De brug over het Zuider Buiten Spaarne. Het Een zonnestraal. 52e Jaargang No. 15838 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 11 Februari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.72V*. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENT» ëN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger f 150.-. Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger f 30. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 1 1 Februari. Malcolm Campbell. Bijna alle voetbal-, hockey- en korfbal wedstrijden zijn Zondag afgelast, vanwege de harde velden. Het is dan ook onaangenaam op bevroren grond te spelen. Men kan er leelijke tuimelingen op maken, en de hockeyers hebben nog het extra nadeel dat de keiharde bal de meest onverwachte sprongen kan ondernemen en hen gevoelig treffen. Als onze voetballers, hockeyers en korfballers de natuur van een Sir Malcolm Campbell hadden zouden ze evenwel Zondag allen met graagte gespeeld hebben. Want deze autorenner is blijkbaar dol op gevaar zelfs honderdmaal grooter gevaar dan een val-in-voilen-vaart op een bevroren veld of een onverwachts-opspringende hockeybal op leveren. Keer op keer waagt Campbell, zeer koelbloedig en na langdurige voorbereiding, zijn leven. En hoe! Hoe gevaarlijk het wel is, vertelt G. B. in een intéressant artikel in de Manchester Guardian, waaraan ik hier het een en ander ontleen. Malcolm Campbell zal binnenkort een nieu wen aanval op het wereldrecord doen in zijn nieuwgebouwde „Blue Bird". Dit race monster heeft een Napier-motor van 2500 P.K. De Engelsche coureur zal er zijn poging mee ondernemen op de bekende Daytona Beach, een strook strand in den Amerikaan- schen staat Florida. Hij hoopt over de Engel sche mijl (1609 M.) een snelheidsgemiddelde te bereiken van 300 mijl (480 K.M.) per uur. Dat wil zeggen dat hij de mijl zal moeten af leggen in twaalf seconden. In 1933 deed hij dat in 13.23 seconden en bereikte een gemid delde van 272.46 mijl. Er moet dus iets min der dan één-en-een-kwart seconde van zijn mijl-tijd af. En hij moet de proef tweemaal afleggen, in tegenovergestelde richtingen, waarna het gemiddelde van de twee uitkom sten als eindresultaat geldt. Dat is een heel begrijpelijke bepaling: windvoordeel zou an ders invloed kunnen doen gelden. Natuurlijk wordt de tijd opgenomen met ■vliegende start, en is na een dergelijke snel heidsontwikkeling een langen „uitloop" noo- dig, zoodat Campbell in beide richtingen de volle lengte van het rechte stuk strand (on geveer 16 K.M.) noodig heeft. Daarbij schuilt het grootste gevaar, dat hem bedreigt, in de banden. De leek is na tuurlijk geneigd te veronderstellen dat die zoo zwaar mogelijk zijn. Maar het tegendeel ls juist waar: ze zijn zoo licht als de enorme snelheid en daardoor veroorzaakte wrijving en het gewicht van den renwagen veroorlo ven. Centrifugale kracht zou een te zware band loswringen van de velg. Dus zijn de •banden licht, waarbij zij dan bovendien slechts berekend zijn voor éen ren in éen richting. Voor de „terugreis" worden ze door nieuwe vervangen. Natuurlijk brengt de lichtheid van de banden het gevaar mee, dat zelfs een scherpgekante schelp een lek zou kunnen veroorzaken. Raakt een voorband lek. dan is Campbell reddeloos verloren. De achterwielen zijn dubbel en hebben dus ook dubbele banden. Raakt er een aan den buitenkant lek, dan zal het wellicht goed afloopen, maar is het er een aan den binnenkant, dan heeft de coureur ook vrijwel geen kans meer. De wielen zijn n.l. ingebouwd in de carrosserie, terwille van de