DE TWEELINGZUSTERS Verassching J. Joosten. De Stadsschouwburg verlicht. RADIO' MAANDAG 25 FEBRUARI. 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 9 STADSNIEUWS De belangstelling bij de verassching van het stoffelijk overschot van den heer Joosten was bijzonder groot. De kist wordt naar het crematorium gedragen. Vooruitbetaling j KRUISWEG 60 TEL.16659 I (Adv. Ingez. Med.) BAL-MASQUé VAN „NIEUW LEVEN". De Geheel-Onthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaf Zaterdagavond in de groote Gemeentelijke Concertzaal haar jaar- lijksch bal-masqué. Een feeërieke feestverlichting was in de zaal aangebracht. Het aantal deelneemsters en deelnemers was zéér bevredigend; er heerschte den geheelen avond een uitmun tende stemming; het gecostumeerd gezelschap was uitgelaten, zooals dat op een gemaskerd bal nu eenmaal behoort en het bekende Haar- lemsche Salonorkest onder leiding van Jack Stoffer speelde onvermoeid en onafgebroken. Zoodat hier van een uitstekend geslaagd gemaskerd bal mag worden gesproken. Een serie zeer fraaie prijzen was aange kocht. En de jury, bestaande uit mevr. J. Opdam en de heeren N. Schrier en H. de Hu. liet de vroolijke, bonte schare eenige rondgangen maken, om een goed overzicht van het geheel te krijgen bijzonderheden stonden natuur lijk om elf uur, toen wij een kijkje op het bal namen, al lang op groote, gewichtig uit ziende vellen papier aangeteekend! ten einde die mooie prijzen naar billijkheid tus- schen de gecostumeerden te verdeelen. Een gemakkelijke taak had die jury niet. ~)it is geen bal-masqué-verslag-phrase, want r was van de costuums veel werk gemaakt. Het gaat niet aan, alles op te noemen, wat aar in de zaal dooréénwandelde en voort- urend de bewondering en de vroolijkheid pwekte van de talrijke toeschouwers. Maar in 't bijzonder trokken onze aandacht: et keurig gecamoufleerde draaiorgel, de ïnt van de Rebellenclub, het kinderkoor on er leiding van Jacob Hamel, dat zelfs over en microfoon beschikte, de groep: de vier aargetijden en de propaganda-groep voor eheelonthouding.En natuurlijk was er nog eel meer aardigs en origineels en bekoor- jks te bewonderen. De prijzen werden als volgt verdeeld: Meest propagandistisch drankbestrijders- roep „Nieuw Leven"-groep; meest propasran- istisch drankbestrijderspaar: Kermisiol; ïeest propagandistische drankbestrijdersper- 3on: Jeneverflesch; le groep mooiste groep; 'amboers; 2e pr.: Revuegirls: le prijs fraai- fce damescostuum: Roodp Snaansche damp- Pickwick; actueele dame: Filmshow; actueele heer. Verkeersclown; Humoristische groep: Draaiorgelgroep: le prijs mooist bij elkaar passend paar: Dag en Nacht; 2e prijs: Spaansch paar: fraaiste paar: Russisch paar; meest bewerkelijk damescostuum: Bie- dermayer dame; idem heerencostuum: Restan tenpaar; extra groepsprijs: 3 Blauwe Pierret tes; Troostprijzen: dames: Schaakspel, Pad destoel, Thee voor Twee, Russische dame, Poolsche dame. Cowboymeisjes, Herderinne tje; Heeren: Mulattins, Clown, Bakker. Dui veltjes, Sing-Sing, Matroos; Groep: Hawaian- groep; Publieksprijs: Hawaian groep. Opbrengst van de collecte voor T.B.C. be strijding door Draaiorgelgroep f 12.77. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOST VERZEN DINGEN VAN 25 FEBR. T M. 3 MAART 1935. Nederlandsch-Indië, zeepost via Rotterdam per s.s. „Baloeran" 27 Febr. gewone stukken 2.15; mail via Genua per s.s. „Marnix v. St. Aldegonde" 28 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst AmsterdamBandoeng 28 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst LondonSingaporeAustralië 2 Maart gew. st. 2.15. Suriname, vliegdienst New-YorkParama ribo 26 Febr. gew. st. 19.10. Aruba. Bonaire, Curaqao. mail via Southampton 26 Febr 1 Maar' gew. st. 8.55: mail via Cherbourg 26 Febr., 1 Maart gew. st. 19.10; vliegdienst New-YorkCuracao 1 Maart gew. st. 19 10 Vereenigde Staten van Amerika, via Southampton 26, 27 Febr.. 1 Maart gew. st. 8.55; via Cherbourg 26 Febr., 1 Maart gew st. 19.10. Canada en Mexico via Southampton 26 Febr., 1 Maart gew. st. 8 55: via Cherbourg 26 Febr., 1 Maart gew. st. 19.10. Argentinië. Brazilië. Chili, Uruguay, via Lissabon 3 Maart gew. st. 2.15: vliegdienst DuitschlandZd.