Uit het buitenland X THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. De Volkenbondsraad en de rechten der Kleine Staten. Radio-Programma I DINSDAG T2 FEBRUARI 1935 HASREEM'S DAGBLAD 4 Het Italiaansch-Abessinisch conflict neemt scherper vormen aan. Italiaansche regeering houdt twee divisies in gereedheid. Ultimatum zal eventueel overwogen worden. Italië. Mobilisatie van twee lichtingen wegens den toestand in Abessinië. Naar een officieel communiqué mededeelt, zijn twee divisies van het Italiaansche leger, benevens de lich ting 1911 bij wijze van voorzorgs maatregelen gemobiliseerd. Naar men meent te weten zijn de betrok ken troepen naar Bari en Florence overgebracht. In politieke Italiaansche kringen beschouwt •men deze mobilisatie als een voorzorgsmaat regel uitsluitend genomen wegens de her- haaide incidenten in het Abessinische grens gebied.. Naar verder volgens Reuter uit be trouwbare bron wordt vernomen zullen de beide divisies voorloopig nog niet verscheept worden. De Italiaansche regeering wil ech ter, voor het geval zich opnieuw incidenten voordoen, onmiddellijk over troepen beschik ken, die voor verscheping gereed zijn. Op scherpe wijze worden de geruchten, volgens welke reeds groote Italiaansche le gerafdelingen in de beide Italiaansche ko loniën Eritrea en Somaliland zouden zijn sa mengetrokken, tegengesproken. In Italiaansche kringen betoogt men, dat de Abessinische aanvallen, die ^slechts ten deele zijn bekend geworden, zich in de laat ste maanden op onrustbarende wijze her haald hebben en dat Italië tot de overtuiging is gekomen, dat het aan de verdediging van de twee koloniën meer aandacht moet be steden. "Volgens een uitlating van den woordvoer der van het departement van buitenlandsche zaken moet de mogelijkheid geenszins uitge sloten worden geacht, dat Italië aan Abes sinië een ultimatum richt, ingeval de betrek kingen tusschen de beide landen zich mochten blijven toespitsen. Van andere zijde verzekert men over de mogelijkheid van een ultimatum nadrukke lijk, dat thans geen voronemens op dit punt bestaan. Mocht de situatie zich evenwel verder toe spitsen en de betrekkingen een critieker ka rakter aannemen dan zou het niet uitgesloten moeten worden geacht, dat Italië in het ver dere verloop van zaken zal ingrijpen. Bmtschland. Joseph Buerckel rijks commissaris voor het Saargebied. Officieel wordt medegedeeld, dat Hitier gouwleider Joiseph Buerckel benoemd heetft tot rijkscommissaris voor de inlijving van het Saargebied bij Duitschland. Berlijn tegen „Oost-Locarno" en een garantiepact? Naar United Press van betrouwbare zijde verneemt, zal rijkskanselier Hitier reeds over twee dagen van Berchtesgarden naar Berlijn terugkeeren. Het Duitsche antwoord op de Londensche voorstellen zal dan, naar men verwacht, Donderdag of Vrijdag overhandigd worden. Waarschijnlijk zal Duitschland in zijn antwoord het standpunt innemen, dat het niet bereid is een Oostelijk pact met militaire waarborgen te steunen, dat het de overeen komst in zake garandeering van Oostenrijks onafhankelijkheid verwerpt, doch een consul tatief pact voor Oostenrijk gunstig gezind is. Duitschland wil de voorstellen inzake een luchtpact in beginsel aannemen en is, naar men verder verwacht, bereid onderhandelin gen te voeren over het bewapeningsprobleem. Na verzending van het antwoord zal Duitsch land wachten op de Engels che en Fransche voorstellen inzake het vaststellen van een datum voor het begin der onderhandelingen en voor de ontvangst van den Britschen mi nister van Buitenlandsche Zaken Simon te Berlijn. (Tel.) Memelbestuur