Het Voorlichting bij Beroepskeuze. Diefstal. 52e Jaargang No. 15828 Verschijnt dagelijks, HeKalve op Zon- en Feestdageri Woensdag 30 Januari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEEXE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72y2. Bureaux: Uiroote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN15 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels 0.30, elke regel meer f 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 30 Januari. Usumi. Mén seint ons uit Tokio: Op een vraag in het Hoogerhuis, welke maatregelen Japan zal nemen in verband met een internationalen bewapeningswedstrijd ter zee verklaarde de Minister van Marine Usumi dat Japan elke bedreiging zal beantwoorden door de bewape ning tot het uiterste op te voeren, zelfs al zou de bevolking uitsluitend moeten leven van verdunde rijstsoep. Een interessant bericht. Meneer Usumi is blijkbaar een man, die consequenties'aandurft. En we wachten nu op berichten, meldend le de bedreiging, 2e een nieuwe koersstijging van vele aandeelen dei- internationale wapenindustrie. Voor het Japansche volk ziet de toekomst er intusschen jolig uit. Het pleegt zijn bewa peningswedstrijd met de Vereenigde Staten te houden en aangezien die over tienmaal meer middelen beschikken dan Japan zal het gele volk, behandeld volgens het stelsel-Usumi. niet lang op zijn verdunde rijstsoep-diëet boeven te wachten. Dit ziet er op zichzelf eenvoudig genoeg Bit, maar er zijn enkele andere consequen ties aan verbonden. De bevolking zal van ver dunde rijstsoep leven, omdat zij niet meer betalen kan. Dit beteekent dat zij zich van al le dingen, niet strikt noodzakelijk om in le ven te blijven, zal moeten onthouden. Het grootste deel der Japansche industrie en van den Japanschen handel en middenstand zal derhalve ten gronde gaan, omdat zijn omzet geheel verdwijnt. Het gevolg daarvan zal een enorme daling van de belastingopbrengst wezen. Aangezien Japan nu reeds de helft van zijn staatsinkomsten voor het loopende jaar uit nieuwe leeningen put, en ook precies deze helft aan bewapening uitgeeft, zal het nog veel meer geld moeten leenen. Maar niet van zijn bevolking want die leeft van verdunde rijstsoep en kan geen geld meer aan den staat leenen, maar van het buitenland, dax. tevens de bewapening levert. Deze „figuur" is niet nieuw; zij is herhaaldelijk met succes toegepast. De Japansche leeningen zullen bij onnoozele beleggers in het buitenland ge plaatst worden. Weldra zal Japan geen rente en geen aflossing meer zal kunnen betalen. De buitenlandsche beleggers zullen hun geld verloren hebben en het niet snappen. De wapenindustrie zal dat wèl snappen. Inmiddels zal niemand Japan aanvallen, omdat het zoo sterk bewapend is. Men zal zeer beleefd jegens Japan zijn, en het complimen ten maken vanwege zijn nationale eenheid en zelfopoffering. De bevolking zal ondervoed raken zelfs Japanners kunnen op den duur niet bestaan van verdunde rijstsoep en het resultaat van een oorlog zal zich zonder oorlog gaan ontwikkelen. Er zal een enorme kindersterfte komen, gevolgd door hongersnoo- den en epidemieën. Tenslotte zal het volk in opstand komen. Het zal ontdekken dat het lichtelijk bekocht is, en zich voor het verdun de rijstsoep-diëet niet langer schadeloos ge- gesteld voelen door vlootmanoeuvres, leger- parades en luchtvaartdemonstraties. Het zal ontdekken dat een nationaal belang is, dat de natie leeft inplaats van dood te gaan. Dit is een eenvoudige waarheid die ook in de jaren 1914—1918 in Europa niet beseft werd, met de bekende gevolgen. Maar de Japanners