Na hef Rooken MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD IJMUIDEN Het vertrek van den heer D. Bakker. Hartelijk afscheid van de Visscherijschool. In tegenwoordigheid van de he eren J. C. Dun nebier, loco-burgemeester, Nadort, inspecteur van de Kon. Hollandsche Lloyd. Kapitein van Popta. voorzitter van de Ned. Ver. van Gezag voerders en Stuurlieden ter Koopvaardij, leden van de Commissie van Toezicht op de Vis scherijschool, J. Seijffert. havenmeester van het Noordzeekanaal. G. Blaas, bestuurslid der IJmuider Federatie. W. C. Suwerink, chef van de af deeling Onderwijs ter gemeentesecretarie, experts der Scheepvaart-Inspectie, directeur en leeraren der Visscherijschool heeft de heer D. Bakker, adj-inspecteur der Scheepvaart- Inspectie Zaterdagmiddag afscheid van deze school genomen. Nadat de heer en mevrouw Bakker waren binnengekomen, richtte de heer P. J. V e r wayen, directeur een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den waar nemend burgemeester en den heer Nadort. Hij wees er op, dat de heer Bakker veel heeft ge voeld voor de Visscherijschool. Steeds heeft, hij de school gesteund en menigen goeden raad heeft hij gegeven. Steeds is er een goede samenwerking geweest en daarom is het dan ook niet vreemd, dat het personeel der school afscheid neemt. Spreker had dit liever tege lijk met de reeders willen doen. maar dezen wilden liever afzonderlijk afscheid nemen. Het verheugde spreker, dat zoovelen aan de uitnoodiging gevolg hebben gegeven. De in specteur van het Nijverheidsonderwijs heeft bericht, dat hij graag het afscheid had bijge- woond.door ziekte van zijn zoontje kan hij echter zijn huis niet verlaten. De inspecteur heeft verzocht den heer Bakker te bedanken voor hetgeen hij voor het visscherij-onderwijs heeft gedaan. Spreker doet dit ook namens het gemeentebestuur. De heer Carst voerde het woord namens de Commissie van Toezicht. Het speet hem hier burgemeester Rambonnet te moeten mis sen. die zooveel voor het onderwijs heeft ge daan. Hij herinnerde aan de installatie van de Commissie van Toezicht door wijlen burge meester Rambonnet. Ook nadien heeft wijlen burgemeester Rambonnet veel belangstelling voor het visscherij-onderwijs gehad. Hij zou hier zeker geweest zijn als hij nog geleefd had. De heer Bakker, vervolgde spreker, heeft veel bijgedragen tot den bloei van de vissche rijschool en ook veel voor de opvarenden ge daan. Steeds heeft hij zijn heele persoon ge geven voor het zeevaartkundig onderwijs. Men had het niet beter kunnen treffen. Misschien heeft de heer Bakker tijdens het bekleeden van zijn functie in IJmuiden. ook teleurstel lingen gehad, maar die ondervinden we allen, meende spreker. De heer Carst had den neer Bakker wel eens hooren zeggen, dat zijn werk kring in IJmuiden hem aangenaam was. Hij hoopte, dat wanneer de heer Bakker eeni- gen tijd in Groningen is, hij dit ook zal kun nen zeggen. De heer Nadort, sprekende namens de Amsterdamsche reeders, dankte den heer Bakker voor al hetgeen hij gedaan heeft om de zeevisschers kennis van de wet op het uit wijken bij te brengen. Vooral de scheepvaart op Amsterdam ondervond vele moeilijkheden door verkeerde manoeuvres van de visschers- vaartuigen in de haven van IJmuiden als ge volg van de onvoldoende nautische kennis van de opvarenden. Hierin is den laatsten tijd veel verbeterd. De heer Schuitenmaker sprak eenige sympathieke woorden, waarbij hij