„ARNHEM" 75a] H 5S X K G E fo'S D' "A G B C A D /"TN LEVENS- VERZEKERING MAATSCHAPPIJ RADIO' SITTERSekSKAR DONDERDAG 28 FEBRUARI '35 7 BEVERWIJK Tuinders in vergadering bijeen Besprekingen over de Vereenigde "Veilingen. Woensdagmiddag werd in de boven zaal van het veilingsgebouw „Kenne- merland" een zeer druk bezochte ver gadering gehouden van leden en in brengers van de Vereenigde Veilingen, ter bespreking van maatregelen voor het komende zomerseizoen De heer R. W. A. Muijen vervulde het voor zitterschap, wegens verhindering van den heer J. P. Nijssen. De heer Muijen vestigde er de aandacht op, dat met deze bijeenkomst een nieuw tijdperk voor de beide coöperaties wordt ingeluid. Kon er voorheen van gemeen schappelijk vergaderen geen sprake zijn, de bekende moeilijkheden hebben in dit opzicht een verandering ten goede gebracht. De leden van de twee coöperatieve tuindersvereem- gingen kunnen dus nu gemeenschappelijk hun belangen bespreken. Dit zal zich echter bepalen tot de Vereenigde Veilingen, omdat tusschen de coöperaties zelf nog geen fusie is tot stand gekomen. Het veilingbedrijf zelf zal echter in zijn geheel besproken kunnen worden. Weliswaar zal de vergadering ook geen besluiten nemen, maar uit de besprekingen hoopt de veilingcommissie haar conclusies te kunnen trekken, die van belang voor het be drijf kunnen zijn. De heer Muijen wijdde daar na in den breede uit over de motieven, die geleid hebben tot het samenvoegen van de belde veilingen. De poging om ook uit de particuliere veilingen een coöperatie te stichten en teneinde daar door te kunnen komen tot een groote centrale veiling is helaas mislukt, maar nochtans is wel gebleken, dat samenvoeging hoogst nut tig is voor het veilingwezen. Het is. zei de voorzitter, nog nooit meegemaakt, dat in den winter de banken in de veiling geheel bezet v/aren met kooplieden. Dit gunstige verschijn sel is een gevolg van de omstandigheid, dat de koopers alle producten, die zij noodig heb ben van de Vereenigde Veilingen kunnen be trekken. De directeur van de veilingen, de heer W. de Groot, hield daarna een beschouwing over de markt in Beverwijk, voornamelijk ten aanzien van het aanvoeren van producten door tuinders uit andere centra en door gros siers. De meeningen daaromtrent loopen on. der de tuinders uiteen. Een bepaalde groep tuinders is van meening. dat daardoor de af zet van de eigen aanvoeren benadeeld wordt. Bij alle besprekingen, die over deze zaak wer den gehouden, werd opgemerkt, dat alleen het veilingbedrijf door een betere exploitatie van aanvoeren van buiten kan profiteeren. Spr. noemde dit een ernstig misverstand, want het ligt zeker niet op den weg van de veilingen, om iets te ondernemen, dat tegen de belangen van de tuinders zou zijn. In Beverwijk is een soort goederenuitwisseiing ontstaan, die his torisch gegroeid is en die de markt een zeer bepaald karakter heeft gegeven. Wanneer een markt ruim voorzien is van eén bepaald product, dan zullen ook andere producten daarvan slechts kunnen profiteeren De besturen zijn dan ook van meening, dat de aanvoeren van producten door tuinders uit andere centra aan den markt ten goede komen. Ten aanzien van de aanvoeren door de gros siers staat de zaak anders, want het geldt hier reeds eenmaal geveilde producten. In overleg niet de kooplieden organisaties zal getracht worden gelegenheids-grossiers zooveel moge lijk te weren en om de aanvoeren van gros siers te doen veilen, na de producten van de tuinders. De grossiersaanvoeren zouden voorts door een afzonderlijke