THERMOGENE De contingenteermg van den Hannginvoer MAANDAG 28 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD TO UIT DE OMSTREKEN. Een onverwachte maatregel. Beperking van den invoer van sloeharing nadeelig voor de rookerijen. Geheel onverwacht is de vorige week een Kon. besluit verschenen, volgens hetwelk voor het tijdvak 1 Januari tot 30 April de invoer van versche haring, van pekel- en steurharing en van sloeharing en de aanvoer van versche haring is verboden voor zoover deze meer bedraagt dan 40 ten honderd van het nettogewicht dat in dezelfde periode van 1933 werd in- of aangevoerd. Dit is thans het tweede regeeringsbesluit, met betrekking tot de haring, dat voor IJmuiden van beteekenis is. Het eerste was het verbod tot het aan den wal zouten van door Nederlandse he visschersvaartuigen aan gevoerde haring. Door verschillende oorza ken is het practisch resultaat van dit ver bod zeer gering geweest, zeer tot genoegen van de rookers en inleggers, die hun bedrijf door dit besluit ai aan den rand des afgronds zagen. Gelukkig viel het mee. Om de beteekenis van het laatste Kon. be sluit te leeren kennen is het noodig, de sta tistiek te raadplegen. Deze kan men vinden in de ..Jaarcijfers over de Visscherij" van het Departement van Economische Zaken, waar in zijn opgenomen gedetailleerde gegevens, betrekking hebbende op den invoer van alle soorten visch. Voor 1933, het aangenomen basisjaar, vin den we de volgende jaarcijfers vermeld: Pekel- en steurharing: 3.968.984 K.G., ter waarde van f 295.459. Dit kwantum is aan zienlijk lager dan de voorafgaande jaren. In 1930 waren deze cijfers nl. 8279040 K.G. en f 1.133.166. in 1931: 6915.138 K.G. en f 886.435 en in 1932: 4.441.175 K.G. en f 404.172. In 1930 was de invoer dus nagenoeg driemaal zoo groot als in 1933. Versche haring en met zout besprenkelde haring: 2.513.704 K.G. ter waarde van f 217.623. Dit kwantum is nagenoeg gelijk aan de voorafgaande jaren. (In 1930: 2.222.456 K G. t.w. van f 2795211. De invoer vond voornamelijk plaats uit Noorwegen, uit wel kland in 1933 werd in gevoerd 2.520.456 K.G pekelharing en steur haring t.w. van f 130.480 en 1.320.382 K G. versche en met zout besorenkelde haring (sloeharing) t.w. van f 87.891 Voorts waren nog belangrijke invoerlanden Groot-Brittan- nië met 949.692 K G. pekelharing en steur haring t.w. van f 123737 en 689212 K.G. ver sche en met zout besorenkelde haring t.w. van f 86.753 en België met 294 693 K.G. pe kelharing t.w. van f 19080 en 253.236 K.G. versche en met zout besprenkelde haring t.w. voor f 20405. Deze cijfers hebben betrekking op het ge- heele jaar; aangezien de ons ter beschik king staande gegevens geen cijfers noemen van de maanden afzonderlijk kunnen wij niet vaststellen, welke kwantums in de maan den Januari, Februari. Maart en April 1933 werden ingevoerd. Indien we deze stellen op de helft, zou in deze maanden 1 '5 van de ge noemde kwantums ingevoerd mogen worden. Wat kan de bedoeling v^n onze regeering met. dezen maatregel zijn? In de eerste plaats natuurlijk, bescherming van ons nationaal product, de pekelharing, waarvan nog een groote voorraad aanwezig is en waarvoor we het buitenland dan ook heel goed kunnen missen. Maar na de pe kelharing vraagt de steurharing. waarvan eveneens nog duizenden kantjes onverkocht ziin. om een bijzondere protectie, want dit is geen haring, die men volgens de regelen van de kunst van Willem Beukelszoon behandeld heeft en die dus niet houdbaar is. En nu be hoeft