16 RIJKSSTRAATWEG 16 HET TANDHEELKUNDIG DE TWEELINGZUSTERS INSTITUUT GEBIT 35 Vicks Hoestbonbons MAANDAG 28 JANUARI 1935 H A" A RUE M'S D" A G B U A D 9 HAARLEM-\OORD TFT. 1672C Berekent thans nog voor een geheel mot garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Goudvulling vanaf 9. Goudkroon vanaf /15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tanö of Kies 1.50 IVIondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 79 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch Tandarts (Adv. Ingez. Med.) De kwestie-Schuddeboom. Scheidsgerecht op 6 Februari weer bijeen. Het scheidsgerecht voor ambtenaren zal. naar nader wordt bericht, Woensdagavond 6 Februari 1935 ten Stadhuize zijn vergade ring voortzetten ter behandeling van het beroep ingesteld door den heer M. G. Schud- deboom. tegen zijn onmiddellijk ontslag als bezuinigingsinspecteur in December 1934. PENSIOEN- EN TOESLAGFONDS VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. De uitbetalingen van het Toeslagfonds in het Bloembollenbedrijf (thans de tweede uit betaling in het contractjaar 1934-1935) heb ben plaats op: Vrijdag 15 Februari a.s. te: Hiliegomin het gebouw van de R.K. Volks bond des avonds van 5.307 uur Lisse: in het gebouw van den R.K. Volks bond des avonds van 5,307 uur. Sassenheim: in het gebouw van de K.S.A., des avonds van 67 uur. Noordwijkerhout: in het gebouw voor werk- loozen aan de Schoolstraat, des avonds te 8 uur precies. Noordwijk: in het juvenaat, des avonds te 8 uur precies. Voorhout: in het Patronaat des avonds te 8.15 precies. Op Zaterdag 16 Februari a.s. to Bennebroek: in den R.K. Volksbond des ■middags te 3 uur precies. Heemstede: in den R.K. Volksbond des mid dags te 3.30 uur precies. Overveen: ten huize van G. v. d. Veld, Rol landspad 15 te 4.30 uur precies. Het provinciaal personeel. Hoeveel de salarissen verlaagd zullen worden. In ons nummer van Vrijdag gaven wij een uitvoerig overzicht van de onderhandelingen tusschen Gedeputeerde Staten van Noord - Hciiand en den Minister van Binnenlandsche Zaken over een nieuwe salarisregeling voor het Provinciaal personeel. Thans hebben Ged. Staten het ontwerp voor de herziening van het Salarisreglement ge publiceerd. Daarin zijn niet minder dan 242 functies met de daaraan verbonden salarissen opge nomen. Wij kunnen er dus niet aan denken (het zou te veel plaatsruimte eischen) om al die functies te vermelden. Uit een vluchtige bestudeering blijkt dat er heel wat rangen zijn. Het loon voor een werkster wordt nu vastgesteld op f 767f923 per jaar (het is thans f 1040f 1300), voor een eerste werk ster f884—f 1040 (was f 1430—f 1690). Een dienstbode zal f767f923 verdienen (was f1040—f 1300) een keukenmeid f884—f1040 (was f 1430f1690). een eerste keukenmeid f 1092—f1248 (was f 1677—f 1937). een eerste keukenmeid in het prov ziekenhuis te Sant poort f1144f 1300 (nieuwe functie), een kookdame f1200f 1650 (nieuwe functie), een chef-kookdame f 1500f 2400 (nieuwe func tie), hoofd van de keuken in de prov. zieken huizen f 1800f2700 (was f2060f2725), een typiste f 1000f1600 (was f 1000f1700). een tuinarbeider f 1248—f 1612 (was f 1430—f 1690) een bode ter griffie f 1470f 1820 (was f 1677 f1937), een steno-typiste le klasse f1200— f1900 (was f 1200f 1900), een concierge-bode f1420—f1920 (was f 1700—f 2175)een hoofd bode f 1420—f 1920 (was f 1700—f 2175). een uit wonend gediplomeerd verplegende f 1320— f2086 (was f 1430f2095), een eerste verple gende f 1691—f2261 (was f1700—f2270). een klerk f1600—f2265 (was f 1600—f 2265). een opzichter f1600—f2265 (was f 1600—f2265). een bureelambtenaar f16002400 (was f1880 f2450), een eerste machinist f1600f2400 (was f1880f2450). adj. commies bij de be drijven f 2000f2700 (was f2235f3175). een adjunct-commies f 2100f 2900 (was f 2235 f3175), adj.