ONZE EERSTE KLASSERS IN DEN STRIJD KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. TWEEDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 AFDEELING I Eerste klasse: V. U. C.Xerxes V. S. V.—R. C. H. OvermaasFeij enoord AjaxA. D. O. D. H. C.—H. F. C. Tweede klasse A: D. O. S.—A. F. C. O. S. V.—Hercules Tweede klasse B: De Spartaan—Bloemendaal Velox—E. D. O. Derde klasse B: A. P. G. S.—D. W. V. Vierde klasse B; Zilvermeeuwen-Uitgeest Beverwij kWestzaa n Vierde klasse D: Avanti—Wilhelmina Vooruit Reserve eerste klasse: H. F. C. 2—E. D. O. 2 R. C. H. 2Haarlem 2 Reserve tweede klasse A: West Frisia 2—Alcmaria Victrix 2 AFDEELING II Eerste klasse: M Hermes-D.V.S.Excelsior Haarlem—D. W. S. K. F. C.—Z. F. C. H. B. S.Stormvogels Sparta—D. F. C. Tweede klasse A: C. V. V.—B. E. C. UnitasQuick AlphenH. V. V. FortunaD. C. L. Tweede klasse B: NeptunusDe Hollandiaan OlympiaR. F. C. O. D. S.—V. D. L. Steeds HoogerGouda Derde klasse A: R. V. C.—Alphia CeleritasHillegom AFDEELING DL Eerste klasse: HeraclesZ. A. C. Enschedesche BoysGo ahead Go ahead kampioen. TubantiaA. G. O. V. V. Tweede klasse A: R. O. D. A.Rigtersbleek U. D.—K. H. C. afgekeurd. Zwolsche BoysPhenix BorneGolto RoburHengelo Tweede klasse B: TheoleRheden Quick—A. Z. C. ZutphaniaS. C. H. Arnhemsche BoysBe Quick AFDEELING V Eerste klasse: - N. O. A. D.—P. S. V. B. V. v.—N. A. C. Bleij erheide-Eindhoven AFDEELING IV Eerste klasse: FrisiaH. S. C. VeendamG. V. A. V. Be Quick—Velocitas FrieslandAchilles Velox—E. D. O. (3—1) Het is den roodzwarten niet mogen geluk ken, aan Velox wederom een nederlaag toe te brengen. De wedstrijd stond niet op hoog peil. Velox is het eerst in den aanval. Van Roon werkt een hoog schot van Achterberg over de lat. Bij een volgenden aanval van de thuis club begaat de E. D. O.-verdediging een fout. De Ridder scoort hieruit met een tam schot. (1—0). Een volgende Velox-aanval wordt E. D. O. wederom noodlottig. Als Achterberg den bal hoog voor het E. D. O.-doel trapt, verdwijnt de bal via de lat achter Van Roon (20). De wedstrijd is dan slechts -^ien minuten oud. E. D. O. is geenszins ontmoedigd, maar Velox speelt met meer zelfvertrouwen. De roodzwar ten die den steun van Perukel Jr. missen, trachten het spel te forceeren. Geruimen tijd zijn zij in de meerderheid. Eenige goede voor zetten van Perukel Sr. worden niet benut. Als Koppen den bal keurig naar Koene speelt, scoort de laatste met een hoog schot 21. E. D. O. blijft in de meerderheid. Aan de linkerzijde neemt Perukel Sr. een hoekschop die tegen de lat belandt; er is geen E. D. O.- speler aanwezig om den bal in het doel te plaatsen. Na de hervatting is eerst Velox eenigen tijd aan het woord. De roodzwarten zwoegen hard maar succes blijft uit; eenige wijzigingen in het elftal evenmin. Bij een plotselingen uit- van van Velox scoort Sluyk een keurig doel punt (31). Nog blijft E. D. O. volhouden doch het baat niet meer. Met een nederlaag moet zij naar Haarlem terugkeeren. Het E. D. O.