16 RIJKSSTRAATWEG 16 UIT HET BUITENLAND HET TANDHEELKUNDIG GEBIT f 35 Tandarts ingezonden THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. ASPIRIN Radio-Programma MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Zwitsersche bevolking spreekt zich voor verlenging van den diensttijd uit. Resultaat van het plebisciet. Eens gezindheid op de Fransch-Oostenrijksche besprekingen te Parijs. Schuschnigg en Waldenegg thans te Londen. Paraguay uit den Volkenbond. Zwitserland. Plebisciet spreekt zich voor verlenging van den diensttijd uit. Het resultaat van het in Zwitserland ge houden plebisciet inzake het voorstel tot ver lenging van den militairen diensttijd is, dat 506.509 stemmen vóór, en 431,181 stemmen te gen heit voorstel zijn uitgebracht. Gemiddeld heeft 80 pet. der stemgerechtig den aan de stemming deelgenomen. Tegen de verwachting in heeft het socialis tische kanton Genève het voorstel met 19.472 stemmen vóór en 14.421 stemmen tegen, aan genomen. Genève. Paraguay treedt uit den Volkenbond. De Paraguaansche regeering heeft besloten, het lidmaatschap van den Volkenbond op te zeggen. Verklaard wordt, dat deze maatregel in verband staat met de beslissing van den Vol kenbondsraad, waarbij het wapen embargo slechts voor Bolivia werd opgeheven. Deze opzegging vindt plaats op het tijdstip, dat de Paraguaansche troepen een hevigen aanval tegen Villa Montes richten om het conflict in hun voordeel te beslissen. Naar aanleiding van het Paraguaansche besluit wordt te Genève opgemerkt, dat deze opzegging van kracht wordt, twee jaar na het betalen van de Paraguaansche schulden aan den Bond, waarin een groote achterstand be staat. Insiders achten het onmogelijk, dat deze schulden betaald zullen worden, zelfs in dien Paraguay den oorlog binnen den termijn van twee jaar wint. De legale positie van Pa raguay blijft intusschen onaangetast. Dultschland. Het resultaat der voor bespreking met Sir Eric Phipps Als gevolg van het standpunt dat Duitsch- land op 13 Februari heeft ingenomen tegen over het communiqué van Londen, heeft Zaterdag het eerste contract van Engelsche zijde te Berlijn plaats gehad, toen de En gelsche ambassadeur Sir Eric Phipps. 's mid dags den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Neurath, bezocht voor een ge- dachtenwissellng. De besprekingen tusschen Engelsche en Duitsche ministers worden aldus meldt Reu ter overeenkomstig het voorstel in het Duit sche antwoord op het communiqué van Lon den thans werkelijkheid. De voorbespreking langs diplomatieken weg te Berlijn gehouden heeft tot volledige overeenstemming tusschen de beide landen geleid, dat de besprekingen zich niet tot de kwestie van de lüchtvaartovereenkomst zul len beperken, maar het heele gebied van de door het Engelsch-Fransche communiqué opgeworpen kwesties zal omvatten Of de besprekingen door Sir John Simon te Berlijn of door van Neurath te Londen gevoerd zullen worden, is nog niet geregeld, hoewel een bezoek van den Engelschen mi nister van buitenlandsche zaken aan Duitsoh land thans waarschijnlijker is dan ooit. te meer daar rijkskanselier Hitier daardoor in de positie gebracht zou worden rechtstreeks aan de besprekingen deel te nemen. De kwestie van een daarop volgend be zoek aan Moskou wordt nog overwogen en een -beslissing hierover is nog niet gevallen. Wegens de houding van Frankrijk en de Sovjetunie tegenover het oostelijke pact is het echter waarschijnlijk, dat een dergelijk bezoek door de Franschen begroet zou wor den. De kwestie van het Oostelijke pact. die op het oogenblik een van de grootste moei lijkheden op den weg naar een algemeene Europeesche overeenstemming schijnt te zijn, is te Londen nog niet in vollen omvang on derzocht. De lijst van de Engelsoh-Duitsdhe bespre kingen zal. afgezien van de luchtvaartover eenkomst, niet slechts het voorgestelde Oos telijke