RADIO SITTERSehSKAR AKKERTJES Nieuwe Gereformeerde kerk in Haarlem-Noord HET GEBOUW VAN HET P.E.N. GROEIT DINSDAG 29 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Anti-Rev. Kiesvereeniging te Heemstede. Afscheidsrede Chr. v. d. Heuvel. Zooals reecis eerder gemeld zal de heer Chr. v. d. Heuvel lid van de Tweede Kamer en van den Iieemsteedschen gemeenteraad Heem stede verlaten en zich in Den Haag vestigen. Maandagavond nam hij afscheid van de A. R. Kiesvereenigineg in een vergadering, gehou den in de Goref. Kerk aan de Koediefslaan. De heer Van den Heuvel sprak na een in leiding van den voorzitter den heer K. Muller en 't zingen van een psalm, over het onder werp: „Huidige politieke vraagstukken". Al lereerst sprak hij over het program, dat mi nister Colijn voor de financieele en econo mische politiek heeft opgesteld en den toe stand dien het kabinet Colijn vond toen het aan de regeering kwam in Mei 1933. Het vond de moeilijke taak het hoofd te bieden aan het verschijnsel van verminderende inkomsten en toenemende uitgaven, vooral moeilijk waar eenige bronnen waarvan het vorige kabinet profiteerde uitgedroogd waren. Bij een ver gelijking van staatsValansen van 1 Januari 1930 en 1934 zou men zien dat 450 millioen meer uitgegeiten dan ontvangen was, alleen aan de gewone uitgaven. Na aftrek van de leeningfondsreserves moest men nog voor 100 millioen dekking vinden, terwijl het tekort in 1934 193 millioen bedroeg. Nieuwe heffin gen hebben nu geen. nuttig effect meer, de nuttigheidsgrens is bereikt en nieuwe belas tingen brengen niets meer op. Velen zier. in waardevermindering van het geld het middel. Doch deze waardeverminde ring mag geen inflatie zijn, dit zou stellig veel nadeelige gevolgen hebben. Om inflatie te voorkomen moet men echter een sluitende begrooting hebben. Eén middel blijft dan nog over: bezuiniging. Deze is niet zonder bezwaren toe te passen. De regeering is, volgens spr., zeer optimis tisch geweest wat bezuinigingsmaatregelen betreft. Om werkelijke resultaten te bereiken moet men niet sterk verdeeld bezuinigen maar radicaal verschillende takken van uit gaven afkappen. Aan steun zal men dan ook minder uitgeven. Dit neemt niet weg, dat men niet den noodtoestand moet onderschatten. Door harde noodzaak gedwongen, heeft men drastische steunverminderingsmaatregelen moeten nemen. Toch zijn niet alle takken van werkloozensteun verlaagd, sommige zijn zelfs verhoogd. Van verschillende particuliere instellingen is het initiatief uitgegaan, de regeering hier bij te helpen. Eerst- weigerde deze tenslotte heeft zij toegegeven. Spr. hoopte dat nu ook velen van hun recht gebruik zullen maken en hun bereidwilligheid in daden zullen toonen. Sprekende over economische politiek, zeide de heer van den Heuvel, dat nu vele men- schen het moeilijk hebben het geen wonder is, dat de regeering van alle kanten crltiek ont vangt. Men zegt dat de staat eenzijdig be voordeelt. Maar dit juist kon de staat, volgens spr., niet anders; daar de staat niets heeft, moet hij wel van den een nemen om aan den ander te schenken. Op verzoek van het bestuur van de A. R. Kiesvereeniging behandelde hij de positie van den middenstand, een der groepen die door allerlei oorzaken, oa. de concurrentie in het grootwinkelbedrijf en de vermindering van de volkswelvaart, zeer in het nauw is ge bracht, De middenstanders beklagen zich over de landbouwcrisismaatregelen, die hen •benadeelen. Als deze maatregelen er niet wa ren. dan zouden in het landbouwbedrijf zoo veel personen gesteund moeten worden, dat de last daarvan op de heele gevolking groo- ter zou zijn dan de nadeelen die de midden stand er nu van ondervindt. Dan zou een zelfde wijze van heffing als nu moeten wor den toegepast. Andere belastingen zouden