commissie worden be oordeeld. De besturen staan op het standpunt, dat de aanvoer van z.g.n. vreemde producten de markt belangrijker maakt. Aan de besprekingen over dit belangrijke vraagstuk wordt door verscheidene tuinders deelgenomen. O.a. wordt opgemerkt, dat de verhoogde veilingomzetten bij de regeering den verkeerden indruk zouden vestigen, dat het er met den tuinbouw in Kennemerland nog niet zoo beroerd voorstaat. De heer De Groot vestigde er de aandacht op, dat die verhoogde omzet voor het groot ste deel veroorzaakt werd door den verhoogden opbrengst van de aardbeien, die alleen in de omgeving van Beverwijk werden geteeld. De heer Muijen bracht de maatregelen om door de samenvoeging hef hoogste effect te bereiken. Achtereenvolgens behandelde spr. het veilen op den wagen en in de hal .waarbij alles er op gebaseerd moet zijn op het snelle verloop van de veiling, de mogelijkheid van serië-veilen, het veilen op tusschen-dagen, de vaste normen voor de keur en tenslotte de vraag, of de tuinder zijn product zelf kan keuren naar dezelfde vaste normen. De tot nu toe gevolgde methode van het veilen op de karren en van de neerzetveiling werd besproken en daarbij bleek, dat de neer zetveiling reeds een succes was en dat een groote besparing aan tijdverlies was bereikt. Ook uit het omzetcijfer van de neerzetvei ling bleek dat de voordeelen zich reeds duide lijk afteekenen. Over de drie laatste, maan den van 1934 is gebleken, dat de neerzetvei ling reeds veertig pCt. van het totaal bereikte. De heer Muijen vestigde voorts nog de aan dacht op andere voordeelen van de neer zetveiling. Spr. achtte deze methode van groote beteekenis en de Veilingcommissie is dan ook van oordeel, dat de neerzetveiling zoo goed mogelijk moet slagen in het belang van de veilingen. Uit de discussies bleek wel, dat over het algemeen het groote nut van de neerzetvei- lingen terdege werd ingezien. De voorzitter vestigde de aandacht op het serieveilen, een systeem, dat tot nog toe niet kon worden ingevoerd. Wanneer echter zou blijken, dat men plotseling een zeer groote toeneming van liet aantal wagens krijgt, dan kon toch wel eens tot serieveilen worden over gegaan. De commissie zou echter eerst tot dit systeem over willen gaan. wanneer alle an- derde maatregelen mislukt zijn. Wel is reeds gebleken, dat de neerzetveiling de' noodzake lijkheid van het serieveilen ten deele opheft. De heer De Groot wees vervolgens op het groote belang van het veilen op de tusschen- dagen, teneinde met de Beverwijksche pro ducten ook een plaats te veroveren op de Am- sterdamsche markt. Als de directie de kans krijgt, om het dagelijksch veilen in te voeren, dan liggen daarin voor de tuinders groote afzetmogelijkheden, in het bijzonder voor de massaproducten als spinazie, sla en boonen. Ten aanzien van het keuren zal een proef worden genomen met het aangegeven van gebreken aan producten op de veilingbrieven door de tuinders zelf. Ter bespoediging van de veiling zal voor de inbrengers van de aardbeienveiling een verplicht aanvoerbriefje worden ingevoerd, waarop het aantal manden en de tarra moet worden ingevuld. Vervolgens werd medegedeeld, dat elke aan voerder een veilingnummer krijgt. Het af leveren aan de koopers zal vanaf 1 Maart buiten de gebouwen moeten geschieden, ten einde verkeersstoornissen in de gebouwen te voorkomen. Vervolgens werden mededeelingen gedaan, verband houdend met verlaging van statie geld tot 30 ct. het niet telen van contract- boonen in 1935, de verpakking van aardbeien voor