-ingenieur Prov. Waterstaat ±2100f3100 (was f2235f3175), commies bedrijven f2200-f3200 (was f 3150—f4325). commies le klasse bedrijven f 2700f 3500 (was f3150—f4325). commies f2800—f3750) (was f3150f 4325). hoodfeommies bedrijven f3200—f4400 (was f3700—f5100), predikant f3600—f5000 (was f3700—f5100). hoofdcom mies f4000f5000 (was f3700f5100), inge nieur f3700—f5200 (was f3700f5100). inge nieur Prov. Waterstaat f 3250f 5500 (was f 3250—f 5500referendaris f 4700—f 6000 (was f4600f6450». ingenieur le klasse f4700f6400 (was f 4600—f 6450). administra teur Prov. Griffie f5400f7000 (was f5525— f7375), hoofd-ïngenieur f5400f7000 (was f5525f7375). geneesheer f5400f7000 (was f5525—f7375). geneesheer le klasse f 6000— f 7800 (was f6450—f 8300). secretaris directie N. E. N. f6400—f8000 (was f 6450—f 8300), hoofdadministrateur PEN. f6400f8000 (was f6450—f8300). Het personeel geniet, bij wijze van tijdelijke toelage, voor kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar, voor zoover die meer dan 2 in ge tal zijn, een kindertoeslag van f 52 per kind en per jaar. Deze toelage wordt alleen gegeven bij een lae-er inkomen dan f3000. Er zijn verschillende overgangsbervalingen gemaakt. De ambtenaren wier normale be zoldiging met meer dan'5 ten bonded daalt ontvangen gedurende ten hoogste 3 jaar eer tijdelijke toelage die bedragen zal: le iaar 75 van het meerdere. 2e jaar 50%. 3e jaar 25% Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Tienjarig bestaan der plaatselijke afdeeling. Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan hield de afdeeling Haarlem van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling Zaterdagmiddag een receptie in het gebouw Het Baken van de A. J. C. Vele vertegenwoordigers van orga nisaties en vereenigingen waren hier aanwe zig om het bestuur hun gelukwenschen aan te bieden. De voorzitter, de heer J. van Asperen sprak een inleidend woord, waarin hij de aanwezi gen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de oud-bestuursleden ir. Cramer, Westerveld en Van Herwerden. Spreker deelde mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van het college van B. en W. en voorts van enkele organisaties en vereenigingen, welke schrif telijk het bestuur hadden gefeliciteerd. De heer Van Asperen zeide, dat het bestuur zich allereerst afgevraagd had of dit feitelijk wel het goede tijdstip voor het houden van festiviteiten was. Toch werd besloten tot het organiseeren van een receptie, omdat men het noodzakelijk achtte eens nauwer met elkaar in contact te treden. Gemeenschappelijk moet gearbeid worden voor een grooter aantal le den van het Instituut. Het bezoek der cursus sen is nog te beperkt, hetgeen gedeeltelijk zijn oorzaak kan vinden in onbekendheid met deze instelling en gedeeltelijk in een te geringe be langstelling. Spreker ging daarna in groote trekken het doel van het Instituut na. Be oogd wordt meer eenheid in het ontwikkelings werk te brengen en het peil omhoog te voeren. Na een tien jarigen arbeid, die thans achter den rug ligt, heeft het bestuur duidelijk voor oogen in welke richting voortgearbeid dient te worden. Men is tot de conclusie gekomen, dat voorzichtigheid geboden is bij de uitbrei ding van het arbeidsterrein; in de eerste piaats is het noodig, datgene, wat thans be reikt is, „uit te bouwen". Spr. liet de verschil lende cursussen, excursies, e.d. de