Sport-Commentaren. HANDBAL DAMES-HOCKEY. IJSHOCKEY. TAFELTENNIS. CRICKET SCHAATSENRIJDEN ZWEMMEN MAANDAG 28 JANUARI 1935 HAAREEM'S DAGBLAD 8 MastenbroekHolm. Onze Rotterdamsche zwemster Rie Masten broek heeft het Zaterdag te Groningen be staan, haar eigen wereldrecord 100 meter rug slag nog eens een fractie van een seconde te verbeteren en het gejuich was begrijpelijk en groot. Totdat eenige uren later uit Amerika geseind werd, dat daar Eleanor Holm, die weer op haar beroepsschreden is teruggekeerd, deiv zelfden middag hetzelfde record nog lager had gebracht, Zoodat onze Rie het nu plot seling heelemaal niet meer bezit. Een drama is dit niet, het zal Rie Mastenbroek tot nog grooter inspanning aansporen. Neen. het mag eer een nuttige waarschuwing genoemd wor den, die een extra uitwerking zal krijgen door haar coïncidenteelen aard. Amerika, eens oppermachtig in de zwem- sport, heeft zich langen tijd niet zoo veel aan records gelegen laten liggen, maar nu wij van de Olympische Spelen alweer praten als „het volgend jaar" is aan de andere zijde van den onoverzwembaren haringvijver een nieuwe en groote voorbereidingsactie merkbaar. In hoofdzaak gaat het streven tegen de zwem- overheersching van het daar weinig geliefde Japan, maar de meisjes, op wie wij meer spe ciaal in ons land het oog gevestigd moeten houden, doen ook braaf mee. Ook de Yankee girls willen onzen Willy en Rie graag een slag voor komen in Berlijn. En Eleanor Holm heeft al getoond, dat dit geen onbereikbare idealen behoeven te zijn. Gelukkig is men in ons Rotterdamsch zwem- centrum ook klaar wakker en dit bericht uit Amerika zal daar zeker ten volle de aandacht hebben ondervonden, die het verdient. Nederlandsch ijshockey. Onze ijshockeyers hebben in Zwitserland een poover figuur gemaakt. Geen nut dit te ver bloemen, geen reden er ons voor te schamen. Nederland begint op dit gladde gebied pas. Dank zij de Sportfondsenijsbaan in üe hoofd stad is er alle kans, dat wij over eenige jaren ook in deze sport goed zullen meekunnen. Zelfs het toch wel erge feit, dat Nederland in een totaal van 6 wedstrijden zelfs geen enkel punt heeft kunnen scoren, behoeft niet te veront rusten. Het bewijst alleen, dat de aanvals- techniek der onzen nog het meest tekortschiet en ook dat is volkomen verklaarbaar. Wij hebben ergens gelezen, dat in de laat ste wedstrijden een tekort aan uithoudings vermogen van onze spelers naar voren kwam. En men wilde dit verklaren door een slechter getraind zijn van onze spelers. Dit is misschien wel juist, maar het hoeft nog niet waar te zijn. Het is toch een bekend feit, dat beginne lingen in elke tak van sport zich, tegen ster keren geplaatst, overmatig vermoeien, juist doordat zij de techniek en tactiek van het spel nog niet voldoende machtig zijn. Voor ijs hockey geldt dat natuurlijk ook. Het rijden gaat nog niet gemakkelijk genoeg en er wor den vele onnoodige bewegingen gemaakt, doordat de beheersching nog ontbreekt. Dit alles komt nog wel, als er maar flink verder getraind wordt. Zwitserland heeft onzen spe lers ongetwijfeld vele nuttige lessen opgele verd. En zij hebben daar, behalve ervaring, toch ook nog een prijs gewonnen, namelijk den wisselbeker voor het fairste spel in dit tour- nooï. Dit is inderdaad een onderscheiding om trotsch op te gaan. Het gebeurt in de sportwe reld maar al te vaak, dat juist zwakke ploe gen, door bedenkelijke practijken probeeren, het tekort