den wensch uitsprak, dat de heer Bakker IJmuiden niet zou vergeten. Ook Kap. Van Popta sprak vol waardeering over het werk van den heer Bakker. Er wacht den heer Bakker in Groningen, waar een nieuwe tak van scheep vaart in opkomst is, veei^constructief werk. Hij hoopte dat de heer Bakker ook daar met vrucht zal mogen werken. De heer G. Blaas, sprekende namens de IJmuider Federatie, herinnerde aan het af scheid in Egmond. Aan de woorden door hem in Egmond gesproken, heeft hij weinig meer toe te voegen. De organisatie in het algemeen en spreker in het bijzonder, heeft zeer veel prijs gesteld op het werk van den heer Bak ker Het werk der Scheepvaart-Inspectie strekt steeds tot grootere veiligheid van den zee man en daarvoor heeft spreker waardeering. Als blijk daarvan bood de heer Blaas den heer Bakker een fraaie in vollen bloei staande azalea aan en sprak ten slotte den wensch uit, dat de heer Bakker in zijn nieuwe standplaats nog menigmaal zal terugdenken aan de vis- schers van IJmuiden en Egmond. Hierna sprak de heer Bakker. Vijf jaar is hij met volle ambitie in IJmuiden werkzaam geweest. Het valt hem daarom niet licht, van IJmuiden te scheiden. Hij hoopte, dat de woorden door Kap. van Popta gesproken, wer kelijkheid zullen worden. De heer Bakker zag in de aanwezigheid van den waarn. burge meester waardeering van het gemeentebestuur voor hetgeen ter bevordering van de veiligheid op zee is gedaan. Hij richtte zich daarna met een persoonlijk woord tot de verschillende sprekers. Zoo verzocht hij den heer Nadort, zijn dank over te brengen aan de Amsterdam sche reeders voor hun waardeerende houding tegenover het visscherij bedrijf. Het afscheid in Egmond noemde de heer Bakker een der mooiste momenten van zijn leven. Hij heeft den visscherman leeren kennen als een man met een ruwe bast maar met een diamanten inhoud. Hij heeft de grootste waardeering voor de zeevisschers. vooral voor de Egmonders' Het werd voor hem een hoogtijdag, door het hem geschonken aandenken, dat uit spaar zaam bezit was bijeengebracht. Spreker zeide, eenige ruimte in het vakblad te hebben ver zocht. Hij zal daarin nog afscheid nemen en eenige persoonlijke dingen tot de visschers zeggen Over de Visscherijschool sprekende, zeide de heer Bakker, dat deze jaren geleden niet anders was dan een ornament van de Vis- schershaven. Maar daarvoor stond het ge bouw er niet. De Scheepvaart-Inspectie doet haar best, de zeevaardigheid der schepen te bevorderen. Maar wat geeft dit. wanneer zij niet hand in hand gaat met het visscherij- onderwijs. In den heer Verwayen en de an dere leeraren heeft hij menschen gezien, die doen wat zij kunnen. Hij wensente hen ambitie kracht en overtuiging toe om hun mooie taak voort te zetten. De heer Verwaijen dankte den heer Bakker voor deze woorden en bood hem na mens het personeel een fraaie ets aan, voor stellende de Visscherijschool, alsmede eenige foto's in lijst. Hierna namen allen persoonlijk afscheid van den heer Bakker en zijn echtgenoote. Bonte Zangavond Dubbel- mannenkwartet Caecilia. Als gast het A'damsch Operettegezelschap. Door het dubbelmannenkwartet „Caecilia" directeur Henk J. Arisz en het Amsterdam sche Operette gezelschap „De Operette - sanghers', directeur Dick Weiman, werd Zon dagavond voor een goede bezette Patronaats zaal een „bonte zangavond" gegeven, welke voor de uitvoerenden een groot succes gewor den is. Een sextet onder