binnenland en de regeling met de debi teuren der bloembollenveiling. In verband hier mede deelde de heer De Groot mede. dat alle vorderingen aan de regeering gesadeerd zijn. De bollenveilïng zal in het a.s. seizoen niet voor minimumprijzen veilen, maar voor alle prijzen. Tenslotte werden nog vragen gesteld over crisis-maatregelen, die door den voorzitter werden beantwoord. Daarbij vond de heer Muyen ook gelegenheid mede te deelen, dat de teeltvergunningen in den loop dezer week zullen worden uitgereikt. De heer Passchier stelde de belangrijke vraag of de veilingsbesturen eventueel bereid zouden zijn met de standorganisaties samen te werken, teneinde verkoop van bonafide tuindersbedrijven bij executie te voorkomen en eventueele een boycot op producten, die op geëxecuteerde tuinderijen geteeld wor den. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de tuinders bij executies van hun be drijf een belangrijk recht hebben. Zij blijven namelijk in het bezit van hun teeltvergun ning. Het vraagstuk van de boycot kan volgens verklaring van den voorzitter niet door één veiling worden opgelost. Deze aangelegenheid is echter bij de betrokken instanties aan hangig gemaakt. De vergadering werd daarna gesloten. VOORDRACHTAVOND VAN HET NUT. Het wonder der kinderziel. Woensdagavond werd in het Kennemer Theater wederom een voordrachtavond ge houden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Ook nu was de belangstelling van de zijde van het publiek voor dezen Nutsavond zeer groot. De zaal was nagenoeg geheel be zet toen Ir. Telders met een kort woord den spreker, Dr. Th. van Schelven uit Den Haag inleidde. Behandeld werd het onderwerp „Het wonder der Kinderziel". IJMUIDEN Rijke vangsten aan de Noorsche kust. Schitterende reizen van Duitsche stoomtrawlers. Kan IJmuiden dat ook niet? Sedert eenige maanden is we or een aantal Duitsche stoomtrawlers bezig zijn geluk te beproeven aan de kust van Noorwegen. Deze visscherij, die begint in de laatste maand van het jaar en ongeveer een half jaar duurt in verband met de trawl-haringvis- scherij, is vrij nieuw voor de Duitsche vloot, want eerst in het seizoen 1933- 1934 is het vischgebied langs de Noor sche kust'geregeld door de Duitschers bewerkt. In dit eerste jaar leverde deze visscherij, die in den regel nabij de Lofoden wordt uit geoefend, tusschen 65 en 70 graden N.B.. bij zonder goede resultaten op en het is dan ook niet te verwonderen, dat dit jaar, dus in het tweede seizoen, een groot aantal Duitsche trawlers, die anders in de Noordelijke gebie den als de Barendszee, het Kanm-gebied, Dij 't Bereneiland of de Moermanskkust visschen, de dichter bij gelegen vischgronden langs de kust van Noorwegen bewerken. Van welke beteekenis de visscherii in het Noorsche kustgebied reeds in het eerste jaar van haar uitoefening was, blijkt wel hieruit, dat van de 923 reizen, door Duitsche trawlers in het seizoen 1933/1934 naar de Noordelijke vanggebieden gemaakt, 179 of 18 pCt. de Noorsche kust tot einddoel hadden. De rijk dom van dit vanggebied is buitengewoon groot, want het leverde 24 pCt. op van de ge- heele productie der Noord visscherij. Kabeljauw en schelvisch vormen het hoofd bestanddeel der productie. Op een gemiddelde reisopbrengst, groot 1860 kisten, werden 760 kisten kabeljauw en 410 kisten schelvisch ge vangen. Er kwamen echter reizen voor van betrekkelijk geringe kabeljauw- en schelvisch- vangsten, maar de cijfers toonen duidelijk aan dat deze beide vischsoorten de voornaamste producten van de visscherij langs de Noor