UIT HET BUITENLAND Zoo een en ander. Radio-Procramma THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. MAANDAG II FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Opstandige troepen bedreigen Moekden. Politie en troepen naar de rebellen overgeloopen. Staat van beleg afgekondigd. Nasleep van den Nazi-putsch van 25 Juli 1934. Dr. Rintelen 2 Maart voor den Krijgsraad. Mandsjoekwo. Japansche campagne tegen opstandelingen. Shoen Pau meldt, dat bij Moekden eenige afdeelingen opstandige troepen geconcen treerd worden ten einde de stad te kunnen aanvallen. Er zouden reeds 3000 man vrijscharen in de directe nabijheid der stad zijn. De Japan sche en Mandsjoerijsche autoriteiten hebben den uitzonderingstoestand afgekondigd. Volgens de Chineesche pers hebben de Mandsjoerijsche en Japansche troepen in de afgeloopen drie maanden 137 expedities on dernomen ter onderdrukking van de opstan dige beweging. Het aantal opstandelingen, dat heeft deelgenomen aan den strijd tegen de Japanners zou ongeveer 30.000 hebben be dragen. Volgens Chineesche persberichten zou den tal van Mandsjoerijsche militairen en politietroepen naar de opstandelingen zijn overgeloopen. De chef van den staf van het Japansche Kwantoeng-leger heeft voor de be strijding der opstandige beweging in Mands joekwo buitengewone maatregelen getroffen. De Japansche regeering zou van de Chi neesche regeering het verzoek hebben ont vangen het transport van de Chineesche troepen over de Gele Rivier in de provincie Szetsjwan te willen overnemen. Volgens een mededeeling van Japansche officieele zijde heeft het Japansche ministerie van Buiten- landsche Zaken alle Japansche scheepvaart maatschappijen, o.m. de grootste Japansche maatschappij Nissin,-opdracht gegeven direct alle transporten van het Chineesche leger op de Gele Rivier te willen uitvoeren en deze transporten zoo mogelijk te steunen, zulks ter bestrijding van de communistische be weging. Het Japansche telëgraafagentschap Sjim- boen Rengo meldt, dat hevige gevechten ge leverd worden in de provincie King Si tus schen benden communisten en Chineesche ti'oepen. De verliezen zouden in het geheel meer dan 3000 dooden en duizenden gewonden bedragen. De gevechten duren met wisselend succes voort. Oostenrijk. Dr. Rintelen 2 Maart voor militair gerechtshof. Naar verluidt, zal dr. Rintelen, de oud- gezant te Rome die ervan beschldigd wordt betrokken te zijn bij den Nazi-Putsch van 9 Februari 2 Maart a.s. voor. een militair ge rechtshof terecht staan. De behandeling van zijn zaak zal waarschijnlijk vier dagen du ren. De procureur-generaal heeft officieel de aanklacht wegens hoogverraad ingediend. Spanje. vrede te beveiligen. Op de eerste plaats staat de vrede van ons eigen volk. Voor den vrede echter is noodig de veiligheid te land, te water en in de lucht. Duitschland heeft den vrede lief, Duitschland zoekt den vrede en daarom zal Duitschland, wat er ook komen zal, zich zijn vrede in standhouden op de basis van volkomen rechtsgelijkheid in iedere richting. Hitier heeft oprecht de hand voor de verzoe ning toegestoken. Het ligt thans aan de an deren toe te slaan. Zuid-Aflika. Een nieuw Italiaansch- Abessinisch incident. V. D. meldt uit Rome: Op 29 Januari j.l. heeft bij Oeal Oeal op nieuw een treffen plaats gehad tusschen Ita- liaansche inheémsche militairen zijn gedood, zes gewond. De Italiaansche regeering heeft te Addis Abeba een formeel