in het Britsche Lagerhuis ter sprake. In het Britsche Lagerhuis werd door een der afgevaardigden de vraag gesteld, of de Britsche regeering den Duitschen eisch in zake ..een behoorlijk bestuur over het Memel, gebied'' op welwillende wijze onderzoekt. De minister van Binnenlandsche Zaken sir John Simon, gaf hierop ten antwoord De Britsche regeering staat met betrekking tot deze aangelegenheid op het oogenblik in contact met de regeeringen van Frankrijk en Italië (Reuter). Massaproces tegen zestig personen. Het „Landsgerecht" te Muenchen heeft uitspraak gedaan in een proces, dat vijftien HITLER FELICITEERT JULIUS STRETCHER. Hitier heeft gisteren bij verrassing uit Muenchen komende een bezoek gebracht aan Neurenberg, teneinde aldaar den Franken- leider Julius Streicher. den bekenden redac teur van ..Der Stuermer" op den vooravond van zijn vijftigsten verjaardag, persoonlijk te komen gelukwenschen. dagen geduurd heeft, tegen zestig personen die in verbinding stonden met emigranten der S.P.D. te Praag en die in hun woonsteden Neurenberg. Fürth, Regensburg, Schwandorf enz. naar Duitschland gesmokkelde opruien de geschriften hadden verspreid. Twee-en- vijftig personen werden veroordeeld tot straffen, varieerend van 5 1/2 jaar tucht huisstraf tot 2 1/2 jaar gevangenisstraf. Saargebied, Fransch-Duitsche douane overeenkomst. Maandag is het douane-verdrag tusschen Duitschland en Frankrijk inzake het Saarge bied onderteekend door den Duitschen en Franschen gezant, in tegenwoordigheid van Mussolini. Het verdrag zal in den nacht van 17 op 18 Februari te twaalf uur in werking treden. Duitsche historische weten schap moet het ontgelden. Bekend hoogleeraar het eerste slachtoffer der campagne. In de afgeloopen week heeft de „Völkische Beobachter'' een campagne geopend tegen de Duitsche historische wetenschap. Het eerste slachtoffer dezer campagne is de voornaam ste historicus professor Oncken, die zoo juist door het ministerie van Onderwijs is geschorst. Professor Oncken. (aldus lezen wij in de Tel., die sedert 1928 aan de Berlijnsche univer. siteit doceert, had op 10 Januari j.l. een rede "'ehouden over „Revolutie en historie". Hierin verklaarde hij, dat de eenvoudige historische waarheid teloor gaat, wanneer een machtige politieke beweging zichzelf met historische argumenten poogt te rechtvaardigen en his torische feiten inschakelt in een gereed lig gend politiek stelsel. Hierop publiceerde Franck. de officieele historicus van het Bruine Huis, in den .Völkische Beobachter" een artikel, gericht tegen de „beenderverweekende objectiviteit". Oncken's studenten en toehoorders hadden aan de rede geen aanstoot genomen. Zij brach ten hem integendeel op den dag, nadat het artikel van Franck was verschenen, storm achtige ovaties. Het ministerie van Onderwijs geeft als reden voor de schorsing van den professor op. dat ..dergelijke tumultscènes vermeden dienen te worden" SLACHTOFFER VAN HET MIJNONGELUK GEBORGEN. AKEN, 11 Februari (Reuter) Gisterenavond laat kon een der zeven dooden van de mijn Laurweg geborgen worden. De doode lag nog in de buurt van de plaats waar hij had ge werkt en was dus niet door het water weg gespoeld. Zooals men aanvankelijk van alle zeven vermisten aannam. Het reddingswerk wordt systematisch voortgezet. Op sómmige plaatsen moeten groote stukken gesteente worden weggehakt. DE BELGISCHE ARBEIDSCOMMISSIE SAMENGESTELD. BRUSSEL, 11 Februari (Reuter). De re geering deelt mede, dat een nationale arbeids commissie is opgericht, bestaande uit twintig leden. De leiders van de sociaal-democraten en de