1 Radio-Programma SNELVERBAND E.H.B.O. WOENSDAG 30 JANUARI T935' H A A R E E M'S D A G" BEAD ZONDER VOORUITBETALING H wmmi Hg - S Indrukken uit het nieuwe Oostenrijk. Weensch geestelijke sprak voor „Pro Austria Catliolica". De vereeniging „Pro Austria Catholica" had gisteravond in samenwerking met de ver eeniging .,GelOof en Wetenschap" in hotel Lion d'Or, een bijeenkomst belegd, waarop het woord gevoerd werd door een bekend figuur uit het Oostenrijksche Katholieke leven, n.l. mgr. dr. Jos. van Tongelen, mede werker van kardinaal Innitzer. Na een kort welkomstwoord begon spreker zijn voordracht met het overbrengen van een hartelijken broedergroet van kardinaal Snitzer en het Oostenrijksche volk. Mgr. v. Tongelen, die deze korte inleiding in het Hollandsch uitsprak herinnerde aan de dankbaarheid die men in Oostenrijk nog altijd koestert jegens Nederland voor hetgeen in den oorlog voor de noodlijdende Oostenrijksche kinderen is gedaan. Spreker gewaagde daarop van de bekend heid, welke Oostenrijk in het buitenland ge niet als land van oude cultuur, wintersport en toerisme. Ook op politiek gebied heeft het den laatsten tijd sterk van zich doen spreken. Doch op deze dingen wilde hij thans niet verder ingaan. Spreker gaf een uitvoerige schets van de historie van het Katholicisme in Oostenrijk, dat door de eeuwen heen overigens niet veel verandering heeft ondergaan. De kloosters en de kerken vormden niet alleen de bronnen van geestelijk leven, maar ook van kunsten en wetenschappen. Van groote beteekenis zijn in dit verband de kloosters Melk en Neuburg geweest. De kern van spreker's voordracht vormden zijn beschouwingen over de nieuwe grondwet en het Concordaat. Zij zijn het werk van den door moordenaarshand gevallen dr. Dollfuss, die de voetsporen volgde van zijn grooten voorganger prelaat Ignaz Seipel. Spr gaf enkele toelichtingen op de nieuwe grond wet, welke van het „stenden" beginsel uit* gaat. Van het concordaat besprak mgr. Van Tongelen o.m. de bepalingen omtrent het huwelijk, de jeugdbeweging, de katholieke actie en de school. Bij dit laatste punt merkte spreker op, dat weliswaar bereikt is, wat te bereiken viel, maar dat zijns inziens voor de toekomst toch de openbare confessioneel* school als ideaal voor oogen dient gesteld te worden. Spr. wijdde voorts de aandacht aan den arbeid der Katholieke Kerk in Oostenrijk op charitatiefgebied, waarbij hij opme kte, dat in den vorigen winter dagelijks 12000 perso. nen van een maaltijd werden voorzien Als belangrijke Katholieke bladen noemde hij de Reichspost, Neuïgkeits Weltblatt en Kleines Volksblatt. Over de „Gewerkschaften" zei spr., dat feitelijk de christelijke vakvereenigingen verdwenen waren. De staat heeft deze organi saties tot een eenheid hervormd; evenwel staan aan het hoofd er van christelijke •leiders. Als bewijs van de intensiviteit van het Katholieke geloof in de Oostenrijksche be volking haaide spreker aan, hoe er ondanks de crisis voldoende gelden bijeengebracht konden worden om kerken bij te bouwen en uit te breiden ten einde in den heerschenden „kerknood" te voorzien. Zijn algemeene indruk van het nieuwe Oostenrijk was, dat onder het huidige be wind krachten aan het werk zijn, die op alle gebied het beste doen hopen vcor de de toekomst. Spreker herinnerde daarbij aan de nog steeds van toepassing zijnde woorden van Schiller: „Das Al te stürzt, es andert sich die Zeit- Und neues Leben blüht aus den Ruinen". ST. RAPHAëL. Zondag a.s. van 2 tot 5 uur is het kinder feest van St. Raphaël (Haarlem I Spoor) dat zeker even goed zal slagen als het feest van jl. Zondag voor de leden. Het ooerettegezel- schap „De Schakel" voert op: „Sjors van de Rebellenclub". DE LUISTERCTJRSTJSSEN EN DE VOLKS UNIVERSITEIT. Men schrijft ons: Het moge ons vergund zijn over een drie tal cursussen