-Amerika 2 Maart gew. st. 18.15; vliegdienst MarseilleZd.-Amerika 3 Maart gew. st. 2.15. China, Hongkong, Philippijnen, Japan Mantsjoerije en Jehol, via Siberië 25, 28 Febr. gew. st. 18.15; vliegdienst AmsterdamBan doeng 28 Febr. gew. st. 3.25. Irak (Mesopotanië), via Brindisi 26 Febr., 1 Maart gew. st. 10.40; via Istanbul 1 Maart gew. st. 3.25. Vliegdienst als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Napels, 27 Febr gew. st. 5.45; via Marseille 28 Febr. gew. st. 9.25; vlieg dienst Amsterdam—Bandoeng 28 Febr. gew. st. 3.25; vliegdienst LondonCalcuttaSingapore 26 Febr., 2 Maart gew. st. 2.15. Ceylon, via Genua 28 Febr. gew. st. 3.25; via Marseille 28 Febr. gew. st. 12.30. Singapore, via Genua 28 Febr. gew. st. 3.25; via Marseille 28 Febr. gew. st. 12.30. Vliegdienst als Nederl. Indië. Penang en Siam, via Genua 27 Febr. gew st. 22.—. Vliegdienst als Nederl. Indië. Egypte, via Napels 27 Febr. gew. st. 5.45: via Genua 28 Febr 2pw st 3 25- via -Rrinriisi 1 Oost-Afrika, via Marseille reor. gew. si 2.15: via Marseille—Aden 28 Febr. gew. st 9.25: vliegdienst London—Cairo—Kaapstac 27 Febr. gew. st. 2.15; Idem 2 Maart gew st. 16.45. Zuid-Afrikaansche Unie, via Southamptoi 28 Febr gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australische Statenbond, via Marseille 2! Febr, gew. st. 9.25; vliegdienst Amsterdam- Bandoeng 28 Febr. gew. st. 3.25; vliegdiens Singapore—Australië 2 Maart gew. st. 2.15. Nieuw-Zeeland, via Southampton 1 Maar gew. st. 8.55; via Cherbourg 1 Maart gew. st 19.10. Europeesche luchtdienaten. Alle werkdagen Denemarken, Zweden, Noorwegen gew. sl 9.25, Duitschland (Hamburg en Bremen) gew st. 9.25. Duitschland (Noord- en Oost-) gew. st 9.25: 15.—. Duitschland (München) gew. st. 15. Engeland gew. st. 3.25; 9.25; 15.- Frankrijk gew. st. 2.15; 9.25. Finland en Estland gew. st. 9.25. Italië gew. st. 15.—. Oostenrijk gew. st. 15. Polen gew. st. 9.25 Sovjet-Republieken gew. st. 9.25; 15. Spanje dagelijks gew. st. 19.10. Zwitserland alle werkdagen gewr. st. 2.15. EEN FRAAIE CLIVIA. Zaterdagmiddag heeft op Westerveld de verassching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heef J. Joosten. in leven directeur van het Bureau voor Arbeidszaken in Zaandam, gemeenteraadslid van Haarlem en secretaris van de Coöperatie de Vooruit gang. Er was bizonder groote belangstel ling. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, den gemeentesecretaris mr. Th. A. Wesstra, en de wethouders, de heeren A. G. Boes, mr. J. Ger- ritsz, W. J. B. van Liemt en W. Roodenburg. den gemeente-secretaris van Zaandam den heer Scholten, de wethouders L. Kelder en K. Prins en den voorzitter van de soc. dem. raadsfractie den heer M. Plooier, vele raads leden van Haarlem, Zaandam en Heemstede, den heer S. P. Doek, voorzitter van de Haar- lemsche Federatie der S. D. A. P„ de heer L. van Hameien, voorzitter van de Velsen- sche Federatie, de heeren H. H. Luyken en G. Flameling Sr. namens den Haarl. Bestuur- dersbond, den heer C.C.M. van Hees, oud-direc teur van den Stadsschouwburg en de heeren mr. dr. F. A. Bijvoet en J. M. C. Hoog, leden van de commissie van toezicht op den Stads schouwburg, waarvan de overledene tot zijn dood toe deel heeft uitgemaakt, J. A. A. Ocht- man. directeur van het Gem. Gasbedrijf en A. van Driel. dir. Gem. Reiniging, en verte genwoordigers van de organisaties aangeslo ten bij den H. B. B. en vele vrienden en be kenden. In een lange rij defileerden de