De uitvaart van burgemeester Rambonnet. VRIJDAG I FEBRUARI 1935 HA'ARL'EM'S D A G B L" A D UIT DE OMSTREKEN. VELSEN. Enorme belangstelling langs den weg. Een plechtig oogenbhk vóór het gemeentehuis. De teraardebestelling. Veel belangstelling uit Velsen. Na een somberen morgen klaarde tegen den middag het weer op en toen het stoffe lijk overschot van onzen beminden burge meester uit het Antonius Ziekenhuis werd gedragen scheen uit een helderen hemel een vriendelijke winterzon, waardoor de natuur een scherp contrast vormde met de droeve plechtigheid, die stond te gebeuren. De tijd van vertrek van het ziekenhuis was bepaald op half twee. maar reeds lang voor dien tijd had zich in de omgeving daarvan een groote menschenmenigte verzameld, die was gekomen om den overledene een laat- sten groet te brengen. Zwijgzaam stonden de rijen langs den weg in afwachting van den stoet Daar klinkt klokgelui van uit het torentje van de inrichting. Het is het teeken, dat de stoet in aantocht is. Het gelui wordt over genomen door alle klokken in de gemeente, die aldus aan de ingezetenen kond doen. dat de burgemeester, onze burgemeester Velsen. zijn gemeente gaat verlaten, voor altijd, om te worden geleid naar zijn laatste rustplaats in de streek, waar hij bijna 50 jaar geleden het levenslicht aanschouwde. Het wordt stil langs den weg. Daar komt de politie-auto, waarin de Commissaris en de hoofdinspecteur uit den zij-ingang, on middellijk gevolgd door de lijkauto. De baar gaat geheel schuil onder bloemen. En dan volgen twee auto's, geheel gevuld met bloe men. een rouwauto, waarin zijn gezeten me vrouw Rambonnet en twee zoontjes en een rouwauto met de drie wethouders en den ge meente-secretaris. De stoet rijdt door den hoofdingang het plein voor het ziekenhuis op en komt dan weer op den Zeeweg die in de richting van den Stationsweg wordt op gereden. Langzaam, heel langzaam vervolgde de stoet zijn weg. En overal langs den weg stond de menigte in rijen op de voetpaden. De mannen ontblootten eerbiedig het hoofd, men staarde in eerbiedige stilte den stoet na. men sprak met weemoed over de weduwe en de kinderen, die zooveel hebben verloren. Zoo werd het plein vóór het gemeentehuis bereikt, waar de reeds door ons genoemde deputaties stonden opgesteld. Sommige ver een igingen hadden het met rouwkrip om floerste vaandel meegebracht. Statig klonk het gelui der beide klokken ln den ouden toren over het gevulde plein. Behalve de deputaties zagen wij nog tal van anderen onder de menigte, zoo o.a. Ir. G. A. Kessler, directeur van het Hoogovenbedrijf, notaris Boerlage, de oud-wethouders de heeren W. Landeweert en K. Tusenius. hoofd ambtenaren .ambtenaren en ander gemeente personeel. Vóór hef gemeentehuis hield de stoet een wijle stil. waarbij de lijkauto voor den hoofd ingang kwam te staan. Ook hier bracht een zwijgzame menigte eerbiedig een laatsten groet. Het was een plechtig oogenblik en er was niemand, die niet diep onder den indruk daarvan geraakte. Slechts eenige minuten duurde het opont houd. Over het Kerkpleinn gig het weer verder en het duurde niet lang of men was buiten de gemeente. Overal, natuurlijk ook in Santpoort, stonden honderden langs den weg en bracht men den burgervader een stillen groet. Hedenmiddag vond in Elburg de teraarde bestelling van 't stoffelijk overschot van bur gemeester Rambonnet plaats. Ook deze plech tigheid geschiedde onder veel belangstelling, vooral van de zijde van de ingezetenen van de gemeente Velsen. die zich door de lange reis niet hadden laten afschrikken. Met auto's en autobussen had men de reis vol bracht en in de anders zoo stille streek heerschte een buitengewone drukte. Aanwezig waren o.a. de wethouders en de gemeente-secretaris, vele raadsleden, de commissaris en eenige inspecteurs van jx>- litie, alle hoofd-ambtenaren der gemeente, met uitzondering van den heer