UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 H AARLEM'S DAGBLAD 4 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS AMERIKA President Roosevelt heeft het congres in een speciale boodschap het rapport toegezon den van de den vorigen zomer door hem" inge stelde luehtvsartcon.missie dat een belang wekkend overzicht geeft van cc Amerikaan se he luchtvaartpolitiek, De commissie heeft zoowel de bij het transport van luchtpost door particuliere luchtvaartmaatschappijen aan den dag getreden misstanden als ook de ont wikkeling van het Amerikaansche lucht vaartwezen in het algemeen bestudeerd en vergelijkingen getrokken met Europa en Mid den-Amerika. Voorts heeft de commissie uitvoerige, open bare verhooren gehouden van alle vaklieden en belanghebbenden. Zij heeft geconstateerd dat het Amerikaansche luehttransportwezen een leidende positie in het wereldluchtverkeer inneemt, doch dat zekere financieele proble men bestaan die onder federale controle moeten worden opgeheven en in de toekomst moeten worden verhinderd. In het rapport wordt vastgesteld, dat in na> bije toekomst een regelmatige vliegverbinding over den Atlantischen en Stillen Oceaan met watervliegtuigen en luchtschepen verwacht kan worden en recommandeert het beschik baar stellen van federale gelden ter voorbe reiding van de lijnen. Deze moeten op doel matige wijze allereerst van staatswege wor den ingericht, doch later in particuliere han den overgaan. Als vervanging voor het buiten dienst ge stelde luchtschip „Los Angeles" wordt de bouw aanbevolen van een marineschoollucht schip. Ook verder wordt een grootsch opge zette uitbreiding van de landsverdediging door vliegtuigen en luchtschepen gevraagd De voorraad vliegtuigen bij leger en marine is in den loop van de laatste 5 jaar met ongeveer 80 pet., gestegen. Voorts wordt gevraagd een verdere ontwikkeling van de Dieselmotoren en het bouwen van militaire vliegtuigen met motoren van 1200 PK. en meer, benevens een uitvoeriger en diepergaande opleiding van re servepiloten. De reserveofficieren moeten in den vervolge een opleiding van drie achtereenvolgende ja ren doormaken bij de staande luchtvaarttroe pen. Leger en marine moeten ten slotte nog nauwer dan tot dusverre bij de verdeeling van hun taken op het gebied der luchtverdediging samenwerken. FRANKRIJK De Sureté Nationale zal worden gereorgani seerd. zoodat., zoo meldt Reuter, het gebrek aan samenwerking, dat bij het onderzoek der ver schuilende schandalen van den laatsten tijd aan den dag is getreden, voortaan tot het ver leden zal behooren. De directeur-generaal Magny zal worden bij gestaan door twee adjunct-directeuren, een voor de controle der administratieve en alge- meene politiediensten en de ander voor de diensten, belast met de zorg voor de veiligheid des lands en het toezicht op vreemdelingen. Voor dit doel zullen speciale gendarmerie-bri gades worden gevormd wier uitsluitende taak het is grenzen te bewaken. De commissarissen en inspecteurs van deze dienst zullen ver scheidene vreemde talen moeten kunnen spreken. Men hoopt dat deze nieuwe dienst het on mogelijk zal maken dat ongewenschte vreem delingen het land binnendringen en misda digers over de grens ontvluchten. Als een gevolg van den aanslag te Marseil le is voorts een speciale dienst in het leven ge roepen, die zal optreden bij officieele bezoeken en zal waken over vooraanstaande gasten uit het buitenland. Deze dienst zal ondergebracht worden bij de administratieve politie en over velerlei hulpmiddelen beschikken om de be wegingen van terroristen na te gaan, wanneer het bezoek van een politieke persoonlijkheid uit het buitenland op komst is. Magny verklaard^ dat sedert het begin van het vorig jaar een groot aantal disciplinaire maatregelen was genomen; vijf