zullen haar ontdekken. Zij zullen zoo kwaad worden, dat meneer Usumi wellicht de beenen zal moeten nemen. De verdunde rijstsoep zal een burgeroorlog doen uitbreken, die tenge volge zal hebben dat de buitenlandsche beleg gers geen Japansche obligaties meer willen koopen. Daarop zal de hongersnood veel erger worden, en in het buitenland zal men een beroep op de bevolking doen om in naam der Menschelijkheid het arme Japan, welks activa slechts uit bewapening bestaan, te helpen. Aan de bovenbedoelde beleggers zal duidelijk gemaakt worden dat zij onbehoorlijke men- schen, ja geen Christenen zouden zijn als zij niet hielpen. Zij zullen dan ook helpen, en in Rusland zullen velen denken: waar herinnert deze geschiedenis toch zoo sterk aan? Maar vele menschen zijn niet zoo best in het trek ken van eigen vergelijkingen en conclusies. Tenslotte zal de ramp luwen en Japan zal armer zijn dan ooit tevoren. De bewapening zal verouderd wezen en millioenen zullen be zweken zijn. Dan zal men zich gaan herstel len, want er zit veel energie in het ras. En dan zal er het wordt een eentonig verhaal weer een minister komen die zegt: „We moeten ons opnieuw bewapenen. Ons natio nale prestigehoera. We worden be dreigdhoera. Ik weet wel niét door wiehoeramaar dat doet er niet toe. Hoera. Zoo stel ik mij de toekomst van de conse quente politiek-Usumi voor. Vindt u het erg fantastisch? Ik niet. Men zegt dat ieder volk de regeering heeft die het verdient. Japan heeft meneer Usumi. R. P. President Roosevelt schrijft een brief aan de Koningin. De Koningin heeft Dinsdagmiddag te kwart over zes ten Paleize Huis ten Bosch den heer Grenville T. Emmet, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister der Vereenigde Sta ten in gehoor ontvangen. Bij deze gelegenheid heeft de gezant de Koningin een persoonlijken brief van presi- den Roosevelt overhandigd. Ook en zelfs juist in den crisistijd. Van beteekenis ook voor jeugdige werkloozen. ..Heeft een Bureau voor Beroepskeuze in onzen tijd nu vrijwel in alle vakken groote werkloosheid en misère geconstateerd moet worden nog voldoende redenen van be staan? Er loopen honderden, duizenden jeug dige werkloozen rond die, naar gevreesd wordt, in den eersten tijd geen kans hebben in het eens door hen gekozen beroep aan het werk te komen. Een kind kan, op advies van het Bureau wel het vak kiezen waarvoor hii het meest geschikt is, maar hoe komt hij daarin aan het werk? Er zijn ongetwijfeld ouders die niet meer vragen welk vak is het beste voor mijn zoon of dochter, maar elk kansje om voor den jeugdige werk te beko men. ook al is het in een beroeo waaraan vroeger nooit gedacht is, met beide handen aangrijpen?" Deze vraag, die meermalen gehoord wordt, stelden wij aan de heeren van het Haarlem- sche Bureau. J. Vader, directeur van den Gem. Werkloosheidsdienst (waaronder het Bureau ressorteert) en W. F. Jansen, die met de dagelijksohé leiding belast is. Wij deden dit. niet omdat zij ons nog van het bestaans recht in dezen crisistijd moesten overtuigen (wie, zooals wij. af en toe met het Bureau in aanraking komt. waardeert het werk) maar om in staat te zijn hun antwoord aan de twijfelaars ..door te geven". Dit antwoord: Ook en zelfs juist in dezen crisistijd kan het Bureau uitstekende diensten verrichten. Alleen is het jammer, dat het nog niet ten volle aan het doel kan beantwoorden. Maar dat komt omdat helaas niet alle ouders die voor hun zoon of dochter een beroep moeten kiezen doordrongen zijn van de wenschelüs- beid om zich tot het Bureau te wenden. Niet tegenstaande de propaganda die wij