aan vaardigheid goed te maken Tot zulke verwerpelijke methoden hebben onze ijshockeyers zich niet laten verleiden, zooals wij trouwens vooruit hadden durven voorspel len, En door het winnen van dezen beker heb ben zij den anderen toch ook weer een lesje gegeven, dat zeker op sportgebied niet het minst waardevolle is. Motor-veiligheid. De reeks ongelukken, die in het vorige mo torseizoen aan verscheidene zeer vooraan staande renners het leven heeft gekost, heeft geleid tot een besluit van de internationale wedstrijdorganisatie, om strengere en nieuwe bepalingen in het leven te roepen, die ten doel hebben, het ongelukkenrisico te vermin deren. Zoo is een minimum breedte van vijf meter voor het wedstrijd parcours vastgesteld, een maximum voor het aantal deelnemers, er zijn bepalingen gemaakt voor waarschuwings borden op gevaarlijke punten, voor verwijde ring of capitonneeren van boomen in bochten, voor proefronden. te rijden door nieuwelin gen onder de deelnemers enz. Het is een vol doening te weten, dat Nederland in dit stre ven een leidende rol heeft gespeeld, hoewel juist de T. T. races te Assen gelukkig nog een blanco doodenregister kunn en ver toon en het parcours in Drente beter dan menig ander aan de nieuwe bepalingen voldoet. Het was echter hoog tijd. dat krachtig ingegrepen werd, om te voorkomen, dat de motorrensport zichzelf zou vermoorden door het steeds'op voeren van de snelheid der machines en het vergrooten daardoor van de kans op fatale ongelukken. DuitschlandZwitserland. Het Duitsche voetbalelftal heeft Zondag de Zwitsers stevig en met niet al te veel moeite verslagen. Wel. dat kunnen wij immers ook. zal de optimist zeggen. Maar niet met zulk een overwicht, zal de pessimist antwoorden. Beiden zullen intusschen moeten afwachten hoe het 17 Februari te Amsterdam zal loopen, in het besef, dat van alle balletjes die raar kunnen rollen, de voetbal misschien het raar- rol wereldrecord houdt. De Duitschers heb ben in dezen strijd tegen de Zwitsers het groote voordeel gehad, dat zij voor een enorm aantal landgenooten als toeschouwei's speel den. Toeschouwers.die zich wel niet onbetuigd zullen hebben gelaten. Te Amsterdam zullen zij eenig voordeel hebben in het feit, dat zij zoo kort tevoren nog een officieelen landen- wedstrijd hebben gespeeld, wat met onze ploeg niet het geval is. Maar dan spelen de onzen voor het eigen publiek (al heeft dat toevallig hun grootste triomfen zelden gezien) en bo vendien kleven het Duitsche aanvalsspel nog steeds fundamenteele fouten aan. Er zal over drie weken in het Olympisch Stadion wel de noodige spanning zijn en'onze ploeg is nogeens extra gewaarschuwd, dat met die Duitschers niet valt te spotten. OlympiaAalsmeer (02) Het zag er reeds direct leelijk uit voor Olympia. daar uit een der eerste Aalsmeer- aanvallep C. de Boer onhoudbaar voor Aals meer scoorde (01). Olympia werd geheel op haar helft terug gedrongen; meermalen be leefde het Olympia-doel benauwde oogenblik- ken. Wanneer Olympia beter op dreef komt en haar aanvallen talrijker worden, steunt de halflinie niet genoeg; voor rust wordt de stand door P. Cuvelier op 0—2 gebracht. Daarna ont wikkelt zich een zeer enthousiaste strijd; meermalen denken wij Olympia te zien sco ren, maar op het beslissende moment falen de Olympia-voorwaartsen. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. HEEREN Westelijke Eerste Klasse. S. C. H. C.Amsterdam 13 HilversumGooi 20 H. O. C.