belangstel lenden langs de baar bij de Aula, waarnaast Ie omfloerste roode vlag der Federatie Haar lem was opgesteld. De bur g e mee ster van,Haarlem herdacht het welbestede leven van den over ledene, wiens sterk lichaam dezen laatsten zwaren stoot niet meer heeft kunnen door- i staan. Innige deelneming gaat uit naar mevi Joosten en de kinderen, voor wie het een troost moge zijn, dat velen met hen dit verlies in weemoed dragen. De heer Joosten was een op den voorgrond tredend lid van den raad, een eerlijk tegenstander als hij in oppositie was, die met open vizier streed. Hij dacht scherp zinnig, had een helderen kijk op de zaken en gedetailleerde kennis. Steeds was hij ter goe der trouw. Hij beschouwde het raadslidmaat schap niet als een sinecure en zorgde ervoor de aan hem voorgelegde materie steeds te be- heerschen. Ook buiten de raadszittingen deed hij veel werk o.a. in de commissies. Hij was er afkeerig van iets te doen tegen zijn over tuiging in. Op sociaal gebied heeft hij veel gedaan, wat een beeld geeft van zijn enorme werkkracht. Het is moeilijk, eindigde spr., een man te vinden, die zijn werk kan overnemen en vervullen op de wijze waarop hij dat deed. De heer S c h o 11 e sprak namens het ge meentebestuur van Zaandam, als de onmid dellijke chef van den overledene en als vriend. Toen de heer Joosten in 1918 de leiding kreeg van de levensmiddelenvoorziening viel daar veel aan te verbeteren. De burgemeester, die verhinderd was tegenwoordig te zijn, heeft vooral dat prachtige, werk gewaardeerd. Toen het levensmiddelenbedrijf werd opgeheven, heeft de heer Joosten als ambtenaar van so ciale zaken prachtig werk verricht. Dat hij in de laatste jaren meewerken moest aan de af braak van wat hij had tot stand gebracht in vroeger tijden, heeft hem veel leed gedaan Hij was scherp-critisch, een geboren jurist, hij had een constructieven geest, met oog voor* FEUILLETON. Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. Nadruk verboden 32) Anne herinnerde het zich nu vaag: ze was duizelig en suf geweest, blind; ze had zich aan iemand vastgegrepen en gezegd: „Laten ze me niet zien" of iets dergelijks. „Was jij dat?" Het rumoer van de straat ging rusteloos door, toen ze daar op den hoek stonden. Als alles en iedereen haast heeft en slechts aan dacht voor eigen belang en doel, dan kunnen twee menschen tusschen dat gewoel heel al leen zijn. „Ja, maar daar moet je niet over tobben. Je zag mij niet. Ik wilde je het ook niet zeg gen maar ik kreeg een idee, dat je mis schien dacht dacht „Dank je", zei Anne zacht. Ze haalde diep adem. „Dat dat was heel vriendelijk van je". Dus hij had haar niet in de beklaagden bank gezien, zooals het een oogenblik in feilen schrik bij haar opgekomen was. En het gaf haar een warm gevoel, dat hij haar snelle angstige gedachte geraden moest hebben en haar zoo kiesch gerustgesteld had. Er volgde een zwijgen. Onwillekeurig liepen ze verder en kwamen in het drukste gedeelte van High Street. „Weet jij den weg?" „Neen, maar ik zal het wel eens vragen". - Ze schoot op een vrouw met een kinder wagen af. i >We moeten oversteken. Het postkantoor de werkelijkheid, die bij alles wat hij deed zijn oog gevestigd hield op de toekomst. Wie het voorrecht had door te dringen tot het hart van den heer Joosten (en spr. kent hem langer dan 25 jaar) die kan ook spreken over wat den mensch Joosten betreft. Die weet welk een zuiver mensch hij was. En dat is nog van meer beteekenis dan het eerste. De heer Scholte sloot zijn rede met een woord van troost tot de familie. De heer M. A. Reinalda nam namens de soc. democratische raadsfractie, namens de S. D. A. P. en de heele moderne arbeidersbe weging afscheid van een der besten, die de arbeidersbeweging ooit heeft voortgebracht. Joosten is geboren in de arbeidersbeweging en was een geboren