DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET NfcnJ, IN DE PIJP. I DONDERDAG 28 FEBRUARI '35 HAARLEM'S DAGBLAD Kennemer Fotokring. Fotografie en kunst. "Voor den Kennemer Fotokring behandelde Woensdagavond de heer W. Verwey uit Am sterdam de vraag, of het mogelijk is, door middel van het fotografisch procédé „Kunst" te scheppen. Spreker behandelde in eerste instantie de kunstuitingen, of wat daarvoor doorgaat, van de primitieven tot het heden, alles in zeer korte trekken, om daarna te komen tot een beschouwing van de vraag wat „Kunst" beter gezegd, wat de groote geesten van alle tijden als zoodanig beschouwden. Verscheidene schrijvers werden daartoe geciteerd en spre ker meende, dat de conclusie getrokken mocht worden, dat eerst dan Kunst bereikt wordt, als een schoone gedachte, in een beeld, schilderij, gedicht of tooneelstuk gelegd door den maker, zoodanig, tot uiting komt, dat de beschouwer op dezelfde wijze, als de maker getroffen wordt door de schoonheid, die bestemd was tc worden weergegeven. Deze conclusie, aldus spreker is wellicht aanvechtbaar en ik stel mij niet voor. thans de vraag te hebben opgelost wat kunst Spreker meende, dat het ook voor hem van waarde zou zijn, eens de meening van anderen te vernemen en dacht, dat het mogelijk moest wezen met fotografie kunst te bereiken, mits men zich losmaakt van het zuiver chemisch procédé en dus de beïnvloeding van het eind resultaat door niet-chemische middelen laat meewerken. Een levendige, doch gemoedelijke discussi was het gevolg en al kan moeilijk gezegd wor den, dat het probleem werd opgelost, toch is het voor velen een nuttige avond geweest. Speciale vermelding verdient een door den heer Verwey vertoonde serie fotografieën van enkele fotografen van naam. Zij wekten alge- meene bewondering. M— Hu is et fcöf ems omkomen om! WIJBENG A-LEEN. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat Bestuurders-Collatorén van het Wijbenga- Leen te Bolsward voornemens zijn om in de maand Mei 1935 over te gaan tot de begeving van een Studie-beurs. Sollicitanten voor deze beurs dienen zich onder overlegging van een geboorte-acte schriftelijk aan te melden vóór 3 April a.s. bij Ds. C. A. Paap te Bolsward; zij moeten aan de volgende voorwaarden voldoen: lo. zij moeten tot het geslacht der stichters behooren, 2o. zij mogen op 2 April a.s. niet jonger dan 12 en niet ouder dan 24 jaren zijn, 3o. tot beneficiant worden uitsluitend die genen benoemd, die uit eigen middelen of die hunner ouders de kosten van studie niet, kun nen dekken. 4o. zij mogen niet in het genot zijn van een of meer beurzen, tenzij zij van dit genot af stand doen. Jongelieden, ouder dan 16 jaren, die nog nimmer onderwijs hebben ontvangen, dat ten doel heeft, tot de studie aan een Universiteit of Hoogeschool voor te bereiden, worden niet benoemd dan bij gebreke van hen, die zulk onderwijs genieten. De begiftigde zal vrij zijn in de keuze van studierichting. JAARFEEST VEREENIGING „IIET HOEFIJZER". Voor de leden der Vereeniging „Het Hoef ijzer" werd Woensdagavond in de zaal van den H.K.B., het gebruikelijke jaarfeest gehouden Na de openingsrede van den voorzitter,- d'en heer J. F. van Halem. heeft de hofkunste naaf, Lai'ettè de aanwezigen doen schateren om rijn geestigheden bij zijn wonderbaarlijke