-elftal had de volgende opstelling: Van Roon, K. Zandstra, Boeree, Van Geemen, Koppen, Oomen, Jan Perukel, Kollerie, Goemaait, Spek, J. Koene. SpartaanBloemendaal 30 Bloemendaal is blijkbaar de kluts geheel kwijt. Spartaan profiteerde hiervan, door twee kostbare punten te veroveren. In deze ontmoeting was het spel van eenige Bloe mendalers wel wat al te slap. Op het midden veld werd aardig gecombineerd, maar de af werking der aanvallen liet alles te wenschen over. De thuisclub speelde met meer geest drift. Na een kwartier had haar rechtsbin nen met een onhoudbaar schot succes. (10). Het spel van beide partijen bleef verder middelmatig. Na de hervatting was Bloemendaal veel sterker. De Spar taan-verdediging met doel man Oerlemans aan het hoofd bleef echter meester van het terrein. De thuisclub bepaal de zich meer tot snelle doorbraken, welke niet van gevaar ontbloot waren. Het verwonderde ons dan ook niet. dat bij een der uitvallen de ver opgedrongen verdediging der witten werd gepasseerd (2—0). Ook na dit doelpunt veran derde het aspect van den strijd niet. Bloemendaal bleef aanvallen, maar met een traag tempo. Kort voor het einde vergrootte Spartaan den voorsprong zelfs tot 3—0 Het Bloemendaal elftal was als volgt samen gesteld: De Haas, De Wilde, Hoogervorst, Röbken, H. Beijk, P. Lee.mhuis, J. Kammeijer, Ch. de Bock, J. Kohier. Van Gelder, Van Leuven. 4-3 0—1 2—4 2—2 2—3 3—5 6-3 3—0 3—1 3—3 8—1 2—2 7—5 1—1 0—2 3—1 1—1 1—0 3—0 0—4 1—4 3—7 6-4 4-2 1—2 3—0 2-3 2—3 4—0 2—4 2—1 5—1 0—3 2—1 2—3 2—2 3—2 0—4 2—1 3—3 3—2 0—2 9—6 1—I W11IIWI1IIII1WIIIIIIIII1IIIIIIB1IIIIII1 llllilllüinilllllllllDIIIIIIDOIIlllllllllllllüllllüll H. F. C. en Stormvogels in veiligheid. R. C. H. van de laatste plaats. Haarlem verliest voor de tweede maal van D. W. S. De roodbroeken nog op de eerste plaats. Haarlem-D. W. S. (0-2) Het is aan Haarlem niet gelukt, revanche te nemen tegen D. W. S. voor de in Amsterdam geleden nederlaag. De volgende elftallen binden den strijd aan: Haarlem De Vries, Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Iseger, De Winter, Dankelman, Smit, Van Polanen. D. W. S.: v. Es. Beuker, Melchers, Karman, W. Stokken. Huisman, Slot, Marinus, Stokken, Caldenhoven, Hekelaar, D. W S. trapt af en onderneemt de eerste uitvallen. Als de Haarlem-verdediging deze heeft afgeslagen, gaan de roodbroeken ten aanval. De voorhoede laat uitstekend combi natiespel zien; de D. W. S.-achterhoede moet hierbij al haar talenten toonen Af en toe wordt zij wel eens uit haar evenwicht ge bracht. Goed combinatiespel tusschen Dankelman en De Winter wordt besloten met een hard schot van laatstgenoemde; men juicht reeds voor een doelpunt, maar de bal ketst tegen den paal. Haarlem blijft den toon aangeven; weer is het De Winter, die goed inschiet, maar keeper Hekelaar redt ten koste van een hoekschop, die niets oplevert. D. W. S. moet het in hoofdzaak hebben van snelle, onverwachte uitvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn. Als Vreeken eenmaal niet wegwerkt, be machtigt Stokken den bal; hij zet goed voor. De la Mar,( die Van Es weinig kans gaf, kan ten koste van een hoekschop redden. Deze, goed door Van Es genomen, wordt door Beu kers in eens ingeschoten (01). In de tweede helft blijkt al spoedig, dat D. W. S. haar voorsprong niet wenscht prijs te geven; zij gaat zich in hoofdzaak op verde digen toeleggen. Het spel wordt in hoofdzaak op de D.W.S.- helft gespeeld. Caldenhoven en Stokken spe len een uitmuntende partij tegen de veel te veel kort spelende Haarlem-voorhoede. Heke laar weet met enkele schoten van Van Pola nen wel raad. Iseger kreeg tot' tweemaal toe een eenvou dige kans tot scoren maar 't zachte roller- tje gaf Hekelaar niet de minste moeite. De D. W. S.