üüalste week Óumwtta I DE BILT WEILL ZOON Zoo een en ander. ECHTE WALES-ANTHRACIET MAANDAG 28 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Rijwieldief na wilde jacht gearresteerd. Pas vier weken geleden uit de gevangenis ontslagen. Een jongmensch, dat Zaterdagavond op net tusschen de P. C. Hooftstraat en Vos- siusstraat gelegen Schapenburgerpad te Am sterdam een onbeheerd staand rijwiel had weggenomen en er op dit vehikel vandoor was gegaan, is in de Kinkerstraat na een wilde jacht door de politie gearresteerd. De diefstal was opgemerkt door een rijwielagent, die bij het inladen van een postauto toezicht uit oefende De agent sprong onmiddellijk op zijn flets en vervolgde den vluchteling over Stad houderskade en Nassaukade tot bij de Kin kerstraat, waar hij een agent van de verkeers politie, die daar het stopbord hanteerde, met een krachtig: „Houdt den dief" waarschuwde Laatstgenoemde trachtte den vluchteling te grijpen, hetgeen hem niet gelukte. Even later echter kwam het jongmensch te vallen, zoodat hij kon worden ingerekend. Met zijn arresta tie heeft de politie een goede vangst gedaan. De aangehoudene die meermalen met de jus titie in aanraking is geweest, was vier weken geleden uit de gevangenis ontslagen. Hij werd bovendien in het bezit gevonden van een rij- wieiplaatje dat hij op de Stadhouderskade van een fiets had gestolen. Deel van gestolen effecten gevonden. Man door de politie aangehouden. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam heeft een man gearresteerd, die, naar bij een huiszoeking in zijn woning was gebleken, in het bezit was van een deel dei- effecten, welke kort geleden gestolen zijn uit de brandkast van een grossier der ij aan de Keizersgracht bij de Westermarkt aldaar. Een tweede persoon, die aanvankelijk ook wegens medeplichtigheid was aangehouden, is weer vrijgelaten, daar hij een alibi had opgegeven, dat bij onderzoek juist was gebleken. In het bewuste kantoor waren ongeveer 14 dagen ge leden twee brandkasten geforceerd; uit de eene hadden de dieven dertien effecten, w.o. een paar van groote waarde, en uit de andere een bedrag van ruim f 400 gestolen. De poli tie hoopt door deze arrestatie mede op het spoor te komen van de nog zoek zijnde waar depapieren. REEKS INBRAKEN OPGEHELDERD. De recherche te Breda heeft thans klaar heid gebracht in het mysterie van vele inbra ken, die den laatsten tijd te Terheyden, Geer- truidenberg, Langeweg, Zevenbergschen Hoek en in het station van Lage Z wal uwe gepleegd zijn. Men heeft reeds verscheidene gestolen voorwerpen opgespoord, o.a. te Nijmegen, en in beslag genomen. Ook zijn thans de personen, die zich schuldig gemaakt hebben aan deze inbraken en waarbij zich een persoon moest bevinden, die over een auto beschikte, bekend. Er is reeds een arrestatie verricht. Nadere bij zonderheden kan de politie in verband met het onderzoek, nog niet mededeelen. Ex-keizer vierde zijn verjaar dag. Ter gelegenheid van den verj aardag van ex- keizer Wilhelm van Duitschland zijn Zaterdag te Doorn de verschillende familieleden en gasten aangekomen. Het waren de kroonprins met zijn vrouw en zijn twee zoons en dochters, prins Eitel Fried- rich, prins August Wilhelm, de eenige dochter van den keizer, de hertogin van Brunswijk, de zuster van den keizer. Landgraefin von Hes sen en de groothertog en groothertogin van Mecklenburg. De gasten namen hun intrek in Huize Doorn zelf en in de bijgebouwen. De meeste gasten zouden hedenmorgen weer vertrekken. De kroonprins en zijn vrouw7 en kinderen zullen echter'nog eenige dagen langer blijven. Zondagochtend is op Huize Doorn door pas tor Schneller uit Berlijn een dienst