protest ingediend. Volgens het officieele Italiaansche commu niqué zou het gevecht veroorzaakt zijn door een groote groep gewapende Abessyniërs. Ver klaard wordt, dat Italië drie lichtingen op geroepen heeft om de grens te verdedigen. Te Addis Abeba zijn directe onderhandelin gen aangevangen tusschen Italië en Abes- synië om het grensgeschil bij te leggen, hoe wel oorlogszuchtige stammen gekant zouden zijn tegen de verzoenende politiek van den keizer van Ethiopië. FaulhaLjr dreigt de Nazi leiders met ex-communicatie. Verweer tegen de anti-Katholieke en Protestantsclie actie. De Daily Telegraph meldt uit Londen: Kardinal Faulhaber, aartsbisschop van München, heeft in een preek, welke gericht was tegen de officieuse campagne om de Ka tholieke en Protestantsche scholen in Beieren, gedreigd de nazi-leiders te ex-communicee- ren. Een groote schare heeft luide ovaties ge bracht aan de kerkelijke hoogwaardigheids- bekleeders en aan prins Rupprecht, die de preek mede had aangehoord. Mijnongeluk bij de Neder- landsche grens. Doodstraf tegen socialistisch afgevaardigde geëischt. Zaterdag is te Oviedo het proces begonnen tegen den leider der revolutionnaire bewe ging in Asturië. den socialistischen afgevaar digde Teodomiro Menendez. Menendez zelf was bij de eerste zitting van zijn proces niet verschenen, daar hij na een poging tot zelf moord nog steeds in het ziekenhuis vertoeft. De verdediging las derhalve zijn verklaring, welke hij op schrift had gesteld, voor. Aan het slot der zitting werd dc- doodstraf tegen hem geëischt, alsmede betaling van een schadevergoeding van honderd miliioen pe setas. gebied. Hennessy uit zijn ambt ontzet? De directeur van binnelandsche zaken Heimburger, heeft, naar V.D. meldt, Hennessy den chef der Saarlandsche politie, een brief gezonden, inhoudende, dat hij uiterlijk 14 Februari zijn post moet verlaten, zijn uniform moet inleveren en met verlof moet gaan. Heimburger verklaart in opdracht van Knox te handelen. Men verwacht, dat Hennessy niet zonder protest aan dit bevel gevolg zal geven. Volgens de Saarbrücker Zeitung is dit be vel een gevolg van de meeningsverschillen welke tusschen deze beide functionarissen zijn ontstaan na het gemeenschappelijk be stuur vooral in den nacht van de opening der stembiljetten van het plebisciet. DuitseMand. Een oordeel over het accoord van Londen. Naan aanleiding van het bezoek van den Engelschen minister van Buitenlandsche Za ken, sir John Simon, aan Parijs schrijft de „Diplomatisch-politische Korrespondenz" o.m. naar aanleiding van publicaties in de Oeuvre: Wanneer het in de bedoeling mocht liggen aan te duiden, dat Engeland en Frankrijk buiten het kader van het Londensche com muniqué en nog vóór de andere regeeringen haar_ standpunt ten aanzien van dit commu niqué hebben kunnen bepalen, afzonderlijke besprekingen zijn begonnen, die beoogen op het resultaat der algemeene onderhandelin gen vooruit te loopen, dan zou dat inhouden, dat het nut en het oogmerk van het te Londen verrichte werk ernstig benadeeld zouden Worden. Goering: Wij laten ons niet door Genève dicteeren". De minister-president van Pruisen, generaal Goering. heeft te Dresden een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: Ontelbare malen heeft Hitier uiting gegeven aan zijn vredeswil. Wij zijn alleen uit Genève vertrok ken, omdat men ons daar de rechtsgelijkheid heeft geweigerd maar wij zijn niet uit Genève