—H. H. Y. C. 2—2 H. D. M.Bloemendaal 30 Promotieklasse. LarenHilversum II 12 H. D. M. II—T. O. G. O. 1—2 Derde Klasse D. Kievieten II—T. O. G. O. H 2—6 Derde Klasse E. T. O. G. O. m—H. D. M. Hl 6—1 Kievieten HlCl. Te Werve l4 Oostelijke Eerste Klasse DeventerP. W. uitgesteld ZutphenHengelo uitgesteld ZwolleNijmegen 01 Zuidelijke Eerste Klasse Tilburg—Cadetten 3—0 H. T. C. C.—M. O. P. 3 De Competitiestanden. IE KLASSE WEST. gesp.gew.gel verl .pnt v.-t. H. D. M. 11 9 1 1 19 33—10 Amsterdam 11 7 2 2 16 28—14 Hilversum 10 6 2 2 14 17—11 Gooi 10 6 1 3 13 21—13 H. H. IJ. C. 12 4 1 7 9 16—26 S. C. H. C. 10 2 2 6 6 9—20 H. O. C. 10 1 3 6 5 7—26 Bloemendaal 10 0 2 8 2 11—23 PROMOTIE-KLASSE. Togo 12 9 0 3 18 41—22 Amstei'dam 2 9 6 3 0 15 24—1 M. H. C. 10 7 0 3 14 33—21 Laren 12 4 3 5 11 33—26 Hilversum 2 12 4 3 5 11 28—32 Victoria 9 2 3 4 7 22—24 H. D. M. 2 11 2 2 7 6 21—40 Kieviten 11 0 4 7 4 10—36 H. D. M.Bloemendaal (30) Met .een gewijzigd elftal, (o.a. een nieuwe keeper) ging Bloemendaal naar Houtrust om de a.s. kampioenen te ontmoeten. Wie verwacht had. dat H. D. M. gemakke lijk zou winnen, kwam bedrogen uit, want de gasten speelden met zulk een groot enthou siasme, dat een vrijwel gelijk opgaande strijd, althans wat betreft de eerste helft, werd ge speeld. Hoewel H. D. M. door de betere tech niek gevaarlijker was, den Bloemendaal, heeft ook H. D. M. angstige momenten voor haar doel gehad. H. D. M. kreeg in den cirkel dan ook weinig of geen kans, daar bal en speler geen mo ment vrij gelaten werden. De eenige goal voor rust ontstond uit een strafcorner, die wel werd gestopt, maar door inloopen alsnog in een doelpunt werd omgezet. De tweede helft was belangrijk minder, dan de eerste. Er werd nu wat slordiger gespeeld, waarbij echter thans de betere techniek dei- Hagenaars uitkwam. Uit een strafcorner kwam de tweede goal. De Geer wist op zeer fraaie wijze het eind resultaat op 30 voor H. D. M. te brengen. Bloemendaal 2H. B. S. (23) De gasten zijn iets in de meerderheid, doch spelen geen doortastend spel. De beide verde digingen zijn de aanvallen de baas. Toch weet H. B. S. een 3—0 voorsprong te krijgen, welke drie goals uit 3 strafcorners gescoord werden. In de tweede helft speelt Bloemendaal 2 wat agressiever en is dan ook over het algemeen iets sterker. De H. B. S.-keeper weet echter zijn doel schoon te houden. Maar toch weet De Jong hem tweemaal te passeeren (23). Een spannende strijd is nu het gevolg. Heel Bloemendaal valt aan, heel H. B. S. verdedigt, maar het einde komt met een 32 zege voor H. B. S. M. H. C. 2—B. H. V. (2—0) De Musschen zijn veel sterker, maar stuiten op de Baarnsche verdediging. De Haarlemsche defensie heeft veel minder last met de aan vallen van Baarn. Aan beide kanten worden diverse kansen gemist, zoodat de rust met 00 komt. In de tweede helft komt M. H. C. sterk in de meerderheid. Al voorkomt Baarn veel, toch weet Pot aan M. H. C. de leiding te geven. Pondman scoort het tweede Haarlemsche doel punt (2—0). De gasten krijgen geen kans meer, zoodat het einde een verdiende Mus- schen-overwinning brengt.. De Uitslagen. Westelijke Eerste Klasse. HilversumGooi 15 AmsterdamH. D. H. C. 11 H. O. C.Rood-Wit 2—5 Promotieklasse. H. D. M.Amsterdam II 12 Kieviten—Laren 50 Tweede Klasse A. H. H. Y. C.H—Togo 4—0 Tweede Klasse B. Hilversum HBe Fail' 12 Derde Klasse A Kieviten II—H. O. C. II 4—1 Oostelijke Eerste Klasse DeventerNijmegen 40 Overzicht. De verrassing van de afgeloopen Zondag is de flinke 52 overwinning van Rood Wit op H.O.C. Daar het veld van H.O.C. was afge keurd,, werd de wedstrijd op Waalsdorp ge- ipeeld. Rood Wit speelde een goede partij, zoodat de verdedignig het zelf niet buiten gewoon druk had. En H.O.C. voelde blijkbaar te zeer het gemis van mej. Rollin Couquerque. Amsterdam herstelde zich van de 9—1 neder laag door thans de punten met B.D.H.C. te deelen. 