ambtenaren waren ontslagen, \\n twee was de promotie opgeschort, twee waren er overgeplaatst, een was gedegradeerd, terwijl voorts dertien amb tenaren onder controle werden gesteld. De Sureté heeft bovendien kort geleden een ruimer en frisscher gebouw betrokken. De Amerikaansche luchtvaartpolitiek. Regelmatige verbinding over Atlantischen Stillen Oceaan aangekondigd. Uitbreiding van de luchtvaartverdediging. De Fransche Sureté Nationale wordt gereorganiseerd. Speciale maat regelen tegen ongewenschte vreemdelingen. naar Parijs zal terugkeeren en Flandin nog eenigen tijd voor een kort particulier bezoek aan enkele persoonlijke vrienden in Engeland 2al blijven. Fransche studenten in staking Protest tegen teveel aan buitenlandsche medici. Amerika. Huil bepleit een internationale economische conferentie. Staatssecretaris Huil heeft in de Landbouw- commissie van den senaat gepleit voor bij eenroeping van een internationale conferen tie van alle belanghebbende mogendheden met het doel te komen tot verlaging van de tarief muren en bevordering van den goe'de- renruil. Washburn Child overleden. De voormalige ambassadeur der V.S. in Italië, Richard Washburn Child is in den leeftijd van 54 jaar tengevolge van een long ontsteking overleden. Hij was de voornaam ste vertegenwoordiger der V.S. op de confe renties van Genua en Lausanne. Verleden jaar bracht- hij op initiatief van Roosevelt een bezoek aan verscheidene Euro- peesche landen, ook Nederland. Child heeft boeken over de politiek, romans en novellen geschreven. Engeland, De studenten van Grenoble en Montpellier hebben tegen 31 Januari een staking afge kondigd als protest tegen het optreden van te veel buitenlandsche krachten in het medische beroep. Onder de Fransche medische studenten is reeds eenigen tijd geleden een beweging ont staan om te protesteeren tegen de uitoefening van het beroep van arts in Frankrijk door buitenlanders. Terwijl voor het beroep van advocaat en voor staatsambten strenge wets bepalingen het toelaten van buitenlanders beperken, bestaat voor vreemdelingen, die in Frankrijk het beroep van arts willen uit oefenen, nog een zekere mogelijkheid tot uitoefening van praktijk. Volgens een opgave van de studentenorga nisatie zijn vooral in de ziekenhuizen in de provincie veel buitenlanders als arts werk zaam. Zoo zou het percentage der buitenland sche artsen in de ziekenhuizen van Montpel lier van 55 tot 60, te Nancy en Tours van 60 tot 70, bedragen en ook te Grenoble betrek kelijk hoog zijn. Betoogingen te Parijs mislukt, Nader wordt uit Parijs gemeld: Voor zoover tot nu toe is na te gaan. zijn de protestbetoogingen der Fransche studen ten in de medicijnen tegen hun buitenland sche studiegenooten op gebrek aan. eenheid mislukt. De meeste, studenten, er zijn in het geheel 7000 studenten in de medicijnen te Parijs, waren Donderdag op de colleges' verschenen. Daarentegen zijn de medische studenten in de provincie in staking gegaan en hebben zij betoogingen gehouden, waarvan in het bijzonder die te Montpellier en Bordeaux groote belangstelling trokken. Streicher vischt achter het net. München's burgerij negeert zijn boycotactie. Een paar dagen geleden zijn de eerste reclamemannen in de straten van Münehen opgedoken met plakkaten in welke „goede Duitschers" worden aangespoord om Strei cher's blad „Der Stürmer" te lezen; tevens deelden zij, aldus de correspondent van de Times, een schandelijke Joodsche caricatuur- teekening aan voorbijgangers uit. Honderden kleine biljetten zijn 's nachts op de schut tingen geplakt met anti-Joodsche opschrif ten en Zaterdag j.l. is een goed georganiseerde boycott van een half dozijn Joodsche waren huizen doorgezet. Woensdag stonden voor de groote Joodsche winkels een aantal jongens die papieren hoe den droegen