on getwijfeld aanleiding kunnen zijn van kapi- taalvlucht. Nadat van de gelegenheid tot vragen stellen over dit gedeelte van de rede was gebruik gemaakt, vervolgde spr. deze met een critiek op de omzetbelasting en eenige algemeene politieke beschouwingen. Dikwijls worden de A. R. Kiesvereenigingen maatregelen euvel geduid, die door de regeering zijn genomen, omdat dr. Colijn de partij in het ministerie vertegenwoordigt. Geen enkele regeering kan echter het bewind voeren zonder de belangen van sommigen aan te tasten en nooit zal en kan volkomen tevredenheid bereikt wor den. Vervolgens besprak spr. de politieke situa tie van de Kiesvereeniging. Twee partijen vormden eenigen tijd geleden een gevaar nl. de Chr. Dem. Unie en de N. S. B. Vooral tegen de eerste moet de A. R. partij zich weren, de tweede beteekent zoo goed als geen gevaar meer. De leuzen van deze beweging zijn voor een Calvinist niet te aanvaarden on boven dien, zooals voor ieder duidelijk kan zijn, on mogelijk. Slechts met een geestelijken grond slag kan men thans iets bereiken en dan nog zullen er vele moeilijke jaren komen. Men heeft in de crisis der jaren tusschen 1880 en 1890 de opkomst van de A. R. kiesver eeniging gezien, zoo besloot spr., laten we ho pen dat nu ook een verdieping zal volgen. Vele stuurloozen die zoeken naar vastheid buiten het mensc'nelijk streven om, kunnen die vinden bij de A. R. beweging. De heer Muller sprak tenslotte een kleine afscheidsrede waarin hij namens het bestuur en dat van andere afdeelingen den heer Van den Heuvel dankte voor al hetgeen hij in den loop der jaren voor de vereeniging had gedaan. Hij dankte ook voor de prettige wijze van samenwerken en voor de energieke ma-1 nier van aanpakken die het vertrekkende raads- en Kamerlid steeds had getoond en sprak de hoop uit dat hij in Zuid-Holland wonende de beste herinneringen aan Noord- Holland zou behouden. Met een gebed werd de avond besloten. GEIIEEL- ONTHOUDERS TOONEELVER. „NIEUW LEVEN" Woensdag 30 en Donderdag 31 Januari zal in den Schouwburg Jansweg opgevoerd wor den ,.Z B. B. H. H." (Zijn bezigheden buitens huis hebbende), blijspel in drie bedrijven door Archibald Laafs. N.S.B. De Nat. Soc. Beweging houdt op Woensdag avond 30 Januari in het gebouw „Rosehaghe", Hoofmanstraat, een openbare vergadering, waarin de heer W. van den Berg zal spreken over het onderwerp „Historisch aan de orde". Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Actie in de Kapperswereld. Krachtige organisatie noodzakelijk. In verband met de vraag of het kappersbe- drijf in aanmerking moet komen voor het instellen van een bedrijfsraad en ter bespre king van den concurrentiestrijd in genoemd bedrijf, had de Haarlemsche Kappersbond Maandagavond in Hotel „De Leeuwerik" een vergadering belegd, in samenwerking met de Federatie van Kapperspatroonsvereenigin- gen. Als sprekers traden op de heeren T. Hollin- i. bestuurslid der contactcommissie en J. H. Heusschen, seretavis der Federatie, lid der Contactcommissie en voorzitter der Vak school. belden uit Den Haag. De heer Hollmga behandelde het onder werp: „Het nut der Contact-commissie voor de vakgenooten". Spr. zeide, cat de organisaties tegenwoor dig als het ware lamgeslagen worden door de tijdsomstandigheden. Maar er is een licht punt: het stichten der Contactcommissie, die gehoor heeft gevonden bij de regeering voor het urgentieprogram, opgemaakt door de drie organisaties in het kappersbedrijf. Spr. wekte de.aanwezigen op, zich bijbeen organi satie aan te sluiten. Het kappersvak is geen productiebedrijf. Vandaar de vele moeilijkheden die een goede regeling in den weg staan. Toch is nu een plan tot verbetering in studie. Er is reeds een maatregel genomen tot zooveel mogelijke beperking van het aantal