men er niet aan te twijfelen, dat de Noorsche sloeharing onder de gecontingen- teerde soorten opgenomen is, om den afzet van onze steurharing te bevorderen. Zoo treft dan deze gereduceerde invoer van Noorsche sloeharing allereerst onze rookers, voor wie de sloeharing in dezen tijd van het jaar, nu de invoer van versche haring nage noeg en van goede versche haring geheel is afgeloopen haast onmisbaar is. En dan is het al weer opvallend, dat wan neer de regeering zich zal 'n enkelen keer met de visscherij bemoeit, het resultaat steeds weer op de een of andere manier het een of andere IJmuidensch bedrijf treft en het steeds weer de haringbedrijven zijn, die in bescherming genomen worden. Het Visscherijblad van Ostende wijdt ook een artikel aan deze zaak. Dinsdagmorgen ontvingen verschillende exporteurs in Os tende van hun klanten in Vlaardingen en IJmuiden bericht, dat denzelfden morgen van wege de Hollandsche regeering de contingen teermg is ingevoerd, zoo schrijft het blad. Dit geheel onverwachte besluit heeft niet alleen ontstemming verwekt, maar in Bel gische vischhandelskringen groote verwarring teweeggebracht, in zoover dat gansche wagon ladingen haring, welke voor vertrek gereed stonden, de grens niet meer over konden, en zeer groote verliezen geboekt werden, zoo schrijft het blad. Neen, geachte collega zoo erg was het niet. Als u het- K. B. goed gelezen had. had ge kunnen zien, dat, dit niet gold haiing, die vóór 28 Januari ten invoer was aangeboden. Men had dus nog tot Zaterdag j.l. den tijd de haring van Ostende te veleenden. Later is zelfs nog bepaald, dat tot en met 28 Januari, dus tot en met heden, haring zonder vergun ning kan worden ingevoerd. Men heeft in Ostende dus nog met het grooste gemak de haring, die vorige week Dinsdag ter verzen ding gereed stond, zonder de bij het K. B. van j.l. Maandag vereischte formaliteiten kunnen verzenden. Het blad maakt zich nogal boos over dezen Nederlandschen maatregel, maar deze boos heid is toch geheel misplaatst. België weert millioenen kilo's Nederlandsche visch en is het dan zoo erg, als Nederland eens eenige tien duizenden kilo's Belgische visch buiten zijn grenzen houdt? Immers bedroeg de ge- heele invoer van haring uit België in 1933 slechts iets meer dan 250.000 K.G. Als men nu weet, dat op Maandag 21 Januari j.l. in Osten de 28 haringschepen binnen kwamen met 520.000 K.G. haring, blijkt van weik een ge ringe beteekenis de invoer van haring in ons land uit België is. Deze invoer kan dan ook beschouwd wor den als een aanvulling van plaatselijke en tijdelijke tekorten, welke tekorten zich dit jaar weinig zullen doen gevoelen, omdat thans Nederlandsche schepen veel meer dan anders aan de Kanaal-haringvisscherij deelnemen. Van een Nederlandsch standpunt be schouwd is de con tingen teering van den in voer van haring uit België van weinig be teekenis en zal de haringmarkt daardoor weinig beïnvloed worden. Anders is dit ge steld met de Noorsche sloeharing, waarvan het gemis of beter gezegd de beperkte invoer zich niet weinig zal doen gevoelen. „Rose Marie" in het Patronaatsgebouw. Wederom een succesvolle opvoering voor een uitverkochte zaal. Het meest optimistische lid van het Vles- sing-Comité had zeker niet verwacht, dat het streven van het comité met zooveel succes be kroond zou worden. Want van een buitenge woon succes mag toch wel gesproken worden: na een stampvolle Thalia-zaal gisteravond weer een uit verkocht Patronaatsgebouw. Het ipreekt vanzelf, dat