goocheltoeren. Na de pauze trad op het zangpaar de Bree Hun zangnummers vielen buitengewoon in den smaak. Deze zeer geslaagde feestavond werd beslo. ten met eenige verlotingen en een geanimeerd bal tot 3 uur. FELLE BINNENBRAND IN LEDER- WARENFABRIEK. Een felle binnenbrand heeft Woensdag avond gewoed in een der afdeelingen van de lederwarenfabriek N.V. Simofl Heymans aan de Watertorenstraat te Tilburg. De brandweer die spoedig ter plaatse was tastte het vuur dat reeds door het dak naar buiten sloeg, met zes stralen aan en wist uit breiding te voorkomen Het gebouw kreeg be trekkelijk weinig schade. Door het vuur en het water werd echter in hét inwendige der fabriek groote schade aangericht. Een aantal machines en een voorraad leder en fournituren werden een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. Oorzaak van de brand moet waarschijnlijk gezocht worden in een defect aan een der machines bij de be werking van celluloid. Op het moment dat de brand uitbrak werd in de fabriek gewerkt. Het bedrijf zal waar schijnlijk gewoon doorgang kunnen vinden. a. f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM H AR MEN JAN S WEG 67A. TEFEFOON16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 28 FEBRUARI Sta dsschouwburg„Belastingontduikers' 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond: Volksuniversi teit. Eerste openbare voordrachtavond van mevr. Willy Haak. 8 uur. Broederkerk: Getuigenissamenkomst. 8 u. Frans Hals Theater: „Cleopatra", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De eeuwige droom". Op het tooneel: Akimoto's, Japansche Melange Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Onder Moeder's Vleu gels". Op het tooneel: The Vocal Kings in hun repertoire. 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Viva Villa", de ge schiedenis van een Mexicaanschen vrijbuiter. Doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang'vrij. VRIJDAG 1 MAART Schouwburg Jansweg: „Zijn nieuwe testa ment". 8.15 uur. Bioscopen: nieuw programma. Zandvoort: Raadsvergadering 2.30 uur. F f 39 l GOED j f f491) BETER j y ff 59 1 BEST j """'"HlllllllllllWIl"11""' 'n Heerenmaatcostuum voor f 39 al goede stof nieuwste dessins aangemeten door eerste klas coupeur, beslist kleermakerswerk, letwel Kleer- makerswerk maatwerk door de Faam gegarandeerd voor de volle 100%. vertroe^ensnaam Anegang Haarlem Voor aanvragen stalen Telefoon 10401. (Adv. Ingez. Med.) Vijf en twintig jaren „Middaghoogte". Men schrijftf ons: Deze maand herdenkt de vereeniging De Middaghoogte haar 25-jarig bestaan. Zij is naar men weet, een antipode van de vereeni ging De Dageraad. Haar stichter Prof. Dr. A H. de Hartog, toenmaals hervormd predikant te Haarlem, wilde met den naam Middaghoogte aangeven dat de Dageraad der bezinning religieus geloof onmogeleijk acht, de Middag hoogte daarentegen als de klaarste wetenschap de religie en haar uiting, godsdienst, weer in eere herstelt. In Februari 1909 werd de eerste vergadering gehouden, voorafgegaan door een openbaai debat met wijlen F. Domela Nieuwenhuis, dat overweldigende belangstelling trok. Gezien de enorme belangstelling voor de besproken on derwerpen op cursusbijeenkomsten is uit deze Plaatselijke vereeniging, welke in de eerste 'aren hoofdzakelijk te Haarlem 'werkte'.'ei !ch later -ook over andere