-voorhoede wist nog eenige keeren doof te breken, maar De Vries in doel was op zijn post. Een mistrap van Van den Berg werd Haar lem noodlottig. Van Es kwam alleen voor De Vries; van dicht bij stopte De Vries het har de schot, maar den bal kon hij niet weg werken; W. Stokken maakte er 0—2 van. Wel kwam Huijsmans nog even in de voor hoede maar dit hielp niet. Dankelman moest uitvallen waarvoor Onkenhout op den vleugel kwam. De D. W. S.-achterhoede hield stand. Zij won verdiend met 20. V.S.V.-R.C.H. (0-1) R.C.H. speelde juist een tikje beter voetbal dan V.S.V., hoewel het over het geheel ge nomen een zeer slechte wedstrijd was. Aan het spel van enkele spelers van V.S.V. was het duidelijk merkbaar dat zij het erg licht opnamen, omdat de uitslag van weinig be lang was. De beide verdedigingen waren veelal de aanvallers de baas, waardoor Kos in het R.C.H.-doel en v. d. Wint in het V.S.V.-doel slechts heel weinig werk te verrichten kregen. De elftallen waren als volgt* V.S.V.: v. d. Wint, Broek, Van Zutphen, Den Boer, De Vries, Hillekamp, v. Os. De Koning, U. de Wolf. Sterk, Hamers. R.C.H. Meijer, Slot, v. d. Horst, Houkes, Hanse, Prevost Jr., Ruis, Kok, Prevost, Krom, Kos. Bij V.S.V. ontbreekt Van der Lugt, die nog niet geheel fit blijkt te zijn. De voorhoede van R.C.H. trekt het eerst ten aanval en al spoedig gaat een hard schot rakelings langs den buitenkant van den paal. Het spel van V.S.V. is vrij tam. waardoor R.C.H. vaak in den aanval is. Voorloopig is hierdoor het spel grootendeels op de helft der gastheeren, doch gevaar voor het V S.V.- doel bestaat er niet veel. Van Zutphen en Broek staan een goede partij te backen en zij hebben op het nogal eens te kort gehouden spel der R.C.H.-voor- hoede goed vat. Het meeste gevaar komt nog van den lin- kerwing daar Den Boer zijn buitenman te veel vrijheid laat. De V.S.V. voorhoede onder neemt slechts eenige tegenaanvaliep welke bij de solide achterhoede der gasten weinig in druk maken. Eenmaal mag R.C.H. van geluk spreken, wanneer Hamers hard tegen den paal schiet. Tegen het aanbreken van de rust gaan de partijen meer gelijk op waarbij opmerke lijk is dat de beide doelverdedigers zoo weinig te doen krijgen, hetgeen dan ook zeer zeker niet pleit voor de schotvaardigheid der beide voorhoeden. Reeds denken we de rust met blanco stand te zien ingaan, doch in de-al lerlaatste minuut benut v. d. Horst een goed aangegeven bal welke o.i. voor v. d. Wint houdbaar was (01). Na de rust krijgt R.C.H. direct weer een onvoorziene kans als Hillekamp verkeerd te- terugspeelt; v. d. Wint is juist even eerder bij den bal dan Hanse en voorkomt erger. V.S.V. komt dan meer in den aanval, doch voor het doel blijkt haar binnentrio geheel ongevaar lijk; is het een hopeloos geknoei. Vooral het slechte spel van De Wolf valt hierbij op. De eenige, die er nog wat van maakt is Van Os, doch zijn voorzetten worden niet benut. De R.C.H.-voorhoede brengt er eveneens wei nig van terecht. Zij ondervindt heel weinig steun van hare middenlinie, welke zich op verdedigen toelegt Tot doelpunten komt het dan ook niet meer en als scheidsrechter Kastelein het einde blaast heeft R.C.H. twee kostbare puntjes mee naar Haarlem genomen. D.H.C.