Een zware slag treft de gemeente Velsen DINSDAG 29 JANUARI 7935 H A A R E E M'S DAG BE A D 7 UIT DE OMSTREKEN. VELSEN. Burgemeester Rambonnet overleden. WIJLEN BURGEMEESTER RAMBONNET. Harde werker, die in enkele jaren een der onzen was geworden. De doodsklokken luiden Zij luiden voor Velsen's eersten burger, voor Mi-, F. L. J. E. Rambonnet, die gister middag even voor half drie. na een helaas te kort leven, maar na een leven, dat hij ge wijd had aan de belangen van zijn land en aan dat van de gemeenten, waarvan hem het burgemeesterschap was toevertrouwd, in het Antonius-Ziekenhuis is overleden. Met zijn weduwe en zijn drie kinderen treurt de gemeente Velsen om het verlies van dezen liefdevollen echtgenoot en vader, om het verlies van hem, die nu bijna drie jaar lang het burgemeesterschap bekleedde, in welke periode hij zich toonde een harde wer ker, wien niets te veel was wanneer het gold de behartiging van de belangen van zijn ge meente. Toen hij naar de door het bedan ken van oud-burgemeester Rijkens vacante plaats solliciteerde, wist hij, dat hij voor een moeilijke taak zou komen te staan; maar des ondanks aanvaardde hij de eervolle be noeming, die hem zou plaatsen aan het hoofd van een gemeente, meer dan achtmaal zoo groot als die welke hij verliet, een ge meente, die door den ongunst der tijden zeer was getroffen. Hij had zich tot levenstaak gesteld, het gemeenteschip, dat besprongen werd door de stormen van de crisis, dat tel kens dreigde, onder te zullen gaan, in vei lige haven te sturen. Met vaste hand stond hij aan het roer, door zijn stuurmanskunst werden vele gevaarlijke plekken omzeild en thans is die vaste hand krachteloos, voor altijd. Het roer heeft hij los moeten laten, misschien wel op een. tijdstip, dat hij, zij het ook in het verschiet, de veilige haven voor zic.h kon zien opdoemen. Het is nog niet ten volle twee weken ge leden, dat de burgemeester ons in zijn wo ning aan den Stationsweg vertelde van zijn Saar-ervaringen. Reeds vóór zijn vertrek naar het Saargebied voelde hij zich onwel, maar hij achtte zich voldoende fit. om de functie van voorzitter van een stembureau waar te nemen. Zou deze taak toch onder deze omstandigheden te zwaar voor hem zijn geweest? Spoedig na dit onderhoud reeds eenige dagen later verergerde zijn toestand. Hij werd naar het Antonius-Ziekenhuis overge bracht waar de doktoren operatief ingrijpen noodzakelijk achtten. Deze operatie slaagde naar wensch en de "eerste berichten, die wij omtrent den zieke konden publiceeren luidden gunstig. Jl. Zaterdag nam de toestand echter een ongunstige wending, de patient verzwakte hoe langer hoe meer en Zondag was de toe stand van dien aard, dat men reden had, om het ergste te vreezen. De patient was zeer zwaarmoedig, hij sprak haast niet meer; het was alsof hij zijn einde nabij voelde. Gister morgen was de toestand zeer verergerd en uit het bericht, dat wij gistermiddag publi ceerden, zoo sober als het luidde, hebben onze lezers wel kunnen opmaken, dat er ge vaar dreigde. Spoedig nadat ons blad met dit bericht was verschenen, bereikte ons de tijding van zijn dood.