revue pas- seeren en vroeg in het bijzonder de aandacht voor de verstrekkende beteekenis van het scholenwerk, waarbij hij hulde bracht aan de onderwijzers, die zich daarvoor belangeloos ter beschikking hadden gesteld. Sprekende over de plaats van het arbeids veld van het Instituut zeide de heer Van As peren, dat dit ligt tusschen die van de vak organisaties en de politieke partij. Spreker besloot zijn toespraak met er pp te wijzen, dat het bestaan van het Instituut noodzakelijk is om de arbeiders intellectueel te wapenen tegen de gevaren, die hen van uiterst links en uiterst rechts bedreigen. Hij hoopte op de hartelijke samenwerking der or ganisaties en vereenigingen en op een toene mende belangstelling. De rij van sprekers, die thans volgde, werd geopend door den heer M. A. Reinalda, na mens het Centraal Bestuur van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Hij bood zijn ge lukwenschen aan en legde er den nadruk op, dat er in de afdeeling Haarlem goede krach ten aan het werk zijn. Het centraal bestuur weet, dat deze afdeeling op eigen beenen kan staan. Spr. richtte een opwekkend woord tot de arbeiders buiten de vergadering om toe te treden tot het Instituut, want het aantal aan geslotenen is relatief onvoldoende. De heer H. H. Luyken sprak uit naam van den plaatselijken raad van S. D. A. P. en H. B. B. en aangesloten organisaties. Hij liet zijn goede wenschen vergezeld gaan van een enveloppe, waarin zich het resultaat van een inzameling bevond. De heer Eizema sprak voor de Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en bood na mens deze vereeniging eveneens een eveloppe met inhoud aan. Daarop volgde de heer Johans Post, voor zitter van de vereeniging „Kunst aan het Volk". Deze sprak den wensch uit, dat er een weg zou mogen worden gevonden naar samen werking tusschen deze vereeniging en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Vervolgens was het woord resp. aan den heer Mooiman, namens de Federatie van Ver. tot afschaffing van alcoholische dranken, mevr. Voogd, namens de Soc. Dem. Vrouwen club, en den heer Van Ees, als afgevaardigde van de afd. Haarlem van den Nederl. Metaal- bewerkersbond. Zij allen spraken hun beste wenschen voor het Instituut uit. De heer H. F. Oets, voerde het woord als voorzitter van de afdeeling Haarlem van de V. A. R. A. Hij zette o.m. uiteen, dat ontwikke ling een eerste vereischte voor den modernen arbeider is. Daarop volgden toespraken van den heer W. Mensing namens de A. J. C. en den heer C. Zwart namens de arbeiderstooneelvereeni- ging „Vooruitgang". Hierna was het woord aan ir. Cramer, die zeide, dat er altijd nog arbeiders zijn, die zich door domme politieke leuzen laten misleiden. Het Instituut heeft een taak te vervullen ten FEUILLETON. Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. Nadruk verboden 8) Er was iets van ontroering in de klank van zijn stem, toen hij den naam uitsprak. „Vindt u zelf ook niet, dat u beter doel mij alles te vertellen wat u weet?" Delia vocht dapper tegen haar tranen, maar het lukte haar niet ze in te houden. „Ik geloof niet, dat ik iets van belang weet", zei ze gesmoord, „maar ik zal u alles vertellen. Ik kwam beneden om een boek te halen; ik dacht, dat ze allemaal naar bed waren, maar toen ik bij de deur van vaders studeerkamer kwam, zag ik een lichtstreep en ik bleef even staan luisterenAlleen om te hooren of er nog iemand was. Ik heb een uiterst scherp gehoor en als vader er nog was, zou ik het direct merken door zijn ademhaling of als hij zijn stoel verschoof of iets opnam. Het was mogelijk, dat hij naar bed was