WEEK-ABONNEMENTEN VRIJDAG FEBRUARI De gemeente steunt de bouw plannen van Het Witte Kruis. Grond in erfpacht. Borg voor rente en aflossing. In de raadsvergadering van 24 Januari jl werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies een adres van het bestuur van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de N.-H. Vereeniging „het Witte Kruis" hou dende verzoek om medewerking en finan- cieelen steun voor den bouw van een nieuw volksbadhuis, met lokaliteiten voor het ber gen van verplegingsartikelen en voor ihet houden van een consultatiebureau voor zui gelingen. Zooals in het adres wordt opgemerkt is reeds door den Raad in beginsel een besluit genomen om voor den bouw van het Volks badhuis te bestemmen een gedeelte van het terrein van de gemeente aan de Baanstraat. B. en W. achten het wenschelijk om dit ter rein in erfpacht uit te geven voor den tijd van 75 jaren tegen een pachtsom van f 140 per jaar. Met betrekking tot de in het adres mede gedeelde plannen, deelt het college mede, dat het zich daarmede wel kan vereenigen. De exploitatie-begrooting is echter, in ver band met de in andere plaatsen opgedane ervaringen, nog eens opnieuw bezien. Daar bij is gebleken, dat de opbrengst der baden circa f 700 per jaar hooger kan worden ge steld. dan bij de aanvankelijke begrooting was geraamd. De ongedekte uitgaven dalen daardoor tot rond f 700 per jaar. Het verzoek der vereeniging om een borg stelling te verleenen voor de richtige beta ling der rente en aflossing van de ten be hoeve van het badhuis te sluiten geldlee- ning, ontmoet bij B. en W. geen bezwaar. B. en W. hebben den Raad dan ook voor gesteld onderstaande besluiten te nemen: I. Aan de Vereeniging Afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeniging „het Witte Kruis", te Beverwijk, in erfpacht uit te geven voor den tijd van 75 jaren, een perceel grond aan de Baanstraat, ter grootte van ongeveer 570 M2„ zulks o.m. onder de navolgende voorwaarden: De in erfpacht uit te geven grond mag uitsluitend worden gebezigd voor den bouw van een volksbadhuis met lokaliteiten voor het bergen van verplegingsartikelen en voor het houden van een consultatiebureau voor zuigelingen; met schriftelijke vergunning van B. en W. mag die bestemming worden veranderd, De pachtsom bedraagt f 140.per jaar, te voldoen op 1 Juli van elk jaar, voor het eerst op 1 Juli 1936. Alle Rijks-, provinciale-, gemeente-, of waterschapslasten, welke op of ter zake van den eigendom van den grond worden gehe ven. komen ten laste van erfpachtster. Het ontroerend goed wordt in erfpacht uitgegeven in den staat waarin het zich be vindt, met al zulke belendingen, heerschen- de en lijdende erfdienstbaarheden en ver dere baten en lasten als daaraan verbonden zijn. Het thans op den grond aanwezige ge bouwtje zal worden verplaatst. Indien erfpachtster niet voldoet aan eeni ge haar in dit besluit opgelegde voorwaarde, alsmede indien zij zes volle maanden, sedert den bij punt 2 bepaalden vervaldag laat ver- loopen. zonder de pachtsom en de verschul digde boeten ten volle te hebben voldaan, is de gemeente bevoegd, bij besluit van den Gemeenteraad het erfpachtsrecht vervallen te verklaren, zonder dat daartoe eenige in- gebreke stelling of rechterlijke tusschenkomst zal noodig zijn. H. De gemeente als borg te verbinden voor 'de richtige betaling van rente en aflossing eener door de sub I bedoelde vereeniging (hierna genoemd: „de vereeniging") te slui ten geldleening voor den bouw van een volks badhuis met lokaliteiten voor het bergen van