Het 3eèdstQti{kste Aan een draadje. I 52e Jaargang No. 15846 v Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 20 Februari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72S4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 4» Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENT»ëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid 2000.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 Verhes Duim f 75.- Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. De nieuwe Minister van Waterstaat. Benoeming omstreeks half Maart te verwachten. Onze Haagsche correspondent seint ons: Het dezer dagen in een deel der pers ver' breide bericht, dat Ir. H. W. Sebbelee de uit verkorene voor de functie van Minister van Waterstaat zou zijn is volkomen onjuist. Toch begint het oogenblik te naderen waar op Dr. Colijn de portefeuille van dat Departe ment, die hij tijdelijk torst, aan den defini tieven minister zal kunnen overdragen. Daar op zinspeelde hij zelf gisteren terloops, bij het debat over de Indische begrootingen toen hij den heer van Boetzelaar van Dubbeldam ge ruststellend toevoegde, dat het tijdstip niet meer zoo ver verwijderd schijnt te zijn, waarop de Minister van Koloniën zich niet langer ook nog met zorgen van een ander departement belast zal zien. Van onzen zegsman, die ons kon verzekeren dat de heer Sebbelee niet de uitverkorene is, vernamen wij dat er op dit oogenblik wel ernstige onderhandelingen gaande zijn met iemand anders, die ons werd aangeduid als „representatief liberaal" en ingenieur. Bedoe ling dezer omschrijving was, aan te geven, dat elkeen die de politieke kaart van het land kent, bij het vernemen van den naam van dengene, met wien men in besprek is, terstond zou zeggen: „O ja, die behoort tot den Vrij heidsbond!" Vermoedelijk zal er met de onderhandelin gen nog wel eenigen tijd gemoeid gaan en is het optreden van den nieuwen minister van Waterstaat niet veel eerder dan omstreeks half Maart te verwachten. Minister Colijn zou zelf eerst nog de Zui- derzeebegrooting en die van het Verkeersfonds in de Kamer verdedigen. Narcissententoonstelling te Sassenheim geopend. Rede van den heer F. V. Valstar. De jaarlijksche narcissententoonstelling te Sassenheim is Dinsdagmiddag door den regeeringscómmissaris voor den -tuinbouw, den heer F. V. Valstar, in 't gebouw „Bloem- Tüst" geopend. In de rede. welke de heer Valstar uitsprak, zeide hij o.m., dat het hou den van een tentoonstelling in crisistijd een daad van moed is. Zij is een bewijs, dat de hoop op de toekomst nog niet is -uitgebluscht en dat de narciskweekers nog steeds, even als in het verleden, gereed staan om den eer sten bries, die naar spr. hoopt, straks in de zeilen van de narciskweekers zal blazen, op te vangen. Op het oogenblik leeft men in een periode, die zich kenmerkt door teeltbeperkingen. Op rigoureuse gaat men het teveel te lijf. Het is of er van alles teveel is en dat teveel baart geen geringe zorg. In de teeltbeperking der narcissen bleek wel zeer duidelijk hoe aan het bloembollenvak kan worden toever trouwd voor zijn eigen belangen te waken. De verzoeking moet wel zeer groot geweest zijn om het surplus, dat door gebrek aan een loonenden export was ontstaan, tenslotte toch maar voor een appel en een ei te ver- koopen aan den buitenlandsehen afnemer. Aan die verzoeking is niet toegegeven. De tentoonstelling, welke heden gehouden wordt, getuigt van de veerkracht, welke er. nog in de bollenstreek is. Vi 1937 zal. naar gehoopt wordt, weer naar Amerika kunnen worden geëxporteerd en volgende jaren zul len blijk geven, dat Hollar.dsche bloembollen een. waardevol