gehouden. Des avonds is een diner gegeven, waaraan ook nog een aantal Nederlandsche autoriteiten en intieme kennissen van den ex-keizer aanzaten. LOONEN IN HET AMSTERDAMSCHE BAKKERSBEDRIJF. Naar wij vernemen hebben in de afgeloo- pen week de onderhandelingen van het Co mité uit de gezeilenbonden met de Amster- damsche bakkerspatroons, die een loonsver laging hadden aangekondigd, tot resultaat gehad, dat die loonsverlagingen voorloopig alle zijn ingetrokken, om te bevorderen, dat de be kende pogingen van wethouder Kropman om tot een goed resultaat te komen, niet ver zwakt zullen worden. van Bontmantels Japonnen en Mantels BARTELJORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) Jongeren Vredes-Actie in den opgang. Jaarvergadering te Hilversum gehouden. De vergadering van de Jongeren Vredes Actie (J. V. A.) is onder voorzitterschap van den heer H. van Wijk te Hilversum gehouden. Deze zeide in zijn openingswoord dat de V. A. zich na een periode van achteruibgani heeft hersteld en dat het ledental een her nieuwden opgang te zien geeft. De talrijke openbare getuigenisavonden trokken meer dan tienmaal het aantal leden der vereeni- ing. Zij zullen worden voortgezet, thans ver gezeld van voorlichtingsavonden. In dit ver band deelde spr. mede dat het bestuur het initiatief heeft genomen tot het houden van bijeenkomsten, waarin onder verantwoordelijk held der J.V.A. maar geheel vrij in hun uitingen bekende Nederlandsche schrijvers het woord zullen voeren. Reeds ontving men van ongeveer dertig der meest bekende Neder landsche romanschrijvers en dichters een sympathieverklaring en de toezegging van een mondelingen of schriftelijke getuigenis. Wat de verdere werkzaamheden betreft noem de spr. de totstandkoming van de samenwer king met reeds vijftien vredesorganisaties ten- zake van de actie inzake luchtbescherming en de particuliere wapenindustrie. Dr. G. S. Stuiveling heeft de richtlijnen behandeld voor de werkzaamheden in de toekomst. Spr. kwam o.m. tot de slotsom, dat het noodzakelijk is uit te gaan van de ge geven psychische gesteldheid van een bepaal de massa, wanneer men in een met die massa iets wil bereiken Onverbiddelijk zal stelling moeten worden genomen tegen bepaalde strekkingen in die massa, als wraakzzucht en aggressieve driften. De kleurlooze massa kan alleen op massale wijze invloeden ondergaan Het is noodig uit te zien naar de financieeTe middelen om met een groote opzet te werken waarbij samengaan van alle pacifistische organisaties wenschelijk is. Voorts betoogde spr. dat de beïnvloeding van de de vredes. beweging welgezinde massa geheel moet gaan in de richting van persoonlijke bewustwor ding. De heer J. Pront, lid van het Landelijk Comité, besprak daarop uitvoerig het werk plan voor 1935. Als voorname taak beschouwde spr. de J.V.A. te maken tot centraal schoEngs orgaan voor verwante organisaties, zoowel plaatselijk als landelijk. De heer H. van Wijk, sprekende over de basis voor gemeenschappelijke actie zeide, dat het principieele pacifisme in hoofdzaak wordt gevoed uit de bronnen: evangelie, humanisme en marxisme. Op dezen drie houdingen ge grond is eenheid van actie voor dit pacifisme mogelijk en noodig. Op de inleidingen volgde een uitvoerige dis cussie. De resolutie, aangenomen op de algemeene vergadering van het vorige jaar, waarin het standpunt van de J. V, A. wordt uiteengezet, o.m. ten aanzien van de nationale ontwape ning, de luchtbescherming en de koloniale politiek, werd opnieuw bevestigd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat tot alg. voorzitter werd benoemd dr. Garmt Stuiveling (Buitenpost), in de vacature, ont staan, door het