met het opschrift: „Landgenoot! bedenk dat je Ariër zijt. Ga niet naar de Joden. Koop van rasgenooten. Lees de Stür mer". Ofschoon de autoriteiten deze propaganda oogluikend toelaten, is het resultaat onge twijfeld beneden Streicher.'s verwachtingen. Vele Arische burgers weigerden .de papiertjes aan te pakken. Vele vrouwen, die anders misschien do'orge- loopen zouden zijn, gingen juist de Joodsche winkels binnen als protest tegen de straat campagne van den gouwleider uit Franken. Belangengemeenschap van Amerikaansche scheepsbouw maatschappij en. Flandin en Laval te Londen. MacDonald en Sir John Simon waren aan het station aanwezig ter verwelkoming van Flandin en Laval, toen dezen gisteravond in Londen arriveerden voor de besprekingen, die heden morgen in Downingstreet zouden aanvangen. De Fransche ministers, die begeleid werden door den chef-de-cabinet, Leger, secretaris-generaal op de Quay d'Orsay en Massigli, het hoofd van de Volkenbonds- afdeeling van den Quai d'Orsay, waren te Dover afgehaald door den Franschen ambas sadeur te Londen. Corbin. Wat den „society- kant" van het bezoek betreft, hedenavond zal in het departement van buitenlandsche zaken een diner aangeboden worden, dat zal w voorgezeten door MacDonald. Z rdag zullen de besprekingen worden voortgezet, waarna Laval tijdens het weekend De rol van den gelieimzinnigen „fixer". De Amerikaansche senaatscommissie van onderzoek naar de particuliere wapenfabri- cage en -handel heeft, naar het Alg. Handels blad meldt, thans haar onderzoek uitgestrekt tot den scheepsbouw. Bij de verhooren van Woensdag j.l. bleek uit de verklaringen van een particulier secretaresse, dat de directeu ren van de drie grootste scheepsbouwmaat schappijen in Amerika, de New-York Ship building Company, de Newport News Ship building Co. en de Bethlehem Shipbuilding Co. steeds afspraken met elkaar maakten om de regeeringscontracten te kunnen verkrijgen. Zij maakten daarbij gebruik van een geheim zinnig man, wiens identiteit nog niet is komen vast te staan, en die het zaakje wel zou vast te staan, en die de „fixer" genoemd werd: de man die het zaakje wel zou opknap pen. Deze persoon zou in zoo goede relatie staan met hooggeplaatste regeeringsambtena- ren, dat hij het gedaan kon krijgen dat de contracten steeds werden gegund aan de kongsie van directeuren. Zoo gelukte het hem b.v. den bouw van 27 oorlogsschepen aan deze drie maatschappijen toegewezen te krijgen. Een andere scheepsbouwer, zekere Wilder, die ook ingeschreven had op de aanbesteding, en wel tegen concurreerenden prijs, kreeg nul op request. Toen hij zich daarover bij een kennis beklaagde, zeide deze hem aldus verklaarde Wilder bij het verhoor dat hij ervoor moest zorgen den ..fixer" voor zijn zaak te winnen. Dan zou hij ook opdrachten krijgen. De senaatscommissie zal thans trachten dezen gelieimzinnigen „fixer" te ontdekken. Torpedoboot trof zichzelf. Projectiel beschreef een boog. PARIJS, 31 Jan. (V.D.) De Fransche tor pedoboot „Ouragan" heeft zich bij oefeningen ter hoogte van Brest zelf een torpedo in het dek geschoten. Bij het afschieten nl. was de gyroscoop niet juist gericht. De torpedo be schreef een grooten kring en sloeg daarna in de „Ouragan". Een meter onder de water linie bleef het projectiel in den romp steken. Onmiddellijk werden de schotten gesloten, waarna het schip op eigen kracht naar Brest is opgevaren, Nationaal Comité van den arbeid in België. Ieder Belg zijn dagelijksch brood. Uit Brussel: Minister Theunis heeft in de Kamer officieel de instel ling bekend gemaakt van een natio naal comité van den arbeid, waaraan vertegenwordigers van alle partijen kunnen deelnemen. Het doel van dit comité is de nationale economie levenskrachtig te maken. De taak van het comité zal zijn te onder, zoeken