Christen-Democraten Vandervelde en Van Overbergne. vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de groote in dustrieën hebben in deze commissie zitting genomen. De commissie heeft geen wetgevende macht, doch zal het probleem der werkloos heid bestudeeren. De eerste taak zal zijn een compromis te vinden voor de vermindering van de pen sioenen van de mijnwerkers. Indië's uitvoeroverschot blijft stijgen. De voorloopige handelsbalans van Neder- landsch-Indië over 1934 wijst een uitvoer waarde aan van f 528,400.000 tegen een in voerwaarde van f 299,900.000, zoodat het uit- vgersaldo f 228,500.000 bedraagt, welk bedrag nog verhoogd moet worden met f 24.000.000 voor den goudexport. Over 1933 bedroeg 't uitvoersaldo f 161,500.000 te verhoogen met f 31.000.000 voor den goud export. Uit de gespecificeerde cijfers blijkt, dat de buitengewesten in dit exportsaldo we derom het leeuwenaandeel hebben. GROOT CN KLEIN t.o.fto. VOIP. VOOR 1 MA AMD NEDERl. FABRIKAAT ts)D KI HET IDEALE VER5TÏRWHG5WD0EL? (Adv. Ingez. Med.) Doodstraf tegen Hauptmann geëischt. Verdediger bepleit vrijspraak. Reilly richt een scherpen aanval op de politie. Uit Flemington, 11 Februari. Van ochtend lieeft Anthony Hauck gedu rende 40 minuten het requisitoir te gen Bruno Richard Hauptman ge houden. Hauck begon met dank te brengen aan de juryleden voor de belangstel ling, waarmee zij zes weken lang de getuigenverklaringen, die in totaal ruim anderhalf millioen woorden om vat hadden, hebben aangehoord. In aansluiting daarop gaf hij een diepgaand overzicht over de getuigen verklaringen en zeide, dat overtui gend bewezen was, dat Hauptmann schuldig was aan moord, waarom hij de doodstraf tegen den verdachte gc- eischt had. Edward Reilly, de verdediger, heeft daarna gedurende 4 uur en 13 minu te gepleit en beschuldigingen geuit om ten slotte de jury te verzoeken Hauptmann in vrijheid te stellen. Toen Reilly ten slotte uitgesproken was, had hij minstens zes personen er van be schuldigd de mogelijke ontvoerders te zijn geweest van den baby van Lindbergh. Vier dezer personen zijn dood. Hij deed de sensationeele beschuldiging, dat 35.000 dollars ergens in een safeloket zijn op geborgen en voor den dag zullen komen, zoo dra het proces zal zijn afgeloopen. Voorts heeft hij het bestaan genoemd van een loon lijst van den dag, waarop de ontvoering plaats vond, op welke lijst de naam van Haupt mann voorkomt. Reilly zette vervolgens zijn eigen lezing van de wijze waarop de ontvoe ring moet zijn geschied, uiteen. Betty Gow, het kindermeisje, zou het kind hebben meegenomen. De persoon, die het kind van Lindbergh ontvoerd heeft, is goed bekend geweest met het kind, daar het anders geschreeuwd zou hebben. De waakhond van Lindbergh blafte niet, omdat de butler, Ollie Whaateley, die nu dood is, op den hond paste. Fisch zou de baby verder hebben gebracht. Op den achtergrond van dit drama staan volgens Reilly „Roode Johnson", de vriend van Betty Gow en Violet Sharpe, het dienst meisje der familie Morrow, dat zelfmoord heeft gepleegd Dr. Jafsie Condon was de eenige man die met de ontvoerders heeft onderhan deld, hij was althans de eenige, die contact met hen heeft gehad. De ladder, die gebruikt zou zijn voor de ontvoering is daarbij in het geheel niet tepas gebracht, aangezien men anders wél sporen onder het venster zou hebben gevonden. Het kind is de trap afge dragen. Toen Reilly een beroep deed op de juryleden, die hij bezwoer niet te willen oordeelen om niet geoordeeld te worden, brak Hauptmann in snikken uit. Met een witte zakdoek droogde hij zijn tranen. Reilly