SCHAATSENRIJDEN Velen hebben de schaatsen onder gehad, weinigen hebben gereden. WINTERSPORT. IJSHOCKEY. SKI-SPORT. ZWEMMEN PAARDENSPORT RUCBY SCHAAKRUBRIEK MAANDAG 11 FEBRUARI 1935 HAARLE M'S DAGBLAD 8 IJsvreugde te Haarlem. Het Hollandsche volk is dol op schaatsen rijden! Zoo gauw er ergens maar een vierkante meter ijs ligt, denkt men al aan de gladde, dunne ijzers. Maar wat sommige vereerders van Thialf Zondagmiddag op de banen van „St. Moritz" aan de Amsterdamsche Vaart gedaan hebben, kan toch niet door den beu gel. Het bestuur van deze baan deelde ons het volgende mede: „Toen het in den nacht van Zaterdag op Zondag nogal flink gevroren had. besloten wij de banen Zondagmiddag twee uur voor het publiek open te stellen. Reeds te één uur en zelfs nog vroeger ston den de liefhebbers voor de ingangen te po pelen van ongeduld. Toen er plm. 1500 men- schen op waren, werden we genoodzaakt (het was toen half drie1» de hekken te sluiten, om dat we vreesden, dat het ijs te dun was om de nog steeds stroomende menschenmassa te dragen. Het publiek was daar echter niet tevreden mee. Het begon op te dringen en weldra lag het geheele controle-hokje onder steboven en de hekken werden gewoonweg verbroken. En was toen geen houden meer aan. Zonder te betalen vloaen de menschen de ijsvlakte on. Het werd zelfs een heele paniek, Van alle kanten stroomden de lief hebbers toe. Het gevolg was natuurlijk, dat het ijs na een half uur fjv>"-' -koereien was. Teneinde raad hebben we toe de hulp van de politie ingeroepen. Ongeveer vier uur heeft deze de banen geheel ontruimd". De banen van de IJsclub voor Haarlem en omstreken aan de Kleverlaan en van de IJs club ..Nova-Zembla" te Spaarndam konden Zaterdag en Zondag niet worden opengesteld. Zandvoort op de schaats. Hoe kort de vorstperiode ook is geweest, Zandvoort heeft volop van de ijspret geno ten. Reeds Vrijdagavond werd op de baan aan de Oranjestraat 's avonds bij kunstlicht ge reden. Ook Zaterdag werd hier volop genoten: 's middags in hoofdzaak door de kinderen, 's avonds door de grooteren. Zondagmorgen vertoonden enkele kunst rijders hun verbazingwekkende vaardigheid op de schaats. Tegen den middag moesten zij evenwel het veld ruimen voor het oncelbaar aantal kinderen, dat de ruimte op de baan geheel opeischte. Gedurende den namiddag was bijna geen vierkante meter van de baan onbezet, 't Was één wiemelende, kleurige, snaterende massa, die over de baan schoof. Pas toen de zon was ondergegaan, kwam er weer eenige ruimte voor de grooteren, die op hun beurt tegen half tien door een regenbui naar huis werden gedreven, Ook op de nieuwe iisbaan in Plan Noord werd al druk gereden. Hoewel het ijs nog vrij dun was. bleek het toch sterk genoeg om een 200-tal kinderen te dragen. Na den middag' werd deze baan echter weer gesloten. Velen beproefden toen hun geluk op de „Modderrivier". Dit zijn de bassins waarin men het rioolwater laat bezinken. Deze bassins zijn wel niet diep, doch het is altiid minder prettig, hier door het ijs te zakken. In het begin leek het ijs vrij stevig doch het duurde niet lang. of het modder water kwam op verschillende plaatsen door: toen werd het te gevaarliik om nog te bliiven rijden. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft men ook nog pogingen aangewend het oefenterrein van „De Zeemeeuwen" in een iisbaan te veranderen. Zondagavond werden deze pogingen voortgezet. Door den inval lenden dooi, moesten deze pogingen evenwel worden gestaakt. Nieuw wereldrecord 3000 M. dames. Uit Warschau: De bekende Poolsche schaat- senrijdster Mej. Nehringowa verbeterde Zon dag tijdens de Poolsche kampioenschappen het wereldrecord over 3000 Meter voor vrouwen door den afstand af te leggen in 6 min. 22,4 sec. De zelfde rijdster reed de 5000 Meter in 10 minuten 54,8 sec. VELSEN Uit het leven van een ijsbaan-exploitant. Sonja Henie weer wereldkampioen. Uit Weenen: Sonja Henie heeft Zaterdag wederom het wereldkampioenschap schoon- rijden voor dames behaald. De Engelsche rijdster Cecilia Coledge. die voor Sonja een gevaarlijke mededingster was, werd No. 2: de Zweedsche rijdster Viviane Huiten no. 3 en de Weensche Hedy Stenuf. een meisje van dertien jaar. werd no. 4. De overige plaatsen werden als volgt ingenomen: 5 Geweneth Butler (Engeland): 6. Herta Dexler (Wee nen), 7. Nanna Egedius (Noorwegen) en 8 Dietz (Oostenrijk). Zooals onze lezers weten was de Oosten- rijksche rijdster Lisélotte Land-beek ziek ge worden. De Academische Winterspelen te St. Moritz. Uit St. Moritz: Zaterdag zijn de ski wedstrijden van de aca demische wereld-winterspelen voortgezet met den gecombineerden wedstrijd voor de afda- Imgsren. De snelste van de slalom voor heeren was de Oostenrijker Schmiedsieder, die een tijd voor heeren maakte, van 2 min. 4.7 sec. Twee de was de Duitscher dr. Vetter in 2 min. 5.2 sec. Bij de dames was Christl Cranz weel de snelste. De Duitsche deelneemster won in 3 min. 16.3 sec. met flinken voorsprong op de Oostenrijksche Penbauer in 3 min. 36.6 sec. Het bleek, dat Christl Cranz ook den eersten prijs had gewonnen in den gecombineerden wedstrijd afdalingsslalom en wel met zeer be langrijk verschil voor mej. Pembauer. Bij de heeren werd de Engelschman Clyde eerste in den gecombineerden wedstrijd voor den Italiaan Guarnieri. De resultaten waren: comb, afdalingssla lom dames: academische wereldkampioene Christl Cranz (Duitschland) 200 punten; 2e Pembauer (Oostenrijk'! 156.44 p.; 3e H. Ros mini (Oostenrijk) 145.01 p.; 4e E. Jacher (Zwitserland) 143.63 punten. Comb, afdalingsslalom heeren: Acad. we. reldkampioen Clyde (Engeland) 195.06 p.; 2. Guarnieri (Italië) 193.83 p.; 3. Schmiedseder (Oostenrijk) 191.91 punten; 4. dr. Vetter Duitschland 188.48 p.; 5. De Senarclans (Zwit serland) 182.61 p.; 6. Mac. Lairen (Engeland) 181.74 p. Ook de ijshockeywedstrijden werden Zater dag vorotgezet. Tsjechoslowakije sloeg Itlalië met 20, (10, 10. 00) terwijl Zwitser land eert na driemaal verlengen van Letland wist te winnen met 4—1 (0—0, 0—0, 1—1, na verlenging 00, 00, 30). Ijstijd. Het voetbalrad stond bijna stil, Gevolg, van vorstelijken wil. En voetbal was dus niet de spil, Waar alles om gedraaid heeft. Is Neerland, zoo men immer leest, Toch steeds een Waterland geweest 't Had pas van IJs- en Vriesland !t meest, Nu Thialfs staf gezwaaid heeft. Van het program ging weinig door, De grond was hard, omdat het vroor, En ijsvermaak (beperkt) ging vóór. Dat is toch heusch geen wonder: Men voetbalt praktisch 't heele jaar. En krijgt men enk'le weken maar Eens ijstijd, dan bindt men voorwaar Terstond de ijzers onder. Verlaten was het voetbalveld, De bal op nonactief gesteld. Toen heeft het weerbericht vermeld: „De dooi is ingevallen!" Toen