en voo:/export uitnemend ge schikt product blijven. En al zal de uitvoer van 1928: 46 millioen gulden, niet spoedig bereikt worden, het feit. dat het exportcij fer voor 1933, van 19 millioen gulden, niet tegenstaande de groote moeilijkheden van valutawisseling en uitbreiding van de bollen cultuur in andere landen, in 1934 kon stijgen tot 22 millioen gulden, geeft nieuwe hoop en nieuwen moed. Spr. dankte prof. dr. E. van Slogteren voor zijn arbeid inzake bestrijding van ziekten, met name in narcissen. ..De door u op de internationale Phytopathologische conferen tie in Wageningen van 1923, ingediende mo tie, dat als het essentieele van den interna tionalen handel in levende planten en plant- producten moet worden beschouwd ..een practisch vrij zijn van plantenziekten" heeft", aldus de heer Valstar. „rijke vruchten ge dragen". Spr. hoopte, dat hier door ook Sas senheim iets terug zou kunnen krijgen van de welvaart van voorhe.en. Hierna werden door den voorzitter van de commissie, den heer A. Frijlink, de prijzen uitgereikt, welke door de jury, bestaande uit de heeren J. F Chr. Dise te Heemstede. Chr. Eggink. te Voorschoten, D. W. Lefeber te Lisse J. M. v. Til te Lisse en J. v. d. Wilden te Noordwijk waren toegekend als volgt: Wisselbeker: Firma G. Zandberge en Zo nen, Sassenheim. Medaille van de Vereeniging ,.De Narnis" N.V. L. v. Leeuwen en Zn.. Sassenheim. Medaille van de Lissesche Kistenfabriek: firma G. Zandbergen Zoon. Sassenheim. Certificaat Gele Trompet Insumpasable N.V. L. v. Leeuwen Zn. Id. Witte Trompet Roscani: A. Frijlink Zn., Sassenheim. Id. Bicolor Trompet Albert: dezelfde. Id. Incomparabel Fortuna: G. Zandbergen ën Zonen, Sassenheim. Id. Burri Brillant Star: D. W. Lefeber te Lisse. Id. Lëedsii Darag Chever: N.V. L. v. Leeu wen en Zn. Id. Poetar Glorieus: G. Zandbergen en Zn ld. Dubbele Paetun Texas: dezelfde. I Beste groep Hyacinthen: N.V. Jos. Braam, (Heemstede. J. JOOSTEN. Het is met oprecht leedwezen dat wij mel ding maken van het overlijden van den heer J. Joosten. gedurende zooveel jaren lid van den Haarlemsche:! gemeenteraad. Een der bekwaamste raadsleden, een harde werker een zeer goed en helder spreker, een man die respect genoot ook bij zijn politieke tegenstan ders. In den Raad heeft hij als finahciëel spe cialist van zijn fractie vele begrootings-duels gevoerd met mr. Slingenberg, tot voor kort wethouder van Financiën. Zijn betoog ken merkte zich door kennis van zaken, helder inzicht en oprechte overtuiging, en genoot altijd groote aandacht. In verscheidene raadscommissies en ook in andere functies die hij in het maatschappelij leven vervulde heeft de. heer Joosten met groote toewijding zeer veel arbeid ten nutte van anderen verricht: werk dat hij belange loos deed omdat de zaak zijn belangstelling had en hij er zich gaarne aan wijdde. Wij hebben daar vaak van hooren getuigen door menschen die met hem in dergelijke commis sies en besturen zetelden. Het was hem niet licht te veel; hij nam opgewekt de taak op zich en gaf er zijn kunde en arbeidskracht aan. De velen die hem gekend hebben moeten allen beseft hebben dat hij een zeer gevoelig mensch was. Ook zijn ironie, die vaak tot uiting kwam maar die nooit tot bitterheid werd, ver ried dat. Hij had een warm hart voor de mis- deelden der maatschappij, voor hen die leden en onder 's lëVens zorgen" gebukt gingen. Hij streed daarbij voor zijn politieke overtuiging, en deed dat altijd met open vizier. Zijn markante kop, zijn klare stem en frls- sche betoogtrant zullen in de zittingen van den gemeenteraad, die hij trouw placht bij te wonen, zeer gemist worden, evenals zijn ar beidskracht