en getogen socialist, met een diepe, rotsvaste overtuiging. In 1895 was hij oprichter van de afd. Haarlem van de partij, waarin hij de beweging gediend heeft in den besten zin van het woord, op allerlei plaat sen, in allerlei functies. Hij was streng en rechtvaardig, ook jegens zichzelf, met scherp verstand en de groote gave van met helder heid en preciesheid zijn denkbeelden kort en klaar weer te kunnen geven. Waar onrecht of verdrukking plaats had, in of buiten de partij, daar was hij fel-bewogen en vurig. Zijn naam zal gegrift staan in de zuilen van het komen de gebouw van de gemeenschapsmenschheid, zoo diep als zijn naam nu reeds gegrift staat in de arbeidersbeweging. De heer J. D. A. Westerveld, vertegen woordigde de coöperatie de Vooruitgang in plaats van de heer Koppen, die door ziekte verhinderd was. De heer Joosten was oprich ter, eerste penningmeester en bedrijfsleider en tenslotte secretaris. Dat de door hem geplan te boom zich krachtig ontwikkeld heeft en d<* coöperatie krachtige uitbreiding beleefde, is een deel geweest van het voortreffelijke werk van den heer Joosten. Hij was de stuwkracht van het bestuur, niet alleen penvoerder, die pittige jaarverslagen maakte en recht op het doel afgaande brieven schreef, maar ook woordvoerder, een goed onderhandelaar en afgevaardigde. Voor al dat werk zegt spr. har telijk dank. Oprechte vriendschap is men gaan koesteren voor den ontslapene, en men heeft daarvan blijk gegeven twee jaar geleden, toen hij na een ernstige ziekte door bloemen ver welkomd werd. De bloemen van thans zijn bloemen van afscheid. Persoonlijk heeft spr. diepe achting voor het karakter, en grooten eerbied voor de geweldige kennis van den heer Joosten, wiens richtsnoer zijn overtuiging was. Een zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Voor en na de ont roerende plechtigheid speelde het orgel: Brü- der zur Sonne, zur Freiheit, Aan de Strijders en Litanie van Schubert. DE HEER GRATAMA ONDERSCHEIDEN. Bij K.B. is aan den heer G. D. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum te Haarlem, vergunning verleend tot het aan nemen van de versierselen van Officier der Orde van Leopold II van België. LEZING OVER „KLANK EN KLEUR". Zaterdag a.s. houdt in het Remonstranten huis de heer P. Nieuwdorp, teekenleeraar al hier een lezing met lichtbeelden over het on derwerp „Klank en kleur". is aan den overkant, waar die tram stopt. Ik heb het land aan oversteken op drukke kruis punten". Een jaar van stilte tusschen hooge muren maaktiemand gevoelig voor geluid en be weging. Anne stapte van het trottoir af en kon haast den drang om zoo hard mogelijk te loopen, niet bedwingen. De trams kwamen alle zoo plotseling opduiken en dan het lawaai dat ze maakten. Ze had nog geen twee stappen gedaan, of ze voelde John's hand onder haar elleboog. Zoo vlot en vroolijk bracht hij haar aan den overkant, dat ze onmogelijk boos kon zijn. Hij moest wel gezien hebben hoe onhandig ze deed. Als ze ook maar een greintje geestkracht bezeten had, zou ze boos op hem geweest zijn Ze besliste, dat haar geestkracht verdwenen was en keek hem lachend aan. „Goede herder!" dankte ze hem. een tikje ondeugend en verdween met het pakje in het postkantoor. Toen ze terugkwam keek ze erg verschrikt. „Het is al vreeselijk laat. We moeten voort maken. Ik bedoel, ik moet voortmaken. Het is beter, dat jij maar niet meegaat". Hij antwQordde niet, maar loodste haar zwijgend de straat over. Het was toch eigen lijk een prettige gewaarwording om zoo ge holpen te worden bij het oversteken, flitste het door Anne's hersens. Het was net als vroeger, als in den tijd, dat haar broers haar altijd overal mee heen namen. Op het trottoir aan de overzijde keerde ze zich naar hem toe en wilde afscheid nemen. „Ik loop met je mee tot onder aan den heuvel". „Neen, doe