HOCKEY DAMES-HOCKEY. DAMMEN SCHAKEN BOKSEN. RUGBY KORFBAL. SCHAATSENRIJDEN SCHERMEN ATHLETIEK WIELRIJDEN MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLA D 8 België-Nederland (0-1) Verdiende zege der Oranjehemden Uit Brussel: Op het terrein der Racing Club de Bruxelles had Zondagmiddag de 19e lan- denwedstrijd plaats tusschen België en Ne derland, welke ontmoeting de Oranjehemden met 10 verdiend hebben gewonnen. Deze zege is behaald na zeer hardnekkigen tegen stand der Belgen, die voornamelijk in de tweede helft sterker waren. Over het algemeen heeft het Nederlandsch elftal echter niet geheel aan de verwachtin gen voldaan. Onder leiding van de heeren de Bue (Bel gië) en Liscaljet (Nederland) stelde de Hol- landsche ploeg zich als volgt op: Doel: De Looper (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.) Midden: Houtzager (Gooi), H. de Looper (Hilversum) en Westerkamp (H.D.M.). Vóór: Utermöhlen (H.D.M.), De Geer (H.D.M.), Schnitger (P.W.), Heybroek (Am sterdam) en van der Haar (H.H.IJ.C.) De Belgen waren het eerst in den aanval, maar toen het spel naar den anderen kant verhuisde, kon Leplat op fraaie wijze doch niet zonder moeite een aanval der Hollanders onderbreken. Een strafcorner op het Belgische doel lever de geen resultaat op. Schnitger was er aanvankelijk uitstekend in; enkele malen passeerde hij Wellens, doch de midvoor kon niet tot scoren komen. De Belgen speelden in deze periode verre van goed; Oranje domineerde volledig. Nederland was zóó sterk in den aanval, dat België prac- tisch geheel was ingesloten. Onze voorhoede was wel vlug, maar de Belgische backs ver dedigden goed. Vooral De Geer viel op door zijn handig spel. Toen Paquet leelijk miste, kreeg Heybroek een kans, maar het schot van dan Amsterdammer werd door Van den Merghel keurig gestopt. Eindelijk slaagde Ne derland er in~de leiding te nemen. De Geer speelde zich weer eens fraai vrijeen pass naar binnen volgde en Heybroek ving goed op. Het schot van den laatste was van den Merghel te machtig (0—1). Er waren toen 25 minuten gespeeld. Enkele tegenaanvallen van de Belgen strandden op Tresling c.s. Rust kwam met 1—0 voor Nederland. In de tweede helft was het spel lang zoo aantrekkelijk niet als daarvoor. Het tempo verminderde, terwijl het samenspel aan beide zijden niet zoo vlotte als voor de rust. Uter möhlen leidde nu de meeste Nederlandsche aanvallen, terwijl aan den anderen kant Bel gië sterk kwam opzetten, doch de afwerking der aanvallen liet zooveel te wenschen over. dat De Waal en Tresling steeds ernstig gevaar wisten te voorkomen. Seeldrayers c.s. zagen dan ook geen kans. De Looper te passeeren, terwijl ook de Nederlandsche voorhoede geen doelpunten meer scoorde. Het einde kwam met een kleine 10 zege voor Nederland. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Promotie-klasse KievitenLaren T. O. G. O.—Amsterdam II OOST. Eerste klasse ArnhemNijmegen ZwolleDeventer ZUID Eerste klasse CadettenBreda (Breda kampioen) Tilburg—H. T. C. C. Van Holkemabeker Kwarteindwedstrijd Gooi—H. H. Y. C. II Dames: Proefwestrijd den Haag: A-elftal—B-elftal Voor de competitie: Oost. Eerste klasse ArnhemDeventer Zuid. Eerste klasse M. O. P.