de goed-geslaagde eerste opvoering veel tot het succes van gisteravond heeft bijgedragen. Maar wij zijn er van over tuigd, dat ook in het Patronaatsgebouw weer vele bezoekers waren, die zich voelden aange trokken door den naam van den overleden maker van dit werk. dat door de jaren heen zijn frischheid heeft behouden, aangetrok ken ook door de wetenschap dat zij zouden gaan beluisteren een werk, waarin de compo nist zijn rijke gaven zoo mild heeft tentoon gespreid. Het vele applaus, dat na elk bedrijf weerklonk, moet dan ook voor een groot deel beschouwd worden als een hulde aan de nage dachtenis van den man, die gedurende zoo vele jaren een der meest geachte ingezetenen van onze plaats was. Een succes was dan ook weer deze opvoe ring, ook een artistiek succes. Een artistiek succes dank zij den dirigent Ph. Vlessing, dank zij de solisten en koor, dank zij Kunstkring. Ongetwijfeld stond de uitvoering in het Pa tronaatsgebouw op een nog hooger peil dan die in Thalia en wel voor een groot deel door dat de zaal door verschillende omstandig heden de taak der medewerkers vergemakke lijkte. Van het begin tot het einde werd het pu bliek getroffen door de wijze, waarop het di lettanten-keurcorps zoowel het vocale als het instrumentale gedeelte ten uitvoer bracht. De heer J. v. d. Plas sprak ook nu weer een woord van welkom. In de pauze deelde hij mede, dat a.s. Dinsdagavond nog een opvoe ring zal plaats vinden. DIEFSTAL VAN FAZANTEN Door een bewoner van IJmuiden is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee fazantenhennen en een fazantenhaan, welke ontvreemd zijn uit een hok, staande bij de vischrookerijen in het duin. RIJWIELDIEFSTALL Door den heer B. uit IJmuiden O. is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn 'ijwiel, dat was geplaatst in een schuurtje achter zijn woning. MARKTPRIJZEN. van Maandag 28 Januari. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.55 Griet per 50 K.G. f 25—f 11.50 Tongen per K.G. f 1f 0.65 Groote schol per 50 K.G. f 11.50f 8 Middelschol per 50 K.G. f 12.50—f 9 Zetschol per 50 K.G. f 15—f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 13—f 6.50 Bot per 50 K.G. f 5—f 3.60 Schar per 50 K.G. f 14—f 7 Rog per 2 Ostuks f 20f 10.50 Vleet per stuk f 2.40f 0.50 Kleine poon per 50 KG. f 11.50f 9.50 Groote schelvisch per 50 K.G, f 33f 29 Middelschelvisch per 50 K.G. f 23—f 27.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 23 f 15.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 7.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 31 Groote gullen per 50 K.G. f 18f 15. Kleine gullen per 50 KG. f 11.50—f 7 Wijting per 50 K G. f 6.20—f 2.80 Makreel per 50 K.G. f 11—f 13.50 Heilbot per K G. f 1.20—f 0.80 Leng per stuk f 1.75f 0.60 Koolvisch per stuk f 0.60f 0.13 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 41 Kleine hake per 50 K.G. f 26—f 16 BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen IJm. 16, 400 manden f 3770. Oentoeng IJm. 131 85 manden f 1240. Gezina IJm. 140 75 manden f 1310. Sumatra IJm. 253 450 manden f 3470. Gloria IJm. 37 860 manden f 3960 Reiger IJm. 106 100 manden f 1330. Emma IJm. 177 120 manden f 1610. Zeehond IJm. 70 100 mandeD f 1430. Eli Chenevière IJm. 161 115 manden f 1320. Loggers: Sch 53 f 530, KW 162 f 490; KW 52 f 410, KW 74 f 910. Besommingen van 12 loggers nog niet be kend. VERWACHTE VTSCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Dinsdagmarkt: Derika 5 IJm. 418, vangst 60 manden schel visch, 110 manden braadschelvisch, 40 man den gul en koolvisch. 