aftreden van den heer Hein van Wijk en tot algemeen secretaresse mej Stek (Rotterdam) in de plaats van den heer J. Booy, die zich niet herkiesbaar stelde De algem. penningmeester, de heer D. van der Zee (Amsterdam) werd herkozen H. O. V. Het concert op Dinsdagavond. De populaire concertmeester van het Am- sterdamsche Concertgebouw-orkest. Louis Zimmerman, zal Dinsdagavond als solist op het concert der H. O. V. het vioolconcert in b kl. t. van Saint-Saëns voordragen. Het programma vermeldt verder de Ouv ,Der Fliegende Hollander" van R. Wagner en de vierde Symphonie in e kl. t. van Joh. Brahms. Vernieling door geluid. Een Amerikaan heeft na jarenlange studie verklaard dat hij vaste voorwerpen door ge luid kan verwoesten. Niet het volume doet het hem maar de toon hoogte. Hij constateert dat het geluid van 30.000 hoorns 1 P.K. sterk is, maar dat een ge luid van minder volume maar van de juiste toonhoogte een muur omverwerpt. Reclame. De eerste reclame dateert van ongeveer 600 jaar voor Chr. Een pottebakker uit Locris in Zuid-Italië zette op een pot: „Best! de potten die Panteleos maakt zijn best!" Hoogvliegers. Het is vastgesteld dat vlinders tot boven 4 K.M. hoogte vliegen. Een Zwitsersch aviateur Cartier werd eenige jaren geleden door een adelaar aangevallen op 4,5 K.M. hoogte De meeste andere vogels komen niet hooger dan een kilometer. De Cowdor uit de Andes houdt het record met 8 K.M. Een „ijzervreter". Bij een Ier heeft men 115 draadnagels en twee stukken ijzer uit zijn maag gehaald. Een paar spijkers waren vijf c.M. lang. Hij gaat zeer goed vooruit. „Het verschil tusschen een koe en een melk boer", zei de kwade klant, is dat een koe melk geeft". „Ja", zei de melkboer, „een ander verschil is dat. de koe 'geen crediet geeft". Kleine wenken. Giet rondom een vastzittende stop in een karaf of flesch een paar droppels machine-1 olie, wacht eenige uren en ze is los. „ORANIA" NIET SCHULDIG. Een Lloyds-telegram uit Oporto meldt dat volgens het rapport van de haven meester van Leixoes uitsluitend de „Loanda" de schuld draagt in zake de aanvaring met de „Orania". FEESTAVOND ONDERLING GENOEGEN In het gebouw Sint Bavo in de Smedestraat hield de ontspanningsvereeniging „Onderling Genoegen" Zaterdag een zeer welgeslaagden feestavond. Reeds spoedig was de stemming er in, zooals het behoort bij een vereeniging die een dergelijk welgekozen naam draagt. Maar ook heeft de avond verder bewezen dat de leden van „Onderling Genoegen" weten wat. genoegen en vermaak is. Het duo Busch heeft op de bekende pret tige wijze de aanwezigen onderhouden en heeft, menig applausje geboekt. Ook de ac cordeonspelers hebben zich van hun goeden kantkant laten zien, of eigenlijk hooren, want ook zij hebben, wat men noemt, een open doekje gehad. Het bal met de uitstekende muziek hield de aanwezigen nog tot drie uur bijeen, waar na een góede avond uit de serie van avonden van „Onderling Genoegen" was geëindigd. NAT. COMITé VOOR ARBEID AAN WERKLOOZE„INDUSTRIEELEN. Naar wij vernemen heeft het gemeentebe stuur een lokaal in de voormalige Middel bare Meisjesschool gratis ter beschikking ge steld van de afd. Haarlem van het Nat. Comité voor Arbeid aan Werklooze Intellee- tueelen. Inlichtingen worden daar verstrekt en het Winterboek ligt er ter inzage. JUBILEUM C. KION. Heden, Maandag, was het 40 jaar geleden, dat de. heer C. Kion in dienst trad bij*' d'e Drukkerij Met en Meylink alhier in de Lange Begijnestraat. Hij werd hedenmorgen toege sproken door zijn patroon, den heer J. C. Ritsema, die hem een geschenk onder couvert aanbood. Van het personeel kreeg hij een rookgarnituur. De jubilaris had verder den dag vrij