—E. M. H. C. TilburgForward De Competitiestanden. PROMOTIE-KLASSE 2—3 1—2 3—1 1—4 3—2 2—0 7—2 3—3 0—10 3—1 1—0 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Amsterdam 2 12 8 -3 1 19 32—17 Togo 13 9 0 4 18 42—24 M. H. C. 11 7 0 4 14 36—25 Laren 13 5 3 5 13 36—28 Hilversum 2 13 5 3 5 13 30—33 Victoria 10 2 3 5 7 24—28 H. D. M. 2 11 2 2 7 6 21—40 Kieviten 13 1 4 8 6 16—42 VictoriaM. H. C. niet gespeld. De wedstrijd VictoriaM. H. C. in de afdee- ling promotie-klasse is door Victoria op het laatste moment afgezegd, zeer ten ongerieve van M. H. C.. dat zich nu tot den competitie leider gewend heeft. Bloemendaal 2Vierde (12) De wedstrijd gaat volkomen gelijk op. Er ontstaan moeilijke momenten voor het doel, maar de rust komt met nog blanke score. In de tweede helft beleeft Bloemendaal 2 periodes van flinke meerderheid, maar juist toen dreigde voor de thuisclub het grootste gevaar, daar de backs zeer ver opdrongen. Tot tweemaal toe wist Leiden op deze wijze een doelpunt te scoren (02). Eerst op het laatste oogenblik maakte A. van Löben Seis een tegenpunt (12). M. H. C. 2—Gooi 2 (1—2) De wedstrijd staat op een behoorlijk peil; de verdedigingen zijn voor hun niet lichte taak berekend. Toch slaagt het Gooi er in, de lei ding te nemen, maar nog voor de rust brengt Van Kempen de partijen op gelijken voet. Rust 11. Ook na de rust blijft het een snelle, gelijk opgaande strijd. Slechts een strafbully ten nadeele van M H. C. kan aan het Gooi de over winning brengen (12). AlkmaarH. B. S. (72) H. B. S. moest met zes invallers naar de Na c.a! 15 minuten neemt Alkmaar de lei- dig en vrij kort daarna wordt deze voorsprong vergroot (20). H. B. S. komt dan wat opzetten. Eenige straf- corners leveren niets op, maar uit een voor zet weet Bolland tegen te scoren (21). Kort voor rust slaagt Alkmaar er echter in, weer wat uit te loopen. Rust 31. In de tweede helft loopt Alkmaar direct hard van stapel. Het is al gauw 41 Dan komt H. B. S. weer aanvallen. Een strafcorner wordt door Bolland ingeschoten, maar door den keeper gestopt, door snel inloopen werkt Zoll den bal over de lijn (42). H. B. S. raakt dan uitgespeeld. Successieve lijk voert Alkmaar den stand op tot 7—2. Wel valt H. B. S. zoo nu en dan nog even gevaar lijk aan, maar het baat niet. De promotiekans van M. H. C. M. H. C. maakt een heel mooie kans om promotiewedstrijden te mogen spelen, ook al blijft Amsterdam 2 in den eindstrijd no. 1. Het tweede elftal der Amsterdammers promoveert namelijk niet. M. H. C. moet dus op de tweede plaats zien te komen om promotiewedstrijden te spelen. Dan kans daarop bestaat. A.s. Zon dag moet zij op eigen veld tegen Togo spelen. Die zal wel beslissend zijn. Verder moet M. H. C. nog twee uitwedstrij den tegen Hilversum 2 en Victoria spelen. M. H. C. 3—H. B .S. 2 (6—1) In de eerste helft bood H. B. S. 2 flink tegen stand. Wel gaf Oei aan M. H. C. de leiding, maar met de rust was de stand weer gelijk (1—1). In de tweede helft ging M. H. C. beter spe len. H. B. S. heeft vrijwel niets meer in te brengen. Door twee doelpunten van Mulder en drie van Van Lennep kwam den stand op 61. Het zevende doelpunt van M. H. C. werd door M. H. C. zelf geannuleerd, daar de H. B. S.