leiding van Dick Wei man gaf voor den aanvang een zeer verdien stelijke uitvoering van een wals naar motie ven van Offenbach. De heer H. J. van Kaam opende met een kort woord, dank brengend aan een der voor naamste organisatoren van den avond den heer W. Cöhrs. Caecilia bracht een 6-tal Duitsche liederen, die zich alle prettig laten zingen aan het pu bliek geen zware eischen stellen en gemak kelijk gevolgd kunnen worden. Er staat keurig, nog veel belovend mate riaal, dat met studie veel kan bereiken. Wel kon de uitspraak thans helderder zijn; men schenke daar werkelijk voortdurend aandacht aan! Mevr. Dora AriszSchrama wist van Ma ria's Wiegelied van Max Reger een klein ju weel te maken. Glaszuiver van expressie, scherp in het metrum. Directeur Arisz had zulk een succes met zijn zangers, dat aan een toegift niet kon worden ontkomen. Na de pauze hoorden we de opvoering van Jacques Offenbach's operette Anne Marie in de bewerking van Lies de Waal. Als Anne Marie was mevrouw Arisz in haar element; haar rol zong ze met veel Schwun; den 2 heeren ging het acteeren beter af dan het zingen. Vooral de schoolmeester bena derde af en toe Stan Laurel! Het sextet begeleidde zeer fijntjes en maak te Offenbach's muziek alleszins het aanhoo- ren waard. Zoo was het met recht „een bonte avond!" KRACHTSPORT-WEDSTRIJDEN IN „HET WAPEN VAN VELSEN". Om het kampioenschap 2e klasse. Zondag namen de krachtsportwedstrijden om het kampioenschap 2e klasse, welke dit jaar in Het Wapen van Velsen worden ge houden een aanvang met de afdeelingen licht gewicht en extra-veder gewicht. Er was veel belangstelling en de toeschou wers hebben vele interessante partijen te zien gekregen. De uitslagen luiden als volgt: Licht gewicht: 1. J. F. Hoover D. O. K. Am- strdam, 2. J. Beekman, S. S. S. Amsterdam, 3. M. Cambach, Hercules, Amsterdam, 4. W. F. Monné, D. O. K. Beverwijk. Extra vedergewicht: 1, W. Blank „de Hal ter" Zaandam, 2. W. Visser, S. S. S. Amster dam. 3. J. G. Teders, Hercules, Amsterdam. De wedstrijden worden volgenden Zondag voortgezet. VERKEERSONGEVAL Zaterdagavond ongeveer half acht vond op den nieuwen weg naar Amsterdam, nabij Zij- kanaal F een hevige botsing plaats tusschen twee auto's, waarvan een uit de richting Vel sen, de ander uit de richting Amsterdam kwam. De botsing was zoo hevig, dat beide auto's zoo gehavend werden, dat men het ergste vreesde voor de inzittenden. Gelukkig viel het nog al mee. Een der slachtoffei's be kwam snijwonden en heeft zich door een dokter in Velsen laten verbinden. Een dame. die in den anderen auto zat, die zeer ge schrokken was en een beenwond had beko men, werd door het Roode Kruis van IJmui den. dat spoedig met den auto van ri*n heer Bakker ter plaatse was, geholpen. De beide auto's moest worden weggesleept. AFSCHEID TJ. KOOPMANS. Zaterdagmiddag nam Stormvogels in „Ken- nemerhof" afscheid van haar naar Weert ver trekkend bestuurslid Tj. Koopmans. Jeugdlei der Lindhout was met een schare adspiranten vertegenwoordigd, terwijl o.m. ook de dames der bestuursleden „acte de présence" hadden gegeven. De voorzitter van „Stormvogels, de heer W Chr. Suiverink, voerde het eerst het woord. Spreker zeide met gemengde gevoelens hier te staan. Hij was verheugd over de promotie, welke de heer Koopmans had gemaakt, doch anderzijds stond hij met weemoed in het hart door het vertrek van een van Stormvogels' beste bestuurleden. „Zes jaar", zoo