gegaan en het licht had laten bran dendat gebeurt wel meer; hij is zoo verstrooid. Ik vertel u dat maar. opdat u niet zult. denken, dat ik voor luistervink wilde spelen. Maar juist toen ik dacht, dat er nie mand meer in de kamer was, hoorde ik moe der zeggen: Arme Anne! en toen moest ik wel luisteren, of ik wilde of niet. Geen macht ter wereld had mij van die deur kunnen wegkrij- gen! Het kan me niet schelen, dat het onbe hoorlijk wasik moest eenvoudig! Als je veel van iemand houdt, wordt alles immers anders Haar stem werd lager en lagerhaar manier van spreken en haar gelaatsuitdruk king hadden iets, dat John ontroerde. Haar scherpe trekken, haar groote, beenige neus, fcaar hoekige gestalte schenen er opeens niet opzichte van de heerschende onkunde in de arbeidersklasse. Nadat nog het oud-bestuurslid Van Herwer den gesproken had sloot de voorzitter de bij eenkomst met een dankwoord aan alle spre kers en een herhaald beroep op samenwerking. HERDENKING VAN DE DOLEANTIE DOOR DE GEREF. KERKEN. Naar wij vernemen heeft zich in het mid den der Geref. kerken een comité gevormd teneinde in 1936 het gouden jubileum dei- Doleantie plechtig te herdenken Als voor zitter van dit comité treedt op Prof. Dr. H. H. Kuyper. hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit, te Bloemen daal; als secr.-penn. Mr, G H. A. Grosheide te Amsterdam en als le den de heeren Prof. Dr, F. W, Grosheide te Amsterdam; Prof. A. G. Honig. em. hoog leeraar te Kampen; J. H. Kok, te Kampen; Prof. Dr. J. Ridderbos, hoogleeraar aan de Theol. School te Kampen; Dr J. C. Rull- mann. Geref. predikant te Wassenaar en Ds. J. L. Schouten .idem te Amsterdam. Er zijn plannen in voorbereiding voor de uitgifte van een gedenkboek als ook van een kleiner boekje voor de jeugd, terwijl over wogen het aanleggen van een Doleantie-ar chief en het houden van een herdenkings bijeenkomst te Amsterdam Het comité wil op bescheiden wijze het gebeuren van 1886 her denken. „Gezondheid in de Grafische Vakken". Viering van het zilveren jubileum. De afdeeling Haarlem der „Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken" vierde Zaterdagavond haar 25-jarig bestaan met een feestavond in den Schouw burg aan den Jansweg. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter de heer C. C. van den Bergh de aanwezigen welkom heette. Spr. gaf een beknopt overzicht van het ont staan en de geschiedenis der afdeeling, die 10 Januari 1910 werd opgericht en spoedig in bloei toenam. De Vereeniging telt nu 7000 leden en richtte sanatoria op te Eerbeek en te Zeist voor verpleging van aan t.b.c. lijdende leden, die werkzaam zijn in de grafische vak ken. In den loop der jaren heeft de vereeni ging reeds f 500.000 aan dit goede doel be steed. De heer van den Bergh bracht dank aan het gemeentebestuur, dat steeds met groote wel willendheid toestemming heeft gegeven voor het houden van bloemendagen ten bate der vereeniging; aan de collectanten, bij wie er zijn, die dat werk met groote toewijding al vele jaren doen; aan de voetbalvereenigingen RC.H. en E.D.O., die altijd toestaan, dat op haar terreinen bij voetbalwedstrijden collec ten worden gehouden en aan het bestuur der afd. Haarlem van den A.N.T.B., dat dezen avond een groote bloemenmand en geluk wenschen had gezonden. Spr. vestigde er de aandacht op, dat er dienzelfden avond nog een verloting zou wor den gehouden en dankte tenslotte den heer Mart. van Delden en zijn gezelschap, dat zich bereid verklaard had, voor de feestvierende vereeniging de revue van den heer van Del den ,,'t Komt wel voor mekaar!" op te voeren. Deze opvoering