HetPermanenteHofvan Internationale Justitie. Wij visschers. Het Beiauftiiliste 52e Jaargang No. 15852 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 27 Februari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. JHSONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13052 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTJëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. Hoe de rechters in den Haag worden gekozen. Toen ik dezer dagen in de pers het be richt zag, dat Dr. Nagaoka oud-ambassadeur van Japan, als opvolger van wijlen Adatci benoemd was tot rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie, heb ik on middellijk een speld genomen en die geprikt in de hand, waarmee ik de krant vasthield, welke dat bericht bevatte. Waakte of droom de ik? De gevoeligheid door den speldeprik opgewekt, overtuigde mij in elk geval, dat ik op dat moment wakker was. Daarop ging ik met eenige ongerustheid na, of ik wel licht de afgeloopen week wel in heelemaal normalen toestand had doorgebracht. Fa milie en kennissen bevestigden, dat er zich niets vreemds met me had voorgedaan. Dit deed mij zoo zoetjes aan vermoeden, dat er, als er aan mij niets schortte, vermoedelijk iets mis was methet bericht. Want ik kon mij toch zeer goed realiseeren dat er geen bijeenkomst van de Volkenbonds vergadering en van den Raad had plaats gevonden! En dat ware toch noodig geweest om Dr. Nagaoka als opvolger van Adatci tot rechter in het Internationaal Gerechtshof te benoemen. Zoo kwam ik dan eindelijk tot de ontdekking, dat inderdaad de fout louter en alleen schuilde bij het telegraafagent- schap, dat dit foutieve bericht in de wereld had gestuurd. Maar met het oog op het feit. dat allicht menigeen niet zoo snel, al dan niet met be hulp van de speldeprik-truc, tot deze ont dekking gekomen zal zijn, kwam het mij toch wel goed voor, nu eens nader aan te geven, hoe het in werkelijkheid met zoo'n rechtersbenoeming toegaat. Daarvoor is trouwens, nog .afgescheiden van de overwe ging dat zeker in het land, waar het Hof zijn zetel heeft, het publiek best eens 'wat meer mag weten van de wijze van samen stelling van dat Hof, te meer reden, aan gezien dit keer de voorziening in de vacature wellicht nog bijzondere complicaties kan opleveren. Tot goed begrip van het geval dient een enkele opmerking over het Permanente Hof van Arbitrage vooraf te gaan, waarmee ove rigens veelvuldig het Permanente Hof van Internationale Justitie wordt verward. In 1899 slotep een vrij groot aantal staten deelnemers aan de eerste Haagsche Vredes conferentie. een verdrag betreffende vreed zame beslechting van internationale geschil len. Tot de middelen om geschillen op vreed zame manier uit den weg geruimd te krij gen. behoort o.m. het voorleggen van con flict aan scheidslieden. En nu kwamen de onderteekenaars dier conventie (welke ter tweede Haagsche vredesconferentie in 1907 op sommige punten nog verbetering onder ging) overeen, dat zij als zij dat op het kritieke oogenblik wenschten, gebruik zou den maken van een in die conventie aange geven scheidsrechterlijke procedure. Met het oog daarop nu, moest men de beschikking hebben over een gansc.he lijst van eventueele scheidsrechters, waaruit de partijen voor het tusschen hen bestaande geschil een tribunaal van, gemeenlijk 5, arbiters zouden kunnen samenstellen. Elke staatsonderteekenaar dei- conventie mocht 4 arbiters op de lijst benoe men. Zoo ontstond er dan een eerbiedwaar dige lijst van arbiters en aan die lijst werd de schoone benaming van Permanent