stroomlijn, zoodat zoo'n band niet wegge slingerd zou worden en vermoedelijk zijn buurman, het wiel, de Blue Bird eh Malcolm Campbell vernietigen. Het tweede groote gevaar schuilt in eenige onvastheid in de besturing. Zelfs de allerge ringste afwijking zou fataal wezen. Als u 100 K.M. per uur rijdt heeft zoo'n kleine afwijking nog geen invloed. Bij 250 K.M. wordt die al heel gevaarlijk, en bij 480 K.M. zou het beteekénen dat de auto in zee terecht zou komen en vernietigd wor den. Daarbij komt dan nog dat Campbell bij het ingaan van de opgemeten mijl moet over schakelen op zijn hoogste versnelling en bovenden nog een enkele handbeweging maken, waarvoor hij even met één hand het stuurwiel dient los te laten. Na het volbrengen van de mijl komt eigen lijk pas het allermoeilijkste: liet geleidelijk verminderen'van de snelheid. Binnen 8 K.M. moet hij zijn renmonster tot stilstand brengen. Iedereen weet hoe een gewone toerauto kan slingeren en zwaaien als men te vlug snelheid vermindert, zelfs bij een gaixg van 70 K.M. Als Campbell ook maar iets te haastig zou zijn, zou zijn ren eindigen in een reeks wilde salto's Dit zijn enkele kleinigheden die duidelijk maken wat deze man waagt. Telkens weer waagt. Het grootste wonder is, dat hij nog leeft. R. P. IJSVERMAAK BRACHT OOK IJSLEED. Het ijsvermaak heeft Zondag over het alge meen in deze omgeving nog niet veel om het lijf gehad, in tegenstelling met Friesland, waar het ijsfestijn gisteren in vollen gang was, ook al was het dan slechts op landijs. Het had des nachts in het xxoorden goed gevroren, zoodat des morgens weldra iedereen de schaat sen uit de kast gehaald had. In de omgeving van Haarlem was het land- ijs ook nog wel eenigszins te vertrouwen. Zoo dra men zich daarbuiten waagde, werd het gevaarlijk. Zoo eindigden verschillende tocht jes in het Waterland met een nat pak. Geluk kig konden echter alle drenkelingen gered worden. Toch valt het eerste slachtoffer van het ijs reeds te betreuren. Het is een tienjarige jon gen uit Eindhoven, die bij het glijden op de leemkuilen achter een steenfabriek door het ijs zakte en verdronk. Een andere jongen kon nog worden gered. Te Soest werd een dame, die door het ijs was gezakt, in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zeer ernstif (Op 11 November a.s. zal het Gouden Boek der gesneuvelden in het Oorlogsmonument dei- Australische soldaten door de iverking van een zonnestraal op een foto electrische cel xoorden opengeslagen.) De wonderen van de techniek, Zijn onbegrensd, naar het mag lijken, Voor 't krantenlezende publiek, Dat zich de oogen uit blijft kijken. De zon, die licht en warmte zendt, Waar wij in dank slechts voor betalen. Stuurt een Australisch monument. Ook een van haar weldoende stralen. Men vangt die in een foto cel Waarop, wat wij nog nimmer zagen, In 't gouden doodenboek een vel, Door 't gouden licht wordt omgeslagen, 't Is heel eenvoudig, vindt u niet, 'k Hoef er toch niets meer van te zeggen, Voor het geval u 't nog niet ziet, Heb ik geen tijd het uit te leggen. Maar toen ik dit berichtje las, Toen mocht ik toch eens even peinzen, Ons vindingrijke menschenras, Lijkt nergens voor terug te deinzen, 't Is mooi dat het zijn gaven geeft, Tot eer van diepbetreurde dooden, Maar voor het mensehdom dat nog leeft, Vindt het geen uitweg uit zijn nooden. Wij wachten nog een zonnestraal, Die ons de energie kan geven. Die omslaat naar een nieuw verhaal, Dat schooner is, in 't Boek van 't Leven. P. GASUS. T ooneel vereeniging „J. J. Cremer". Bekroningen. Op de