begon nu door de Haarl. Cabaret- en Revueclub, die zich de medewer king had weten te verzekeren van Jopie Keizer en Henk Smal. Het eerste tafereel: ..Vacantiegenoegens aan het strand", „pakte" al dadelijk en had een groot succes, waartoe niet weinig bijdroeg het goede spel van den humorist Henk Smal en van Jopie Keizer. Ook het optreden van de Footlight-Girls was niet vreemd aan dit succes. En zoo ging het crescendo. De aardige tafereelen wisselden elkander af. In het eerste bedrijf was een propagan distische scène ingelascht „De sterken voor de zwakken" met tableaux, die diepen indruk maakten en waarin duidelijk uitkwam, welk een bij uitstek zegenrijk werk de vereeniging verricht. Lang niet slecht was het optreden der beide Jeugdige cabaretartisten Greet en Jan en ver der noemen wij de aardige scène „Het inci dent". met zang en dans der „Spiegeldames". „Smally" als ijscoman en de groote finale „Internationale Ontwapening" met declamatie van Henk Smal. Inderdaad: 't. was voor mekaar en de leden zullen met voldoening op dezen feestavond terug kunnen zien. Na afloop der voorstelling werd er gedanst, onder leiding van Mart. van Delden. Jopie Keizer en haar vroolijke kameraden zorgden voor de dansmuziek. meer te zijn, zóó symphathiek was ze hem nu. Ze ging voort, fluisterend bijna: „Ik luisterde. Moeder zei: „Het maakt me bang. Ik durf er niet aan te denken,, wat er met haar gebeurt kan zijn". Toen zuchtte ze: O Cyril dat is mijn vader en begon te huilen". „En wat zei uw vader?" „Eerst zei hij niets anders dan een paar maal: Toe nu, Mary!, maar toen ze ophield met schreien, vroeg hij: Waarom vraag je het Jenny niet op-den-man-af? Ik kan het ge woonweg niet, antwoordde moeder. Waarom niet?" vroeg vader daarop en toen moeder weer: Wat geeft het? Ze zal me met haar lief ste lach afschepen en me voor de zooveelste maal vertellen, dat Anne in het buitenland is en zich dolletjes amuseert. En dat zou ik niet kunnen verdragen, Cyrilik zou het werkelijk niet kunnen verdragen". „En toen?" drong John. „Toen zei vader: We hebben niets om op af te gaan; absoluut niets.. Daarop barstte moe der in een hartverscheurend snikken uit en toen ze eindelijk tot bedaren kwam, hoorde ik haar zeggen Delia zweeg en bracht de hand aan haar mond. „Ga voort!" „Ik kan niet". „Waarom kunt u niet?" Er was iets onuitsprekelijk droefgeestigs in den verbijsterden blik waarmee ze naar hem keek. „Ik kan het niet John kwam bij haar staan en legde zacht zijn hand op haar arm. De spanning, die zich in hun gesprek ontwikkeld had, bracht iets van de vertrouwelijkheid van een ouderen broer in zijn houding tegenover het meisje. „Delia, je moet het mij vertellenik moet het weten. Je wilt immers ook, dat ik haar zal terugvinden!" „Ze zei ze huilde aan één stuk door ze zei; O Cyril, waarom verbood Sir Anthony je ooit weer haar naam te noemen?" Delia Rheumatische pijnen. Lijders aan rheumatische pijnen kennen maar al te goed de ellende, die zij veroorza ken, doch gewoonlijk is hun de werkelijke oorzaak ervan niet bekend. Deze schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde organen in het lichaam ophoopt. Wanneer namelijk het bloed niet goed gezuiverd wordt door de bloed-filtree- rende organen, die er het er in voorkomende urinezuur aan moeten onttrekken, kan dit urinezuur zich afzetten in de spieren en holle gedeelten van het lichaam. De scherpe kan ten dezer afzettingen veroorzaken die ellen dige pijnen in de gewrichten, heupen en lendenen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wekken de organen op en staan hen bij voor het ver schaffen van goed gezuiverd, leven-gevend bloed. Zij dragen zorg, dat alle onzuiverheden er geregeld aan onttrokken worden en her stellen de verzwakte organen. Sedert ruim 30 jaren leerde men ze kennen en waardeeren. Verkrijgbaar bij apothekers en IR drogisten a 1.