HET TANDHEELKUNDIG Haarlemsche Motet- en Madngaalvereeniging. 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT 35 WOENSDAG 13 FEBRUARI '35 HAARLEM'S DAGBLAD 7 MUZIEK. CONCERT DER H.O.V. Solisten; Rudolf Nel en Hans Bijvanck. In het programma der H. O. V.-concerten was een biografie van den altviolist Rudolf Nel afgedrukt. Ik heb die gelezen en me ver wonderd over. den stijl, die misschien in trans atlantische namen meer indruk zou maken dan in ons landje. Wij nuchtere Hollanders rafelen gaarne uit. De 14-jarige violist, zoo lezen we, die al onderwijs op het Sternsche Conservatorium te Berlijn heeft gehad, komt naar Haarlem, speelt hier een onzer vooraan staande vioolpaedagogen voor en krijgt een afwijzend judicum Waarom dit vermeld? 't Is toch niets bijzonders, niet waar? Ieder, die moest voorspelen heeft zijn zaak wel eens verknoeid. Een jaar later dingt hij naar een plaats in de Meisterklasse der Berlijnsche Hochschule. Naar zijn eigen verklaring speel de hij zóó, dat hij er zich voor schaamde, maar toch werd hij als een van drie onder 31 mededingers uitverkoren om toegelaten te worden en bovendien door een Professor om helsd. Hebben de andere adspiranten dan nog slechter gespeeld? Twee jaar lang studeerde hij dag en nacht. We zouden eens aan paeda- gogen of physiologen moeten vragen of dat mogelijk is. Nog twee jaar later speelt hij alle vioolconcerten. Ik heb geen „Gids door de Vioollitteratuur" of ander vioolboek bij de hand en kan dus geen overzicht van alle be kende vioolconcerten geven. Maar het zijn er vele. Als ik alleen maar eens opnoem die ik me al het oogeintolik herinner: Alard, Artot, Bach (2), Baillot (9), Beethoven, De Bériot (10), Brahms, Bruch (3), Busoni, David (5). Gernsheim, Joachim, Kreutzer (19), Léonard (5), Lalo, Lipinslti (4) Mendelssohn, Moli- que (6), Mozart (6), Paganini (2), Prokofieff, Rode (13), St. Saëns (3), Spohr (12), Tschai- kowski, Viotti (29), Vivaldi (24?) Vieuxtemps (6), Wieniawsky (2), dan is dat samen al een aantal van een goede 170. Het zou nauwelijks mogelijk zijn die alle in twee jaar eenmaal door te spelen, en ook geen nut hebben, be halve misschien voor een bewerker van een Gesamimtausgabe of van een Violinführer. Ik herinner mij ook nog een anecdote van Joseph Joachim. De grootmeester speelde eens in een onzer provinciale hoofdsteden als so list met een plaatselijke orkestvereeniging. Een der violisten, een gegoede dilettant, klampte in de solistenkamer Joachim aan en gaf hoog op omtrent al de kostbare violen, die hij zeide te bezitten. Spoedig begon dit den meester te vervelen. „Spielen Sie nur auf eine rein!" beet deze eindelijk den onthutsten Vioolmaniak toe. Joachim had gelijk. In de kwantiteit zit het niet, wel in de kwaliteit. En om nu op het concert van Dinsdagavond terug te kamen; Rudolf Nel heeft zich, samen met onzen con certmeester Hans Byvanck in de Symphonic concertante van Mozart en in Halvorsen's Variaties op een Sarabande van Handel doen hooren en hij heeft zich in die twee werken, vooral in het laatstgenoemde van beide als een uitmuntend altist doen kennen. Zijn temperament beïnvloedde zijn partner tot een aequivalente uiting; zijn volumineuze toon vulde gemakkelijk de heele zaal, het samen spel was voortreffelijk, maar in Mozart's werk won Byvanck het in zuiverheid van pas- sagewer-k. Halvorsen's werk eischt groote virtuositeit: aan de eischen werd geheel vol daan Ovaties en bloemstukken beloonden beide spelers voor hun belangelooze en hoogst artistieke solistische medewerking. Ook ons orkest en zijn leider Frits Schuur man verdienden de huidie', die hun werd be toond. Sprankelend werd Mozart's Figaro ouverture door hen vertolkt; de orkestpartij der Symphonie concertante sloot zich mooi bij die der. solisten aan en de Symphonie van Franck is zóó prachtig gespeeld als ik me van geen vorig H. O. V.