Tentoonstelling „SnelverbancT. Suède Jasjes DE BILT Weill &Zoon een en "Voorjaar 1935 f22- Uitvoering van 0. S. S. ECHTE WALES-ANTHRACIET L£ID£N ,N LAST D"E IN DE PIJP. MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Burgemeester Maarschalk verricht de opening. Barteljorisstraat Haarlem- in de hal van het voormalige Postkantoor, Zijlstraat 70, had Zaterdagmiddag de opening plaats van de tentoonstelling op het gebied van eerste hulp, die gehouden wordt door de Eerste Hulp Vereeniging „Snelverband" te Haarlem. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, had zich bereid verklaard de officiëele opening te verrichten. De heer J. H. Fortgens Jr., voorzitter van Snelverband. heette den burgemeester en alle aanwezigen welkom. Vervolgens hield bur gemeester Maarschalk zijn openingstoespraak. Hij zeide, ook namens het. geheele gemeente bestuur te spreken, wanneer hij bij het 25- jarig jubileum van ..Snelverband" de vereeni ging hulde bracht voor haar streven naar het brengen van persoonlijke hulp aan neven- mensclien. Hij constateerde met vreugde, dat hier de politiek geen invloed had en dat er bij deze vereeniging zelfs niet kon worden ge waagd van de slechte tijden. Spr. maakte gaar ne gebruik van de gelegenheid te wijzen op het groote nut van een goed georganiseerde en geleide vereeniging als „Snelverband". Het is voor de menschen een groote geruststelling dat bij de volksfeesten en op de drukke bol- lendagén zoovelen belangeloos hun tijd en hulp beschikbaar stellen. Spr. gewaagde van het goede contact dat tusschen alle vereeni gingen voor den ongevallendienst-bestond en betuigde niet alleen namens het gemeente bestuur. doch ook namens de gansche burgerij zijn erkentelijkheid en bracht hulde aan het bestuur, dat met zoo groote toewijding zijn werk verricht. Het was, zoo zeide hij, een goede gedachte geweest, egn tentoonstelling- te houden, nu het verkeer, vooral in een oude stad als Haarlem zoo intens geworden is. On der de inwoners moet de wetenschap zijn, dat niet iedereen hulp kan verleenen bij onge lukken. Burgemeester Maarschalk eindigde met'het uitspreken van den wensch. dat de tentoonstelling een veelvuldig bezoek mocht hebben en dat velen zich bij de vereeniging zouden aansluiten. Namens de feestcommissie dankte de heer D. Zonneveld, voorzitter der commissie, den burgemeester voor zijii hartelijke toespraak. De moeilijke taak der vrouw. De moeilijkheden aan haar sekse eigen vorming, perioden, geboorte en opvoeding van kinderen, haar huiselijke werkzaamheden, keeren der jaren enz. maken, dat menige vrouwr zich voor haar tijd oud voelt. Geen wonder, dat zoovele vrouwen lijden aan rug pijn, hoofdpijn, slapeloosheid, slechte bloeds omloop, duizeligheid, rheumatische pijnen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt het bloed werd niet meer grondig gezuiverd door die verzwakte organen, en zij zijn geneigd om er in te berusten. Gij kunt echter in zulke gevallen uw ge zondheid herkrijgen met behulp van het daartoe speciaal bereide middel Foster's Rugpijn Nieren Pillen Deze voeren de onzui verheden af, die zich hebben opgehoont door de trage werking der organen, die het bloed rein. zuiver en gezond houden, en wekken deze organen op tot gezonde werking. Foster's Rug pijn Nieren Pillen maken U gezond en doen U gezond blijven. Verkrijgbaar bli apothekers en drogisten a ƒ1.-. 1.75 en f 3- p. dnos. omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den iuisten naam. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg, WilsonspleinBallet Trudi Schoop, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal; Groot Galacon cert Haarlemsche Motet- en Madrigaal-Ver- eeniging. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Cleopatra", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De eeuwige droom". Op het tooneel: Akimoto's, Japansche Melange Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Onder Moeder's Vleu gels". Op het tooneel: The Vocal Kings in hun repertoire. 