van de Volksuniversiteit, die eerlang een aanvang nemen, ter aanbeveling iets te zeggen. Allereerst voor den cursus graphologie (schfiftkunde) door den Amster- damschen grapholoog J. Kapelner. Is het wer kelijk mogelijk iets omtrent iemands karak ter en omtrent de stemming waar iemand aan onderhevig is, op te ma Ken uit zijn handschrift? Laat men niet te spoedig zijn schouders ophalen en mompelen: „moderne humbug". Er zijn werkelijk in en buiten de rechtzaal hoogst merkwaardige resultaten met de graphologie bereikt: de heer Kapelner, die een jarenlange juridische practijk achter den rug heeft, weet ervan mee te praten. Weinig zal ter aanbeveling gezegd hoeven te worden over den sterrfkundigen leergang, die ook ditmaal wederom georganiseerd wordt in samenwerking met den Haarlemschen Weer- en Sterrekundigen kring. Astronomie behoort altijd tot die vakken, die zich in een vast getal belangstellenden mogen verheu gen. Ironici zeggen: omdat zij „hoog vliegt". Maar ook zonder ironie is het begrijpelijk, dat rechtgeaarde menschen belangstelling (bezitten voor de onmetelijke werelden complexen, waarvan ook onze aarde deel uit maakt. De onderwerpen, die ditmaal behan deld zullen worden zïjn: „Het Planetenstelsel" „Veranderlijke sterren" en „Het sterrenbeeld" Tenslotte de cursus „Electrotechniek en zijn toepassingen in de industrie, o.a. het las- schen" door Ir. A. D. Mesritz te Bloemendaal. Men moet altijd blij zijn als de Volksuniver siteit een geschikte technische cursus op haar programma heeft. Het is moeilijk om onderwerpen op dat gebied te vinden. Veel ■menschen hebben belangstelling voor dit igenre, maar veel onderwerpen zijn zonder degelijke voorbereiding niet te behandelen, en het aantal cursisten is in Haarlem niet zoo groot, dat voor alle geschikte onderwer pen een publiekje bijeen te krijgen is. Laat ons dus hopen, dat waar een zoo aantrekke lijk onderwerp ditmaal behandeld zal worden door een docent, die als leeraar aan de M. T. S. en blijkens vorige cursussen door hem ook hier ter stede gegeven daarvoor in die mate ge ëigend mag heeten. ook deze laatste door ons genoemde cursus een succes mag worden .voor de V. U. Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond in hotel „Lion d'Or" een vergadering, die gepresi deerd werd door den voorzitter, den heer J. L. Bouwer. Deze sprak een kort welkomst woord in deze eerste vergadering in 1935. Hij wenschte den leden en hun gezin een geluk kig jaar toe en hoopte, dat de leden de ver gaderingen trouw zouden blijven bezoeken, Ook wekte hij op, zooveel mogelijk nieuwe le den te werven. Spreker herdacht den 80sten verjaardag van den penningmeester, den heer P. H. Teunis. Het deed den voorzitter groot genoegen, dat de heer Teunis dezen feestdag in zulk een goede gezondheid heeft mogen vieren. Namens de afdeeling bood spreker den penningmeester nogmaals zijn hartelijke gelukwenschen aan. (Applaus.) De heer Teunis dankte bestuur en leden voor het mooie blijk van belangstelling, dat hij op dezen dag heeft mogen ontvangen. De secretaris, de heer R. M. van der Hart, bracht het jaarverslag over 1934 uit. Herin nerd wordt aan den ongunstigen economi- schen toestand, die ook in de tuinbouwkrin- gen gevoeld werd. Gehoopt wordt op een spoedigen beteren toestand. Met dankbaar heid gewaagt de heer Van der Hart van de toenemende belangstelling die door de jeugd in het mooie tuinbouwvak gesteld wordt. De groote liefde voor het vak heeft de leden in dezen somberen tijd staande gehouden. Met weemoed wordt het overlijden van den heer Blankensteyn herdacht. Plet aantal leden bedraagt 138, slechts een paar minder dan het vorig jaar. De heer Van der Hart geeft in overweging zooveel mogelijk propaganda voor de afdeeling te maken, vooral naar aan leiding van de a.s. groote bloemententoon stelling