was 't met 't ijzige gedaan: Een sneeuwdek daalde op de baan, En straks kan men weer spelen gaan Met voet- en hockeyballen. A. J. C. VI. Illllllllll[ll!lllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllillll!llllllllllll Van der Vlugt. f Uit Den Haag wordt aan De Crt. gemeld, dat de bekende Ijshockeyspeler Van der Vlugt, die ons land nog bij de wedstrijden te Davos vertegenwoordigd heeft, Zaterdag op 20-jarigen leeftijd aan een longontsteking is overleden. De teraardebestelling heeft Dins dagmiddag in Den Haag plaats. Otto Lantschner gevallen. Uit Schreiberhau; De bekende Oostenrijk sche skilooper Otto Lantschner had Zaterdag bij hét trainen op de springschans het onge luk zóó ernstig te vallen, dat hij bewusteloos naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Naar verluidt heeft hij bij zijn val een hersenschudding gekregen. Jaarvergadering „Haarlem"e De zwemclub „Haarlem" hield haar jaar vergadering in Café-Restaurant Brinkmann, De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden met een warm applaus ont vangen. De „Coming-man"-wisselbeker, winnaars 1933 D. van Gelderen en 1934 N. van der Voort, werd voor 1935 uitgereikt aan Joh. van Hems- bergen Jr., voor zijn vorderingen zoowel met wedstrijdzwem- men als polospelen. Het bestuur werd als volgt gekozen: Voorzitter Th. Höls- ken, in de vacature V. Visser; verder J. Aufderheijde, Jos. Captein, Jan v. Hems bergen. V. Visser, P. de Vries. C. Zeeman. In de Technische Commissie: C. van Beek, J. v. Hems- bergen, C. Zeeman; in de Pers- en propa ganda commissie P. Donders, Th. Hölsken, B. Veurman. Het aftredend bestuurslid J. C. Veldhoff werd bij zijn vertrek naar Leeuwarden tot lid van verdienste benoemd. Na aanstelling van de zwem- en poloploeg, die te Antwerpen zouden uitkomen, volgden nog eenige besprekingen over interne aange legenheden. J. C. Veldhoff. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Wegens den hardbevroren grond ging de jaehtrit met hindernissen van de Vereeniging „De Haarlemsche Manége" Zaterdagmiddag niet door. EngelandIerland (143) Uit Lo^Hen: De rugbywedstrijd Engeland— Ierland, Zaterdagmiddag te Twickenham ge speeld, is door Engeland met 143 gewonnen. Goed opgelost door: N. G. Gerritsen, Jr., te Bennebroek; H. J. S. Beck, H. de Ruijter en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; E. G. v. d. Kaay, te Driehuis— Velsen; M. D. L. Artz, H. J. Bakker, J. J. H. Bauer, J. Derogee, C. v. Dort, H. W. v. Dort, A. W. Face, W. Geuzebroek Jr., F. F. Groos, H. L. Guldemond, J. Hillebrand, J. Hoeksema, F. W. Hoogerbeets, J. ten I-Iove, K. Koedooder, C. A. Lukaart Jr., H. Meijer, J. H. Meilink, A. J. Mooy, J. C. Nieuwenhuizen, K. H. R. Pluim Mentz, H. Postuma, Joh. Reinders, P. Rot teveel, J. Schippers, mevr. J. SmitBück- mann, B. A. Snelleman, H. J. Steenbergen, C. Warlé, C. F. Waber, D. Willemsen en J. A. G. Zomer allen te Haarlem; L. A. Patoir, te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort; H. C. Kemp, te Vijfhuizen (Haarlemmermeer). OPLOSSING PROBLEEM No. 782. (No. 12 van den wedstrijd, 31e ladder) Stand der stukken: Wit: Ka4, Dg8, Ta7, Th6, Lf5, Pc4, Pd7, a5. Zwart: Kc6, Dh2, La3, Pe8, c7, d4, dó, g2. (C. Mansfield, Bristol). 