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Viva Villa", de ge schiedenis van een Mexicaanschen vrijbuiter. Doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30. DINSDAG 26 FEBRUARI St. Elisabeths Gasthuis: Jaarlijksche alge- meene vergadering der Haarlemsche Ver eeniging Maatschappelijke zorg voor Zieken 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bloemendaal: Voordracht Louta Nou- neberg over haar piano-methode, Jeugdhuis Donkere Laan 6. 8 uur. Haarlemmeriiede: Vergadering van den gemeenteraad. V.m. 10 uur. Zand voort: Vergadering van den ge meenteraad. 7.30 uur. De commissie was hem zeer erkentelijk voor de medewerking door hem verleend bij de snelle afhandeling der formaliteiten. Spr. hoopte, dat de belangstelling van den heer Maarschalk nog lang naar de vereeniging .Snelverband" zou uitgaan. Verder dankte spr. de aanwezigen voor hun blijk van medeleven. Hij bracht een woord van dank aan de vele leden, die hebben medege werkt aan het voorbereiden en het opbouwen van de tentoonstelling en aan de verschillen de personen, firma en vereenigingen die hun medewerking hebben verleend. Tenslotte bracht hij hulde aan twee leden, de heeren W. Waalewijn en N. Har tog, die ge durende den heelen bestaanstijd van de ver eeniging hun beste krachten in dienst daar van hebben gesteld. Hierna werd een rondgang gemaakt op de tentoonstelling, die in de hal van het oude postkantoor wordt gehouden en waarvoor de ruimte welwillend door De Twentsche Bank is afgestaan Verschillende stands zijn daar ingericht. Men ziet er een van de firma Mathot, waarin al lerlei verbandartikelen zijn tentoongesteld. Er zijn verschillende affiches en toonkasten van het veiligheidsmuseum met beveiligingsappa raten voor de gevaarlijke instrumenten en machines .uit diverse bedrijven, zooals be- schermingskappen voor cirkelzagen, doelma tige kleedingsartikelen tegen het gevaar van drijfriemen etc. Veel propaganda- en studie materiaal van „Snelverband" ligt op een tafel uitgestald, terwijl een stand is ingericht voor den Eerste Hulpdienst op het ijs en het voet- balvèld en voor de propaganda voor boottoch ten, die de vereeniging voor lichamelijk ge- brekkigen organiseert. Op duidelijke wijze wordt het nut van vei ligheidsschakelaars, -lampen en-kranen gede monstreerd, terwijl ook aan de zuurstofappa raten en de gasmaskers plaats is ingeruimd. De Haarlemsche reddingsbrigade heeft een uitgebreide stand, waar verschillende reddings apparaten en propagandamateriaal worden tentoongesteld. De nieuwste vindingen op red- dingsgebied zijn aanwezig in deze sland, waar ook met nadruk gewezen wordt op het nut van het zwemmen. Vermelden wij nog dat de radio-installatie, die gramofoonmuziek laat hooren, geleverd is door de firma FibDe. In het midden van de zaal staat een groote verkeerstafel, in bruik leen afgestaan door den heer Th. M. J. Don kersloot, hoofd van school 17. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Zaterdagmiddag organiseerde de Vereeni ging ..De Haarlemsche Manége" een jacht- rit in de omgeving van Haarlem Te twee uur vertrok een aantal ruiters van de Linnaeuslaan 'in de richting Aerdenhout waar in de Van Haemstede Laan de eerste groep hindernissen stond opgesteld. Na een kort intermezzo, veroorzaakt door het breken van een stijgbeuaelriem van één der deel nemers. werd de tocht voortgezet. Via Kraan tielek bereikte men de daarachter gelegen- duinen. In de richting van den Bloemendaalschen Zeeweg tusschen „de kleine Schapenkamu" en „het Kaasvlakje" werden weer eeniee hin dernissen gesprongen. Langs den Zeeweg reed het gezelschap naar het strand. Ter hoogte van het Noorderbad ontdekte men op het Strand reeds spoedig een aantal uit stekend opgestelde hindernissen, die in een vlot tempo werden genomen. Hierna be klommen de paarden de helling bij de Zee