-concert kan her inneren. Met liefde, stijlbegrip en zaakken nis heeft Schuurman het monumentale werk voorbereid en ten gehoore gebracht. Een groote zelfbeheersching in de keuze der tempi kwam aan de plastische duidelijkheid ten goede. Bij den aanvang van het Allegretto was die restrictie wel iets te groot en eerst gaandeweg werd het verlangde tempo verkre gen. Maar het was een genot deze vertolking in de partituur te volgen en te bemerken hoe aan alles aandacht was gewijd, hoe alles tot zijn recht kwam. Daarbij was alles warm en levend. Nogmaals: hulde! K. DE JONG Arbeiders-Mandolineclub „Apollo". Het was, volgens de aanduiding op het programma, slechts een „Klein Con cert", dat door „Apollo" in het „Caeci- liahuis" in de Jansstraat gegeven werd. Vóór het begin lichtte de voorzitter van „Apollo" de aanduiding toe: het waren de tijdsomstan digheden, die tot beperking noodzaakten. Daarom had men ook dit kleine zaaltje ge kozen. Maar hij wenschte den aanwezigen een genoegelijken avond toe. Deze wensch is voorzeker in vervul ling gegaan. Ik voor mij hoorde de Ar beiders-Mandolineclub „Apollo" voor het eerst en ik kan niet anders zeggen dan dat ik de resultaten van den arbeid van den dirigent Joh. B. Kok met veel genoegen heb gevolgd. Zoowel het kleine ensemble der jongeren als het groote der ouderen en ten slotte beide ge combineerd vertoonden goede scholing. De uiterlijk zeer bescheiden, voor het auditorium nauwelijks zichtbare leiding van den dirigent bleek voldoende om goed samenspel tot stand te brengen en het was opmerkelijk en verheu gend met welk een juistheid en gelijkheid de dynamische schakeeringen en de tempowisse lingen werden uitgevoerd. Dat een enkele maal wel eens een ongelijkheid viel waar te nemen nu ja. dat komt zelfs bij het Concertge bouworkest voor. Daarentegen was de uitvoe ring van het slotnummer door de gecombi neerde clubs zonder voorbehoud uitstekend te noemen. Volksdansen uit verschillende landen had Joh. B. Kok daarvoor tot een Suite samen gesteld en we reisden met radiosnelheid van ons land naar Hongarije of Rusland en van daar naar Frankrijk en Spanje en de gepas- sionneerde accelerandi weken voor gratie en deze voor zwierigheid en het werd alles even precies vertolkt. Zulk musiceeren verdient aanmoediging omdat het niet alleen een ge paste tijdpasseering is. maar ook een basis vormt voor verdere ontwikkeling, voor muzi kaal begrip en voor saamhoorigheidsgevoel. Dit laatste werd ook in de beide solonummers, één voor mandoline en één voor mandola, hooggehouden, want de namen der solisten waren in het programma niet genoemd. Dank zij de welwillende medewerking van mevr. G. KroonKuneke werden de muzikale voordrachten door twee nummers declamatie afgewisseld. De declamatrice droeg eerst een viertal gedichten van Margot Vos voor, latex- een gevoelige schets „Brammetje" en wist steeds het gehoor te boeien. Duidelijke, be schaafde uitspraak en goed genuanceerde stembuigingen vormden de teekenen harer uiterlijke welsprekendheid; de innerlijke bleek uit het ontroerende of amusante van haar voordracht. Van de gedichten trof mij „De Vrouw van den Werklooze" wel het meest, waarin zij de zorg en kommer en het moei zaam rekenen van de arme aangrijpend weer gaf. In de schets „Brammetje" gaf zij ook den humor zijn recht. Een groot verdiend succes viel haar ten deel. In de pauze werd een vruchtenmand ver loot. Naar de voorzitter bij het begin meedeelde (het verslag van dit „Klein Concert" wordt door een vergissing eerst heden geplaatst) trad „Klein Apollo" dezen avond voor 't laatst zelfstandig op. Het wordt met de club der grooten vereenigd. Maar een nieuwe jeugdclub is in