1. Pc4xd6, enz. Goed opgelost door: N. G. Gerritsen Jr., te Bennebroek; H. J. S. Beck, H. de Ruijter en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; E. G. v. d. Kaay, te Driehuis Velsen: M. D. L. Artz, H. J. Bakker, J. J. H. Bauer, J. Derogee, C. v. Dort, H. W. v. Dort, A W. Face, W. Geuzebroek Jr., F. F. Groos, J. Hillebrand. J. Hoeksema, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, K. Koedooder, C. A. Lukaart Jr., H. Meijer, A. J. Mooy, K. H. R. PluimMentz, P. Rotteveel, J. Schippers, mevr. J. Smit Bückmann, H. J. Steenbergen, C. Warlé, C. F. Weber, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem: L. A. Patoir, te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort; H. C. Kemp, te Vijfhuizen (allen twee punten). UITSLAG EEN EN DERTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. De uitslag van onzen tweemaandelijkschen wedstrijd is, dat de heer J. E. Baalbergen, te Heemstede, den NovemberDecemberprijs heeft gewonnen, met in totaal 483 punten. In ongeveer 3 1/4 jaar bij den aanvang van den ladderwedstrijd met verwisselde cijfers (na melijk 13!), 2 November 1931, direct omhoog gegaan op de laklder, heeft de heer Baalbergen de hoogste sport bereikt, een behoorlijke prestatie. Het moet daarboven wel een rustig en veilig zitje geweest zijn, want de laatste twee maanden kon onze prijswinner rustig toezien hoe anderen oplosten! Onze welge meende gelukwensehen. Wij verzoeken den heer Baalbergen ons me de te deelen, welke keuze hij gedaan heeft uit de hem bekende prijzen. Het volledig overzicht van den wedstrijd zal in de volgende rubriek worden opgenomen. CORRESPONDENTIE. Haarlem. H. L. G. 1. Pc4xa3 faalt na 1, Dh2—e5. J. C. N. 1. Pc4b6 faalt na 1. Dh2e5. Joh. R. 1. Pc4xa3 faalt na 1. —t Dh2e5. B. A. S. 1. Dg8xe8 faalt na 1. Kc6d5. C. W. Bijna alle oplossers gaven destijds aardige beschouwingen over no. 166, terwijl van U over die studie niets werd vernomen. Santpoort. B. A. v. R. 1. Db3g8 faalt na 1. Ph8g6 (no. 781); 1. a5—a6 faalt na 1.Lp.3—b4 (no. 782), 17. Tfl—cl 18. a2—a4 Beter was Lc8g4, Ta8d8 en Lg4c8. 19. Lc4d3 20. Dc2Xd3 21. Dd3—b3 22. Pf3 —el Dit Paard wil naar c5 gaan en het blijkt, dat de zwarte officieren niet gunstig staan voor het verdedigen van den Damevleugel. Dc7-e7 Lc8-f5 gevolgd eventueel door Lf5Xd3 Tf8—d8 Td8-d7 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. a4a5 Pel—d3 Pd3- c5 Tel—c4 Tc4—b4 Tb4Xb7 Pc5Xb7 h2—h3 Ta8 c8 TcS—c7 De7d6 Td7—e7 Dd6-d5 Dd5-h5 Tc7Xb7 Dh5—e2 Er dreigde Lf6xd4! (e3xd5? De2elf; Tblxel, Te7xel+). 30 .Lf6-h4 31. Tbl-fl De2-a6 32. Pb7-d6 Wit moet wel den gewonnen pion terugge ven, maar hij behoudt stellingsvoordeel. 32 .Da6Xa5 33. Db3b8f Kg8— g7 34. Pd6—e8f Kg7-h6? Geprobeerd moest worden Kg7f8. 35. g2-g3! 35. Da5 - g5 36. Kgl—h2 Dg5-b5 37. Db8Xb5 c6Xb5 38. Pe8 dó Lh4-f6 39. Pd6Xb5 Te7-b7 40. Pb5—dó Tb7—bö Een tweeden pion te offeren, maakt tij totaal hopeloos. 41. Pd6xf7f Kh6-g7 42. Pf7—e5 Lf6Xe5 43. d4Xe5 Tb6—b5 44. Tfl - al a7-a5 45. f2—f4 Kg7—f7 4C. Kh2-g2 Kf7-e6 47. Kg2-f3 h7—h5 48. "3 g4 Tb5— c5 49. Tal—a4 Tc5b5 50. Kf3-e4 h5Xg4 51. h3Xg4 g6-g5 52. f4—f5f Ke6-e7 53. Ke4-d4 Ke7-d7 54. e3—e4 Kd7-e7 55. Ta4c4 Tb5—bl 56. Tc4—c7f Ke7-d8 57. Tc7—a7 Tb1—dlf 58. Kd4-e5 Opgegeven Deze partij uit de laatste ronde besliste over de plaats van Thomas, die nu met Euwe en Flohr IIII werd. Een sportieve daad van Mi- chell om niet op remise te spelen. OPLOSSING PROBLEEM No. 781. (No. 11 van den wedstrijd, 31e ladder) Stand der stukken: Wits Kh7, Db3, Tg3. Zwarti Kf4, Ph8, d6, e4. (A. W. Daniel Wan stead, Essex). 