verplegingsartikelen en voor het hou den van een consultatiebureau voor zuige lingen op het sub I bedoelde terrein, tot een bedrag in hoofdsom van ten hoogste f 29.000 tegen een rente van ten hoogste 4 pet. per jaar, af te lossen in ten hoogste 40 jaren, zulks onder de nader door B. en W. goed te keuren voorwaarden en tegen verkrijging door de gemeente van eerste hypotheek op het sub I bedoelde erfpachtsrecht met de daarop te stichten opstallen, Een en ander nadat „de vereeniging". in verband met dezen borgtocht bij afzon derlijk met de gemeente te sluiten overeen komst zich heeft verbonden tot aanvaar ding en naleving van de navolgende voor waarden en bepalingen, alsmede van die voorwaarden en bepalingen, welke Burge meester en Wethouders ter zake eventueel nader noodig of dienstig zullen oordeelen JAARFEEST CHR. NAT. WERKMANSBOND. De afdeeling Beverwijk en omstreken van den Christelijken Nationalen Werkmansbond hield Donderdagavond in het Ned. Herv. Ver- eenigingsgebouw een feestelijke jaarvergade ring. Na gezamenlijk zingen van Ps. 103, vers 1 opende de voorzitter, de heer J. v. d. Ploeg, met gebed, waarna hij een overzicht gaf van de door de afdeeling in het vorig jaar ver richte werkzaamheden in het vorig jaar ver wees spr. op het belangrijke feit, dat thans de woningen van „De Voorzorg" in aanbouw zijn. Aan de voorbereiding heeft het- bestuur een zeer werkzaam aandeel gehad. Na er op te hebben gewezen, dat ds. C. M. Krijger, als ee re-voorzitter zoo'n belangrijke stuwkracht voor de vereeniging is. huldigde de voorzitter den heer Piso. die gedurende tien jaren lid van de vereeniging is. Voor zijn arbeid had de heer Piso een plant in ont vangst te nemen. Daarna sprak de eere-voorzitter, ds. C. M Krijger, die er aan herinnerde, met hoeveel moeilijkheden de organisatie te kampen had, om dat zoovelen niet in de toekomst zagen en a.h.w. in het duister ronddoolden. Spr, wees er op hoe er. echter door Christenen licht en steun verwacht mag worden van God, Die een schild is, om hen te bewaren in den grooten strijd, welken de menschen hebben te voeren. De "Dondspropagandïst. de heer J. van Da len, richtte namens verscheidene zusteraf- deelingen woorden van hulde aan het adres van het bestuur. De heer J. v. d. Ploeg beantwoorde dezen spreker met een woord van afscheid omdat ae heer Van Dalen zich wegens zijn hoogen leeftijd uit het vereenigïngswerk zal terug trekken. De heeren De Jager, J. Maurice en P. Hagedoorn hebben de talrijke aanwezigen geruimen tijd geamuseerd met hun ernstige en vroolijke voordrachten. De Kennemer Boys zorgden voor een stukje muziek, zoodat de pauzes niet al te lang vielen. Het was reeds zeer laat, toen de feestelijke jaarvergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. BONTE AVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Door de goede zorgen van de commissie voor ontspanning en ontwikkeling van werk- loozen kon ook dezen winter weer een „bonte avond" voor de werkloozen worden georganiseerd. De heeren J. van Dorp en H. Hessen hadden zich meer speciaal) met de voorbereiding belast en zij waren er inder daad in geslaagd een bont programma samen te stellen, waaraan medewerkten het man nenkoor „Zanglust", de mondaccordeonis- ten J. Hazenberg en J. Zonneveld, de heer Leo Peelen als humorist en conferencier, de heer A. L. de Lobel (tenor), Mevr. Kee, pianiste en de Hoogoven Kunstkring, die ter elfder ure de Kennemer Boys moest ver vangen omdat laatstgenoemd muziek-ensem- ble wegens verbintenis elders verhinderd was. Luxor Theater, dat gratis door de directie was afgestaan, was Donderdagavond tot de laat ste plaat-s bezet met werkloozen en hun da mes, die zich op een prettigen avond hadden ingesteld. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den wethouder van Openbare Werken, den heer J. F. Braun en de leden van de Com missie. De voorzitter van de commissie, de heer Rothe herdacht in zijn openingswoord het verdienstelijke werk van den heer Ehrbecker, die de gemeente gaat verlaten. Spr. bracht hem dank voor het vele moeilijke werk. waar bij hij de ziel van de jongens wist te raken. De heer Rothe dankte vervolgens allen, die aan het programma op een of andere wijze hun medewerking verleenden. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 19 Februari des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van: a. leden en plaatvervangende leden van het hoofdstembureau. b. Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux. c. een hoofd der openbare lagere school no. 1. 2. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer A. Visser als hoofd der O. L. School no. 2 en benoeming van een af zonderlijk hoofd aan genoemde school. 3. Voorstel tot intrekking van het raadsbe sluit dd. 12 November 1931 betreffende het verleenen van concessie voor het aanleggen en e'xploiteeren van een radio-centrale aan een 3-tal gegadigden in deze gemeente.. 4. Voorstel tot wijziging der gemeentebe grooting. dienst 1934. 5. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst tot gaslevering in Limmen. met de daaromtrent ingekomen voorstellen van de leden Visser en J. de Bruin c.s. 6. Prae-advies op het adres van de afd. Be verwijk en omstreken van de N.-H. Vereeni ging „Het Witte Kruis", houdende verzoek om medewerking en financieelen steun voor den bouw van een volksbadhuis en andere lo kaliteiten. 7. Mededeelingen en ingekomen stukken en betgeen verder ter tafel zal worden gebracht. TEGEN FASCISME EN COMMUNISME. Donderdag avond hield het bureau van Actie en propaganda tegen fascisme en com munisme „Buracprop" een groote openbare vergadering in de bovenzaal van „Oud Mee- rensteijn". Na een inleidend woord van den heer Romunde werden eenige socialistische liederen door het „Vara-trio" ten gehoore 0ebracht. Vervolgens sprak de heer Paul Kiës over het onderwerp „Naar een sociaal een heidsfront". Spreker begon met een citaat van Adema van Scheltema: Het leven schatert in de rondte zijn wilde baan Het stort van alle horizonten tegen ons aan. Spreker brengt dit citaat in verband met den tegenwoordigen tijd. Het is alsof wij in dit leven ten onder moeten gaan. aldus spr., doch al wij den toestand recht in de oogen zien, dan is het mogelijk uit het moeras van nu wegen te vinden voor de toekomst. Om deze wegen eenigszins duidelijke te maken geeft spreker een balans op politiek en eco nomisch gebied. Wij zijn in het diepste punt gekomen en zullen er ook in blijven, wanneer het bezit van de productiemiddelen in de handen van het kapitalisme blijft. Spreker wijst er dan met nadruk op, dat er een eenheidsfront moet komen die de onmogelijkheid van het ongebonden kapita lisme inziet. Reeds Troelstra heeft er op ge wezen dat ordening en socialisatie onvermij delijk waren wil men een sociaal eenheids front verwezenlijkt zien. Hiervoor, zoo ein digde spreker, zijn echter de troepen van de S.D.A.P. niet toereikend. Wij moeten daarom een open oog houden voor de Katholieke en Christelijke Democratie, die volgens spreker ongetwijfeld meer en meer op den voorgrond treden, wil het ideaal „Naar een sociaal