- Mr. F. L. J. E. Rambonnet werd 19 Fe bruari 1885 in Doornspijk geboren. Over eenige weken zou hij dus den 50-jarigen leeftijd hebben bereikt. Na eerst te Zwolle als advocaat en procureur werkzaam te zijn geweest, werd hij benoemd tot burgemeester van Rockanje. Op 1 Augustus 1925 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Schoon hoven, waar hij tevens de functie van kan- tonrechter-plaatsvervanger vervulde. Bij. Kon. besluit van 16 April 1932 werd Mr. F. L. J. E. Rambonnet benoemd tot burge meester van Velsen. Naar aanleiding van deze benoeming brachten wij indertijd een bezoek aan Schoonhoven. Het bleek ons, dat zijn vertrek door Schoonhoven ten zeerste werd betreurd. Reeds bij onze eerste kennis making met Velsen's nieuwen burgemeester bleek ons. dat Mr. Rambonnet ten volle be wust was van de moeilijke taak. die hem in zijn nieuwe gemeente wachtte. Maar deson danks was hij vol idealen en vol goeden moed. Vrijdag 22 April vond onder groote belang stelling de installatie van den overledene als burgemeester van Velsen plaats. De heer J. C. Dunnebier, loco-burgemeester sprak den nieuw benoemden functionaris toe. In zijn toespraak wees de loco-burgemeester Mr. Rambonnet op de ernstige omstandigheden waarin de gemeente verkeerde. De rede van den heer Dunnebier werd uit voerig door Mr. Rambonnet beantwoord. De woorden, door hem bij die gelegenheid ge sproken. waren geen ijdele woorden. Velen, die nauwkeurig hebben acht geslagen op de wijze, waarop hij zijn taak vervulde en die zijn beminnelijke persoonlijkheid hebben leeren kennen, kunnen dit thans getuigen. Mogen wij, om dit te staven eenige woorden uit zijn toespraak aanhalen: kunnen bevorderen, komt dan tot mij en licht mij in; ik begrijp zeer goed, dat een burgemeester eener gemeente van 40.000 inwoners niet evenveel contact kan hou den met de inwoners zijner gemeente als een van een gemeente van ruim 4000 in woners, maar toch is het noodig, dat er contact is en dat de burgemeester niet is een ambtenaar, die alleen ergens op een raadhuis zit en aan de meesten slechts bij name bekend is. Mijn gezin en ik hopen als burgers in de ge meente met u mede te leven en ik hoop. dat gij ons ook als zoodanig in uw midden wilt opnemen en beschou wen". Na ook de raadsleden en de wethou ders te hebben toegesproken besloot Mr. Rambonnet: „Mijne heer en, met het voorzitterschap van uwen Raad aanvaard ik het burge meesterschap der gemeente Velsen, waar medé ik wil zeggen, dat ik zelf de teu gels van het bewind in handen neem, waarin ik, ofschoon toegankelijk voor eiken goeden raad, zelfstandig den weg hoop te kiezen, die gevolgd moet worden voor de handhaving van Gezag, Recht en Orde. Het is weliswaar in sombere omstandigheden, dat onze wegen tot elkander zijn gekomen; moge echter een groote zegen op onzen gemeenschappe- lijken arbeid rusten en moge eenmaal en spoedig de zon door deze donkere wol kenmassa boven onze gemeente doorbre ken en moge ik dan spoedig als gezag voerder van uw gemeentelijk schip, die „Uit den aard der zaak zijn vele der speciale belangen dezer gemeente mij volkomen vreemd, maar ik wil u de ver zekering geven, dat ik niet zal rusten voor ik ze alle geheel en al heb door- grond en ik roep daartoe ook de mede werking in van u, mijnheer de gemeen te-secretaris en van alle ambtenaren der gemeente, om mij daarin zooveel moge lijk ter zijde te staan. „Maar ook tot de burgers van Velsen zou ik willen zeggen: wanneer er iets is, dat gij meent dat ik behoor te weten, of waarmee ik in eenigerlei opzicht uwe belangen als inwoners der gemeente zou nu niet meer kan doen dan het com mando van „steady on", de machine-te- legraaf kunnen overschakelen op „Volle kracht vooruit". „Volle kracht vooruit". Helaas, hij heeft dit commando niet kunnen geven. Het ge meentelijk schip vaart nog steeds „steady on" al is, zooals wij reeds hebben gezegd, wel licht het moeilijkste deel van de reis vol