Kruschen Salts DE BILT WAARSCHUWING. ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 HAARLEM-S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 754.2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 721.8 m.M. te Skagen. en voorspelt: Matigen tijdelijk wellicht toenemenden wind uit Westelijke richtingen. Zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijn lijk regen- of natte sneeuw buien. Uit het Buitenland Buiig weer en kouder. Terwijl de depressie in het Noorden lang zaam in diepte afnemend Oostwaarts trekt, is weer een nieuwe diepe secundaire snel over IJsland getrokken die daar cycloonachtige winden met zwaren. regen brengt en nu door buitengewoon snelle drukstijging wordt ge volgd. Op den Oceaan stijgt de luchtdruk maar er is nog voldoende onregelmatigheid om nieuwe secundairen te vormen Een koude Noordelijke strooming heeft de Britsche Eilanden bereikt en brengt sneeuw aan de Zuidelijke Noorsche kust. Duitschland stond onder invloed van de secundaire en zal toenemende Zuidelijke win den krijgen, vermoedelijk met zwaren regen. In Scandinavië heeft de vorst zich gehand haafd. D algemeene toestand duidt nog op buiig weer met langzame daling van de tempera tuur. Thermometer 23 Februari. Hoogste gisteren 46 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste heden tot 10 uur 43 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 23 December. Bevallen 20 Februari: M. H. van Donse laarDicks, d.; A. AbspoelKikkers, d.: 21 Februari: M. E. Stevensv. Waveren, d.; M. C. BarnhoornKoster, d.; G. M. v. Eijk— Roos, z. Overleden 20 Februari: J. H Keizer. 47 j., Hyacinthenlaan: M. P. Vonk. 57 j.. Riouw- straat; 21 Februari: T. A. M. Vermeulen— Molenaar. 85 j.. Dreef: M. M. DekkerBrink man, 64 j., Rijksstraatweg; M. M., 1 mnd., d. v. A. M. Divendal, Van Keulenstraat BLOEMEN DAAL LIEFDADIGHEIDSAVOND VOOR „KRAAMVERZORGING". Dank zijde goede voorbereiding eir dé onvermoeide pogingen van mevr. Schieffer- decker en mevr. en'Ds. van Dijk, is. de sVelr dadigheidsavond Vrijdag in "het Jeugdhuis een groot succes geworden. De zaal was bijna geheel gevuld. Veel tot dit -succes zal ook hebben bij4 gedragen de medewerking van twee be kende Bloemendalers. de heeren Jac. van Kempen en G. Warderink Vihke. Het komt ons altijd voor, hoeveel genoe gen het Jac. van Kempen doet. in eigen omgeving te zingen, mits zijn pla'atsgeriooEen belangstelling toonen. En aangezien er aan deze voorwaarde was voldaan,- heeft; de heer Van Kempen met groote liefde zijn- liederen teil gehoore gebracht/ daarbij be geleid op den vleugel'door mevr. B. van KempenVan Leeuwen. De heer Van Kempen zong liederen van Schubert, Brahms. Schumann en Rich. Strauss en gaf alle stemmingen in deze keur van liederen met groote meesterschap weer. Gaarne zeggen wij hiervan de- laatste regels na van het laatste door. hem gezon gen lied van Strauss: ..Habe Dank". wat ook de meening van het publiek was,, dat den begaafden zanger een ware ovatie bracht. De heer Warderink Vinke streelde het oog met zijn mooie lantaarnplaatjes. De heer Vinke behoort tot die amateur- fotografen, die er een vreugde in vinden allen arbeid zelf te verrichten. Mooie kiekjes uit Grindelwald, Adelboden. Meron verschenen op het doek. met als slot de met een eerste prijs bekroonde-plaatjes op den Nationalen wedstrijd te Amsterdam. Ook hier was het publiek zeer voldaan. De voorzitter, dokter J. Th. Bornwater. had in zijn openingswoord den nood van de Vereeniging voor Kraamverzorging ge schetst. Onder applaus deelde hij mede. dat de Gemeente f 200 extra subsidie heeft ver leend. Spr. hoopte dat velen blijvend hun sympathie voor de nuttige Vereeniging zou den toonen en bracht een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt. In de pauze werd een fraai schilderij ver kocht. Mevr. van Kempen