Haarlem-Noord opgericht. K. DE JONG. HET TOONEEL. SCHOOL-MATINEE. De Jonge Spelers. KLUCHTEN VAN BREDERODE. De heer Deinum heeft de schoolvoorstel lingen gelukkig weer in eere hersteld. Na Boefje was deze opvoering van Brederode's „Klucht van de Koe" en „Symen zonder Soe- tichheit", de tweede schoolmatinée in dit seizoen. Dat deze schoolvooi*stelling met toestem ming van den Wethouder van Onderwijs op een Dinsdagmiddag kon plaats hebben, is wel het beste bewijs, van de erkenning der cul- tureele waarde van het instituut der school voorstellingen, door ons gemeentebestuur. Verheugend was het ook, dat meer dan 500 longelui deze Brederode-opvoering bijwoonden De belangstelling voor de schoolvoorstellingen, die een tijdlang dalende was. is dus nu weer groot genoeg om met dit experiment door te gaan. Misschien is dit voldoende reden om dit seizoen nog eens Freuleken. Mercadet of indien dit in combinatie met een avondvoor stelling mogelijk zou zijn Het Adelaarsjong voor de jeugd te geven. Als dit laatste stuk met zijn romantiek eens op een schoolmatinée kon gaan, dan zou daarvan ben ik wel zeker onze Stadsschouwburg te klein zijn. En met welk een geestdrift zou Rostand's werk dooi de jeugd worden ontvangen, hoe zou de liefde voor het tooneel bij de jongelui er door wor den aangewakkerd. Meer nog dan bij een opvoering van Bre- derode's kluchten. O zeker, Br ederode was een geboren tooneelschrijver, hij wist zelfs in verzen zoo drastisch, levendig en realistisch voor het tooneel te schrijven, als weinige Holanders na hem, maar het volgen van deze 17de eeuwsche taal brengt voor menschen van onzen tijd toch altijd moeilijkheden mee. Ik vermoed dat deze twee kluchten wel op school zullen zijn behandeld en het jeugd- publiek er dus niet vreemd tegenover stond. Men reageerde tenminste dikwijls opmerkelijk goed op den smeuigen tekst, maar het was toch duidelijk, dat ook veel den toehoorders ontging. En Brederode zal toch nooit zoo vlug en onmiddellijk aanspreken als bijvoorbeeld een Rostand wiens romantiek bij een zaal vol jeugd direct zou inslaan. De Jonge Spelers hebben van de kluchten van Brederode' veel werk gemaakt en er een fleurige, kleurige opvoering van gegeven Lucas Wensing had een aardige en eenvoudige oplossing gevonden, voor de decor-moeilijk heden en de volle zaal beloonde dit dadelijk met een open doekje. En- over het medeleven van het jeugdige publiek viel ook verder niet te klagen. Het spel van alle medespelenden was zonder uitzondering sappig en boertig. Richard Flink had zich als Dirck Thyssen een prach- tigen kop gemaakt en speelde met kluchtige accenten dezen boer. Alleen zijn dictie had vooral in dit oud-Nederlandsch spel wel wat gearticuleerder gekund. Het was nu niet altijd even gemakkelijk hem te volgen. Ghysje, de gaeudief, en Joosje d'Optrecker, die door Lucas Wensing en Ben Groeneveld flink op hun beenen werden gezet, al was Ghysje dan ook door zijn fuiven erg wankel wonnen het in duidelijke dictie van den boer. Nelly Ernst was een vroolijke waardin' en G. Lin- denberg een vermakelijk onnoozel boeren- seuntje. Het grootste succes was echter voor de koe. Men had niet zooals indertijd Sa^lborn in Polgar's Oplichters een echte, levende koe geëngageerd wat trouwens altijd, gezien de zenuwachtigheid van zoo'n beest een ge vaarlijk experiment is. omdat steeds dan een open vraag zal blijven, of zooals Heijer- mans het eens in een kritiek uitdrukte zij „het doen zal of niet". Deze koe was een carnavals-koe op menschen voeten. Eeix groote vreugde gaf het in de zaal. toen de pantalon over een der pooten naar beneden zakte en wij een koe in plus-fours te zien kregen. Toen bulderde de zaal van den lach. Na de pauze volgde Symen zonder Soe- tichheidt, vlot, met levendig entrain