wat men moet doen om aan iederen Belg zijxx dagelijksch brood te verzekeren. Theunis noodigde in het bijzonder Vander- velde uit, aan het comité deel te nemen. De leider dei- socialisten zal daaromtrent beraad plegen met zijn partij. Vandervelde is noch tans van meening, dat de instelling van het comité wil zij leiden tot een oxxtspannint. zal moeten wordexi voorafgegaan door op schorting van toepassing van de economi sche besluiten. (Reuter). EX-KONING ALFONSO WINT EEN PROCES. Reuter meldt uit Rome, dat Alfonso xm het proces gewonnen heeft, dat de Spaansche Bank tegen hem aanhangig had gemaakt we gens de effecten, die de Bank had gekocht voor ï-ekening van de moeder van koning Al fonso en die zij weigerde hem ter hand te stellen. De rechtbank gaf last, de effecten aan Alfonso over te geven en veroordeelde de Bank tot betaling in de kosten van het gedin: Voortzetting van het proces- Hauptmann. Getuige a charge bewusteloos gevonden. In het proces Hauptmann verklaarde een restauranthouder, dat hij Hauptmann den avond, dat de ontvoering plaats vond, heeft aangetroffen bij hot, tankstation van Bronx. Zij hebben toen eenigen tijd met elkander staan praten. De attorney-general, Wilentz, constateerde, dat getuige indertijd eigenaar van een „speak easy" is geweest en zich ook van verschillende valsche namen heeft bediend. Een ax-beider, zekere Marding, die reeds eenige malen -veroordeeld is, verklaarde, dat dien avond bij het verblijf van Lindbergh twee mannen, die in een donkerblauwe auto zaten, hem den weg naar dit huis hebben ge vraagd. In dezen wagen bevond zich een op gevouwen ladder. Geen der beide mannen was evenwel Hauptmann. De 23-jarige Fannette Rivkin, eigenaresse van een kapsalon in Bronx, die den procureur had aangeboden te getuigen tegen Haupt mann is door de brandweer bewusteloos in haar brandende woning gevonden. Zij lag buiten bewustzijn, geboeid en gekneveld op den grond. De overvallene kon gered worden en is naar een ziekenhuis overgebracht. Zij zal later daar worden verhoord. I GEOPEND V4N 10 V.M - 5 N.M, EN VAN 8 M M.-10 N.M. 1 SLUITING ZONDAG 10 FE8R. (Adv. Inrjez. Med.) SPORT EN SPEL. BILJARTEN. Wereldkampioenschappen 71/2 te Marseille. Sweering; wint van De Mulder. Van Vliet wint van Domingo, doch verliest van Davin. Uit Marseille: Dondei'dag wei-den de wed strijden in het tournooi om het wereldkam pioenschap 71-2 voortgezet. Onze landgenooten hebben geen slechte resultaten geboekt. Van Vliet won op gemakkelijke wijze van den Span.iaai-d Domingo met groot punten- verschil. Het was een regelmatige partij, waai-bij onze landgenoot geregeld op kalme wijze uitliep. Hij haalde een moyenne van 9.<39, In zijn tweede partij was hij minder ge lukkig'. Hierbij moest hij in den Franschman Davin zijn meerdere erkennen. In de tweede beurt maakte onze landgenoot een goede 69 De Franschman antwoordde hierop met 64 en 53. Van Vliet kreeg nu een kleine inzin king en toen Davin een serie van 92 produ ceerde raakte de Hagenaar danig achter. Hij wist echter later weer mooi in te loopen door een serie van 76. Davin maakte in 17 beurten de 300 vol. De Amsterdammer Sweering had het in zijn partij tegen den Belg De Mulder zeer gemakkelijk. Reeds in den beginne had hij een kleinen voorsprong, dien hij op kalme wijze meer en meer vergrootte. Deze partij was niet bijzonder spannend. De uitslagen waren: Domingo 152 30 43 4.! Van Vliet 300 33 40 9.09 Sweering De Mulder Van Vliet Davin 300 134 231 300 17 17 40 20 10.34 4.62 13.58 17.64 VOETBAL. ZATERDAC-MIDDAG COMPETITIE. Zaterdag j.l. konden er verschillende wed strijden geen doorgang vinden, omdat de teireinen onbespeelbaar waren. De ontmoetingen, die wél doorgingen, lever den geen verrassende resultaten op Ken- nemerland bleef Telefonia wederom