en zijn kennis van zaken. Ook in vele andere colleges. Aan hem zal de herin nering blijven van een goed en warm-voelend mensch. die veel voor zijn medemenschen heeft over gehad en naar zijn beste weten en overtuiging heeft pogen te helpente dienen. Een man buitendien, die geen eigen glorie heeft gezocht maar juist als stille, on baatzuchtige werker zooveel heeft gedaan. Door allen die hem kenden zal hij in eer bied herdacht worden. De heer Joosten is eenige weken geleden in het St. Elisabeth's Gasthuis opgenomen om een rustkuur te ondergaan. Aanvankelijk werd de toestand niet ernstig ingezien, maar in de laatste dagen is er een ongunstige keer in ge komen. 'Hedenmorgen 6 uur is hij overleden. De overledene had eerst zitting in den Raad van 19 Juni 1914 tot 7 September 1915. Daarna werd hij door de kiezers weer naar het Prin senhof afgevaardigd op 28 Mei 1923. De heer Joosten maakte deel uit van ver schillende raadscommissies, o.a. had hij zit ting in het Georganiseerd Overleg: door zijn werkzaamheden te Zaandam als ambtenaar van sociale zaken, was hij goed vertrouwd met ambtenaarsaangelegenheden. Ook maakte hij deel uit van de commissie van beheer van den Stadsschouwburg. De heer Joosten werd geboren 20 December 1873. Hij was eerst werkzaam bij de firma Joh. Enschedé en zn. en werd daarna bedrijfs leider van de Coöp. „Vooruitgang"; in 1923 werd hij bestuurslid van deze coöperatie waar van hij tot zijn overlijden onafgebroken secre taris is geweest. Zeer veel heeft hij in al die jaren voor „Vooruitgang" gedaan. Hij was ook een der oprichters van de afd. Haarlem der S. D. A. P., waarin hij steeds eeii groote stuwkracht geweest is. Na zijn benoe ming te Zaandam woonde hij daar korten tijd. maar keerde spoedig naar Haaidem terug. PLAATSING BRIEVENBUS. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem maakt bekend, dat op den Rijksstraatweg nabij de Lighallen een hang- brievenbus is geplaatst, waarvan de buslich ting op werkdagen zal geschieden om 8 uur 30, 13 uur, 15 uur. 19 uur 30 en 21 uur 30, bene vens op Zon- en feestdagen om 18 uur. DE LOONEN .BIJ VAN GEND EN LOOS. Vanwege het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders wordt er de aandacht op gevestigd, dat de looncijfers ge put uit het .overzicht van het Centraal bureau voor Statistiek tot een verkeerde conclusie aanleiding kunnen geven. Het loon van een besteller bij van Gend en Loos wordt namelijk aangegeven als te zijn ge daald van 1925 tot 1934, van f 28.60 tot f 26.75. Hierbij zij echter de aandacht er op geves tigd, dat van het loon van f 26.75 nog 4% in mindering wordt gebracht, zoodat dus het te ontvangen maximum loon bedraagt f 25.68. Dit is echter het maximum loon, want er worden hier ter stede ook andere loonen be taald daar de regeling is naar dienstjaren waardoor ook loonen van f 23.90 worden uit gekeerd. Weer een Larensche beleedigingsaffaire berecht. Vonnis tegen O. S. P.-raadslid. AMSTERDAM, 20 Febr. tV.D.) De recht- band veroordeelde heden het O. S. P.- en raadslid P. van Praag wegens beleediging van burgemeester Van Nispen van Sevenaer tot een geldboete van 50 subs. 10 dagen hechte nis. Het O.M. had een maand gevangenisstraf geëischt. Naar aanleiding van de uitzetting van de vier Duitschers. die in het begin van het vorige jaar te Laren een conferentie bij woonden, heeft dit raadslid in een openbare raadszitting in zeer krachtige termen zijn meening te kennen gegeven over den burge meester. Na de schorsing van de vergadering zou hij het woord „lafaard" tegen den burgemeester hebben geroepen. De rechtbank neemt in aanmerking dat het raadslid ernstig was gegriefd door