af. meldt: Hoogste barometerstand 772.3 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 749.6 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Meest zwakken wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen. Later mogelijk ver anderlijk. Nevelig tot half of zwaar oewolkt. Aanvankelijk weinig of geen neerslag. Lichte tot matige vorst des nachts. Overdag lichte vorst tot om het vriespunt. Uit het Buitenland Vorst deed allenvege haar intrede. De diepe depressie, welke Zaterdag het weer in het geheele Oosten van het waarnemings gebied beheerschte, trok Oostwaarts af. Ze werd gevolgd door krachtige drukstijging, zoodat tijdelijk het geheele Westen onder in vloed van de hooge drukking kwam. Koude luchtmassa's uit het Poolgebied over stroomden bijna geheel Europa en brachten allerwege afkoeling. De vorst deed over vrij wel het geheele vasteland weer haar intrede. Over Duitschland, Denemarken, ons land, Frankrijk en ook over Engeland en Zuid- Schotland is zij nog slechts licht, doch over Zweden en Noorwegen buitengewoon streng. Uit Lapland meldde men hedenmorgen 38 graden Celsius. Zuid-Zweden —36 graden. Over Duitschland sneeuwt het nog, terwijl er zich plaatselijk, reeds een flinke secundaire gevormd heeft. Zaterdagavond is de barometer over IJs land weer gaan dalen, een vrij uitgebreid lage drukgebied ligt thans voor de Noorsche kust, waar het vrij krachtig uit het Zuid westen waait. Een uitlooper daarvan reikt tot over Schotland. Op het oogenblik stijgt de barometer over IJsland weer. Voor heden nacht is ten onzent lichte tot matige vorst waarschijnlijk, morgen overdag kan men temperaturen om het vriespunt ver wachten, met kans op mist. Of de vorst periode van langeren duur zal zijn, is nog niet te zeggen, aangezien de bovengenoemde se cundaire bij Schotland een bedreiging van de vorstkansen inhoudt. Barometer 767 m.M. 745 m.M. Stand van heden morgen Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. A. FEDERMANN Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 28 Januari: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 37 F. 30 F. 33 F. O. a. S I 2.15 WITTOP KONING HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Januari. Bevallen 25 Januari: J. KuiperKuik, z. A. M. Vogelv. d. Hoek, z.; 26 Januari: P. OkxBoorsma, z. Overleden 24 Januari: J. G. Goedhart, 34 j., v. Heemskerkstraat; A. M„ 8 j., z. v. A. M. N. Vestering, Zwaluwenstraat; F. Hoetmer Lotten, 67 j.. Rijksstraatweg; G. v. d. Leek- de Graaf, 51 j., Uit den Boschstraat; H. Roe- lofsen, 63 j., Iordenstraat. „HET CREMERNIEUWS". Het Maandblad „Het Cremernieuws", offi cieel orgaan van de Kon. Letterl. Vereeni ging J. J. Cremer" alhier kondigt een too- neelvoorstelling aan op Maandag 4 Februari in den Stadsschouwburg. De Kon. Vereeniging .Litteris Sacrum" te Leiden zal opvoeren: .Blauwbaard's Achtste Vrouw", blijspel in 3 bedrijven door Alfred Savoir. Na afloop volgt een bal in den foyer van den Stadsschouwburg, daar de zaal van het Kegelgebouw dien avond niet beschikbaar is. Het programma voor het tweede halfjaar luidt verder: Dinsdag 26 Februari: „De Gemaskerde Venus", blijspel in 4 bedrijven door A. J. Zoet mulder (door „Cremer"). „Maandag 29 April wordt een eere-voor- steiling gegeven voor den heer J B. Schuil, letterkundige en tooneelrecensent, eere-lid van „Cremer". naar aanleiding van het feit. dat de heer Schuil op 20 Maart den 60-jarigen leeftijd bereikt. „Cremer" zal dan 3 éénbe- drijfsspelen van den heer Schuil opvoeren. Roel van Arendsveen wekt in dichtmaat op tot het werven van nieuwe leden. „HERMES". De afdeeling Haarlem van de Ned. Ver eeniging van vertegenwoordigers van