buitenlandsche weikkiachten. Nogmaals vestigde spr. de aandacht op het ;roote nut van organisatie; slechts van een groote organisatie kan kracht uitgaan. De heer Heusschen sprak over: „De taak en het nut der Federatie en. is een bedrijfsraad voor het kappersbedrijf van belang voor het bedrijf en voor de vakgenooten in het bij zonder?" De taak der Federatie is: regelend op te treden inzake tariefsverhoudingen, sluitings uren, loonen, arbeidsduur, vacantie, vakon derwijs, het leerlingwezen en dergelijke on derwerpen. Het aantal leerlingen dient beperkt te wor den Het moet verboden worden, zaken te openen die niet voldoen aan de eischen van hygiëne en veiligheid. Particuliere vakscholen behoor en verboden te worden, indien zij niet onder Staatscon trole staan. Het aantal kapperszaken moet worden vastgesteld op een bepaald aantal in woners in een bepaalde plaats. Al deze en andere maatregelen kunnen door een Bedrijfsraad verkregen worden. Op dit oogenblik heeft elke bedrijfsraad slechts verordenende bevoegdheid op het so ciale terrein: de Contactcommissie heeft ook voor de verordenende bevoegdheid op econo misch terrein gepleit. Dez-e bevoegdheid zou kunnen leiden tot de gezondmaking van het bedrijf, maar dan zouden nog veel meer leden tot de organisaties moeten toetreden. Om iets bij de regeering te bereiken is een krach tige organisatie noodig. In debat kwam de heer Hamoen, die niet geloofde dat de minister ooit iemand, die ka pitaalkrachtig genoeg is om een eigen zaak op te richten, zou uitsluiten van een of ander bedrijf, omdat er te veel beoefenaars van dat bedrijf zijn. Spr. drong aan op éénheid in de organisatie. In de goede werking van een bedrijfsraad voor het kappersbedrijf had spr. voor de naaste toekomst niet veel geloof. De heer Vos meende dat de gedachtengang van de Haarlemsche kappers niet den kant uitgaat van de federatieve gedachte. Nadat de inleiders hadden geantwoord werd de zeer slecht bezochte vergadering ge sloten. NED. REISVEREENIGING. Voor leden der afd. Haarlem en introducé's wordt Zaterdag 2 Februari a.s. in het Gem. Concertgebouw een bal-m&squé gegeven. De jury zal worden gevormd door de heeren H. Bakker, artistiek leider der Kon. Lett. Vereen. „J. J. Cremer"; G. D. Gratama, di recteur van het Frans Hals Museum en J. B. Schuil, letterkundige. De muziek staat onder leiding van den heer Bouwmeester. De prijzen zijn geëtaleerd bij den heer Van Erkert, Kruisweg 1. VRIJZ. DEM. BOND. Donderdag houdt de afd. Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond haar jaarvergadering in hotel .Royal" aan het Stationsplein Er moet verkiezing plaats hebben van een bestuurslid (tevens presidente van de Vrou wenclub) en de verkiezing van twee bestuurs leden, wegens periodiek aftreden van de hee ren A. Fibbe'en D. A. Geluk. Ook zal een bespreking worden gehouden van de candidaatstelling voor de a.s. ver kiezing van den Gemeenteraad. De voorzitter houdt na de opening der ver gadering een inleiding. VOORUITBETALING KRUISWEG 60 Ta.16659 (Adv. Ingez. Med.) Heilgymnastiek en Massage. I-Iet Nederlandsch Genootschap voor Heil gymnastiek en Massage (1889) hield te Utrecht haar 120e Algemeene Vergadering, waaraan wederom een wetenschappelijk gedeelte was verbonden. De voorzitter, de heer W. P. Nuyten, Haar lem, sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen, waaronder verschillende doktoren. Spr. herdacht de overledenen, als de eere leden Th. Potma en C. J. v. d. Kleyn, en mejuffrouw M. Lilja. Na een korte aansporing aan de jongeren om zich direct na het ver werven van het diploma, als lid te laten in schrijven, introduceerde hij dr. A. C. Witten- rood uit den Haag, die sprak over: Ischias. In de avondvergadering hield de heer W. P. Nuyten een voordracht over: de