25 manden varia. 10 manden witjes. 40 manden radio, 35 manden wijting, totaal 320 manden, benevens 10 stuks stijve kabeljauw, Jacqueline Clazina IJm. 10, vangst 75 man den schelvisch. 90 manden braadschelvisch, 60 manden wijting, 60 manden gul en leng, 75 manden koolvisch, 30 manden radio, 10 manden varia, totaal 400 manden, benevens 40 stuks stijve kabeljauw. Dirkje RO 53, vangst 30 manden schel visch .40 manden braadschelvisch. 60 man den wijting. 60 manden makreel. 40 manden kabeljauw en sul, 30 manden varia, 200 manden koolvisch, 10 manden radio, totaal 470 manden. VELSEN VERKEERSONGEVAL Hedenmorgen is op den Wijkerstraatweg nabij de Kerklaan een tot nu toe onbekend persoon aangereden door een vrachtauto. De man, die bewusteloos was, heeft vermoedelijk een ernstige hersenschudding bekomen. Nadat door dr. Vierstra de eerste hulp was verleend, is hij op diens advies naar het St. Anthonius Ziekenhuis te IJmuiden O. overgebracht. PAST OP DE RIJWIELEN Ten nadeele van twee dames, die haar rij wielen hadden geplaatst achter de R.K. Kerk, is een rijwielmerk, dat op de fiets zat, ont vreemd Een vel M-V.'MiJ.IJ.IIA'.TBB geeft U verlichtin apothekers en drogisten. (Adv. Ingez. Med.J Toestand van burgemeester Rambonnet. Patiënt zeer verzwakt. Naar wij vernemen is de toestand van bur gemeester Rambonnet, die zooals men weet, begin vorige week in het Antoniusziekenhuis een ernstige operatie heeft ondergaan de laatste dagen niet vooruitgegaan. De pa tiënt is zeer verzwakt. BEVERWIJK Subsidie voor het nieuwe badhuis. Een adres aan den gemeenteraad. In de jongste raadszitting heeft de ge meenteraad een verzoek om subsidie van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" voor den bouw van een nieuw volks badhuis met lokaliteiten voor het bergen van verplegingsartikelen en het houden van een consultatiebureau voor zuigelingen in han den gesteld van B. en W. om prae-advies. In het adres wijst het Witte Kruisbestuur er in de eerste plaats op, dat het thans als bad huis in gebruik zijnde gebouw aan de Meer straat in geenen deele meer aan de geringste eischen, die aan een dergelijke inrichting _esteld mogen worden, voldoet, terwijl er voor de berging van verplegingsartikelen geen vol doende plaats is en het druk bezochte consul tatiebureau voor zuigelingen steeds tijdelijk is ondergebracht in twee lokaliteiten van de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs. Het adres vervolgt dan: Reeds meerdere jaren is ons bestuur doen de, om de gelden bijeen te brengen, benoo- digd voor het oprichten van een gebouw als bovenbedoeld. Het daartoe gestichte, bouw fonds bedraagt thans f 7000, terwijl de ver koop van het oude badhuis, na aftrek van een hypotheek van bijna f 3000, een bate oplevert van ruim f 5000, zoodat een bedrag van f 12000 beschikbaar is. Met genoegen heeft het bestuur vernomen dat de raad in beginsel genegen was een ge deelte van den gemeentegrond aan de Baan- straat, thans in gebruik voor speelterrein, aan de afdeelipg voor bouwterrein af te staan. Het bestuur acht dit terrein daarvoor bij zonder gunstig gelegen en zal het gaarne in eigendom of in erfpacht op langen termijn aanvaarden. Echter zal tot uitvoering der bouwplan nen niet kunnen worden overgegaan zonder financieele medewerking van de gemeente. Uit de plannen blijkt, dat de bouwkosten worden begroot op f 35000. De verwarmings- inrichting vordert nog f 6000, zoodat in to taal f 41.000 