straat. Er volgde een stapreprise tot aan de duinen. Langs het Vissoherspad werd weer gegaloppeerd. Na Kraantjelek te zijn gepas seerd. begon de terugtocht langs de gewone route. Na aankomst in de manége vond in den fover het bekende napraatje plaats, waar bij de deelneemsters en deelnemers eenpa rig van oordeel waren, dat ondanks regen en wind deze jachtrit weer uitstekend was geslaagd. Uw pannen waren kostbaar. Het s een niet al te bekend feit, dat allumi- nium vroeger tot de edele metalen gerekend werd. Het werd in 1827 ontdekt. Vijf jaar la ter betaalde men voor een kilogram van dit metaal, waaruit tegenwoordig de meeste pan nen gemaakt worden, vijftienhonderd gulden Kneedbaar glas. In Engeland beweert men een nieuw pro cédé te hebben uitgevonden, dat de helderheid van glas bezit, half zoo zwaar als deze stof is elasticiteit bezit en practisch onverwoest baar is. Het zou een synthetische stof zijn, voor een deel opgebouwd uit kóolteerstoffen D vijf dagen week. Bij een nationaal onderzoek is gebleken dat in Groot-Brittannië 673 bedrijven, werk ge vende aan 83.136 personen, de werkweek van vijf dagen hebben ingevoerd. Marietje: „Wat is dat voor 'n lawaai bin nen?" Jan: Grootvader laat vader zien hoe mijn huswerk moet worden gemaakt." Kleine wenken. Nikkel onderhoudt men prachtig door wrijven met een warmen, zachten doek. 9 Prima kwaliteit en hooge (Adv. Ingez. Med.) eldt: m Hoogste barometerstand 757.1 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 723.8 m.M. te Stensele. en voorspelt: Stormachtigen tot krachtigen Zuidweste lijken later ruimenden wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk regenbuien. Later hagel en natte sneeuw. Kouder. Uit het Buitenland Stormweer en later gure buien verwacht. In het Noordoosten bleef de diepe depres sie met een zwak minimum over Scandinavië stationair. Zuidelijk daarvan trokken kleine minima, die den wind over het Zuidelijk deel van het waarnemingsgebied beletten te rui men en afwisselend deden afnemen efi toe-, nemen. Een diep minimum, dat gisterenmorgen door scheepsberichten ten Westen van Ierland werd aangekondigd trok in den nacht over Engeland naar de Noordzee en gaf weer storm uit het Zuidwesten over het geheele Zuiden van het waarnemingsgebied. Aan de achterzijde nadert een koude-inval met arctische koude die het weer guur zal maken met buien van natte sneeuw en hagel. Terwijl in Zweden de vorst tijdelijk weer toenam steeg in het Zuiden de temperatuur bij het aanwakkeren van den Zuidwester, storm welke temperatuurstijging spoedig •zal eindigen bij het doorkomen van polaire stroomingen. Voorloopig is het aanhouden van 't storm achtige weer met later gure buien te wach ten. Barometer 739 m.M. 739 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit, opgave ?an- FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 25 Februari- Hoogste gisteren 46 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste heden tot 12 uur 42 F. Zaterdagavond gaf O. S. S. een uitvoering in Monopole te Zandvoort. Behalve voor wat betreft de senioren (die onder directie stonden van den heer H. B. Dreijer) was de leiding in handen van mevr. van Pagée voor de dames en van den heer van Pagée voor de heeren. Het was voor 't eerst, dat beide laatstge noemden met O. S. S. leden in 't openbaar op traden en de bezoekers van deze uitvoering zullen't zeker met ons eens zijn, dat de veree niging met volle gerustheid haar lot in han den kan leggen van het echpaar Pagée. Beheerscht en rustig werden de oefeningen van de leden en de senioren afgewerkt. M. a. w. de stof lag niet boven het kunnen van de deelnemers. Toch bleek die stof niet eenvou dig; het gehalte was doorgaans hoog opge voerd. Al deze eigenschappen brachten een uitvoering, die zich ver boven de middelmaat verhief. In 't bijzonder het toesteltumen stond op een hoogte als zelden in Kennemerland ge zien wordt. In de eerste plaats zijn