Nederland- sche Massage. Spr. begon met een historisch overzicht van de geschiedenis van de massage, waarin men verschillende tijdperken kan vinden. Van een bepaald begintijdperk is echter geen sprake, daar de massage iets is wat de mensch bij intuïtie zal zijn gaan doen. Veel meer tracht men dan ook de techniek te beschrij ven en in te deelen, alsmede aan te geven wanneer en hoe massage kan worden aange wend De beschrijvingen van de Grieken en Romeinen hebben dan ook een groote waarde voor ons, daar de tegenwoordige wetenschap der massage daarop geheel berust. Voor Metz- ger, voor de Fransche literatuur (Bennet) en voor de Zweedsche gymnastiek mag men aan nemen, dat ook zij uit deze bronnen hebben geput. Metzger toonde echter een groote aan leg en genialiteit, waardoor men in de ge schiedenis een duidelijk verschil kan .opmer ken tusschen den tijd vóór en na Metzger. Na Metzger is er dan ook geen verandering in de techniek der massage gekomen. Alleen heeft men voortdurend naar andere verkla ringen gezocht, verschillende theorieën opge bouwd, waarbij een schromelijke overdrijving is ontstaan en de massage te veel „vermetho- diekt" is. Ook de overdrijving', dat men door massage talrijke ziekten zou kunnen genezen, welke verklaringen meermalen op geheel on houdbare gronden zijn gebaseerd, is de oor zaak dat vele doktoren deze geneeswijze niet ernstig opnamen. Zoo zijn er zelfs verklarin gen van de werking van massage bij neural- gien. zonder dat men van het wezen der neuralgie zelf een verklaring kan geven. Talrijke hypothesen zijn gesteld, waaronder die van Schade het meest verklaarbaar is; met zekerheid is echter van de werking der massage nog niets bekend. Daar tegenover staan echter de talrijke goede resultaten, die door massage kunnen worden verkregen: waarbij het onderzoek dei- weefsels op verhardingen en spanningen de voornaamste rol speelt. Alle pijnlijke plaatsen moeten word'n opge spoord en er behoort een zekere genialiteit toe om bij intuïtie aan te voelen hoe al deze toestanden moeten worden aangepakt. Dit alles wist Metzger en zeker is, dat hij ook op deze wijze van.de massage gebruik maakte om zijn schitterende' resultaten te bereiken. Wij komen dan ook tot de volle overtuiging. Ngem straks sen "AKKE RTJ E" voor Uw beginnende verkoudheid, want overal zweven kwaadaardige griep-bacillen om U heen en doenUw verkoudheid tot griep verergeren. "AKKERTJES" verjagen de koorts, stuiten dien griep-aanval en bespa ren U dagen van veel narigheid. Nederlandse!i Ongeëvenaard bij gevalle kou Product Grjepi rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hooidpijn, enz. Per 12 sl. 52 cl. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept i/an Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) De Gereformeerde Kerk heeft toen Haar lem-Noord zich steeds meer uitbreidde en de afstand voor de kerk gangers naar den Kloppersingelkerk te ver werd, reeds eenige jaren geleden beslo ten kerkdiensten te houden in de gym nastiekzaal van de bijzondere school in de Ambachtsstraat. Reeds spoedig ont stond evenwel behoef te aan een kerkge bouw in deze omge ving. Deze kerkbouw werd mogelijk ge maakt door het inko men van een belang rijke gift, terwijl ook van andere gemeen teleden giften in kwamen. Aan den architect B. Boeijenga uit Am sterdam (die ook de Kloppersingelkerk bouwde) werd op dracht gegeven voor den bouw van een kerkje in de Spaarn- rijkstraat, hoek Reg't- huisstraat. Het wordt een eenvoudig bouwwerk omdat de finan ciën in crisistijd tot beperking dwongen.Toch is de architect er in geslaagd om een bouwwerk te maken dat de omgeving siert, terwijl het aan alle eischen voor den dienst beantwoordt. Voorloopig is er plaats voor ongeveer 450 per sonen, als later de gaanderij