voor de Beroepskeuze ox> de ouderavonden maken, komt nog slechts 25 a 30 pet. van de ouders ons advies inwinnen. Dat is onverklaarbaar, want het moet voor een verzorger toch veel waard zijn te weten voor welk beroep of voor welke studie een kind eigenschappen heeft Het moge juist zijn dat sommige ouders thans twijfelen aan de kans, dat hun kinde ren in het gekozen beroep aan het werk kun nen komen, maar zij moeten toch bedenken dat die kans eens aan het werk te gaan juist grooter wordt indien aangenomen :nag wor den, dat de ieugdiee na een s-oede voorberei ding in staat zal zijn ten volle te presteeren wat noodig is. Hier past geen onverschilligheid! Wij weten niet hoe het verdere verloop van de economische crisis zal zijn. evenmin hoe de maatschappelijke omstandighe den zich nader zullen ontwikkelen en hoe de toestand voor bedrijf en industrie zal worden, maar zeker is dat, ook als er een opleving komt, aan den werker de zwaarste eischen zullen worden ge steld. Wil een toekomstige arbeider kans hebben in het productieproces te wor den opgenomen, dan zal hij niet alleen over voldoende vakbekwaamheid moeten beschikken, maar ook lichamelijk en geestelijk alle eigenschappen moeten be zitten die hem boven den gemiddelde in dat vak verheffen. Het is daarom niet alleen in het belang van de(n) betrok kene. maar ook in dat van de maat schappij, dat door een goede beroeps keuze de juiste man op de juiste plaats komt. Houdt het bureau voor Beroepskeuze bij zijn advies alleen het belang van den be trokken persoon voor oogen, of wordt ook gelet op het algemeen belang in een juiste ordening van de arbeidsmarkt gelegen? Er zou namelijk rekening gehouden kunnen worden met de wenschelijkheid het aantal beoefenaars van een bepaald vak te beper ken of uit te breiden. Daarop werd geantwoord: Tot op heden adviseeren wij in het belang van hem die om advies komt. Maar wij zijn overtuigd, dat wij daardoor indirect ook de gemeenschap die nen. Verder gaan. namelijk door Beroeps keuze de gang van zaken op de arbeidsmarkt te beïnvloeden, kan niet plaatselijk geschie den. Dit zou nationaal geregeld moeten wor den. Dan zou er een verplichting op de ouders gelegd moeten worden naar de Beroepskeuze te komen. Die bureaux zouden dan ook in alle gemeenten gevonden moeten worden. Tusschen deze bureaux zou een nauwe sa menwerking moeten bestaan, terwijl er ook een centrale leiding zou dienen t.e komen. En dan, al zou men er In slagen alles op zoo'n goede leest te schoeien, zou men nóg voor groote moeilijkheden komen te staan. Immers ^ij missen de gave der profetie. Ver wachtingen, waarvoor wij soms toch goeden grond hadden, komen wel eens falikant uit. Dat is met een voorbeeld te illustreeren. Kort na den oorlog werd in ons land een groot te kort aan metselaars geconstateerd. In ver schillende steden, ook te Haarlem, werden op perlieden tot metselaars opgeleid. En nu loo pen honderden metselaars zonder werk. Natuurlijk leggen de leiders van bureaux voor Beroepskeuze „hun oor te luisteren". Zij trachten zich zooveel mogelijk op de hoogte' te stellen van den gang van zaken op de ar beidsmarkt. Geen hunner zal om een tra ditioneel voorbeeld te gebruiken een jongen meer aanraden aapjeskoetsier te worden, om dat dit vak uitgestorven is. De barometer van de arbeidsmarkt wordt geregeld bestudeerd omdat de verschijnselen die zich daar voor doen van beteekenis zijn bij het geven van een advies. Dit advies beoogt immers niet om voor den jongeman een werk te zoeken dat hem een aangename tijdpasseering oplevert, maar wel dat hem later in staat kan