1. Kh7—g7, Kf4e5; 2. Tg3—g5ï, enz. Ph8 onv. of d6d5; 2. Kg7f6, enz. e4e3; 2. Db3xe3T, enz. Kf4f5; 2. Db3—d5i, enz. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 789. (No. 8 van den wedstrijd, 32e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: OP DE BAAN IN VELSEN. Openen of niet openen? Er is niets zoo riskant als het exploiteeren van een ijsbaan, tenminste wanneer die ijs baan is gelegen in ons lieve landje met z'n be roemde kwakkelwinters en in het bijzonder in onze gemeente, waar je niet alleen kwakkel- winters hebt. maar waar je bovendien nergens een stukje water vindt om er een behoorlijke ijsbaan op aan te leggen, stel dat het eindelijk eens een enkele maal zoover gekomen is, dat het zoolang gevroren heeft, dat er een „houd bare" ijskorst over heen is gekomen. Het Noordzeekanaal en de andere diepe en druk bevaren kanalen én havens blijven natuurlijk buiten beschouwing. Neen. het leven van een ijsbaan-exploitant in ons land, in het bijzonder in onze gemeente is niet te benijden. Waarom niet, vraagt u? Ik zal het u zeggen: in de eerste plaats niet, omdat wanneer je in Velsen een ijsbaan wilt exploiteeren, je eerst een stuk land moet huren. Dat kost al geld en doorgaans niet zoo'n beetje. Dan moet je afwachten of er voldoende water komt om het duur gehuurde stuk grond onder water te kunnen zetten. Want voor een. ijsbaan heb je nu eenmaal water noodig. En als je dan een stuk grond hebt en je hebt er water op dan kun je wach ten op de vorst. Dan koop je een thermometer, hangt dien in het raamkozijn en begin je zoo van omstreeks 15 December af eiken morgen dit nuttige instrument te raadplegen. Je zet eenige malen per dag de radio aan om het weerbericht op te vangen, je kijkt naar den rook uit je schoorsteen of uit dien van je buur man wanneer je je laatste centen in je ijs baan of liever in je stuk ondergeloopen land gestoken hebt en daardoor je eigen schoor steen niet meer rooken kan. En hoe meer de winter verstrijkt, des te zenuwachtiger maak je je. Daar ligt nu je mooi kunstmatig meertje. Een half-lauw zo- mersch winter-windje blaast er lange rimpels op. zeevogels hobbelen lustig op het rimpelig vlak, maar ijs hou-maar. Zooals in den winter 1934—1935. Dan loopt het zoo naar half Fe bruari en ja, eindelijk vorst. Niet veel, maar het vriest toch. De Bilt seint: lichte vorst. De thermometer in het raamkozijn daalt, je stem ming rijst. Op je meertje komt een vliesje ijs. De zee vogels zwemmen niet meer in het water maar wandelen over je ijsbaan-in-wording. De Bilt seint als maar: lichte vorst. Even verstoort een regenbuitje al je ijsbaan-exploitant-illusies. Maar 's nachts vriest het weer. Je gaat 's mor gens naar je ijsbaan kijken. Wat zie je daar? Zoo'n dekselsche kwajongen. Hij loopt over het ijs, over jouw ijs. Ga-je-der af, aap. Moet je er door zak ken! Je doet natuurlijk erg kwaad. Maar je hart juicht want je ijs „houdt". Een slapelooze nacht, waarin je minstens drie keer uit je warme bed bent gekomen om te zien of de sterren nog schijnen en de wind nog Oost is brengt je weer wat dichter bij het oogenblik, dat het hokje voor de cassa bij den ingang kan geplaatst worden. En je begint te rekenen. Ziet u hem hierboven op het plaatje, de ijs baan-exploitant? Hij loopt op het