en uit stekend van dictie door Nelly Ernst en Ben Groeneveld gespeeld. Welk een ras-tooneel- schrijver was toch Brederode! Wie vaix onze hedendaagsche auteurs doet het hem na, om een stukje, hetwelk enkel dialoog is. zóó te schrijven, dat je er met genoegen een half uur naar luistert en kijkt. En wie zou er nog zoo gevarieerd kunnen schelden als deze ou bollige Hollandsche dichter! Welk een vir tuoos was Brederode, als hij aan het schel den ging! Het was een gezellige middag, prettig, dooi de vroolijke stemming zoowel voor als ach ter het voetlicht. Na zulk een matinée durf ik weer eens te schrijven: Leve de school voorstellingen! J. B. SCHUIL. INSTITUUT HAARLEM-XOQRD TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand 3. Iedere Tand meer 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Goudvulling vanaf 0 9. Goudkroon vanaf /15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7—9 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch Td(l(ldrtS (Adv. Ingez. Med.) DE JONCE SPELERS. DE OPCAANDE ZON. Het is wel opmerkelijk, dat Heijermans. die in sommige zijner stukken men denke aan schakels en Het zevende Gebod de kinde ren en de ouders zoo fel, zelfs wreed tegen over elkander kon stellen, in andere stukken zooals in De Opgaande Zon, Eva Bonheur en De Schoone Slaaapster een verhouding tusschen vader en dochter wist te scheppen, zoo ontroerend teer, als wij slechts zelden op het tooneel hebben geziexx. Jasper en Miep, Mathijs de Sterke en Sonja, zij zijn in hun onderlinge verhouding geteekend met een ge negenheid. zóó groot en zóó innig, dat zij in onze tooneellitteratuur als monumenten kun nen gelden van de liefde tusschen vader en kind. Welk een weergaloos knap tooneelschrijver was Heijermans toch! Telkens weer treft mij dit bij het weerzien van De Opgaande Zon. Hoe knap is dit stuk gebouwd, hoe uitstekend is de daad van Sonja voorbereid en hoe prachtig is de afwikkeling. En wat wist Heijermans soms op schijnbaar ongezochte wijze zijn sterke tooneeleffecten te bereiken Hoe zuiver natuurlijk bijvoorbeeld doet het tooneeltje aan, als de simpele grootvader ge heel wakker wordt bij het hooren van het woord „faillissement" en welk een effect wist Heijermans daarmee te bereiken! Een scène van zoo groote innigheid, als tusschen Matthijs en Sonja in het vierde bedrijf, zal men in onze tooneellitteratuur niet licht vinden. Wat mij in de opvoering van Heijermans' stuk door de Jonge Spelers gisteravond in den Stadsschouwburg vooral trof. dat was de toewijding, de liefde, waarmee door allen ge speeld werd, zelfs voor een zaal die hol klonk door haar leegheid. Deze jonge kunstenaars ik heb dit ook vroeger reeds meer mogen op merken geven zich met enthousiasme aan hun werk en zij bereiken daardoor dikwijls veel. Een fout is het. dat zij zich soms te veel geven. Het spel wordt dan wel eens te exube rant en ook de stemmen zijn dan te weinig beheerscht, vooi-al in de hartstochtelijke too- neelen, zooals aan het slot van III en na de bekentenis van Sonja in IV. In het bijzonder Marie Hamel maakte zich daar nog al eens aan schuldig, maar ook Nelly Ernst zocht het nu en dan in de groote momenten wat te veel in explosies, die ten slotte toch altijd uiterlijk bleven. Maar overigens heb ik deze opvoering met zeer veel genoegen gezien. Ik zag De Opgaan de Zon zoowat m alle bezettingen met Alex Faassen, Hubert la Roche, Willem van der Veer, en Ko van Dijk in de rol van Matthijs de Ster ke en ik dui-f zeggen, dat de Jonge Spe lers als geheel de vergelijking met de vroegere voorstellingen konden doorstaan Het was vooral de verhouding tusschen Matthijs en Sonja, die door Richard Flink en Nelly Ernst met groote innigheid werd gegeven. Richard Flink zette de rol van Matöhys de Sterke wat te