TEMPELIERSSTR. 32 42 ct. 0 VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 I SPORT EN SPEL. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Brussel. DE BELGEN CHARLIER EN DENEEF WINNEN. Charlier. Deneef. Uit Brussel: Op den laatsten middag van den Zesdaagsche te Brussel gebeurde er tot de klassementsprints van 4 uur niets bij zonders. Tijdens de jachten onderscheidden de Italianen zich bijzonder; zij wisten enkele ronden achterstand in te halen. Duray had het ongeluk te vallen; het bleek, dat hij een rib heeft gebroken. Hij moet den strijd staken; ook zijn koppelgenoot Haezen- donckx verlaat de piste. Des avonds, toen het velodrome weer geheel bezet was, werd bekend gemaakt dat Hurtgen wegens kwetsuren .den strijd staakt. Zijn maat Ippen is meteen van het tooneel verdwenen. Na 142 uur zijn afgelegd 3196,780 K.M. BuysseMagne trachten te ontsnappen, maar PijnenburgWals achterhaalden hen weer. Even later liep Schön weg, goed door Aerts gesteund; dit koppel won. een ronde. Er stonden toen vijf ploegen aan den kop. De vierde sprint werd gewonnen door Wals. Toen werd bekend gemaakt dat ook het kop pel RhmerBonduel den strijd staakte. Het laatste uur. Tijdens het laatste uur werd om het kwar tier een sprint verreden. De eerste werd ge ronnen door Wals met Van Buggenhout. Charlier tracht weer weg te loopen; Wals was echter op zijn hoede. Hij wist het den Belg te beletten, zoodat deze geen terrein kon winnen. Toen probeerde Pijnenburg het, doch ook aan hem gelukte het niet. De tweede sprint heeft als resultaat: Pijnenburg, Haemerlynck, Charlier, De Pauw. De laatste sprint had tot resultaat: Pijnenburg, Charlier, Aerts, Van Buggen hout. Direct daarop klonk het laatste schot. Deze Zesdaagsche was door het Belgische koppel CharlierDeneef gewonnen. Het Belgische volkslied weerklonk, de win naars maakten, luide toegejuicht, een eere ronde. Daarop volgden PijnenburgWals en de andere koppels. Van de 19 koppels, die den strijd aanvingen, hebben 12 de 145 uren volgehouden. De eindstand is als volgt: Winnaars Charlieiv-Deneef (België) 344 pnt, 2. Pijnenburg—Wals (Nederland). 253 pnt. 3. MagneBuysse (FrankrijkBelgië) 212 pnt. 4. HaemerlynckBilliet (België) 169 pnt. 5. Jean AertsSchön (BelgiëDuitschland) .126 punten. Met 1 ronde achterstand: 6. De Eauw—van Nevele (België) 169 pnt. 7. Di PacoPiemontesi (Italië) 162 pnt. 8. Gebrs. Vroomen (Nederland) 136 pnt. 9. SmetsMartin (België) 132 pnt. 10. LonckeHuys (België) 128 pnt. 11. Van Vlockhovenvan Buggenhout (België) 64 punten. 12. AnhesHaegelsteen 59 pnt. In totaal werden afgelegd 3285,215 K.M. het betreuren dat Stormvogels hét voortaan' zonder zijn steun zal moeten doen. De heer Koopmans heeft zich vooral ver dienstelijk gemaakt voor het jeugdwerk in de vereeniging. Wanneer straks de Stormvogels daarvan de vruchten zullen gaan plukken, zal men dat voor een belangrijk deel aan hem te danken hebben. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. In afdeeling A heeft de competitie een vlot verloop. Er zijn hier elftallen, die nog slechts twee wedstrijden te spelen hebben, zoodat men half Maart ongetwijfeld geheel gereed is. Daarna moeten nog eenige wedstrijden om den Kennemerland- beker worden ge speeld, waarna er nog tijd genoeg over blijft voor het spelen van proef- en oefenwedstrij den van het H. V. B.