sche kust zijn. Een ander belangrijk product is de Noorsche schelvisch (sebastes norvegi- cus), in den handel roode zeebaars of rood- baars genaamd. Ook het seizoen 1934/1935 belooft buitengewoon belangrijk te zullen worden. Het juiste aantal Duitsche trawlers, dat thans aan Noorwegen's kust vischt is ons niet bekend, maar dat dit zeer aanzienlijk is laat zich afleiden uit het feit, dat den laat- sten tijd in We^ermünde-Bremerhaven gemiddeld meer dan 20 trawlers van de Noorsche kust binnenkomen met een wekelijkschen aanvoer van 38O00 tot 40.000 kisten (centenaars)Cux- h'aven trekt per week ongeveer 8000 a 10.000 kisten uit dit rijke vanggebied. De gemiddelde vangst per boot bedroeg ongeveer 1900 kisten! Is dit iets voor IJmuiden? De markt van IJmuiden heeft als bijzonder kenmerk een voortdurend tekort aan schel visch. Zelfs de verste reizen leveren kleine kwantums schelvisch op. Dit tekort aan deza gewilde vischsoort is een handicap voor onzen EEN POLIS DER is een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. Dir. Bijkantoor W. J. WIERSMA, Schotertingal 129 (Adv. Ingez. Med.) handel, in het bijzonder voor onzen export en daarom stellen wij de vraag: is dit iets voor IJmuiden, deze visscherij op de Noorsche kust? Er komt geregeld Noorsche schelvisch op onze markt, consignatiezendingen van goe de kwaliteit. Zelfs hebben IJmuidensche visch koopers al in Rotterdam Noorsche schelvisch, of beter gezegd schelvisch afkomstig uit Noorwegen gekocht en zijn er consignaties via Rotterdam in IJmuiden terecht gekomen, welke visch per boot in Rotterdam was aan gevoerd. Ondanks dezen omweg bleek de kwa liteit nog bevredigend en men kon er van verzekerd zijn, dat wanneer de visch door de trawlers rechtstreeks van de vangplaatsen wordt aangevoerd, de kwaliteit niets te wen- schen overlaat, althans wanneer de visch be hoorlijk behandeld is. Het wil ons voorkomen, dat er voor IJmui den wel iets in zit. Het is voor een behoorlijke besomming niet eens noodig, dat onze booten 1800 of 1900 kisten visch aanvoeren; zelfs 1000 kisten zou, wanneer er een behoorlijk per centage schelvisch bij is, wel loonend kunnen zijn. Openbare vergadering der S. D. A. P. Thalia geheel uitverkocht. Gisteravond vond in Thalia een openbare vergadering plaats van de S.D.A.P., die zeer druk bezocht was. De zaal was geheel uitver kocht. De voorzitter de heer L. van Hameien heet te de aanwezigen namens de Federatie Velsen der S.D.A.P. en den IJ.B.B. welkom. Het ver heugde spreker, dat zoovelen ondanks het slechte weer aanwezig waren. De heer Sluijzer had spreker medegedeeld, dat de heer Linde man, de tweede spreker door ernstige ziekte niet aanwezig kon zijn. De heer Sluyzer heeft nog getracht, een der andere leden van de delegatie naar Zweden mee naar IJmuiden te krijgen, maar beiden waren verhinderd. In zijn openingswoord hekelde spreker het kapitalistische stelsel, dat het beste wat in den mensch leeft drukt en het slechtste naar boven haalt. Dit stelsel wil spreker vervangen door een ander een beter, het socialisme. Er zijn menschen die het stelsel met een omvor ming willen verbeteren, maar wij, roept spre ker, wij strijden voor het stelsel waarin voor ieder brood is. In verband met een bij het ge bouw verspreid strooibiljet der N.S.B. wees spreker op het groote leed, dat is geleden door den grondvester van het socialisme. De heer van Hameien besprak daarna de aanpassings politiek der regeering. In IJmuiden zegt de N.S.B. tot de winke liers: „kom bij ons". Maar de auto's van de Bijenkorf