11 was het resultaat. En nu 't Gooi van Hilversum met 51 won, staat eerstge noemde in puntental gelijk met B.D.H.C. en H.O.C, 't Gooi heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. 't Gooi 8 3 5 0 11 28—20 1.38 B. D. H. C. 9 3 5 1 11 22— 9 1.23 H. O. C. 9 4 3 2 11 21—16 1.23 Amsterdam 9 3 4 2 10 18—22 1.11 Rood Wit 9 3 1 5 7 20—27 0.78 H. H. IJ. C. 9 2 2 5 6 11—19 0.67 Hilversum 7 1 2 4 4 7—15 0.56 In de promotieklasse heeft H. D. M. het zonder mej. Struyck toch niet kunnen bol werken tegen de Amsterdam-reserves en verloor met 21. Laren gaf haar wedstrijd tegen Kievieten gewonnen en B.D.H.C. II verover de twee kostbare punten tegen Leiden (20). Kieviten gaat nu aan het hoofd van de rang lijst met twee punten en een wedstrijd meer dan H.D.M. In de 2e klasse A bleek B.D.H.C. III toch sterker dan Rood Wit n en won met 20. H.H.IJ.C. H klopte Togo met 40. In 3 B voldeed Strawberries aan de ver. wachtingen en won met 41 van Rood Wit IH. Alkmaar slaagde erin de beide puntjes tegen Amsterdam III binnen te halen (31) In 3 D bracht B.D.H.C. V het in haar laat- sten wedstrijd niet verder dan een 11 gelijk spel tegen Famos. Amsterdam IVHurley H 5—0. In 4 B won B.D.H.C. VI met 2<1 van Strawberries II. H. O. C.—Rood Wit (2—5) Op een véld, dat in het begin nog al wit en glad wat, maar later goed bespeelbaar was, heeft Rood-Wit Zondag een keurige overwin ning behaald op H.O.C. Vermeld dient dat het groote „struikelblok" mej. Rollin Cou querque, afwezig was, maar toch is het voor Rood-Wit een voldoening, immers de andere back èn de keepster van H.O.C. zijn niet te onderschatten krachten. Spoedig na het begin opent de mid-voor van H.O.C. de score met een mooien push- goal. Binnen vijf minuten maakt mevr. Koerts van Rood-Wit gelijk (11). Er wordt over het algemeen veel gemist. Het veld is hobbelig en nog steeds ligt er een dun laagje sneeuw. Rood-Wit krijgt een strafcorner te nemen, die T. Leeuwenberg naast schiet. Even daarna benut zij echter een kans en schiet hard in (12). Dan maakt de Haagsche keepster een fout, waarvoor de scheidsrechter een strafbully geeft. De mid-voor van Rood-Wit weet deze bully in een goal om te zetten. Spoedij daarop is het rust. Rood-Wit heeft dus een veiligen voorsprong (31). Na rust zakt H.O.C. af. Mej. Polano kan haar spel niet ontplooien; zij gaat rechts binnen spelen. Deze verandering helpt ook al niet. Er is geruimen tijd niets te doen voor de Haarlemsche backs. In dien tijd breekt A. v. Beeck Vollenhoven alleen door, zwenkt naar binnen en maakt dan een keurigen goal. H.O.C. leeft even op; uit een scrimmage wordt haar tweede goal gefabriceerd (24). Mej. Leeuwenberg mist twee mooie kansen, maar maakt dit gelukkig goed door er nog even voor tijd 25 van te maken, in welken stand geen verandering meer komt. AmsterdamB. D. H. C. (11) Op een vrijwel onbespeelbaar veld, waarop geen lijnen te onderscheiden waren door een dikke sneeuwlaag, is de zoo belangrijke wed strijd