ontving voor haar medewerking bloemen. HILLECOM CONCERT HARMONIE. Het tweede en laatste concert van de Hille- gomsche Harmonïekapel in dit winterseizoen mag als zeei geslaagd beschouwd worden. De zaal van Hotel „Flora" was uitstekend bezet, De kapel, onder leiding' van den heer Ma- rinus Adam, voerde op onberispelijke wijze een programma uit met een aantal nieuwe stukken. Bijzonder goed klonken de Kronings- marsch van Meyerbeer, Dichter und Bauer van Von Suppé, Suite Oriëntale van Poppy en de zoetvloeiende muziek van het Ballet uit Faust van Gounod. De tooneelvereeniging ..Hito" verleende ver der haar medewerking met een vroolijken en een tragischen één-acter: „De Aardschok" en „Liefde" en had daarmede succes. KINDJE VERDRONKEN. Vrijdagmorgen is het 2 1/2 jarig zoontje van den heer v. d, K. in een onbewaakt oogenblik te water geraakt in een sloot bij het PatrimO' niumplein. Dr. Hanrath paste nog kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) OPLICHTING. Gistermiddag vervoegden zich bij een dei- winkeliers in goud- en zilverwerk een heer en dame die een gouden trouwring wenschten te koopen. Bij de collectie was echter geen keuze en nadat het paar den winkel had verlaten, kwam de eigenaar tot de ontdekking dat een drietal gouden ringen verdwenen was. Ofschoon de winkelier onmiddellijk de da ders achterop ging, was op straat geen spoor meer van hen te vinden, zoodat zij vermoedelijk per auto vertrokken waren. De politie stelt een onderzoek in. GEMEENTERAAD. Benoeming niet aangenomen. De heer F: Selhorst, op de Katholieke lijst de opvolger van den heer Kerkhof in den gemeen teraad, heeft zijn benoeming als zoodanig niet aangenomen, omdat hij de gemeente metter woon verlaten heeft. JAARVERGADERING BEURSCOMMISSIE. Gisteren hield de Hillegomsche Beurscom- missie haar jaarvergadering, waarbij alle le den aanwezig waren. I-Iet verslag van den pen ningmeester vermeldde een batig saldo van f32,21. Het reglement zal in een volgende vergade ring worden gewijzigd, nadat de leden kennis zullen hebben genomen van de voorgestelde verandering. Aan de beurt van aftreding waren de secre taris C. Joh. Bakker en de penningmeester N. Heemskerk. De eerste is eenmaal, de tweede niet herkiesbaar. Met hartelijke woorden nam de voorzitter,de heer K. Velthuys, afscheid van den heer Heemskerk, hem dankende voor alles dat hij in het belang der Hillegomsche beurs had gedaan. De heer Bakker neemt een eventueele her benoeming aan; aan Bloembollencultuur zal hij als eenig candidaat worden voorgedragen. In de plaats van den heer Heemskerk wordt voor het H. B. G. de volgende voordracht op gemaakt: 1. J. van Til Rz., 2. Nic. Telkamp— van Leeuwen. Voorts zullen aan deze lichamen de gewone subsidies worden aangevraagd. Offerman en N. C. Dekker; J. Langend-oen en C. Bakker. Overleden: Cornelis Saarioos 65 j.. geh. met T. Roodzand; Jan van der Meulen 40 j., geh. met F. Keegel; Jacobus Bouwmeester 36 j., geh. met D. van Rijn: Jacob Hopman 56 j wed. van D. Kant. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden, op Dinsdag 26 Fe bruari .1935. des voormiddags. 10 .uur. -. Agenda,: «v - - 1. Ingekomen, stukken. 2. Overeenkomst Haarlem toelating leer lingen M.O. en Voorbereidend H.O. 3. Benoeming leden hoofdstembureau. 4. Benoeming leden stembureaux. 5. Benoeming leden Schattingscommissie Rijksinkomstenbelasting. 6. Benoeming vakonderwijzer es OJL. School 7. Beschikbaarstelling plaatsje Landarbei ders wet. 8. Wijziging gastarief. 9. Vaststelling maximum aantal vergun ningen Drankwet. 10. Vaststelling verordeningen keurloon vee en vleesch. 11. Voorschotten bijzondere scholen. 12. Invoering straatbelasting. 13. Publieke verhuring onderwijzerswoning Houtrakpolder. 