-elftal. Daarvoor is in de twee voorafgaande jaren weinig gelegenheid geweest. Ook de afwerking in afdeeling B gaat naar wensch. Floralia heeft een achterstand, doch voor dit team wordt elke week een wedstrijd vastgesteld, zoodat men over enkele weken wel met de andere elftallen gelijk zal zijn. Op merkelijk is voorts, dat Z. S. V. nog slechts twee uitwedstrijden achter den rug heeft. De club uit Halfweg staat er bijzonder fraai voor, doch mogelijk zal men in de resteerende ont moetingen op vreemd terrein, nog tegen stand genoeg ondervinden. In afdeeling C hebben Ulysses 2 en V. E. W. 2 een achterstand, die vermoedelijk niet meer ingehaald kan worden. Daar het er niet naar uitziet, dat een dezer teams in den strijd om de bovenste plaats zal worden betrokken, komt het ons voor, dat de competitie-leider, nadat de kampioen bekend is, deze compe titie als geëindigd zal beschouwen, hetgeen wel meer geschied is. Voor morgen zijn de volgende ontmoetin gen vastgesteld. AFDEELING A: Tweede Jeugd—Kennemerland IJ. F. C.—S. I. Z. O. TelefoniaZeevogels AFDEELING B; Floralia—V. V. R. A. Kennemerland 2S. I. Z. O. 2 V. J. B.Kennemerland 3 Ulysses—Z. S. V. AFDEELING C: V. V. B.—S. I. Z. O. 3 Kennemerland 4V. V. IJ. 3 V. E. W.—Ulysses 2. Tweede JeugdKennemerland kan een aardige wedstrijd» worden, vooral nu geen dei- partijen ook maar eenig belang bij den uit slag heeft. De vorige maal bleef Tweede Jeugd met 20 in de meerderheid, doch toen hadden de oranjehemden een groot aantal invallers in de gelederen. Wanneer beide ploegen volle' dig zijn, geven we den bezoekers wel de beste kansen. IJ. F. C. zal o.i. weinig moeite hebben om van SIZO te winnen. Te licht behoeven de IJmuidenaren dezen wedstrijd evenwel niet op te nemen. Op 13 October stond IJ. F. C. in den wedstrijd te Hillegom op een gegeven moment met 30 voor, niettemin wist SIZO nog gelijk te maken! Telefonia krijgt gelegenheid, revanche te nemen op Zeevogels; in Driehuis verloren de telefoonmenschen op 13 October met 41. De belangrijkste wedstrijd in de B-af dee ling is de ontmoeting tusschen Ulysses en Z. S. V. Ulysses is op eigen terrein steeds in goeden vorm; de Halfwegspelers mogen al te vreden zijn, idien ze één punt uit deze match weten te halen. In de C afdeeling hebben de kampioenscan- didaten Kennemerland 4 en V. E. W. beiden een thuiswedstrijd. De opgave voor Kenne merland tegen V. V. IJ. 3 is niet gemakkelijk. V. E. W. zal haar overwinningenreeks wel voortzetten. VOETBAL. NederlandDuitschland. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 17 Februari te Amsterdam tegen Duitschland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en van Ran (P. S. V.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord), Anderie- Sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bak- huys (Z. A. C.), Smit (Haarlem) en Van Gel der (V. U. C.) Als reserves zijn aangewezen: Mul (H. B. S.), Caldenhove (D. W. S.), Pellikaan (Longa), Schubert (Ajax), Drok (R. F. C.), Vrauwdeunt .(Feijenoord) en Mijnders (D. F. C.) NederlandEngeland. Dank zij het initiatief van Karei Lotsy. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Het F. A.