica te worden." Bij het verdere verhoor zei de verd. een eereraad van vorsten te wenschen. De proc. gen. achtte oplichting van juffrouw Feingold en het afgeven van een valsche pas aan Sabaty bewezen en requireerde bevesti ging van het vonnis. Clearing met Duitschland. Stand op 23 Januari. (Adv. Ingez. Med.). ONZE DACELUKSCHE KINDERVERTELLING. jf CD jgj|# miMlIlliliiivilljii.wiiiii» Thijs had Prins Boudharts oog in zijn hand genomen en zag het slagen van zijn list reeds naderen; met Gogos zou er zich ook wel geen moeilijkheid meer voordoen. „Nou, Gogos, maak je maar eens klem," zei hij, „en kruip snel in dat glas als het kan." Gogos, vervuld nog van zijn wensch om snel mensch te worden, voldeed aan Thijs' bevel; en het lukte wonderwel hij vindt die kunst wel een beetje vreemd, doch ducht in het geheel geen gevaar. ZATERDAG 26 JANUARI 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 00 Gramofoönpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. in de continubedr.De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, E. Walis en zijn orkest, VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappéllen, H. Wiggelaar (viool) en J". Jong (piano). 12.00 Schalmei o.l.v. P. Renes. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Strijkorkest o.l.v. E. Walis 100 Pianorecital D. Wins. 1.15—1.45 XX-ensemble o.l.v. C. Steyn. 2.00 K. de Boer: De pioniers van Roch dale. 2.15 Orgelspel C. Steyn. 2.40 Economische lezing. 3.00 VARA-kinderkoor „De Krekeltjes" o.l.v. L. Hulscher. 3.30 „Orvitropia" o.l.v. J. v d. Horst. 4.00 Dr. W. Banning: De toekomst van de Europeesche gedachte. 4.20 Zenderwis seling. 4.30 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 5.00 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 5.30 N. de Klijn, viool en R. Schoute, piano. 5.40 Literaire voordracht A. M. de Jong. 6.00 Uit de Roode Jeugdbeweging. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Zeeuwr sche uitzending. 7.45 „De jongens op de schui ten", spel o.l.v. W- v. Cappelen. Hierna: Le zing door J. Ratté. 8.00 SOS-berichten. 8.03 Gramofoonpl. 8.30 „De geboorte van de wals", spel met muziek m.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellën, en VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.00 Vaz Dias en VARA-varia. 10.15 P. Collin en Tine Labree in hun reper toire. 10.40 Orgelspel J. Jong. 11.00—12.00 Gra- mofoonmuziek. HUIZEN, 301 M. KRO-programma. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gra mofoonpl. 2.00 Voor de jeugd. Gramofoonpl. 3.00—4.00 Kinderuur. 4.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 5.30 Lezing. 5.45 Schlagermuziek. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias. Gramofoonpl. 8.35 Voordracht. 9.05 Orkestcon cert m.m.v. solist en gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gramo foonpl. 12.05 BBC-Northern Orkest o.l.v. Mor rison, m.m.v. C. Murkin, piano. 1.20 Commo dore Grand-orkest o.l.v. H. Davidson. 2.20 Belfaster Omroeporkest o.l.v. E. G. Brown, m. m. v. K. Dautn (mezzo-sopraan). 3.20 Orgel spel D. Thome. 3.50 Vario-trio. 4.35 Marrus Winter en zijn Band, m.m.v. B. Lawrence (zang). 4.55 Gevar. programma! 5.35 BBC- dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6,50 Sportpraatje; 7.05 Welesch intermezzo. 7.20 Interview. 7.50 Radio-Militair orkest o.l.v. B. W. O'Donnell, m.m.v. H. Idle (viool). 8.50 Va riété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 „Gor don at Khartoum", hoorspel. 11.5012.20 Am brose en zijn Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Populair concert o.l.v. André. 8.20 Duetten. Gevar. con cert. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 12G1 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.50 4.50 Omroeporkest m.m.v. solisten o.l.v. E, Reesen. 7.5011.50 Gevar. programma voor de jeugd. KEULEN, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert. 12.35 Omroep kwintet, orgel en viool. 1.35 Gramofoon platen. 3.20 Vroolijk programma m.m.v. Om roeporkest, omroepkleinorkest en solisten. 5.40 Gramofoonpl. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Kühn, en solisten. 7.30 Carnavalprogramma. 9.55 12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.20 „Don Carlos", opera van Verdi. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest o.l.v. Gason. 1.502.20 Gramofoonpl. 6.35 Sympho- nieconcert. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Cabaret programma. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. 10.30 Duitsche muziek. 11.0012.20 Dans muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.30 Salonorkest o.l.v. Walpot. 1.50—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Sympho- nieconcert. 6.20 Zang. 6.50 Pianorecital. 8.20 Koorconcert. 9.05 Hoorspel. 9.40 Salonorkest o.l.v. Walpot, 10.3012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 „Der Opernball". operette van Heuber- ger. 9.20 Berichten. 9.50 Wintersportreportage. 10.05 Weerbericht. 10,20—11.50 Dansmuziek. 1. Stortingen in Nederland 23 Januari f 13.663,500 (15 Januari f 7.972.630.) waarvan bestemd voor: a) achtei'stallige vorderingen f 2.467,600 (f 1.450.100). b) rentedienst Dawes- en Yoüngleening en Stillhalte: Rentetransfer f 1.350.000 (f 1.350.000). c) vriié rekening Reichsbank f 544.182 (f 321.705). d) nieuwe onder de Clearing vallende vor deringen f 9.301.718 ff 4.850.825). 2. Stortingen in Duitschland (nieuwe on der m Clearing vallende vorderingen) (in- clusiëPsaldo 1934 a f 11.501.466) f 25.635.395 (f 21 247.625). 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vorderingen (in mindering komend van het bedrag onder 1 d.) f 6.497.254 (f 3.423.641). Met het oog op de allengs in de Neder- landsch-Duitsche Clearing ontstane wacht termijnen maakt het Clearinginstituut be kend. dat. overeenkomstig nader met de Deutsche Verrechnungskasse gepleegd over leg, stortingen te Berlijn, nadat zij door het Clearinginstituut aan begunstigden zijn ge adviseerd, niet zullen kunnen worden terug genomen dan met toestemming dier begun stigden. Voorts zal, indien om welke reden ook. de uitbetaling in Nederland wordt ver traagd, steeds het bij de storting te Berlijn in Nederlandsch Courant vastgestelde be drag tot uitbetaling worden gebi'acht.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6