in Heemstede. De secretaris herinnert aan de langdurige ziekte, waarvan de voor zitter gelukkig geheel hersteld is. De fi- nancieele toestand der vereeniging is bevre digend te noemen. Het jaarverslag werd onder luid applaus goedgekeurd. De voorzitter richtte tot den samensteller hartelijke woorden van dank. Voor de groote keuring van 26 April tot 5 Mei, die door de afdeeling Haarlem en om streken georganiseerd wordt, werd besloten een beker of kunstvoorwerp en een medaille beschikbaar te stellen. Op voorstel van den heer Teunis worden de heeren A. Koper en R. M. van der Hart bij acclamatie tot bestuursleden herkozen. Beide heeren namen de benoeming aan. De voorzitter dankte hen voor het vele werk. dat zij voor de afdeeling gedaan heb ben en voor hun bereidwilligheid om dit te blijven doen. Tenslotte hield de heer R. M. van der Hart een causerie met lichtbeelden over den plan tengroei in het Zwitsersche Hooggebergte, waarvoor hij met een luid applaus beloond werd. UNIE SOROPTIMISTCLUBS. In de te Utrecht gehouden jaaidijksche vergadering van den raad van bestuur van de Nationale Unie der Nederlandsche Sorop- timistclubs traden af de volgende leden van het dagelijksch bestuur: jkvr. J. Repelaer v Driel, den Haag. presidente; mej. J. H. Duden Masman, Rotterdam, secr.-penn.; mevrouw A. Loeff-Bokma, Haarlem, 2de secr. Het nieuwe dagelijksche bestuur is samengesteld als volgt: mej. dr. I. Aukes, Bakkum. pre sidente; mej. S, C. L. Gerritzen. Leeuwarden, vice-presidente; mej. F. E. Vogelpoel, den Haag. secr.-penn.; mej mr. E. Scheltema, den Haag, 2de secr. FAILLIS SEMENTEN Door de Arrondissementsrechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen op 29 Januari uitgesproken: J. Nagtegaal, vleeschhandelaar, firma J. Stoelman, wonende te Haarlem, Rosenhaghe- straat 26. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. N. P. Kruyer, kruidenier, wonende te Haar lem, Zuiderstraat 14. Curator Mr, G. E. Mel- lema, alhier. A. Braas, bakker, wonende te Wijk aan Zee en Duin, Alkmaarschestraatweg. Curator Mr. W. de Rijke, alhier. G. Molegraaf, koopman in alles, wonende te Beverwijk, Alkmaarschestraatweg 9991. Cu rator Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven is wegens gebrek aan actief het faillissement vdn: Klaas Ursem, aannemer destijds wonende te Beemster. thans de Bilt. Curator Mr. W. de Rijke alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van: Simon de Jong, slager te Koog aan de Zaan, Curator Mr. S. Groen, alhier. D. v. Kerkhof, koopman in meubelen te Haarlem. Curator Mr. Ali Cohen, alhier. H. Mackaay, ijzerconstructeur, vroeger wo nende te Haarlem, van 't Hoffstr. 61, thans te Utrecht. Curator Mr. L. G. van Dam, alhier. OPMERKINGEN VAN LEZERS WAARSCHUWING TEGEN EEN MAN DIE TOEVALLEN SIMULEERT. Een onzer lezers zag Vrijdag 25 Januari op den Rijksstraatweg een man op den grond liggen, die blijkbaar een toeval had. Hij lag met handen en hoofd te slaan. Eenige om standers trachtten hem bij te brengen, het geen na een paar minuten gelukte. Hij ver telde toen. dien dag nog niets te hebben ge geten en dat hij ook geen geld had om in een logement in de De Witstraat te slapen. Eenige medelijdende dames gaven den man ieder een kwartje, waarna hij potlooden voor tien cent per stuk te koop aanbood en verder trok. De inzender zag echter tot zijn verba zing, dat diezelfde man eenige straten verder wederom op den grond lag, juist toen eenige personen naderden Ook van hen kreeg hij geld, maar toen hij in de verte een politie agent zag aankomen, maakte hij gauw dat hij weg kwam. Dit komt aan den inzender verdacht voor. Daarom geeft hij den menschen in overwe ging, geen geld meer te geven aan dezen man die nog een man bij zich heeft, maar die een eind verder op post staat. Tot zoover deze lezer. We hebben er aan den