DE IN DE PIJP. AIS U HOEST THERMOGENE DE BILT Zoo een en ander. Berichten in enkele regels Nieuwe Uitgaven. H. DE KRUIJFF G. J. Sorgdrager DINSDAG 12 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD' t „De Gemeenschap" tien jaar Dichters en schrijvers lezen uit eigen werk. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Katholiek Maandblad „De Gemeen schap", werd Maandagavond in Hotel „Lion d'Or" een bijeenkomst gehouden, warvoor een zeer groote belangstelling bestond. Verschillende redacteuren van het tijdschrift voerden het woord. De heer Anton van Duinkerken opende den avond en ging de geschiedenis na der ver schillende tijdschriften, die door en voor Katholieken in den loop der jaren zijn uitge geven. Broere sprak tot de intellectueelen, Alberdingk Thijm in zijn „Dietsche Waranda" tot de menschen van gevoel en smaak: Schaapman werkte voor een hechte organi satie. Na Schaepmans dood leidde het op treden van De Klerk. Maria Viola, Brom tot zelfstandige Katholieke Kunst („De Beiaard")-. Toen laatstgenoemd tijdschrift niet genoei_ innerlijke kracht meer had, om de jeugd te binden, werd door een vriendenkring te Utrecht „De Gemeenschap" gesticht. Nu na tien jaar, bindt dit tijdschrift nog de Katholieke cultuurkrachten. Het voerde een eerlijken strijd voor een grootscher en breeder leven in Nederland. En het zal steeds blijven trachten, de Katholieken in Nederland voort te dragen naar een schoonen tijd. Na dit inleidend woord droeg spr. twee ge. dichten van zichzelf voor. Vervolgens las A. J. D. van Oosten uiti eigen werk: ironische genrestukjes, geestig en raak en ook eenige grootere gedichten. Jas Engelman was hierna aan het woord Na een kleine „zelfverdediging", waarin hij uiteenzette aan welke eischen zijns inziens een gedicht moet voldoen, droeg hij een viertal van zijn eigen gedichten voor, waarvan voor al „Meimorgen in Limburg" ons als bijzonder goéd, trof. Na de pauze lichtte Willem Maas enkele punten toe van het sociaal beginselprogram ma van ..De Gemeenschap". Dit maandschrift heeft niet alleen aandacht gewijd aan de cul tuur maar ook aan de maatschappelijke toestanden en aan hen, die in de verdrukkin; leven. Het programma van „De Gemeen schap" is gebaseerd op natuurlijke be ginselen en is niet uitsluitend een Katholiek programma. Volgens spr. moet de nieuwe maatschappij worden ingericht volgens „be- drijfsschappen". De heer Maas lichtte het deel „beroep en gemeenschap" van het so ciaal beginselprogramma nader toe. Het sociaal economisch leven moet worden samengesteld door corporaties of bedrijf s- schappen van hen die samen werken aan één bepaalde voortbrenging: kleeding, voed sel, huisvesting enz. En de uitvoering der sociale wetten moet aan die corporaties wor den toegewezen, omdat elke corporatie, voor haar vak, deze zaken het best zal kunnen behandelen. Zoo wordt de geheele maat schappij ingedeeld op een organische wijze. Tot slot las Anton Coolen een klein deel voor uit zijn roman „Dorp aan de rivier" en de heer Vos las enkele van zijn gedichten waarna hij de zeer druk bezochte bijeenkomst sloot. EXTRA CONCERT HAARLEM S GEMENGD KOOR. Door Haarlem's Gemengd Koor, dirigent Jan Booda, zal dit jaar de volgende Oratoria worden uitgevoerd: die Jahreszeiten van Haydn, waarbij als solisten zullen medewer ken o.m. Louis van Tulder (tenor) en Willem Ravelli (bas), verder een uitvoering van Bachcantaten en tenslotte het Weinachts- Oratorium van Bach. Verder zal om aan veler verzoek te voldoen een extra concert worden gegeven van de hu moristische cantate de Schipbreuk van dr. Joh. Wagenaar. Zooals bekend is, heeft H. G. K., zijn sporen verdiend met dit werk. zoodat aangenomen kan worden dat dit weer een groot succes zal worden. •bedek dan de borst met een vei De watten, die warmte opwekt^ Bij alle apothekers en drogisten (Adv. lngez. Med.) AGENDA DINSDAG 12 FEBRUARI Stadsschouwburg: De Jonge Spelers: „De Opgaande Zon". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. Concert. Solist: Rudolf Nel Rembrandt Theater: „De vluchteling uit Chicago'' met Gustav Fröhlich, Paul Kemp e.a. Op het tooneel 2 Buxtons, acrobat, parodie 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker van Fu Manchu" met Boris Karloff, Lewis Stone e.a. Bijprogramma: Buster Keaton en Jimmy Durante in „What. No beer?" 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella en Charles Boyer in „La Ba taille". Voorprogramma: „Poor Cinderella" met Betty Boop en de M. T. S. lustrumfilm. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het danshuis van Singa pore" met Kay Francis, Ricardo Cortex en Warner Oland. Op het tooneel Hollandia- Trio, accordeonisten. 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Hillegom: Raadsvergadering. 1.45 uur WOENSDAG 13 FEBRUARI Stadsschouwburg: Leerlingenuitvoering van de muziekschool van de Mij. tot bevordering der toonkunst af-d. Haarlem. 7.15 uur. Gem. Concertgebouw, Bovenzaal: Viool avond J. C. Tuyn, a. d. vleugel Emmy van Eden. 8 uur. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 10—4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Het overlijden van den heer J. A. van Daalen. De teraardebestelling te Harderwijk. Maandagmiddag te half twee had, naar we reeds in een groot deel onzer vorige oplage hebben gemeld, op de Algemeene Begraaf plaats te Harderwijk de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. A. van Daalen, in leven mede. directeur der Twentsche Bank alhier. Onder de bloemstukken waren er o.m. van de directie der Twentsche Bank alhier en van het personeel dier Bank. Aanwezig waren o.m. de heer N. Leven- kamp, directeur der Twentsche Bank te Haar lem, die eveneens vertegenwoordigd was door Jhr. F. Teding van Berkhout Jr.. directeur. Voorts waren aanwezig, om hun overleden directeur de laatste eer te bewijzen de procu ratiehouders der Bank, de heeren G. de Boer. C. H. Jeekel, mr. C. van Lennep en C. van Vreeden; de Hoofdkassier, de heer P. W. Vos- kuijl en eenige leden van het personeel, die met den overledene hebben samengewerkt. Aan de geopende groeve i hield ds. Krafft een rouwdienst waarna de heer Warning algemeen directeur der Twentsche Bank te Amsterdam een treffend woord van hooge waardeering voor den ontslapene hield. Hij schetste diens loopbaan bij de Twent sche bank, welke hij diende op de kantoren te Enschedé, Londen en sedert 1919 dat te Haarlem. De laatste 14 jaren als directeur. Vervolgens sprak de heer N. Levenkamp, mede-directeur van het Haarlemsche bij kantoor, die zijn collega herdacht als een mensch van hoogen plichtsbetrachting met groote gaven van verstand en hart, wiens heengaan in de kracht van zijn leven in ruimen kring een gevoeligen slag beteekent. Een broer van den overledene, de heer A. J. van Daalen te Rijswijk, dankte voor de vele blijken van belangstelling. Daarna sloot ds. Krafft de plechtigheid met gebed. De stoet bestond uit een tiental auto's, waarvan één voor de vele bloemstukken. BEGRAFENIS VAN DEN HEER W. C. TAKES. Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan is Dinsdagmorgen teraardebe. iteld het stoffelijk overschot van den heer W. C. Takes, in leven een bekende persoon lijkheid in de Christelijke arbeidersbeweging. Hij heeft zijn krachten gewijd aan den Christ. Nationalen Werkmansbond, waarin hij 30 jaar lang een bestuursfunctie vervuld heeft in de afdeeling Haarlem. Ook in het bestuur van het Ziekenfonds had hij zitting als pen ningmeester, en voorts van de woningbouw- vereeniging Voorzorg, waarvan hij een der oprichters was. De heer J. van Daale, voorzitter van Voor zorg. zei. dat de dertig jaren, waarin hij met den ontslapene had samengewerkt in de be sturen der vereenigingen, ruimschoots ge legenheid hebben geboden den heer Takes te leeren kennen en waardeeren als een goede trouwe vriend, met wien het een voorrecht was samen te mogen werken. Met blijdschap en opgewektheid vervulde hij zijn arbeid. Spr. is met weemoed vervuld, omdat men thans moet scheiden. Maar hij is dankbaar, omdat hij het rijke leven, dat de heer Takes ten deel is gevallen, kan herdenken. In Godsvertrouwen is hij heengegaan. Moge hij ons allen daarin een voorbeeld zijn, eindigde spr. De oudste zoon van den overledene dankte allen, die belangstelling getoond hadden, in het bizonder ds. W. J. van Elden en de be sturen van de Voorzorg en den Christ. Na tionalen Werkmansbond. Talrijke bloemstukken o.a. van de vereeni- ,'ingen en de besturen waarvan de heer Takes zitting had, dekte de groeve. Deputaties van die vereenigingen waren aanwezig, terwijl het vaandel van den Werkmansbond omfloerst in den stoet werd meegedragen. VOGELVANGERS BEKEURD. Niettegenstaande het verbod van het van gen van onze mooie nuttige vogels maken zich steeds personen aan overtreding schul dig. Rijksveldwachters van Haarlem en Spaarndam hebben Zondag wederom een paar vogelvangers aangehouden. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, wer den de vogels in vrijheid gesteld. Het is jammer dat deze mooie vogels wor den gevangen, daar er des zomers door velen van hun zang wordt genoten. Koolzuurgas in de atmosfeer van Venus. De onderzoekingen van dr. Walter S. Adams en dr. Theodore Dunham van het observatorium op de Mount-Wilson hebben aangetoond, dat zich in de atmosfeer van de planeet Venus koolzuur-anhydride be vindt. Dr. Arthur Adel van de universiteit te Michigan heeft thans medegedeeld, dat hij tot hetzelfde resultaat is gekomen. Vol gens zijn onderzoekingen zou zich in de stra tosfeer van Venus 10.000 maal meer kool zuurgas bevinden dan in de atmosfeer op aarde. Gesuikerde rubber. In Duitschland heeft een ingenieur octrooi aangevraagd voor een nieuwe rubbersoort. Naar verluidt zou bij het vulcaniseeren van de rubber een hoeveelheid poedersuiker toe gevoegd worden, waardoor de hardheid van de rubber verdubbeld wordt. De nieuwe rub bersoort schijnt uitstekend geschikt te zijn voor de vervaardiging van automobielban den. Alumniiumbomben voor sa mengeperste gassen. Tot dusver werd samengeperst gas uit sluitend in naadiooze stalen bomben be waard. Naar thans uit Milaan verluidt, is men er in geslaagd aluminiumbomben te vervaardigen, die veel lichter zijn dan de tot dusver gebruikte emballage. Nieuwe radiowet in Ver. Staten? De wanordelijkheden in den Amerikaan- schen omroep maken het noodzakelijk, dat er van regeerlngswege ingegrepen wordt. Naar verluidt, wordt in het parlement een ontwerp ingediend, dat de voorwaarden voor uitzendingen strenger maakt en de pro gramma's aan een strenge controle onder werpt. Het aantal kleine zenders zal ten gunste van de groote verminderd worden. Ter controle op het nakomen van de hervor mingen zou een commissie bestaande uit ze- 3 ven leden benoemd worden. ECHTE BELGISCHE ANTHRACIET 20/30 30/50 a fl,70 p. H.L. KOOPMAN'S GROOTHANDEL DE GENESTETSTR. 11 TELEF. 15881 (Adv. lngez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te La Córuna. Laagste barometerstand 737.6 m.M. te Ona. en voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuidelijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Waarschijn lijk eenigen regen. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen half twaalf aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op uw hoede". Uit het Buitenland Temperatuurstijging overdag. De gisteren verschenen depressie is snel dieper geworden en naar Noorwegen getrok ken waar de barometer nog snel daalt. Bij IJsland vertoont zich een minder diepe. De hooge druk trok zich naar Spanje en de Alpen terug, zoodat Zuidwesten winden thans de dooi tot in Noord-Duitschland doen door dringen. In Noord-Zweden en Polen bleef de vorst nog streng. Om de Alpen matig, op de Britsche Eilanden steeg de temperatuur gisteravond tot bij de 10 graden C., thans is zij weer iets gedaald. Krachtige winden waaien lang het Kanaal, op de Noordzee en Noorsche kust. In het Midden van Frankrijk en Zuid-Duitschland is windstilte met mist. Het voortduren van de Westelijke winden zal overdag de temperatuur nog verder doen stijgen. Maar tijdelijke opklaring des nachts kan het minimum weer bij het vriespunt brengen. Barometer Stand van heden 762 m.M. Vorige stand 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 12 Februari: Hoogste gisteren 40 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste heden tot 12 uur 42 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 12 Februari. Ondertrouwd 11 Februari: J. Jaspersen en L. W. Stahlschmidt. Bevallen 8 Februari: T. Onderstal—Bosch 9 Februari: M. BosSchippers, z.; 10 Februari: J. BoersBacker, d.; 11 Februari: M. P. v. d. WijdenTeilekamp. d. 9 Februari: C. SchefferMerks, z. Overleden 8 Februari: J. F., 3 mnd.. z. van H. Vrijstein, Patriarchstraat: A. M. van 't HofVasen, 73 j., Tempelierstraat; 9 Febru ari: C. Pel, 78 j„ Gasthuisvest: T. R. J„ 6 d. d. v. M. R. J. Vermeulen, Ged. Oudegracht. 10 Februari: J. J. GroenendaalSunnotel, 67 j„ Engelszstraat; M. Meijers, 78 j., Jansstraat. Perzië wordt Iran. Door een foutief radiobericht werd giste ren in ons blad de mededeeling opgegeven, dat van 21 Maart af de naam Perzië zou worden vervangen door Hiram. Dit moet zijn Iran. NOG ALTIJD DE ONDEUGDELIJKE REMMEN. Door de Haarlemsche politie is proces-ver baal opgemaakt tegen een schilder uit Am sterdam, die hier met een auto reed, waar van de remmen defect waren. De handrem werkte heelemaa.1 niet. De wagen kon met behulo van de voelrem bij een snelheid van 38 K.M. eerst na G5 M. tot stilstand wrorden gebracht. Het ding moest naar een garage worden gebracht In Den Haag is in den ouderdom van ruim 85 jaar overleden Dr. J. G. M. Mastboom, een der meest bekende en geziene artsen uit de residentie, die vooral in Katholieke krin gen een groot aanzien genoot. Tijdens afwezigheid van de bewoners heb ben ongewenschte bezoekers uit een perceel in de Pieterstaat te Delft een bedrag van f 600 meegenomen. B. en W. van Amsterdam willen de politieke partijen gelegenheid geven voor de a.s. ver kiezingscampagne borden te plaatsen. Zij hebben daartoe thans de brugleuningen ultge kozen, waaraan ongeveer 25000 plaatsen be. schikbaar zullen zijn. Aangekondigd is de uitgifte van de derde 4 pet. conversieleening 1935 ten laste der ge meente Amsterdam, groot f 19.682.000. De Arnhemsche politie heeft een 18-jarig jongmensch gearresteerd, die verschillende inbraken blijkt te hebben gepleegd. Minister De Wilde heeft bij de Tweede Ka mer ingediend een wetsontwerp met de strek king, met ingang van 1 Mei a.s. op te heffen de gemeenten Hedikhuizen, Herpt, Nieuw- kuyk en Oud-Heusden en de gebieden dezer gemeenten te voegen bij de gemeenten Heus- den, Drunen en Vlijmen. Uit een woning aan de Zuider Amstellaan te Amsterdam wordt een doosje, inhoudende een twintigtal gouden tientjes, anderhalf gouden pond, eenige zilvergeld en een hor loge vermist. „DE OOSTHOEK". Bovengenoemde vereeniging houdt Zater dag 16 Februari een tooneelavond in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertge bouw Door de tooneelclub van de „Oost hoek" zullen dan 2 stukken worden opge voerd, nl. ..Naar 't Huis" dramatische schets in één bedrijf en „Een huis met Commen saals". kluchtspel in een bedrijf. Met een bal onder leiding van den voorzitter wordt de avond besloten. FILMKUNST. Feyder maakt Nederlandsche versie. Van Verlossing der Wereld. Jacques Feyder, de bekende regisseur zal, volgens de Tel.. de verfilming leiden van Re- demptio Mundi (Verlossing der Wereld), wel ke film in zes versies wordt vervaardigd: in het Fransch, Spaansoh, Engelsch, Duitsch, Italiaansch en het Nederlandsch. Van het te Parijs gevestigde Cirec-syndicaat is de heer M Desmet uit Eindhoven een der belangrijkste aandeelhouders; hij heeft zich dan ook in sterke mate voor de Nederland sche versie geïnteresseerd. De heer Jacques Pathé is directeur van voornoemd syndicaat, dat, gelet op het beoogde doel, den daad werkelijken steun van het Vaticaan heeft ver kregen. De heeren Matthieu van Eysden, Willem van der Veer en Frits van Dongen zijn voor bovengenoemde film aangezocht; met de ver tolkers van andere rollen zijn de onderhan- delingen nog gaande. HET NIEUWE STRATENBOEKJE. Bij de firma G. Eikelenboom, alhier is het bekende stratenboekje weer verschenen, aan gevuld met tal van nieuwe straatnamen en voorzien van een nieuw kaartje van Haarlem en naaste omgeving in drie kleurendruk op schaal 1:15000. waarop de autobuslijnen van Brockway en N.Z.H., benevens detramlijnen staan aangegeven. Het boekje bevat tevens een zoo compleet tpogelijk gemaakte lijst van beurtvaart- en expeditieondernemers. De uitgave is keurig verzorgd en zal onge twijfeld bij menigeen welkom zijn. MARKTNIEUWS PURMEREND. Purmerend, 12 Februari. Kaas. Aanvoer 17 stapels kleine f 15.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 378 K.G., prijs f 1.60 a f 1.70 per K.G. Vee. 392 runderen, waronder zijn 160 vette en 15 stieren. 12 paarden f 60 a f 130 per stuk. 49 Vette kalveren f 0.30 a f 0.50 per K.G. 685 nuchtere dito f 2 a f 12 per stuk. 216 Vette varkens f 0.34 a f 0.36 per K.G. 70 magere dito f 15 a f 28 per stuk. 158 biggen f 7 a f 12 per stuk. 1024 schapen f 6 a f 19 per stuk. Kuikens f 0.65 a f 1.95 per stuk. Kip-ieren per 100 stuks f 2.50 a f 3. Vette koeien, prijshoudend f 0.54 a f 0.60 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend f 80 a f 130 p. stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 110 a f 185 per stuk. Karl Grünspan: De ritueele moord. Bij de uitgeverij „De Vlam" te Amsterdam verscheen onder den titel „De ritueele moord in de geschiedenis der volken" de vertaling van een werkje van Karl Grünspan. De schrij ver behandelt hierin het brengen van men- schenoffers als onderdeel van de godsdien sten. In een voorwoord deelt de vertaler mede. dat de naaste aanleiding tot het schrijven van het boekje was de beweringen der Natio naal Socialisten tegen de Joden te weerleggen. Achter het gordijn door Frank Arnoldi. „Wie de koortsachtige drukte achter het gordijn tijdens de voorstelling heeft, meege maakt en er de aantrekkingskracht van aan voelt, wie beseft met welke simpele midde len geweldige effecten te bereiken zijn, die zal zich zonder twijfel willen aansluiten bij degenen, die de tooneelspeelkunst als toege wijd amateur dienen. Voor hén zijn deze aan wijzingen bestemd.- Zij zull'en er uit kunnen leeren, hoe het tooneel moet worden inge richt en gebruikt om een passende omlijsting te vormen voor hetgeen zich straks op de planken zal afspelen." Aldus Frank Arnoldi, die een handleiding het licht heeft doen zien voor het zelf boutven van décors, met tooneeltrucs- en effecten, tooneeltechnische wenken enz. naar het Engelsch van B. Richardson Billings en A. E. Krows bewerkt. De uitgave van „Achter het Gordijn" is van het tooneelfonds J. Hey- nis Tzn., te Zaandijk. Mary Baker Eddy, door Lyman P. Powell. In dit boek, een uitgebreid werk, wordt door dr. Lyman