voor de bezetting van de bovenste plaats, AmsterdamBloemendaal, verspeeld, die in een gelijk spel geëindigd is, wat de ver houding goed weergeeft. Vooral in de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Om beurten verkeer den de goals in gevaar, doch aan beide zijden bleef de verdediging meester van het terrein. Een zekere kans voor Amsterdam om de lei ding te nemen, laat mej. Wagener voorbij gaan, daar zij te lang wachtte met schieten, waardoor mej. Rigbers nog net in de gele genheid werd gesteld den bal weg te werken. Kort voor de rust bemoeilijkte een sneeuw storm het spelen zeer, daar de toch reeds slecht zichtbare witte bal bijna geheel niet meer te volgen was. De tweede helft leverde bijna hetzelfde beeld op, hoewel het tempo iets minder was, doordat het veld langzamerhand in een moe ras herschapen was, waardoor hard slaan bijna onmogelijk was. Amsterdam zette een offensief is, dat resul taat opleverde, als een voorzet van mej. Fa- ber bij mej. Grinsven belandt, die eerst tegen mej. Andreas aanschiet, waarna zij, over de inmiddels uitgegleden keepster den bal in het doel werkt (10). Amsterdam had echter niet lang plezier van dezen voorsprong, want direct van de bully af, nam mej. v. Bueren den bal mee en scoorde op onhoudbare wijze (11), waar na spoedig het einde kwam. De Wereldkampioenschappen te Davos. Uit Davos: Canada won Zaterdag van Engeland met 60. zoodat Canada en Zwitserland Zondag tegen elkaar spelen om den titel van wereld kampioen. In verband met het feit, dat de wedstrijden van Donderdag j.l. voor de demifinales meege rekend worden voor de finalistengroep, is Zwitserland door deze resultaten reeds Euro- peesch kampioen. Zaterdag zijn nog twee wedstrijden gespeeld voor de bezetting van de 5e tot en met de achtste plaats in het klassement. Zweden won van Frankrijk met 21, ter wijl Oostenrijk met dezelfde cijfers van Italië won. De eindstrijd van het troosttournooï gaat tusschen Duitschland en Polen. De gedetailleerde uitslagen van Zaterdag waren: ZwitserlandTsjechoslowakije 4—0 (1—0, 0—0, 3—0). CanadaEngeland 6—0 (20, 20, 20). Zweden—Frankrijk 2—1 (01, 1-0, 1-0). Oostenrijk—Italië 2—1 (00 21 00) Canada wereldkampioen. Uit Davos: Met een 42 overwinning op Zwitserland wist Canada Zondag in den eind strijd ijshockey den titel te behalen. Het was een uiterst felle en spannende strijd, die slechts met de grootste moeite, maar zeer ze ker verdiend, door de Winnepig Monarchs met 42 werd gewonnen. Om de derde plaats streden Engeland en Tsjechoslovakije. Het resultaat was na de ge wone drie speeltijden gelijk spel, 11. In de verlenging werd niet gescoord en eerst in de derde verlenging wist Engeland een goal te maken, zoodat Engeland derde in het klasse ment werd. Voor de 5e en 6e plaats kwamen Zweden en Oostenrijk tegen elkaar uit, welke ontmoeting door Zweden met 31 gewonnen werd. Frankrijk en Italië moesten voor de 7e en achtste plaats tegen elkaar spelen, doch zij kwamen overeen de 7e plaats maar gezamen lijk te deelen. In het troosttournooï won Duitschland de finale van Polen met 51. De eindstand in de finalistengroep is als volgt: gesp. gew. gel. verl. doelp. pnt. Canada 3 3 0 0 12—3 6 Zwitserland 3 2 0 1 74 4 Engeland 3 1 0 2 28 2 Tsjechoslovakije 3 0 0 3 28 0 De eindklasseering luidt: 1 en wereldkampioen Canada. 2 en Europeesche kampioen Zwitserland. 3 Engeland. 4 Tsjechoslovakije. 5. Zweden. 6. Oostenrijk. 7. Frankrijk en Italië. 