noodig is. Er moet dus nog f 29.000 gedekt worden. Het bestuur van de Provinciale Vereeni ging Het Witte Kruis heeft zich in begin sel bereid verklaard, het geld op hypotheek te verstrekken tegen een rente van 4 pet. en een aflossing van ten minste f 750 per jaar, mits de gemeente Beverwijk zich garant stelt voor rente en aflossing. Het bestuur meent, gezien het groote volks belang, dat aan de oprichting van een volks badhuis is verbonden, den raad te mogen verzoeken tot deze garantie-stelling te be sluiten. FEESTAVOND KENNEMER ZWEMCLÜB. De Kennemer Zwemclub hield Zaterdag avond in de bovenzaal van Hotel „Oud Mee- renstein" een feestavond voor leden en intro- ducé's. De zaal was geheel gevuld met een reeds bij voorbaat feestelijk gestemd gezel schap, toen de heer H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter van de K. Z. een openingswoord sprak, waarin hij met groote voldoening kon wijzen op den blakenden welstand van de.ver eeniging. die weliswaar nog slechts een jaar bestaat, maar die niettemin voor de kinder ziekten gespaard blijft. In de eerste plaats is dat toe te schrijven aan de voortreffelijke in richting van het zwembad „Adrichem". Spr. wekte dan ook vooral de jongeren op tot de vereeniging tot te treden. Ook in den winter wordt regelmatig in Stoop's Bad geoefend. Met waardeering maakte de voorzitter mel ding van het verdienstelijke werk van den se cretaris, den heer R. Schram en van den pen ningmeester, den heer Hugtenburg. Tenslotte dankte spr. de feestcommissie, waarin zitting hadden de heeren Duyn, Halenbeek, De Jong, Hugtenburg, Luttikhuizen, die veel hulp ont vingen van de dames v. d. Bergh en Schram. Spr. droeg de leiding van het verdere deel van den avond over aan den heer Reusink, humorist-conferencier, die de aanwezigen met zijn liedjes en voordrachten veel vreugde wist te bezorgen. Aardige attracties verhoogden de feestvreug de niet weinig. Roemer's Band verleende aan dezen avond muzikale medewerking. Dank zij aller medewerking slaagde deze feestavond voor de volle honderd procent. De jeugdige K. Z. bewees intusschen, dat zij niet alleen kan zwemmen, maar dat zij uitstekend kan feest vieren. De feestcommissie had alzoo veel eer van haar werk en zij smaakte bovendien het ge noegen de banden van vriendschap tusschen de leden onderling aanzienlijk te versterken. ONGELUKKIG GEVALLEN Zaterdagmiddag is een bewoonster van een perceel in de Wilhelminastraat van de trap gevallen. Zij werd met een ernstige hersen schudding opgenomen. Het slachtoffer is naar het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-O. overgebracht. HEEMSKERK A.D.O.—LISSE (1—4) (Bekerwedstrijd) Voor de derde maal in dit seizoen ontmoet ten beide ploegen elkaar thans voor den I.V.C.B.-beker. Direct na het begin ontwik kelt zich een strijd, die het beste doet ver wachten. Uitstekende aanvallen aan beide kanten volgen elkaar op. Bij de A.D.O.-voor- hoede, waar het geheele binnentrio uit tweede elftal spelers bestaat, ontbreekt het aan een goed schot. Van Beek geeft met een effectvol schot zijn club de leiding (01). Kort hierop vergroot Van Zeist door een fout in de A.D.O.