- keeper niet meer aanwezig was, zoodat het einde met 61 k-Aam. DERDE KLASSE. Strawberries 2Alliance 2 (42) In een fairen wedstrijd heeft Strawberries 2 ;ewonnen; zij promoveert nu naar de tweede klasse. Alliance neemt door een fraai doelpunt van De Haaf de leiding, maar vrij spoedig is de stand weer gelijk (11). Voor de rust scoort Strawberries een tweede doelpunt (21). Direct na de rust benut de thuisclub een strafbully (31). Alliance raakt min of meer uitgespeeld zoodat Strawberries de voorsprong nog verder kan vermeerderen (41). Eerst kort voor tijd slaagt Bosse er in nog een doelpunt voor Alliance te scoren. Het einde brengt een verdiende 42 zege voor de Strawberries. DERDE KLASSE Bloemendaal 3Alkmaar 2 (12) Hoewel Bloemendaal 3 over het algemeen terker is geweest, heeft de voorhoede geen kans gezien, dit in doelpunten uit te drukken. De gasten nemen de leiding. Uit een voorzet van rechts brengt Porton op fraaie wijze de partijen op gelijken voet. Rust 11. Ook in de tweede helft is Bloemendaal in de meerderheid maar de voorhoede is te zwak. Tegen het einde scoort Alkmaar het winnende doelpunt. Einde 21 voor Alkmaar 2. DERDE KLASSE Leiden 2Alliance (27) Door deze overwinning mag Alliance het volgend seizoen naar de tweede klasse pro- moveeren. Alliance is voortdurend sterker. Door doel punten van Gerding (2), Goossens en Boot kwam de rust met 04. In de tweede helft brachten Goossens en Yland den stand op 06. Een plotselinge opleving bij Leiden 2 bracht aan de thuisclub ook succes door twee doel punten (26). Daarna maakt Goossens nog een zevende doelpunt, zoodat Alliance met 72 wint. Wat gespeeld werd. Voor de promotieklasse heeft B. D. H. C. II het met de eenige goal van den wedstrijd moeten afleggen tegen Amsteradm II. Hurley schijnt haar goede spel niet meer te pakken te kunnen krijgen, want thans moest ze zich met een 11 gelijk spel tegen Laien tevreden stellen. In 2 A heeft Rood Wit II het niet kunnen bolwerken tegen Victoria, dat met 4—0 won. Te Werve deed goed werk door op eigen terrein H. H. IJ. C. II met 30 te verslaan. In 3 B stelde Rood Wit III teleur door met niet minder dan 7—1 van haar stadgenoot B. D. H. C. IV te verliezen. Strawberries be ëindigde haar programma door een flinke 4—1 zege tegen Alkmaar en is nu kampioen dezer afdeeling. In 3 D is Famos er alweer in geslaagd een gelijk spel te bevechten; thans werd het 1—1 tegen Hurley II. H. B. S. II moest met 5—2 de meerderheid van Amsrterdam IV erkennen, terwijl A. M. V. J. met dezelfde cijfers van O. K. II verloor. In 4 B heeft H. B. S. III een overwinning be haald op Strawberries II en won B. D. H. C. VI haar laatste wedstrijd tegen Leiden III met 30. Deze afdeeling is thans uitgespeeld en de stand luidt: Rijswijk 8 7 0 1 14 34 4 1,75 B. D. H. C. VI 8 5 0 3 10 22 13 1,25 Leiden III 8 5 0 3 10 16 13 1,25 Strawberries II 8206 4 8 26 0,50 H. B. S. m 8 1 0 7 2 9 33 0,25 H. B. S. 3Strawberries 2 (60) In de eerste helft verdedigden de Straw berries uitmuntend, zoodat het H. B. S. moeite kostte, te scoren. Maar het aanhou dend aanvallen van H. B. S. gaf tenslotte re sultaat. Een fraaie voorzet van Mej. V. Ver- wyck, werd door mej. A. Boerstra onhoudbaar ingeslagen. Na half-time