bracht, goed volbracht, ondanks alles, maar dank zij hem. wiens mond thans voor eeuwig zwijgt, wiens hoofd, dat nog zoo vol was van plannen voor de toekomst, thans voor eeuwig rust. Bijna drie jaar lang heeft Mi'. Rambonnet de belangen der gemeente Velsen gediend; het zijn ongetwijfeld de moeilijkste jaren ge weest, die de gemeente in langen tijd heeft meegemaakt. De omstandigheden, waarin de gemeente zich gedurende het korte burge meesterschap van Mr. Rambonnet bevond zijn te algemeen bekend, om het noodig te maken ze hier te releveeren. Burgemeester Rambonnet deze omstandig heden ten volle kennende, heeft één doel voor oogen gehad: „zoo spoedig mogelijk „volle kracht vooruit!" En om dit te bereiken, heeft hij er niet voor terug gedeinst, voorstellen te doen, of te helpen verwezenlijken, die hem ongetwijfeld leed hebben gedaan, maar die hij nu eenmaal noodig achtte om de gemeente zoo spoedig mogelijk van den zwaren druk, waaronder zij gebukt ging, te bevrijden. Het is mede het gevolg van dezen zwaren druk, dat zijn ambtsperiode zich niet ken merkte, als een. waarin het gemeentebestuur een serie besluiten nam. waaruit de gestadi- gen groei, de gestadige toeneming aan be langrijkheid der gemeente viel te lezen, zooals dit onder zijn ambtsvoorgangers zoo herhaal delijk geschiedde. Neen, de ambtsperiode van burgemeester Rambonnet is er een geweest van een voortdurenden strijd tegen de gevolgen j van de crisis. En in dezen strijd stond hij steeds op de bres, liet hij niets ongedaan, dat in .zijn oogen goed voor de gemeente was. Wij herinneren slechts aan zijn herhaalde pogingen de regeering te bewegen, iets voor IJmuiden te doen, alsmede aan zijn activiteit ten opzichte van den rechtstreekschen steun van de regeering aan de gemeente. Wat hem eiken dag bezig hield, was het streven, de financiën der gemeente in dusdanige banen te leiden, dat het verstoorde evenwicht zoo spoedig mogelijk zou kunnen worden her steld. Burgemeester Rambonnet was reserve-kapi tein der artillerie en bekleedde uit hoofde van zijn ambt nog tal van andere functies. De teraardebestelling. De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Vrijdagmiddag te Elburg, waar zich het fami- kjecovitol levertraan weten- I schappelijk de beste lever- traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 p.flacon (Adv. Ingez. Med.) besluit, zal de teraardebestelling geschieden op kosten van de gemeente Velsen. Plechtige vergadering van den gemeenteraad. De gemeenteraad was tegen 7 uur gister avond in verband met het overlijden van bur gemeester Rambonnet voor een buitengewone vergadering bijeengeroepen. De zetel van den burgemeester werd inge nomen door den loco-burgemeester den heer J C. Dunnebier. Wegens ambtsbezigheden waren afwezig de heer P. Bosman, wethouder en W. Laurent, voorts waren wegens ziekte of andere redenen afwezig de heeren Mr. dr. A. v. d. Flier, van Rummelen van Heyst Van Woensel. Op de publieke tribune waren aanwezig tal van hoofden van takken van dienst andere ambtenaren, voorts vele leden van het politiecorps. Terwijl allen zich van hun zetel verhieven sprak de heer J. C. Dunnebier de vol gende woorden: Onze Burgemeester is niet meer! Wat dit voor onze gemeente beteekent is nu nog moeilijk te zeggen. Wel gaan in de eerste plaats onze gedach ten naar zijn vrouw en zijn kinderen, voor wie deze slag nog zoo ontzaglijk veel erger is, en ik weet mij de tolk van u allen als ik hun van deze plaats onze hartelijke deelnemin; betuig, en hun Gods sterkte toewensch in