vervolgde de heer Suiverink, „hebt gij in ons midden doorgebracht, hebt gij uw eerste krachten ge geven als adspiranten-leider, bestuurslid en elftalcommissie-lid. In het bijzonder in eerst- ge oemde functie hebt gij te zamen met den heer Lindhout veel en nuttig werk gedaan. Uw jonge spelers zullen later de plaats in de hoogere elftallen innemen. Met trots kunt ge dan op uw werk terugzien". Hierna bood spr. den scheidende een vulpen houder en vulpotlood met inscriptie „Storm vogels 23 2 35" aan. Namens het bestuur bood de heer Suive rink als een persoonlijk bewijs van hoogach ting en vriendschap den heer Koopman een foto van de groote sluizen in lijst aan. Vervolgens sprak de heer Lindhorst namens de adspiranten en junioren. Deze memoreerde hoe het aantal elftallen nadat de heer Koopman als lid der commis sie was toegetreden, zich uitbreidde van 2 tot 7. „De aanvoerders der jeugd-elftallen hebben in de afgeloopen week", zoo vervolgde de heer Lindhorst, „geld bij hun vriendjes opgehaald om hun leider een afscheidscadeau te kunnen geven. Als blijk van hun waardeering bied ik U hierbij een leeslamp aan". Vervolgens sprak de voorzitter der damclub „IJmuiden", de heer De Jong. Ook deze dankte den heer Koopmans voor zijn medewerking. Woorden van waardeering sprak ook de oud voorzitter, de heer Joh. M. v. d. Plas. Namens de elftalcommissie sprak de heer Van Leeuwen. Spr. hoopte den heer Koopmans nog weer eens op IJmuiden terug te zien. Tenslotte was nog een waardeerend schrij ven ingekomen van het bestuur- van den Haarl. Voetbalbond. De heer Koopmans dankte op de hem eigen bescheiden wijze. Stormvogels heeft op waardige wijze van een goed bestuurslid afscheid genomen. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 25 FEBR. Tarbot per K.G. f 1,20—f 0,90 Griet per 50 K.G. f30—115 Verzachten de keel en verfris- schen den mond ZUIVEREN OEN A0EM \I (Adv. Itigez. Med.) Tongen per K.G. f 1,40f 0,85 Groote schol per 50 K.G. f 14f 9 Middelschol per 50 K.G. f 17f 13 Zetschol per 50 K.G. f 27—f 17,50 Kleine schol per 50 K.G. f 19f 6,8P Bot per 50 K.G. f 6.10—f 5 Schar per 50 K.G. f 10,50f 9 Tongschar per 50 K.G. f 31f 22 Rog per 20 stuks f16fll Vleet per stuk f 5,40f 1,80 Kleine poon per 50 K.G. fllf7 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 26f 23 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 21f 17,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 42f 16 Groote gullen per 50 K.G. f 12f 7,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 7,50 Wijting per 50 K.G. f 10—f4,10 Makreel per 50 K.G. f 14 Heilbot per K.G. f 1,10—f 0,90 Leng per stuk f 1,60—f 0,40 Koolvisch per stuk f 0,29f 0,08 Versche haring per kist f 4,20f 4 Groote hake per 125 K.G. f 88f 71 Middel hake per 125 K.G. f 81f 74 Klienmiddelhake per 50 K.G. f 31f 26 Kleine hake per 50 K.G. f 23—f 10 BESOMMINGEN Trawlers: manden Aneta IJM 82 445 f 3150 Alkmaar IJM 31 450 f 3870 Tta IJM 22 55 f 1630 Johanna IJM 107 50 f 1340 Emma IJM 177 95 f 1530 Elie Chenevière IJM 161 105 f 1740 Reijer IJM 106 100 f 1970 Dolfijn IJM 103 75 f 1640 Marij IJM 189 65 f 2150 Ewald IJM 48 240 f 3180 Derika I-JM 418 220 f 1810 Loggers: SCH 261 f1020; SCH 341 f50; SCH 124 f8,20; SCH 144 f260. Besommingen van 12 loggers nog niet be kend. VELSEN VEREENIGINGSAVOND IN CORCORDIA Zaterdagavond heeft in gebouw Concordia de eerste gecombineerde vereenigingsavond plaats gehad uitgaande van de