-H.F.C. (2-3) H. F. C. heeft een keurige prestatie ver richt in Delft. Het ongeslagen record dat de Delftenaren bij hun thuiswedstrijden tot nu toe hadden, hebben de H. F. C.'ers gebroken in een zeer spannenden wedstrijd. Vooral het laatste kwartier, nadat D. H. C. een 03 achterstand inliep tot 23, was zeer opwindend. Had H. F. C. toen geen geluk gehad, dan had de uitslag wel eens anders kunnen zijn. Onder leiding van scheidsrechter Theo Bosch stellen de volgende elftallen zich op: D. H. C.: Boot. Noordeloos, Dorjee, Leeuwènstein, Van der Lem, Bakker, Van der Sloot, Buyink, Ditmars Dijkgraaf, Van Nellen, H. F. C.: Wepster, Hagenaar, Koper, Drijver, Höck, Denijs, Kruyer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel. Van der Togt. H. F. C., met den wind in den rug, begint met een serie aanvallen, die lang niet van gevaar ontbloot zijn. Hagenaar probeert het enkele malen met verre schoten; deze leveren echter niets op. Als hij even later weer een kans krijgt, mist hijden terugkomenden bal behandelt hij beter; H. F. C. heeft de leiding (01). De uitvallen van D. H. C. zijn niet gevaar lijk; het spel wordt te kort gehouden, het geen een kolfje naar de hand van de H. F. C.-achterhoede is. Een als voorzet bedoelde bal van Wepster verdwijnt dan tusschen Noordeloos en Boot in het net (02). D. H. C. komt weer in den aanval. Het H.F.C.-doel beleeft benauwde momenten; er gaan enkele schoten rakelings over en naast. De rust komt met een 2—0-voorsprong voor H. F. C. Na de hervatting heeft D. H C. het voor deel van den wind. H. F. C. trekt de binnen- spelers terug; hierdoor gesteund kan de H. F. C.-verdediging het voorloopig wel af. Zelfs zijn de aanvallen van de H. F. C.-voorhoede lang niet ongevaarlijk. Als bij één dezer Wep- hter goed voorzet en de D. H. C.-verdediging even weifelt, profiteert Höck snel hiervan en vergroot H. F. C.s voorsprong. (03). Toch kan een doelpunt van D. H. C. niet uit blijven; de druk is te zwaar. Van Nellen pro fiteert van een fout in de H. F. C.-verdedi ging en scoort (13). Even later is Van dei* Sloot de H. F. C.'ers weer te snel af; Van der Togt wordt ten twee den male gepasseerd (23) Er is dan nog een kwartier te spelen. D. H. C. wil haar record behouden; zij zet er allés op; H. F. C. moet alle zeilen bijzetten. Het heele elftal zwoegt geweldig. Met eenig geluk wordt het H. F. C.-doel verder schoon- gehouden zoodat het einde komt met een zeer nuttige overwinning voor' de H. F. C.'ers. H. B. S.-Stormvogels (1-1) Na met de rust met 10 te hebben achter gestaan, wist Prins in de tweede helft fraai jelijk te maken. In deze tweede helft speelde Stormvogels ongetwijfeld beter dan voor de rust. Wel was ook toen nog haar aanvalsspel niet bepaald mooi, maar er ging toch meer van uit. Stormvogels miste Van der Steen Jr. Stormvogels Hollenbergr Haak Sr., Haak Jr.. Weij, Fijen. v. d. Velde, v. d. Steen Sr., Tol, Prins, Ketting, Beneker. Boelhouwer, v. Kesteren, Ophorst, v. Vliet, v. d. Bergen, Arntzenius, Graafland. Duyzends, Vermetten, Diehl, Mul, De eerste gevaarlijke aanval komt van den Stormvogels-kant. Na een voorzet van Tol lost Prins een flink schot, dat Mul stopt. Dan komt H.B.S. in actie. Na handig indivi dueel spel lost Van Kesteren een hard schot dat van Hollenberg ah zijn keeperstalenten eischt. Ook een corner werkt hij mooi het veld weer in. Na dit Haagsche offensief werkt Storm vogels zich onder Fijen's leiding wat 103. In de voorhoede, speciaal in het binnen trio, vlot het echter nog