en Vroom en Dreesmann komen die bij de arbeiders? Neen zegt spreker, bij de leden van de N.S.B. Als een arbeider wat te verteren heeft doet hij dit in IJmuiden. De winkelier begrijpt heel goed, dat hij het van de arbeiders moet hebben. In ons land. waar jaren lang een Christe lijke regeering aan het roer is geweest, wat wordt daar gedaan voor de arbeiders? Niets, zeide spreker. Maar kijk dan eens naar het socialistische Scandinavië. De heer M. Sluyzer, die hierna het woord verkreeg zeide dat indien het iemand mocht gelukken een mensch uit de Middeleeuwen weer tot het leven te roepen en deze Middel- eeuwsche mensch zou door de straten loopen. zoudt u dan niet naast hem willen loopen om zijn opmerkingen te hooren? Hij zou zeker zeggen: ik neb met verbaasde oogen uw we reld aangezien. Hij zou zeggen, gij moderne mensch kunt veel, maar gij kunt uw wereld niet verlossen van 25 millioen werkloozen. Gij kunt uw kinderen geen eten geven. Wij ken den uw uitvindingen niet. maar in mijn tijd behoefde de mensch niet tot schande van God naar wiens evenbeeld hij geschapen is, over de aarde te loopen. Na een periode van bloei kwam in 1929 de ineenstorting, de crisis waarvan men zeide. dat deze niet eerder opgelost zou zijn dan wanneer we waren gekomen op het peil van voor den oorlog. Dit beteekent in werkelijk heid. dat men de gevolgen van de crisis wil afwentelen op de schouders der arbeiders. Over Duitschland sprekende zeide de heer Sluyzer, dat nu een dokter geen baat kon geven men terecht kwam bij een kwakzalver. In den geest van het geheele Duitsche volk voltrok zich een drama, waarvan wij ons geen denkbeeld kunnen vormen. Zoo kwam, door het werk der werklooze Duitsche officieren het Nationaal Socialisme. Er is in dit Nationaal- Socialisme niets verhevens. In den aanhang van het Nationaal Socia lisme meent spreker, bevinden zich lieden, die dit zijn uit overtuiging. Maar wij moeten deze nation aal-socialisten er van overtuigen dat zij in den ondergang loopen. De wereld is er niet bij gebaat, wanneer men den mensch het recht ontneemt, over zijn eigen recht te be schikken. Spreker wees op de geheimzinnige dingen die er in het Nat. Socialisme, in de eerste plaats wat de financiën betreft, gebeu ren. Hij zal de laatste zijn te beweren dat Mussert zich ten koste van de N.S.B. verrijkt, maar er moet toch een reden zijn waarom men zoo geheimzinnig doet. Waar komt het geld van de N.S.B. vandaan en waar blijft het? Spreker is er van overtuigd, dat de N.S.B. jaarlijks 300.000 gld. kost. Brengen die 40.000 leden, die volgens van Geelkerken de N.S.B. telt dit op? Spreker gelooft dit niet. Alle par tijen in Nederland geven opening van zaken en men weet hoe zij aan de middelen komen. Dit is de politieke zede van ons land en daar om is het noodzakelijk, dat het masker van de N.S.B. wordt afgerukt. De strijd tegen deze geheimzinnigheid is een taak voor heel Ne- derland. De Nederlandsche financiën staan in een glazen huisje. Maar Mussert zal eerst uit de N.S.B. moeten verdwijnen voordat men weet wat er met de financiën aan de hand is. Spreker kwam daarna terug op de maat regelen, door de regeering genomen om de crisis te bestrijden. Spreker meent te weten, dat er nieuwe bezuinigingsmaatregeleii op komst zijn, die nog erger zijn dan een oorlog. Uitvoerig stond spreker stil bij de crisisver schijnselen en de maatregelen, die onze re geering daartegen neemt. Is er nu geen andere manier te vinden om aan de crisis te ontkomen? De sociaal-demo cratie heeft hierop een antwoord: „verster