Han del en Industrieelen „Hermes" houdt Donder dagavond 31 Januari in Café „Bolwerk" haar jaarvergadering. Behalve het uitbrengen van de jaarversla- jen van secretaris, penningmeester en diverse commissie's vermeldt de agenda een voorstel van het bestuur tot aansluiting bij den Haarlemschen Neutralen Bestuurdersbond. NIET 25 MAAR 35. In het verslag van den feestavond der Haard. Politie-Muziekvereeniging in ons num mer van Vrijdag staat vermeld dat het echt paar Ran gehuldigd werd, omdat het juist 25 jaar getrouwd was. Dit had moeten zijn: 35 jaar. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort op Donderdag 31 Januari 1935 des namiddags te 71/2 uur ten Raad- huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot overneming van wegen te Bentveld. 3. Voorstel tot aanleg van een straat. 4. Voorstel tot wijziging der verordening op de Winkelsluiting. 5. Voorstel om tot een bedrag van f 1000 garant te zijn ten behoeve van het in de maanden Mei en Juni van dit jaar alhier te organiseeren groot Nationaal Zangconcours. 6. Voorstel tot voorziening in vacatures in stembureaux. 7. Voorstel tot benoeming van 2 leden der Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. 8. Voorstel tot wijziging van het besluit inzake vergoeding voor het gebruik van schoollokalen. 9. Voorstel over ingediende klachten van werkloozen bij de wearkverschaffing in plan- Noord 10. Voorstel betreffende de loonnormen in de werkverschaffing. 11. Voorstel betreffende het bouwen van werkplaatsen achter 2 woningen aan de Hob- bemastraat. 12. Voorstel betreffende beperking van het venten. 13. Voorstel om een crediet voor kindervoe ding. 14. Voorstel om verhooging van de sub sidie aan den dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon over het jaar 1934 15 Voorstel tot verpachting van een stand plaats voor een ijskar of ijstent op het Tram plein 17. Prae-advies over het berekenen van het verschuldigde bedrag der precario voor de radio-centrale. 18. Voorstellen betreffende het verschaffen van werk aan Jeugdige werkloozen. 19. Voorstel betreffende verpachting van standplaatsen op hetparkeerterrein achter het Casino gedurende de Zondagen, waarop al. hier het Nationaal Zangconcours wordt ge houden. 20. Vaststelling der suppletoire kohieren Straatbelasting en Hondenbelasting dienst jaar 1934. 21. Benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O.-school. 22. Prae-advies omtrent een verzoek tot het organiseeren van een winterhulp-actie'. 23. Voorstel tot het verleen en van eervol ontslag aan een helpster bij de bewaarschool 24 Behandeling van belastingreclames VENTEN TEGEN BETAALDE VERGUNNING?. In de raadsvergadering van 27 September werd het voorstel betreffende een regeling ter beperking van het venten, aangehouden. Nu in Haarlem een beslissing is gevallen in dien zin, dat de Zandvoortsche venters, die reeds jarenlang in Haarlem hebben gevent, in het bezit worden gesteld van een vergun ning om ook voortaan in Haarlem te venten, zal ook Zandvoort een besluit nemen. De meerderheid van het college handhaaft het voorstel van betaalde ventvergunningen. De minderheid staat afwijzend tegen het optrekken van tolmuren om de gemeente. De meerderheid stelt voor de legesverorde ning te herzien, zoodat voor een ventver gunning voor een maand f 1 zal moeten wor den betaald. 