niet. Toch krijgt Van der Steen een kans, doch hij is niet egoistisch genoeg en zet voor, toen een schot geboden was. Bij de Hagenaars valt het spel van Graaf land op: Zijn verdedigende taak niet verwaar- loozend, ziet hij toch kans, zijn voorhoede met lange centers aan het werk te zetten. In deze linie wordt vaak handig samengespeeld. Na twintig minuten ziet Ophorst na goed werk van Van Vliet zijn kans schoon. Van grooten afstand lost hij een schot, dat Hol lenberg eenigszins verrast (10). Direct na de hervatting zit Stormvogels voor Mul. Tol schiet een voorzet van rechts net onder de lat, wat voor Mul geen bezwaar is, om keurig te redden. De aanvallen der Hagenaars zijn pittiger van opzet, vlugger van tempo. Toch komen Ophorst c.s. maar weinig aan schieten toe. Na de rust zit Stormvogels direct voor het H.B.S.-doel; na een goeden voorzet van Van der Steen schiet Prins hard tegen de lat. Stormvogels speelt nu minder verdedigend, dan vóór de rust, doch men blijft het spel te peuterig houden. Toch denken we Tol gelijk te zien maken, maar Mul stopt zijn hard schot mooi. Ook Ketting krijgt een kans. Hij kopt kalm een voorzet van Van der Steen in, doch de bal gaat langs den verkeerden kant van den paal. Na een kwartier werkt H.B.S. zich los. Dertien minuten vbor het 'einde komt er eindelijk een doelpunt. Nadat Mul een vrijen trap tot corner heeft verwerkt, plaatst Ket ting den hoekschop zoo keurig voor het doel, dat Prins kan scoren (11). Hard wordt nu om het winnende-doelpunt gestreden. Ketting krijgt vlak voor het einde nog een mooie kans, maar hij wordt op eenigszins hardhandige wijze van den bal ge werkt, wat aan scheidsrechter Stasse ont gaat. Met 11 komt het einde. Stormvogels 2Ajax 2. Stormvogels 2 had geen geluk, dat zij in dezen belangrijken wedstrijd tegen een sterke tegenpartij met invallers voor Van Pel Jr., Van Pel Sr. en Beneker moest uitkomen. Het elftal speelde dan ook niet zoo goed als dat van een adspirant-kampioen verwacht mag worden. De wedstrijd was nog maar 20 mi nuten oud, toen de Amsterdamsche linksbin nen zijn club de leiding gaf. Stormvogels gaf zich nog niet gewonnen, doch in de voor hoede vlotte het niet erg. Toch zag Schip pers kans om tien minuten voor de rust Bon- •neveld te passeeren (11). Lang had Storm vogels echter van dezen gelijkmaker geen pleizier, want nog voor de rust hergaf de linkshalf zijn club uit een vrijen trap de leiding. Na 3e rust ging de strijd vrij gelijk op. Om beurten moesten de verdedigingen in actie komen. Bij de Amsterdammers was het vooral v d. Puttelaar, die heel wat Stormvogels- aanvallen afsloeg. Gescoord werd er niet meer, zoodat Ajax met 21 won. R. C. H. 2Haarlem 2 (75) Met niet alledaagsehe cijfers heeft R.C.H. 2 revanche genomen op de destijds op het Haarlem-terrein geleden 7i nederlaag en mede door de overwinning van Ajax 2 op de Stormvogels-reserves staan de papieren voor het kampioenschap voor R.C.H. weer zeer goed. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Haarlem ook nu weer zou gaan winnen; in de eerste tien minuten wist de voorhoede met keurig spel aan R. C. H. de grootste moeilijkheden op te leggen. Toen kwam R.C.H. wat los en binnen enkele oogenblik- ken had zij tegen de verhouding in een 2—0 voorsprong door Paape en Van Eek. Haarlem maakte daarna direct een tegen- punt doch toen was het weer Paape. die na tactisch werk van Ruigrok nummer drie langs Kaan kopte. Nog voor de rust maakten daarna Ruigrok en Van der Mey resp. het vierde en vijfde doelpunt, waartegenover Haarlem nog een maal scoorde door den uitstekend spelenden Van Gooi (5—2). Na de rust gaat de strijd geruimen tijd gelijk op in zoo verre dat de Haarlem-aan vallen iets menigvuldiger zijn doch R.C.H houdt goed stand. Zelfs verhoogt Van der Meulen den voorsprong tot 62, waarna weer spoedig door een penalty het derde tegenpunt ontstaat. Van den aftrap scoort daarna Ruigrok het zevende en laatste doel punt voor de Racing, doch dan eerst komt Haarlem goed los; zij weet nog twee punten aan de score toe te voegen, zoodat de in 'prettige verstandhouding gespeelde wedstrijd in een 75 overwinning voor R.C.H. eindigt. H. F. C. 2—E. D. O. 2 (2—2) Zondagmorgen werd bovengenoemde wed strijd aan de Spanjaardslaan gespeeld. De partijen wegen geheel tegen elkaar op. beide keepers krijgen veel werk. Vooral Ver hagen kwijt zich bijzonder goed van zijn taak. Schras wordt he teerst gepasseerd door Van der Putten (01). H.F.C. is hierna sterker, maar Verhagen is in zeer goeden vorm. Tenslotte verrast een boogballetje van Chapon hem; dóór zijn handen heen verdwijnt de bal in het net (1—1). De thuisclub blijft iets in de meerderheid, maar het binnentrio is niet productief ge noeg, zoodat de rust met gelijken stand komt. Na de hervatting heeft E.D.O. het wind- voordeel. De voorhoede speelt goed. Een doelpunt van H. Koene wordt wegens bui tenspel afgekeurd. Een fout van Schras be straft van der Putten met een doelpunt (1—2). H.F.C. geeft zich niet gewonnen; de E.D.O. achterhoede speelt wel eens wat te stevig. H.F.C. krijgt een penalty te nemen. die Chapon in een doelpunt omzet (22). Beide partijen strijden nu voor de over winning, maar de verdedigingen blijven de baas. zoodat de punten tenslotte gedeeld worden. HillinenDe Kennemers (12) De eerste aanvallen zijn voor Hillinen doch deze leveren niets op. In den beginne is het spel wat zenuwachtig, maar ais de Kennemers er langzamerhand in komen wordt de druk op het Hillinen-doel grooter. hoewel eerst na 23 minuten de linksbinnen met een fraai schot scoort (01). Het spel wordt dan aan beide zijden for- scher, zoodat menige vrije schop moet wor den toegekend. Na 40 minuten scoort Ken nemers wederom (02). Na de thee zijn de Noord-Hollanders bijna voortdurend in de meerderheid; de gas. heeren moeten alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Toch weet Hillinen zich eindelijk los te werken; menige aan val op het Kennemersdoel wordt onderno men. waarvan een na een half uur met een schot van Warmerdam succes heeft (1—2). Hillinen zet er dan alles op om een gelijk spel te forceeren, doch heeft weinig geluk Als een der Kennemers vlak voor het einde den bal met de. handen bewerkt, wordt de strafschop hoog over geschopt. Doordat Hillegom in Den Haag ook won, gingen de Kennemers dus nog niet als kam pioenen huiswaarts. BeverwijkWestzaan (81) BEVERWIJK KAMPIOEN! Bovengenoemde cijfers ÉdÈjlaten aan duidelijkheid j niets te wenschen over, 1 en dat met een keeper van klasse in het doel, zooals deze doelman van Westzaan was. De wed strijd begon te drie uur onder leiding van scheids rechter Schreinders, die deze keurigen vluggen wedstrijd uitstekend leid de en elke poging tot ruw spel direct den