14. Vaststelling verordeningen Winkelslui ting. 15. Reclames hondenbelasting. HAARLEMMERMEER BRAND. Te Hoofddorp klonken Vrijdag de alarm signalen voor een brand die was uitgebroken bij den landbouwer D. Knibbe aan den Slo- terweg te Rijk, in den achter de woning staanden stal. Toen de brandweer verscheen bleken de bewoners het vuur reeds in z'n eersten loop gestuit te hebben, zoodat de brandweer er spoedig in slaagde het gevaar voor uitbreiding af te wenden. Een der in den stal staande koeien had zoodanige brandwonden bekomen, dat ze naar het abattoir in Haarlem moest worden ver voerd. Oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. JUBILEUM. Op 1 Maart a.s. hoopt Zuster van der Valk. wijkverpleegster te Nieuwvennep het feit te herdenken dat ze 12 112 jaar als zoo danig werkzaam is. IN DE WEIDE GESLACHT. De landbouwer Z. aan den Vijfhuizerdijk. alhier, kwam 's morgens tot de ontdekking dat een schaap in de weide door ohbevoe<_ den was geslacht. De vacht en ingewanden waren achtergelaten. LEZING IR. WAARDENBURG TE HOOFDDORP. Ir. Waardenburg, directeur der Gemeente bedrijven. te Alfen aan den Rijn, hoopt Maandagavond 25 Februari in Hotel „Dé Landbouw" te Hoofddorp voor de Potroons- vereeniging in de Bouwvakken een lezing te houden over het onderwerp: „Hoe wij niet en hoe wel w e 1 moeten bouwen". BURGERLIJKE STAND van 15—21 Febr. 1935 Bevallen: J. van der KwastLok zoon; A. EveleensBuis dochter; A. J. van Lent Bruijn z„ D. Loogmanvan Berkel d., J. v. d. Heuvelvan Wijk z„ N. de JongeBlok z.. A. G. Grafhorstv. d. Berg, d., J. van Haaf- fcenBlokker d.. A. M. de BoerKoolbergen d., M. G. van SchieWiering d„ C. J. Lam- mersde Lange z„ R. StuurmanRïemer z„ M. SchippersVerhoeven z. Ondertrouwd: J. Schering en M. de Kwaasteniet; J. van Be us/kom en A. Leloux. Gehuwd; P. de Koning en W. M. Duwel J. ZANDVOORT Uitbreiding Noorderbad. Met motorbootjes in een bassin varen? De directie van het Noorderbad verzoekt den Raad: le. Pachtverlenging tot en met het jaar 1955, met bepaling van een vast maximum bedrag voor pacht. 2e. Vergunning tot het maken van een on diep bassin, tot het exporteeren van een strandvermakelijkheid, bestaande uit het ver huren van kleine niet kantelbare motorboot jes. De grootte van 't bassin zou 20 x 25 M. be dragen. de diepte 60 c.M. De bedoeling is het publiek hierop te laten varen met kleine mo torbootjes die in verschillende Europeesche badplaatsen reeds een groote populariteit ge nieten en met succes medehelpen om de aantrekkingskracht van de badplaatsen te verhoogen. TARIEVEN „ZUIDERBAD". Met de N.Z.H.T.M. is indertijd een regeling getroffen betreffende het uitgeven van kaar tjes voor het Zuiderbad. In verband met het geringe belang van die regeling stellen B. en W. op advies van de Badcommssie thans voor het desbetreffende Raadsbesluit in te trekken. Ook stellen B. en W. voor de reductie-rege ling voor instellingen in te trekken, omdat de praktijk leert, dat van die regeling nage- noeg geen gebruik wordt gemaakt. In de overige tarieven behoeft dit jaar geen wijziging te worden gebracht. SCHORSING BIJ DE WERKVERSCHAFFING De Commissie van Bijstand voor Onderwijs in Sociale Zaken die in' de vergadering van den Raad van 31 Januari werd belast met •het. .instellen van een onderzoek- omtrent de moeilijkheden in de gemeentelijke werkver- '^chaffjna- dn Plan Noord en de daarop ge volgde tijdelijke schorsing van acht werk- loozen, heeft thans aan B. en W. uitvoerig raouort uitgebracht. De commissie vertrouwt, dat door de le zing van dit dossier de indruk gevestigd zal worden, dat door de Commissie niets is na gelaten om de moeilijkheden tot klaarheid te brengen en de opgelegde straffen tot zoo gering mogelijke afmetingen te beperken. Daar inmiddels de beslissingen omtrent de uitsluitingen door den minister is genomen, meent de commissie haar arbeid als geëin digd te kunnen beschouwen. De commissie hoopt, dat de