stellen een behoorlijk stuk brood te verdienen. De lei ders der bureaux in ons land houden boven dien contact met elkaar. Er wordt dus gedaan wat onder de tegenwoordige omstandigheden op dit gebied mogelijk is. Wil men meer dan zal het initiatief daartoe van den Haag moeten uitgaan. Zou er niet veel voor te zeggen zijn als de Beroepskeuze ook werd ingeschakeld voor de jeugdige werkloozen? Daarvoor is zoo werd geantwoord te pleiten. Ongetwijfeld zijn onder de honderden jeugdige werkloozen te Haarlem zeer velen die eigenlijk nog geen beroep gekozen hebben. Bovendien zullen er zijn die door de omstan digheden een poosje in een vak gewerkt heb ben waarvoor zij niet de meeste aanleg heb ben. Misschien is daaruit te verklaren, dat zij ontslagen werden terwijl anderen (wier aan leg zich meer voor het werk eigende) aan den gang bleven. Talrijk is ook het aantal geval len, dat een jongen van school komend eerst eenige jaren loopwerk heeft verricht,maar toen hij wat ouder werd plaats moest maken voor een jonger kracht die minder verdient. Deze ontslagenen dreigen nu het leger van de werkloozen die geen vak geleerd hebben blij vend te vergrooten. Helaas zijn er ook veel ouders geweest die niet van de noodzakelijk heid overtuigd waren, dat hun kinderen een vak moesten leeren. Dit werd bevorderd door de omstandigheid dat in het verleden aan me nig ongeschoolde werkkracht bijna evenveel betaald werd als aan een vakman. Maar het is aan te nemen, dat dit in de toekomst niet meer zoo zal gaan, dat er namelijk meer ver schil zal komen in het verdiende loon. Boven dien zal er meer kans zijn voor een bekwamen vakman om aan werk te komen dan voor on geschoolden. Het is daarom aan te bevelen, dat de jeug dige werkloozen naar het bureau komen. Voor hen die nog geen vak geleerd hebben kan dan alsnog getracht worden een weg te zoeken om tot de keuze van een vak te komen, dat hen in de toekomst redelijke kans kan bieden te gaan werken. Voorloopig kunnen zij hun tijd nut tig maken met eenige opleiding daartoe. Re geering en Stadsbestuur hebben steeds ge toond dat zij daartoe zoo mogelijk de be hulpzame hand willen bieden. Indien bij het onderzoek zou blijken, dat een jeugdige werklooze vroeger een beroep heeft gekozen (soms was vazi kiezen in die omstandigheden geen sprake!) dat, gelet op hun aanleg en bekwaamheden, ongeschikt is, dan is het beter alsnog een ander beroep te kiezen, want anders is de kans om aan het werk te komen immers gering. Dan is het be ter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Het bureau voor Beroepskeuze kan na tuurlijk niemand in de toekomst in het aanbevolen vak werk gerandeeren. Maar wel kan het de wegen aanwijzen om zich voor dat vak zoo goed mogelijk te bekwa men, opdat men later de grootst mogelijke kans heeft te zullen slagen. Tot zoover wat de leiders van Beroepskeuze vertelden. Daaruit blijkt dus, dat het ook en zelfs juist in dezen crisistijd aanbeveling verdient het bureau om raad en voorlichting te vragen. Te meer omdat ons Haarlemsch bureau uit stekend ingericht is, zoodat de ouders er van op aan kunnen, dat zij eexi goed advies krijgen. Hoe het bureau tot zoo'n advies komt zullen wij in een later artikel uiteenzetten. C. J. VAN T. Prinses Juliana licht ongesteld Naar men ons meldt, moet Prinses Juliana in verband met een lichte ongesteldheid enkele dagen het bed houden in het paleis Huis ten Bosch. De vorst. De werkverschaffingen stilgelegd. Doordat verschillende bouwwerken als ge volg van de vorst stilgelegd zijn, is deze week de werkloosheid in omvang toegenomen. Ook de