9. Duitschland. 10. Polen. Niet geplaatst o.m. Nederland. Tournooi H. T. T. C. De Haaidemsche Tafel-Tennisclub (H.T.T. C.) heeft haar eerste jaarlijksche tournooi gehouden in de groote zaal van het Zander- Instituut aan den KI. Houtweg. Dit tournooi is een succes geworden. Er was een behoor lijk aantal inschrijvingen ontvangen voor de vijf te verspelen nummers in heeren-enkel-, dames-enkel-, gemengd dubbel-, heeren- dubbel en dames-dubbelspel, terwijl boven dien voor de minder sterkere spelers een extra afdeeling was in het damesenkel- en heeren-enkelspel. Bovendien waren er nog drie troosttour- nooien. Op niet minder dan zes tafels begonnen Zondagmiddag te twee uur de wedstrijden: ze duurden tot Zondagavond elf uur. Op ver schillende tafels werd zeer behoorlijk spel gegeven. Organisatorisch ontbrak er nog wel het een en ander aan dezen eersten wedstrijd van de H.T.T.C., maar de commissie zal hier zeker profiit van trekken voor volgende tour naments. Het niet noteeren van uitslagen is echter oorzaak, dat wij alleen kunnen aan geven, welke spelers gewonnen hebben in de verschillende finales, zonder vermelding van de gemaakte score. De winnaars in de verschillende finales waren Heeren-enkelspel I: A. Bylmer slaat L. Victor. Dames-enkelspel I: mej. D. de Bock slaat mei. C. Leenders. Gemengd dubbelspel: Wegens het late uur kon dit nummer niet worden uitgespeeld. Heeren-dubbelspel: D. de Vries en C. M van Leyenhorst slaan J. C. Heeck en H. van Son. Dames-dubbelspel: In dit nummer werd het competitie-systeem toegepast. Met 3 ge wonnen wedstrijden wonnen mej. H. Felgen en mej. C. Klijzing. Heeren-enkelspel II: K. Heimig slaat E. Verwaal. Dames-enkelspel II: mej. C. Klijzing slaat mej, B. Klijzing. Troosttournooi heeren-enkelspel I: J. C. Heeck slaat W. Caljouw. Heeren-enkelspel II: J. de Kruiff slaat Th. Kruyt. Dames-enkelspel II: mej. Wessels slaat mej. Kozielek. De 2de testmatch West-Indië M. C. C. Volledige score 1ste innings West-Indië C. M. Christiani c. Holmes b. Smith C. Jones c. Farrimond b. Paine G. Headly c. Holmes b. Paine J. E. D. Sealy, b. Wyatt G. C. Grant b. Smith O. da Costa b. Holmes L. Constantine not out R. S. Grant b. Wyatt L. G. Hylton c. Hendren b. Smith E. Achong l.b.w. b. Wyatt E. A. Martindale b. Wyatt Extra's 302 Smith 3—93 Wyatt 4—31, Paine 2—87, Hol mes 110. Het totaal der Engelsehen viel na het slechte begin nog mede. Na den stand van 200 voor 8 sloot de innings even voor de lunch op den derden dag op 258. Holmes scoorde een fraaie 85 not out dank zij Paine en Farrimond die hun wicket ophielden. K. Farnes moest op het allerlaatste moment door Farrimond, wegens een spierverrekking vervangen worden, waar door de aanval der Engelschen verzwakt werd. West-Indië scoorde op den derden dag 150 voor 3, waarvan Headly 59 not out. Achteraf beschouwd heeft Wyatt een fout begaan door de West-Indiërs op een goed wicket eerst te laten batten. Captain Grant keek eerst de kat uit den boom door Christi ani en Jones te laten openen. Aan het wicket mankeerde evenwel niets, want de beide staartwickets hielden bijna een uur stand. Een draw is hoogstwaarschijnlijk het eind resultaat van den vierden dag. Europeesche kampioenschappen Kunstrijden. SONJA HENIE WEER KAMPIOEN. Uit St. Moritz: Zaterdag werden de Euro peesche kampioenschappen kunstrijden voort gezet met het verrijden van de figuren naar keuze voor dames. De beslissing voor de