een heidsfront" verwezenlijkt worden. De avond werd besloten met een tweede optreden van het „Vara-trio" uit Wormer- veer. Dr. BOON UIT DE SCHOOLCOMMISSIE Naar wij vernemen heeft dr. D. A. Boon aan den raa dmedegedeeld dat hij zijn her benoeming tot lid van de Schoolcommissie om gezondheidsredenen niet kan aanvaar den ONGEVAL OP EEN SPEELPLAATS. Vrijdagmorgen is op de speelplaats van een der lagere scholen een vrij ernstig on geval gebeurd. Twee jongens kwamen spe lenderwijze met elkaar in botsing en een hunner viel daarbij zóó ernstig, dat hij naar alle waarschijnlijkheid een lichte hersen schudding heeft opgeloopen. Hij werd naar huis overgebracht waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werden in het veilinggebouw Centrum in het openbaar verkocht twee woonhuizen aan den Zeeweg te Wijk aan Zee nors. 216 en 218 te zamen groot 3 A. 80 c.A.. behoorende tot het faillissement van W. v. d. Wonde. De perceelen werden opgeboden tot f 2900 per stuk door de Friesch-Groningsche Hypo theekbank. De combinatie staande op f 5800 werd bij afslag niet gemijnd. IJMUIDEN Vergadering Nat. Soc. Bew. Spreker: de heer Van Geelkerken. Voor een volle Thaliazaal sprak de heer C. van Geelkerken, algemeen secretaris der N. S. B. over: „gezouten en ongezouten waar heden". De plaatselijke kringleider, de heer P. C. Kok, leidde den spreker bij het publiek in. Rede van Geelkerken. De heer van Geelkerken begon zijn rede met een citaat uit het orgaan der Ned. Handels- en Kantoorbedienden, dat de N.S.B. scherp aangevallen had. Het was voor velen niets nieuws meer. Toch is het nat. soc. zeer oud, het heeft altijd onder de menschen geleefd. Ja, het greep zelfs terug tot de holbewoners! Het zijn oude, grijze, soms zelf versleten leuzen, waar mede het nat. soc. zich aandient. Langen tijd heeft het echter in de harten der volkeren gesluimerd. Het belooft geen holle leuzen, dat bijv. den nat. soc. staat geen narigheid meer zal zijn en dat het de visscherij of landbouw dan beter zal gaan. Het wil echter ons volk binden en het saam horigheid' leeren. Het zijn oude waarheden, die de N.S.B. op nieuw uitdraagt. De N.S.B. wil ze weer levend maken. De nat. soc. heeft altijd critiek. breekt al tijd af. Hoe kan dat ook anders?, vraagt spr. Eerst moet alles van het oude gebouw gron dig tegen de wereld eer met de nieuwbouw begonnen kan worden. Onze beweging is geen hoera-patriotisme, onze N.S.B. heeft slechts een gloeiende liefde voor volk en vaderland; zij wil onze landge- nooten tot een eenheid vormen. Het gedrag der ouderen in ons volk is ver giftigend. Dit wilde spr. aantoonen met cita ten uit redevoeringen van vooraanstaande figuren uit de Nederlandsche politieke wereld De aankondiging, dat Mussert binnen af- zienbaren tijd leider van de Nederlandsche regeering zal zijn. oogstte een groote ovatie Fel entiseerde spr. de houding van de volks vertegenwoordiging, die jaar op jaar uit lam lendigheid toelaten, dat H.M. de Koningin bij de opening der Staten-Generaal door de com- munsten wordt beleedigd en ze nog f 5000 en vrij reizen op de koop toe geeft. Is de straat in Amsterdam voor ons vrij? roept spr. uit. En de gereformeerde predikant dan, die bij spr. in de kerk na zijn preek in zijn slotgebed smeekt: Bewaar ons voor het fascisme en het communisme. Is dit geen schande, vraagt de heer van Geelkerken. Alles wordt op de N.S.B. verhaald. Die zou in de toekomst den vrede in gevaar brengen? Dat doet een prof. van Embden. (interruptie: En Joekesü Die beteekent een grooter gevaar voor den vrede dan Mussert. Het fascisme is oorlog, wrijft men ons aan. Ja roept spr. oorlog aan den klassestrijd en aan het zotte burgerdom. Fascisme is honger! Zie naar Duitschland, waar gewerkt wordt. Er zijn geen stakingen en geen uitsluitingen in de laatste twee jaar meer geweest! Terreur in de N.S.B.? Neen, terreur aan de N.S.B. Geen optochten, geen beroepen voor de N.S.B.'ers, geen colportage-vrijheld, ja geen begrafenis, waar de N.S.B.