gebouwd zou wor den wordt het aantal zitplaatsen tot ongeveer 650 verhoogd. Achter de kerk is een flinke ruimte voor ver gaderingen. In de kerk is een orgelnis, maar gelden voor een orgel zijn nog niet aanwezig. De nieuwe kerk zal eind Februari gereed zijn. Ook een kerk in Haarlem-Oost. In Haarlem Oost wordt door de Gerefor meerde Kerk dienst gehouden in een houten, hulpgebouw in de Jacob Geelstraat Ook voor het stichten van een definitief kerkgebouw in deze wijk is een belangrijke gift ingekomen, die den kerkeraad deed besluiten de bouw voor te bereiden Wij vernemen thans, dat deze kerkbouwplan- nen in een vergevorderd stadium van voorbe reiding verkeeren De nieuwe kerk komt in de omgeving van het Openbaar Slachthuis Het zal ook een gebouw worden dat met een gaan derij plaats zal bieden voor ongeveer 650 per sonen dat de Nederlander" Metzger de grondvester is van de Nederlandsche massage. In de Huishoudelijke vergadering is de heer W. P. Nuyten, in afwijking van zijn oor spronkelijk voorenmen om zich niet meer herkiesbaar te stellen, met groote meerderheid van stemmen tot voorzitter herkozen, welke herbenoeming de heer Nuyten tenslotte heeft aanvaard. LEZING OVER VIVISECTIE. Donderdag wordt in 't gebouw ,De Nijver heid" een lezing gehouden door mej. Nelly Vertrecht uit Dordrecht,, toegelicht met een uitgebreide collectie lichtbeelden. Zij zal spreken over de Vivisectie op Menschen en Dieren. HAARLEMSCHE TOONEELVEREENIGING „VRIENSCHAP ZIJ ONS DOEL". Bovengenoemde vereeniging geeft heden avond in gebouw St. Bavo een opvoering van het voor Holland geheel nieuwe blijspel „Ma ma's kleine jongen", naar het Amerikaansch van Charles George in drie bedrijven. Spelleiding den lieer Th. Dammiaans. EIN FRÜHLINGSTRAUM EYI ALTEN WIEN. Zaterdag 9 Februari geeft de Fritz Hirsch Operette ten derde male een opvoering van Ein Frühlingstraum im Alten Wien, in den Stadsschouwburg. Deze operette heeft zoo'n succes gehad, dat nogmaals tot een reprise kan worden overgegaan Wederom verieenen hieraan Fritz Hisch, Maria Eisner, Martha Wagner. Albert May, Paul Harden en Arpad Latabar hun medewer king. Een Montessorilyceum in Haarlem? Bespreking in liet Kennemer Lyceum. Er bestaan plannen in Haarlem een Mon tessorilyceum voor Middelbaar onderwijs te stichten. Daarvoor zal Donderdagavond in de aula van het Kennemer Lyceum een bijeen komst zijn, waar over deze kwestie nader zal worden overlegd. De ouders van de oudste groepen van leer lingen voor Montessori-onderwijs in Haarlem en Bloemendaal zijn opgeroepen om op deze bijeenkomst tegenwoordig te zijn. Dr. A. de Vletter de rector van het Kenne- mM- Lyceum houdt een inleidende voordracht, waarna Prof. Dr. H, J. Jordan, hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht zal spreken, evenals PI. J. Jordan Jr., leeraar aan het Mon tessorilyceum in Amsterdam. De rectrix van het Amsterdamsche Mon tessorilyceum zal met leeraren aanwezig zijn. Deze bijeenkomst zal voor het Haarlemsche middelbare onderwijs, en voor het Montessori- onderwijs in het bijzonder, van groote betee- kenis kunnen zijn. „Horecaf" vraagt lager vermakelijkheidsbelasting. In een adres aan den gemeenteraad. De afdeeling Haarlem van den Nederland- schen Bond van Werkgevers in Hotel-, Café- en Aanverwante bedrijven „Horecaf" heeft aan den gemeenteraad een adres gezonden, waar aan wij ontleenen: „In aansluiting op het schrijven van 30 October waarin werd aangetoond dat dever makelijkheidsbelasting in enze gemeente te hoog is, zelfs hooger dan in de gemeenten Am sterdam en Groningen en in haar huldigen vorm door de bedrijven niet langer kan worden opgebracht, nemen wij de vrijheid U eenige aanvullende gegevens aan te bieden betreffen de de vermakelijkheidsbelasting in de gemeen ten