met de ver schillende instanties gevoerde be sore kin gen ook voor de toekomst van belang zullen zijn De commissie meent te hebben aangevoeM dat nog naar verschillende verbeteringen moet worden gestreefd in verband waarmede zij het college voorstelt aan den Raad in overweging te geven te besluiten het college uit te noodigen daaromtrent met de regee- rin'g overleg te plegen, en om. te verzoeken herziening van de strafmaat, welke op de drie langst geschorsten is toegepast >en voorts om voor dergelijke geschillen een beroepsin stantie in het leven te roepen. De Commissie geeft het College van B. en W. In overweging te bevorderen, dat een wenschelijke verruiming van hetgeen de werkloozen in de werkverschaffing kunnen verdienen wordt tot stand gebracht. De commissie zou namelijk gaarne zien. dat de goedkeuring van den Minister v. Soc. Zaken zou worden gevraagd, op de volgende toeslagregeling'van de werkloozen, die in de werkverschaffing zijn geplaatst. „Indien het steunbedrag, dat een in de werkverschaffing te werk gestelde werklooze zou hebben genoten, indien hij' niet tewerk gesteld was. hooaer is dan zijn grondloon in de werkverschaffing (aantal werkuren X uurloon") dan wordt op dat werkeliik verdien de loon bovenbedoeld verschil als toeslag uitgekeerd. Zou door het toekennen van dezen toeslag het steunbedrag worden overschreden, dan wordt de toeslag met het bedrag van die overschrijding verminderd". B. pn W. ondersteunen gaarne deze poging en stellen den Raad voor een dergeliik ver zoek tot den Minister van Soc. Zaken te richten. GEEN STRAND WINKELS BIJ HET ZUIDERBAD. Tot dusvfêr werden de plannen tot het bou wen van enkele winkels in den onderbouw van het Zuiderbad niet uitgevoerd. Daar het B. en W. is gebleken, dat de win keliers in deze gemeente van meening zijn, dat het thans niet in hun belang is, dat deze winkels worden gebouwd stellen B. en W. voor te besluiten den bouw van strandwinkels in den onderbouw van het Zuiderbad ook ge durende het jaar 1935 niet te doen plaats vinden, EEN DRAAIMOLEN. De heer H. van Leeuwen te Zuid-Schalk wijk verzocht opnieuw toestemming voor het plaatsen van een draaimolen op het terrein aan de Heerenstraat. Aangezien B. en W. geen bezwaar hebben, dat op die plaats ge durende 8 dagen van het vol-seizoen een draaimolen wordt geëxploiteerd, stellen zij voor te besluiten: gedurende ten hoogste een week van het tijdvak gelegen tusschen 15 Juli en 15 Augustus 1935 aan H. van Leeuwen onder bepaalde voorwaarden een gedeelte van het terrein aan de Heerenstraat te verpach ten voor het plaatsen van een electrischen draaimolen. Voorstellen van de Strandpachtcommissie. Verlaging- strandpacht. Sterk be perkende voorstellen omtrent het baden. Wat de burgemeester er van zegt. I-n verband met een ad-res van de Vereeni ging van Strandpachters wend indertijd een commissi e benoemd, bestaande uit de leden van den Raad: J. Drayf, T. Molenaar, A. J. v. d. Moolen, W. Paap en C. Siegers. De heer Sie gers nam het voorzitterschap waar. Na overleg m<|t de Vereeniging van Strandpachters en na kennis genomen te hebben van de bezwaren en wensohen van de niet bij de organisatie aangesloten strand pachters, aneent de commissie de volgende voorstellen te moeten doen: De strandpachters, die over het seizoen 1933 nog schuld aan de gemeente hebben Wegen-s strandpacht, worden niet eerder voor het exploiteeren van hun bedrijven op het strand toegelaten dan na volledige betaling van hun strandpachtschuld 1933. Heeft deze betaling op 1 Mei 1935 niet plaats gehad, dan worden de contracten ont bonden. Op de pachtsommen over het seizoen 1934 wordt een reductie van tien procent ver leend. Aan de strandpachters die na aftrek van deze reductie, over 1934 nog straiidpaciht- snhuld aan de gemeente hebben, wordt toe gestaan het bedrag