leden der aan de papierfabriek gevestigde amusements- vereenigingen. De voorzitter der Contactcommissie de heer H. J. Allan opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Hij zette in korte woor den uiteen wat het doel is van zulke avonden n.l. meer onderling verband met elkander te zoeken en gaf vervolgens zijn groote vreugde erover te kennen, dat gezien de goed bezoch te avond, dit zoowel door de besturen als door de leden der diverse vereenigingen zeer goed is begrepen. Hierna gaf hij het woord aan de conferenciers van dezen avond de heeren A. W. Driessen Jr. en A. Wegman, die met hun leuke liedjes het publiek spoedig wisten te veroveren. Het programma bevatte gymnas- tieknummers van Sparta, muziek van de Harmoniekapel „De Eendracht" benevens zang van het mannenkoor „De Eendracht" welke eenige keurige nummers lieten hooren o.a. Der Spielmann van Kramer; ook de too- neelvereeniging Concordia bleef niet achter. Zij kwam voor het voetlicht met „Intermezzo" blijspel in één bedrijf hetwelk zij op ver dienstelijke wijze deed. De avond werd besloten met een gezellig bal met muziek van het Concordiastrijkje. BEVERWIJK Voetbal vereeniging „Bever wijk" hijscht de kampioensvlag Voor de vierde maai De voetbalvereeniging „Uitgeest" was Zondag zoo welwillend tegen Zilvermeeuwen een kostbaar puntje te verspelen, zoodat .Beverwijk" door haar sprekende 81 over winning op Westzaan het kampioenschap van de vierde klasse B van Afdeeling I be haalde. Voor de vierde maal wapperde aan den St. Aagtendijk de kampioensvlag en er heerschte opnieuw groote vreugde onder de talrijke supporters, toen zij hun „rood-witte leeuwen" ook in deze competitie als kam pioenen mochten begroeten. „Beverwijk" behaalde den eeretitel ook nu weer op fraaie wijze. Uit 14 wedstrijden werden 24 winstpunten behaald, waartegen over slechts 4 verliespunten staan. Een wed- t-rijd werd namelijk verloren en twee ge lijke spelen ontnamen Beverwijk eveneens twee punten. Het vorig jaar werden de roodwitten kam pioen met 25 punten uit 13 wedstrijden. De voorhoede heeft in dit seizoen 47 doel punten gemaakt, haar doelman zag zich slechts 13 maal gepasseerd. Met 19 punten uit 14 wedstrijden kan „Uitgeest", dat eeni- gen tijd een ernstige bedreiging voor de Beverwijksche kampioensillusies is geweest, het puntenaantal van „Beverwijk" niet meer behalen. In deze afdeeling worden namelijk slechts 16 wedstrijden gespeeld. Het ligt voor de hand, dat de kampioenen er een eer in zullen stellen de nog resteeren- de wedstrijden tegen Rivalen (uit) en Uit- eest (thuis) te winnen. En dan zal „Beverwijk" zich weer moeten instellen op de zoo enerveerende promotie, competitie. De roodwitten weten intusschen maar al te goed, wat dit beteekent, want reeds driemalen achtereen bleef de deur van de derde klasse voor hun gesloten, omdat de promotiewedstrijden sleeds een hinder paal voor den weg naar hoogere regionen bleken te zijn. Dat het kranige „Beverwijk" zich telkens weer met het oude élan in den strijd wierp, pleit wel voor de groote club liefde van haar eers te-elftal-spelers en voor den goeden clubgeest, welke in de vereeni- _;ing heerscht. Steeds werd ondanks de groote teleurstellingen vertrouwd op de toe komst en bij zooveel volharding kan het niet anders of de derde klasse moet bereikt kun nen worden. Zij zullen het nu voor de vierde maal probeeren. Stellig zal „Beverwijk" alle krachten inspannen, om in de a.s. promotie wedstrijden zooveel punten te verzamelen, dat de zoo vurig begeerde promotie eindelijk een feit zal worden, JUBILEUM DS. F. KRAMER. Geheel overeenkomstig zijn verlangen is het 40-jarig ambtsjubileum van ds. F. Kramer predikant der Gerf. Kerk alhier, onopge merkt voorbijgegaan. In de beide kerkdien sten is over het jubileum niet gesproken. Na afloop van den ochtenddienst is den jubilari: gezang 96 ..Hallelujah, eeuwig dank en eer' toegezongen. HEEMSKERK V. V. E.