dat nu niet". „Ik ben nog lang niet klaar met alles wat ik je te zeggen hebwel beschouwd ben Ik nog niet eens begonnen. Wanneer ga je uit? Ik bedoel echt uit, een heelen vrijen middag, niet zoo even naar de post, of iets van dien aard?" „We hebben geweldig gehold, hè?" 2e prijs: Haremdame; le prijs'fraaiste heeren costuum: Marcus Antonius; 2e prijs: Samuel „Gevlogen maar luister, wanneer ga je uit?" „Donderdags, geloof ik". „Het is vandaag Donderdag". „Ja, maar de eerste week, dat je pas in een betrekking bent, heb je nog geen uit gaansdag. Den volgenden Donderdag wel". „Vervelend! En Zondags? Ik weet zeker, dat binnenmeisjes op Zondag vrij hebben: ik at Zondags altijd bij mijn nichtje Letitia Rams- bothan en die zei altijd: „Zondags hebben we geen hulp. dus moeten we ons zelf maar be dienen. En ze had twee stuks personeel de eene was binnenmeisje". Anne schaterde het uit. „Wat ben jij goed op de hoogte! Ja, ik ben iederen Zondagmiddagen avond vrij, te be ginnen met zondag over een week". „En Donderdagmiddag? Hoe laat ben je dan vrij? „O. na de lunch, als ik afgenomen heb en klaar ben met het afwasschen". „Om twee uur?" „O hemel, neen. Tegen drieën". „Om half drie zal ik op je wachten aan den voet van den heuvel. Zeg, je loopt zoo hard, ik kan je haast niet bijhouden". Anne deed alsof ze het niet hoorde. Toen zei ze: „Je zult wel moeten wachten". En blozend voegde ze er bij: „Het is heusch beter om het niet te doen". „Het is werkelijk verstandiger van niet. voor ons allebei .Ik ben niet langer Anne Waveney ik ben Annie Jones". „Goed, dan zal ik wachten op Annie Jones". Anne had gesproken zonder hem aan te zien, maar nu wendde ze het hoofd een wei nig en in haar oogen lichtte de dageraad van een glimlach. „Annie Jones zal haar betrekking kwijt raken, als ze gezien wordt met een ondeugen- den baronet, die er de gewoonte op na houdt om dienstmeisjes op straat aan te spreken". „Als jij Annie Jones bent, dan ben ik Annie Jones' neef. Een meisje mag toch wel met haar neef wandelen, nietwaar? Ik elk geval Maart gew. st. 5.45; via Napels 2 Maart gew. st. 15.15; via Piraeus 3 Maart gew. 3t. 22.—. moeten we elkaar weer ontmoeten ik heb heel veel met je te bespreken". Ze waren nu weer op Ossington Road. „Ik moet nu heusch weg", zei Anne een beetje gejaagd. „Maar hoor eens Ze aarzelde. „Wat is er?" moedigde John aan. ,.Je zult toch Weer maakte ze den zin niet af. „Toe zeg het maar gerust". „Je-zult toch aan niemand vertellpn, dat ik hier ben? Beloof me. dat je het aan nie mand vertellen zult". John keek haar een oogenblik ernstig en beslist aan. „Dan zul je mij van jouw kant ook iets moeten beloven. Ik zal het aan niemand ver tellen, als je mij je woord wilt geven, dat je me niet weer zult ontloopen". „Ik verlang je niet te ontloopen". „Beloof me dan. dat je het niet zult doen". „Neen. ik zal het niet doentot na Donderdag". John nam haar hand ln de zijne. Die was te mager, veel te mager. „Ik beloof je, dat ik het aan niemand zal vertellentot na Donderdag", zei hij. XXIV. Anne wist niet hoe gauw ze naar de flat zou komen. Toen ze haar dienstbodenjapon- netje weer aan had. ging ze terug naar de kleine keuken. Er hing een benauwende geur van kerry. Op den vloer zwierf een oude krant. De borden, die voor de lunch gebruikt waren, vormden een wanordelijken stapel in den gootsteen; de kerrypan met de gestolde resten saus er nog in, stond op den afdruip- bak. Juffrouw Brownling zat aan het keuken tafeltje patience te spelen: ze was een vrouw van middelbaren leeftijd met een plomp bleek gezicht, met onbestemde, rusteloos-dwalende oogen en een beetje kroezelig, vaalblond haar, opgemaakt volgens een mode uit haar. Mevr. J. A. de Vries. Oranje Nassaulaan 137, is in het bezit van een clivia met 28 bloemen en knoppen. Een deskundige verzekerde ons, dat een