E. Brader, directeur van O. W.. die door ziekte verhin derd was. een groot aantal gemeente-amb tenaren der secretarie alsmede van de be drijven. tal van politie-agenten. de brigade commandant van de Rij ksveld wacht. IJmui- den. gemeentewerklieden, een deputatie en vele leden van de Burgerwacht, vertegen woordigers der Reedersvereeniging, van de beide vischhandelvereenigingen enz. Velen hebben bij het graf getuigd van hunne waardeering voor het werk en den persoon van den overledene. Zoo zou o.a. het woord worden gevoerd door den heer J. C. Dunnebier, loco-burgemeester, den gemeen te-secretaris, den heer Bosman namens den Kon. Bond van Oud-Onderofficieren, den heer B. F. Kipp namens de Burgerwacht, den heer F. P. Vermeulen enz. Bloemen wa ren er van de gemeente Velsen, de hoofd ambtenaren. het gemeentepersoneel, het ge meentebestuur en het personeel ter gemeen te-secretarie van Schoonhoven, het politie corps te Velsen. de Burgerwacht, de Vem, de Reedersvereeniging. de IJmuider Vischhan- delvereeniging. de Vereeniging Zeevischhan- del en Zeevïschexport. IJmuidens Bloei, de SANTPOORT R. C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Droste 2Brederode 2 10 uur. Kennemers 9Brederode 3, 10 uur. E. H. S.-jun.—Brederode jun. 10 uur. Zaterdag 2 uur: Kinheim-adsp.Brederode adsp. De wedstrijd voor het le elftal dat op eigen terrein tegen R. C. H. moest spelen, is uit gesteld. NIET OP DE IJSBAAN GEBEURD. Wij deelden dezer dagen mede, dat een jon gen een ongeluk gekregen heeft op de ijsbaan nabij de Ruïne van Brederode. Men verzoekt ons evenwel te melden, dat dit ongeluk niet op de ijsbaan heeft plaats gehad, maar in de omgeving daarvan. i Winkeliersvereniging „Groot-IJmuiden", den heer Herbert Cremer. de IJmuider Red dingsbrigade, het onderwijzend personeel, de Velser H.B.S.-Vereenigïng enz., terwijl .ook vele dezer verenigingen vertegenwoordigd waren. Als slippen dragers fungeerden de heeren E. W. de Boer, hoofdcommies ter secretarie, Dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst, A. de Wit, directeur van gas en water, J. Th. Ver- zijlbergh, directeur van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst, J. J. Wringer, gemeente ontvanger, M. W. Hellemons, directeur der Arbeidsbeurs, J. P. Koopen, hoofdopzichter O. W. en K. Hollander, keurmeester van den Vleeschkeuringsdienst. Wij komen op deze plechtigheid in ons blad van morgen nader terug. ONGEORGANISEERDEN DER PAPIER FABRIEKEN BIJEEN. In de gehouden vergadering van ongeorga niseerd personeel werkzaam aan Van Gelder's papierfabrieken te Velsen en Wormer, welke gehouden werd in Hotel de Prins is na een langdurige bespreking de volgende motie aangenomen: De ongeorganiseerde arbeiders van de pa pierfabrieken v. Gelder en Zn, van de bedrij ven Velsen en Wormer, in vergadering bijeen, gesproken hebbende over en stelling nemend tegen de opgelegde loonsverlaging en ver slechteringen, heeft besloten er bij de hoofd besturen van de moderne, kath. en Chr. orga nisaties kenbaarheid aan te geven, dat zij be reid zijn om naast hun georganiseerde mak kers den strijd hiertegen aan te binden; en besluit deze motie op te zenden aan bovenge noemde organisaties en aan de pers. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 1 FEBR. Tarbot per K.G. f0.80—-f 0.62. Tongen per K.G. f 1.10f 0.75. Groote schol per 50 K.G. f 18—f 7. Middelschol per 50 K.G. f 11f 8. Zetschol per 50 K.G. f 14.50f 11. Kleine schol per 50 K.G. f 13.50—f 6.80. Bot per 50 K.G. f 6.80—f 3.70. Schar per 50 K.G. f 8.10—f 5. Kabeljauw per 125 K.G. f 26—f 25. Groote gullen per 50 K.G. f 11.50f 9.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11—f 6. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 2.10. BESOMMINGEN. Motorloggers: KW 108 f 420, KW 127 f 810. SCH 84 f 560, SCH 107 f 930. BEVERWIJK Volksvoordracht van het Nut. Het Paradijs van den oermensch. Donderdagavond werd in het Kennemer Theater wederom een voordrachtavond gehou den van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. De belangstelling daarvoor was zoo groot, dat de zaal geheel bezet was. Spreker was Dr. C. W. N. van der Sleen van Haarlem. Ds. J. D. van Calcar sprak een inleidend woord en constateerde met voldoening de klimmende belangstelling van het publiek. Deze belangstelling gold dezen avond niet alleen het paradijs van den oermensch, maar ook Dr. v. d. Sleen zelf. die reeds meermalen voor het Nut optrad en die altijd zijn gehoor een prettigen avond bezorgde. Dr. v. d. Sleen sprak over zijn reis per auto door Frankrijk en Spanje naar het paradijs van den oermensch, die geleefd moet hebben langs de oevers van de Fransche rivieren als de Seine, de Dordogne e.d. en in de hoog vlakte van Auvergne. KENNEMERS—FEIJENOORD. Voor de 5de bekerronde ontvangen de Ken- nemers Zondag het populaire Feijenoord. Nu de rood-zwarte Beverwij kers zich op zoo kranige wijze in deze ronde hebben weten te plaatsen, zullen vele voetballiefhebbers zich opmaken om te zien hoe de a.s. kampioenen van 3 A zich tegen deze sterke tegenstanders zullen weren. Het belooft een aardige kracht meting tusschen een sterke 3de klasser en een dito 1ste klasser te worden, waarbij de Rotterdammers, die evenals de Kennemers zoo sterk mogelijk uitkomen, natuurlijk de beste kansen hebben. Wanneer echter de productieve aanval van de Kennemers op dreef is, kon het nog wel eens een verrassing worden. De elftallen komen waarschijnlijk als volgt uit: Feijenoord: Doel: v. Male. Achter: Bul. de Groot. Midden: J. Pauwe, B. Pauwe en v. Ooijen. Vóór: Vrauwdeunt, Barendregt, Kegge, v. Heel, en Sinke. Kennemers: Doel: v. Urk. Achter: Dulveman. Lindner. Midden: Effern, Dinkla en Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman. Groot. Steeman en Brethouwer. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond ge houden onderlinge wedstrijden van de Bever- wijksche Damclub luiden als volgt: S. Troost—S. D. Hoogvorst 20 J. v. d. BergP. H. Satony 20 A. PekelJ. Oussoren (afgebr.) C. Pekel—D. Spanjaard (afgebr.) JAARVERGADERING VAN DE B.B.C. De B.B.C. heeft Donderdagavond in het Kennemerhotel haar jaarvergadering ge houden. Uit de jaarverslagen bleek, dat de Club zich in een gestadigen bloei mag ver heugen en dat zij er in financieel opzicht al leszins gunstig voor staat. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer C. de Boer herkozen. Tot leden van de Technische commissie werden benoemd de heeren C. de Boer. A. A. Post en W. M. Ragut. Besloten werd Za terdagavond in het Kennemerhotel een open drive te houden waaraan door niet-leden kan worden deelgenomen. OAGEUJKSCM WEERBERICHT (Adv. Ingez. Med.) GEHEELONHOUDERS ZANGKOOR OPGERICHT. Na een inleiding van den heer J. Hippe, voorzitter van den Bond van Geheelonthou- derszangvereenigingen in Nederland is Don derdagavond in hotel Oud-Meerenstein een plaatselijk geheelonthouderszangkoor opge richt. De vereeniging ontving den naam van Door Onthouding Vereenigd (D.O.V.) Een-en-twintig leden traden tot de zang- vereeniging toe. De heer P. J. Potgieter werd tot directeur benoemd. In het bestuur wer den gekozen de heeren J. P. Schelvis, voor zitter; L. Pesch. Graafwijkstraat 2. secreta ris; mej. Th. Berghuis, penningmeesteresse, mevr. Berghuis-Schweitser en de heer Th. Lobel, commissarissen. De repetities werden vastgesteld op de Donderdagavonden in ho tel Oud-Meerestein. Met de instudeering van een repertoire is reeds een aanvang ge maakt. LEZING CHRISTELIJKE JEUGDCENTRALE. Donderdagavond werd in het Hervormd Vereenigingsgebouw door de Christelijke Jeugdcentrale de derde lezing gehouden, Spreker was Ds. C. M. Krijger over het onder werp „Kunnen godsdienstige en sociale be langstelling samengaan." De voorzitter, de heer Aalders, opende de bijeenkomst