Nat. Tooneelwedstrijduitgescreven door het Nutsdepartement Nieuwe Niedorp, behaalde de Kon. Letterl. Ver. „J. J. Cremer" den eersten prijs met de opvoering van .Robbedoes" blijspel in 3 bedrijven van Cristien van Bommel—Kouw en Henk Bak ker. Personeele prijzen werden behaald door: rnej. Emmy Fuchs in de rol van Bob, mevr. M. A. Lucasde Lugt (tante Guusje) en den heer J. H. Boon (Mr. Geldens). RESTITUTIE VAN WATERGELD Er is thans een nader praeadvies uitge bracht op het bekende verzoek van den heer M. A. Versteegh tot restitutie van watergeld. Ofschoon de raadscommissie voor de ver zoekschriften in het algemeen haar stand punt handhaaft, dat adressant in de eerste plaats de schade zelf moet dragen, omdat er sprake is van onachtzaamheid aan zijn zijde om het lek dat vermoed werd op te spo ren, meent zij. dat er toch wel reden is voor eeix tegemoetkomende houding der gemeen te in beperkten vorm. Zij stelt voor van de gevraagd reductie over 3 jaar alsnog 1/3 te verleenen, hetgeen neerkomt op 2 M3. water per dag of 730 M3. per jaar. De terugbeta ling zou dan 226.30 bedragen. Het hotel-, café-, restaurant bedrijf. Maatregelen ter verbetering. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de af- deeling Haarlem van H.O.R.E.C.A.F. Dins dagmiddag 2 uur een vergadering houdt in hotel „den Hout", waar Mr. A. J. Roest Crol- lius, directeur van het bondsbureau, een le zing zal houden over „den huidigen toestand in het hotel-café-restaurantbedrijf". Voor deze vergadering zijn uitgenoodigd de Commissaris van de Koningin, het college van B. en W. van Haarlem, de leden van de Kamer van Koophandel, de Maatschappij van Nijverheid en Handel, de Middenstands bonden, de V. V. V., de Vereeniging Neder- landsch Fabrikaat en andere organisaties. Prijsregelcnd optreden In een circulaire aan de leden van H O.R.E. C.A.F. wordt oa. gezegd: „In de op 18 Januari 1.1. te Amsterdam ge houden buitengewoone vergadering van den algemeenen bestuursraad heeft het hoofdbe stuur bij monde van den bondsvoorzitter de wenschelijkheid betoogd van een prijsrege- lend optreden van Horecaf, teneinde paal en perk te stellen aan de prijzen-afbraak-poli- tiek en de als gevolg daarvan vernietigend werkende concurrentiestrijd welke meer en meer om zich heen grijpt. Met algemeene stemmen verklaarde de alge- meene bestuursraad zich principieel voor een ingrijpen van bondswege in deze materie, waardoor algeheele ondergang van zwak- staande bedrijven alsnog kan worden voorko men en het behoud van een redelijke zij het kleine winst nog mogelijk zal zijn. Uit welbegrepen eigenbelang zal ieder Ho- recaf-lid hieraan ongetwijfeld willen doch ook moeten medewerken, en zal zulks ook zeker het geval zijn, iixdien voldoerxde krachtig en eendrachtig kan worden opgetreden tegen die (enkele) bedrijfsgenooten, die meenen zich ten eigen bate aan een algeheele bonds- regeling te mogen of kunnen onttrekken. Het hoofdbestuur van Horecaf heeft het vraagstuk der prijsregeling thans nader uit gewerkt, welke hierop neerkomt, dat de za ken zullen worden ingedeeld in twee of meer klassen. Voor iedere klasse zullen minimum prijzen worden vastgesteld van de voornaam ste consumpties en hètr logies. De vaststelling der minimumprijzen zal afdeelingsgewijs ge schieden door prijsregelingscommissies, be staande uit het dagelijksch bestuur der af- deeling en twee niet-bestuursleden. Aan de hand van de statuten van den bond zal bij gebleken overtredingen op de te ma ken prijsregelings-overeenkomsten tegen de onwilligen worden opgetreden en het hoofd bestuur zal