-achterhoede den voorsprong (0—2). Aan den anderen kant weet Mens eenige mooie schoten van Brasser onschadelijk te maken. Als Berk in buitenspelpositie, hetgeen den scheidsrechter ontgaat, den bal krijgt toegespeeld, brengt hij den stand op 03. Kort hierop scoort Bakker het vierde doel punt voor Lisse. Voor de rust krijgt Brasser nog een kans om een tegenpunt te maken, doch zijn hard schot weet Mens keurig te stoppen. Na de rust is A.D.O. sterker; zij weet Lisse geheel op eigen veld terug te dringen. Bij Lisse is de achterhoede in uitstekenden vorm Hoe A.D.O. ook werkt, steeds is er weer een Lisse-speler, die den bal retourneert. Tegen het einde gelukt het Koopman de eer te redden (14). De verdere uitslagen zijn als volgt: D.E.M. 3—A.D.O. 3 2—2 S.V.A. aA.D.O. a t.a, A.D.O. bV.V.Z. a V.V.Z. niet opgekomen. SANTPOORT GEZELLIGE AVOND. Zaterdagavond werd vanwege de R.-K. Volksuniversiteit in ,'t Huis te Velsen" een gezellige avond gegeven voor de leden en hun dames. Humorist Wijker zorgde er voor dat de stemming er goed in kwam en er in bleef. Voor een aangename afwisseling zorgde een accordeonnist. Pater Arts sprak een kort propaganda - woord. ZAND VOORT Tewerkstelling van jeugdige werkloozen. Voorstellen van B. en W. De meerderheid van B. en W. stelt voor ten behoeve van het verruimen van de werk gelegenheid voor jeugdige werkloozen door dezen te laten uitvoeren het plan, betreffen de het bouwen van een kleedgelegenheid c.a. bij de in plan-Noord in aanleg zijnde sport velden en aan de jeugdige werkloozen die daaraan medewerken, een tegemoetkoming van f 2 per week te verstrekken. De minderheid van het college vindt het be drag te laag. B. en W. merken nog op, dat ongeveer 30 man gedurende een half jaar werk zullen kunnen vinden, en dat geen rouleeringsstel- sel zal worden toegepast indien dit mogelijk is. Voorts, dat eenige vaklieden als voorwer kers te werk gesteld zullen worden tegen een uurloon van 36 cent. waarin 3 cent gereed schapstoeslag is begrepen, dat aanvullende cursussen zullen worden gegeven, door op zichters van den dienst van P.W. die daarvoor zullen ontvangen f 1.25 wanneer buiten de kantooruren les wordt gegeven en dat in de kosten van dit plan rijkssubsidie zal worden gevraagd. JONGERENKRING Zaterdagavond sprak de heer A. Elffers Azn. in gebouw Brugstraat voor den Jongerenkring over „Longmus" van F. de Backer. De schrijver van „Longinus" maakte den grooten wereldoorlog mede en kreeg later ge wetenswroeging over hetgeen hij in den oor log verrichtte. Zoo kwam hij er toe zich zelf te vergelijken met Longinus uit het bijbel verhaal. Oorspronkelijk was De Backer hospitaalsol daat aan het Yesrfront, doch werd op eigen verzoek opgeleid tot infanterie-officier. Het opvoeden van de recruten voor het oorlogs bedrijf vervulde hem met afgrijzen, met het gevolg dat hij als een gebroken man uit den oorlog kwam. Op 40-jarigen leeftijd voelde hij zich als een afgeleefden grijsaard. Door het afleggen van een getuigenis in den vorm van „Longinus" tracht hij zijn geweten tot rust te brengen. Het boek is opgedragen aan zijn vrouw. Spreker eindigde zijn interessant betoog met een opwekking tot de jongeren om in het begrip „broeder" goed in te leven. PHOENIX Zaterdagavond speelde de tooneelvereeni- ging „Phoenix" voor haar leden het blijspel „Robbedoes" van mevr. Chr. van Bommel- Kouw en Henk Bakker. Het succes, dat Phoe nix had, was zeker in de eerste plaats te dan ken aan het zeer goede spel van de meeste medewerkenden. De vertolkster van de titelrol, mejuffrouw A. Visser, was ondeugend, charmant in haar sepl met haar voogd en in de ernstige scène tjes sober en gevoelig. Ook haar stille spel was goed. Mevrouw Bleesing bleek een sympathieke tante Guus je. Mevrouw Tewes-Kuyper ver tolkte de rol van de verarmde nicht, die zoo jaloerseh was op de