king der koopkracht". Dit is de methode die men heeft toegepast in Denemarken en Zweden. Na de pauze besprak de heer Sluyzer aller eerst het strooibiljet van de N.S.B., dat aan den ingang werd verspreid. In dit strooibiljet zijn eenige woorden aangehaald van S. Algra. Deze is wegens fascistische en anti-semitische neigingen uit'de S.D.A.P. gezet. Na dit intermezzo besprak de heer Sluyzer zijn reis naar Denemarken en Zweden. Met cijfers toonde spreker aan, dat de werkloosheid in Zweden de laatste jaren is gedaald. In 1932 toen de soc. democraten aan het bewind kwamen was de werkloosheid 22.1%. Twee jaar later was dit cijfer gedaald tot 11.4%. In Denemarken was in Augustus 1932 29.2% der arbeiders werkloos. Een jaar later was dit 21.4%, weer een jaar later 15.5% en men neemt aan dat in het voorjaar, wan neer de werkloosheid, door den winter ont staan, is afgeloopen niet mèer dan 12% der arbeiders werkloos zal zijn. Spreker herhaalde: het is geen paradijs in deze landen, maar de regeeringen zijn er in geslaagd, boeren, middenstanders en arbei ders voor den ondergang' te behoeden. Aan het einde zijner rede riep spreker de verkie zingsleus der S.D.A.P. „Geef ons de macht". Gedebatteerd werd door de heeren Smit. Ottens en Blok. die door den heer Sluyzer uit voerig werden beantwoord. ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagden voor het candidaatsexamen Germaanscne taal en letteren (Duitsch) de heeren W. Kuiper en E. Kuiper te IJmuiden-Oost. HOEVEEL KIEZERS VOOR DE PROV. STATEN? De kiezerslijst voor de Proviciale Staten voor 1935-1936 bevat de namen van 22800 kiezers. De vorige lijst telde 21877 kiezers. VOOR DE DIACONIE. Het concert, dat dezer dagen door het Chr. Gemengd Koor „Looft den Heer" in de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat met medewerking van mevrouw BakkerWiepkes en de heeren Falk werd gegeven heeft ruim f 118 opgebracht. Zooals men weet waren de baten bestemd voor de diaconie. TERAARDEBESTELLING JOB DE GROOT. Onder groote belangstelling had gistermid dag de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Job de Groot, directeur van de ree- derijen „De Steur", en „Maria". O.a. waren aanwezig de heeren Lagendijk, Speelman en v. d. Wont, experts van de Scheepvaart-Inspectie en vele vischhandela- ren. Ds. Erdman sprak eenige gevoelvolle woor den aan de groeve. Job de Groot was een kloek en moedig zeeman. Wat was hij trotsch toen zijn eerste trawler aan den kant lag. Hij was algemeen geacht en in hoogte en diepte heeft hij met IJmuiden meegeleefd. In moeilijke tijden ging hij niet bij de pakken neerzitten. Voor de kinderen was hij een goed voorbeeld. Een schoonzoon van den overledene, de heer Hofman dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. vooruitbetaling j KRUISWEG 60 Ta.16659' (Adv. Ingez. Med.) MARKTPRIJZEN van Donderdag 28 Februari. Tarbot per K.G. f 1.10—0.90. Griet per 50 K.G. f 32—11. Tongen per K.G. f 1.350.74. Groote schol per 50 K.G. f 2014. Middelschol per 50 K.G. f 2014. Zet schol per 50 K.G. f 30—f 17.50. Kleine schol per 50 K.G. f 25—11. Bot per 50 K.G. f 10—9. Schar per 50 K.G. f 17.50—10. Rog per 20 stuks f 1712. Vleet per stuk f 2.840.66. Kleine poon per 50 K.G. f 129.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 34. Middelschelvisch per 50 K.G. f 35. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 30 f 25. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22.5013, Kabeljauw per 125 K.G. f 45—19. Groote gullen per 50 K.G. f 179. Kleine gullen per 50 K.G. f 148. Wijting per 50 K.G. f 10—3.60. Heilbot per K.G. f 10.70. Leng per stuk f 2.30—0.50. Koolvisch per stuk f 1.350.15. Versche haring per kist f 5.504.60. Groote hake per 125 K.G. f 9088. Middel hake per 125 K.G. f 9078. Kleinemiddel hake per 50 K.G. f 32.5031.50 Kleine hake per 50 K.G. f 2517. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Dirkje R.O. 53 300 manden f 3750 Uiver IJm. 384 75 m. f 2020 Julie Streiff IJm. 159 20 m. f 820 Bruinvisch IJm. 97 50 m. f 1630 Rotterdam IJm. 112 340 m. f 3220 Gerberdina Johanna IJm. 38 650 m. f 4580. Stoombeugers: Vlaardingen 197 f 790 Vlaardingen 114 f 960. Motor loggers: K.W. 78 f 1310 Sch. 223 f 550. Scly 297 f 810. Sch. 250 f 1070. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De marechausee heeft een man aangehou den. die van den predikant van Wijk aan Zee een bedrag van f 5 had weten los te krijgen, onder voorwendsel, dat hij een noodzakelijke reis naar Nijmegen moest maken. Bij onder zoek bleek dat. de betrokken persoon in 't ge heel niet te Nijmegen was geweest en dat hij reeds tientallen malen onder dergelijke voor wendsels goedgeloovige predikanten er in had laten loopen. Hij is voor dergelijke gevallen reeds ver schillende malen veroordeeld en heeft daar voor ook gevangenisstraf ondergaan. Wanneer hij zijn straf heeft uitgezeten begint hij het zelfde spelletje opnieuw. Hoewel de aangehoudene te Amsterdam ge- domicileerd i.s. zwerft hij het geheele land door en bezoekt dan op deze tochten vooral de pastorieën in de kleinere plaatsen. DE HEER KERKKAMP MET PENSIOEN. Den heer A. F. G. Kerkkamp technisch hoofdambtenaar bij den Rijkswaterstaat is op zijn verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. De heer Kerkkamp. die thans 64 jaar is. is reeds meer dan 40 jaar in dienst van den Rijkswaterstaat. VELSEN VERDEELING BESTUURSFUNCTIES. Op de dezer dagen gehouden vergadering van de afdeeling Velsen van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportar beiders werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld. F. Tijtsma, voorzitter, A. Slikker, secretaris, D. Blok, penningmeester, W. Fid- der, 2e voorzitter, J. Visser, 2e secretaris, W. van Dijk, 2e penningmeester en G. Menzel, al gemeen adjunct. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Donder dag 7 Maart 1935, des namiddags 7 uur, ten ;emeentehuize. Agenda 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling van een Verordening op de Winkelsluiting. 4. Vaststelling vergoeding voor de leden der commissie van schatting en advies, bedoeld bij artikel 7 der verordening tot regeling van het grondbedrijf der gemeente Velsen. 5. Machtiging uitbetaling subsidie aan de Burgerwacht. 6. Wijziging van een straatnaam en vast stelling van straatnamen. 7. Vaststelling opnieuw van de verordening op de heffing van rechten voor diensten, door den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst en den Gemeentelijken geneeskundigen- en ;ezondheidsdienst te Velsen bewezen. 8. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid. der Lager-onderwijswet 1920, uit te keeren aan besturen van bijzon dere scholen over het jaar 1932. 9. Vaststelling van de over 1935 aan de be sturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920, zoo mede van de regelen, volgens welke de uit betaling zal plaats hebben. 10. Verzoek van het bestuur der P. Vermeu- lenschool te IJmuiden om de benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor het aanschaffen van schoolborden. 