daarvan te noemen het brug'nummer van de heeren en vooral het brug- en ringenwerk van de dames. Dit was buitengewoon! Er zullen zelfs weinig vereenigingen in geheel Nederland zijn, die iets dergelijks kunnen presteeren. De oefeningen zonder toestellen stonden op iets lager peil. Vooral viel dit op in 't laatste gedeelte van de uitvoering, zoodat een climax gemist werd, ook, omdat 't hoogreknummer van de heeren eenige teleurstellingen bracht. De rhythmische oefeningen van de dames wa ren in afwerking onvoldoende, wat niet te verwonderen was: zij vormden de eerste O. S. S. proeve op dit gebied en rhythmiek stelt be ginnelingen op dit gebied nu eenmaal voor een moeilijke opgave. Ook het paardspringen van de heeren ging niet geheel naar wensch. Muzikaal hadden wij de uitvoering gaarne veel uitvoeriger verzorgd willen zien. Dit alles kon evenwel niet verhinderen, dat de totaal-indruk uiterst gunstig was. Hierbij mag een compliment vooral niet onthouden worden aan de dames- en heeren-senioren, die onverstoord en zelfbewust hun kunnen de monstreerden. De uitvoering werd geopend en gesloten door den heer o. Brink, die aan 't slot de drie lei ders dankte en aan mevr. v. Pagée bloemen aanbood. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Dit jaar zal voor den herijk der maten en gewichten zitting worden gehouden in de groote zaal van de voormalige bewaar school (ingang Hoogeweg) op Woensdag 6 Maart van 10—12 en 13—16 uur, op Don derdag 7 en Vrijdag 8 Maart van 9.3012 en 1316 uur VOOR WERKVERRUIMING EN HULPVERLEENING. De Ned. Centrale voor practisclïe werk verruiming en hulpverleening aan alleen staande personen van eiken leeftijd of ge zindte, die door tijdsomstandigheden of persoonlijken aanleg niet in staat zijn zich zelf te- handhaven, hield Zaterdagavond in ,Ons Huis" een propaganda-filmavond. De film gaf een duidelijk overzicht van het uitgebreide en nuttige werk van deze vereeniging, het levenswerk van Ds. Vis. scher te Groesbeek. Achtereenvolgens kregen we een kijkje in Huize „Muntberg" te Groesbeek, voor man nelijke personen; huize „Nicoline", voor al leenstaande -dames uit beschaafden stand: 't Huis Groesbeek" voor hulpbehoevende vrouwen en kinderhuis „Dennenoord" voor kinderen uit onvolledige gezinnen. De aanwezigen kregen een inteekenbiljet ter invulling om lid te worden van het fonds genoemd „de P. H. Penning" waarvoor slechts een bijdrage van 3 cent per week ver schuldigd is. Wordt het kampeerterrein verplaatst? O. a. 4 f 2,15 WITTOP KONING - HAARLEM rIARMENJANSWEG 87A. - TEFEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 Februari. Ondertrouwd 23 Februari: M. F. v. d. Berg en M. H. Mensink; Bevallen 18 Februari: A. J. v. d. EistKnip, z.: 20 Februari: G. M. de Jong—van Eist. z.; M. E. Webervan Es, d.; 21 Februari: H. de SmitScharwachter, z.; M. J. P. LosHesse- link, d.: G. M. KootWarmerdam, d.; 22 Februari: W. de Haan—v. d. Pligt, z.; G. J. PlekenpolBaars, z. Overleden 22 Februari: C. Wempe, 42 j., Kamperlaan OVERIJSELSCIIE ONTSPANNINGS- VEREENIGING. Het programma van de O. O. V. voor de komende maanden is rijk voorzien. Zoo zal op 3 Maart een excursie naar het Sportfondsen- bad worden gehouden. Op Zaterdagavond 9 Maart volgt een bal-masqué in Dreefzicht, waaraan voorafgaan twee dansavonden, waar o.a. volksdansen zullen worden uitgevoerd. In April zal de Vereeniging het Planetarium in Den Haag bezoeken en deelnemen aan een feestavond aldaar met de Haagsche Zuster- vereeniging. Als onderafdeeling is opgericht de tooneel- en cabaretclub de Liester, die een tooneelstuk in studie heeft genomen met een revue voor opvoering in Mei. Regisseur is de heer Th. Dammiaans. De afdeeling is aangesloten bij de Algemeene Ned. Dilettanten Tooneel- bond. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT BEPERKING VENTEN. De meerderheid van het college van B. en W. stelt voor te besluiten tot het wijzigen van de Alg Politieverordening, zooals door de plaatselijke Handelsvereenigingen werd ge vraagd. Verder om de legerverordening te herzien in dier voege, dat voor een ventver gunning voor een maand een bedrag van één gulden zal moeten worden betaald, MAAR Douwe Egberts Echte Eriesche Heeren-Saai en Baai-Tabak Nederlands geurigste pyptabak. E2« (Adv. Ingez. Med.) Adres van de Haarlemsche Kampeer vereeniging. In verband met de voorstellen van B. en W. van Zandvoort, om het kampeerterrein van het Zuidelijk- naar het Noordelijk- strandgedeelte te willen verplaatsen, heeft de Haarlemsche Kampeervereeniging van kampeerders op het Zandvoortsehe strand, zich in een adres tot den Raad gewend, om dit te voorkomen. Ook de kampeervereeniging ..Amsterdam" zou een adres aan den raad richten. In dit adres verzoekt de Haarlemsche kampeervereeniging aan den raad alvorens een beslissing te nemen eerst het resultaat af te wachten van een conferentie, die de vereeniging met B. en W. hopelijk binnen kort zal hebben. Zij streeft als vereeniging in samenwerking met het bestuur der ge meente er ernstig naar om elke veronder stelde wanordelijkheid, welke zich bij het kampeeren zou voordoen, te voorkomen of te onderdrukken. VACATURE MACHINIST DER RIOLEERING Nu de machinist der rioleering M. v. d. Broek met ingang van 1 Maart den dienst met pensioen gaat verlaten, is de meerderheid van het college van B. en W. van meening, dat ter voorziening in de vacature iemand be noemd dient te worden, die tevens ware te be- lasten met het houden van toezicht over de auto's van den reinigingsdienst en het ver richten van de noodige herstellingen aan die wagens. De minderheid van het college is daartegen. TOERISME. Zaterdagavond sprak de heer G. Pfundt in gebouw Brugstraat voor den Jongerenkring over: Toerisme. Spreker schetste allereerst de groote moei lijkheden waarmede de reizigers vroeger te kampen hadden. Een reis van Groningen naar Amsterdam was in die dagen moeilijker dan thans een reis van Amsterdam naar Batavia per K.L.M.-vliegtuig. De laatste jaren is het reizen zeer populair geworden. Ieder doet het op zijn manier. De jeugd trekt er liefst op uit met een tent of gaat van jeugdherberg tot jeugdherberg. An deren verkiezen het verblijf in luxueuse hotels en het reizen met Pullman-cars. Het auto- en watertourisme winnen steeds meer aanhan gers. Aan de hand van Dr. P. H. Ritter's „De kunst van het reizen", besprak hij daarna de psychologie van het reizen. Op geestige wijze vertelde hij van een bijzonder soort reizigers: de gentleman-globe trotters, die slechts aan dacht hebben voor treinverbindingen, eten. drinken, slapen en kleeding. en nooit de wel dadige verkwikking van het reizen ondergaan. Spreker betreurde het toenemende reizen in „kudden" en het „doen" van steden- en land- schapsschoon op Amerikaansche wijze. Ten slotte las hij nog enkele aardige gedeel ten uit bovengenoemd boek voor over: huwe lijksreizen, flirt op reis en de vrouw en het reizen. Na de pauze werden door den heer J. Smit een groot aantal lantaarnplaatjes vertoond. KERKCONCERT. Zondagavond gaf de Gem. Zangvereeniging Kunst na Arbeid, onder leiding van den heer E. Dees, een concert in de Ned. Herv. Kerk ten bate van Kerk en Diaconie. Verschillende dames en heeren verleenden hun medewerking aan dit concert. Allereerst bracht mevrouw M. Beekman, cello, zeer verdienstelijk ten gehoore: Andan te van Gottfried Mann en „Lied" van Schu bert. De heer Jan Hensen, tenor, zong „Kirchen" aria van Stradella, Recitatief en Aria uit „Elias" van F. Mendelssohn Bartholdy en de tenorsoli in Psalm 95 en „Wachet auf!" van Joh. Seb. Bach. Mevr. R. OttenAdmiraal, alt, zong „Gebet" van Ferd. Hiller en Erbarme dich van Joh. Seb. Bach. Mevr. Otten, die over een mooi, warm- alt geluid beschikt, zong vooral het laai ,.e, waar bij ze op voortreffelijke wijze door den heer Otten op de viool werd begeleid, zeer goed. Voor de