ruw en vooral de burgerlijk in en maakte de figuur daardoor niet sympathieker. Maar met de zorgen won ook zijn spel en hij was van een overtuigende waarachtigheid, toen zijn zorgeloosheid in ernst was overgegaan. Vooral-in het groote tooneel met Sonja wist hij te ontroeren door zijn menschel ijk en doorvoeld spel. Nelly Ernst was een lieve Sonja. die mij vooral trof door haar expressief stil spel. Te gen de moeilijkheden van .het vierde bedrijf kon zij niet geheel op en toen was haar spel wel eens wat te krampachtig en te gefor ceerd, maar haar bekentenis deed zij in den juisten toon, zonder er te veel „tooneel" van te maken. Wij hebben deze zeer zware scène wel eens minder goed zien spelen. Hetty Beck gaf de door zorgen hard gewor den Anna-Maria strak en sterk weer, al zou zij misschien haar uitvallen, vooral in het begin tegen den grootvader wat meer kunnen temperen. Een zeer mooie figuur in deze voorstelling werd de grootvader van Jan Seves. Hoe prachtig bijvoorbeeld was enkel dat daar neerzitten van hem in het laatste bedrijf met die starende blik en hoe zuiver speelde hij aldoor dezen door het verdriet in zijn geest vertroebelden ouden man. Marie Hamel kon ik minder bewonderen. Als Doortje Merten was zij te uitbundig in haar spel en van Margotje maakte zij meer een Een galaconcert ten bate der H.O.V. en het Concertgebouworkest. De Haarlemsche Motet- en Madngaalver eeniging, (onder directie van Sem Dresden) heeft het sympathieke voornemen een gala concert te geven ten bate van de H. O. V. en het Amsterdamsche Concertgebouworkest. Dit concert heeft plaats op Maandag 25 Februari in de Gemeentelijke Concertzaal. De uitvoeringen van de Haarlemsche Mo tet- en Madrigaalvereenaging zijn overal zeer gunstig beoordeeld. De Telegraaf schreef o.m. dat een uitvoering dezer vereeniging cultureel van meer belang is dan tien solistenconcer ten met geijkte programma's bij elkaar. Het Handelsblad oordeelde: „Ontroerende zuiver heid, volmaakte beheersching. De koorklank steeds edel en voornaam, rijk aan expressie nóg rijker aan devotie." De N. R. Cit.: „Een Ensemble van den al- lereersten rang, dat men overal in den lande zou moeten hooren." Gron. Dagblad: „Artis- tiek, superieur!" Na een uitvoering in Londen schreef de „Observer „Sung with taste and skill with severity and purity." (gezongen met goeden smaak en bekwaamheid, ernst en zuiverheid; Prov. Gron. Courant: „Wat Sem Dresden en de zijnen ons hebben gegeven, was volmaakt. Uit deze persbeoordeelingen blijkt wel. dat de Haarlemsche Motet- en Madrigaalver- eenigdng hoogstaande kunst biedt, zoodat een aanbeveling overbodig mag worden geacht. Toch willen wij hier dit concert nog eens met nadruk onder de aandacht onzer lezers bren gen vooral ook om het zoo goede en sympa thieke doel: het bieden van steun aan twee onzer noodlijdende orkesten, waarvan één de Haarl. Orkestvereeniging is! krankzinnige, dan een imbeciel, achterlijk kind. Wie dit meisje ooit door Tilly Lus heeft zien spelen, zal de herinnering daarvan al tijd met zich meedragen. Naphtalie is een ondankbare rol en Jan Le- niaire wist er blijkbaar niet goed raad mee. Deze onderwijzer werd. zooals wij hem gis teren zagen, wel een wat bar stijve Klaas, al meende hij het dan ook blijkbaar uitstekend. Joh. Fiolet wist wel relief te geven aan dc figuur van Jensen, den directeur van het wa renhuis en zijn verschijning in de eenvoudige kamer werd telkens weer een „moment". Lu cas Wensing speelde Stuifzand sober en toch markant genoeg voor dezen Joodschen zaken man. Het was jammer, dat De Jonge Spelers zich voor deze voorstelling niet. in verbinding had- der. gesteld met een of andere vereeniging, bijvoorbeeld met het Instituuut voor Ai'bei- ders Ontwikkeling. Zij zouden dan zeker voor