steden uitbreidd' de bond van Vereenigingen De Middaghoogte tot stand gekomen.: Betreffende de doelstelling n.l. „De Gods dienst door de wetenschap gehandhaafd' kon men niet tot overeenkomst komen. Eener- zij-ds het verdedigen en verdiepen der Christ©, 'ijke wereldbeschouwing, anderzijds werd al- een volstaan met het tweede deel van de doelstelling. De afdeeling Amsterdam wensch- fce positief Christelijk te blijven. Het bestaan n dien vorm duurde niet lang. Het bleek geen evensvatbaarheid te hebben en moest der halve worden opgeheven. Vooral door het krachtig optreden vanQden heer J. Rustige is deze strijd beslist. Na Sien werd in Nederland met kracht gewerkt. Vooraanstaande mannen van allerlei richting traden voor de Middag hoogte op, ook van R.K. en Joodsche zijde, erwijl eveneens door geleerden uit het buiten land medewerking werd verleend. De beide mannen, die het grootste werk in de vereeniging hebben verricht zijn Prof Dr. A. H. de Hartog en Jac. Rustige. Voorts worden nog genoemd de heeren A. Elffers Azn., J. Eigenhuis wijlen Dr. Hooykaas en Ds. Westra freule Rethaan Macaré. mevr A. M. v. HamersveldWoortman en verder alle bestuurderen van de afdeelingen, die met toe wijding hun krachten en talenten aan de ver eeniging hebben gegeven. VERLENGING CONTINGENTEERINGEN. We vernemen, dat de volgende contingen teeringen op 1 Maart a.s. a.s. zullen worden vastgesteld voor den daarachter vermelden tijd: Bladzink, 25 pet. gewicht. 6 maanden. Spij kers (geknipt uit plaat) 40 pet. gewicht 1 jaar Draadnagels en -krammen, 40 pet. gewicht, 1 jaar. Getrokken ijzer- en staaldraad, 80 pet. :ewicht, 1 jaar. Prikkel -en puntdraad 100 oct. gewicht, 1 jaar. Pluche, fluweel en trijp. 30 pet. waarde. 6 maanden. Tafefl- en servet goed 30 pet. waarde, 6 maanden. Meubelen van hout, 20 pet. waarde, 1 jaar. Mebelen van riet 30 pet. waarde, 1 jaar. De tot dusver geldende basisjaren voor bo venstaande contingenteeringen blijven onge wijzigd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovengenoemde percentages alleen betrek king hebben op de autonome landencontingen- ten derhalve niet op de bij handelsverdrag erleende contingenten. DERTIG BUITENLANDSCHE RIIJN- OPZICHTERS ONTSLAGEN. Aan een dertigtal ondergrondsche opzich ters bij de Limburgsche mijnen is ontslag ge geven. Het betreft hier uitsluitend buitenlan ders, die in verband met de reorganisatie overcompleet zijn. Hun salaris loopt nog eenige maanden door. „DE FAKIR" NAAR ZWITSERLAND? Naar wij vernemen zal het non-stop-spel ,De Fakir", dat in Nederland wordt gespeeld door „Het Nieuwe Schouwtooneel" naar alle waarschijnlijkheid ook in Zwitserland worden opgevoerd. De auteurs zijn in onderhandeling met een Zwitsersche theaterdirectie. COMITé „KUNST S. O. S." In den wedstrijd, georganiseerd door het Comité „Kunst S. O. S." voor het ontwerpen van een affiche voor de a.s. tentoonstellingen werden bij eerste keuze gekozen de vier ont werpen, ingezonden onder motto „Hoop" uit Velp, „K.S. uit Amsterdam", „Daar was niet" uit Amsterdam en „pour Tart" uit Haarlem. De eindkeuze uit de vier op ware grootte uitgevoerde ontwerpen heeft plaats op 11 Maart, meldt: Hoogste barometerstand 756.5 m.M. te Faerna. Laagste barometerstand 731.8 m.M. te Malinhead. ert voorspelt: Meest matigen tijdelijk wellicht krachtigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring. Regenbuien. Weinig verandering in tem peratuur. Uit het Buitenland NOG WEINIG VERANDERING. De depressie in het Westen is stationair geworden, en heft zich verder over het Schot- sche land uitgebreid. Hierbij zijn de lucht- drukverschillen minder groot geworden en de krachtige winden afgenomen. De gebieden van hoogen druk in de Poolzee en bij de Azoren handhaven zich. In het Oosten liggen nog de minima van het aftrekkend depressie- stelsel. In Zweden bleef de druk hoog en de vorst zeer streng. Het gebied van lichte vorst op het vasteland verplaatste zich naar het Oosten, terwijl de vorst in Oost-Duitsch- land plaatselijk iets toenam, in het Westen werd het warmer. Op IJsland verdween de Zuidkust. In Ierland, Engeland en West- Frankrijk vielen zware regens. Voorloopig is weinig verandering den heer- schenden weerstoestand te verwachten. Barometer 748 m.M. 756 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 28 Februari. Hoogste gisteren 41 F. Laagste heden nacht 35 F. Hoogste heden tot 12 uur 45 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 28 Februari. Ondertrouwd 27 Februari: M. Best en L. W. Ziegenhirt; H. E. Landweer en H. Aart- sen; L. v. Puivelde en E. F. L. Capell; B. J. Hardesmeets en L. T. Maier; H. van Straaten en C. H. C. Hansen; C. van Rooy en L. Her mann; W. Huis in 't Veld en M. C. Post; A. Tiggelman en S. Wilken; L. Timmerman en A. A. Zimmer; J. C. Blom en G. Roose; L. Wijkhuizen en J. Haveman; A. van Rijswijk en H. Kosters. Getrouwd 27 Februari: H. C. Witbraad en K. Keindl; J. J. Hoogland en F. Golz; E. Meijer en M. v. d. Blom: C. Huis en J. M. Smit; J. van Rooij en P. M. Nieuwenhuizen; C. v. d. Plas en M. H. Lehman; J. F. Helmer en W. A. van Velzen; H. M. N. Meiland en J. P. van Zijp; A. G. v. d. Broek en M. C. Hetem; F. A. v. d. Nes en M. A. C. v. d. Vaart; J. Grondel en H. Schenkel: H. J. Loomans en J. Matten; J. P. Kok en J. H. van Norden; M. A. J. Schol- ten en M. W. Schencke; W. Nuijten en G. Bakker; G. Koster en J. Scheepsma; C. F. Heerens en G. Kruijenaar; J. A. de Mooij en C. L. ter Metz: J. M. Huneker en C. E. Tromp. Bevallen 24 Februari: B. H. Kamp—de Her der, d.; A. de RooijFaber, d.; 25 Februari: F. AdelaarSuwijn, d.; 26 Februari: C. van BoggetHalderman, z.; A. A. C. de Rooy van Herpen, z.; 27 Februari: J. JansenHuijs- man, d. Overleden 26 Februari: C. A. M. Brunt Pietersen, 73 j., Hyacinthenlaan; J. H. Horn, j., M. v. Heemskerkstraat; A. J. C. de Vries, 17 j., Rijksstraatweg; A. M. v. Geldorp—Wes- tearmn, 46 j., Kamperlaan; J. G. Knijff, 36 Nachtegaalstraat; G. Koopman, 25 j., Hazepaterslaan. UIT DE OMSTREKEN I BLOEMENDAAL MR. G. VISSERING 70 JAAR. Zooals we reeds eerder mededeelden viert Mr. G. Vissering oud-president van de Neder- landsche Bank, zijn 70sten verjaardag. Mr. Gerard Vissering werd 1 Maart 1865 geboren en studeerde aan de Leidsche Uni versiteit in de rechten. In 1890 deed hij zijn doctoraal examen en vestigde zich in 1891 als advocaat en procureur te Amsterdam. In 1895 werd hij secretaris van de vereeniging De Efectenhandel aldaar en in 1897 directeur van de kasvereeniging. In 1900 volgde zijn benoeming tot directeur van de Amsterdam- sche Bank. In 1906 werd Mr. Vissering presi dent van de Javasche Bank te Batavia en