de baas thans met 4—2 en Tweede Jeugd, die V.V.IJ. op bezoek had, 'verloor met 62 van de a.s. kampioenexx in een wedstrijd, waarin de gast- heeren weinig geluk hadden. In afdeeling B eindigde de belangrijke ont moeting tusschen V. J. B. en Kennemerland 2 in een gelijk spel, een uitslag, waarover het leidende Z.S.V. verheugd kan zijn. In de laatste afdeeling kreeg V. E. W. 2, een ernstige candidaat voor de bovenste plaats, een gevoelige nederlaag op eigen ten-ein te slikken tegen Kennemei-land 4. De bezoekers wisten met niet minder dan 50 te zegevieren. Voor morgen zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld: Afdeeling A: IJ. F. C.Tweede Jeugd. Kennemei-landV. V. IJ. Telefonia—S.I.Z.O. V.V.IJ. 2—Zeevogels. Afdeeling B: Z. S. V.—Floralia V.V.R.A.Kennemerland 2 Ulysses—V.J.B. Afdeeling C: SIZO 3—Ulysses 2 V.E.W.—V.V.IJ. 3 V.V.B.Kennemerland 5 V.J.B. 2Kennemerland 4 Kennemerland 6V.E.W. 2 IJ.F.C,, dat in de tweede helft der com petitie belangrijk beter speelt, dan in het be gin van het seizoen, zal o.i. wel kans zien, Tweede Jeugd nogmaals te kloppen. V.V.IJ., dat zoo'n fraaie kans op het kam pioenschap heeft, wacht morgen aan de Ramp laan een zware strijd tegen Kennemerland De thuisclub moge geen kans meer op de bovenste plaats hebben, dat zal toch wel geen beletsel zijn, dat er van het begin tot het einde gewerkt zal worden om V.V.IJ. een ne. derlaag toe te brengen. Het zou ons geens zins verwonderen als V.V.IJ. één punt moest afstaan. Telefonia. dat de laatste weken uit vorm schijnt te zijn, is o.i. zeker in staat om op eigen terrein van SIZO te winnen. Op 10 No vember j.l. won Telefonia in Hillegom met 31, een prestatie waartoe Van Hoven c.s, ook nu wel in staat zullen zijn. V.V.IJ. 2 herstelt zich langzamei-hand, doch tegen Zeevogels zal succes wel uitblijven, In Halfweg speelt Z.S.V. tegen Floralia; de ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na een lange wandeling komt Thijs weer bij de hut van toovenaar Alasius. Het is ook in het Noorden nu al volop in de lente en Thijsje had het kleine huisje bijna niet herkend. Alasius is, zooals je misschien nog weet, de toovenaar die Thijs het verhaal deed van Ki-ak en alle diamanten op de maan; daar is Thijs nu weer op afgestevend om van geest Gogos af te raken. Alasius heeft zich een bel en naambord aangeschaft; en aan die bel trekt Thijs nu. Alasius vraagt hem al gauw om; 'er maar in te komen, thuisclub zal zich wel de sterkste toonen. De Rijksambtenaren leden op 6 October 1.1. een zware nederlaag tegen Kennemei-land 2 n.l. 50. Morgen heeft de club van Ootes de ge legenheid om revanche te nemen. We betwij. felen echter, of dit zal gelukken, want de be zoekers hebben een uitstekend elftal. De ontmoeting tusschen Ulysses en V.J.B. zal wel spannend zijn. In uitwedstrijden is V.J.B. niet bijzonder fortuinlijk. We geven dan ook Ulysses wel een kans op de overwinning. De leidende ploegen uit de C-afdeelingen hebben het morgen niet zoo moeilijk. V.E.W. 1 is o.i. sterker dan V.V.IJ. 3, terwijl Kennemerland 4 er V.J.B. 2 wel onder zal weten te houden. VLE.W. 2 wint o.i. van Ken nemerland 6. KORFBAL. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Zondag staat de competitie zoo goed ais stil; voor de Haarlemsche bwaalftallen zelfs geheel. De Haarlemsche korfballers gaan zich meten met hun tegenstanders voor den Zilveren Nieuws v. d. Dagbal. In afdeeling D ontvangt Haarlem II Indo en T.H.B. Wes terkwartier 2. Afdeeling E geeft De TreffersHaarlem 1 S.V. 1—Swift 2 HAARL. KORFBALBOND. COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Voor de le klasse zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Ons Genoegen 1S.V. 2, De Kennemers 1De Thorn 1 en Osno 1 S.S.H. 1. We houden het op Ons Genoegen 1, De Thoi-n 1 en S.S.H. 1. De 