met gebed en sprak daarna een kort openingswoord. Daarna ving Ds. Krijger zijn lezing aan met de vraag of godsdienstige en sociale belangstelling kunnen samengaan. Volgens spreker is deze vraag van twee zij den meer dan eenmaal ontkennend beant woord. Van godsdienstige zijde is men gauw geneigd te zeggen, dat sociale belangen zich te veel met het materialisme ophouden. Men voegt daar bovendien aan toe, dat de stoffe lijke nooden, waarin de menschen verkeeren, meestal een hinderpaal vormen om te bevor deren dat de menschen zich met hoogere dingen bezighouden. Spreker wijst er op dat Christus niet alleen voor het geestelijk wel zijn der menschen zorgde, maar tevens lette op de stoffelijke nooden. Wij zijn niet gescha pen als enkeling doch als gemeenschap. Wij behooren dus met de nooden van onze mede- menschen mee te leven. 20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS' GENOMEN OM VRIJ VAN RHEL'MATIEK TE BLUVEN. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheumati sche pijnen. Ze nam Kruschen Salts om ze kwijt te raken. En hier is zij nu nog steeds vrij van rheumatische pijnen nog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts, wat zij nu twintig jaar lang genomen heeft. .Het doet mij genoegen u te kunnen ver tellen". schrijft zij. „dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Enge land en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Engeland mee tegen rheumatische pijnen en vond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben. heb ik nog geen rheumatische pijnen gehad. Ik ben nu 78 jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine dage- lijksche dosis als opgegeven." Mevr. E. H. Indien de afvoerorganen niet behoorlijk functionneeren, zullen afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen, welke de gezondheid ern stig kunnen schaden, o.a. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ont staan. De „dagelij ksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde werking aan. zoodat alle schadelijke stoffen uit het lichaam worden verwijderd en zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Nieuwjaarsrede van den voor zitter. De heer Leefsma tot onderwijzer benoemd aan de U.L.O. school. De schorsing bij de werkverschaffing. Donderdagavond is ten raadhuize een ge meenteraadsvergadering gehouden onder voorzitterschap van burgemeester H. van Al phen. Aanwezig alle leden Nieuwjaarsrede. De voorzitter sprak aan het begin een nieuwjaarsrede uit, waaraan wij het volgen de ontleenen. De vermeerdering -der bevolking door ge boorten bedroeg 123 in 1934. Er vestigden zich te Zandvoort 1329 personen, derhalve een geheele vermeerdering van 1452 over dat jaar. De afneming der bevolking door sterfte bedroeg 71 terwijl 1211 personen de gemeen te verlieten. De zuivere toeneming was 170 en de bevolking bestond op 31 December 1934 derhalve uit 9073 zielen. De toeneming der bevolking door geboorten staat bij het vorig jaar ten achter. Het aantal schoolgaande kinderen loopt sinds eenigen tijd terug. Het aantal door B. en W. verleende bouw vergunningen bedroeg 252 in 1933, doch 144 bouwvergunningen werden verstrekt tot 1934. Li de badplaats Zandvoort is een groot aantal huizen niet bewoond. Het vreemde doet zich voor. dat er feitelijk geen sprake is van leegstaande winkelhuizen daar de win kelstand ook in Zandvoort moeilijke tijden door maakt, ligt de conclusie voor de hand. dat het voor den winkelstand weinig roos kleurig bestaan ook veroorzaakt wordt door een te veel aan zaken. In Zandvoort werden 700 verhuisbiljetten geboekt of afgegeven. De laatste opgave van als werkloos te boek staanden wijst een aantal van ongeveer 400 aan. De voorzitter sloot met een heilwensch voor het komende jaar. De heer v. d. Werf dankte als oudste raads lid hiervoor bood eveneens de beste wen- schen aan den burgemeester en zijn gezin en wenschte