-comité, dat Woensdag na den landen- wedstrijd. EngelandIerland bijeenkwam, heeft in deze vergadering principieel beslo ten in te gaan op het verzoek van Nederland- sche zijde gedaan om een ontmoeting tus schen het Engelsche prof-elftal en het Ne- derlandsche elftal tot stand te brengen. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk in Mei te Amster dam gespeeld worden. Volgens genoemd blad is deze belangrijke ontmoeting uitsluitend te danken aan het initiatief van den heer K. Lotsy, die daartoe alles persoonlijk in het werk heeft gesteld. T. H. B.—D. I. O. T, H. B. verschijnt met: H. Rebel, H. Spierdijk, C. v. Straten. W. v. d. Horst, Joh. Kluën, J. Ruiter H. Aalpol, G. Nijssen, E. Veltmijer, C. v. d. Meij, W. Vellinga. Voor dezen wedstrijd is het D.I.O.-elftal als volgt samengesteld: Offenberg, Van Leen, De Wilt, H. van Ham, B. van Dansik, G. de Nieuwe, E. Smit, P. v. Ham, Poelgeest, Witkamp, J. de Nieuwe. MUTATIE IN IIET „STORMVOGELS". BESTUUR. Naar we vernemen, zal „Stormvogels" bin nenkort een ernstig verlies lijden door het vertrek van een harer ijverigste bestuursleden, den heer Tj. Koopmans. De heer Koopmans, die rijks-ambtenaar bij de belastingen is. wordt n.l. met 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Weert. Daar dit voor hem een promotie beteekent, zal ongetwijfeld iedere Stormvogelskanhanger zich over deze ©verplaatsing verheugen, maar. pok zal men. van der Zee, die tevens wees op het a.s. 35- jarig bestaan van de vereeniging, die inzake gymnastiek pionierswerk in IJmuiden ver richtte. Wanneer wij de demonstraties als geheel beschouwen, kan niet anders gewaagd wor den dan van een zeer geslaagde uitvoering. Het is dan ook een raadsel, dat de T. V. IJ. zoo'n gering aantal leden heeft. Maar mis schien is dit de reactie op tegenslagen van de laatste jaren, en hopelijk zal deze uitvoering, die in hoofdzaak zoo uitermate voldeed, het keerpunt brengen. De vereeniging zou dit ze ker verdienen. Uiterst vlot en toch rustig werd het pro gramma afgewerkt. Bovenal trof de opvatting van leidster en leider: geen werk boven de krachten van de deelnemenden en vooral niet van de adspiranten, voor wie het te hoog op gevoerde toestelturnen zoo noodlottig is. Aan dezen stelregel werd vrijwel doorloopend vol daan en daardoor viel bijna steeds een lichte, zuivere afwerking te loven. Wat het gehalte betreft, dit staat nog niet hoog, waarbij wij een uitzondering dienen te maken ten opzichte van het brugturnen door het eerste damesgelid. Ofschoon de boven- armenhang met aangevoegde oefeningen voor deze turnsters te zwaar bleek, werd 't overige ondanks vrij groote moeilijkheden naar behooren verwerkt. Van deze ploeg is veel te verwachten. De heeren mogen daaraan zeker een voor beeld nemen, want bij de meesten van deze afdeeling behoort 't peil te worden verhoogd. Leidster en leider volgen evenwel hierin de juiste tactiek, belichaamd in de oud-Holland- sche zegwijze „zachtjes aan, dan breekt het lijntje niet". Daardoor was deze uitvoering juist zoo aantrekkelijk. Bij handhaving van de gehuldigde opvatting vreezen wij dan ook niet voor de toekomst van de oude T. V. IJmuiden. CRICKET. HET M.C.C.-TEAM. Het in West-Indië toerende M.C.C.