Leeuwarden en Maastricht. In de eerste gemeente bedraagt de belasting voor publieke vermakelijkheden per jaar f80.per drie maanden f 30.per maand f 12.en per dag f 1,20. In Maastricht bedraagt zij f 2.per vierkanten meter oppervlakte van het gelag lokaal, met een minimum van f 50. Behalve in Amsterdam en Groningen is der halve ook in Leeuwarden en Maastricht de vermakelijkheidsbelasting beduidend lager dan in Haarlem. Niettemin kan er in onze gemeen te op geen enkele factor gewezen worden, die het bezoek aan restaurantbedrijven met ver makelijkheden zoodanig stimuleert, dat daar door hooge vermakelijkheidsbelasting wordt gewettigd. Reeds eerder heeft de afdeeling U dringend verzocht het tarief van de vermakelijkheidsbe lasting wel te willen herzien, opdat le het tarief voor het ten gehoore brengen van muziek lager wordt gesteld dan het huidige; 2e het tarief voor het ten gehoore brengen van mechanische muziek lager wordt gesteld dan dat voor het ten gehoore brengen van muziek door ensembles, 3e. dat ingeval de muziek op meer dan 21 achtereenvolgende etmalen per kalenderjaar gehouden wordt, de belasting voor de overige etmalen in hetzelfde kalenderjaar lager gesteld wordt. Ten aanzien van punt 3 komt het onderge- teekenden voor, dat de belasting gevoegelijk 50 pet. lager gesteld zou kunnen worden zonder dat de gemeentekas daarvan nadeelige gevol gen zou ondervinden. Het is immers niet aan twijfel onderhevig, dat daardoor het bedrijfs leven zoozeer gebaat zou zijn, dat een groote uitbreiding van het aantal etmalen geduren de welke vermakelijkheden ten beste worden gegeven, daarvan het gevolg zou zijn." AGENDA In het Kinheimpark verrijst het nieuwe gebouw van het Provinciaal Electrisch Net. Het wordt een grootsch, zwaar bouwwerk, dat in afmetingen beduidend grooter is dan het vlak er bij gelegen bouwwerk van het Provinciaal Waterleiding Net. Vroeger was er een weg, de Eschdoornlaan, die van de Kastanjelaan naar de Platanenlaan liep. Deze v/eg is opgeheven en de grond is bij het terrein getrokken. Beide dienst- en administratiegebouwen komen nu op een groot terrein te liggen, 69 meter van elkander ver wijderd, en bijna overal dertig meter van den weg. Het werk is nu reeds eenigen tijd onderhanden. De tijd gaat zoo ongemerkt verder, dat men nauwelijks beseft dat het nu bijna ander half jaar geleden is, dat er met het werk werd begonnen. Nu is het gebouw, zooals dat heet, glas- en waterdicht. Vergeleken met anderhalf jaar geleden is er zeer veel bereikt, reeds. Nog anderhalf jaar..., dan zal het weer heel anders zijn. Heden: DINSDAG 29 JANUARI Stadsschouwburg: Wally weet 't, door Groot Ned. Tooneel. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Concert H. O. V. dirigent Frits Schuurman, solist Louis Zimmermann viool, 8.15 uur. Frans Hals Theater: Geluidsfilm Ford-in dustrie. 2.30 uur. Luxor Sound Theater: „Nell Gwyn". Als extra nummer: De aankomst van de reünisten te Leiden met Prinses Juliana. Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen" we derom geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Vrouwenbad". Op het tooneel: Alfredo en Paolo, zingende equilibristen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed." Op het tooneel: Ranora-re- vuette. 7 en 9.15 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 10—5 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen. WOENSDAG 30 JANUARI StadsschouwburgVer. Rott. Hofstadtooneel met Overschotje. 8.15 uur. Gebouw Nijverheid: H. Ch. van der Man- dere voor de Volksuniversiteit over Ervarin gen in het Saargebied. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Geluidsfilm Ford-in dustrie. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 10—5 uur,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10