pact omvatten, maar ook de Midden- Europeesche regeling, overeenkomstig de Fransch-Italiaansche onderhandelingen te Rome. de kwestie van de vervanging van deel V van het verdrag van Versailles door een wapeningsovereenkomst. waardoor Duitsehland gelijkgerechtigdheid in een stelsel van veiligheid krijgt en den terug keer van Duitsehland in den Volkenbond. „Eerst rechtsgelijkheid, dan onderteekening". Gisteren is te Miinchen herdacht, dat op 24 Februari 1920, dus 15 jaren geleden, Adolf Hitler in het Hofbraeuhaus te München de 25 punten van zijn program heeft bekend ge maakt. In aanwezigheid van de leiders der partij heeft staatsminister Adolf Wagner, leider van den gouw München-Opperbeieren, het woord gevoerd. Wagner verklaarde, dat de 15 jaren geleden bekend gemaakte 25 punten der N.S.D.A.P. thans nog ongewijzigd bestaan. Geen woord daarvan is in den loop der jaren er aan toe gevoegd. noch er van teruggenomen. Deze theses zullen ook in de toekomst ongewijzigd blijven, daar indertijd als slotzin is verkon digd. dat de leiders der N S.D.A.P. er met hun leven voor instaan, dat het met deze punten verkondigde politieke program en zijn wereld beschouwing wordt uitgevoerd Hitler, die daarna het woord voerde maakte een toespeling op de a.s. besprekingen met den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken over de Oostelijke Veiligheidspact. Hitler verklaarde zijn naam niet te zullen zetten onder eenig pact, aleer Duitsehland rechtsgelijkheid zal zijn toegestaan. Hitier zeide: Wij vragen een ondubbelzinnig ant- v "1. Een „Ja" beteekent vrede en een en" beteekent verloochening van de Duitsche eer. Goebbels over de Londensche voorstellen. Zondag heeft in den Lustgarten te Berlijn de beëediging plaats gehad van 87.000 nieuwe politieke leiders. De rijksminister voor de propaganda hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij o.a. verklaarde „Gelooft niet, kameraden, dat de gevaren, waarin wij groot geworden zijn, definitief zijn overwonnen. Wanneer Duitsehland thans dooi de mogendheden, die in den oorlog als vijan den tegenover ons stonden, weder als souve- reine mogendheid wordt behandeld, dan is dit niet, omdat de wereld tot inzicht geko men is. Nee, dit is te danken aan ons zelf, aan onze hardheid, aan onze vastbeslotenheid, en. ik zeg dit openlijk, dit is te danken aan onze nieuw opkomende macht alleen. Geschonken wordt den volkeren niets, doch de volkeren moeten nemen, wat zij noodig hebben om te leven. En wij zijn vastbesloten, voor het le ven van ons volk te zorgen." Vervolgens werd tot de eigenlijke eedsaf legging overgegaan. Frankrijk. Oostenrijk en Frankrijk in nauwer contact. Zaterdagmiddag zijn de Fransch-Oosten rijksche besprekingen te Parijs geëindigd. Het officieele communiqué, dat na afloop van de besprekingen uitgegeven werd, had den volgenden inhoud: „De Fransche en Oostenrijkse he minis ters hebben gemeenschappelijk den alge- meenen toestand onderzocht en zich daar bij in het bijzonder bezig gehouden met de voorwaarden van de bevordering van het vertrouwen en de consolidatie van den vrede in Midden-Europa. Zij erkenden eensgezind de voordeelen die alle belanghebbende lan den moesten trekken uit het sluiten van een Midden-Europeesch pact, waarvan de grond slagen zijn vastgesteld tijdens de Fransch- Italiaansche onderhandelingen. Zij begroeten de overeenstemming tus schen de Fransche en Engelsche regeering die het plan van een dergelijk pact als een element van zekerheid beschouwen, dat met de andere pacten van regionaal karakter een ondeelbaar geheel van vredeswaarborgen vormt en dat geschikt is om de oplossing van de hangende algemeene vraagstukken te vergemakkelijken. Afgezien van den gelukkigen terugslag, die een dergelijke oplossing ongetwijfeld op den economischen toestand van de wereld hebben moet, hebben de ministers kennis genomen