kop indrukte. Beverwijk wint den toss en kiest het windvoordeel. Zij doet direct een goeden aanval, waarbij naast ge schoten wordt. Bij den tweeden aanval doet Westzaan's keeper zich gelden; hij vangt keu rig op. De derde aanval is voor Westzaan, maar de kee per van Beverwijk wil voor zijn collega aan de overzijde niet onderdoen; hij retourneert den bal. Als de Wijkers een cor ner nemen, goed door Maenhout voor doel ge plaatst, is het de toesnel lende rechtsbuiten P. Markx, die keurig inkopt (10). De voorhoede der Wij kers combineert keurig, vooral de voorzetten van Maenhout op den linkervleugel zijn goed. Uit één daarvan maakt Kuijer Sr. 20. Het spel is dan een half uur oud. Een keurig door Teeling opgezette aanval stelt Kuijer Sr. in de gelegenheid, no. 3 in het net te plaatsen (30). De bezoekers forceeren weer een corner, doch zonder resultaat. Wanneer bij een aan val der Wij kers de keeper te ver uitloopt en één der Westzaners den bal met de hand be werkt, inplaats van te laten gaan, wordt de penalty door W. Kuijer benut (40). Nog eenige corners voor Beverwijk volgen en dan is het rust. De tweede helft is nauwelijks begonnen of Kuijer Sr. maakt onhoudbaar 50. De bezoekers hebben thans het windvoor deel, maar het baat hun niets. De Wij kers heb ben den smaak té pakken; als Beverwijk weel een corner neemt en deze wordt ingekopt, is één der achterspelers van Westzaan zoo vriendelijk, den bal in eigen doel te plaatsen (6—0). Wel brengen de bezoekers het tot eenige Maenhout. corners, maar de afwerking laat veel te wen schen over. De Wij kers kunnen weer aanvallen A. Marks doet pogingen een gaatje te vinden; dit gelükt hem (70). Direct daarop komt het bericht binnen, dat Zilvermeeuwen en Uitgeest gelijk hebben ge speeld, waarop met een luid hoera de kam- pioensvlag weer wordt geheschen. Intusschen wordt flink doorgespeeld. Westzaan forceert een corner, die wegge werkt wordt. Als Maenhout op den vleugel doorbreekt scoort hij met een hard schot (8-0) De bezoekers geven nog niet op; als Bever- wijk's keeper den bal opvangt en weg wil wer ken valt hij; één der Westzaners is er iets vlugger bij en redt de eer. (81). Nog enkele seconden en dan is het inrukken. In het clubhuis werden hartelijke woorden gewisseld en bloemen overhandigd. Ook wij wenschen Beverwijk van harte ge luk en spreken de hoop uit, dat nu ook pro motie mag volgen. Wat nog gespeeld moet worden. H. F. C. Haarlem. Thuis tegen: A. D. O. Uit tegen: V. U. C. Thuis tegen: Hermes-D.V.S. Uit tegen: Excelsior en Z. F. C. R. C. H. Thuis tegen: Overmaas Uit tegen: Ajax. Stormvogels. Thuis tegen: Sparta. Uit tegen: D. F. C. V. S. V. Thuis tegen: V U. C. Uit tegen: Xerxes. E. D. O. Thuis tegen: W. F. C. Uit tegen: Bloemendaal en Spartaan. Bloemendaal. Thuis tegen: E. D. O., Spartaan en Z. V. V. Uit tegen: Velox. Kinheim, Thuis tegen: O. V. V. O. Uit tegen: Hercules. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde eer ste klas wedstrijden luiden als volgt: BirminghamLiverpool 1—3 Everton—Aston Villa 22 Grimsby Town—Derby County 13 Huddersfield TownChelsea 30 Manchester CityArsenal 11 Middlesbrough—Blackburn Rovers 3—3 Preston North End—Leicester C. 2—0 Sheffield Wed.Leeds United 10 Stoke CityPortsmouth 12 Tottenham HotspurSunderland 11 West Bromwich A.—Wolverhampton 5—2

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10