deze moeilijke dagen. Mijne heeren! Niemand uwer zal verwach ten dat ik hier nu reeds over de groote ver diensten van onzen burgemeester voor de gemeente zal spreken. Het zij genoeg als ik constateer dat hij in zijn nog geen drie-jarig burgemeesterschap door zijn vriendelijke voor komendheid aller harten wist te winnen. Als een echte burgervader leefde hij zoo veel mogelijk met allen en alles mee. Zijn emoedelijke en genoeglijke wijze waarop hij onze vergaderingen geleid heeft is u allen bekend. De prettige verhouding in de vergaderin gen van het college van Burgemeester er Wethouders zullen wij wel nooit vergeten. Gekomen in voor onze gemeente moeilijke dagen, heeft hij voor hare belangen geijverd van het begin af tot nu toe, ook voor het zoo belangrijke visscherijbedrijf. Met taaie volharding hield hij vol, ook al waren de resultaten niet altijd moedgevend Niets ontging zijn aandacht, en voor alles had hij belangstelling. Mijne heeren. Het was slechts mijn bedoe ling eenigermate uiting te geven aan de ge voelens die ons College vervullen bij het heen gaan van onzen voorzitter. Gevoelens die niet- alleen ons, doch ook alle ambtenaren en werk lieden van hoog tot laag en de gansche bur gerij beheerschen. Hierna sprak nog het oudste raadslid de heer F. P. Vermeulen. Deze sloot zich namens den Raad aan bij de woorden van den heer Dunnebier, gewijd aan de nagedach tenis van burgemeester Rambonnet. In deze vergadering, aldus spreker, ben ik meermalen de tolk geweest, zoo o.a. nu bijna drie jaren geleden, bij de installatie van Mr. Rambonnet als burgemeester. Spr. meende, dat het toen wel de laatste maal zou zijn, dat hij een komenden of een scheidenden bur gemeester toe zou spreken. Maar nu reeds moet hij van burgemeester Rambonnet af scheid nemen. Allen zijn wij onder den indruk van dit verlies, een verlies dat in de eerste plaats zwaar is voor gade en kinderen. God gebiede over hen Zijn zegen. De troost van ons zal weinig kunnen weg nemen van het leed. dat het gezin heeft ge troffen. Met oprechten dank herdenkt spre ker, wat burgemeester Rambonnet voor deze gemeente in de korte dagen is geweest. Met weemoed denkt spreker aan hetgeen nog van hem verwacht kon worden. Hij was een man die steeds aan het werk was. De Raad nam hierna het voorstel van Bur gmeester en Wethouders aan, de teraarde bestelling op kosten van de gemeente te doen geschieden. Hiermede was de korte plechtigheid ge ëindigd. Geen muziek in café's of straatmuziek. Door den waarn. Burgemeester is bepaald, dat in verband met het overlijden van den Burgemeester tot en met den dag van de be grafenis. in de cafés geen muziek en dans mag plaats hebben, terwijl gedurende dien tijd ook geen straatmuziek mag worden ge maakt. Op den dag van de begrafenis worden geen vergunningen verleend voor openbare verma kelijkheden. Register van rouwbeklag ter teekening. Op het gemeentehuis en in het dienstgebouw aan het Willemsplein ligt van 9 tot 5 en van 7 tot 9 uur een register van rouwbeklag ter tee kening. DE WETHOUDERS EN DE REGEERING De wethouders van Velsen de heeren J. C. Dunnebier, J. P. Nijssen en P. Bosman hebben het volgende schrijven aan den Raad dezer gemeente gezonden. In gemeenteblad no. 47 van 1934 deelden wij u mede, dat het naar onze overtuiging be grijpelijk is, dat onze verdediging in gemeen teblad no. 43 van 1934, door de bittere stem ming. waarin wij langzamerhand kwamen te verkeeren scherper is geworden dan onder an dere omstandigheden zou zijn geschied en misschien gewenscht