ijs, op z ij n ijs. Maar nog erg voorziichtig, want het kraakt nog een beetje. De dikte wordt gemeten 3 c.M. En dan komt het gewichtige en het moei lijke oogenblik. Voor den ijsbaan-exploitant hierboven kwam dat Zondagmorgen. Twee wegen staan voor hem open en het is niet gemakkelijk, den juisten te kiezen. Want het kan dooien en het kan vriezen. Het- kan vandaag wel de laatste vriesdag zijn. Wat doen? Als hij z'n baan vandaaj» opent, komen er zeker wel liefhebbers. Maar dan is vanavond zijn baan onherroepelijk in gruzelementen, Als het dan morgen regent is dat zoo erg niet. Binnen is binnen. Als hij niet opent en het vriest morgen heeft hij gewonnen. Dan heeft hij een mooie baan, zoo sterk dat ze niet meer stuk gereden wordt. Maar als hij niet opent en het regent morgen in plaats van dat het vriest, zal hij zich voor het hoofd slaan en tot zichzelf zeggen: stommerd, had nu gis teren maar laten rijden, dan had je tenmin ste nog wat van jé centen terug gehad. De exploitant van de baan in den polder, die daar in z'n eentje over z ij n ijs loopt opende niet. Z'n buurman opende wel en zit nu met een kapotte baan. Vandaag zal blijken wie op het goede paard gewed heeft. Na deze schets: „Uit het leven van een ijs baan-exploitant iets over den eersten ijs- Zondag. Wie lacht daar? Er is druk gereden, in de eerste plaats op de ijsbaan in den polder, grenzende aan die welke op het plaatje is afgebeeld. „Gereden" is wat te veel gezegd. Want spoedig was het ijs, dat nog uiterst zwak was, te zwak om be reden te worden, vernield en werd het pootje baden op schaatsen. Het werd een water- in plaats van een ijsfestijn. Maar gevaar voor verdrinking was niet aanwezig. Dan is er gereden, druk gereden zelfs op de sproeibaan bij de Visschershaven. Nadat twee nachten was gesproeid lag er inderdaad een glazuur-laag over den ondergrond van fijne hoogovenslakken. Ideaal was de baan nog niet. Op vele plaat sen was de glazuurlaag nog zeer dun en al spoedig kwamen er slechte plekken in de baan. Maar als het al half Februari is, ben je niet meer zoo erg veeleisehend, eneen kinder hand is gauw gevuld. Voor den eenzamen exploitant op het plaatje hierboven, die een fraaie baan heeft langs den betonweg naar Amsterdam even buiten het dorp Velsen en voor de sproeibaan-directie is het te hopen, dat het nog wat blijft vriezen. Maar op het oogenblik, Zondagavond, is het nog zoo dat het kan vriezen en dooien. En alles ligt onder een wit sneeuwdek. Will Kh6, Dal, Tf3, Th4, Pd3, b3. e4. Zwart! Kd4, Tg2, Ld7, c3, c7, d6, e7, g3. „Het is gemakkelijk, vrij pionnen ter we reld te brengen veel moeilijker is het ech ter voor hun toekomst te moeten zorgen!" A. NIMZOWITSCH. PROBLEEM No. 790*) (No. 9 van den wedstrijd, 32e ladder) Mat In twee zetten.. Stand der stukken: Wit: Ka4. Del, La7, Pe7, Pg4, c2. Zwart: Kc4, Tg8, Th5, Lh6, a5, c3, g2. Eerste publicatie. PARTIJ No. 838. Gespeeld in het tournooi te Hastings, 5 Januari 1935. Wit: R. P. M i c h e 11 (Londen). Zwa rt: Sir G. A. Thomas (Londen). CEWEICERD DAME-GAMBIET. 1. d2d4 Pg8f6 2. c2—c4 e7—eó 3. Pblc3 d7 - d5 4. Lel—g5 Pb8d7 5. e2e3 c7—c6 6. Pgl-f3 Dd8a5 7. Lg5Xf6 Pd7Xf6 8. Ddl b3 Pf6-e4 9. Lfl—d3 Pe4Xc3 10. b2Xc3 LfS—e7 11. O—O Da5 c7 12. Tal—bl 0-0 13. Db3—c2 g7 gó 14. c4Xd5 e6Xd5 15.' c3c4 d5Xc4 16. Ld3Xc4 Le7f6

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12