pauze bracht het koor: Psalm 95 van F. Mendelssohn Bartholdy ten gehoore. We hebben voor de uitvoering van dit mooie werk niet anders dan lof. De opvatting van den dirigent was voor treffelijk. Op de klankverhoudingen en de uitspraak was niets aan te merken. Het zeer goede klankvolume kwam in het kerkgebouw wel tot zijn recht. Nog beter was dit te beoordeelen in: „Wachet auf! ruft uns die Stimme" van Joh. Seb. Bach. De duetten voor sopraan en bas werden zeer verdienstelijk gezongen door mevrouw G. Huberts—Senff en den heer W. v. Santé. We vergaten nog te noemen het duet uit Psalm 95, dat gezongen werd door Mevr. Gansner—v. d. Bos, en mevr. Schaap—v. d. Bos. Daar de accoustiek in het kerkgebouw uitstekend ,is, kwamen deze twee eenigszins zwakke, maar mooie zuivere stemmen, zeer, goed tot haar recht. Het ensemble ter begeleiding van de koren werd gevormd door Haarl. Symphonie-orkest „Euterpe". De orgelbegeleiding van de koren en duetten werd op uitstekende wijze verzorgd door den heer C. de Wilde. MAXIMUM AANTAL VERGUNNINGEN. Door de Commissie Handhaving van dé Drankwet van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme is aan den Raad verzocht te besluiten aan de Kroon een verzoek te rich ten om voor deze gemeente de maximum aantallen vergunningen en verloven A te ver lagen. B. en W. stellen voor de adressen voor ken nisgeving aan te nemen, omdat er geen aan leiding bestaat het hier bereikte wettelijke maximum te verlagen Het badplaats-karak ter maakt het namelijk gewenscht, dat hier voor de talrijke vreemdelingen op ruime schaal gelegenheid blijft bestaan sterke en zwak alcoholhoudende dranken te verkrijgen. OUDE-MANNEN en VROUWEN GASTHUIS B. en W. stellen voor op verzoek met 1 April 1935 aan W. Schaap en E. Schaap-Palsen ont slag te verleenen uit hun betrekking van resp. Vader en Moeder van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis dezer gemeente. JOOl' TER HEUL. Zondagavond werd door een combinatie van Jozefgezellen en de Maria Congregatie in het Patronaatsgebouw aan de Groote Krocht het blijspel Joop ter Heul van Cissy van Marxveld opgevoerd. De titelrol werd vertolkt door mej. Tie- meyer. die door haar uitstekende spel zeer veel tot het succes heeft bijgedragen Van de overige damesrollen was vooral Hille- gonda (dienstbode) goed. Van de heeren was het in de eerste plaats papa ter Heul. die door zijn goede spel de aandacht trok. De avond werd door drie werklooze be roepsmusici met zeer goede muziek opge- vroolijkt. Het was een zeer goed geslaagde avond en het talrijke publiek was dan ook zeer vol daan. GOED AFGELOOPEN. Zondagmorgen omstreeiks 9 uur wilde de bestuurder van een van Haarlem komende autobus, een voor hem rijdende autobus op de Zandvoortschelaan in de bocht bij den Grintweg passeeren. Op hetzelfde moment naderde een van Zandvoort komende perso-y nenauto. waarin zich 6 voetballers bevon den. waarvan er een den gehuurden wagen bestuurde. De bestuurder. J. t. W.. die geheel onver wachts de groote autobus op de rechterhelft van den weg voor zich zag. stelde alles in het werk om een botsing te voorkomen. Hoewel hij rakelings langs de boomen aan den kant van den weg reed, raakten de wagens elkaar toch even. De lichtste wagen moest het onderspit del ven. Na een paar boomen even geraakt te hebben, botste zij tegen een volgenden boom aan. Hoewel ae snelheid bij de botsing reeds gering was. werd de personenauto aan de rechtervoorzijae ernstig beschadigd. Toch kon de auto. nadat een ander voorwiel was aangebracht, op eigen kracht naar de ga rage terug keeren. De voetballers, die geen van allen eenig letsel bekwamen, keerden per autobus naar Zandvoort terug. Zij begaven zich daarna voor de tweede maal op weg en bereikten nog juist op tijd het doel van hun reis. Toch waren zij wel eenigszins in de war. De wed strijd werd althans n\et 6r-0 verloren.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2