hem dezelfde kracht en moed bij het vervullen van zijn taak als hij steeds betoond heeft. Voorstel tot overneming van wegen te Bentveld. De heer Paap (lijst Molenaar) vraagt aan B. en W. waarom deze zaak tien weken is blijven liggen. Er hadden werkloozen aan te werk gesteld kunnen worden. Wethouder Siegers zegt, dat de schuld bij de firma ligt, die er voor zorgen moet. De voorstellen tot aanleg van een straat en tot wijziging der verordening op de Win kelsluiting worden aangenomen. Voorstel om garant te zijn tot f 1000 ten behoeve van het groot Nationaal Zangcon cours. De heer Elffers (gemeentebelang) wil het bedrag verminderen, de heer van R ij n- b e r k (s.d.a.p.) acht het voorstel van f 1000 juist. De heer v. d. Werf (v.-b.) merkt op, dat een concours wel veel menschen trekt, maar ze brengen veel mee en de neringdoenden verdienen er weinig aan. Het is veel ge schreeuw en weinig wol. De heer Elf fers: „Het is zingen, geen schreeuwen". De heer v. d. Werf zal zich onthouden van stemmen. De heer Bolwidt meent, dat er wel de gelijk geld verteerd wordt. Als de gemeente garant is weten de directeuren dat ze even tueel hun prijzen krijgen uitbetaald. Hij zal het voorstel steunen. De heer Paap begrijpt niet, waarom er zoolang over deze kwestie gepraat wordt. Bij een andere gelegenheid ging een bedrag van f 2000 er zoo maar door, De neringdoenden verdienen aan het concours. De voorzitter antwoordt den heer Bol widt, die heeft gevraagd aan den vooi^zitter het aantal inschrijvingen te onderzoeken. Als dat tegen valt. dan moet het concours niet doorgaan. Dit zal moeilijk gaan, zegt de voorzitter, in verband met de voorbereidin gen en de late inschrijvingen. De voorzitter zal in zijn besprekingen met het bestuur op de grootste voorzichtigheid aandringen. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel tot voorziening in vacatures in stembureaux. Aangenomen. Besloten werd tot herbenoeming van de heeren Leen en Koper, periodiek aftredend ais leden van de commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. Tot onderwijzer aan de U.L.O. school in de vacature B. Borst werd benoemd de heer M. Leefsma te 's-Gravenhage, die als tweede op de voordracht voor komt. Voorstel tot wijziging van het besluit in zake vergoeding voor het gebruik van school lokalen. De heer van Rij nberk wil den Franschen cursus en O.S.S. geheel vrij stel len van betaling, waarmee de heer van Sluis- dam het eens is. Aangenomen. Voor 't overige wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Klachten van werkloozen. Voorstel betreffende ingediende klachten van werkloozen bij de werkverschaffing in plan-Noord. Wethouder Molenaar wenscht de com missie C, die op de hoogte is, in te schakelen, zoodat deze later advies kan uitbrengen. Het betreft een conflict tusschen arbeiders en de opzichter van de Heidemaatschappij. Ook de voorzitter acht het beter, al thans dezen avond niet uitvoêrig te spreken ovér de kwestie. De commissie van Onderwijs en Sociale Zaken vindt spr. de aangewezen instantie. De heer Druijf volkspax-tijbetuigt zijn instemming met de laatste meening. De heer Paap dringt aan op den grootst mogelijken spoed. Wethouder Molenaar zegt dit toe. De heer Druyf wil een telegram naar den Haag zenden met het verzoek de schorsing te doen opschorten. De voorzitter ontraadt dit met klem. De heer E1 f f e r s verklaart, dat de raad althans hij zelf, weinig van de zaak weet en daarom wordt juist een commissie van on derzoek ingeschakeld Spr. is tegen het zenden van een telegram. De heer v. d. M o o 1 e n (s.d.a.p.) onder steunt het voorstel-Druyf. De heer van Rijnberk wil een spoed vergadering, zoodra het advies van de com missie is ingekomen. Hij wenscht te vragen aan den Haag om de geschorsten tijdens het onderzoek in den steun te nemen en zoo noodïg daarna pas te straffen. Wethouder Siegers gelooft, dat