2e kl. B geeft twee wedstrijden: Oos terkwartier 3Haarlem 4 en S.V. 3Tempo 1 Drie A: S.V. 5Palvu 2. Oosterkwartier 4In Veilige Haven 1 eii Meerlebosch 2 Aurora 2. In 3 B slechts een ontmoeting: S.S.H. 3, Animo 2, BEKERWEDSTRIJDEN. De ingeschreven twaalftallen zijn als volgt ingedeeld: A: S.S.H. 2, De Thorn 1. Palvu 1, Flora 1, Ons Genoegen 1, Meerlebosch 1 en S.V. 3. B: Alw. Ready 1. S.S.H. 1, T.H.B. 2, Ons Genoegen 2, Tempo 1, Haai-lem 3, Aui-ora 1 en Oosterkwartier 3. C: D.S.V. 1, De Thorne 2, Osno 1, Haarlem 4, S.V. 2, Tempo 2 en Oosterkwartier 2. Voor A wordt gespeeld morgen: S.S.H. 2— Flora 1, Meerlebosch 1Palvu 1. In B: Always Ready 1T.H.B. 2, Haarlem 3Ons Genoegen 2. C: D.S.V. 1Oosterkwartier 2, De Thorn 2Tempo 2. In alle af deelingen ook bij de lagere series wordt een halve competitie ge speeld LAGERE SERIEWEDSTRIJDEN. De volgende groepen zijn gevormd: A: Animo 2, S.S.H. 3. I.V.H. 2, Aurora 2, D.S.V. 3, Flora 2 en Zeemeeuwen 2 B: Palvu 2, D.S.V. 2. Alw. Ready 2, S.S.H. 4, I.V.H. 1, Aurora 3 en T.H.B. Morgen worden gespeeld: A: Floi-a 2Zeemeeuwen 1, D.S.V. 3I.V.H.2 B: T.H.B. 3.Alw. Ready 2, Aurora 3, D.S.V. 2 (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 2 FEBRUARI HILVERSUM, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor ax-b. i. d. Continubedrijven. De Notenkrakers olv. D. Wins. E. Walis en zijn orkest, C. Steyn (orgel) en W. v. Cap ellen (voordracht) 12.N. de Klijn (viool) en R. Schoute (piano) 12,15 F. v. d. Heide (klarinet) en R. Schouite (piano): 12.30 Orvitropia, olv. J. v. d. Horst. 1.De Zonnekloppers olv. C. Steyn I.302.De Flierefluiters olv. E. Walis 2.15 Filmpraatje M. Sluyser. 2.30 Gramofoonpl. 3.Reportage uit klankfilmstudio's. 3.30 Rot- terdamsch Philh. orkest olv. E. Flipse, mmv. Bela Bar tok (piano). 4.30 Dr. W. Banning: De toekomst van de Europeesche gedachte. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.30 Zenderwisseling. 5.40 Litex-aire causerie A. M. de Jong. 6.Or gelspel J. Jong, 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Gx-amofoonpl. 7.VRO. 8.Herh. SOS-bex'. 8.03 Uit Utrecht: Bonte avond, mmv. vei-- schillexide orkesten en solisten. 8.35 Gramo foonpl. 8.45 Rep. v. d. Zesdaagsche te Brussel. 9.Vervolg Bonte avond. 9.30 Hertha Glück- man (alt) 9.50 Vervolg Bonte Avond. 10.20 Vaz Dias en Vara-Varia. 10.35 Vervolg Bonte Avond. 11.05 Gramofoonpl. 11.15 Rep. v. de Zes daagsche te Brussel. 11.3012.00 Gramofoon- muziek. HUIZEN, 301 M. KRO-programma. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. Halfuur. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Or kestconcert en Gramofoonpl. 2.Voor de Jeugd. 2.30 Lezing. 3.Kinderuur. 4HIRO. 5.Gramofoonpl. 5.30 Orkestconcert. 6.20 Cau serie. 6.45—7.00 Gramofoonpl. 7.15 Lezing. Gramofoonpl. 8.Vaz Dias. Orkestconcex-t. ".35 Voordracht. 9.05 Schlagermuziek. 9.30 Voordracht. 9.50 Schlagermuziék en gramo foonpl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Schlagermuziek. II.0012.00 Gramofoonmuziek, DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gramo foonpl. 12.05 BBC-Northern-orkest olv. T. H. Morrison mmv. Mary Kay (alt) 1.20 Commo dore Gx-and orkest olv. H. Davidson. 2.20 Bel fast Omroeporkest olv. E. G. Brown. 3.10 Ver slag Rugbywedstrijd Wales-Scotland 4.50 S. Baynes en zijn orkest. 5.35 Ambrose en zijn Embassy Club orkest. 6.20 Bex-ichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Voor dracht. 7.50 Hoorspel. 8.50 Music-Hall-pro- gramma. mmv. het BBC-Variété-orkest olv. Kneale Kelley en solisten. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-theaterorkeset olv. S. Robinson, mmv. W. Thomas (bariton) 11.2012.20 BBC-dans- orkest olv. H. Hall. ROME, 421 M. 8.05 Orgelconcert. F. Vignanelli. 9.20 Dans muziek,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6