na onderzoek van eventueel in komende klachten niet aarzelen om hooge boeten op te leggen. De niet-leden, welke zich niet vrijwillig aan de prijsregeling houden, zullen tot naleving daarvan gedwongen wor den door middel van hum leveranciers. Voorzoover noodig wordt door het hoofd bestuur overleg gepleegd met leveranciers organisaties. Hun medewerking zal verkregen worden op grond van het feit, dat zij het hoogste belang hebben bij een bloeiend Hore caf be drijf. Op 12 Febr. 1935 zal daarom een buitenge wone ledenvergadering der afdeeling worden gehouden in Hotel den Hout te Haarlem, wel ke zal aanvangen om half vier". AANVULLING RAADSAGENDA. Aan de raadsagenda is nog toegevoegd punt 32. Wijziging Alg. Politieverordening (colportageverbod). Arbeid voor Haarlemsche werkloozen. De drie Haarlemsche objecten voor het 60 millioen-fonds. Voorstel van B. en XV. thans bij den Raad ingediend. B. en W. hebben thans hun voorstel inzake het laten uitvoeren van drie objecten voor het 60 Millioenfonds bij den raad ingediend. Na onze uitvoerige mededeelingen die wij in den loop der laatste maanden over de voorbereiding daarvan gedaan hebben, staat er in het voorstel van B. en W. voor onze lezers weinig nieuws meer. Wij herinneren er aan dat de kosten van de uit te voeren wei-ken bedragen: electrificatie van de Catherijnebrug f 19.600; reorganisatie van het Verwulft f 36.700; brug Zuider Buiten Spaarne f 172.000. In hun toelichting schrijven B. en W. dat de electrificatie van de Cathax-ijnebrug ge- wenscht is, omdat op die brug een druk ver keer plaats heeft. Nu de brug nog door hand kracht bediend wordt ontstaat telkens stag natie. Bij de electrificatie wordt de tijd tus- schen opening en sluiting tot een minimum beperkt. Wat de verbetering van het Verwulft be treft herinneren B. en W. er aan. dat de raad reeds op 12 Juli 1933 besloten had dat werk uit te laten voeren. Om financieele i-edenen konden B. en W, aan dat besluit toen even wel geen uitvoering geven. Onder het ge raamde bedrag zijn thans de uitgaven voor de aan te leggen verkeerssignaalinrichting be grepen. Wat de brug over het Zuider Buiten Spaarne betreft deelen B. en W. mede dat deze brug noodzakelijk is om een deel van het door gaand verkeer over de bestaande Spaarne- bruggen, buiten het centrum der stad te leiden. Hoewel de behoefte aan deze brug reeds verschillende jaren werd gevoeld, moest de bouw ei'van om financeele redenen uitge steld worden. Voorts deelen B. en w. mede, dat bij de uitwerking van de kosten van deze werken er van uitgegaan is, dat de te gebruiken mate rialen. zoo maar eenigszins mogelijk, van Ne. derlandsch fabrikaat moeten zijn. Zoo zouden om slechts één voorbeeld te noemen, onder noi-male omstandigheden, voor de .trottoir afzetting op een zoo druk punt als het Ver wulft, ondanks onze voorliefde voor het Ne- derlandsch fabrikaat, zeker granieten trottoir- banden zijn gebruikt. Thans is voor de uit voering aangenomen het gebruik van beton- banden. Van wege het Wei-kfonds 1934 is aan B. en W. medegedeeld, dat omtrent de te betalen loonen met de organisaties van werkgevers en werknemers overleg is gepleegd welk over leg tot overeenstemming heeft geleid. Van de zijde der Regeering is de toezegging ontvangen dat de bedragen f 19.600, f 36.700 en f 172.000 in totaal dus f 228.300 uit het Werkfonds 1934 zullen worden verstrekt. Deze drie voorschotten zullen gedurende de eerste vijf jaren x-enteloos zijn: eventueel daarna zal een reixte van ten hoogste 4 pet. moeten wor den vei-goed. De aflossing van het