was H. B. S. wederom voort durend in den aanval, zoodat doelpunten niet konden uitblijven. Er kwamen er dan ook 5, resp. gescoord door mej. T. Kramer, mej. A. Boerstra en 3 door Mej. E. van Suchtelen. Voor welk elftal is mej. Andreas gekozen? Van andere zijde wordt ons gemeld en dit blijft men volhouden, dat mej. Andreas voor het A-elftal gekozen is. Onze medewerkster blijft echter óók volhouden, dat haar opgaaf de juiste is en dat mej. Andreas voor het B- elftal is uitverkoren. Proefwedstrijd te Rijswijk. A-TEAMB-TEAM (3—3). Met één invalster voor Mej. Polano, waar Mejuffrouw Leeuwenberg voor inviel, stellen zich om half twaalf op het terrein van Te Werve de volgende elftallen op: A. van 1. n. r.: Hofland, S. Broese v. Groe- nou, Struyck. Th. Broese van Groenou, Leeuwenberg (v.), Leendertz. v. d. Velde. Bes- sem (h.), Lousada, Houtappel (b.), Molhuy- sen (d.) B: Exalto, Teilegen, v. Grinsven, Kok en Faber (v.), Henny, Bijvoet en Vreede (h.), Meevers en Dubois (b.). Andreas (d.) Tegen verwachting gaat de voorhoede van het B-elftal direct tot den aanval over, waar tegen de achterhoede van het A-team weinig kan doen. Een overtreding van deze verdedi ging binnen den cirkel wordt A noodlottig, want de toegewezen strafcorner schiet Mej. Faber onhoudbaar in (01). Na de bully komt het A-elftal er beter in; vooral de linkervleugel is buitengewoon ge vaarlijk en het duurt dan ook niet lang, als Mej. S. Broese den bal vrijmaakt en aan Mej. Hofland geeft, die niet aarzelt om de partijen op gelijken voet te brengen (11). Ook de rest van de eerste speelhelft blijft de A-voor- hoede aanvallen, daartoe in staat gesteld door het uitstekende steunen van de dames Leen dertz en v. d. Velde. Het is dan ook niet te verwonderen, dat dit elftal in deze periode de leiding neemt; thans door Mej. Th. Broese, die de geheele achterhoede passeert en den bal geeft aan Mej. Struyck. die met een zacht schot scoort (21), waarna het spoedig half time is. Na de rust is het weer het B-elftal, dat het eerst een offensief inzet, wat mede doordat de achterhoede van A elkaar niet begrijpt succes heeft, want niet alleen maakt Mej. Kok gelijk (22), doch spoedig neemt B de leiding door een doelpunt van Mej. Van Grinsven (2—3). Maar evenals in de eerste speelhelft komt de voorhoede van A hierna gevaarlijk opzet ten. Vooral Mej. Th. Broese is het, die telkens weer de ballen haalt en haar voorhoede aan het werk zet. Toch duurt het nog vrij lang, voordat de gelijkmaker komt. Bij de overtreding even buiten den cirkel plaatst mej. Hofland den bal snel in den cir kel en Mej. Th. Broese scoort (33). Hiermee kwam het einde. Na afloop is het A- en B-elftal samengesteld, dat resp. tegen Frankrijk op 17 Maart en tegen West-Duitschland op 10 Maart zal uitkomen: Ned. A. Elftal: Molhuysen (H.O.C.)Dubois en Rollin Couquerque (H.O.C.), Vreede (Rood Wit), v. d. Velde en Leendertz (B.D.H.C.), Polano (HO.C.). Th. Broese v. Groenou (Kie viten) Struyck H.D.M.S. Broese v. Groenou (Kieviten) en Hofland (Gooi). Ned. B-elftal: Andreas (B.D.H.C.), Hout appel (A'dam), Meevers (Gooi) Bessem (Thor), Bijvoet (O.K.), Henny (H.H.IJ.C.), Faber (A'dam), Kok (Hilversum), v. Grinsven (A'dam). Tellingen (H.H.IJ.C.) en Exalto (H.H.IJ.C.) Ligthart behaalt den meester titel. Door overwinningen op Janneman en Kaan. Het is wel een bewijs van het hooge peil, waar op de damsport in IJmuiden staat, dat reeds korten tijd na dat Dukel den meestertitel ver overde, thans Ligthart door zijn overwinnin gen op Janne man en Kaan, Zaterdag en gis teren behaald, dezen titel, die elk jaar slechts voor één dammer 's weggelegd, mee naar IJmuiden brengt, veroverd in een strijd, waaraan de damcorypheeën van het geheele land hebben deelgenomen. En ongetwijfeld zal deze fraaie prestatie meerderen luister bijzetten aan het feest, dat D.C.LT, waarvan de 21-jarige nieuwe meester lid is, ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan gaat vieren. De uitslagen van de vijfde ronde luiden: Ligthart wint van Janneman, Ley teIdzerda remise, Kalden wint van Kaan, BökeBakker remise. Zondag werden slechts twee partijen ge speeld. omdat na de overwinning van Ligt hart op Kaan de strijd al beslist was. De uit slag dezer partijen was: KaldenJanneman remise, Ligthart wint van Kaan. De beslissing was dus gevallen en in ver band hiermede werd besloten, de nog te spelen partijen te laten vervallen. De einduitslag was: A. Ligthart 11 p., Jan neman 8 p., Kalden 8 p., Bakker 6 p., Leyte 5 p., Böke 5 p., Idzerda 4 p., Kaan 1 p. A. Ligthart. Het int. tournooi te Moskou. Uit Moskou: De uitslagen van de par tijen in de zesde ronde zijn: Botwinnik wint van Rjoemin. Spielmann wint van Pirtsj Litsisyn wint van mej. Menchik. Lewenfisj wint van Alalorsef. Stahlberg wint van Tsjechower. Capablanca wint van Ragozin RomanowskiGodlidze afgebroken Flohr remise met Lasker. LilienthalBogatyrtsjoek afgebroken. Rabinowitsp wint van Kan. Van de zevende ronde: Pirc remise met Capablanca. Kann remise met Spielmann. Lasker remise met Rabinowitsch BogotyrtschukFlohr afgebroken in ge lijken stand. Tschechower verliest van Lilienthal. Botwinnik wint van Stahlberg Alatorzeff wint van Rjumin. Goglidse remise met Loewenfisch Lissitzin remise met Romanowski Ragosin wint van miss Menchik De stand luidt thans: Botwinnik 6 1/2 pnt. Loewenfisch 5 pnt.. Flohr 412 pnt., Laskar en Ragosin 4 1/2 pnt., Lilienthal 4 pnt., Lïsit syn en Capablanca 3 1/2 pnt., Spielmann en Kann 3 1/2 pnt.. Goglidse 3 pnt.," Romanows ki en Rabinowitsch 21/2 pnt., Alatorzeff 2 1/2 pnt. Pirc 2 pnt.. Tschechower en Stahl berg 2 pnt.. Bogotyrtschuk 11/2 punt; miss Menchik 0 put.. A. Rjumin 4 pnt. Er zijn nog eenige afgebroken partijen. Van Klaveren door Young Corbett op punten geslagen. Uit San Francisco: De Nederlandsche bok ser Van Klaveren heeft te San Francisco voor 12000 toeschouwers gebokst tegen den vroe- geren Amerikaanschen titelhouder Weiter- gewicht Young Corbett. Deze bleek sterker dan Van Klaveren; de Amerikaan won den strijd in tien ronden op -punten. IerlandSchotland (125) Zaterdag heeft te Dublin in tegenwoordig heid van 40.000 toeschouwers bovengenoemde rugbywedstrijd plaats gehad. Met rust leidde Schotland met 53. maar het einde kwam met een 125 overwinning voor Ierland. NED. KORFBALBOND. Overzicht. Beide wedstrijden, voor de Haarlemsche twaalftallen vastgesteld, konden doorgang vinden; zij leverden voor de Haarlemmers