Commissaris van Politie kennis van gegeven. Deze is het vol komen met den Inzender eens en raadt ook het publiek aan, dien man, die bij de politie bekend is, niets te geven. KRUISWEG 60TEU6659 (Adv. Ingez. Med.) De heer P. T. A. Swillens spreekt over Pieter Saenredam Voor de vereeniging „Haerlem". In restaurant Brinkmann hield Dinsdag avond de heer P. T. A. Swillens uit Utrecht een voordracht over Pieter Saenredam, schil der van kerk-interieurs te Haarlem, voor de Vereeniging „Haerlem". Na een inleiding van den voorzitter der vereeniging, den heer J. L. Tadema, begon de heer Swillens, die reeds vijftien jaar studie van Saenredam en zijn schilderijen maakt, zijn voordracht. Van dezen schilder zijn be kend twintig schilderijen in buitenlandsch en ruim véertig in Nederlandsch bezit. Spr. heeft dit aantal door zijn studiespeurtochten tot twee honderd twee en twintig, schetsen mee gerekend, weten uit te breiden. Hij gaf in het kort een beschrijving van het leven van Saenredam (15971655), die ge boortig uit Assendeift, de meeste jaren in Haarlem doorbracht en zich na 1628 vrijwel uitsluitend met het schilderen van kerkinte rieurs en -perspectieven bezig hield. Hoe kwam hij ertoe zich op dezen tak van kunst toe te leggen? Spr. meende te mogen aannemen dat hiertoe de vriendschap met den schilder-bouwmeester Jacob van Campen heeft geleid, welke vriendschap ook de aan leiding was tot verschillende binnenland- sche reizen van Saenredam, waarop hij schet sen en schilderijen van bouwwerken in andere plaatsen maakte. Ook met Huygens is Saen redam in contact gekomen. Spr. gaf een uiteenzetting van de werkwijze van den Haarlemschen schilder. In de bouw werken zelf, meest kerken, maakte hij een schets. Deze schets werkte hij uit tot een con- structieteekening, die hij vervolgens overtrok op zijn paneel of doek en met olieverf tot schilderij maakte. Naar aanleiding van de constructieteekeningen, die rijkelijk van aanteekeningen betreffende de overeenkom stige schilderijen zijn voorzien, heeft de heer Swillens vele daarvan kunnen opsporen. Saenredam heeft slechts enkele reizen ge maakt en die alleen in Nederland. In 1632 is hij in Den Bosch geweest, bij een ver familie lid Johannes Junius, in 1633 in Assendelft, vervolgens in Utrecht, in 1639 in Alkmaar, in Rhenen en na 'n twintigtal jaren in Haarlem doorgebracht te hebben is hij nog eens in Alk maar geweest. In het buitenland reisde Saen redam nimmer en de eenige twee buitenland- sche stukken van zijn naam zijn copieën van Maarten van Heemskerk. Op al deze reisjes maakte de schilder ontel bare schetsen, die hij later tot schilderijen uitwerkte. Lichtbeelden van vele dezer schilderijen werden vertoond. Spr. vestigde de aandacht op de typische eigenschappen van Saenredam's schilderijen, die ze herkenbaar maken uit duizenden an dere. Vooral van de St. Bavo op de Groote Markt liet spr. vele lichtbeelden zien. De heer Tadema dankte den inleider voor zijn interessante voordracht. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijBurggraaf. Brouwers straat 78, broche; de Haas, KI. Heiligland 16, onderdeel van een grafmonument; Asyl, Rid derstraat, honden; Mosseveld, Spaarnwouder- straat 4, hond: Kennel Kleist, hond; Weers, L. Heerenvest 44. handschoen; v. Rooden, Glas blazerstraat 35. paar dameshandschoenen; Houtkamp, Hofmeyerstraat 7, hondje; Schee- lings. Nachtegaalstraat 95, heerenhoed; v. Willigen, Olmenstraat 25. regenjas; Asyl. Rid derstraat. katten; Smit. Leidscheplein 21 rd.. alpinemuts; Meide Bie, KL Heiligland 74, kin- derportemonnaie; Geerlings, Vooruitgangstr. 