was. Wij merken voorts op. dat ons niets liever was dan, met terzijde stelling van al het aangevoerde persoonlijke, in daadwerkelijk overleg de bestaande moei lijkheden op te lossen. Ten vervolge hierop willen wij thans, onder handhaving van alle in genoemd gemeente blad no. 43 neergelegd zakelijke bezwaren te gen het ter kennis gebrachte z.g. fixatierap port, voorzoover die bezwaren na dien tijd niet reeds bij nadere correspondentie met de Re geering zijn ondervangen, terugnemen de in dit gemeenteblad neergeschreven uitlatingen van persoolijken aard, welke zouden kunnen betreffen de Regeering of welke betreffen de ambtenaren der Regeering. VERGADERING UITGESTELD In verband met het overlijden van burge meester Rambonnet is de ledenvergadering van de afdeeling Velsen der Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond", welke hedenavond liegraf der Rambonnets bevindt. Ingevolge een zou worden gehouden, tot nader bericht uit- gisteravond door den gemeenteraad genomen gesteld. IJMUIDEN Muzikale Voordrachtavond. Ned. Vereen, van Huisvrouwen. In het voor deze gelegenheid uiterst ge zellig gestoffeerde zaaltje van het gebouw voor Christ. Belangen had de afdeeling Vel sen der Ned. Vereen, van Huisvrouwen een muzikalen voordrachtavond georganiseerd die zich in een flinke belangstelling verheugen mocht. De executanten waren mevr. Vas Dias- Hissink uit Bergen (declamatie) en de heer Jan Couvée (piano). De presidente, mevr. P. L. de BoerHarder sprak het openingswoord; zij memoreerde in korte trekken de groote verdienste van den overleden burgemeester en verzocht dit plot seling verscheiden met eenige oogenblikken stilte te willen herdenken. IJMUIDER VISCHHAXDEL VEREENI- GÏNG In een dezer dagen gehouden bestuursver gadering van de iJmuider Vischhandelveree- niging zijn de bestuursfuncties als volgt vast gesteld: P. Verwoerd, voorzitter, A. J. Gold- bohm 2e voorzitter, J. L. Uitzinger, secretaris. K. Wijnschenk penningmeester, E. J. Keyzer H. Medik-Kok, A. van Nierop, G. Siewertsen en C. van der Valk, leden. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 29 JAN. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.63. Griet per 50 K.G. f 28—f 13. Tongen per K.G. f 1.10f 0.70. Groote schol per 50 K.G. f 14—f 10. Middelschol per 50 K.G. f 17f 13. Zetschol per 50 K.G. f 22—f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 18f 6. Bot per 50 K.G. f 8.50—f 7. Schar per 50 K.G. f 14—f 4.60. Tongschar per 50 K G. f 27f 22.50. Rog per 20 stuks f 26f 3.80. Vleet per stuk f 5f 1. Kleine poon per 50 K.G. f 12f 10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 32f 28. Middelschelvisch per 50 K.G. f 26f 19. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 21f 14 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 7.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 56f 31. Groote gullen per 50 K.G. f 15f 12. Kleine gullen per 50 K.G. f 8.60f 7.30. Wijting per 50 K.G. f 5.60—f 3 50. Makreel per 50 K.G. f 11—f 7.50. Heilbot per K G. f 1.10—f 0.58. Leng per stuk f 1.30f 0.45. Koolvisch per stuk f 0.85f 0.12. BESOMMINGEN. Trawlers: Eendracht IJM. 117 175 manden f 2340. Geertje R.O. 53 530 manden f 2600. Penelope IJM. 64 85 manden f 1530. Jacq. Clazine IJM. 10 400 manden f 3110. Derika 5 IJM. 418 320 manden f 2060. Derika 7 IJM. 417 260 manden f 1590. Logger: KW 34 f 830. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Rotterdam IJm. 112. Vangst 100 manden schelvisch. 130 m. braadschelvisch, 50 m. ka beljauw, gul en leng, 20 manden varia. 