drie punten op. Haarlem II ontving de Santpoorters, die het niet verder brachten dan gelijk spel 11 tegen de gastheeren. Haarlem 1 wist in Amsterdam op Ready Tekca een verdiende 53 overwinning te behalen. De Uitslagen. EERSTE KLASSE WEST Noord-Holland. D. V. D.Koog Zaandijk 102 WesterkwartierOlympia 81 TWEEDE KLASSE WEST Noord-Holland. Afd. A: Amsterdam ZuidZ. K. V. 43 Koog Zaandijk 2D. E. D. 1- VolhardingWesterkwartier 2 02 Afd. B: BilthovenLuto 35 OscaKattenburg 18 VogelRohda 17 Afd. C: D. D. V.Excelsior 11 DERDE KLASSE WEST Noord-Holland. Afd. A: Haarlem 2Sport Vereent 11 Hercules 2Victoria 25 Sportief 2Blauwwit 3 13 Afd. B: ConcordiaD. E. D. 2 35 Ready TeckaHaarlem 35 Afd. C: K. V. D. 2—T. O./ G. O. 2—0 NieuwendammerhamSport 100 Afd. D: Blauw Wit 5—D. T. V. 3 4—0 Olympia 2Baarne 14 ZwaluwenBilthoven 2 23 Ready TekcaHaarlem (35) Reeds na tien minuten heeft Haarlem suc ces wanneer J. Voetelink goed inschiet. De thuisclub weet door D. Woudstra met een af standschot gelijk te maken. Direct na de vak wisseling komt de bal bij mej. L. de Graaf, die 12 maakt. Nog voor de rust weten de gast heeren echter weer gelijk te maken. H. Arends weet na de rust met een door loopbal aan Haarlem opnieuw de leiding te geven en zelfs den voorsprong tot 24 te ver- grooten. Nog even komt de thuisclub opzet ten; zij maakt 34. Tenslotte brengt J. Voete link zes minuten voor het einde den stand op 3—5. Haarlem 2S. V. (11) Er ontspint zich een aantrekkelijke partij Na 20 minuten wordt mevr. Fabel bij een vrije schietkans door een heer gehinderd. Den strafworp benut zij. Om beurten krijgen de partijen nog eenige mooie kansen, welke echter niet benut worden. De tweede helft is het speltempo aanmer kelijk gedaald. Wanneer een S. V. speler door twee personen wordt gehinderd, krijgt Vink een strafworp te nemen. Deze mooie kans om gelijk te maken wordt niet benut. J. Arends moet even uitvallen, waarvan Menet profi teert (1—1). Deze stand geeft de verhoudin; goed weer. HAARL. KORFBALBOND. Aurora. Gespeeld 24 Februari: Oosterkwartier 3Aurora 1 12 Aurora 2—Flora 2 6—2 Aurora 3Palvu 2 3 Gespeeld wordt 3 Maart: Aurora 1—De Thorn 2 10 uur Aurora 2—Zeemeeuwen I 2 uur Zaterdag 2 Maart: D. S. V. a—Aurora a 2.30 uur Osno. Gespeeld Zondag 24 Februari: Bekerwed strijd: O.S.N.O.D.S.V. 1 2—3. Ons Genoegen. Gespeeld 24 Februari: Ons Genoegen 1Ken nemers 50 (regl.) competitie. S.S H. 1Ons Genoegen 2 22 beker. Oosterkwartier 4—Ons Genoegen 3 4—0 competitie. Te spelen: 2 Maart: Ons Genoegen-adsp.D.S.V.-adsp. 2.30 terrein Aurora. 3 Maart: Oosterkwartier 2Ons Genoegen 1: 2 uur terrein Oosterkwartier (comp.) Alw. Ready 1Ons Genoegen 2: 2.15 uur terrein A. R. (beker). Ons Genoegen 3Palvu 2: 10 uur, terrein Ons Genoegen (comp.) Tempo. Gespeeld: Tempo I—T. H. B. II 1—3 Oosterkwartier II—Tempo H 190 Oefenen Zaterdag van 2 tot 4.30 uur. Aurora 2Flora 2 (62) Met den vrij sterken wind in den rug trekt Aurora ten aanval; zij scoort in de eerste minuut. Na tien minuten vergroot zij haar voor sprong en nog voor de rust weet zij dien te gr 00 ten. Na rust is Aurora weer in de meerder heid. Zij weet haar voorsprong geleidelijk te vergrooten tot 60. Dan komt Flora weer in haar eerste op