57, damesportemonnaie m. i.; Hoogwerff. Kle verlaan 93, portefeuille; Sombroek, Princesse- kade 31, ring; Prent, le Vooruitgangstraat 115 rd., ring; v. Wort, Timorstraat 170, rozen krans; Spanjaard, Rijksstraatweg 175, dames regenmantel; v. d. Weele, Floresstraat 1, ring; Franken, Floresstraat 23, ring.met sleutels; Kamer, Arnulfstraat 2, kinderwantje. Bur. v. politie, Smedestraat, dop van een wagen, rechter heerenhandschoen, nummer plaat, sleutels, zak m.i. Warmerdam, Thor- beckestraat 60, hondje. Smit, Goltziusstraat 8, handbeschermer. Oudolf, Oranjeboomstr. 76. hamer. Horsbergen, Vinkenbaan. station Santpoort, hond. Boonakker. Dahlialaan 12. Aerdenhout, hondje. Lidolf. Kleverlaan 150. huishoudboekje. Deinum, Hogendorpstraat 3. paar kinder handschoenen. Gerrits, O. Indië- straat 82, heerenhoed. Willems, Spaarne 102. linker handschoen. Braam, Indischestraat 69. paar dameshandschoenen. Tromp. Kamper laan 14, hond. Jongeneel. L. Margarethastr. 4. hond. Hop, v. Nesstraat 61. hond. Diepenveen, Oranjestraat 61, handschoen. Akkerman, Pres. Steijnstraat 67, kousen. Berk, Allanstraat 74, meisjeslaars. Touwen, v. 't Hoffstraat 74, man chetknoop. De Heemer, Archipelstr. 14, mand je. Voogel, Parklaan 4rd„ portemonnaie m.i. Zijlstra, v. Nieveldstr. 4, parapluie. Pel, Bake- nessergracht 59rd., pakje, inh. kleeding. Co- blens, Oranjeboomstr. 135, portemonnaie m.i. Vermeulen, Kweektuinstr. 6, driewielig rij- wieltje. Haak, Kampersingel 32, sleutel. Kruijf, Harmenjansstr. 11, gymnastiekschoe nen. Reijff, Boekenrodestr. 14, damestaschje m.i. De Jong, Papentorenvest 17, vulpen. Co- blenz, Madoerastraat 10. wantje. Tehres. Lin- denstraat 34. zakmes. Spook, Floresstraat 93, damesportemonnaie mi. Wempe. Laurierstr. 40, rechter heerenhandschoen, v. Willigen. Ol menstraat 25, regenjas, v. Dolfsen, Pleiaden- str. 87, portemonnaie m.i. Prov. Staten van Noord- Holland. De lijst der Christelijk-Historischen. Van de drie Christelijk-Historische leden van de Provinciale Staten, die op het oogen- blik voor Amsterdam zitting hebben. Mr. L. M. de Jong Schouwenburg. Mr. J. F. Franken en Mevrouw A. L. A. RingelingVerhoeff, hebben de beide laatstgenoemden eenige maanden geleden te kennen gegeven, dat zij zich voor een herbenoeming niet meer beschikbaar stel den. Hunne plaatsen op de candidatenlijst, waarmee de C. H. Unie bij de a.s. verkiezingen hoopt uit te komen, zijn thans toegewezen aan Jhr. F. J. E. van Lennep en den heer J. H. V. Riemens, welke laatste vroeger reeds Statenlid is geweest Woonschepenhaven bijna gereed. Een overzetveer? Men is bezig de laatste hand te leggen aan de voltooiing van de nieuwe woonschepen haven aan het N.B. Spaarne. De geheele haven is in drogen toestand uitgegraven en steigers en palen zijn er eveneens bevestigd en gesla gen, voordat er water in de haven werd toe gelaten. Het werk is nu weldra gereed een baggermolen van de Gem. Reiniging schept den dam weg vóór de havenmonding en dat is vrijwel het einde van het werk. Verwacht wordt, dat de woonschepen er over een dag of 14 zullen worden toegelaten. Het schijnt wel uitgesloten, dat van ge meentewege een overzetveer zal worden inge steld van den havenmond naar den Spaarn- damscheweg. Men weet, dat belanghebbende woonschepenbewoners daarom gevraagd heb ben, maar B. en W. hebben dat geweigerd. Wij vernamen echter, dat particulieren voorne mens zijn, daar een „overzet" in werking te brengen, waarmede tegen een kleine vergoe ding zal worden overgevaren. VALS CH HE ID IN GESCHRIFTE. Het gerechtshof te Amsterdam heeft het vonnis van de rechtbank te Haarlem beves tigd. waarbij een werkloos arbeider te Haar lem. die valschelijk verklaard had geheel zonder bron van inkomsten te zijn, veroor deeld was tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar. JOSEPHINE BUTLER VEREENIGING. De heer Reelfs, secretaris van de Fédéra- tlon Abolitioniste Internationale te Genève, die in ons land vertoeft, heeft zich op ver zoek van het bestuur der Josephine Butler Vereeniging bereid verklaard Dinsdagmid dag In het