heeren en het paarrijden was Vrijdag reeds gevallen. Sonja Henie viel bij haar uitvoering; over het geheel genomen was zij lang niet zoo op dreef als gewoonlijk. Zij had echter Donderdag j.l. bij het rijden der verplichte figuren zoö'n groote n voorsprong verkregen, dat de over winning haar Zaterdag niet meer kon ontgaan, zoodat zij wederom in het bezit van den Euro- peeschen titel kwam. In totaal namen 16 rijdsters deel. De Engel- sche rijdster Colledge reed voortreffelijk, even als de Weensche Liselotte Landbeck. Veel bijval ontlokte het rijden van de jeug dige Oostenrijksche Hedi Stenuf, terwijl ook de Duitsche kampioene Maxie Herber veel succes oogstte. De officieele uitslag van de Europeesche kampioenschappen kunstrijden dames luidt: Europeesche kampioene Sonja Henie (Noor wegen) plaatscijfer 7; 2. Liselotte Landbeck, Oostenrijk plaatscijfer 17; 3. Cecilia Colledge Engeland plaatscijfer 21; 4. Maxie Herbei\ Duitschland plaatscijfer 35; 5. Gweneth But ler, Engeland plaatscijfer 37; 6. Grete Lainer, Oostenrijk plaatscijfer 39: 7. Hedy Stenuf, Oostenrijk plaatscijfer 42; 8. Molly Philips, Engeland plaatscijfer 74; 9. Yvonne de Ligne. België plaatscijfer 76; 10. Nanna Egedius, Noorwegen plaatscijfer 76; 11. Hertha Drex- ler, Oostenrijk plaatscijfer 76; 12. V. Lind- paintner, Duitschland plaatscijfer 82. Landenwedstrijd Zwitserland Nederland. Naar wij van clen Kon. Ned. Schaatsenrij- dersbond vernemen zal Dinsdag 29 Januari te Davos een landenwedstrijd ZwitserlandNe derland te Davos worden verreden. Aan Ne- derlandsche zijde nemen deel de schaatsenrij ders De Boer, Edam; Heiden, Rotterdam; Langedijk, Oudkarspel; Koops, Zuid Laren; K. de Koning, Purmerend; Roos, Amsterdam, Scholten. Amsterdam; Dijkstra. Amsterdam; Blaise, Amsterdam; Koreman, Leiden; Van der Duin. Warga: Kootstra, Dubbeldam; Van der Horst, Klundert; Castelein, Wartena, Akerboom, Bergen (N. H.): Henneman, Bloe mendaal; Van der Ruit, Amsterdam; Jan Zee- gers, Amsterdam; Hart, Krommenie; Havik, Zaandijk en Jochems, Den Haag. Er wordt gereden over 500 en 3000 Meter. SP0RTL1EDEKE. Tafeltennis. Een goede binnenskamers-sport, Misschien de beste, die ik ken, is, Die tafelend beoefend wordt: Het Ping-Pong of wel Tafeltennis. Men neemt een tafel, niet te klein. Dat kan men in de regels lezen. Het hout moet hard, van triplex zijn, De kleur ervan moet matgroen wezen. Dan komt de keuze van den bal, Die wit zij, bovendien veerkrachtig, En die g'iij kmatig overal Moet stuiten, en wel even krachtig. Dan kiest men zich een racket uit, Van rubber is te prefereeren, Omdat de bal daar 't zachtst op stuit, Daar kan men 't best mee retoumeeren. Een houten racket is niet goed, Omdat zoo een te hard en glad is. Wie 't tóch op eigen houtje doet, Die merkt wel, dat het niet je dat is. Spant men op tafel nog een net, Dan is de speeltafel in orde. En dan kan aan die tafel met Serveeren pas begonnen worden. Voor wie het spel speelt zooals ik (Dat is maar matig, 'k wil 't best weten): Een tak van jou, van mij een tik, Voor die zou 't tik-tak kunnen heeten. Of ook, zooals 't voor kort nog ging, Waar 't spel zijn naam van heeft gekregen: Een pong van jou, van mij een ping, Een ware tik-tak ping-pong-regen. Die naam die ligt er echter uit, 't Wordt Tafeltennis nu geschreven. Een nieuwe naam, geen nieuw geluid, Daar dat hetzelfde is gebleven. Maar wie ('t kan wezen) had gedacht, Dat 't enkel maar een kinderspel