het optre den van den Larenschen burgemeester tegen de vier Duitschers. Marechaussee wegens mis handeling aangeklaagd. Nasleep van de zaak-De Bie. Naar wij vernemen is door Mr. H H. Roo- bol, verdediger van P. de Bie, bij den Officier van Justitie te Den Bosch een aanklacht te gen den opperwachtmeester der marechaus see, L. C.. eertijds te Oss, ingediend wegens zware mishandeling in de Marechausseeka zerne te Oss, tijdens het verhoor van De Bie. Men zal zich herinneren, dat. bij de be handeling in eerste instantie van de zaak De Bie. J. v. Heesch op de terechtzitting zeide: „Nu wil ik de waarheid zeggen. Bij de ma rechaussee heb ik de waarheid niet gezegd. Daar ben ik mishandeld". Reislustige grijsaard. Hij vergat echter te betalen. Een 78-jarig koopman uit Zandvoort, thans gedetineerd, heeft zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden gehad wegens een aantal gevallen van oplichting en flesschen- trekkerij. De dagvaarding legde hem o.m. ten laste, oplichting ten nadeele van twee kellnei's, die indertijd te Scheveningen werkzaam waren alsmede het niet betalen van verteringen en logies in hotels in Den Haag, Scheveningen. Rotterdam en Amsterdam. Eenige gérants van hotels verklaarden, dat S. in hun etablissement korter of langer tijd heeft gelogeerd en verteringen heeft ge maakt, zonder dat er betaling volgde. Eenige getuigen waren niet verschenen, waarop mr. J. Weijl als raadsman van den koopman diens belangen bepleitte en met het oog op den hoogen leeftijd van verdachte, die reeds drie maanden in voorarrest vertoeft, de rechtbank verzocht den koopman in vrijheid te stellen, tegen welk verzoek de officier van justitie, mr. Cohen Tervaert zich verzette, op grond dat het opsporen van den grijsaard reeds zoovel moeilijkheden heeft opgeleverd. De verwachte Duitsch-Britsche gedachtenwisseling. Frankrijk gaat er geheel mee accoord. PARIJS, 20 Februari (Reuter). Naar in welingelichte kringen verluidt is in de giste ren gehouden kabinetszitting geen prinei- nieele beslissing genomen over de behande ling van het Duitsche antwoord op de En gel sch-Fransche voorstellen. De minister van buitenlandsche zaken Laval heeft het. Duit sche antwoord toegelicht en heeft vervolgens naar aanleiding van een telegrafisch rap port van den Franschen ambassadeur te I.onden. Corbin, over zijn besprekingen met Simon een beschouwing gegeven over de Fransch-Engelsche gedachtenwisseling. Tengevolge van dit telegrafische rapport is waarschijnlijk het gerucht ontstaan, dat te Pariis een Engelsche nota was ontvangen. In politieke kringen verzekert men echter dat geen enkel diplomatiek stuk van de En gelsche regeering te Parijs is aangekomen en dat ook de berichten in de pers over een Italiaansch voorstel tot bijeenroeping van een amlbassadeursconferentie der vijf bij het luchtpact betrokken mogendheden niet wor den bevestigd. Tevens weet men mede te deelen dat de Engelsch-Fransche gedachtenwisseling uit sluitend betrekking had op de vraag ran de te volgen procedure, die aan de orde is ge steld door het Duitsche voorstel voor een afzonderlijke bespreking met Engeland. Wat. de kern van het probleem betreft hiel den de beide regeeringen vast aan hun Lon- densche overeenkomst van 3 Februari. Frankrijk koestert niet de minste vrees ten aanzien van de handhaving van een ge meenschappelijk standpunt. Hoe ook het be sluit der Engelsche ministers over het Duit- *cbe voorstel inzake afzonderlijke Duitsch- Britsche besprekingen zou mogen uitvallen en worden geformuleerd, het zou de instem ming der Fransche regeering hebben, aan gezien deze het zou toejuichen wanneer de door Duitschland