-vlag niet meege voerd mag worden Gij kunt een standpunt innemen óf van volksverpesting door u afzijdig te houden óf u aan te sluiten bij de N.S.B. en mee te doen aan volksverheffing. Uitingen van Koos Voorrink, Kleerekoper e.a. werden door spr. aan scherpe critiek on derworpen, evenals het manifest van het N.V.V. Ons machtige lied van Marnix, ons Wil helmus, wordt door de N.S.B, dag aan dag mis. bruikt. Wie zegt dat? Koos Vorrink, zegt de heer van Geelkerken 1 Is het geen 14-koppige Janusgestalte, dat Marxisme. Aan den eenen kant gescherm met Bijbel woorden en -teksten, aan de andere zijde het devies: godsdienst is opium voor het volk. Dat zijn de verderfelijke schijngestalten van het verderfelijkste aller stelsels: het Marxisme. Met de leuze: „Wanneer gij daar tegen strijden wilt en met ons voor een eensgezind volk en een vrij vaderland, sluit u dan bij ons aan, besluit de redenaar zijn perooratie, welke een luid applaus ontlokte. Beantwoording ingekomen vragen. Spr. beantwoordde na de pauze de bij hem ingekomen vragen. Zou de gulden net als de mark in 1922 waardeloos gemaakt worden? Zal echtschei ding bij ongeneeselijke ziekte door de N.S.B. vergemakkeiijkt worden?, werden door den redenaar ontkennend beantwoord. De openbare scholen behooren gezuiverd te worden van den Marxistischen inslag, waar zij aan lijden. De confessioneele scholen be hooren vrij gelaten te worden, doch zij zullen danig moeten verminderen (scholenbouw en vakjesgeest). De N.S.B. is voor het privaatbezit, doch wan neer dit een gevaar voor land en volk oplevert zal zij maatregelen treffen. Tegenover de coöperaties zal de actie der N.S.B. zeer fel zijn, vooral wanneer zulk een coöperatie de profijten van haar handel aan een zekere politieke partij uitkeert. 1 Het. wordt bij ons zeker geen paradijs, zegt spr. en wij beloven dit ook niet. Er komen immers ieder jaar 100.000 nieuwe Nederlanders bij. Waar moet dat heen over 10 jaar?, roept spr. Wij moeten kunnen ademhalen, bedenkt dat wel. Dat is onze eerste levenseisch. Nog tal van vragen werden door spr. be antwoord. Met het zingen van eenige coupletten van het Wilhlmus werd de bijeenkomst gesloten. BESOMMINGEN. Loggers: K. W. 58 f 740. K. W. 41 f 900 SCH. 4 f 820. SMOKKELEN VAN SIGARETTEN PAPIER. Rijksambtenaren hebben gisteren een in val gedaan in een sigarenwinkel aan den Zeeweg alhier op vermoeden van frauduleu ze n handel in sigarettenpapier. De ambtenaren hebben ook hier bewezen over een fijnen neus te beschikken. Een groote hoeveelheid sigarettenpapier, waar voor de verschuldigde belasting niet was be taald, kon in beslag genomen worden. Tegen den winkelier werd proces-verbaal opemaakt. HET LIED VAN DEN ARBEID. In het Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat werd gisteravond door het Her vormd Kerkkoor, leden van deJong Her vormden en van de C. J. M. V. een opvoering gegeven van het Lied van den Arbeid, van P. J. de Carpentier, een herhaling van de ongeveer een jaar geleden gegeven uitvoering. .Ook thans genoot- dit mooie werk, mede door de wijze waarop het werd uitgevoerd, groote belangstelling van de zijde der vele be zoekers. De avond die onder leiding stond van ds. Wildschut, werd verder gevuld met kwar tetzang en declamatie. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1—f 0.90 Griet per 50 kilo f 25f 10. Tongen per kilo f 1f 0.61 Groote schol per 50 kilo f 9f 8. Middelschol per 50 kilo f 11.50f 10 Zetschol per 50 kilo g 17.50f 16 Kleine schol per 50 kilo f 14f8 Bot per 50 kilo f 5,50f 2.50 Schar per 50 kilo f 8f 7.50 z z z Kabeljauw per 125 kilo f 37.50f 25.50. VELSEN GEEN PLAATSELIJKE CONFERENTIES AAN DE PAPIERFABRIEK. De besturen der samenwerkende organisa ties hadden tot de directie der Kon. Papier fabrieken van Gelder Zonen het verzoek ge richt, plaatselijke conferenties met hoofdbe stuurders en een lid der directie te willen be leggen. De directie antwoordde hierop het volgende: „Wat betreft Uw verzoek om plaatselijke conferenties met hoofdbestuurders en een lid onzer directie te willen beleggen waar zulks wordt gewenscht, moeten wij U mede- deelen, dat wij van meening zijn, dat derge lijke conferenties feitelijk overbodig moeten worden geacht. Wij willen niet definitief wei geren zulk een conferentie mogelijk te maken, doch dan dient toch wel onomstootelijk vast te staan, dat een conferentie noodzakelijk is, alvorens wij ertoe zullen kunnen medewerken haar te doen plaats vinden. Zulks zou in de eerste plaats moeten worden afgeleid uit de punten, welke van arbeiderszijde naar voren worden gebracht en zal het dus het beste zijn, wanneer een voorstel om een plaatselijke con ferentie met hoofdbestuurders te houden ver gezeld gaat van een agenda met de te behan- delén punten. U zult het ongetwijfeld met ons eens zijn. dat het zoowel op Uw als op op zen weg ligt dergelijke conferenties tot een minimum te beperken en dat het op den weg ligt van de plaatselijke directies en de plaatselijke besturen ons dergelijke bijeen komsten te besparen. Ten slotte danken wij U voor Uw toezeg ging om het mogelijke te doen den steun van de regeering voor de papierindustrie te bevor deren. De contingenteering heeft thans haar intrede in ons bedrijf gedaan; zooals U gezien hebt is voorloopig voor 4 maanden een 100 pet. contingenteering ingesteld, teneinde in dien tijd te beoordeelen op welke wijze definitief deze materie moet worden geregeld. Voorloopig heeft deze contingenteering voor ons bedrijf geen invloed om de bekende rede nen, welke wij aan U in onze laatste bijeen komsten uiteenzetten. Wij hebben alleen helaas moeten constateeren, dat het lange wachten op het besluit van de regeering aanleiding heeft gegeven tot verhoogden invoer van ver schillende papiersoorten, waardoor de voor raden in het land momenteel voor sommige soorten belangrijk vergroot zijn. Mochten wij aanleiding hebben bij het ver dere verloop van deze aangelegenheid van Uw welwillende toezegging gebruik te maken, dan zullen wij gaarne een beroep daartoe op U doen." ZANDVOORT dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn daar de bezorgers op Woensdag af rekenen. DE ADMINISTRATIE. IMMANUëL Op de jaarvergadering van de C-hr. Ge mengde Zangvereen. Immanuël, die in Ons Huis werd gehouden, had een verwisseling van bestuursfuncties plaats. De heer W. Bol trok zich terug als voorzitter en werd be noemd tot algemeen adjunct, terwijl de heer C. Kop, die algem. adj. bestuurslid was, tot voorzitter werd gekozen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden met een woord van dank goedgekeurd. Besloten werd om deel te nemen aan het Nationaal Concours, dat in hél voorjaar in Casino