verweet in zijn pleidooi den chef der politie Schwarzkopf het mysterie Lindbergh niet voldoende te hebben opgehelderd. De politie heeft foto's en bewijsstukken laten maken om de zwakke aanwijzingen krachtiger te doen lijken. Hij beschouwt het bewezen, dat Hauptmann den avond, dat het losgeld werd uitbetaald, thuis is geweest. Voorts beschuldigde Reilly de politie van New York er van het adres en het telefoon nummer van Condon zelf op de plank bij Hauptman te hebben geschreven. Dit optreden noemde hij het „gemeenste", dat hij sedert jaren van de politie heeft ge zien. Aan het einde van zijn rede dankte Reilly den voorzitter der jury voor zijn onpartijdige leiding, sprak zijn deelneming uit met Lind bergh en wekte de juryleden op den beschul digde vrij te spreken. De zitting werd vervolgens verdaagd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. LAWINE RICHT GROOTE SCHADE AAN IN KARINTIIIë. In Steinfeld in Karinthië is een steenlawine van buitengewoon grooten omvang naar be neden gekomen. De electrische centrale van de plaats werd volkomen vernield. De pachter der fabriek is onder de puin en bedolven en hoogst waarschijnlijk omgekomen. Een ba- taillon pioniers uit Klagenfurth is naar de plaats des onheils gedirigeerd. I-Iet geheelc dal zit zonder licht. De schade wordt berekend op minstens 100.000 schellingen. Een slachtoffer. In het Patznauen-dal is de herbergier van de Jamtal-Huette door een lawine gegrepen en bedolven. De man is omgekomen. Thijs volgde steeds het spoor en liep op die manier wel uren voort; langzaam viel de duisternis. Hij denkt: „Ze hebben Sim vèr weg gebracht. Waarom zou iemand dat toch doen? Ik geloof niet, dat Sim een vijand had. Zou het soms iets te maken hebben met de diamanten? Maar daar wist niemand haast iets van, voor zoover ik mij kan herinneren." Zoo denkend volgt hij steeds de sporen tot aan den morgen. Hoe de discussies over de Zwitsersche aanspraak op schadevergoeding voor door Zwitsers geleden oorlogs schade een veel grooter beteekenis verkregen. Het recht der kleine staten, hun grieven tegen groote mogendheden bij den Volkenbond aanhangig te maken, kwam op het spel te staan. Gemeenschappelijk optreden van alle kleinere staten in den Volkenbondsraad verijdelde den „aanslag" der groote mogendheden. reeds ééns voor al beslissen zou, dat geschil len, waarbij het uitsluitend om een geld kwestie gaat, niet in behandeling genomen zullen worden! De vertegenwoordigers der kleinere staten wenschten daarentegen, dat de Raad besluiten zou telkens, wanneer een ge schil onder zijn aandacht zou gebracht wor den, waaraan geen onmiddellijk oorlogsge vaar verbonden is, een Raadscommissie van Drie te benoemen, die een a'dvies over de doel matigheid van een verdere bespreking in den Raad zou hebben uit te brengen. Hierdoor zou dus komen vast te staan, dat geen enkele klacht van een der kleinere staten bij voor baat zou worden afgewezen en dat iedere grief door een onpartijdige Raadscommissie van Drie zou onderzocht worden. Het is den vertegenwoordigers der kleine staten nog niet in de 84ste Raadszitting ge lukt dit standpunt te doen zegevieren. Doch wèl zijn zij erin geslaagd ook het verzachte tweede standpunt der groote mogendheden ten val te brengen. De Volkenbondsraad heeft Eden's voorstel afgewezen, dat géén geschil van slechts financieelen aard in behandeling genomen zal worden. De Raad heeft besloten zoowel de Zwitsersche als de Finsche vorde ring om schadevergoeding in handen van een Raadscommissie van Drie te stellen, die in Mei nader rapport zal uitbrengen. De groote