van die restant-schuld 1934 te betalen in drie gelijke termijnen, ver vallende uiterlijk op 15 Juni va-n elk der ja ren 1935, 1936, en 1937, mits over de achter stallige bedragen 5 pet. rente aan de ge meente wordt vergoed en over die seizoenen 1935, 1936 en 1937 geen nieuwe strandpacht schuld ontstaat. Voor het seizien 1935 worden alle pacht sommen verlaagd met vijftien procent. Voor 1935 worden de huurprijzen voor een strandstoel do-or de gemeente voor de pa-ch- ters.N welke de hierbovenbedoelde verlaging wensche-n te genieten, als volgt geregeld: Per uur f 0.15, per ochtend (tot 2 uur nam.) f 0.25; per middag (dus na 2 uur nam.) f 0.40; per dag f 0.50, per week f 1,75, per maand f 5. per seizoen f 14. De stoelen worden slechts verhuurd tegen afgifte van door de gemeente verstrekte bonnen, op het gebruik waarvan door de ge meente controle wordt uitgeoefend. Bij niet- nakoming van deze voorwaarde vervalt de verlaging van de strandpacht 1935 voor den desbetreffenden pachter. Bepaald blijft, dat: 1. behoudens het geval van uitbreiding van thans reeds verpachte gedeelten ten behoeve van de pachters daarvan, geen tot dusver nog niet verpacht strand meer zal worden ver pacht, tenzij het betreft aan één pachter te verpachten strandgedeelten van 25 M. of meer. 2. indien een strandipachter van zijn pacht ontheven wenscht te worden zal allereerst het vrijgekomen strandigedeelte bij de her verpachting voor de helft aan e-lken der aan grenzende pachters worden aangeboden. Indien één der aangrenzende pachters de aangeboden helft niet wenscht te pachten, heeft de and-ere aangrenzende pachter voor keur voor het bijpacliten van de beide helf ten. Komien er strandgedeelten vrij van 25 Me ter of meer en wenschén de aangrenz,einde pa oh-te rs dit gedeelte niet' geheel te huren, dan moet, tenzij de Raad tot het tegendeel besluit, ook anderen de kans cup pachten worden gegeven. De algemeene politieverordening dezer ge meente wordt gewijzigd in dier voege, dat het baden met uitzondering voor baden bij de vier -badinrichtingen, zoowel als het kampee ren wordt verboden op het strandgedeelte t-usschen de Zuidelijke grens van het thans door W. Driehuizen (Zuid) gepachte strand gedeelte en de Noordelijke grens va-n de ten Noord-en van het Noorderbad gelegen zooge naamde beschermende strook. De minderheid, gevormd door den heer A. J. V. d. Moolen (S.D.A.P.) wenscht geen ver andering in den bestaanden toestand te bren gen. De algemeene politieverordening dezer ge meente wordt gewijzigd in dien zin. dat men zich overal op het strand in badcostuum zal mogen bevinden. De algemeene politieverordening wordt zoodanig gewijzigd, dat de leeftijd van de kinderen, die mogen baden buiten de badin richtingen van tien tot twaalf jaar wordt ver hoogd. De Strandipaöhtcomurissie ad hoe blijft be staan tot 1 September 1935. Burgemeester en Wethouders worden uitge- noodigd den Raad voor te stellen per 1 Sep tember 1935 de verordening op de Comimis- siën van bijstand aldus te herzien, d'at de taak van de Badcommissie daarna ook de strand- aangeleigenheden zal omvatten De meening van den burgemeester. In een afzonderlijk schrijven maakt de Burgemeester zijn meening betreffende de verpachting en inrichting van het strand kenbaar. In dit schrijven zegt hij o.a. dat niet alleen de strandpachters een slecht seizoen 1934 hebben gehad. Reductie op de strandpacht 1934 zou een onbillijkheid beteekenen tegen- ever anderen. Wat de tarieven voor de stoe- lenhuur betreft, dit is een aangelegenheid, waarin die pachters zooveel mogelijk moeten worden vrijgelaten. Minimumprijzen zouden zelfs kostbare gemeentelijke controle kos ten. De burgemeester schrijft: „Vervolgens moge ik u mijn inzichten be treffende het zoogenaamde stille strand kenbaar maken. Op deze plaats veroorloof ik mij het