is, Die voQge eens met welk een kracht Dit spel ter tafel wordt gebracht Op een tournooi. En ik verwacht, Dat hij dan merkt, wat of heb wèl is! llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllliillllIM Nieuw wereldrecord 100 M. rugslag Dames. Tijdens de Zaterdagavond gehouden zwem wedstrijden te Groningen is mej. R. Masten broek er in geslaagd een nieuw wereldrecord te vestigen op de 100 meter rugslag, daarmee haar eigen record verbeterend. Zij zwom tegen den Groninger P. Terpstra. Beiden gingen ge lijk over de baan. Terpstra tikte iets eerder aan. Mej. R. Mastenbroek bleek haar eigen we reldrecord van 1 min. 16 4/5 sec. met een vijf de seconde verbeterd te hebben tot 1 min. 16 3/5 sec. Dit record weer verbeterd Eenige oogenblikken na de ontvangst van dit bericht seinde Reuter uit Chicago, dat de Amerikaansche zwemster Eleanor Holm Jarret Zaterdag het wereldrecord 100 meter rugslag tijdens een exhibition-wedstrijd heeft verbe terd tot 1 min. 16 3/10 sec. Daarmee is het nieuwste record van mej. Mastenbroek voor dezen afstand met 3/10 sec. door de Amerikaansche zwemster verbe terd. NED. KORFBALBOND. De regen en het weinig je sneeuw werden spelbrekers, z-oodat vele wedstrijden moesten uitgesteld worden. Animo 1 trok naar de kampioene Wester kwartier en verloor, zooals te verwachten- was. De uitslag werd 100 voor de thuisclub. Verscheidene HK.B.-wedstrijden werden eveneens afgelascht. De Uitslagen. Eerste Klasse West Noord Holland Wester kwartierSportief (gestaakt) 10 Tweede Klasse West Noord Holland Afd. B. Blauw Wit 2Rohda (gestaakt) 10 Derde Klasse West Noord Holland Afd. B. AnimoWesterkwartier 3 010 Afd. E. Excelsor 2Oto 32 Zuid Holland Afd. C. Het OostenSchiedam 33 HAARL. KORFBALBOND. Ons GenoegenFlora (12) Op een zeer moeilijk te bespelen veld is Flora er in geslaagd, van O. G. te winnen. Er wordt zeer voorzichtig gespeeld; om beurten zijn de korven in gevaar. Na een half uur weet Reedijk yan achter den paal te scoren 001), Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de rust is het veld nog gladder gewor den, zoodat goed open spel onmogelijk is. Het duurt dan ook zeer lang, eer Duijff door een misverstand in de O. G.-verdediging den voorsprong weet te vergrooten. Dan krijgt O. G. een strafworp te nemen, die naast gaat. Di rect daarop krijgt ze weer een strafworp, die benut wordt (12). Onder gtoote spanning komt het einde. Tempo. Zondag gespeeld: Ons Genoegen IITempo I 03 Zondag te spelen: Sport Vereent 3Tempo 1 aanvang 12 uur. Vertrek Schoterboschplein 11.30 uur. De Thorn nTempo II aanvang 2 uur. Vertrek Schoterboschplein 11.15 uur. Oefenen Zaterdags van 2—4.30 uur. Ons Genoegen. UITSLAGEN Ons Genoegen 1Flora 1 12 O. G. 2Tempo 1 0—3 Meerlebosch 2O. G. 3 afgekeurd TE SPELEN: Zaterdag a.s. (Adsp.): O. G.Meerlebosch 2.30 uur op terrein Meer lebosch O. G. 1—S. V. 2 10 uur op terrein O. G. Haarlem 3O. G. 2 10 uur op terrein Haarlem beker wedstr.) Aurora. Gespeeld Zondag 27 Januari: Aurora 1De Thorn 2 afgelast Aurora 2Zeemeeuwen 1 gestaakt S. V. 4Aurora 3 r2 Te spelen: Zondag 3 Febr. voor de compe titie Meerlebosch 2Aurora 2 10 uur Zondag 3 Febr.: voor de seriewedstrijden H.K.B.: Aurora 3D.S.V. 2 2 uur terrein Aurora Adspiranten-competitie. Te spelen Zater dag 2 Februari; Aurora bD.S.V. d 2.30 uur Het secretariaat van Aurora is tijdelijk ge vestigd bij W. Wij'tsma, Reitzstraat 5.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12