-team speelt thans een serie wedstrijden, o.a. de derde testmatch, in Demarara. Woensdag be gon te Georgetown een driedaagsche wedstrijd tegen Britsch Guyana. Wyatt won den toss en ging fielden. Wegens regenval kon eerst kort voor lunchtijd begonnen worden, in welke periode de West-Indiërs 2 wickets voor 4 runs verloren. Ook des middags moest ge- ruimen tijd wegens de ongunstige weersge steldheid gestopt worden. Hollies van War wickshire, slow legbreak bowler maakte de meeste slachtoffers en nam 5 voor 29. Britsch Guyana kwam niet hooger, dan een een to taal van 102 runs. De Engelschen doen het een stuk beter. Op den morgen van den tweeden dag werd voor het verlies van 3 wickets het totaal van de tegenstanders gepasseerd. Op 136 voor 3 wickets werd gepauzeerd. In den middag kwam Hendren geducht los. Wyatt, Hammond en Leyland verleenden goeden steun. Stand bij het einde van den speeltijd op den 2den dag 400 voor 8. Hendren 148. SCORE ISTE INNINGS BRITSCH GUYANA— M. C. C. C. de Freitas c. Harbord b. Wyatt C. Jones b. Wyatt J. Williams c. Harbord b. Fames O. S. Wright l.b.w. b. Hollies C. M. Christiani c. Hammond b. Hollies J. Nebbett c. Hammond b. Iddon C. V. Whigt c. Holmes b. Hammond C. R. Browne c. Iddon b. Hollies K. Wishart not out F. de Caires l.b.w. b. Hollies N. Green c. Holmes b. Hollies extra SCHAATSENRIJDEN. VIERDE ACADEMISCHE WINTERSPELEN TE ST. MORITZ. Uit St. Moritz: Donderdag zijn te St. Moritz de Vierde Academische Wereldwin terspelen begonnen met het verrijden van de 500 en 1000 M. De weersomstandigheden waren goed, doch het ijs was van tamelijk slechte kwaliteit. Er bestaat twijfel omtrent de baanlengte ten gevolge van het niet-wegnemen van sneeuw, doch nameten blijkt onmogelijk te zijn. De technische leiding meent, dat de baan vier meter te lang was. Blaisse was buitengewoon in vorm en ook Dijkstra was beter dan in Davos. Koreman had het ongeluk, een spier te scheuren; hij zal niet verder kunnen rijden. Op de 500 meter werd Blaisse derde, ter wijl Dijkstra de vierde plaats bezette. Kore man viel, met het reeds genoemde gevolg, doch hij reed daarna weer i door en eindigde als nummer 17. Uitslag van de 500 Meter: 1. Andriksons (Letland) 46 sec.; 2. Lindner (Hongarije) 46.2 sec.; 3. Blaisse (Nederland) 46.8 sec. 4. Dijkstra (Nederland) 47,3 sec.: 5. Kimmerling (Hongarije) 47.4 sec.; 6. Mosauer .Oostenrijk) 47.8 sec.; 7. Kalbarcyk (Polen) 48.2 sec.; 8. Lesguillons (Frankrijk) 48.4 sec.; 9. Soloviev (Tsjecho-Slowakije) 48.6 sec.; 10. Malecki (Polen) 49.6 sec.: 11. Libessart (Frankrijk) 50.2 sec.; 12. Lisiecki (Polen) 51 sec.; 13. Laurent (Frankrijk) 51.3 sec.: 14. Agudio (Italië) 52.6 sec.; 15. Dedacek (Tsjecho- Slowakije). 53.4 sec.: 16. Perucca (Italië) 55.6 sec.; 17. Koreman (Nederland 57 sec. (geval len); 18. Trovati (Italië) 75.8 sec. (gevallen) De 1000 meter werd eveneens gewonnen door Andriksons, gevolgd door Dijkstra en Lindner (Hongarije) het Blaisse als vierde. Uitslag van de 1000 Meter: 1. Andriksons (Letland) 1 min. 33 sec.; 2. Dijkstra (Nederland) 1 min. 36 sec..; 3. Lind ner (Hongarije) 1 min. 36.8 sec. 4 en 5 Blaisse (Nederland) en Mosauer (Oostenrijk) beiden een tijd van 1 min. 38.4 sec.; 6. Kalbarcyk (Polen) 1 min. 38.8 sec.; 7. Kimmerling (Hon garije) 1 min. 39.7 sec., 8. Soloviev (Tsjecho- Slovakye) 1 min. 41 sec.; 9. Lesguillons (Frankrijk) 1 min. 42.6 sec.; 10. Malecki (Po len) 1 min. 46.2 sec.; 11. Lïziecki (Polen) 1 min. 46.4 sec.; 13. Dedacek (Tsjecho-Slovakije) 1 min. 48 sec.; 14. Libessart (Frankrijk) 1 min. 48,8 sec.; 15. Perucca (Italië) 1 min. 50.6 sec. 16. Agudio (Italië) tijd 1 min. 52.1 sec. 17. Tro vati (Italië) 1 min. 53.1 sec. Uit St. Moritz: Behalve de wedstrijden in het hardrijden op de schaats hadden Donderdag ook nog enkele ijshockey wedstrijden plaats. De resulaten waren: Zwitserland-Italië 32 (20, 02, 10). HongarijeFrankrijk 50 (40, 0—0, 1—0) 0 3 0 11 10 33 0 37 4 3 0 1 102 Farnes 214, Wyatt 11, Hollies 529 (16 over 7 maidens) Hammond 124, Iddon 114. Het fielden der Engelschen was buitenge woon goed. vooral van Harbord en Hammond. De score van M.C.C. bedroeg in de 1ste innings 421, waarvan Hendren 148, Townsend 43, Hammond 52. In de 2e innings thans op een goed wicket begonnen de Indiërs beter. Met een stand van 69 v. 2 en nog 5 uur speel tijd over zullen de Engelschen een voor hen gunstige beslissing wel weten te forceeren. BILJARTEN. SOCIëTEIT VEREENIGING—B. B. C. De Sociëteit Vereeniging speelde alhier een wedstrijl tegen de Amsterdamsche Sociëteit B. B. C. Er werden 18 partijen gemaakt. De Amsterdammers moesten 1600 punten als maximum maken, doch haalden er 1353, dus 247 te weinig; de Sociëteit Vereeniging moest er 1780 hebben en haalde er 1664. dus 116 te weinig, zoodat de Haarlemmers een voor sprong hebben van 131 punten. De eindwed- strijd zal in Amsterdam gehouden worden. KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN O. 2e KL. KLEIN-BILJART. Dit tournooi werd Donderdagavond ver volgd: J. D. Ronde (D.E.S.) kreeg tegen P. J. A. Langendijk ('t- Blauwe Krijtje) zijn derde nederlaag, en verloor met groot verschil. De Beverwijker speelde zeer goed. Zijn clubgenoot, Th. v. Noort, wist eveneens te winnen van S. Oorthuis (Excelsior), die niet op dreef was. De D.E.S.-speler. C. v. d. Hoek, behaalde op H. Meeuwenoord (Haarlem Noord) zijn eerste overwinning. De volledige uitslag luidt: GYMNASTIEK Uitvoering T. V. ,,IJmuiden". Voor de vrijwel geheel gevulde zaal van Thalia gaf de T. V. IJmuiden onder leiding van mej. A. Tijn en den heer J. Sauer Donderdag avond een uitvoering. O.a. waren w.n. burgemeester Dunnebier en wethouder Bosman aanwezig. Zij werden ver welkomd door 3?, v. IJ.'s voorzitter, den heer. pnt. brt. h.s. gem. P. J. A. Langendijk 150 42 23 4.68 J. D. Ronde 79 31 9 2.54 Th. van Noort 150 37 17 4.05 S. Oorthuis 92 36 14 2.55 C. v. d. Hoek 150 32 15 4.63 H. Meeuwenoord 120 31 14 3.87 HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen f 1.90 per maand en ƒ5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Adv.-Bureau) Telefoon 10209. nisde^ (Adv. Ingez. Med.) ADSTOF voor het zelf vervaardigen van badjassen en capes fraaie tinten 78 - 1.45 LAKENS IETS ZEER BIJZONDERS 2 2 S Breedte c5 O o ITJ 2 c- 2 Gezoomd 1.8 0 2.05 2^25 2.45 1 ajourrand l.S 0 2.15 2.35 2.55 2 ajourranden 1. )8 2.25 2.45 2.65 Prima feston 1-9 8 2.25 2.45 2.65 Verder onze 1.45 soorten 0.98 1.18 1.45 180 breed COUPONS GRASLINNEN VOOR LAKENS Breedte Eerste kwaliteiten 5.95 O o to 4.45 5.95 5.65 5.20 6.75 5.95 6.65 Prijzen per 1GV4 el (3 lakens).

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7