mogendheden verklaarden echter, dat deze benoeming van een Raadscommissie niet als een precedent voor de toekomst mag gelden. Men mag echter hopen, dat de Raad ook in de toekomst de redelijkheid van een derge lijke behandeling van een klacht van een klei nen staat tegenover een groote mogendheid zal inzien. In ieder geval hebben de groote mogendheden hun stelling zoowel over de on bevoegdheid van kleine staten, om voor den vrede niet gevaarlijke geschillen aanhangig te maken, als ook over de ondoelmatigheid van de behandeling van geschillen van slechts geldelijke beteekenis moeten opgeven. Het eendrachtig optreden van de vertegenwoor digers van zoowel de Amerikaansche als Euro- peesche kleine staten is dus niet zonder suc ces gebleven! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. (Van onzen correspondent) GENèVE, 9 Februari 1935 Met een enkel woord wees ik reeds in mijn aan de 84ste zitting van den Volkenbonds raad ge wij den brief erop, dat de discussies over het tusschen Zwitserland en de groote mogendheden bestaande geschil betreffende de door dezen verschuldigde schadevergoe ding voor de oorlogsschade, die een aantal in de groote oorlogvoerende staten wonende Zwitsers daar tijdens den wereldoorlog gele den had, een onverwacht interessant verloop genomen hadden. Voor het geschil zelf be stond slechts weinig belangstelling. Iedereen was zich ervan bewust, dat Motta een ver loren zaak bepleitte. Men wist trouwens, dat Motta zelf zich steeds op het standpunt ge steld had, dat er geen rechtsverplichting voor de groote mogendheden aanwezig is, om de oorlogsschade der in hun land wonen de Zwitsers te vergoeden. Het was alleen op uitdrukkelijk verlangen van het Zwitsersche parlement geschied, dat Motta deze zaak bij den Volkenbondsraad had aanhangig ge maakt en erop aandrong, dat de Raad al thans het advies van hst Haagsche Interna tionale Gerechtshof over het al of niet be staan eener rechtsverplichting zou inwinnen, Niemand geloofde, dat de benadeelde Zwit sers thans bijna twintig jaren later nog een millioenen-schadevergoeding inderdaad zou den ontvangen! De debatten in den Volkenbondsraad na men echter een onvermoeden omvang, door dat de vertegenwoordigers der groote mo gendheden Engeland (Eden), Frankrijk (professor Basdevant) en Italië (baron Aloïsi) niet ermede volstonden het bestaan van eenige rechtsverplichting tot het betalen van schadevergoeding aan de benadeelde Zwit sers te ontkennen, doch zelfs het recht der Zwitsersche regeering in twijfel trokken om dit geschil bij den Volkenbondsraad aan hangig te maken. Reeds in September, toen de kwestie voor het eerst in den Volkenbonds raad ter sprake werd gebracht, had Barthou met de hem eigen hartstochtelijkheid aan Motta het recht ontzegd een geschil met Frankrijk voor den Volkenbondsraad te brengen, wanneer deze strijdvraag, zooals Motta volmondig erkend had, geenerlei ge vaar voor verstoring van de vriendschappe lijke Zwitsersch-Fransche betrekkingen en van den internationalen vrede in zich bevat te! Toen reeds had Motta. tegen een dergelij ke rechtstheorie geprotesteerd. Men had ge hoopt, dat het heengaan van Barthou ook in deze aangelegenheid tot een verzachting van het Fransche standpunt zou geleid hebben. Nu echter ook de kalme Fransche volken- rechtsgeleerde Basdevant, door Eden en Aloïsi ondersteund, dezelfde stelling bleef verdedigen, kwam, er gelukkig, een algemeen protest van alle in den' Volkenbondsraad zitting hebbende kleinere mogendheden, zoo wel van de Amerikaansche als van de Euro- peesche kleineren! Met klem kwamen