weggebleven om ons thans iveer door Genève te laten dicteeren. Daarvoor dragen wij tegen over ons volk de verantwoordelijkheid. Wij fcijn bereid alles te doen om den Europeeschen Zeven arbeiders verdronken. In de mijn Laurweg bij Kohlscheidt in het mijndistrict Düren dicht bij de Nederl'andsche grens heeft Zaterdag- avond om 8 uur een ongeluk plaats gehad, waarbij' zeven mijnwerkers werden gedood en een licht gewond. De arbeiders waren werkzaam in een mijn gang, die op 350 meter diepte is gelegen. Zij hebben daarbij blijkbaar een waterader ge raakt. want een geweldige straal water trof de mannen, van wie er zeven in de schudgoot te recht kwamen, waarmede de losgehakte steen kool verder wordt vervoerd. In de met kolen gruis vermengde watermassa zijn zij om het leven' gekomen.De achtste man had de tegen woordigheid van geest zich vast te klemmen aan de buizen van de luchtverversching, waar aan hij een uur lang bleef hangen, voordat hij uit zijn benarde positie kon worden verlost. Direct werd begonnen met het zoeken naar de lijken der slachtoffers, doch men slaagde er niet in deze te vinden. Andere personen bevinden zich niet in levensgevaar en het werk kan voortgezet worden. Ambtenaren van de mijninspectie bevinden zich ter plaatse. WERVELSTORM MAAKT VELE SLACHT OFFERS EN RICHT GROOTE SCHADE AAN. Groote streken in den Amerikaanschen staat Texas zijn door een hevigen wervelstorm geteisterd, die niet alleen aanzienlijke schade heeft aangericht, maar ook talrijke slacht offers heeft geëischt. Uit Grapeland 'wordt gemeld, dat daar on geveer 30 huizen zijn ingestort. 10 Negers werden er gedood, 40 andere negers, deels zwaar gewond. Ook de steden Leon, Trinity en de hoofdstad van den staat Houston heb ben ernstig te lijden gehad. NOG GEEN UITSPRAAK INZAKE DE GOUDCLAUSULE. Reuter meldt uit Washington: De beslissing van het Hoog Gerechtshof der Vereenigde Staten in zake de goud-clausule zal vandaag nog niet bekend gemaakt worden worden. Nadat de rechters van het Hoog Gerechts hof hun gewone Zaterdagsche bijeenkomst hadden gehouden, die vijf uur duurde, ver klaarde de griffier van het Hoog Gerechts hof. nadat hij met Chief Justice Hughes een onderhoud had gehad: ,.Ik ben gemachtigd te zeggen dat de uitspraak Maandag nog niet bekend zal worden gemaakt". Men acht liet naar V. D. verneemt, zelfs mogelijk, dat de zaak eerst op 4 Maart zal worden beëindigd. President Roosevelt heeft een laatste conferentie gehouden inzake de legale stappen, die eventueel, noodig zullen zijn. BEUL TE BARCELONA UIT WRAAK VERMOORD. Een groep onbekend gebleven personen heeft Zaterdag te Barcelona den beul doodge schoten, meldt Reuter. Terwijl hij bezig was in een bar een kop koffie te drinken, kwamen zij het café binnen en schoten hem zonder een woord te zeggen neer. Men heeft hierbij met een wraakoefening te doen, in verband met het feit, dat de beul onlangs een anarchist had geëxecuteerd. Sinsdien had hij herhaaldelijk brieven ont vangen, waarin hij met den dood werd be dreigd. Voorts drongen te Bercelona vijf gewapende bandieten het kantoor van een bouwonderne ming binnen. Zij hielden de employé's met hun revolvers in bedwang en maakten zich van het aanwezige geld meester. Daarna slaagden zij er in te ontkomen. Verder is een buitenlander beroofd van zijn portefeuille, i waarin zich een bedrag van 17.000 pesetas .