stelling; spoedig weet zij door Van Amers foort Jr. tegen te scoren. Een kwartier voor het einde kan de zelfde speler nogmaals scoren (62). De int. wedstrijden te Oslo. Zaterdag zijn te Oslo de internationale wed strijden in het hardrijden op de schaats voort gezet. De 500 M. werd gewonnen door den Noor Haraldsen in 43.5 sec.; No. 2 was Engne stangen in 43.8 sec. Onze landgenooten Lan gedijk en Dijkstra bezetten resp. de 15e en 21e plaats. Laastgenoemde was echter ge vallen. Ballangrud won de 3000 M. in 5 min. 1,3 sec. No. 2 was weer Engnestangen in 5 min. 3.3 sec. Langedijk werd No. 14 en Dijkstra No. 18. Tweede dag. Staksrud wint dei 1500 en de 5000 Meter. Uit Oslo: Zondag werden de wedstrijden in het hardrijden op de schaaits voortgezet. De afstanden waren 1500 en 5000 Meter. Op de 1500 Meter werd Staksrud winnaar in den tijd van 2 min. 19,5 sec. voor Mathisen en Ballangrud. Onze landgenooten Langedijk en Dijkstra werden resp. 10e en 15e in dit nummer. Op de 5000 Meter is Dijkstra op advies van den masseur niet gestart wegens kramp in een dij. Dit werd veroorzaakt door de gevolgen van den val, dien Dijkstra Zaterdag had ge maakt bij de 500 Meter. De 5000 Meter werd gewonnen door Staksrud in 8 min. 47,5 sec. Langedijk werd thans 11e in den tijd van 9 min. 10,9 sec. Alg. ledenvergadering K. N. A. S. B« Deze jaarvergadering werd Zaterdag ge houden in Hotel ..Terminus" in Den Haag. Te drie uur opende de voorzitter de heer G, A. Scheffer de vergadering. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van f 210. Over de dekking van dit te kort werden, diverse plannen geopperd, het slot was even wel, dat staande de vergadering dit te kort spontaan werd deggewerkt door diverse vrij willige bijdragen. De voorzitter bracht dank voor deze hulp, waarna aan den penningmeester déchargei werd verleend. De begrooting over 1935 sluit met een be drag van f 1355. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Voor de bestuursverkiezingen waren geen candidaten gesteld. Het werd dus een vrije stemming. Daar de aftredende secretaris niet meer voor een functie in aanmerking kon komen wegens werkzaamheden elders, bracht de voorzitter warme woorden van dank aan den scheidenden secretaris mr. B. J. Besier. In de vacature A. Nieuwenhuyzen werd voorzien door de verkiezing van H. Reede, Utrecht en in die van mr. B. J. Besier door P. Eenhoorn, Den Haag. De Amsterdamsche kwestie kwam nu weer ter tafel. Jhr. Mr. Dr. J. D. H. de Beaufort heeft een ernstige poging gedaan de beide partijen, tot elkaar te brengen en trad als bemidde laar op. De K.N.A.S.B. was in zijn geheel bereid tot toenadering. De uitgetreden Am sterdamsche vereenigingen waren wel genegen, doch alle bezwaren waren naar hun meening nog niet uit den weg geruimd! De heer Burgel vond, dat de K.N.A.S.B, alles heeft gedaan, wat hij kon doen; nu moeten de Amsterdamsche vereeniging de volgende stappen doen om tot verzoening te komen. De vergadering hechtte haar goedkeuring! aan de wijze, waarop het bestuur zijn stand punt handhaafde. De training der Olympische Spelen werd vervolgens besproken. Er viel weinig animo onder de schermers te constateeren. De voorzitter wekte tot serieuze training