allen ertegen op, dat kleinere, vredelievende landen, die niet ge woon zijn, om bij ieder geschil met den sa bel te rinkelen, op deze wijze van hun recht beroofd zouden worden, om hun grieven te gen een andere mogendheid bij den Volken bondsraad aanhangig te maken, Motta, de bekende Spaansche Volkenbondsdeskundige de Madariaga, de Finsche vertegenwoordiger Holsti (wiens land een soortgelijke aanspraak op schadevergoeding bij den Raad aanhangig had gemaakt), de Deensche minister van bui tenlandsche zaken Munch, de Tsjechische staatsman Benes, de Turksche minister Tewrik Rouchdy Ares en de gedelegeerden van Argentinië, Chili en Mexico, zij allen ver zetten zich tegen Basdevant, Eden en Aloïsi, die slechts steun vonden bij Litvinof en bij den vertegenwoordiger van het zoo gaarne tot een groote mogendheid gerekend wordende Polen! Men herinnerde Eden eraan, dat de Engelsche regeering zelf het vorige jaar een geschil met Perzië over een petroleum-con- cessie aan den Volkenbondsraad had voorge legd. Dit geschil was stellig op zich zelf niet belangrijker dan het Finsch-Engelsche ge schil over de schadevergoeding voor de door Engeland gebruikte Finsche schepen of het Zwitsersche geschil met de groote mogend heden. Zou het te billijken zijn, dat Enge land in een dergelijk geschil wel de bemid deling van den Volkenbondsraad zou mogen inroepen omdat Engeland Perzië met oorlog dreigen kan, terwijl Zwitserland, dat natuur lijk niet aan Engeland, Frankrijk en Italië den oorlog verklaren kan, en Finland, dat evenmin aan een oorlogsverklaring aan Enge land denkt, hun belangen in het geheel niet voor den Volkenbondsraad zouden mogen be pleiten? Al gaven Motta en de zijnen toe, dat de letter van artikel 11 van het Volkenbonds verdrag, dat uitdrukkelijk van geschillen spreekt, die de goede verstandhouding en den vrede zouden kunnen verstoren, den grooten mogendheden gelijk schijnt te geven, een al te letterlijke uitlegging van dit artikel zou toch zeker tegen den Volkenbondsgeest in gaan! De Volkenbondsgedachte kan niet dul den, dat er als het ware een premie op oor logszuchtigheid zou gesteld worden! Eden was wederom de eerste, die de recht matigheid van de protesten der „kleintjes" inzag. Onder zijn leiding begonnen ook Aloisi en Basdevant den terugtocht. De groote mo gendheden erkenden in den loop van het debat, dat iedere staat het recht bezit, om ieder geschil, van welke beteekenis ook, bij den Volkenbondsraad aanhangig te maken. Zij bleven echter van oordeel, dat de Raad ver standig zou doen geschillen, waarvan geen gevaar voor een verstoring der vriendschap pelijke betrekkingen en nog minder voor vredesstoring te vreezen was. niet in behan deling te nemen. De groote mogendheden ont kenden echter niet langer de bevoegdheid der kleine staten, om zich met dergelijke schillen tot den Raad te wenden. Zij meenden thans slechts, dat uit doelmatigheidsoverwe gingen de Raad zijn bemiddeling in dezen zou hebben van de hand te wijzen. Ieder geschil zou echter op zich zelf worden beoordeeld; van een afwijzing bij voorbaat, was dus geen sprake meer. Was aldus de aanval op de rechten dei- kleine staten afgeslagen, de strijd was daar door nog niet geëindigd. Want al konden Motta en de zijnen zich ermede vereenigen, dat de Raad bij ieder voorkomend geschil de doelmatigheid van een verdere bespreking- zou hebben in overweging te nemen, zij waren hardnekkige tegenstanders van het voorstel van Eden, dat de Volkenbondsraad thans WOENSDAG 13 FEBRUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. Vara-uitzending. 10.