Remonstrantenhuis in de Wilhel- minastraat te spreken over het werk van de Federatie. De grondslag van de federatie is gelegd üi 1870 in Engeland door Josephine Butler in de National Vigilance Association, die nog bestaat en de Engelsche vereeniging is van de in 1875 gestichte Federatie Het beginsel van het werk der Federatie is de bestrijding van de i*eglementatie en het eerste succes ot> dat gebied werd geboekt in 1883 toen het Engelsche parlement de voorgestelde wet voor reglementatie onder drang van de fe deratie moest terugtrekken. In den loop der jaren zijn vele wetten in verschillende lan den gekomen, doch helaas moet worden ge constateerd, dat de zedenpolitie ln vele lan den (waaronder Nederland niet moet wor den begrepen) niet alle medewerking ver leent en zoo gebeurt het dat ondanks de wet ten de reglementatie nog een feit is. Musso lini is er zelfs voor en daarom is het on doenlijk in Italië te werken. In België, Frank rijk en Spanje liggen prachtige wetsontwer pen klaar, doch er is geen gelegenheid voor de parlementen om ze te behandelen. Alle landen zijn afhankelijk van elkaar ook op moreel gebied. En de kans op vrouwenhandel uit Nederland naar elders bestaat. Het streven is merkbaar, dat reglementee ring weer ingevoerd zal worden. Het werk is moeilijk, omdat men als men zijn zaak bïi een ministerie bepleit heeft, door den val van dat ministerie dikwijls weer opnieuw moet beginnen bij het volgende. Noodig is propaganda in alle landen om het internationale werk te onderhouden. Het werk van de Federatie is zendingswerk. Hier is men indirect verantwoordelijk voor dp toestanden elders. Na de lezing was gelegenheid tot het stel len van vragen, die de heer Reelfs welwil lend beantwoordde. NEGEN AUTO'S VERBRAND. Dinsdagmorgen ontdekte de stationschef van Harderwijk een begin van brand in de tegenover het station gelegen auto-garage van den heer J. A. Stempels. De brand breidde zich onmiddellijk zoodanig uit. dat het niet meer mogelijk bleek de garage te behouden. Slechts twee auto's had men nog tijdig uit de garage kunnen halen, negen andere werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Het gebouw was verzekerd, de wagens slechts gedeeltelijk. De eigenaar van de garage was Maandagavond om 7 uur voor het laatst in de garage ge weest. MARKTN1EUWS PURMEREND, 29 Januari. EIERVEILING. Afdeeling eieren. Aanvoer 110.000 eend- eieren. Prijs f 2.15f 2.25 60.000 Kippeneieren. 70—80 K.G. f 3.70—f 4.10 65—66 K.G. f 2.80—f 3 63—64 K.G. f 2.70—f 2.90 60—62 K.G. f 2.50—f 2.80 58—59 K.G. f 2.40—f 2.70 56—57 K.G. f 2.30—f 2.50 5355 K.G. f 2.10—f 2.40 50—52 K.G. f 2—f 2.2 0 45—49 K.G. f 1.80—f 2. Afdeeling pluimvee. Oude kippen f 0.4a— f 0.80 per stuk. Jonge hanen f 0.70f 1.10 Oude eenden f 0.25f 0.40 Kiloprijs oude kippen f 0.30—f 0.34 Kiloprijs jonge hanen f 0.60f 0.70 KV. „GRANITO" - Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERT SB ERGST R. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soep el van prijs. (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 31 JANUARI. HILVERSUM 1575 M. Avro-uitzending. 8.Gramofoonplaten, 10.— Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Pianorecital Bé Gerris. 11.— Kniples Kinder kleeding. 11.30 Fransche chansons door E. de Haan. 12. Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.— Causerie door Mej. S. Neurdenburg. 2.30 Kamermuziek door E. Veen (piano) en E. Veen Jr. (viool). 33.45 Kniples. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 4.45 Radio- tooneel voor de kinderen. 5.30 Avro-Octote o.l.v. Schmidt, m.m.v. B. Lensky (viool). 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.Gramofoon platen. 7.30 Engelsche les Fred. Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertge bouw-orkest o.l.v. E. van Beinum m.m.v. Annie Woud (piano). In de pauze: Pianospel door Bela Bartok. 