het tele gram meer zal bederven dan goedmaken. Men is bezig te probeeren te doen, zooals de heer v. Rijnberk voorstelt. Schorsing beteekent. zegt de heer D ru y f dat de geschorsten geen cent in handen kun. nen krijgen, omdat ze niet kunnen stempe len. Wethouder Siegers zegt, dat tot Maan dag in elk geval de steun zal worden uitbe taald en dan weet men meer van de zaak. De heer Groen ontraadt het zenden van een telegram. Het voorstel-Druyf wordt met groote meer derheid verworpen. Loonnormen in de werkverschaffing. De heer v. d. M o o 1 e n hoopt, dat het ver schil tusschen het bedrag in de werkver schaffing verdiend, en de steun opgeheven zal worden, en dus de werkende een gemeen tebijslag zal krijgen. De heer Druyf acht dit eveneens een onderwerp dat in onderzoek moet worden gegeven aan de 'Commissie van Sociale Zaken en Onderwijs. Wethouder Molenaar merkt op, dat er al vaak over gesproken is, maar dat er nog geen resultaten bereikt zijn. Voor de zooveelste maal zal het weer onder oogen van het depar tement worden gebracht. Voorstel betreffende het bouwen van werk plaatsen achter 2 woningen aan de Hobbema- straat. Aangenomen. Voorstel tot een crediet voor kindervoeding. De heer Bolwidt wenscht crediet te ver schaffen tot een hooger bedrag dan f 500. De voorzitter vindt het bedrag eveneens te klein, en acht een van f 1000 beter. Op een opmerking van de heer v. d. Moolen zegt spr. dat hij de politiek verre van deze kinder voeding heeft gehouden. Een crediet van f 1000 wordt toegestaan. Aangzenomen wordt het voorstel tot ver hooging van de subsidie aan den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon over 1934. De heer C. A. H. Gerke wordt opnieuw voor 2 jaar benoemd tot gemeente-genees heer. Het voorstel tot verpachting van een stand plaats voor een ijskar of ijstent op het Tram plein wordt aangehouden tot de volgende aadsvergadering. Werk aan jeugdige werkloozen. De heer van R ij n b er k is van oordeel dat het voorgestelde werk slechts werkgele genheid biedt aan 30 jongelui, doch 90 jonge-: lui niet raakt. Het aanleggen van tegelpaden langs het strand acht spr. doeltreffender. Het beoogt een goed doel en is niet nutte loos. Wethouder Siegers zet de bezwaren van het idee-van Rijnberk uiteen. Er zou een schoeiïng moeten komen langs het heele traject en dat zou veel te kostbaar zijn. Hij verdedigt zijn eigen voorstel, dat leerrijk en nuttig is en technisch hooger staat dan het aanleggen van paden, waarmee de heer E1 f f e r s het eens is. Deze vraagt den wet houder of deze, als een belangrijke groep jongelui zich aanmeldt, over een nog ander object, ook voor niet-technisch onderlegde jongelui, wil denken. De heer v. d. Moolen beveelt het plan van Rijnberk aan. De heer Druyf waarschuwt tegen het ont nemen van werkgelegenheid aan vaklui. Een leeftijdsgrens moet gesteld worden, bijv. op ten hoogste 19 jaar, opdat wordt voorkomen, dat het een verkapt productief werk wordt door jeugdige werkloozen. Hij stelt vragen om trent kleeding en schoeisel. De heer v. Sluisdam (gemeentebelang) wil de organisatie overlaten aan de wethouder Men moet doorgaan met zoeken naar werk- objecten voor jeugdige werkloozen. Wethouder Siegers zegt, dat over de kleeding besprekingen worden gevoerd. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men, met aanteekening van tegenstemmen van den heer Druyf. Aangenomen worden de voorstellen betref fende verpachting van standplaatsen op het parkeerterrein achter het Casino gedurende de Zondagen tijdens het Nationaal Zangcon cours tot vaststelling der suppletoire kohieren Straatbelasting en Hondenbelasting dienstjaar 1934 en tot het verleenen van eervol ontslag aan een helpster bij de bewaarschool. De raad verklaart zich accoord met het prae-advies omtrent een verzoek tot het or- ganiseeren van een winterhulp-actie Uitgelokte metledeelingen. uit een