—A. D. O. (1—1). Direct na het begin ontwikkelt zich een aardige strijd; voorloopig blijven de verdedi gingen de baas. Bij een A. D. O.-aanval den ken wij v. d. Kolk te zien scoren, maar zijn hard schot gaat juist na'ast. Als bij een V. V. E.-aanval de keeper onvoldoende wegwerkt, be landt debal bij Wormeshoven die hoog in schiet. Kort hierop komt de rust. Na de rust is Groot bij A. D. O. vervangen. A. D. O. heeft nu ook het beste van het spel. Met goede open aanvallen belaagt zij het Wijker doel. Als Brasser den bal krijgt toege speeld, maakt hij zich vrij en scoort onhoud baar (11). Even later raakt Kos bij A. D. O. gebles seerd; hij valt uit, Koopman Jr. neemt zijn Het laatste gedeelte van den strijd wordt hoofdzakelijk op de V. V. E.-helft gespeeld, maar tot doelpunten komt het niet meer. De verderen uitslagen zijn als volgt: Volendam 2A. D. O. 2 uitgesteld A. D. O. aD. E. M. a uitgesteld A. D. O. b—S. D. E. a 3—1 BLOEMENDAAL Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. De eerste der beide winteruitvoeringen van de Bloemendaalsche gymnastiekvereniging is Zaterdagavond voor een uitverkochte zaal gegeven in Hotel „Vreeburg'. De bezetting was ongeveer als het vorig jaar en wanneer we er dan bij mogen voegen dat de leider, de heer D. Beets, weer blijk heeft gegeven van serieuze oefening, dan mogen wij wel de conclusie trekken, dat het deze vereeniging goed gaat. De heer W. Pronk, voorzitter, opende met een woord van welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van de zusterverenigingen, de Politie-Sportvereeniging enz. Hij wekte de aanwezigen op lid of donateur te worden. Te 8 uur begon de heer Beets met den op- marsch. goed uitgevoerd. De oudste meisjes vroegen het eerst de aandacht met vrije oefeningen eveneens goed uitgevoerd. Brug en rek voor oudste jongens volgden. De vrije oefeningen voor heeren bewezen, dat ook de ouderen niet moeten schromen, alsnog lid van een gymnastiekvereniging te worden en daardoor fit te blijven. Het paard springen der dames was goed, Vooral door de dames is flink geoefend. De springrietoefeningen van de jongste meisjes verwierven een luid applaus. Hoogrek heeren mocht zich weer in groote belangstelling verheugen. Na de pauze volgden brug (oudste meisjes), staafoefeningen (id. jongens); toestellen (heeren) en paardspringen (jongens). De springtafel (heeren), die hierop volgde, was keurig, evenals de rythmische oefenin gen voor dames. Na de voorstelling volgde een geanimeerd bal. TULPENKWEEKEN. Zaterdagmiddag werden in het Jeugdhuis namens de Ver. voor Jeugdwerk voor de jeugd tulpen in potten beschikbaar gesteld, om thuis te kweeken. De belangstelling was niet zoo groot als verwacht werd. In totaal werden ongeveer 100 potten verkocht. JHR. MOLLERUS OVER ZIJN REIS NAAR INDIë. Jhr. Dr. J. C. Mollerus heeft Zaterdag- in het Jeugdhuis een causerie gehouden bij zijn film van zijn reis naar Indië. Het samenvallen