van de reeds door onderhandelin gen op dit gebied tusschen Oostenrijk en verschillende Europeesche staten, onder welke ook Frankrijk, bereikte resultaten. Met den wensch op intellectueel gebied een nieuwe vooruitgang in de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Frankrijk en Oosten rijk te bereiken, willen zij binnenkort onder handelingen openen, om tusschen beide landen, het contact en de uitwisseling op wetenschappelijk, artistiek en litterair ge bied te bevorderen. Schuschnigg en Berger Waldenegg heb ben voorts een verklaring aan de pers af gelegd waarin de eerste zeide dat het werk van intellectueele en economische samen werking in Europa, waarmee Seipel begon nen is. wordt voortgezet, maar de aanpas sing van het constitutioneele leven van Oos tenrijk noodzakelijk gemaakt heeft. Bearger Waldenegg uitte zijn voldoening over de overeenkomsten van Rome en Lon den, die bijdragen tot den vrede, en ver klaarde dat Oostenrijk voor altijd een vol komen vrije en tegenover de geheele wereld onafhankelijke staat wil blijven De beide Oostenrijksche ministers hebben Zaterdagavond den Franschen minister- Dresident Flandin en den minister van buitenlandsche zaken Laval het grootkruis eerste klasse van de Oostenrijksche orde van verdienste overhandigd. De Oostenrijksche ministers te Londen. Schuschnigg en BergerWaldenegg zijn Zondagmiddag aan het Victoria-station aan gekomen. Ter begroeting waren o.m. aanwezig minis ter Simon en de Fransche ambassadeur. Eer kwartier na het vertrek der ministers van het tation arriveerde een optocht van sociaal democraten en communisten bij het station. De politie heeft uitgebreide voorzorgsmaat regelen getroffen in het bijzonder bij de Oostenrijksche legatie. n AA RLEM - X OORD TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel mot garantie Pijnloos trekken Inbcdiepen. Plaatje met 1 Kunsttand 3. Iedere Tand meer 1.75 Porcelein of Zilvervulling 3. Coudvulling vanaf f 9. Goudkroon vanaf /15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7—9 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch (Adv. Ingez. Med.) Italië. Abessynisch beroep op den Volkenbond? De regeering van Ethiopië heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin de Italiaansche beweringen als zou Abessynië de opschorting van de instelling van een neutrale zone tus schen Wal Wal en Berloebi, d.i. daar waar de recente botsingen plaats hebben gevonden, hebben -bewerkt worden ontkend. Het verluidt, dat de Italiaansche regeering geen antwoord heeft gegeven op de nota's van Ethiopië in zake de arbitrage. Verklaard wordt, dat het nu vast schijnt te staan, dat de negus van Abessynië de zaak voor den Volkenbond zal brengen. De legati.e van Ethiopië te Rome is van meening, dat de onderhandelingen ieder oogenblik zullen kunnen mislukken. De zaakgealstigde zegt dat de Abessyniërs niet onder den indruk zijn van de Italiaansche troepenverschepingen, doch het vooruitzicht op een chemischen oorlog vreezen. Het Italiaansche kabinet heeft voorts zijn goedkeuring gehecht aan een decreet, dat de organisatie van een koopvaardijvloot in geval van oorlog regelt. Dit decreet voorziet in maat regelen tot telling van schepen, waarover beschikt kan worden, in de uitrusting, het toe kennen van vergoeding aan de kooplieden en in de aanwerving van personeel. Het ss. „Vulcania", zoo meldt VD. nog, aan boord waarvan 2000 soldaten naar Africa wor den gebracht, is van Messina vertrokken on der een enthousiasme dat aan oorlogstijd deed denken Het presidentschap van de B. I. B. Mr. Trip als opvolger van Fraser genoemd. Volgens het Zwitsersche Telegraaf Agent schap. zou mr. L. J. A. Trip op 13 Mei a.s. worden benoemd tot president van de Bank voor Internationale Betalingen, in de plaats van den huidigen president Fraser. Mr. Trip zou bereid zijn, deze benoeming te