knappe, jonge pupil, uit stekend. Vooral de scène in het 3e bedrijf, waar zij oan 't jonge meisje iets uit haar leven vertelt, maakte indruk. De heer Eisenhardt had veel succes met zijn kleine rol van huisknecht. De heer Hendriks was een kostelijke oude vriend van de familie en trouw aanbidder van tante Guusje. Mejuffrouw Klomp, als dienstbode en de heer Polder en Petrowitch vervulden hun taak behoorlijk. Als geheel was het een goed geslaagde avond die besloten werd met een druk bal onder lei ding van den heer Stol. PRECARIO RADIO-CENTRALE. Uit een schrijven van den dienst van Pu blieke Werken, blijkt dat door den heer L. J. Geusendam precariorechten verschuldigd zijn over een aantal van 1201,78 m., of afgerond tot geheele meters 1202 m. Vindt de afronding per geval plaats dan zal over 1277 m. betaald moeten worden. B en W. vragen thans het oordeel van den Raad over de interpretatie van art. 6 der precarioverordening. GEBRUIK VAN SCHOOLLOKALEN. De Commissie van Bijstand voor Onderwijs en Sociale Zaken, is van meening, dat de Gymnastiekvereeniging O. S. S. in aanmer king zou mogen komen voor het gratis ge bruik van het lokaal van school C. Het college van B. en W. meent evenwel, dat voor het veelvuldig gebruik dat de ver eeniging van het lokaal maakt, een geringe tegemoetkoming in de kosten van verwar ming en verlichting mag worden gevorderd. Het college stelt derhalve voor het besluit van 5 April 1928 te wijzigen als volgt: ....te bepalen, dat wanneer aan particu lieren of aan vereenigingen vergunning wordt verleend gebruik te maken van een schoollokaal, een vergoeding voor verwarming, verlichting en schoonhouden zal moeten wor den betaald van f 1 per keer per lokaal, met uitzondering evenwel van: a. den Franschen cursus, die een derde ge deelte van het bedrag verschuldigd zal zijn; b. de gymnastiekvereeniging O. S. S„ die een gulden per week verschuldigd zal zijn, mits zij zelve voor het schoonhouden van het lokaal blijft zorgen en voorts de ge meente toestaat gratis gebruik te maken van de gymnastiektoestellen in dat lokaal, welke eigendom der vereeniging zijn, BLOKFLUITSPEL. De heer Pierre Verdonck, candidaat in dé muziekwetenschap aan de universiteit te Utrecht, heeft zich met een schrijven tot den Raad gewend, waarin het volgende wordt medegedeeld. Op de lagere scholen en ver schillende Nederlandsche gemeenten wordt sinds eenigen tijd met uitmuntende resul taten het blok-fluitspel beoefend. Gezien de groote cultureele en paedagogische waarde van dit spel, dat overal de groote belangstel ling der schooljeugd heeft en haar op ge makkelijke wijze kennis der muziek bijbrengt-, verzoekt adressant het college om toestem ming, het blokfluitspel op de scholen dezer gemeente te onderwijzen of dit door be voegde medewerkers te laten doen, een en ander zonder eenig bezwaar voor de gemeen telijke financiën en buiten de gewone school uren. GARANTIE ZANGCONCOURS. Het bestuur van Onderling Hulpbetoon's Mannenkoor heeft het verzoek tot den Raad gericht om tot een bedrag van f 1000 garant te zijn ten behoeve van het in de maanden Mei en Juni te organiseeren groot Nationaal Zangconcours. De meerderheid van het college wil het ver zoek inwilligen, wegens het groote belang van zulk een concours voor Zandvoort; de burge meester meent dat de toestand der gemeen telijke financiën zulks niet gedoogd. OVERNAME WEGEN. Namens mevrouw A. A. van Hattum-Dek- ker te Beverwijk werd een schrijven tot den Raad gericht met het verzoek de door