voorgestelde bilaterale be prekingen de regeling van alle nog han gende vraagstukken zou kunnen: vergemak kelijken. (Te Sydney bleek een jongeman die wegens acuut maaglijden werd geopereerd130 stukjes ijzer draad van verschillende afmeting te hebben ingesliktJ De wereld voedt toch zonderlinge snaken. En als u dit nog niet goed wist wellicht, Dan kunt u nu tot die conclusie raken Op grond van dit Australisch draadbericht. Het komt wel voor, dat kleine jongens dreigen. Wanneer zij twisten bij het spel op straat: Pas jij maar op, mijn broer zal je wel krijgen, M'n groote broer en die pruimt ijzerdraad. 'k Weet niet of dit geval zoo'n groote broer is. Die 't beeld in werklijkheid heeft omgezet. Maar ik weet wel, dat ijzerdraad geen voer is, Dat je kunt eten, zonder dat 't je let. Dacht hij soms; eiken dag een ijzerdraadje, Dat is een draadversperring in het jaar, Het kan wel zijn, maar zulk een spijs verzaadt je De maag toch niet, al ligt ze daarin zwaar. Zijn leven bleef aan ijzerdraadjes hangen, Maar hij is met succes geopereerd. En zijn familie kan nu slechts verlangen, Dat hem de schrik dien smaak heeft afgeleerd. Want ijzer mag den zwakken kracht hergeven, Maar ijzerd raad is slechte medicijn, Als je den draad wilt vatten van het leven, Moet je inwendig ijzerdraadloos zijn. P. GASUS. Haarlemsche gemeenteraad. De opvolger van wijlen den heer J. Joosten. SfeSSSa-Mfft -ifi H. LINDEIVLAN. Elders in dit nummer vermelden wij het overlijden van den heer J. Joosten, lid van den Haarlemschen gemeenteraad. Opvolger als lid van den raad op de can- didatenlijst der S.D.A.P. was de heer E. J. Stóm. die evenwel reeds in 1932 naar Rot terdam verhuisd is. Daardoor komt nu in aanmerking de heer H. Lindeman, wonende Thomsonlaan 70. De heer Lindeman is 49 jaar Hij was aan vankelijk secretaris van den Ned. Litho- en Fotografenbond. In Nov. 1932 werd hij be noemd tot bestuurder van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen. In de pe riode 19151918 was hij lid van den raad van Rotterdam. 19191922 lid van den raad van Dordrecht. In 1922 vestigde hij zich te Haarlem. De heer Lindeman deelde ons mede, dat het zijn bedoeling is de benoeming te aan vaarden tot de aftreding in September. AANBESTEDING Door den heer B. J. J. M. Stevens, architect alhier, werd Dinsdagmiddag namens het R.K. Wees- en Armenhuis „St. Jacob" aanbesteed: Het bouwen van een Tehuis voor Ouden van Dagen (twee beneden- en twee bovenwo ningen) aan de Ravelingsteeg alhier. De ra ming bedroeg 7510. Ingeschreven werd als volgt" G. P. Hetem, Haarlem 7480 N. Cobelens. Haarlem 8650 B. J. M. Jonckbloedt, Haarlem 844t> P. J. van Hoften, Haarlem 8800 J. Klein Schiphorst, Haarlem 7970 J. P. A. Nelissen, Haarlem 8930 N. J. Tromp, Overveen 8526 M. Marchant, Haarlem 9123 N.V. Bouwbedrijf Schiphorst, Haarlem 7943 F. Philips, Haarlem 8195 W. J. Bonke, Haarlem 8877 E. J. Lubbers, Haarlem 7980 De gunning is aangehouden. Van den zomer in zes dagen naar Indië? Het „A.I.D. De Preangerbode" verneemt, dat de zomerdienst van de K.L.M. voor de route Holland-Indië, welke 9 Mei a.s. ingaat, uitgaat van een reisduur van 51/2 dag, j De sneltrein AmsterdamParijs is gisteren ontspoord; er deden zich geen noemens waardige persoonlijke ongelukken voor. pag. 4 De Belgische Kamer heeft zijn vertrouwen in de regeering uitgesproken; men verwacht een proteststaking van een dag. pag. 4 Hauptmann heeft beroep aangeteekend en de behandeling zal waarschijnlijk 21 Mei piaats vinden. pag. 4 Parijs stemt in met een Engelsch-Duitsche bespreking. pag. 4 \olgens uitspraak van den kantonrechter mocht de heer Beversluis niet op staanden voet