een vollere zaal hebben gespeeld, wat deze opvoering alleszins had verdiend. Dat ook gisteren Heyermans' stuk een sterken indruk op het. publiek maakte, bleek wel uit het zeer enthousiaste applaus aan het slot. dat ondanks het gering aantal bezoekers den vorm van een ovatie aannam J. B. SCHUIL. LEZING VOOR DE .ALLIANCE FRAN? AI SE. Dinsdag, 19 Februari zal in restaurant ..De Kroon" op de Groote Markt voor de Alliance Francaise een lezing met lichtbeelden wor den gehouden door den heer Philippe d'Es- tailleur de Chanteraine over het onderwerp: Soixante mille, kilometres au-dessus de l'Afri- que". De heer d'Estailleur de Chanteraine is een bekend Fransch vlieger. In 1931 maakte hij de eerste volledige rondvlucht boven het Afrikaansche continent en in 1932 volbracht hij de eerste vlucht van Oost naar West over Afrika, van Djibouti naar Dakar. Hij is voor zitter van de Section de l'Aéronautique a lTnstitut Colonial Frangais. VOETBAL. Wijziging wedstrijdprogramma Naar wij vernemen worden de wedstrijden voor de eerste en tweede klasse, die voor Zon dag 24 Februari zijn vastgesteld en die in ons nummer van Maandag werden gepubliceerd, in verband met de stagnatie van j.l. Zondag een week verschoven. De wedstrijden, die j.l. Zon dag gespeeld zouden zijn, worden nu voor Zondag 24 Februari vastgesteld. Dan worden dus. w-at deeerste- en tweede-klassers van Haarlem en omstreken betreft, de volgende wedstrijden gespeeld: Haarlem—D. W. S. V. S. V.—R. C. H. D. H. C.H. F. C H B. S— Stormvogels SpartaanBloemendaal BloemendaalE. D. O. op 3 Maart. Wij vernemen, dat de voor Zondag 24 Fe bruari vastgestelde voetbalwedstrijd Bloe mendaalE. D. O. is uitgesteld tot Zondag 3 Maart WANDELSPORT. DE WANDELTOERIST. Door bovengenoemde vereeniging wordt a.s. Donderdagavond wederom gestart voor haar zesden 10 K.M. marsch. De start heeft plaats van het Clubgebouw „Schoonzicht", hoek Zocherstraat. BILJARTEN. OM DE ZILVEREN FRUITMAND. Het invitatie-tournooi om bovengenoemden wisselprijs werd Dinsdagavond in het club lokaal van B. C. H. in de Barteljorisstraat voortgezet. Er werden twee partijen gespeeld, waarvan de uitslag als volgt luidt: P. Kolens (B. C. H.) 350 C. Keizer (Ben. het IJ) 173 brt. hs. gem. i 12 114 29.60 I 11 37 15.85 i 11 98 335.— 9 57 19.22 SKI-SPORT. PRAU-SURAWEDSTRIJDEN TE FLIMS (ZWITSERLAND). Verscheidene Nederlandsche deel nemers. Uit Flims: Voor de 11e maal werden te Flims de Prau-Sura-skiwedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door enkele landgenooten. Winnaar van den Grand-Hotel Cup werd de Zwitser F. Bader (Zurich) in den nieuwen recordtijd van 2 min. 20.5 sec. Het oude record dateerde van 1929 met een tijd van 2 min. 31,5 sec. De zes deelnemende Ne derlanders bezetten de volgende plaatsen: 7. Max Mayer Amsterdam tijd 2 min. 45,5 sec. 16. H. P. Visscher 3 min. 27,5 sec. 19 Mr. van Vliet tijd 3 min. 52 sec. 20. S. J. Wiener tijd 3 min. 54 sec. 21. W. Vroom tijd 4 min. 4 sec. 22. De Meyere tijd 4 min. 9 sec. In totaal waren er 35 deelnemers. Als eerste aankomende Nederlander kreeg de heer Max Mayer, lid van de Nederlandsche Skivereeniging, een speclalen prijs. HOCKEY. AMSTERDAM—HILVERSUM De competitiewedstrijd AmsterdamHil versum zal a.s. Zaterdagmiddag drie uur te Amsterdam gespeeld worden. SCHAATSENRIJDEN. MAXIE HERBER EN ERNST BAIER NAAR AMSTERDAM. Naar wij vernemen zullen waarschijnlijk nog deze maand de Europeesche kampioenen in het kunstrijden de Duitschers Maxie Her bei en Ernst Baier, een demonstratie van hun kunnen op de Sportfondsenijsbaan komen geven. Zij beginnen binnenkort een tournee in verscheidene Amerikaansche steden; voor zij naar de Vereenigde Staten oversteken, zullen zij eerst nog te Amsterdam rijden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9