Hof van Internationale Arbitrage, gegeven. Het is dus wel duidelijk, dat er wel beschouwd kwalijk van een Hof, laat staan van een permanent college gesproken kan worden: 't eenige permanente aan de heele instelling is de griffie deftiger de Secretaris-Gene raal en de Eerste Secretaris met het bijbe- hoorend bureau-personeel die haar zetel in Den Haag kreeg. De opzet was trouwens ook om zulke tribunalen uit het Hof (of te wel uit de lijst) te doen zetelen in het Haagje. Met het oog daarop wist men Car negie te bewegen het geld te schenken voor de oprichting van een gebouw, waar de ar biters zouden kunnen tronen en dat tevens over een goede bibliotheek zou moeten be schikken. Aldus ontstond het Vredespaleis de tempel des vredes, welks deuren in 1913 open gingen. Maar helaas, reeds in 1914 brak de wereldoorlog uit en de geneigdheid om van arbitrage gebruik te maken (wat voor geen der onderteekenaars der Haagsche conventie een plicht was), bleek te ontbre ken. Als dan echter in 1919 de Volkenbond tot stand komt, bevat zijn Handvest o.m. een bepaling die ten doel had een Permanent Hof van Internationale Justitie in het leven te doen roepen. Dat zou wèl een Hof zijn, wèl permanent wezen. Het zou recht moeten spreken en voorts op verzoek van den Vol kenbondsraad (of Vergadering) adviezen heb ben uit te brengen. Terwijl tenslotte in geval van arbitrage de twee twistende partijen samen het tribunaal van arbiters aanwijzen, zouden' de staten, zoo hun geschil voor het Internationaal Gerechtshof kwam. als het ware een rechtbank geree.d zien, niet alleen door hen beiden benoemd. Omtrent de samenstelling van het Inter nationaal Gerechtshof (dat ook zijn intrek in het Vredespaleis nam en daar thans de eerste viool speelt) werd in het Statuut voor dat Hof bepaald, dat de rechters (tegen woordig 15 in getal terwijl het er aanvanke lijk slechts 11 waren) voor den tijd van negen jaar gekozen zouden worden door den Vol kenbondsraad èn de jVolkenbondsyergade* N.V. GRANITO- Tel 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel v an prijs. (Adv. Ingez. Med.) ring. In elk dier twee Bondscolleges. welke afzonderlijk stemmen. moet men de vol strekte meerderheid behaald hebben om ge kozen te zijn. Ik laat nu maar rusten hoe het moet toegaan wanneer na een aantal stemmingen dit resultaat nog niet voor alle vijftien is bereikt, om thans te vermelden op welke manier men voor de verkiezing candidaten kan vaststellen. Elk land. dat tot de onderteekenaars van de oude Haagsche conventie behoort en dientengevol ge in het nog altijd gehandhaafde Perma nente Hof van Arbitrage (lees op de lijst), vier arbiters heeft, bezit daardoor een zgn. „nationalen groep" van scheidslieden in dat oude Hof. Welnu, die nationale groepen zijn aangewezen om candidaten voor de recht-ers- verkiezing op te geven, zoodat dus de Re geeringen zich hiermee niet hebben te be moeien. Bedoeling dezer regeling was al thans bij de candideering de politiek op den achtergrond te dringen en vóór alles het woord te geven aan de toch altijd wat meer buiten de politiek staande arbiters van elk land. Ik laat nu daar, of soms niet deze of gene Regeering probeert toch haar invloed op zulk 'een nationalen groep uit te oefe nen. Een feit is, dat de „nationale groepen van vier' de candidaten hebben op te geven, liefst na o.m. het advies van het hoogste rechtscollege in den lande, de juridische fa culteiten enz. te hebben ingewonnen. En dar. mag elke nationale groep 4 candidaten op geven, waarvan hoogstens 2 van hun eigen nationaliteit. Welnu, het