gehoudn wordt. Nog werd besloten voor de volgende feest avond, waarvoor de datum nog niet defini tief is vastgesteld, in te studeeren het blij spel: „De baas in huis" van J. v. d. Poll. Na afhandeling van de agenda bleef men nog eenige uren gezellig bijeen, waarbij de heer en mevr. De Jong zich zeer verdienstelijk door het voordragen van enkele voordrachten. KUNST NA ARBEID Op Zondag 24 Februari geeft de gemengde Zangvereeniging Kunst na Arbeid, onder lei ding van den heer E. Dees, een concert in de Ned. Herv. Kerk. EENDRACHT MAAKT MACHT. Donderdagavond werd in Ons Huis de al- gemeene jaarvergadering gehouden van de Woningbouwvereniging „Eendracht maakt Macht". Besloten werd een gedeelte van een klein batig saldo te storten in het Hulp-in-nood- fonds. De rest van het saldo zal gebruikt wor den om de closets van alle woningen te voor zien van een water-bezuinigingsapparaat. In verband met den hoogen waterprijs werd dit voorstel van het bestuur algemeen gesteund. Bij de bestuursverkiezingen werden de af tredende bestuursleden A. Hesselink, A. J. v. d. Molen, P. Salm en C. J. Vork met algemeene stemmen herkozen. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester werden met een woo. J van waardeering goedgekeurd. BEGRAFENIS VAN DEN HEER SCHRAAL. Onder zeer groote belangstelling werd Donderdagmiddag op de Algemeene Begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van den heer H. A. Schraal aan den schoot der aarde toevertrouwd. De heer Schraal besteedde zijn vrijen tijd geheel aan de zangkunst en was lid van ver schillende zangvereenigingen. Van O. H.'s Mannenkoor was hij niet alleen het oudste maar tevens een der trouwste en meest en- thouste leden, die nooit een repetitie over sloeg. Spontaan gaven de leden dan ook ge hoor aan den oproep van het bestuur om den heer Schraal de laatste eer te bewijzen. Aan de groeve sprak Ds. Tromp woorden van troost en berusting naar aanleiding van Open baring 14:3 „En zij zongen als een nieuw ge zang vóór den troon." De heer T. Koper, voorzitter van O. H.'s Mannenkoor sprak namens het koor een woord van afscheid tot den makker, die steeds een voorbeeld was geweest voor alle leden en aan wien het koor zoo veel te dan ken had. Het koor onder leiding van den heer BÖhm zong hierna: Beati morai van Felix Men delssohn. Nooit zong het koor met meer ge voel, met meer overtuiging als hier op den vredigen doodenakker, aan de groeve van een vriend en medelid, De stormwind begeleidde het lied der man nen: hij raasde door het houtgewas, nam de klanken op en vervaagde ze snel. doch hij was niet bij machte den indruk weg te nemen, die dit eerbewijs aan den doode, op de aan wezigen maakte. BLOEMENDAAL „VOLKSONDERWIJS" De afd. Bloemendaal en omstreken van de vereeniging „Volksonderwijs" hield Donderdag haar jaarvergadering in Rusthoek onder lei ding van Mr. J. H. Schulz van Haegen. Ondc." de aanwezigen was de oud-voorzitter de heer Heymans. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat de afd. thans 48 leden telt. Het verslag gaf verder een overzicht van de veranderingen, die op de verschillende scho len hebben plaats gevonden. De rekening van den penningmeester, welke sloot met een saldo van f30 werd goedge keurd. De begrooting werd in ontvangsten en uit gaven vastgesteld op f121. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren Bleeker en Kruyt. Bij de rondvraag informeerde de heer Heymans, wat er gedaan wordt voor de pro paganda. Hij zou het verslag willen doen drukken met een uittreksel uit de brochures van Klaas de Vries en dit zenden aan leden en nietleden, om hierdoor leden te winnen. Besloten werd, het verslag te laten drukken en te distribueeren. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Brons, Har men jans straat 20 Haarlem, een scholierkaart N.Z.H.T.; Both. Duinweg 15 A Santpoort, een reserve- autowiel met band: A. Cassee, Kerkplein 12 Bloemendaal, een zijden sjaal; Schouten, Dompvloedslaan 9 Overveen, een kinder schoentje en een rammelaar: G. W. Wiltnerink Prins Hendriklaan 88 Overveen, een gouden oorbel met pareltje; H. Ligthart, Korte Kle verlaan 44 Bloemendaal. een paar regen pijpen; Haagen, Trompstraat 32 IJmuden-O., een hond (Groenedaler)J. Rosier, Vogelen- zangscheweg 354 Vogelenzang, een dames blouse: aan den politiepost te Aerdenhout, een hondenhalsband; een bril; aan het bureau van politie Overveen, een paar nappahandschoe nen. een riempje waaraan sleutels, een huis sleutel HAARLEMMERMEER Vereeniging „Vooruit". Concours hippique op 17 Juli? De vereeniging „Vooruit" ter bevordering van depaardenfokkerij in Haarlemmermeer, hield in de Landbouw te Hoofddorp de alge meene ledenvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer M. A. Noordam. In een van waardeering getuigende rede, herdacht de secretaris, dc heer Clay, het over lijden van den oprichter der vereeniging. den heer W. G. van der Wal, waarna ook woorden werden gewijd aan de nagedachtenis van de overleden leden P. Bier en Joh. van Vuuren en de zeer bekende medewerkers Jhr. Baardt van Sminia en J. H. Bierman. Uit de uitgebrachte verslagen bleek dat in 1934 het concours-hippiqué ondanks de hooge extra uitgaven in verband met 't 25- jarig bestaan der vereeniging nog een klein batig saldo had opgeleverd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. Zijlmans, terwijl als zoodaning in de plaats van den heer J. C. Beets, die wegens drukke werkzaamheden bedankte, werd gekozen de heer D. van Wieringen te Abbenes. Besloten werd in beginsel om in den a.s. zomer weder een concours-hippiquc op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp te organiseeern, vermoedelijk op Woensdag 17 Juli a.s. De wenschelijkheid werd nog besproken om op het programma voor het nieuwe concours nog een 2e nummer in te lasschen voor een demonstratie van trekpaarden en viertallen. GKAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f7,50; Gerst (chevalier) en Wintergerst f5,50; Haver, Paardeboonen en K nariezaad f6.50; Duiveboonen f8,25; Groene erwten f9.50; Vale erwten en Blauwmaanzaad f 14,50; Geel mos terd en Karwijzaad f 18. Alles per 100 K.G. UITSLAG AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een dubbel burgerwoonhuis voor den heer J. Kool te Hoofddorp (architect C. v. Damme), werd het laagst ingeschreven voor Pcrc. I. Metsel- en betonwerken, door J. Duizer te Hoofddorp voor f2900; Perc: II. Timmer- en Ijzerwerken, J. v. Scheppingen te Hoofddorp; Perc. III. Lood- en zinkwerken H. L. Tebbens te Nieuwvennep f580; Perc. IV. Glas- en Schilderwerk A. L. Klootwijk te Hoofddorp f450; Massa: fa. v. d. Mik en Rood te Hoofddorp f 6745. GEGUND. Het schieten en uitdiepen van den IJtocht langs de Domineeslaan nabij Halfweg is ge gund aan den heer G. Roubos alhier voor f2180. GAS VOORZIENING IN SCHIPHOL. In verband met het plan tot gasvoorziening in Schiphol en omgeving, vernemen we dat met de uitvoering daarvan een begin is ge- maakt. Men is thans bezig met het leggen der .ïasleidingbuizen langs den Spaamwouder- weg nabij den IJweg.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11