(3400 gulden) bevond. Die ellendige rugpijn. Wanneer gij 's morgens bij het opstaan reeds gekweld wordt door pijn in uw rug, welke onuitstaanbaar is bij bukken, bij de geringste inspanning en bij uw dagelijksch werk, toont dit aan, dat de onzuiverheden niet voldoende uit uw bloed gefiltreerd worden. Vooral als daarnevens zich verschijnselen voordoen als hoofdpijn, duizeligheid, wallen onder de oogen. een afgemat gevoel enz. De organen, wier taak het is om het bloed te zuiveren van de er in voorkomende afvalstoffen, werken te traag of zijn verzwakt, en verwaarloozing dezer verschijnselen kan voeren tot zeer onge wenschte .verwikkelingen. Komt uw organen te hulp bij de eerste waarschuwende kenteekenen, dat zij niet in orde zijn met het speciale middel voor boven genoemde kwalen Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn wetenschappelijk samenge steld en beoogen slechts één doel het opwek ken tot gezonde werking der organen, die zorg dragen dat uw bloed voortdurend goed gefiltreerd wordt en die de onzuiverheden er uit afvoeren. Duizenden getuigschriften uit alle deelen der wereld bevestigen hun uitste kende werking. Verkrijgbaar bij apothekers drogisten a 1.-. ƒ1.75 en 3.- per doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. (Adv. Ingez. Med.) Weer een spoorweg-ongeluk in de Sovjet-Unie. Ditmaal 18 dooden en 19 gewonden. Spoorwegbeambte dronken op zijn post. Uit Moskou, 10 Februari: Op het station KarianStroganowo tusschen Tambow en Oblowska is Zondag om 4 uur O.E.T. een personentrein tegen een goederentrein opgebotst. 18 personen werden op slag gedood, 9 zwaar en 10 licht gewond. Acht be ambten zijn gearresteerd Van een der beambten is komen vast te staan, dat hij dronken dienst heeft gedaan. Nopens dit spoorwegongeluk heeft de procu reur-generaal Ljubimow tegenover de pers verklaard, dat het een bewijs levert voor het gebrek aan discipline en gebrek aan verant woordelijkheidsbesef der Sovjet Russische spoorwegbeambten. Tweede catastrofe voorkomen. Voorts wordt gemeld, dat in de buurt van Kersch een tweede groot spoorwegongeluk door een toeval is voorkomen. Een jongen uit dat dorp liep langs de rails en ontdekte, dat deze op een plaats was vernield. Bij een te voren gehouden inspectie was evenwel niets bemerkt. De jongeman gaf teekens en het gelukte een trein aan te houden, waarin zich onge veer 300 passagiers bevonden Ook in verband met deze aangelegenheid is een streng onderzoek gelast. ONBEWOOND GEHUCHT DOOR LAWINE WEGGEVAAGD. Een der grootste lawines der laatste dagen is neergekomen in de Zillertaler Alpen in het Finsing-dal en heeft het gehucht Schellen berg volkomen vernietigd. In totaal werden 12 „Huetten" en woningen, 23 veestallen en 2 schuren, benevens de kapel en het café weg gevaagd. Aangezien het gehucht in den win ter niet bewoond is zijn menschenlevens niet te betreuren. Ook het boven het gehucht ge legen bosch en het bosch aan de tegenover gelegen zijde werden volkomen vernield. EEN PROCES OM DE CANADEESCHE VIJFLING. Bij het Federale Hof te Chicago is een eisch tot betaling van een miliioen dollars scha devergoeding ingesteld tegen Ovila Dionne, den vader van de Canadeesche vijfling en vijftien andere personen wegens het schen. den van een contract inzake de tekijkstelling van de vijf babies. De eisch tot schadevergoeding werd inge steld door een plaatselijken promotor Ivan Spear toen Dionne en zijn vrouw voor de eerste maal de kinderen in een plaatselijk