schijnt dat de Japansche na tionale groep Dr. Nagaoka gecandideerd heeft of zal candideeren. Abusievelijk is nu deze handeling met de benoeming zelf ver ward. Die benoeming juister nog verkiezing, geschiedt pas in September, wanneer toch de Volkenbondsvergadering weer bijeen is en tevens ook de Raad vergadert. Of echter, zoo Nagaoka gecandideerd is of wordt, hij ook werkelijk uit dei bus zal komen en mis schien niet een van de andere candidaten door de overige nationale groepen in te dienen, inet de eer zal gaan strijken, valt nog geenszins te voorspellen. Hier kom ik nl. op de complicaties welke zich kunnen voordoen. Japan's lidmaat schap van den Volkenbond loopt op 27 Maart af. Dientengevolge zal het zelf in den Raad noch in de vergadering kunnen meestem men. Dit verhindert intusschen geenszins, dat wel degelijk iemand van Japansche na tionaliteit verkiesbaar is. Steeds heeft men in Genève tot dusver o.a. ook een zoon van het land van Uncle Sam in het Hof gekozen, alhoewel Amerika geen Bondslid is en ook niet behoort tot de staten die tenminste het Statuut van het Internationaal Gerechtshof hebben geteekend. Dit laatste is met Japan wèl het geval en het schijnt zelfs, dat het ook nadat het uit den Volkenbond zal zijn getreden, toch nog Statuut-staat wenscht te blijven. Het ligt nu voor de hand. dat er over de huidige vacature een bijzondere strijd ge voerd zal worden, al is het denkbaar dat deze zich slechts binnenkamers zal afspelen. Er zullen er allicht zijn. die thans aan Japan niet het genoegen gunnen, dat een zijner onderdanen het internationaal rechtersambt zal verwerven, terwijl daarentegen anderen het misschien takt-ischer zullen vinden toch wederom een Japanner in het Hof te kiezen. Momenteel valt moeilijk te voorspellen, wel ken kant het tenslotte zal uitgaan. Doch hoe dit ook zij, ik hoop thans door het bo venstaande tenminste duidelijk te hebben jemaakt, hoe de situatie is en ook, dat wan neer men ooit nog eens van een benoeming van dezen of genen tot lid van het Inter nationaal Gerechtshof in een daarin be staande vacature leest, zonder dat Raad en Vergadering bijeen zijn geweest, een derge lijk bericht op een abuis moet berusten. Er is slechts één omstandigheid waaronder een Regeering iemand tot rechter kan be noemen, n.l. als er een proces aan de orde is van een partij, tot wier nationaliteit geen der 15 vaste rechters van het Hof, die allen van verschillende nationaliteit moeten zijn er mogen er niet twee van één en dezelfde nationaliteit in zitten behoort. En dan natuurlijk alleen over dat proces. Maar van dit geval was momenteel geen sprake. En dus staat het vast. dat Dr. Nagaoka het op het oogenblik hoogstens tot candidaat heeft ge bracht en misschien nog niet eens daartoe maar slechts tot mogelijk candidaat. Het verkeerde bericht heeft echter in zoo verre zijn goede zijde gehad, dat het ge legenheid verschafte den lezers nu eens uit een te zetten, wat in hoofdzaak het verschil is tusschen het Permanente Hof van Arbi trage en het Permanente Hof van Interna tionale Justitie, en tevens, op welke wijze de leden, van dit laatste Hof worden gekozen. DR. E. VAN (RAAtLTE. DUITSCHE VERPLEEGSTER WEGENS VALSCHE AANGIFTE VEROORDEELD. Uit Den Haag: De Duitsche verpleegster C. A. C. uit Haar lem. thans gedetineerd, is door de recht bank te Den Haag wegens het doen van een valsclie opgave in de registers van den bur gerlijken stand der gemeente Leiden, waar zij een kind, waarvan zij bevallen was. op naam van een ander deed inschrijven, ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Het Hof verminderde deze straf tot een jaar en bracht het voorarrest in mindering van deze strat Het a.s. seizoen te Zandvoort. Vermoedelijk worden alle hotels geopend. Er wordt van gemaakt wat er van te maken is. In tegenstelling met de berichten uit andere badplaatsen (o-a. uit Noordwijk) over het sluiten van hotels, kunnen we uit zandvoort de heropening melden van een der groote hotels. Het hotel d'Orange. dat gedurende het vorige seizoen gesloten bleef, zal in het ko mende seizoen zoo goed als zeker weer in ex ploitatie worden gebracht Verder blijken de geruchten dat Hotel l'Océan, dat thans onbewoond is, in het vol gend seizoen gesloten zal blijven, ongegrond. Integendeel, het is juist weer voor drie jaar verhuurd, zoodat met vrij groote zekerheid ge zegd kan worden, dat het in de komende jaren zeker geëxploiteerd zal worden. Ook hotel Driehuizen zal zeker geopend wor den. Als nu ook nog een gegadigde komt opda gen voor het gebouw boven aan de Kerkstraat, waar vroeger „Huize Vennik" was gevestigd, blijft er voor zoover we thans kunnen nagaan, geen enkel hotel gesloten. Het Casino wordt, in verband met het te houden Nat. Zangconcours, zelfs extra vroeg geopend. Gedurende de weken van het zang concours, Mei en begin Juni, zal de heer Kie- fer hier de leiding nemen. In verband hier mede zal met het zomerprogranuna in Mono- pole waarschijnlijk niet voor half Juni begon nen worden. Na 15 Juni zal de heer Tuschinsky den scepter weer zwaaien in het Casino. Na tuurlijk zal deze zijn krachten inspannen om het Casino zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken, hetgeen Zandvoort slechts ten goede kan komen. Hoewel gedacht was, dat het Groot- Badhuis m verband met de bloemententoon stelling in Heemstede vroeger dan gewoonlijk geopend zou worden, is dit niet het geval. De heer Gunters deelde ons mede, dat hij tijdens de vorige bloemententoonstelling in Heemste de de ondervinding had opgedaan, dat het Groot Badhuis door het ontbreken van cen trale verwarming op de slaapkamers in het vroege voorjaar niet geheel voldeed aan de eischen die men in dit opzicht aan 1ste klas hotels mag stellen. Liever opende hij niet, dan bij de verschillende gasten een minder aan- genamen indruk te vestigen betreffende het hotelwezen te Zandvoort. Te meer daar het in dien tijd, vooral te Zandvoort, nog zeer koud kan zijn. In verband met de late Pinksteren zal het hotel dit jaar zelfs later dan anders geopend worden. Waarschijnlijk zal het wel einde Mei worden. In verband met ervaringen in vorige jaren opgedaan, zullen ook de andere groote hotels hun deuren wel gesloten houden tot de Pink sterdagen in aantocht zijn. Hoewel men er in 't algemeen van overtuigd is dat het hotelwezen te Zandvoort zeer gebaat zou worden, indien de regeering er toe over ging maatregelen te nemen, zooals die door omliggende landen worden genomen, zit men niet bij de pakken neer, nu de regeering geen maatregelen neemt. Men zal trachten er van te maken wat er van te maken is. hopende dat althans het weer zal medewerken om het ho- telbedrijf eenigszins loonend te maken. STRANDPACHTREDUCTIES TE ZANDVOORT VAN 10 PCT. De Raad van Zandvoort nam in zijn ver gadering van Dinsdagavond het voorstel- Koning aan om de strandpachten zoowel over 1934 als 1935 te verlagen met 10 pCt. BADCOSTUUMS NIET OP HET HEELE STRAND TE ZANDVOORT TOEGESTAAN. Het voorstel van de strandpachtcommissie te Zandvoort om toe te staan, dat men op het geheele strand in badcostuum kan vertoe ven werd