besloten zitting. De heer El f f er s vraagt of het juist is. dat de heer Groen mededeelingen gedaan zou heb ben van wat in een besloten zitting gespro ken is over de ontslagaanvrage van een on derwijskracht in Zandvoort. De heer Groen ontkent zulks ten sterk ste. Hij accepteert die beschuldiging niet. Wel heeft hij met den onderwijzer gespro ken, doch is niet in finesses afgedaald. Dit zijn de uitgelekte mededeelingen niet, waarop de heer E1 f f e r s, naar hij zegt, doelt. Spr. noemt zijn vraag geen beschuldi ging. Niemand antwoordt. Het- spijt den heer Elf fers dat uitlatin gen van hem in besloten zitting onjuist zijn overgebracht en verbreid naar buiten. Rondvraag. De heer Paap vraagt o.a. of de gemeente woningen in Bentveld niet in aanmerking komen voor huurverlaging. Ook moet de elec- trische kabel in plan-Noord gelegd worden. Deze zaken zullen onderhanden genomen worden. LEZING OVER ..OPSTANDING" VAN WILMA. Voor de vereeniging van Jong-Hervorm- den houdt de heer B. van Noort heden. Vrij dagavond, een lezing over het bekende, nieuwste boek van Wilma, „Opstanding". De vergadering is in de nieuwe consistorieka mer. JONGEREN KRING. Zaterdagavond spreekt de heer H. Meijer voor den Zandvoortschen Jongerenkring in gebouw Brugstraat over: „De beeldende kunst in de Middeleeuwen". De heer J. Smit zal bij deze lezing een groot aantal lantaarn plaatjes vertoonen. „GAAT DAT ZIEN". Woensdag 13 Februari wordt In Mono- pole een opvoering gegeven van de revue: „Gaat dat zien", met Heintje Davids. I. Swaaf en vele anderen. WEDSTRIJDEN „DE KAMPIOEN" Donderdagavond werd in „Monopole" te Zandvoort düor de H. S. V. „De Kampioen" wielerwedstrijden op hometrainers gehouden, waaraan door bekende renners, als J. v. Eg- mond en W. Metz werd deelgenomen. Door de B. en C.-klasse werd met verwisse ling van home-trainer tweemaal gereden. Door de Zandvoortsche renners en de Junio res werd de kilometer slechts eenmaal afge legd. De uitslagen luidden als volgt: B-klasse: 1. J. van Egmond 1 min. 12 1'5 sec., 2. W. Metz 1 min. 18 1/5 sec. 3. Molen dijk 1 min. 18 1/5 sec., 4. Koemer 1 min. 19 1/5 sec., 5. Drost 1 min. 22 sec. C-klasse: 1. Schelvis 1 mon. 25 sec., 2. de Best 1 m. 25 2/5 sec., 3. Drost 1 m. 28 2/5 sec, 4. de Laat 1 m. 28 3/5 sec., 5. Peters 1 m. 29 2/5 sec. Zandvoortsche renners: 1. van Duin 47 sec. 2. Bos 49,2 sec., 3. Wolff 50 sec., 4. v. d. Mije 51 sec. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer J. ten Hoven, voorzitter van de jury. DE WERKVERSCHAFFING. 8 man geschorst. Acht der werkloozen, die te werk gesteld wa ren bij de werkverschaffing in Plan-Noord werden door de Ned. Heide Maatschappij voorloopig geschorst wegens wangedrag. De commissie van Bijstand voor Ond. en So ciale Zaken is door den Raad belast met het onderzoek van deze kwestie. HILLECOM OPBRENGST. De kunstavond van Maandag 1.1. ten bate van den Ned. Blindenbond. heeft netto f 82.50 opgebracht. De bridge-drive Woensdagavond ten bate van het Crisis-Comité bracht het tot f 90. NIEUWE TRAMHALTE. Door de N. Z. H. Tram is een nieuwe tram halte ingelascht bij de Oosteinderbrug, terwijl de oude traditioneele halte Pastoorslaan we der in eere is hersteld. Waar zich nu het feit voordoet dat de halte van Tetsstraat 500 M. verder ligt, wordt actie gevoerd deze weder omverplaatst te krijgen naar de oude plaats aan de Vosselaan. SCHAKEN. Donderdagavond gaf de hoofdklasse-spe ler en oud-kampioen van Nederland, de heer J. Davidson uit Amsterdam, in de zaal van den heer Rutten een simultaan-seance, waar aan door 17 leden van de schaakclub „De Uil" werd deelgenomen. Het resultaat was voor de leden niet bijster schitterend; binnen een uur had de heer Davidson alle partijen ge» wonnen. Vooraf demonstreerde hij verschil lende stelingen. Het was voor de deelnemers een leerzame avond.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 16