1250MEER VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Wegens een verzoek van den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon stellen B. en W. voor ten laste van den post Onvoorziene Uit gaven het subsidie aan den Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon over het jaar 1934 als nog te verhoogen met 1250, welk bedrag ge heel bestemd is voor Commissie A (Zieken- huisverpleging) KINDERVOEDING IS BEGONNEN. Bij de begrooting is bepaald dat een com missie ingesteld zou worden om te onder zoeken of het ter voorkoming van onder voeding gewenscht zou zijn van gemeentewege warme maaltijden te verstrekken, aan de daarvoor in aanmerking komende kinderen. De burgemeester heeft een vergadering bijeengeroepen van ingezetenen, waarin is ge bleken, dat er inderdaad gevaar bestond, Een voorloopige commissie is reeds met de kindervoeding begonnen. De maaltijden wor den verstrekt in „Ons Huis". Per dag worden aan ongeveer 125 kinderen maaltijden ver strekt. Opgemerkt dient te worden, dat alleen kin deren worden toegelaten, die door de dok toren zijn aangewezen. Op 15 Januari be droeg het aantal aangewezen kinderen 141. doch deze komen niet allen. Daar gebleken is, dat het zeer noodzake lijk is met deze kindervoeding door te gaan. verzoekt het college hiervoor een voorloopig crediet van f 500 toe te staan. Doodelijk ongeluk op den Kruisweg in Haarlemmermeer Auto „schept" wielrijder. Hedenmorgen had op den Kruisweg in Haarlemmermeer een doodelijk ongeluk plaats. De groentehandelaar T. stak per fiets het gedeelte van den weg over, waar vroeger de brug is geweest, om naar Heem stede te gaan. Van de richting Heemstede kwam op den Kruisweg een auto, waarvan de chauffeur, naar hij zeide, door de zon ver blind, den wielrijder niet opmerkte. In volle vaart „schepte" hij den fietser, die met zijn rijwiel eenige meters verder op den weg ge slingerd werd. Hevig bloedend uit oogen, mond en ooren bleef hij liggen. Bij onderzoek bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De fiets was geheel vernield en de auto ver toonde een grooten deuk in den radiator. VERGADERING CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND De afd. Zuidelijk deel van Noord-Holland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, hield te Hoofddorp haar jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer Chr. v. d. Heuvel, die in zijn openingswoord het ver scheiden herdacht van het bestuurslid den heer J. Knibbe en met dankbaarheid en waar deering getuigde van de groote plaats die hij door zijn voortreffelijke karaktereigenschap pen in het midden zijner medemenschen in nam. Na afhandeling van enkele huishoudelijke zaken, waarbij bleek uit de uitgebrachte jaarverslagen, dat de financieele toestand van de Chr. Landbouwwinterschool vooruit gaande is, werden tot bestuursleden herkozen de heeren P. K. Kistemaker en C. M. Verkuijl, terwijl in de vacatures ontstaan door het over lijden van den heer Knibbe en 't vertrek van den heer v. d. Heuvel, werden benoemd de hee ren H. de Graaf en M. J, van Nieuwenhuijzen, die evenals de aftredenden hun benoe ming aannamen. Voor de Kunstmestcom- mis^ie werd herkozen de heer C. Kooij. Hierna werd door den Directeur van de Landbouwwinterschool, den heer Ir. den En gelse, een kort overzicht gegeven van den gang van zaken der school. Er zijn thans 43 leerlingen, (het hoogste sedert de oprichting der school). De heer van den Heuvel hield hierna een Tede over: „Toestand en Toekomst van den Ned. Land- en Tuinbouw". Spreker zette daar bij o.m. uiteen dat het hypotheek- en pacht- vraagstuk een van de belangrijkste vraag stukken is, waarbij onze boeren en tuinders nog eenige wijziging ten goede is te wachten. De 2e voorzitter, de heer Biesheuvel, dankte den spreker voor z'n rede, en sprak daarna nog eenige van sympathie en dank getuigende woorden, in verband met het a.s. vertrek van den voorzitter Hij schetste wat de afdeeling aan hem sedert de oprichting in 1918 heeft te