onhoudbare van eenige betreffende dit onderdeel voorgestelde veranderingen aan te toonen. De erkenning van een toeloop naar het stille strand is niet onjuist, maar als voorstel tot genezing lees ik, dat verboden moet wor den dat tijdens het zomerseizoen buiten de badinrichtingen vanaf het strand aan de Noordzijde gebaad wordt tusschen 10 uur v.m. en 5 uur n.m. Hoe is het mogelijk? De eerste gang na een verhittenden fiets- toch is naar en i-n het water. Tegen tienen zijn duizenden in het water. Nu moet er zeker om 10. uur een belletje af gaan, zooiets als een wekker, ten teek-en dat de zee ontruimd moet worden. Protesten bij de vleet en terecht; dan maar verbaliseeren zal de ontwerper meenen. Maar daar denk ik niet aan. Stelt u zich voor! De gemeente, die diergelijke bepalingen zou uitvaardigen, zou zich grenzeloos belachelijk en gehaat maken! Hoe is het mogelijk om 1 1/2 K.M. strand, waarop duizenden in badpak verblijven en die gekomen zijn om te genieten van de heerlijke zee, te verbieden van 105 uur in het water te zijn! Maar hoe is heb bovenal mogelijk om te schrijven, zooals de Vereeni ging doet: „Een dergelijke regeling komt on- dergeteekende alleszins billijk voor". Het verzoek om in badcostuum op het strand te mogen verblijven dient de Raad te ver werpen, ten eer-s te uit een oogpunt van orde en aanstoot geven aan derden, maar ten tweede, omdat het praktisch onmogelijk is om op een warmen dag den menschen wel toe te staan in badcostuum te verblijven, maar hun te verbieden om in zee te gaan. Indien men iets meer van het strandleven heeft gezien dan hetgeen in ons land of in de onmiddellijke nabijheid plaats vindt, dan zal men erkennen, dat in het buitenland bij voorbeeld het vertoeven in badpak, zelfs in zwembroek voor zoover de heeren betreft op het strand vrijwel overal geoorloofd is, maar het baden of zwemmen eveneens. De burgemeester meent wat betreft het ba den van kinderen, dat de leeftijdsgrens niet verhoogd moet worden; kinderen van 12 ja ren oud kunnen toch voor weinig geld bij een badinrichting terecht. Ook uit een oogpunt van veiligheid (hoe ouder, hoe onbedachtzamer) namelijk voor het zich te ver in zee wagen adviseer ik U den leeftijd op pl.m. 10 jaren te laten, het is bo vendien uiterst moeilijk voor de politie om den leeftijd te bepalen. Over het zoogenaamde vrije strand en kampeeren nog het volgende: Het is zonder hooge uitgaven niet doenlijk te vold-oen aan het verzoek, onlangs door eenige leden van den Raad gedaan, namelijk, om het kampeerders een betere toegang tot het zuidelijke kampeerterrein te geven. Op zichzelf beschouwd is het verzoek niet onbillijk. Het is den burgemeester bekend, dat een groot gedeelte van Zandvoort's neringdoen den het op prijs zal stellen, indien nog eenige gedeelten strand beschikbaar worden gehou den voor hen, die niet tot de kampeerliefheb- bers behooren. Welnu, waarom dan het kampeeren van de Zuid niet verplaatst naar de Noord? Ik bedoel de volgende indeeling van ons strand en verzoek U mij in gedachten te vol gen van de grens der gemeente Noord-wijk af in Noordelijke richting. Het baden in zee zal dan worden toegestaan van die grens af tot ongeveer het punt, waar thans de post Z. R. B. staat. Het kampeeren zoowel overdag als 's nachts is op genoemd terrein verboden. Ten "Noorden van den genoemden post is liet baden in zee, behalve bij de badinrichtin gen niet toegestaan tot aan een punt, waar het sinds jaren geoorloofd is, namelijk tot bij den afgang van den Boulevard naar het sti'and ter hoogte van de villa „De Meeuw" in het Noordelijk gedeelte van de gemeente. Van dat punt af tot de grens der gemeente verandert de bestaande toestand in dien zin. dat op 200 M. ten Noorden van het Noorder bad tot aan de grens het nachtelijk kampee ren wordt toegestaan. Verschillende maatregelen zijn nog te tref fen, maar ik zie niet in, dat deze verandering een verslechtering zou zijn voor wie ook. Voor zoover ik bij de verschillende hoofd stukken mijn meening nog niet voldoende duidelijk heb weergegeven stel ik U verder voor om 1. De contracten te ontbinden met die pach ters, die de pachtschuld van 1933 nog niet hebben voldaan. De vrijgekomen sthkken strand' ondier dé zoogenaamde buren te verdeelen of aan een der zoogenaamde buren te verpachten en in dien hiertoe niet wordt overgegaan, -blijven! de gedeelten strand onbezet. 