-, Kfli 1.75 én 3.- per \M doos, omzetbel. M inbegrepen. Let w vooral op den' juïsten naam. (Adv. Ingez. Med.) schokte van het snikken, ze trok haar arm weg en met een schorre stem vervolgde ze: „Dat zei ze! Wat kan ze er in vredesnaam mee bedoeld hebben dat vader Anne's naam thony niet hebben dat vader Anne's naam voortaan noemde?" „Wat antwoordde je vader op de vraag van je moeder?" „Ik weet het niet, kindlief, zei hij. Ik weet het niet, dat zeggen ze allemaal. Ik wordt er naar van dat telkens te hooren. Er moet toch iemand zijn, die weet wat er precies gaande is". John knikte. „Ik wordt er ook akelig van. Zeide ze verder niets?" „Neen, moeder huilde alleen maar maar". Ér volgde een stilte. De lentezon zette alles om hen heen in gouden gloed; de oude. grijze kerktoren stak donker en scherp-gesilhouet- teerd af tegen een helderen turkooisblauwen hemel. John spande zijn hersens in om uit de vage, raadselachtige mededeelingen van het meisje een conclusie te trekken. „Delia", verbrak hij ten laatste het zwijgen, „je zei, dat Jenny en Anne naar Londen gin gen. En Jenny alleen terugkwam. Er moet toch een reden zijn opgegeven voor het niet terugkomen van Anne". „Ze zeiden, dat ze den trein gemist had. Ik zag Jenny thuiskomen, doordat ik toevallig juist naar de Hall was gegaan om een boek te ruilenAnne leende mij namelijk altijd boeken. En toen ik vroeg waar Anne was, zei Jenny: O, die heeft den trein niet gehaald; ze komt morgen! Maar ze kwam niet den volgenden dag; ze kwam heelemaal niet meer". „Maar wat gaven ze voor verklaring van haar wegblijven?" „Dat ze ziek was geworden, en dat bleven ze volhouden. Later vertelden ze, dat ze maar naar het buitenland was om op krachten te komen. Maar zooals ik straks al zei. ik geloof er geen woord van". John staarde peinzend voor zich uit. „Ze kan inderdaad ziek zijn geworden", zei De jaarwedden der directeuren. Gedeputeerde Staten stellen ook een wijzi ging voor in de regeling der jaarwedden van de directeuren. Een salaris van f 7000f 8500 zal worden toegekend aan den technisch adjunct-direc teur van het P.E.N. (thans is dat salaris f7350—f9200). Een salaris van f7500— f9000 wordt toegekend aan den griffier der Staten, den hoofdingenieur van den Prov Water staat, een eerste geneesheer-directeur, de di recteuren van het P.E.N. en van het P.W.N (thans .-wordt betaald f7800f 10.075). Verder willen Ged. Staten bepalen, dat zoo lang de betrekking van directeur van het P.E.N. door den directeur van het P.W.N. wordt bekleed, zijn bezoldiging in eerstgenoemde betrekking f 4500 zal bedragen. Zoolang deze combinatie bestaat zal de hoofdingenieur bij het P.W.N., die plaatsver vangend directeur is, een toelage genieten van f 500. AANGEKOCHT VOOR TEYLER'S MUSEUM. Voor Teylers museum is op de tentoonstel ling van den heer Cor Visser in het Waagge bouw een schilderij van een havengezicht in Zeebrugge aangekocht. hij toen. „Anne was niet ziek. Ik ben er zeker van, dat ze niet ziek wasdat Jenny loog". Wéér liet Delia dien bitteren lach hooren. „Jenny kan mij niet voor den mal houden. Als ze zoo honingzoet praat en je van onder haar oogleden aankijkt, dan weet ik. dat ze leugens vertelt, Maar haar vader", ze wachtte even, „Sir Anthony geloofde in het begin wer kelijk, dat ze ziek was, in het begin". Delia sprak de laatste drie woorden