danken en stelde namens het bestuur voor hem te benoemen tot Eere-Voorzitter der af deeling, hetgeen met applaus werd begroet en aanvaard. LISSE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar wij vernemen is door B. en W. als stemmingsdag ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad vastgesteld 13 Juni 1935. OVERVEEN INBRAAK AAN DEN TETTERODEWEG. Zaterdagavond tusschen 8 en 12 uur is tij dens afwezigheid van de familie V. in de villa, genaamd 't Zand aan den Tetterodeweg in- ebroken. Door het verbreken van een ruit uit de voordeur hebben de inbrekers de deur kunnen openen en zijn zoo binnengekomen. Alle kamers werden doorzocht en overhoop gehaald. Een hoeveelheid gouden voorwerpen en f 160 worden vermist. De politie stelt een onderzoek in. KINDERWETTEN EN MEISJES BESCHERMING. In de aula van het Kennemer Lyceum zal Donderdagavond 7 Februari voor de Josephine Butlervereeniging spreken, Mr. H. de Bie, voorzitter van de Nationale Commissie voor Voogdijwerk, over: „De kinderwetten en de meisj esbescherming". HAARLEMMERMEER PERSONALIA In verband met het vertrek van den heer R. Kelderhuis van school 11 te Lisserbroek naar school 1 nabij de Lijnden, zal naar eerst genoemde school worden overgeplaatst de leer J. van Servellen. thans hoofd van school no. 3 nabij Bennebroek. Verschillende oud-leerlingen van den heer van Servellen hebben het plan opgevat hem bij zijn afscheid een blijvende herinnering te kunnen aanbieden. CONCORDIA. De vereeniging „Concordia" in Haarlemmer meer, die bijna 75 jaren bestaat en wier doel het is nuttige kennis, beschaving en gezellig verkeer te bevorderen, is voornemens een groote activiteit te gaan ontwikkelen, zoodat voor de te organiseeren feestavonden goede verwachtingen kunnen worden gekoesterd. De uitvoering, waarin de Markerspelers uit Bergen zullen opvoeren het blijspel „De privé Secretaresse" is bepaald op a.s. Dinsdag in de Beurs te Hoofddorp. AERDENHOUT AUTO TEGEN EEN BOOM. Zondagmiddag moest de heer H., wonende te Aerdenhoüt, op den Zandvoortsehen weg, hoek Leeuwerikenlaan stoppen voor een auto, die van rechts kwam. Zijn wagen slipte daar bij en kwam tegen een boom terecht.. De auto werd beschadigd en de bestuurder kreeg een wonde aan den neus. MEISJES VEREENIGING. In Aerdenhoüt zal een Chr. meisj es vereeni ging opgericht worden onder leiding van me juffrouw N. Boche. Belangstellenden zijn uit- genoodigd tot een bijeenkomst op Dinsdag avond 29 Januari in het Jeugd-Wijkgebouw, Leeuwerikkenlaan.ter bespreking van de ver dere plannen. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Bloe- mendaalsche Apotheek Bloemendaalscheweg 85 Bloemendaal, een bankbiljet en een geld stuk; H. Hendriks, Rollandspad 19, Haarlem een zilveren armband; Snijder, Platanenlaan 7 Bloemendaal, een deurmat; Schaaper, Schulpweg 5 Aerdenhoüt, een paraplu; W. Nieuwpoort, Zomerzorgerlaan 38, Bloemendaal een pakje met inhoud; W. Flooren, Ooster duinweg 4 Overveen, een portemonnaie; T. Bouma, Noordlaan 27, Bloemendaal, een Engelsche sleutel; Lootsma, Klauwersstraat 9 Santpoort, een koperen gewicht; Sligter, Schr. v. d. Kolkweg 24 Bloemendaal, een bruine handbeschermer; de Jong Noordlaan 23 Bloemendaal, een poesje; van Haren, Ver bindingsweg 34 Bloemendaal, een jachthond; aan den politiepost Aerdenhoüt, een teekening van bouwwerk; een kinderhandschoentje; een kinderwantje; een sigarettenkoker; aan het bureau van politie Overveen. een damesmuts en handschoentje een lak-ceintuur; een pakje inhoudende tafellakens; een ceintuur; een rijwielbelastïngmerk; een nummerplaat G 92347; een paar motorhandschoenen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2