op; vooral de lessen volgen van eigen pro- fesseurs en de trainings-bijeenkomsten trouw: volgen. De besprekingen hadden de volle aan dacht van de Technische Commissie, die aan de wenschen tegemoet zou komen. De vergadering sprak zich uit vóór de toe treding van plaatselijke bonden. Daarna had nog de benoeming plaats van een financieele commissie om het wedstrijd fonds te versterken. Opgewekt werd tot deelneming aan de Europeesche kampioenschappen, die 12 Juni in Lausanne worden gehouden. Sabelkampioenschap. Zaterdagavond heeft de Junior afdeeling van de Haarlemsche Sehermclub, haar demi finale voor het sabel kampioenschap getrok ken in de schermzaal „Brassinne". Van de 16 deelnemers, die in de voorronde verleden week hadden deelgenomen, kwamen de 8 best ge plaatste schermers uit in deze demi-finale, n.l. H. Zwartveld, H. de Jonge Mulock Houwer, H, van Oosten, A. Sloet, tot Oldhuis, M. Witsen- burg, C. Mink, H. Linneman, en J. Duijff. Deze laatste was echter verhinderd deel te nemen; door ongesteldheid. De wedstrijd stond onder leiding van de heeren J. Steffens en J. Brassinne. Het scher men van deze jeugdige schermers heeft zeer veel gewonnen in snelheid, doortastendheid1 en besluitvaardigheid. Uit deze demi-finale zouden de vier best geplaatste schermers in de finale uitkomen. Dit waren H. Zwartveld met 5 gewonnen par tijen, H. de Jonge Mulock Houwer met 5 ge wonnen partijen. M. Witsenburg met 4 gewon nen partijen, H. Lieneman met 3 gewonnen partijen. Deze laatste heeft eerst een barrage-partij moeten trekken met H. van Oosten, die ook 3 gewonnen partijen had. Deze barrage partij werd gewonnen door H. Lieneman met 41 touché's. Jaarvergadering H. A. V. „Haarlem". Onder leiding van den heer H. A. van der Mey had Zaterdagavond in Hotel „De Leeuwe rink" de jaarlijksche algemeene vergadering der H. A. V. „Haarlem" plaats. In zijn ope ningswoord betreurde de voorzitter het ver lies van den Prins Hendrik-beker, doch achtte toch de resultaten der vereeniging better dan alom gedacht wordt, door den goeden vooruit gang der jongeren. De jaarverslagen, waarvan vooral die van den secretaris doorspekt was van humor, wer den goedgekeurd, waarna de bestuursverkie zing het volgende resultaat had. H. A. v. d. Mey, voorzitter; E. G. Gras, secretaris-pen ningmeester; G. Obrink, G. N. Rinkel en M. van den Berge commissarissen. Tot leden v. verdienste werden benoem de hee ren A. Kaan, G. Hillebrand en M. van den Berge. De Technische Commissie zal voor 1935 ge vormd worden door de heeren G. N. Rinkel, M. v. d. Berge en A. Klaasse. De heer Van der Zee ontving den Kreigsman- beker voor zijn goede werk voor de Nederland sche athletiek, terwijl aan den jeugdigen Vic. Mans de Paulen-beker werd uitgereikt voor de beste verrichting gedurende 1934. Wedstrijden te Brussel. Uit Brussel: De uitslagen van de in het Sportpaleis verreden wielerwedstrijden luid den: Groote prijs van den Koning: Eindklassement sprint: 1. België met Sche- rens en Arlet 22 punten. 2. Duitschland met Richter en Steffes 25 punten. 3. Nederland met Van Egmond en Van der Linden 30 punten. 4. Frankrijk met Michard en Gerardin 31 punten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12