— v.m. VPRO. 6.30 RVU. 8.Gram.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.— Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Vara-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen, Orvitripia o.l.v. J. v. d. Horst, N. de Klijn viool, F. v. d. Heide klarinet en R. Schoute piano. C. v. d. Lende lezing. 12. Gram.pl. 12.15 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steijn. 1.001.45 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 2.Voor de vrouwen. 2.15 Kniples. 3. Voor de kinderen. 5.30 XX-Ensemble o.l.v. C. Steijn. M.m.v. G. Ehrhardt zang. 5.50 Gram.pl. 6.05 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 6.30 RVU. Prof. G. Gonggrijp: Voedsel en Vrede in het Verre Oosten. 7.Sportuitzen- ding. 7.20 ..Mathis der Maler", Hindemith (Gr. pl.) 7.45 Voor Transportarbeiders. 8.Herh. S.Ó.S.-berichten 8.03 Gram.pl. 8.20 C. Steijn accordeon) en J. Vogel piano. 8.30 „Nu slaat 't dertien", spel van Observer, vert, door Nel Bakker. Vara-tooneel o.l.v. W. van Capellen. 9.15 Vara-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v. W. Ravelli bas. 10.Vaz Dias. Vara-Varia. 10.15 Concert uit Parijs (Gr.pl.) 10.30 Orgelspel J. Jong. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. NCRV-Programma. 8,Schriftlezing en meditatie. 8459.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. P. Boes 11.0012.00 Harmoniumspel M. F. Jurjaanz, m.m.v. mevr. L. J. A. v. NeerdenOngers sopraan. 12.15 Gram.pl. 1.Orgelspel R. Par ker. 2.Zang Greta Smit m.m.v. L. Blaauw orgel. 3.00—3.45 en 4.00 Trioconcert (viool, cello, piano). 4.30 Gram.pl. 5.Kinderuur. 6.00 Landbouwpraatje 6,30 Afgestaan. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Causerie. 7.30 Gram.pl. 7.40 Ds. L. D. Poot: Holland op Zee. 8.Vaz Dias. Gram.pl. 8.15 Arnhemsche Or- kestvereen. o.l.v. J. Spaanderman m.m.v. J. Smeterlin piano. 9.15 Causerie. Ds. L. D. Poot. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 11.30 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mac Lean. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Orgelconcert. M Vinden. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Lezing. 3.35 Sted orkest Bournemouth o.l.v. R. Austin m.m.v. J. Szigeti (viool). 5.05 Het John MacArthur kwintet. 5.35 B.B.C.-Dans- orkest o.l.v. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Handel-concert. 7.50 Concert inleiding. 8.05 B.B.C.-Symphonie-orkest o.l.v. Adr. Boult. 9.10 Berichten. 9.25 Vervolg con cert. 10.20 Lezing. 10.35 Hongaarsch Zigeuner orkest o.l.v. G. Garay. 11.2012.20 Roy Fox en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 ..Kitege". opera van Rimsky Korsakow. KALUXDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.20 Gram.pl. 2.504.50 L. Preii's orkest. 6.50 Strijk orkest o.l.v. Emil Reesen. 7.20 Discussie. 9.35 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 10.2011.50 Dans muziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Omroepkwintet en solis ten. 10.05 Zang. 11.20 Concert uit Berlijn. 1.35 Orgelconcert door J. Schafgans. 3.20 Werag- kamer-orkest o.l.v. Hagesteldt. 5.10 Zang en oiano. 6.45 Vocaal sextet. 7.35 „Die Hohen- staufen". spel van Chr. D. Grabbe 8.05 Carne- vals-programma o.l.v. C. Baumgarten. 9.40 11.20 Dansmuziek. ROME 421 M. 8,20 Concert door de Weensche Schubert- Bund. «BUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.30 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest o.l.v. Walpot. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Mortel- mansconcert. 6.05 Gram.pl. 6.35 Vioolrecital, 7.05 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6