door de Vara ontslagen worden. pag. 4 De bcgrooting van Binnenlandsche Zaken is door de Eerste Kamer aangenomen. pag. 3 Minister de Wilde over de autonomie der Ge meenten. pag. 3 De Indische specialiteiten in de Tweede Ka mer zijn met hun afdeeling gereed ge komen. pag. 3 Mr. Aalberse tracht een mijnconflict te voor komen. pag. 3 Het snelverkeer bracht weer leed. pag. 3 De benoeming van een nieuwen minister van Waterstaat is omstreeks half Maart te ver wachten. pag. 1 Hedenmorgen is de heer J. Joosten, lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, over leden. pag. 1 Bekende Haarlemmers: Mr. P. Führi Sneth- lage. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De wa penhandel te Genève aan de orde. pag. 4 J. H. de Bois over Jan Adam Kruseman's Ti- roler Jager in Teyler. pag. 3 J. B. Schuil over De Fakir door het Nieu* SchouwtooneeJ. pag. 6 K. de Jong: Operette uitvoering van het Doopsgezind Kinderkoor. pag. 6 Schaakrubriek. pag. 6 Alliance Francaise. Tocht van 60.000 K.M. per vliegtuig. Als iets tegenwoordig de algemeene belang stelling heeft, is het de aviatiek. Daarom was het een goede gedachte, voor de leden der Alliance Francaise ook eens iemand te laten optreden, die de luchtvaart als zijn speciaal onderwerp heeft. En zoo sprak dan Dinsdag avond in de bovenzalen van De Kroon voor de afdeeling Haarlem der Alliance M. Philippe d' Estailleur de Chanteraine, Fransch avia- teur en president van de Section de l'Aéro- nautique van het Institut Colonial Francais over het onderwerp: „Soixante mille Kilomè- tres au-dessus de 1' Afrique". De heer de Chanteraine heeft in 1931. het jaar van de wereldtentoonstelling te Parijs, na daartoe officieel opdracht te hebben ont vangen, den eersten tocht per éénmotorig vliegtuig (de „Paris") om het vasteland van Afrika gemaakt en in 1932 stak hij per vlieg tuig Afrika dwars over, van Oost naar West; van Djibouti naar Dakar. De „Paris" heeft op dien eersten tocht met zeer veel moeilijkheden te kampen gehad; ééns moest zelf 6 weken worden gewacht tot nieuwe onderdeelen uit Frankrijk waren aan gekomen. Maar moeilijkheden zijn er om over wonnen te worden en zij werden dan ook overwonnen. Spr. prees de uitstekende orga nisatie in de Italiaansche koloniën aan Zuid- Afrika's Oostkust en deelde verder verschil lende bijzonderheden mede over de wijze, waarop hij in verschillende plaatsen was ont vangen en uit zijn causerie was ook op te ma ken, dat hij op sociaal politiek terrein gedu rende zijn Afrikaanschen tocht goed om zich heen gekeken heeft. Er ontwikkelt zich uit verschillende elementen in Afrika als 't ware „een nieuw volk", dat reeds een zekeren volkstrots begint te krijgen. De heer de Chanteraine toonde zich een fijnzinnig en geestig causeur. Namens de aanwezigen mocht hij een bij zonder dankwoord van den voorzitter, den heer J. H. Sauveur in ontvangst nemen. DE GEëXECUTEERDE VROUWEN WORDEN HEDEN TERAARDEBESTELD, BERLIJN, 20 Febr. (V.D.i Het stoffelijk overschot van baronesse Von Berg. die Maan dag j.l. tegelijk met Renate von Natzer was onthoofd zal heden zonder bijzondere ceremo niën. slechts in tegenwoordigheid van enkele familieleden, op een kerkhof ten Westen van Berlijn worden ter aarde besteld. Insull moet weer terechtstaan. Onder verdenking van verduistering. CHICAGO, 20 Febr. (V.D.) De bankier Samuel Insull, die onlangs terecht stond onder beschuldiging van fraude in verband met de ineenstorting van het door h.-m bestuurde concern zal 4 Maart a.s. opnieuw terecht staan wegens de hem ten laste gelegde ver duistering van een bedrag van 66ÓOO dollar.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1