10.30 Kovacs Lajos en zijn or kest. M.m.v. G. Moretti (zang). 11.Vaz Dias 11.10 Gramofoonplaten. 11.1512. Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 301 M. 8.— KRO. 10.— NCRV. 11.— KRO. 2—11.30 NCRV. 8.9.15 en 10.Gramofoonplaten. 10,15 Morgendienst o.l.v. Ds. K. J. v. d. Berg. 10.45 en 11.— Gramofoonplaten. 11.3012 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestcöncert en Gram.pl. 2. Cursus fraaie handwerken. 3.3.45 Orgelspel L. Blaauw. 4.Bijbellezing Ds. G. Gerbrandy m.m.v. bariton en orgel. 5.Cursus Handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 Cellorecital E. Biele m.m.v. Suze Wintershoven (piano) 6.157.00 en 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Weekoverzicht 8.Vaz Dias. 8.05 N.-H. Mannenkoor „Asaf", uit Leerdam o.l.v. G. Akkerman en Gramo foonplaten: 9.Lezing L. W. J. v. Hasselt. 9.30 Orgelconcert J. Zwart. -0.Vaz Dias. 10.05 Vervolg orgelconcert. 10.3011.30 Gramo foonplaten. DEUTSCIILANDSENDER 1571 M. 7.30 „Der Flieger" ballade van P. Hage met muziek van W. Gronostay. 8.10 Uit New York: „Tanz von Nebersee". 9.20 en 10.05 Berichten 10.2011,20 Concert uit Kiel o.l.v, Döring. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30—2.20 Omroeporkest o.l.v. Gason, 5.20 Orgelconcert 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.30 Gramo foonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30—2.20 dito. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. 6.35 Gram.platen. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. KALUNDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.20 4.50 Concert uit Rest. „Ritz" 7.30 Wagner- concert m.m.v. orkest en solisten o.l.v. Busch 10.1011.50 Daismuziek. ROME 421 M. 8.20 „Nero", opera van Mascagnl. Bestuur van linxs naar rechts: Mejuffrouw A van Donselaar en de heeren: Wilh. Waalewijn. D. Zonneveld, J. H. Fortgens, Dr. C. L. W. Ruys, N. Hartog en. J. B. Heijstek. Mejuffrouw C. C. Knetemann ontbreekt. Het is wel opmerkenswaard bij dit jubi leum. dat de afdeeling Haarlem E.H.B.O. eigenlijk gesticht is door de afdeeling Haar lem van de vereeniging Het Nederl. Roode Kruis. Toen enkele cursisten namelijk het plan hadden gevormd om een vereeniging op te richten werd dit door een van hen ter kennis gebracht van wijlen dr. S. Fyan. Als voorzitter van de afdeeling Haarlem van het Roode Kruis meende hij, dat de kans van slagen grooter zou zijn, als het uit ging van dit instituut. Op 23 September 1909 werd toen een vergadering belegd in een der zalen van „De Kroon", waarbij wijlen dr. Fyan voorzat en wijlen Jhr. Mi". E. H. E. Te- ding van Berkhout fungeerde als secretaris. De inleiding werd gehouden door wijlen den heer A. de Leur. lid van de destijds be staande staatscommissie. Goede samenwerking tusschen de organi saties op dit. gebied is wel een eerste ver- eischte/en deze is althans in groote mate verkregen door de instelling van het insti tuut Ongevallendienst. Dank zij de tactvolle leiding van dr. J. v. Konijnenburg schenkt deze dienst algeheele voldoening en zal naar wij vertrouwen met den tegenwoordigen di recteur van den Gem. Geneesk. dienst, dr. W. B. Smit aan het hoofd dat wel blijven doen, Door misvatting haddon wij bij het eerst door ons gegeven historisch overzicht den tegenwoordigen voorzitter den heer J. H. Fortgens buiten bespreking gelaten. We herstellen gaarne deze omissie, daar ook zijn functie zeker geen sinecure is. Toe getreden op 1 April 1920, volgde zijn verkie zing tot ondervoorzitter op 16 October 1925. en zag hij zich op 23 Maart 1928 defenitief tot voorzitter aangewezen en ambtshalve te vens tot lid van het hoofdbestuur en tot lid van bestuur van den Ongevallendienst. Hu interesseert zich ook bijzonder voor de boottochten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7