met de uitvoering van de B.G.V. zal wel de oorzaak geweest zijn, dat de zaal niet goed bezet was, als men ver wacht had. Maar zij, die aanwezig waren, hebben ge noten van de boeiende voordracht en het in teressante reisverhaal en gingen dankbaar naar huis. SPAARNDAM VERGADERING VAN „HET WITTE KRUIS". Dinsdagavond zal een algemeene vergade ring van „Het Witte Kruis", afdeeling Spaarn- dam, in de zaal van den heer B. Honderdos plaats hebben. De agenda vermeldt, de volgende punten: Notulen. Jaarverslag secretaris, vaststelling rekening 1934; Verslag- en benoeming kas- commissie; Verkiezing afgevaardigden Alg. Vergadering; Verkiezing bestuursleden we gens periodiek aftreden van de heeren B. Bulthuis, G. Hartog en vervulling vacature dr. W. B. Smit; Rondvraag. HILLECOM DE IEPENZIEKTE. De boomen op het Plein Goed Wonen zijn alle gerooid, terwijl de slachtoffers ook vallen in de Hofstraat, Sixlaan en Van den Ende laan. Alle zijn aangetast door de iepenziekte. Zij zullen vervangen worden door kastanjes, linden, beuken en meidoorns. DUBBEL JUBILEUM. Op 28 Februari zal het 121/2 geleden zijn dat de St. Joseph-jongensschool in deze ge meente werd geopend. Het hoofd van deze school, de heer R. J. J. Hemman, herdenkt dan gelijktijdig zijn koperen feest in deze functie. ANNELIES DE ASSCHEPOES. Zaterdagavond gaf de Buurt- en Speeltuin vereeniging „Goed Wonen" in hotel Sister mans voor het eerst een opvoering van een tooneelspel met zang en dans voor kinderen .Annelies de Asschepoes" van O. Soenveld, in 4 bedrijven. De zaal was flink beset. De voorzitter, de heer J. Oschatz, zette in zijn openingswoord de groote beteekenis van het speeltuinwerk uiteen en wekte de ouders op tot krachtdadige medewerking. Een aardig moment was de voorstelling van het „gezel-1 schap" aan de aanwezigen. Er werd door de kinderen, elfen, kabouters enz. heel aardig' geacteerd en gedanst. Aan het zingen moet nog meer aandacht geschon ken worden. De heer Mastbergen begeleidde verdienstelijk aan de piano. De entre-actes werden aangevuld door het optreden van een gemengd dubbel kwartet uit Nieuw Vennep dat op fraaie wijze eenige liederen ten ge- hoore bracht. Mej. Duindam zong zeer gevoe lig het bekende „Wiegenlied" van Mozart. HAARLEMMERMEER FEDERATIE-RIJSCHOOL TE HOOFDDORP. Naar wij vernemen is het plan tot stichting van een Federatie-Rijschool te Hoofddorp reeds zoover tot uitvoering gekomen, dat het te verwachten is, dat deze school, waartoe de op het gemeentelijk sportterrein staande Hoofddorpsche rijschool Prinses Juliana" wordt uitgebreid en ingericht, op 1 April a.s. in gebruik zal kunnen worden genomen. VERKOOPING. In de Beurs te Hoofddorp werd geveild het woonhuis met schuren, stallen, erf en bouw land, gelegen aan den IJweg, nabij den Kruisweg, groot 1 H.A. 23 Are 90 c.A. Het per ceel werd ingezet op f 3950, maar niet ver kocht. WITTE KRUIS. Op de agenda voor de op Zaterdag 2 Maart in de Landbouw te houden leden-vergadering van den Kring Hoofddorp van „Het Witte Kruis" komt o.m. voor: Bestuursverkiezing (periodieke aftreding D. Helder en C. P. Beers en vacature J. F. Jansonius die als penning meester heeft bedankt). Verder zullen ver schillende zaken den Kring betreffende, ter sprake worden gebracht. LAFFE DAAD. Een vrouw, die haar man verlaten heeft, had met haar 4 kinderen in een huis aan den Aalsmeerderweg in Haarlemmermeer haar in trek genomen. Haar echtgenoot beraamde