verworpen. De toestand in dezen op zichte zal blijven zooals hij was. VERPLAATSING VAN HET KAMPEER TERREIN TE ZANDVOORT. De Raad van Zandvoort besloot in zijn zitting van Dinsdagavond het kampeerterrein van het Zuidelijk strandgedeelte naar het Noordelijk over te brengen. (Ben groot Amerikaansch dagblad illustreert een belangrijk econo misch artikel over Nederland met fotos over de visschers aan het IJselmeer.) Het is de oude kwestie, Daar zitten wij alweer, Wij, volk van louter visschers Rondom het IJselmeer. En toch, gij Amerikanen, Gij hebt het niet zoo mis, Ons land heeft veel te maken Met visscherij en visch. Achter het net te visschen, Is al te vaak ons lot, En als we dan wat vangen, Is het nog dikwijlsbot. Wij hebb' een harden dobber, De visch bijt niet zoo gauw, Helaas, niet elke spiering Brengt ons een kabeljauw. Maar ook al wordt er heden Niet erg veel opgehaald. En al wordt tegenwoordig De visch wel duur betaald. Wij blijven volk van visschers, Wij worden niet de visch, Omdat het hoofd gelukkig Nog boven water is. Misdrijf na drie jaar opgehelderd. In zijn duim geschoten. Deed daarna valsclie aangifte van inbraak. De heer G., wonende aan de Raamvesi 9, deed Dinsdag 3 Februari 1932 bij de politie aangifte, dat in den nacht van 2 of 3 Februari van dat jaar in zijn woning was ingebroken en dat toen een bedrag van pl.m. f 1700 was ontvreemd. Hij had toen een geheel verhaal aan de politie gedaan. Hij zou in zijn slaap kamer tumult hebben gehoord, waarop hij naar beneden was gegaan. De inbreker had toen eenige schoten op hem gelost, waarbij één zijn duim geraakt had. De politie stelde destijds een onderzoek in, dat niet tot opsporing van den dader kon leiden. Reeds toen dacht de politie, dat dit verhaal gefingeerd was, omdat de man den volgenden dag dit bedrag, dat hij onder zijn berusting had, aan een verzekeringsmaatschappij moest afdragen, maar wegens gebrek aan bewijs kon hij toen niet worden aangehouden. In dezer dagen ontvangen nadere aanwij zingen heeft de politie echter aanleiding ge vonden. den man aan te houden. Thans be kende hij, dat hij destijds een valsche aan gifte had gedaan en dat hij zichzelf in zijn duim had geschoten. Hij was toen ook nog verzekerd tegen ongelukken, maar hij ontkent nu. de bedoeling te hebben gehad, deze ver zekeringsmaatschappij op te lichten. De man is in verzekerde bewaring gesteld. DIENSTBODE WIERP MET ZWAVELZUUR. De Duitsche dienstbode H. H„ die uit min nenijd haar verloofde en een vriendin zwa velzuur in het gelaat wierp, is door de recht bank wegens poging tot zware mishandeling veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Het Haagsche gerechtshof legde anderhalf jaar op met aftrek van preventief. GEEN BEPERKENDE BEPALINGEN OMTREN HET ZWEMMEN TE ZANDVOORT. De Raad van Zandvoort heeft in de verga dering van Dinsdagavond niet gesproken over 't voorgesteld verbod van baden langs 't strand met uitzondering van de badinrichtin gen. De burgemeester constateerde dan ook, dat de gelegenheid tot het nemen van baden dus zal blijven zooals ze was. De laatste internationale troepen zijn thans bezig het Saargebied te verlaten. Engelsche pantserwagens passeeren de grens, De Italiaanselie regeering deelde naar aanlei ding van het geschil met Abessyniö mede, eventueel 7 a 8 millioen man te kunnen mo- biliseeren. pag. 4 In den Fransclien kabinetsraad is de reis van Sir John Simon naar Berlijn besproken. pag. 4 Te Godesberg is de beroemde Lindemvirtin op 75-jarigen leeftijd overleden. pag. 4 De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken bijeen. pag. 4 De Tweede Kamer keurt de wijziging der drankwet goed. pag. 3 De Eerste Kamer behandelt de waterstaats- begrooting. pag. 3 Te Stiens heeft een zoon op zijn vader ge schoten. pag. 3 Het a.s. seizoen te Zandvoort. uag. 1 Bekende Haarlemmers: de heer S. C. de Haas van Dorsser. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. Dr. E. van Raalte: Hoe de rechters in het Per manente Hof van Internationale Justitie worden gekozen. uag. 1 Van onzen Londenschen correspondent: Poli tieke kwestie in Engeland. pag. 4 J. H. de Bois over: Een bloem- en fruitstuk door G. J. J. van Os, in Teyler. pag. 3 J. B. Schuil over: De gemaskerde Venus. pag. 5 H. G. Cannegieter: Bonte Avond van „Alber- dingk Th yin". pag. 5 K. de Jong: Concert H. O. V. pag. 5 G. J. Kalt: Louta Nouneberg. pag. 5 Paleis voor Volksvlijt moet weer gaan trekken. Vordering van obligatiehouder toegewezen. AMSTERDAM. 27 Februari (V. D.) Het ge rechtehof heeft vandaag uitspraak gedaan in het geschil, dat de N.V. Paleis voor Volks vlijt en een deel van haar obligatiehouders verdeeld houdt. De heer M. H. de Castro te Brussel, een der obligatiehouders heeft des tijds gevorderd, dat het Paleis zou worden veroordeeld tot het doen houden van de sinds 1911 geschorste trekking van obligaties. Deze zaak is indertijd uitvoerig door de Am- sterdamsche rechtbank behandeld. In hoo- ger beroep heeft het gerechtshof de vorde ring van den heer De Castro op bepaalde gronden afgewezen. Daarna heeft de Hooge Raad deze uitspraak gedeeltelijk vernietigd en de zaak ter nadere beslissing terug ver wezen naar het hof. In deze zaak is eenigen tijd geleden gepleit. Voor het Paleis trad op Mr. M. L. Kan. voor den heer de Castro Mr. M. van Vugt. Het hof heeft thans de vorde ring van den heer De Castro toegewezen en het Paleis veroordeeld tot het houden der achterstallige trekkingen, die onmiddellijk achter elkaar en dus niet met, tusschenpoo- zen van een half jaar zullen plaats hebiben. Het Paleis is veroordeeld in de kosten van het geding begroot op f 665. DE AANRIJDING TE HALFWEG. Mej. v. G., uit Halfweg, die Maandag op den Rijksstraatweg te Halfweg werd aangereden en in zorgwekkenden toestand naar de Maria- Stichting te Haarlem werd overgebracht, is daar, naar wij vernemen, Dinsdag overleden. BARON DE VOS VAN STEENWIJK UIT DE EERSTE KAMER. De heer J. W. J. baron De Vos van Steen- wijk heeft te kennen gegeven, dat hij ontslag neemt als lid der Eerste Kamer. Bloeiende loterij-onderneming van „Dutch Schulz". Jaren met een omzet van 30 millioen dollar! NEW YORK, 27 Februari (Reuter). De politie te New York heeft een verboden lote rijonderneming van reusachtigen omvang ontdekt, alsmede een bankonderneming, die waarborgsommen voor misdadigers verstrekte. Het onderzoek leidde tot de verbazingwekken de ontdekking, dat een der beruchtste mis dadigers en smokkelaars van New York, Ar thur Flegenheimer genaamd, die als gangster onder de naam „Dutch Schulz" bekend stond, de heele zaak reeds jarenlang leidde. Hoewel de New Yorksche politie reeds maanden lang naar Dutch Schulz zocht, wist deze zelf een groote vergadering van zijn medewerkers te houden. De lorterijonderneming had in haar beste jaren een totaal omzet van 30 millioen dollar. Een neger, die als agent voor Dutch Schulz optrad verdiende binnen drie jaar meer dan 200.000 dollar. De organisatie stortte ten slotte ineen, doordat Dutch Schulz alleen dei be?ch;kkmg over de winat wenschte te hebben*

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1