2. De pachters, die achterstand over 1934 hebben, moeten deze pacht vóórdat zij hun plaats op het strand innemen volledig be taald hebben; indien zij hiertoe niet kunnen overgaan, wordt de pacht kwijtgescholden en worden de vrijkomende terreinen als boven vermeld, verdeeld of blijven zij onbezet. 3. Bij het opnieuw vaststellen der pacht prijzen in het begin van het volgend jaar zal terdege rekening worden gehouden met de inkomsten van de pachters over 1933, 1934, en 1935, terwijl bovenal het aanstaande sei zoen een goede leiddraad zal zijn voor de be oordeeling der verdiensten in verband met dq te veranderen situatie. GEHEELONTHOUDING. De afd. Zandvoort van de Ned. Vereeni ging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken hield in de Oude Bewaarschool een bijeenkomst. Tot deze vergadering waren uitgenoodi-gcL- de leden van de geheelonthouders tooneel vereeniging „Opwaarts" met hun dames. Na de afhandeling van de zakelijke agen dapunten kreeg de heer C. Sipkes, docent van de K.N. Mij. voor tuinbouw- en plant kunde het woord. Op zeer onderhoudende wijze vertelde deze over zijn „Reis door Al giers". Een groot aantal lantaarnplaatjes illustreerde deze voordracht. RAADSVERGADERING Openbare vergadering van den raad der ge meente Zandvoort op Dinsdag 26 Februari 1935 des namiddags te 7.30 ure ten Raad- huize. De volgende agenda zal worden behandeld; 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel betreffende de tarieven van het Zuiderbad. 3. Voorstel om den bouw vap strandwin kels in den onderbouw van het Zuideroad ge durende het jaar 1935 niet te doen plaats vinden. 4. Voorstel tot verhuring van een ge- meentewoning. 5. Voorstel tot verhuur van grond. 6. Voorstel betreffende zandafgraving. 7. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag op verzoek aan M. v. d. Bosch, ma chinist der gemeentelijke rioleering. 8. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan de schoonmaakster van school B en het benoemen van een nieuwe schoon maakster aan gemeld school. 9. Voorstel tot het toekennen van voor schotten overeenkomstig art. 103 der L.O. wet aan de besturen der bijzondere lagere scholen. 10. Voorstel betreffende voorziening in de vacature van machinist der rioleering. 11. Prae-advies omtrent verzoeken tot verlaging van het maximum-aantal drank-, wetvergunningen en -vei'loven A. 12. Voorstel tot het verleenen op verzoek van ontslag aan den Vader en de Moeder van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis. 13. Voorstel betreffende beperking van het venten. 14. Behandeling van het rapport der Strandpachtcommissie ad hoe 15.Prae-advies omtrent een verzoek tot ont binding van een strandpachtcontract c.a. 16. Voorstel omtrent het uitgebrachte rap port over de schorsing van werkloozen c.a. 17. Voorstel over ingediende klachten van werkloozen bij de werkverschaffing in plan Noord. 18. Voorstel betreffende de loonnormen in de werkverschaffing. 19. Voorstel tot het geven van een toeslag aan in de werkverschaffing arbeidende werk loozen. die meer steun zouden ontvangen. 20. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor den bouw van een kleedlokaal en tribunes op de sportvelden door jeugdige werkloozen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2