30 manden wijting, 90 manden koolvisch, 20 m. radio: totaal 440 manden, benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Gerberdina Johanna IJm. 38. Vangst 80 manden schelvisch. 110 m. braadschelvisch, 80 manden wijting, 40 manden makreel. 25 man den radio, 10 manden varia, 80 manden kool visch en leng, totaal 425 manden, benevens 70 stuks stijve kabeljauw. Hercules, IJm. 196. Vangst: 100 manden schelvisch, 120 manden braadschelvisch, 50 manden gul, 30 manden varia 50 manden wijting, 50 manden radio, totaal 400 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. Antje R.O. 15. vangst 23 m. zwartvisch, 17 m. gr. schol. 25 m. kl. schol, 15 m. varia. Tot-aal 80 manden. Betje R.O. 16. 20 m. zwartvisch, 20 m. gr. schol. 20 m. kl. schol, 5 m. gul, 5 m. varia. Totaal 70 m. benevens 10 k. van den laatsten dag. OPENBARE VERGADERING VREDESGROEP „IJMUIDEN". Gisterenavond heeft in „de Griffioen" een openbare vergadering van de Vredesgroep IJmuiden" plaats gehad Na een kort ope ningswoord, gesproken door de heer IJ. Reits- ma, trad als spreker op de heer Mr. Dr. A. Borger uit Laren, met als onderwerp: „Cul tuur en Het Derde Rijk". VELSEN GEEN REPETITIE MANNENKOOR „DE EENDRACHT". Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging verzoekt ons te melden dat wegens het overlijden van den burgemeester de repetitie Dinsdag (heden) niet door zal gaan. BEVERWIJK Felle brand in wolwinkel. Brandweerlieden hadden het koud. Maandagavond werd de brandweer gealar meerd voor een brand, die woedde in een winkel van wol en fournituren, gevestigd in het perceel Arendsweg 24. Het vuur breidde zich met groote snelheid in den brandbaren winkelvoorraad uit en het was maar goed dat de brandweer met de motorspuit zeer spoedig ter plaatse was. Onmiddellijk werden eenige slangen uitge legd en werd de strijd tegen de uitslaande vlammen aangebonden. De brandweerlieden hadden geen prettige taak. Het water was ijskoud en aangezien de temperatuur even beneden het vriespunt was vormde zich op de straat al spoedig een ijslaagje. Door het strooien van zand poogde men deze hinder lijke gladheid te bestrijden. Den brigadier van politie overkwam nog een hachelijk avontuur, Aan een der pijpleiders ontglipte de straalpijp. De politieman werd door den krachtigen waterstraal getroffen en raakte van de been. Het avontuur liep goed af, de hoofdagent kreeg alleen een ijskoud bad, dat overigens allesbehalve aangenaam was. De brandweer bestreed intusschen op krachtige wijze het vuur. Zij smaakte het genoegen dit tot het winkelpand te beper ken. Het gevaar voor uitbreiding van den brand was spoedig geweken. De nablussching vorderde echter nog geruimen tijd. Ongeveer te half elf kon de brandweer inrukken. De ooi-zaak van den brand is onbekend. Zoowel het pand als de inventaris waren verzekerd. VOORDRACHTAVOND VAN 'T NUT. Donderdagavond zal in het Kennemer Theater wederom een voordrachtavond van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen worden gehouden. Dr. C. W. N. v. d. Sleen, spreekt dien avond over het onderwerp: „Naar het p trad ijs van den oermensch; per auto door Frankrijk en Spanje. De rede wrordt toegelicht door lichtbeelden. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aange houden, die in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond voor f 39 boete of 12 dagen hechtenis. De aangehoudene kon de boete niet- betalen en werd naar Haarlem overge bracht. DIEFSTAL VAN APPELEN. Ten nadeele van een handelaar werden uit een pakhuis aan de Meer twee kisten appelen ontvreemd. De politie probeert den fruitlief- hebber op te sporen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 28 Jan. 1935. Breekpeen per kist f 0.60f 1.30. Boerekool per kist 2035 cent. Andijvie per kist f 0,70—f 1.60. Pieterselie per bos 2—3 cent. Selderie per bos 3—5 cent. Prei per bos 5—17 cent. Uien per K G. 2 12—3 1 2 cent. Witlof per K.G. 6—13 cent. Wortelen per K.G. 1—2 cent. Roode kool per stuk 36 cent. Gele kool per stuk 37 cent. Spruiten per K G. 818 cent. Groene kool per stuk 36 cent. Knollen per stuk 26 cent. HET GOUDEN BRUIDSPAAR AAN BAANSTRAAT. DE Zooals wij reeds berichtten zal op Dinsdag 12 Februari het echtpaar H. Duin en M, Duin- Stam, wonende aan de Baanstraat no. 58 zijn gouden eehtvereeniging herdenken. De buren hebben een eerepoort voor de woning opge richt. Wij geven hierbij een foto van het gouden bruidspaar. De bruidegom is 72. de bruid bij na 70 jaar. SANTPOORT R. C. BREDERODE. De uitslagen van de jl. Zondag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Stormvogels 6Brederode 1 Kennemers 6Brederode 2 Brederode 3Kinheim 4 Brederode Jun.D.W.O.-Jun. 2—2 1—7 0—19 1—3 HEEMSKERK Vader overrijdt zijn zoontje. Toen de heer D. Knaap met zijn vrachf- auto van zijn erf wilde rijden, bemerkte hij niet dat zijn 7-jarig zoontje achter op den wagen geklommen was. Toen de auto in be weging kwam, viel het ventje er af. Een der wielen reed over het knaapje heen. De ontboden geneesheer constateerde een ernstige beenbreuk en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. BLOEMENDAAL JAARVERGADERING VAN DEN CHR. NAT. WERKMANSBOND. De afd. Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond hield Maandagavond haar feestelijke 33e jaarvergadering in de groote zaal van het Jeugdhuis, die tot in de verste hoeken bezet was. De voorzitter, de heer K. Koopman open de de bijeenkomst. Gezongen werd Psalm 103, waarna de voorzitter in gebed voor ging en den 19den Psalm voorlas. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat het ledental der afdeeling vooruit gaat en ook de financiën bevredigend zijn, terwijl hij met genoegen constateerde, dat vele jongeren tot de afdeeling zijn toegetre den. Uit het verslag van den secretaris vermel den wij het volgende: De afdeeling telt 70 leden. Er werden 8 be stuursvergaderingen en 15 ledenvergaderin gen gehouden, waarvoor de werkzaamheden wei'den gememoreerd. Aan de T.B.C. vereeni- ging is een bedrag van ruim f 70 gezonden. De heer K. L. IJzerman bracht het finan cieel verslag uit. Het boekjaar sluit in uit gaven en inkomsten met f 1812 en bevatte de rekening over de Woningen, Ziekenfonds. Begrafenisfonds enz. Medegedeeld werd dat er pogingen worden aangewend, om nieuwe woningen te stich ten Namens de afgevaardigden voerde het woord de heer Van Dalen, voorzitter van het Prov. Comité namens Amsterdam. Haarlem en Beverwijk, waarin ook nog het woord voerden afgevaardigden van de Jongeman- nenvereenigir.g en Chr Amb. Bond. Voor en na de pauze werden een tweetal kluchten opgevoerd: De Weddenschap, van J. v. d. Meer en Twee Oude Vrijers van H. W. van Rijswijk. Beide kluchten werden vlot gespeeld en hadden een daverend succes. De heer Grootegoed bracht verslag uit over den tocht om het IJselmeer. In de pauze werd een tombola gehouden om 100 fraaie prijzen, en werd op oud-Va- derlandsche wijze chocolade gepresenteerd. Na het zingen van Gezang 96 en een .slot woord van den voorzitter werd de uitstekend geslaagde avond gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11