aanvaarden. Naar de Courant uit de beste bron ver neemt, moet het bericht „in dezen vorm als onjuist en voorbarig" beschouwd worden. Een beslissing verwacht men niet voor de eerst volgende vergadering van den Raad van Be heer der Bank voor Internationale Betalin gen. Met zekerheid kan het blad mededeelen, dat mr. Trip in geen geval der Nederlandsche Bank zal verlaten. MADAME HANAU IN ARREST. Madame Martha Hana-u, de vroegere eigenaresse van de „Gazette du Franc", die thans de leiiding heeft van het financieele weefciblad „Forces", is op'geval van den offi cier van Justitie gearresteerd en in de Parij- sche vrouwengevangenis opgesloten. Mada me Hauau is, zooals bekend, in Juli 1934 we gens bedrog en misbruik van vertrouwen tot drie jaar gevangenisstraf en een groote geld boete veroordeeld. Zij ging in hooger beroep, doch dat is dezer dagen afgewezen. Op het oogenblik, dat zij gearresteerd werd deed zij een poging tot zelfmoord, die even wel door het optreden van de met haar ar restatie belaste politiemannen kon worden verhinderd. REGEERING VAN IRAK AFGETREDEN. Het kabinet-Ali Jawdat Bey is naar V. D. uit Bagdad meldt afgetreden. AANGEKONDIGD DUEL GAAT NIET DOOR. Uit Parijs: Het duel tusschen den journalist Bertrand de Jouvenel en den cineast Julien Duvivier gaat niet door, aangezien tijdens de gisteren gehouden bespreking der secondan ten de secondanten van Duvivier verklaarden, dat de filmregisseur weigerde te duelleeren aangezien hij een duel een verouderde en niet meer in onzen tijd passende manier vond om een conflict bij te leggen. Aanslag op Siameesch minister Dader wist te ontkomen. BANGKOK, 24 Februari. Op de auto van den minister van Oorlog, die een voetbalwed strijd had bijgewoond, zijn twee schoten ge lost, die den minister in arm en nek wondden. Er bestaat geen levensgevaar. De dader is on- herkend ontkomen. (V. D.) KEGELAARS DOOR VALLEND GESTEENTE GETROFFEN. Bij Neumagen aan de Moezel is een kegel baan, welke bij een berg is aangelegd door vallende rotsblokken bedolven. Acht kegelaars werden getroffen. Vijf hunner zijn gedood, drie werden ernstig gewond. R.AAD VAN NEDERL. INDIë. De voorzitter van den Volksraad. Mr. H. J. Spit is benoemd tot lid van den Raad van Nederland§ch-Indië Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, gepldatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Gemeente-Ambtenaren in Tuinwijk-Zuid. Geachte B. D. Uw ingezonden stukje, waarbij de oplos sing aan de hand wordt gedaan, de huizen van Tuinwijk Zuid, zoo noodig onder pressie te verhuren aan de Gemeente-ambtenaren is werkelijk zeer geestig bedacht. Was ik geen gemeente-ambtenaar, ik zou u nog meer van dergelijke oplossingen aan de hand kunnen doen, maar u weet. dat wij geen mededeelingen aan derden mogen doen. U hebt natuurlijk zelf ook nooit voor loon of salaris gewerkt, al hebt u het dan mis schien wel ontvangen. Wat was uw tegen prestatie? U bedoelde het toch heusch als een grapje? Hoogachtend, EEN GEMEENTE-AMBTENAAR. Maatschappelijke Zorg voor Zieken vraagt! De Haarlemsche Vereeniging „Maatschap pelijke Zorg voor Zieken" is in nood! De Ver eeniging in wier dienst de Zusters voor Maat schappelijk werk Zr. Schouten, Zr. Merison en Zr. Casander. geholpen door hunne as- sisten mejuffr. L. L. M. Biere-ns de Haan en mej. E. Zweerts de Jong hun zegenrijk werk doen. Men kan zich voorstellen hoeveel zegen het werk dezer dames brengt en hoeveel nood dit weet te lenigen, wanneer men be denkt hoeveel maatschappelijke nood ont staat naast de ellende die ziekte zelf teweeg brengt. Wie zal het gezin verzorgen wanneer de huismoeder ziek komt te liggen of nog niet voldoende op krachten uit het zieken huis wordt ontslagen? Hoe moet het gezin worden verzorgd wanneer de kostwinner in valide is geworden of ongeschikt voor het vak dat hij altijd heeft uitgeoefend? Hoe moet dan een winkeltje