P. Powell, rector aan de Episco- paalsche Kerk te New-York, het levensbeeld gegeven van de grondlegster en leidster der Christian Science-Beweging. De schrijver heeft in dit werk neergelegd het resultaat van een bronnenstudie van ongeveer 25 ja ren. Hij heeft tallooze kennissen van mevr. Eddy leeren kennen, hij bezocht de plaatsen, waar zij gewoond heeft, en boeken, waarin zij aanteekeningen had gemaakt, keek hij in. Vele authentieke illustraties verluchten den tekst. Talrijke aanteekeningen zijn achter in het boek afgedrukt, dat verscheen bij Andxies Blitz te Amsterdam. Shell verkeersspel. De N. V. Bataafsche Import Maatschappij heeft een Shell-Verkeersspel uitgegeven, een gemoderniseerd ganzenbord, om de jeugd ver trouwd te doen geraken met de nieuwe ver- keersteekens. Ei- zijn 100 nummers op aange bracht en de spelregels zijn leerrijk en mo dern. Zoo bijv. moet iemand, die een weg inrijdt, verboden voor alle motorrijwielen, op- nieuw beginnen, enz. 9TEQ /N iM€T IJC.„ MAAR i Douwe Egberts Echte Eriesche Heef en - Baal en Baai-Tabak. Melange van rijpe tabakken. (Adv. lngez. Med.) TOONEELVEREENIGING „JACOB VAN LENNEP". De Tooneelvereeniging „Jacob van Len nep" organiseeert Woensdag 20 Februari een kinderfeest in de zaal van den H.K.B. Daar aan wordt medewerking verleend door de filmfabriek Polygoon. Een aantal interessan te en mooie opnemingen uit het Polygoon filmjournaal zullen worden vertoond, een geluidsfilm in twee deelen. Na afloop volgt een bal voor de leden en invités Voor Maandag 4 Maart vermeldt het maandblad het jaarlijksch bal-masqué dat ook in de tegenwoordige omstandigheden, het bestuur den jongeren niet meende t# mogen onthouden. Het zal een intiem ka rakter dragen; fraaie prijzen zijn beschik baar gesteld voor groepen, paren en perso nen. Als juryleden zullen fungeeren de hee ren H. J. Wesseling, kunstschilder, Jos. Jos- seaud, kunstschilder en K. Visser, directeur der N.V. Polygraph alhier. Het zoo zeer gewaarde wekelijksche arti kel van den heer Van Hees, is thans wegens plaatsgebrek niet opgenomen. De agenda vermeldt voorts als sluiting van het seizoen een tooneelvoorstelling in den Stadsschouwburg op Dinsdag 16 April. I VERDUISTERING. Door de politie is Maandagmorgen alhier aangehouden een 47-jarige schilder, wiens opsporing verzocht was door de politie te Hilversum als verdacht van verduistering van f 85, aldaar gepleegd. Een bedrag van f 3.77, -dat hij nog bij zich had, werd in be slag genomen. De man is ter beschikking van de politie te Hilversum -gesteld. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Grootvader en Overgroot vader en Broeder Izaak Hangjas in den ouderdom van S9 jaren. Uit aller naam: IZAAK HANGJAS Wed. HEIMANS Haarlem, 11 Febr. 1935 Burgwal 36 rd. Heden overleed onver wachts, na een kortstondig lijden, onze innig geliefde zorgzame Man en Vader, de Heer Sjoert de Jonge in den leeftijd van 53 jaar. J. DE JONGE-KOEK H. F. DE JONGE Haarlem, Zijlweg De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 14 dezer tegen hall' één, op de Nieuwe Ooster- begraafplaats, Kruislaan te Amsterdam. Vertrek van 't sterfhuis te half 12. 10 Febr. 1935 92 Heden overleed zacht en kalm onze lieve zorgzame Echtgenoot, Vadefr, Be huwd- en Grootvader, de I-Ieer Jan van der Sluijs in den ouderdom van 79 Uit aller naam: W, C. VAN DER SLUIJS- WAANING Haarlem. 9 Febr. 1935 Nieuwe Kerksplein 8 rood De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 13 Febr. a.s., te 10.45 uur, op de Algemeene Be graafplaats aan de Klever- laan te Haarlem. Gcmeent. Spraaldeerarcs Stotteren, Stamelen, Hyg. spre ken, Liplezen voor S.H., Adem- HERVAT Donderdag a.s. haar lessen. Telefoon 10417 Arts hervat 13 Febr. de Praktijk

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2