dergelijk getal bloemen wel een bijzonderheid is. Ledenconcert H. O. V. Soliste Jo Vincent. Het concert dat eenige weken geleden wegens ziekte van mevrouw Jo Vincent uit gesteld moést worden,;«al nu Dinsdag 23" Februari plaats vinden. Speciale aandacht vraagt de eerste uitvoe.v ring der Vierde Symphonie van Gustav Mahler waarin Jo Vincent de sopraanpartij zingt. Voorts vermeldt het programma fragmen ten uit Beethoven's Opera „Fidelio'V n:l. da ouverture en de groote aria; „Abscheuliger, wo eilst du hin? (te zingen door Jo Vincent) en de eerste uitvoering in Haarlem van een. symphonie van den 18e éeuiwschen com ponist Henri Joseph Rigel R.-K. Oratoriumvereeniging. Een feest op Vastenavond. De R.K. Oratoriumvereeniging geeft op Zondag 3 en Maandag 4 Maart in de Ge meentelijke Concertzaal een herhaling van "net dansfeest dat verleden jaar zoo bijzonder goed slaagde. Het is toegankelijk voor alle katholieken uit Haarlem en omgeving Bij de organisatie heeft het bestuur zich weder om de medewerking kunnen verzekeren van den bekenden kunstenaar Herman Moerkerk en evenals verleden jaar hebben de heeren Martin de leiding op zich genomen van de dansen. De zaal zal wederom prachtig worden ver sierd en goede bands zullen voor de muziek zorgen. Hoewel den bezoekers wordt ver zocht zooveel mogelijk „gecostumeerd" te komen, zijn ook niet-gecostumeerden wel kom. Het is verleden jaar gebleken dat van deze gelegenheid om op Vastenavond uit te gaan eaarne gebruik wordt eemaakt. jonge jaren met opgekrulde ponny en een netje er overheen. Ze had een. korte gevangenisstraf onder gaan voor een winkeldiefstal en dreef nu van de eene huishouding naar de andere, bij liefdadige zielen of waar ze geen betere keu kenmeid konden krijgen. „Ben ik laat?" vroeg Anne met een spoor tje van angst. „Zwart op rood zeven, acht en negen er zitten in dit spel heelemaal geen tienen. Laat? Ik zou zeggen, dat je er als de duivel weer bent. Waarom blijft je niet een poosje weg. als je toch eenmaal uit bent?" „Het is theetijd" verklaarde Anne en vulde den waterketel. „Klaver tien. Wat heb ik nu aan klavertien? Theetijd? Het zou wat! Hij is toch maar alleen thuis? Je hoeft je gerust niet te haas ten. kind. Hij zou er niets van merken, als hij heelemaal geen thee kreeg. Of als hij het merkte, zou hij er toch niets van zeggen al versmachtte hij". Anne lachte. „Ik geloof dat hij heel aardig en vriende tijk is". „Boer", zei juffrouw Brownling. „Schoppen boer", Ze zweeg even een kaart in de hand houdend „Ik heb een mijnheer gekend, een vriend van mijn overleden man, die noemde deze kaart „de Gouddelver". Het was wel een vermakelijke vent. maar niet niet je d£t, weet je. Ik was een beetje beneden mijn stand getrouwd, om je de waarheid te zeggen; mijn vader was notaris op een groot dorp. Harten vrouw harten heer, dat is weer klaar". Anne was blij, dat het klaar was, want ze had zich al eenigszins bezorgd afgevraagd, hoe ze op die met kaarten bezaaide tafel brood moest klaarmaken voor de thee. (Wordt vervolgd) De Stadsschouwburg verheugt zich sinds Zaterdagavond in een schijnwerper- belichting, die het uiterlijk van het gebouw aanzienlijk meer tot zijn recht doet komen. Aan de beide lantaarnpalen, die de entrée van den schouwburg flan keeren, zijn twee schijnwerpers aangebracht, welke den voorgevel geducht „in het zonnetje" zetten. Deze verlichting lijkt ons een geslaagde maatregel. Zij geeft aan het theater iets aantrekkelijks, iets feestelijks, dingen, die nu eenmaal onverbrekelijk aan het begrip „uitgaan" verbonden zijn. Bovendien is men er op deze wijze in geslaagd het gebouw uit zijn wat weggedrukte positie te halen, die het in de avonduren inneemt. Het floodlight zal telkens wanneer er avond voorstelling is, in werking worden gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7