haar in Bentveld aangelegde wegen over te ne men vóór den daarvoor vastgestelden datum. Door de bestrating zal aan een aantal ar beiders werk worden verschaft, terwijl door de vervroegde overname der straten de in komsten uit de straatbelasting zullen stij- g<B" en W. stellen voor in beginsel te beslui ten tot vervroegde overname. Ir. MUSSERT NAAR ZANDVOORT. Daar ds. Van Duyl verhinderd is, komt op Donderdag 7 Februari ir. Mussert naar Zandvoort, waar hij in gebouw Monopole in openbare vergadering zal spreken. BEGIN VAN BRAND. Zaterdagavond merkten voorbijgangers op, dat een begin van brand was ontstaan in per ceel Stationsstraat 18, die met enkele em mers water kon worden gebluscht. STORMSCHADE. Terwijl de storm Vrijdag slechts zeer ge ringe schade aanrichtte, werd Zaterdag het zink van een dakkapel van een der scholen afgerukt. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De heeren A. v. Rhijn, J. Haan, P. Keuris en J. Zwemmer hebben aan den Raad be richt gezonden, dat zij hun benoeming tofc lid vair het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon aanvaarden. ARBEIDSBEMIDDELING. De Commissie van toezicht op het agent schap der arbeidsbemiddeling is thans als volgt samengesteld: voorzitter J. Groen; le den werkgevers: Z. J. Leen, P. Bakkenhoven, leden werknemers: A. Koper, S. Burrie. Per 31 December 1934 zijn twee der leden, nl. de heeren Leen en Koper periodiek afge treden. B. en W. sterlen voor tot hun herbe noeming te besluiten. PERSONEEL BEWAARSCHOOL. Overeenkomstig haar verzoek, stellen B. en W. voor aan mej. A. Paap. met ingang van 1 Febr. 1935 eervol ontslag te verlee- nen uit haar betrekking van helpster aan de gemeentelijke school voor voorbereidend la ger onderwijs. GEMEENTE- GENEESHEER Met ingang van 1 Januari 1933 werd tot gemeente-geneesheer benoemd de heer C. A. H. Gerke, arts. alhier, voor twee jaar. B. en W. stellen voor den heer C. A. H. Gerke opnieuw voor twee jaar te benoemen. LEVERING VAN WATER Amsterdam heeft aan Zandvoort medege deeld dat de waterlevering door Amsterdam aan Zandvoort na afloop van de overeen komst op 23 Juli 1937 niet op den bestaanden voet kan worden voortgezet. B. en W. van Amsterdam verklaren zich bereid om over voortzetting der levering onder gewijzigde voorwaarden met Zandvoort te onderhande len. WINTERHULP B. en W. stellen voor zich te vereenigen met het advies van de Commissie van Bij stand voor Onderwijs en Saciale Zaken om af wijzend te beschikken op het verzoek van dé Werkiledenvereeniging Onderling Hulpbe toon om in Zandvoort een Winterhulpactie té organiseeren. BENOEMING ONDERWIJZER U.L.O. Ter benoeming van een onderwijzer aan dé UX.O. School in de vacature B. Borst worden door B. en W. voorgedragen de heeren H. M. A. Roskam te Rotterdam. M. Leefsma te 's-Gra- venhage en J. M .Bakker te Neede. STANDPLAATS IJSTENT TRAMPLEIN Aangezien de pachter van de standplaats voor een ij stent op het Tramplein nog niet zijn pachtsom over 1934 heeft betaald, heeft het college van B. en W. zich tot den gemeen telijken rechtskundige gewend. De stand plaats zal opnieuw verpacht worden. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten B. en W. te machtigen een openbare niet tot de ingezetenen dezer gemeente beperkte in schrijving te houden voor die verpachting, waarbij eenige voorwaarden gesteld dienen te worden, als betaling van de pachtsom voor den aanvang van den pachttermijn. Vervolg pag. 2.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8