met bijzonderen nadruk uit. „Hoe weet je dat?" „Ik sprak hem vlak voor de bruiloft, en hij praatte over niets andershij vertelde, dat Jenny het zich zoo vreeselijk aantrok, dat Anne nu geen bruidsmeisje kon zijn en dat hijzelf het jammer voor haar vond om juist in dezen tijd ziek te worden, maar hij hoopte, dat ze gauw weer beter zou zijn en dan moest ik haar direct komen opzoeken: Ik vroeg hem of hij bij haar was geweest en hoe het haar ging, maar hij,had haar nog niet bezocht hij kon niet van huis, hij had het ontzettend druk met de toebereidselen van het huwelijk en daarbij, Anne mocht absoluut geen be zoek hebben. Maar Jenny of juffrouw Jones belden iederen dag op om te vragen hoe het met haar was en de berichten luidden gun stig. De beterschap zou wel niet lang meer op zich laten wachten, zooals hij al gezegd had". John herinnerde zich wat Lewis Smith hem verteld had: kort na Jenny's trouwen had Sir Anthony zijn testament veranderd; vlak vóór het huwelijk had hij nog vriendelijk, nor maal. over Anne gesproken en een paar weken later mocht haar naam niet meer genoemd worden en had hij haar onterfd. Met ge fronst voorhoofd tuurde John naar de sleu telbloemen zonder er iets van te zien dan een schemering van lila. Delia kwam dichter bij hem. „Hij zei, dat ze iederen dag opbelden. Het was geen bewuste leugen van den armen man; hij wist niet beter of ze deden het. Maar dat BALAVOND DANS ACADEMIE J. G. MARTIN EN ZONEN Het was een gezellige drukte. Zaterdagavond hi het Concertgebouw. Velen, zeer velen had den zich opgemaakt om den balavond van de N.V. Dans Academie van J. G. Martin en Zo nen bij te wonen en hoe groot het gebouw ook is. men kon gerust spreken van een „uitver kocht huis". De groote zaal was smaakvol voorzien van palmen, die langs de wanden en op het too- neei stonden, terwijl speciale verlichting was aangebracht in den vorm van eenige schijn werpers en slingers van gekleurde lampjes, benevens groote lampions. Het middengedeel te van de zaal was gespaard voor de danslus- tigen. daaromheen (en ervan afgescheiden) waren eenige rijen zitjes gemaakt voor hen, die een rustigen kijk prefeveerden boven den dans, en daarachter langs kon men zich naar en van het tooneel begeven. We vestigen spe ciaal de aandacht op deze inrichting der zaal, omdat ze practisch bleek en ondanks het enorme bezoek toch ruim gelegenheid gaf zich te verplaatsen. Aan beide zijden van de zaal in het midden waren de orkesten opgesteld, n.l. Kopper and his Boys uit Hilversum eener zij ds. en leden van den Kovacs Lajosband aan den anderen kant en we weten niet aan wie der beide bands we de voorkeur zouden moe ten geven. Trouwens ook voor de dansenden zal dit moeilijk zijn te zeggen, want beide or kesten kweten zich uitmuntend van hun taak en noopten de liefhebbers door hun rythmi- sche klanken er als het ware toe een dans te maken. De tuinzaal bood gelegenheid zich te verpoozen en was gedeeltelijk als souperzaal ingericht. Als intermezzo traden eerst drie jongedames op in smaakvolle costuums en gaven een step- dance ten beste. Vlot en rythmisch dansten ze en ze bleken zich een niet geringe vaardig heid in deze eigen gemaakt te hebben. Het applaus en de bloemen, die haar na afloop werden aangeboden, waren dan ook ruim schoots verdiend. Het tweede intermezzo droeg een ander ka rakter en werd verzorgd door ruim twintig meiskes. ook hierbij bleek weer de groote zorg, die aan de kleeding en aan de dansen was besteed. Het was het Sylvia-ballet, in drie tafereelen. dat gegeven werd. Veertien boerin-' netjes voerden eerst een gracieusen dans