werkverschaffingen te Egmond, aan de Jan Gij zenvaart en aan de woonschepenhaven aan het Noorder Buiten Spaarne, zijn door de vorst stilgelegd. Waarschijnlijk zullen zoo deelde men ons van organisatiezijde mede degenen die uit de werkverschaffing komen om in aanmer king te komen voor steun geen wachtdagen behoeven door te maken en dus a.s. Zaterdag uitkeering ontvangen. Zij die van particuliere werken afkomen en dus ook een hooger loon hebben verdiend als in de werkverschaffing, moeten wel wachtdagen doormaken. BEHANG-KOOP3ES wegens verbouwing. Spotkoopjes Behangsel papieren. Gratis afranden. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL, GEN. CRONJéSTRAAT 135 - Telef. 11657. (Adv. IngezMed.) (Van de tijdelijk onbeheerde handkar van een koopman is in een Amsterdamsche straat een doos met 3000 scheermesjes ge stolen.) Een onderwerp voor burenpraat, Een grootsteeósch incident, Een handkar in een drukke straat, De eigenaar absent; Een gauwdief die dit had bespeurd, Misdadig overleg, Een snelle greep, het is gebeurd, Een doos vol mesjes weg. Een aanklacht bij 't gezag der stad, Op wettelijken grond, Van koopman, die geen mes meer En toch geschoren stond. En ergens, sluipend, de schavuit, Die de verwarring schiep, Ontkomend met zijn mesjesbuit, Naar 't „scheei'-je-weg" princiep. Maar d'arm der wet is sterk en lang, 't Kan zijn dat op z'n tijd. De dief zich niet zoozeer den wang, Dan wel de vingers snijdt. En dat het eindigt met een les, Die hij zich niet verkoos. Eerst bij den rechter onder 't mes En dan zelf in de doos. P. GASUS. Controle op gesteunden te Haarlem. Geen spaarbankboekjes of gelden op een bank? De gesteunde werkloozen te Haarlem moe ten thans de volgende verklaring teekenen: „Ondergeteekendeverklaart hiermede, dat hij noch zijn vrouw, noch ook zijn overige gezinsleden een spaarbankboekje of spaargelden, noch ook effecten bezit, dat hij geen fondsen gekocht heeft op prolonga tie. voorts, dat hij geen rekening-courant heeft bij een of andere bankinstelling, dat hij geen gelden heeft uitstaan of fondsen gede poneerd heeft in een safe en dat hij gedu rende de laatste drie maanden geen bedrag heeft opgenomen noch heeft laten over schrijven. Hij verklaart ermede bekend te zijn, dat hij zich aan strafrechtelijke vervolging bloot stelt, indien geldelijke bezittingen of inkom sten, van welken aard ook, worden verzwegen of een onjuiste opgave hiervan wordt gedaan. Hij machtigt Burgemeester en Wethouders der gemeente Haarlem van deze verklaring gebruik te maken bij hun onderzoek." Handteekening Verder moet de volgende machtiging getee- kend worden: „De ondergeteekende machtigt hiermede de(n) Directeur (en) van Banken en andere Financieele Instellingen alle gevraagde inlich tingen aan bovengenoemden te verstrekken." Amerikaansche Senaat tegen toetreding tot het Hof. Uit Washington, 29 Januari: De senaat heeft het voorstel inzake de toetreding van de Vereenigde Staten tot het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's Gravenhage niet geratificieerd. Voor de toetreding stemden 52 senatoren, ertegen 36. Aangezien voor ratificatie een tweederde meerderheid noodzakelijk is, is het voorstel tot toetreding tot het Haagsche Hof derhalve verworpen. Japan stelt eischen aan China. pag. 4 Overleden is George Pressard, bekend van de affaire Prince. pag. 4 Vroegere leiders der Oostenrijksche soc. dem. partij worden van hoogverraad beschuldigd. pag. 4 De verloren goudzending is gedeeltelijk terug gevonden. pag. 4 Te Culemborg is een sigarenfabriek in vlam men opgegaan. Vermoedelijk is er kwaad willigheid in het spel. pag. 3 De loodgieter aan wiens schuld de brand in de Cunerakerk te wijten zou zijn, is tot een maand hechtenis veroordeeld. pag. 3 De woonschepenhaven te Haarlem is bijna ge reed. pag. 5 Langedijk en Ballangrud verbeterden het we reldrecord schaatsenrijden over 3000 meter. pag. 7 Bekende Haarlemmers: Mr. Tj. Dijkstra. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P. Usumi. bag- 1 Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De ont wapeningsconferentie. pag. 4 C. J. v. T.: Voorlichting bij beroepskeuze. pag. 1 Mr. E. Elias: Een paar indrukken van Parijs. pag. 3 K. de Jong: Concert der H. O. V. pag. 9 H. G. Cannegietcr: Haarlemsche Tooneelver. Vriendschap zij ons doel. pag. 9 J. B. Schuil over: Wally weet 't door het Groot Nederlandsch Tooneel. pag. 9 J. H. de Bois over de Koekebakster van Ju dith Leyster. pag. 3 Damrubriek. pag. 7 De collectieve overeenkomst in het bakkersbedrijf. Met 31 Januari a.s. vervallen. Naar wij vernemen heeft de Ned. Vereen, van Werkgevers in het Bakkersbedrijf aan de werknemersbonden bericht, dat met ingang van 31 Januari a.s. de collectieve arbeidsover eenkomst voor Haarlem vervalt. Onderhandelingen hebben niet tot een re sultaat geleid, omdat de leden van de Alg. Bond de door de werkgevers gedane en door de hoofdbesturen verdedigde nieuwe voorstel len niet hebben willen aanvaarden. Opzet bij den brand te Culemborg. Magazijnmeester gearresteerd. (Zie eerst pag. 3) In verband met den grooten brand, die ge woed heeft in de sigarenfabriek van de firma Van der Tak en Co. heeft in den afgeloopen nacht een arrestatie plaats gehad. De politie arresteerde namelijk den magazijnmeester- meesterknecht van de sorteerderij M. De man werd van zijn bed gelicht. Hij was een der weinigen, die na het uitbreken van den brand niet naar de plaats des onheils is gekomen. Omtrent de ontdekking van een brandende kaars temidden van krullen, waaruit de opzet van brandstichting is komen vast te staan, vernemen we nog: Te ruim zes uur gisteravond, had de portier-nachtwaker als gewoonlijk zijn ronde gedaan. Hij had toen nergens iets ver dachts opgemerkt. Korten tijd later is de brand uitgebroken en deze woedde eerst het felst op den zolder. De portier-nachtwaker, die na gewaarschuwd te zijn. onmiddellijk de brandweer alarmeerde, ontdekte toen aan den anderen kant van "net gebouw eveneens op den zolder de brandende kaars. Deze was gezet tusschen een hoeveelheid houtwol, daaromheen lag zeer veel brandbaar materiaal, als hout, tabak en andere dingen. De portier riep onmiddellijk den rechercheur van politie Van Bergen-Henegouwen die zich met hem naar den zolder begaf. Hij consta teerde, dat de kaars brandde, waarna hij het vuur doofde. Dit geschiedde juist op tijd, want wanneer de ontdekking eenige minuten later zou zijn gedaan, dan zou zeker ook in dit ge deelte van de fabriek dat behouden is ge bleven, brand zijn uitgebroken. De kaars was niet langer meer dan ongeveer vier centime ter en het zou nog slechts even hebben ge duurd, voordat de vlam de houtwol zou heb- bereikt. De commissaris van politie Berkel is .hedenmorgen op het terrein van den brand een uitvoerig onderzoek in gaan stellen. Dit onderzoek duurt nog voort. Ook de burge meester de heer IJ. Veestra, die gisteravond bij den brand aanwezig was- en leiding gaf bij het blusschingswerk was vanmorgen weer vroeg ter plaatse. In den loop van den dag wordt het parket uit Utrecht te Culemborg verwacht. Tot zoolang blijft de gearresteerde ,M. in voorloopig arrest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1