voorschot zal aan vangen in het jaar, volgende op dat. waarin de voorlaatste termijn van het voorschot is uitbetaald: zij zal telken jare voor het werk- der electrificatie van de Catharijnebing; als mede voor reorganisatie van het Vei-wulft ten minste één tiende gedeelte en voor den bouw van -de brug over het Zuider Buiten Spaarne ten minste één twintigste gedeelte van het bedrag van het voorschot beloopen. Nadere bijzonderheden over de plannen. In de zitting van den Haarlemschen raad van Woensdagmiddag zal het vooi-stel van B en W. behandeld worden om de brug over het Zuider Buiten Spaarne tegenover de Rusten burgerlaan te bouwen van een voorschot dat de gemeente ontvangt uit het 60 milloen- fonds. Hierbij geven wij een perspectiefteekening van de door Openbare Wei-ken ontworpen brug. Nu de vooi-stellen bij den raad zijn inge diend, was Ir. M. H. Maas, directeur van Openbare Wei-ken, gemachtigd nadere mede deelingen aan de pers te doen. Hij erkende weinig nieuws meer voor -onze lezers te heb ben, omdat de door ons indertijd gepubli ceerde gegevens over de ontworpen brug vol komen juist waren. Het is inderdaad de be doeling om voorloopig alleen de Noordelijke helft van de brug te bouwen .Deze halve brug zal veel overeenkomst vertoonen met de Lan ge Brug. De Lange Brug heeft een breedte van 10 Meter, de brug over het Z.B. Spaarne wordt 9 12 Meter.De rïjbreedte op beide brug gen is 6 1/2 Meter. Bij de Lange Brug zijn trottoirs van elk 1,75 Meter, terwijl die van de brug aan het Z. B. Spaarne 1,50 M. worden. Waarom zoo vroegen wij wordt voor loopig alleen de Noordelijke helft gebouwd? Het antwoord was: De nieuwe weg van 40 Meter breedte, die in de toekomst aangelegd zal worden van deze brug over het Z.B. Spaarne achter het Slacht huis en Amsterdamsche kwartier om (dooi den Romolenpolder) naar den rijksweg Haar lemAmsterdam kan voorloopig nog niet gemaakt worden. Ook in de eerste jaren is daar geen kans op. "Voorloopig zal de ver binding dus worden: Amsterdamsche Vaart, Nagtzaamstraat, Kruistochtstraat, Slacht huisstraat, Schalkwijkerweg. Nu is wel aan te nemen dat in de toekomst een deel van het doorgaand verkeer buiten de binnenstad zal omgaan, maar zeker is dat de helft van de brug over het Zuider Buiten Spaarne voorloo pig voldoende zal zijn om aan de eischen van het verkeer te voldoen. Daarom zou het fi nancieel niet verantwoord zijn om nu de brug reeds op dubbele breedte te maken. Het brugwachtershuisje wordt ten Zuiden van de eerste brug gebouwd. Als in de toe komst dus ook de Zuidelijke helft van de brug gebouwd wordt komt het er precies tus- schen in. De brug krijgt 4 overspanningen. De door vaart van de brug wordt 10 Meter, dus gelijk aan die der Lange Brug. De doorvaarthoogte bij gesloten toestand zal 2.40 M. bedragen, hetgeen 20 c.M. meer is dan bij de Lange Brug. Tenslotte vernemen wij, dat het in de bedoe ling ligt de bovenbouw van de brug op te dra gen aan de Haarlemsche Machinefabriek voorheen Gebroeders Figée. Voor metaal bewerkers zitten in de brug ongeveer 1100 manweken werk. Voor het bouwen der brug- hoofden en den onderbouw is het aantal op ongeveer 1600 geschat. Totaal dus 2700 manweken werk, dus als men er 100 werklie den zou aanzetten dan is er voor dezen werk gedurende 27 weken. Bij een mijnongeluk in Duitschland nabij r»e Xederiandsche grens zijn zeven arbeiders verdronken. P-ig- Het proces tegen dr. Rintelen, den vroegeren Oostcnrijkschen gezant te Rome. pag. 4 In Rusland heeft opnieuw een spoorwegonge luk plaats gehad; 18 personen werden ge