uit, waarna een solodanseres verscheen in zilve ren gewaad, die sierlijk haar passen uit voerde. Licht zweefde ze tusschen de knielen de boerinnetjes door. waarop een zevental ja gertjes hun entree maakten en tenslotte met de anderen gezamenlijk ging dansen. Een da verend applaus was de belooning van dit keu rig optreden. Het verdere deel van den avond werd weer door vrijwel alleen aan Terpsichore gewijd. De aansacademie N.V. Martin en Zonen kan dezen avond weer voegen in de rij geslaagde avon den, die zij gegeven hebben. alles, wat u verwacht van een hoestbonbon - medicinaal toebereid met bestanddeelen van slechts 55 c p. doosj^i 1 VapoRuq (Adv. Ingez. Med.) ACENDA Heden; MAANDAG 28 JANUARI Stadsschouwburg: Vereen. „Kunst aan het Volk". Tooneel voorstelling: „Zestien jaar". N. V. Haarl. Auto Centrale. Buitengewone algemeene vergad. van aandeelh. Ten kantore 4 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Vissev. 105 uur. Frans Hals Theater: Geluidsfilm Ford-in dustrie. 2.30 uur. Luxor Sound Theater: „Nell Gwyn". Als extra nummer: De aankomst van de reünisten te Leiden met Prinses Juliana. Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen" we derom geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Vrouwenbad". Op het tooneel: Alfredo en Paolo, zingende équilibristen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed." Op het tooneel: Ranora-re- vuette. 7 en 9.15 uur. Bennebroek: Vergadering van den ge meenteraad. 8 uur. DINSDAG 29 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein„De Revi sor" door de Amsterdamsche Tooneelvereeni- ging. 8 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 10—5 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen. was niet zoo". „Hoe weet je dat?" viel John scherp uit. ..Zult u het heusch niet verder vertellen? Ik zou het ellendig vinden om juffrouw Mel low in moeilijkheden te brengen. Ze is be heerster van het postkantoor en toen ik een Keer bij haar theedronk ze is een goede kennis van ons, moet u weten zei ik zoo terloops, dat al die gesprekken met. Londen haar wel 'n hoop extra moeite zouden be zorgen. Wat voor gesprekken? vroeg ze. Belt M:ss Jennifer niet telkens Londen op? vroeg ik. Miss Mellow begon te lachen. Ze heeft Dinsdag over haar bruidsjapon getelefoneerd en Donderdag over een heele serie kleine be stellingen. Maar met die twee gesprekken heb ik het niet extra-druk gehad, hoor! Maar belt ze dan niet iederen dag op om naar Miss Anne te vragen? vroeg ik verbaasd. Om naar Miss Anne te vragen? En dan nog wel iederen. dag? Miss Mellow schudde het hoofd, Geen sprake van, hoor! Ze heeft nog geen enkele maal over haar zuster met Londen getele foneerd". Delia keek hem ernstig aan. „Denkt u erom, dat u er met niemand over spreekt, want juffrouw Mellow mag natuurlijk niets vertellen van wat ze op de lijn hoort en als het uitkwam zou het haar haar betrekking kunnen kosten". John knikte ongeduldig. „Ik heb nog iets van haar gehoord", ver volgde Delia. „Er was dienzelfden ochtend een brief van Anne gekomenMiss Anne had het adres zelf geschreven, met inkt!" „Hoe wist ze dat?" „Ze kent Anne's hand immers uit duizen den! Ze heeft al meer dan twintig jaar het beheer over het postkantoor en ze kent het schrift van iedereen uit Waveney. Ze zei dan dat er dien morgen een brief van Anne was geweest en het was niet de eerste, voegde ze erbij. Maar geen van alle waren ze aan Jenny geadresseerd". „Ze waren allemaal geadresseerd aan juf frouw Jones", deelde Delia mee. „Aan wie dan?" (Wordt vervolgd), j

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7