worden op touw ge zet of een ander vak worden geleerd? Hoe komt de jonge man wiens been werd geam puteerd aan een bruikbare prothese die heon weer geschikt zal maken voor de maatschap pij? Waar moet het oudje wonden verpleegd dat kin-dseh en onmaatschappelijk geworden is? Hoe komt het bleekneusje dat zal wor den uitgezonden aan de noodige garderobe? Hoe moet de wieg van den verwachten we reldburger worden uitgerust als het eerste ontbreekt? Hoe komt het gezin aan een hy giënischer huis of aan een geschikter huis wanneer een ziek gezinslid moet worden ge ïsoleerd? In al deze gevallen en in vele andere wor den de zusters van Maatschappelijk werk te hulp geroepen en in bijna alle .gevallen met succes! Altijd wordt eerst gezocht naar de moge lijkheden bij het gezin zelf of bij de naaste familieleden en in vele gevallen wordt veel of alles bereikt door goeden raad en verstan dige voorlichting. In andere gevallen weten de zusters bronnen te vinden, soms met heel veel moeite, waaruit het noodige kan wor den gefinancierd. Zij moeten ook wel te groote eischen temperen en hebben ook wel tegen onwil te kampen, wanneer b.v. een werklooze huisvader hardnekkig weigert een deel van het werk van zijn vrouw over te nemen omdat hij „vrouwenwerk niet kan doen". De taak der zusters loopt dan niet altijd over rozen! Toch gaan zij en hunne assistenten steeds met de meeste blijmoedig heid voort met hun schoone taak! De Haarlemsche Vereeniging „Maatschap pelijke Zorg voor Zieken" dan is in nood! Zij kan de uitvoersters van haar schoon doel niet eens behoorlijk salarieeren en moet steeds op de noodzakelijkste uitgaven be knibbelen. Zou niet ieder die iets te missen heeft (en ook vele kleintjes maken één groote) niet iets willen afstaan om hierin verbetering te brengen? Ei- is een Comité opgericht door een aan tal dames' wier namen hieronder worden vermeld, welk Comité op Zaterdag 2 Maart a.s een straatcolleote en een collecte langs de huizen wil organiseeren. Geeft dan toch allen ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. voldeed zeer snel aan Thijs' bevel; hij greep de spinnen beet dat is voor hem een lichte last en snel vloog hij heen. Nu was het uit met Hik en Falsius; zij vlogen nu snel naar toovenaar Alasius. Daar bleven zij hun heele leven; en hij heeft hun voor het uithalen van schelmerij niet in de gelegenheid gelaten! Maar vooral ook: Geeft u op als collec tant! Geef u op bij een van dames van het Comité: Dames en heeren van 14 tot 80 jaar, en liefst spoedig! Het Comité voornoemd bestaat uit de da mes: mevr. L M. van Dijk-van Lieshout, pre sidente, Oranjekade 11; mevr. A. C. Ocht- man-Vis, secretaresse, Kleverparkweg 124, Tel. 10496; mevr. A. Steenhuis-Polman, pen- ningmeesteresse, Kioverparkstraat 16; mevr. C. B. Benit-Musch; mej. L. L. M. Bierens de Haan; mevr. D. van der Breggen-Spillenaar Bilgen; mevr. A. M Holtzapffel-Bakx: mevr. 'E. S. H. Joosten Hattink-von Heuking: mevr. A. M. J. van Marselis Hartsinck-Schuijt van Castrieum; mevr. S. J. Ozinga-van Dussel- dorp; mevr. R. J. Pfaff-Rendler; mevr. S. Rhodius Bunge; mevr M. W. Rinse-Kutsch Lojenga; mej. C. Sohaap, mej. J. Schaap, Zijlweg 146; mevr. H. C. Slnnecker-Kraan- stuijver; mevr. C. J. Smit-van Krieken; me vrouw S. M. Stalling-van Heeteren; mevr. A. G. de Vries-Hoeksma; mevr. E. Zweerts de Jong-v. d. Kuile; mej. E. Zweerts de Jong, Zuster Casander, Mariastichting; Zuster Merison, Diaconessenhuis; Zuster Schouten, St. Elisabeth's Gasthuis. Namens het Bestuur van „Maatschappelijke Zorg voor Zieken" Dr. L. C. KERSBERGEN, voorzitter, Mr. J. N. J. E. HEERKENS THIJSSEN, penningmeester. Arts F. A. VAN DER BREGGEN, secretaris. behoeff te genwoordig niemand meer te lijden. weuc£ edUifd teifit het product van vertrouwen. (Adv. Ingez. Med.) iiiiiiii||III|||IIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiH11111™ DINSDAG 26 FEBRUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten: 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonplaten; 10.30 Ensem ble Rentmeester; 11.00 Causerie mevr. R. Lotgering-Hillebrand; 11.30 Vervolg concert; 12.30 Kon. Marinekapel o.l.v. L. H. F. Leisti- kow; 2,15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 3.00 Knipcursus; 4.15 Gramofoonplaten; 4.30 Ra dio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.00 Voor kleine kinderen; 5.30 Jeugdhalfuur, y. d, VPRO. o.l.v. Ds. J, Aris; 6.00 Omroepor kest o.l.v. N. Treep; 7.30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonplaten; 8.15 Kon. Chr. Oratoriumvereeniging m.m.v. solisten en het Residentie-orkest. Leiding: B. Diamant; 9.15 3e en 4e bedrijf van „Het Politieraadsel', van E. Wallace, vert.: J. C. v. d. Horst. Regie: Kommer Kleyn; 10.00 Ray Forest en zijn Band. Refreinzang: Bert van Dongen; 10.30 Uit het gebouw voor K. en W. te Den Haag: Kovacs Lajos en zijn orkest, en Luciano fmondharmonika)11.00 Vaz Dias; 11.10 Uit „Pschorr", Rotterdam, Sarközy en zijn ensemble: 11.30 „The Ram blers", o.l.v. Theo Uden Masman. HUIZEN. 301 M. K.R.O.-Uitzending. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten; 11.30 Gods dienstig half uur: 12.15 Gramofoonplaten en orkestconcert: 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Mode cursus: 4.15 Pianorecital en Gramofoonpla ten: 5.10 Orkestconcert; 6.00 Lezing: 6.20 Gramofoonplaten: 6.40 Cursus: 7.15 Cause rie: 7.35 Gramofoonplaten: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orkestconcert m.m.v. tenor: 9.00 Cau serie: 9.15 Vervolg concert: 9.45 Zang en piano: 10 00 Populair concert: 10.30 Vaz Dias; 10.35 Zigeunermuziek: 11.00 Populair concert; 11.30 Zigenermuziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.20 Orgelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gramo foonplaten: 12.35 John Reynders' orkest; I.20 J. Muscant en het Troxv Grand Orkest; 2.25 Voor de scholen; 4.20 Causerie: 4.40 Het Britsche Strükkwartet m.m.v. W. White alt); 5.35 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall; 6.20 Berichten: 6.50 Handelconcert: 7.10 Fransche les; 7.40 Gramofoonplaten: 7.50 Lezing: 8.20 Radiotooneel: 9.20 Pianorecital L. England; 9.50 Berichten; 10.10 Causerie: 10.20 Nieuws uit Amerika; 10.35 „The February Revue", met Nelson Keys: 11.35 Dansmuziek door Lew Stone en zijn orkest. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten; 12.20 Orkestconcert o.l.v. Letombe; 8.20 „Gargantua", operette van Mariotte. KALUNDBORG 1261 M. 1.20 Concert uit Rest. „Wivex": 2.20 Om roeporkest o.l.v. L. Gröndahl: 7.20 Harmoni- camuziek door Geilin en Borgström; 8.20 Hoorspel: 8.55 Engelsche liederen; 9.35 Ka mermuziek door Strijkkwartet; 10.30 Dans muziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gramofoonplaten; 6.35 Orkestconcert; II.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt; 1.35 Concert; 3.20 Uit Hamburg: Omroeporkest en -dansorkest; 505 Pianorecital E. Grape; 6.20 Vocaal concert; 7.35 Uit Berlijn: Om roeporkest o.l.v. Frickhoeffer; 8.20 Marschen concert. ROME 421 M. 8.05 Concert door G. Sadero (zang) en G. Amal'di (piano); 9.20 Radiotooneel; 9.40 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten; 12.50 Om roeporkest; 1.507.35 Gramofoonpaten; 8.20 Radio-Potpourri. „Puzzle en Co."; 10.30 Gra mofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten; 12.50 Sa lonorkest o.l.v. Walpot: 1.506.35 Gramofoon platen: 7.00 Zang; 7.158.20 Gramofoonpla ten: 9.35 Symphonieconcert; 10.30 Gramo- foommuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Herdenking van Richard Wetz, m.m.v. orkest ol.v. Frickhoeffer: 8.20 „Das Schau- fenster der Welt", berichten van de Leipzi- ger Messe; 9.20 Berichten; 10.20 Dansmuziek door Hans Bund en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6