dood en 19 gewond. pag. 4 De Japanners zetten in Mandsjoekwo een campagne in tegen opstandige troepen. pag. 4 Ter gelegenheid van het 40-jarig dirigenten- jubileum van dr. Mengelberg wordt een Ne- derlantisch Muziekfeest gehouden. pag. 4 Er is een handels- en betalingsovereenkomst met Roemenië getroffen. pag. 3 De stand van de clearing met Duitschland op 8 Februari. pag. 3 Te Rotterdam is een onderaardsche gasbuis gesprongen. pag. 3 Nadere bijzonderheden over de brug over het Zuider Buiten Spaarne. pag. 1 Het goedgekeurde uitbreidingsplan voor „Meer en Bosch" te Heemstede. pag. 2 Provinciale Staten over de salarisverlaging. pag- 2 Wegens liardbevroren velden ongeveer alle voetbal- en korfbalwedstrijden afgelast. pag 6 IJsvreugde in Haarlem en Omstreken. pag 8 Bekende Haarlemmers: Mr. S. J. Pit. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Malcolm Campbell. pag. 1 J. II. de Bois: Tentoonstelling Kunst Zij Ons Doel in het Frans Hals Museum. pag 11 K. de Jong: Concert der H. O. V. pag. 9 K. de Jong: Handel-herdenking. pag. 9 J. B. Schuil over Tross en Tobby door Het! Masker. pag. 9 J. Bastiaans: Het Onderwijs. pag. 9 Schaakrubriek. pag 8 Damrubrick. pag. 7 Colportage met gedrukte stukken. Aanvulling der politieverordening voorgesteld. Naar aanleiding van den wensch, onlangs in den Raad uitgesproken, om voor het regelen der colportage met gedrukte stukken op be paalde tijden en plaatsen in de gemeente voortaan niet meer gebruik te maken van de bevoegdheid gegeven in art. 85 A.P.V., maar hiervoor nadere speciaal op dit punt gerichte voorschriften in het leven te roepen, hebben B. en W. zich tot de Commissie voor het ont werpen en herzien der strafverordeningen ge wend met het verzoek deze materie onder de oogen te zien en eenige doeltreffende bepa lingen te willen ontwerpen. In verband daarmede legt de Commissie thans den Raad een ontwerp-besluit tot wij ziging en aanvulling der Algemeene Politie verordening ter bekrachtiging voor. Volgens dit ontwerp zal het verboden zijn, op of aan den openbaren weg: a. bij het om niet, te koop of ter kennis making aanbieden van een of meer gedrukte of beschreven stukken, luidkeels te roepen of te schreeuwen: b. met luider stemme den inhoud van een of meer gedrukte of geschreven stukken ge heel of gedeeltelijk bekend te maken, of door geraasmakende middelen op een dergelijk stuk of dergelijke stukken of den inhoud daarvan de aandacht te vestigen; c. een of meer gedrukte of geschreven stuk ken om niet, te koop of ter kennisneming aan te bieden, waar en wanneer dit in het belang der openbare orde door B. en VV. bij openbare kennisgeving ongeoorloofd Ls verklaard. Verder zal het verboden zijn, een of meer gedrukte of geschreven stukken om niet, te koop of ter kennisneming aan te bieden in openbare gebouwen, waar dit in het belang der openbare orde blijkens aldaar aangeslagen bekendmaking van B. en W. ongeoorloofd is verklaard. Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". Candidaten voor Prov. Staten. De Centrale Kiesvereeniging te Amsterdam heeft dezer dagen de candidatenlijst voor de Provinciale Staten in den Provincialen Kies kring Haarlem (bevattende de afdeelingen Bloemendaal. Haarlem en Zandvoort) defini tief vastgesteld als volgt: 1. Mr. C. H. Guépin, Santpoort: 2. Mr. A. J. Enschedé. Aerden- hout; 3. mevr. Mr. E. A. J. Scheitema Conradi, Haarlem: 4. K. C. Honig, Bloemen daal; 5. Ir. M. J. Schoen. Bloemendaal: 6. mej. Mr. E. C. van Dorp, Bloemendaal; 7. A. Buurman, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1