met een 3-tal mannen het plan om deze kinderen per auto weg te halen en begaf zich daartoe naar Haarlemmermeer, 's Morgens omstreeks 5 uur, toen ze er zich van overtuigd hadden dat de man, bij wien de vrouw met haar kroost in woont, naar z'n werk was gegaan, schoven ze de ramen open en haalden een 3-tal kinderen uit hun bedjes. Toen de moeder het 4e kind, dat ze in haar armen omklemd hield, niet wilde afgeven, gaf een der mannen haar met een bandenlichter van een auto een slag in het gelaat, waardoor haar lippen gespleten werden. De hulp werd ingeroepen van de politie, die den vermoedelijken dader van de op de vrouw gepleegde mishandeling arres teerde. HALFWEG Ernstig auto-ongeluk. Dame aangereden op den Rijksstraatweg. Hedenmorgen, omstreeks half negen be gaf de echtgenoote van den heer Jac. van Geldorp, wonende aan 't Liewegje alhier, zich te voet van huis naar de R.K. Kerk te De Lied. Toen zij den Rijkstraatweg moest over steken, wachtte zij even voor een passeerende auto. Hierna stak zij zonder voldoende uit té zien den Rijksstraatweg over, juist toen uit de richting Haarlem een luxe-auto, bestuurd door den heer B. uit Aerdenhout, met een snelheid van ongeveer 90 K.M. per uur, na derde. Mej. Van Geldorp werd aangereden en bleef bewusteloos liggen. Dr. J. P. Baumann uit Halfweg werd gewaarschuwd, die de eerste hulp verleende. Het bleek, dat de vrouw een zware hersen schudding had gekregen; bovendien brak zij een arm en een been. In levensgevaarlijken toestand werd zij per ziekenauto van Mathot uit Haarlem naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. Doordat de bestuurder bij de botsing een van zijn armen buiten het portier had kreeg deze een armfractuur. De politie alhier stelt een onderzoek in en heeft de auto in beslag genomen. Hedenmorgen te twaalf uur was de toe stand van het slachtoffer nog zeer ernstig. OVERVEEN DE SNOEPLUSTIGE KAT. Een bewoonster van de Iepenlaan te Bloe- mendaal gaf- aan den. politiepost te Overveen kennis, dat zij in een'villa in haar nabijheid verdachte geluiden had gehoord Zij vreesde, dat inbrekers aan den gang waren. Toen een agent de zaak onderzocht bleek een kat. die uit een conservenbus de laatste resten had willen halen, de schuldige te zijn. De gulzige kat had daarbij „te diep in de bus gekeken", zoodat die haar geheel over den kop was gegleden. Het dier liep angstig heen en weer en stootte daarbij telkens met de bus tegen den grond, waardoor de gelui den ontstonden. De agent heeft hét dier uit zijn benarde positie bevrijd. AERDENHOUT JAARVERGADERING B. A. B. De Vereeniging „Buurtbelang Aerdenhout- Bent-veld". houdt op Donderdag 28 Febr. in hotel ..Boekenroode" haar algemeene jaar vergadering. Onder de agendapunten komen voor bestuursverkiezing, door per. aftreden van den voorzitter. Prinsen Geerligs. en de heeren N. van Keulen en J. Mever. Afgetre den is de heer H. Polis wegens vertrek: ver der verkiezing van een voorzitter uit de be stuursleden. Na afloop der huishoudelijke vergadering zal de film „Toeristen-zeereis Amsterdam— Genua" vertoond worden. LEZING OVER DE ST. BAVOKERK. Op Donderdag 28 Februari zal de heer J. A. Luitingh te Haarlem in het gebouw van de Ver. „Religieuze Kring" een voordracht met lichtbeelden houden over de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem en over kerkgebouw symboliek-varia" r' I!

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8