11. Verzoek van het R. K. Gymnasium voor meisjes „Sancta Maria" te Haarlem, inzake het aangaan van een overeenkomst be treffende de toelating van leerlingen uit deze gemeente op genoemde inrichting van onder wijs en wijziging der verordening op de hef fing van retribut-iegeld. 12. Verkoop van grond. 13. Overdracht van grond ten behoeve van scnoolbouw en verkoop van grond te Sant poort. 14 Vaststelling van plan XII tot herziening van het oorspronkelijk, bij Raadsbesluit van 15 Juni 1934, no. 3. vastgestelde uitbreidings plan voor de gemeente Velsen. 15. In exploitatie geven van de neutrale kleu terse hooi aan de Wüstelaan te Santpoort. 16. In bruikleen afstaan van den inventaris en de leermiddelen der neutrale kleuterschool aan de Wüstelaan te Santpoort. 17. Aangaan van een grondruüing. 18. Sluiten van een overeenkomst met de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels" in zake vervoer van schoolkinderen. 19. Benoeming van Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden der stem-bureaux voor de verkiezing van leden van de Provin ciale Staten. AALSMEER OPNIEUW BENOEMD. Ir C. Coeman. alhier, is voor het tijdvak van 1 Januari 1935 tot 17 September opnieuw belast met het geven van een cursus in bloe menteelt. HAARLEMMERMEER „CONCORDIA" De vereeniging ..Concordia" hield in de Landbouw te Hoofddorp een feestelijke bij eenkomst. waarin door de Maskerspelers uit Bergen werd opgevoerd het romantische too- neelspel „Tzingani", in 4 bedr. van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. De vlotte en gevoelvolle wij e waarop de spelers hun rollen vervulden, maakten op de talrijke aanwezigen een diepen indruk en dat het stuk in den smaak viel bleek wel uit de toejuichingen. Deze goedgeslaagde avond werd met een gezellig bal besloten. UITVOERING „DE ZWALUW". De Tooneelvereeniging „De Zwaluw" té Nieuwvennep gaf Woensdagavond in de Gou den Leeuw aldaar, onder groote belangstel ling een goedgeslaagde uitvoering. Opgevoerd werd het tooneelspel in 3 bedr. „Onder een dak" van Jan Fabricius. De aanwezigen heb ben van het mooie en vlotte spel naar harte lust genoten. Na afloop werd een bal gegeven met mede werking van het Accordeon Duo Laarmans. BAL-MASQUE. Door „Gezellig samenzijn" alhier, wordt een Bal-Masque gorganiseerd op Maandag 4 Maart in de Beurs te Hoofddorp. FEDERATIE VAN MUZIEK-, ZANG-, TOONEEL- EN SPORTVEREENIGINGEN Maandagavond j.l. hield de Federatie van Muziek-, Zang-, Tooneel- en Sportvereeni- gingen te Haarlemmermeer haar 3e jaarverga dering in Hotel „De Landbouw" te Hoofddorp, onder leiding van haar voorzitter, den heer G. de Koter. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer D. Deddens, bleek .dat in het afgeloopen jaar. mede door de tijdsomstandigheden^ de activiteit eenigszins verflauwd was. Voor de muziektent, het ideaal der Federa tie, is een saldo van bijna 250.— aanwezig. Besloten werd op Woensdag 27 Maart a.s. een gezamenlijke uitvoering (Zang- en Mu ziekavond) te geven in „De Beurs". De baten van dezen avond zullen worden aangf-wend voor versterking der kas voor de muziektent. Aan dezen avond zullen medewerken (in alfabetische volgorde) Arbeiders Harmonie kapel „Opwaarts", Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Soll Deo Gloria", Gemengde Zangver- eeniging ..Hoofddorp". Hoofddorp's Fanfare- gezelschap „Excelsior", Hoofddorp's Mannen koor „Zang en Vriendschap" en „Hoofddorp- sche Orkest-Vereeniging". Na deze uitvoering zal getracht, worden als 't kan dezen zomer nog in 't bezit van een muziektent te komen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11