theater hadden laten bezichtigen. Spear verklaart, dat hij met de ouders van de vijf babies een overeenkomst had gemaakt waarbij was gecontracteerd, dat de vijf babies onder zijn leiding zouden worden tentoonge steld. Hauptmann's onmiddellijke vrijspraak geweigerd. Jury vangt Dinsdag haar taak aan FLEMINGTON, 10 Febr. Na de defini tieve beëindiging van het getuigenverhoor beeft het gerecht een verzoek tot onmiddel lijke vrijspraak afgewezen. Naar verwacht wordt, zal de jury Dinsdag a.s. beginnen met haar beraadslagingen over het „schuldig" (V.D.). BAKOE HEEFT EEN HITTTEGOLF. Volgens een belicht uit Bakoe is het in die stad buitengewoon warm. Aan de Kaspische Zee wees de thermometer 25 graden Celsius. HERDENKING VAN DEN Ren FEBRUARI IN PARIJS. De manifestatie op de Place de la Repu- blique georganiseerd door socialisten en com munisten ter herdenking van den 6en Fe bruari is volkomen rustig verloopen, zoodat de politie niet behoefde in te grijpen. Er werden vele roode bloemstukken neer- elegd. Om 6 uur scheen het lange défilé ge ëindigd. Nederlandsch Muziekfeest 1935. Ter gelegenheid van het 40-jarig dirigenten- jubileüm van dr. W. Mengelberg. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van Prof. dr. Willem Mengelberg als dirigent van het Concertgebouw-orkest zal te Amster dam in de eerste helft van de maand Mei een Nederlandsch Muziekfeest worden ge geven. Er heeft zich een Uitvoerend Comité gevormd, dat met de voorbereidende werk zaamheden reeds is begonnen. Jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris van de Provincie Noord-Holland, Oud-voorzitter van het bestuur der N.V. „Het Concertgebouw" heeft het Eere-voorzitterschap van het Uit voerend Comité aanvaard. Het Comité is als volgt samengesteld: Dr. H. P. Heineken, voorzitter, G. H. de Marez Oyens. penningmeester, tevens plaatsvervan gend voorzitter, mr. J. S. Baron van Harinxma thoe Slooten, secretaris, ir. J. A. Josephus Jitta, secretaris, Eduard van Beinum, Robert L. Boissevain, S. Bottenheim, dr. P. Cronheim, II. van den Eerenbeemt. W. A. van Leer, dr. R. Mengelberg. J. D. Rahusen en mejuffrouw H. G. Rahusen. Nieuwe zenders in Japan. De Japansche radio-onderneming heeft besloten drie sterke zenders te bouwen te Tokio, Osaka en Kyosho. Hiervoor zijn 10 miliioen yen, ongeveer 12.1/2 miliioen gulden uitgetrokken. Men wacht slechts o.p de goedkeuring van hoogerhand om met de werkzaamheden te beginnen. Het station te Tokio zal een capa citeit krijgen van 50 kilowatt, de kosten zul len 3 miliioen yen bedragen en de werkzaam heden zullen anderhalf jaar in beslag nemen. De werkzaamheden zullen vijf jaar duren; zij omvatten ook nog de oprichting van tien of vijftien regionale zwakkere zenders. Bergtop Dimitroff. De pas ontdekte bergtop in het Russische hoogland van Pamir. zal den naam van den uit het Rijksdagbrandproces bekenden Bulgaar Dimitroff krijgen. Het roode gevaar. Volgens een pas afgekondigd besluit zullen in Amerika de autosnelheidsmaniakken hun automobielen in het vervolg lichtrood moeten laten lakken, terwijl er voor iedere nieuwe straf wegens snelheidsovertreding nog een kanariegele streep op de carosserie aange bracht moet worden. Men zal dan die „ge vaarlijken" in de verte reeds herkennen en zich in veiligheid kunnen brengen. „Hebt u mijn raad- om te tellen tot u. in slaapt opgevolgd?" „Ja, dokter, ik heb geteld tot achtduizend". „Ziet u wel! En toen hebt u zeker fijn ge slapen?" „Nee, toen was het tijd om op te staan". Kleine wenken. Wasch vettige kleeren eerst in sop, kook ze daarna in 2 1/2 L. water met één lepel zeep en een lepel parafine. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DINGEN VAN 11 T/M. 17 FEBRUARI 1935. Nederlandsch-Indië zeepost via Rotterdam, per s.s. Siantar 15 Febr. gewone stukken 3,25; mail via Marseille per m.s. Indrapoera 14 Febr. gew. st. 14.10; vliegdienst Amsterdam- Bandoeng 14 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst LondonSingaporeAustralië 16 Febr. gew. st. 2.15. Suriname, vliegdienst New-Yoi'lc—Parama ribo 19 Febr. gew. st. 8.55, Aruba, Bonaire, Curacao, mail via Cher bourg 13 Febr. gew. st. 19.10, 15 Febr. 19.10; vliegdienst New-YorkCuracao 15 Febr. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Southampton 12, 13, 15 Febr. gew. st. 8.55; via Cherbourg 13, 15 Febr. gew. st. 19.10. Canada en Mexico, via Southampton 13, 15 Febr. gew. st. 855.; via Cherbourg 13, 15 Febr. gew. st. 19.10. Argentinië, Brazilië, Chili. Uruguay, via Genua 12 Febr. gew. st. 13.15; via Lissabon 17 Febr. gew. st. 2.15; vliegdienst Duitschland Zd. Amerika 15 Febr. gew. st. 18.15; vlieg dienst MarseilleZd. Amerika 16 Febr. gew. st. 2.15. China, Hongkong. Philippijnen, via Siberië 11, 14 Febr. gew. st. 18.15; vliegdienst Amster damBandoeng 14 Febr. gew. st. 3.25. Japan, Mantsjoerije, Jehol, via Siberië 11, 14 Febr. gew. st. 18.15. Irak (Mesopotamië), via Brindisi 12 Febr. gew. st. 10.40; via Istanbul 15 Febr. gew. st. 3.25; via Brindisi 15 Febr. gew. st. 16.05; via Istanbul 18 Febr. gew. st. 2.—. Vliegdienst als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Brindisi 12 Febr. gew. st. 8.55; via Marseille 14 Febr. gew. st. 10. vliegdienst AmsterdamBandoeng 14 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst LondonCalcutta Singapore 12, 16 Febr. gew. st. 2.15. Ceylon, via Marseile 14 Febr. gew. st. 14.10. Vliegdienst als Britsch-Indië. Penang en Siam, via Marseille 14 Febr. gew. st. 12.30; vliegdienst Amsterdam—Bandoeng 14 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst London Singapore 16 Febr. gew. st. 2.15. Singapore, via Marseille 14 Febr. gew. st. 14.10; vliegdienst als Penang. Egypte, via Brindisi 12 Febr. gew. st. 8.55; via Marseille 14 Febr. gew. st. 14.10; via Brin disi 15 Febr. gew. st. 19.10; via Napels 16 Febr. gew. st. 13.15; via Piraeus 17 Febr. gew. st. 22.—. Vliegdienst als Br. Indië en als Oost-Afrika. Oost-Afrika, via Marseille 13 Febr. gew. st. 5.45; via Marseille/Aden 14 Febr. gew. st. 10.vliegdienst LondonCairoKaapstad 13 Febr. gew. st. 2.15; idem 16 Febr. gew. st. 16.45. Zuid-Afrikaansche Unie, via Southampton 14 Febr. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australische Statenbond, via Marseille 14 Febr. gew. st. 10.vliegdienst Amsterdam Bandoeng 14 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst London—Singapore—Australië 16 Febr. gew. st. 2.15. Nieuw-Zeeland via Southampton/Cherbourg 15 Febr. gew. st. 19.10. Vliegdienst als Australië. Europeesche luchtdiensten. Alle werkdagen: Denemarken, Zweden, Noorwegen 7.25. Duitschland (Hamburg, Bremen) 7.25. Duitschland (Noord- en Oost-) 9.25 en 15. Duitschland (München) 15. Engeland 3.25; 9.25; 15. Frankrijk 2.15; 9.25. Finland en Estland 7.25 (Zaterdags 18.15), 'Italië 15. Oostenrijk 15. Polen 9.25 Sovjet Republieken 15. Spanje, dagelijks 2.15. Zwitserland, alle werkdagen 2.15. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs keek eens door het raam naar buiten. Hij opende de venster ruit en klom er haastig uit daar buiten liepen wagensporen die versch waren. Dit spoor liep zoo ver hij zien kon pas na een heuvel rug verdween het. Het trekdier van de kar had vreemde voet indrukken; ontdekken wat voor beest dat was kon Thijs niet. „Daarop is Sim natuurlijk weggebracht," dacht Thijs, „snel er achter aan!" DINSDAG 12 FEBRUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwij ding: 10.15 Gramofoonplaten; 10.30 Stafnru- ziek van het 5de regiment infanterie te Amersfoort o.l.v. J. R. v. d. Glas; 11.00 Kook- praatje door mevr. R. Lotgering-Hildebrand 11.30 Vervolg concert; 12.30 K. ter Abramoff en zijn orkest; en gramofoonplaten; 1.30 Gramofoonplaten; 2.00 Voor-dracht door N. Knoop; 2.30 Vioolrecital E, Lopez-Salzedo, m.m.v. E. Veen (piano); 3.00 Kniples; 4.15 Gramofoonplaten; 4.30 Radio-Kinderkoor zang o.l.v. J. Hamel; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Halfuur v. d. jeugd o.l.v. Ds. B. J. Aris; 6.00 Gramofoonplaten; 7.— Dan'smuzielc door „The Ramblers' o.l.v. Theo Uden Mas- man, m.m.v. Annie de Reuver (zang) en C. I-IaWkins (saxofoon)7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Eerste deel van de revue „Hopla...."' tekst van J. v. Tol (uit den Plantage-schouwburg te Amsterdam); 9.20 „Reizen en Liefde", spel van P. Morand. Vertaling: S. J. G. Premsela-den Boer; 10.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. W. Strienz (bas-bariton): 11.00 Vaz Dias; 11.10 Uit Scala( Den Haag: Ph. Willebrandts and his Boys, en het Hongaarsche Ensemble „Pégé Josef". HUiZEN, 310 M. KRO-progra mma 8.00 Gramofoonplaten: 11.30 Godsd. half uur; 12.15 Gramofoonplaten; 12.30 Orkest concert en gramofoonplaten: 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Kniples; 4.15 Zang en gramofoon platen; 5.00 Orkestconcert: 5.45 Gramofoon platen; 6.00 Schlagermuziek: 6 40 Cursus: 7.15 Causerie; 7.35 Schlagermuziek; 8.00 Vaz Dias. Schlagermuziek: 8.30 Gramofoonplaten 8.40 Radiotooneel: 9.55 Gramofoonplaten; 10.00 Orkestconcert m.m.v. violist: 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonplaten; 10.45 Orkest concert; 11.30 Gramofoonmuziek DROITWTCH 1500 M 10.35 Morgenwijding: 11.20 Orgelspel S. Torch: 11.50 Voor de scholen: 12.10 Gramo foonplaten: 12.35 L. Voselli's Hongaarsch Orkest; 1.20 J. Muscant en het Troxy-Grand orkest; 2.25 Voor de scholen; 4.20 Causerie; 4.40 Hogben-Trio m.m.v. N. Scott Turner (sopraan)5.35 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall; 6.50 Handelconcert; 7.10 Fransche les; 7.40 Gramofoonplaten; 7.50 Lezing; 8.20 „Scrapbook for 1921", gevar. Radio-journaal; 9.20 Gramofoonplaten; 9.50 Berichten; 10.10 Causerie; 10.20 Nieuws uit Amerika; - 10.35 Het Boyd Neel Strijkorkest m.m.v. J. Coxon (sopraan); 11.35 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten; 12.20 Symphonie- concert o.l.v. Labis: 9.05 Zang o.l. v. Bon- naud: 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Concert o.l.v. H. Andersen; 2.20 Om roeporkest o.l.v. Mahler; 7.20 Pianorecital; 7.35 Radiotooneel; 8.25 Oude volksdansen; 9.20 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 „Der G'wïssenswurm". boerenkomedie met zang, van L. Anzengruber: 9.00 Ween- sche walsen; 9.20 Berichten; 10.20 Gramo foonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6