in 1911 adviseur van de Chineesche regeerin; munt- en bankzaken. In 1912 volgde zijn be noeming tot president van de Ned. Bank te Amsterdam. Mr. Vissering, die in 1917 werd benoemd tot lid van de Kon. Academie van Wetenschti- pen, trad in 1920 op als vice-president van de economische en financieele conferentie te Genua en was in 1922 lid van de Nederland- sche delegatie ter conferentie aldaar. Ook was hij lid van het Bankierscomité te Parijs en van 19241925 adviseur van de Unie van Zuid-Afrika. In 1931 werd hij benoemd tot lid van den raad van Beheer van de Bank voor Internationale betalingen te Basel. Mr. Vissering schreef o.m. in twee deelen On Chinese Currency; Muntwezen en circu latiebanken in Ned.-Indië Problémes inter- nationaux économiques et financiers, welke nationaux économiques et financiers, welk werk ook in het Engelsch en Duitsch ver taald werd. Mr. Vissering zal Vrijdag op zijn buiten aan den Hoogen Duin en Daalscheweg 31 te Bloe- mendaal recipieeren. BURGERLIJKE STAND Bevallen. J. A. WarmerdamKoeleman, z.; A. W. M. Franssenvan As, d.; M. de Bakker Kelder, d. Ondertrouwd: E. H. Halbertsma en J. M. de Bijll Nachenius. Getrouwd: G. Hoogerheide en B. C. van den Klinkenberg; C. Ouwejan én H. E. Holtkamp. Overleden: A. Portegies, 69 j., echtgen. D. Dubbelman; F. Belir, 67 j., echtgenoote van E. W. A. van Nederhasselt; N. Wiebes, 72 j overleden te Haarlem; M. van Duin, 67 j. ZANDVOORT HEEMSTEDE Ondertrouwd: Joh. van Soest en A. Wilde- boer; J. Sprint en C. H. Selle. Getrouwd: M. W. Geutjes en M. Krawagner. Bevallen D. M. J. NijmanChristen, z. en d.; N. HerdijkLubbers, d.; L. C. v. d. Voortv. d. Schoot, d.; A. H. Brussev. d. Splinter, d. Overleden: J. N. Born, 53 j., ongeh.; W. de Lee, 83 j., wed. B. v. d. Vossen. Wat in werkverschaffing wordt uitgevoerd. De stand van zaken. Het sportterrein in Plan-Noord begint langzamerhand zijn voltooiing te naderen. Nog slechts enkele kubieke meters zand be hoeven verzet te worden, voor het geiheéle terrein op het gewënschte peil is gebracht, Is men eenmaal zoover, dan kómt weliswaar nog het moeilijkste deel, het afmake'ïï, doch daar dit tijdens de andere werkzaamheden ook reeds gedeeltelijk is geschied, zal het af maken van de rest niet veel tijd meer in be slag nemen. De taluds zijn reeds vpor hei grootste deel klaar, en ook de oppervlakte van het terrein is reeds voor hét grootste deel „zaal-rijp" gemaakt. In de tweede week Van Maart zal waar schijnlijk het zaad aan de aarde worden toe vertrouwd. Gedurende eenige weken, tijdens de ontwik- kening van het zaad tot jonge plantjes komt er dan rust voor de menschen. Daarna begint ae verzorging van het grasdek. Indien gedu rende den zomer het grasdek vakkundig wordt verzorgd en we twijfelen hieraan geen oogenblik dan zal Zandvoort in het najaar een sportterrein bezitten, dat kan wedijveren met de allerbeste i in het land. Op de agenda voor de raadsvergadering van Vrijdag a.s. staat als laatste punt: Voorstel tot het verleenen van een crediet voor den bouw van een kleedlokaal en tribu nes op de sportvelden door jeugdige werk- loozen. Vele jeugdige werkloozen zuilen hier onder goede leiding hun vakkennis kunnen ver- grooten en tevens medewerken om het ge meentelijk sportterrein te maken tot een sie raad voor ons baddorp. De werklieden, drie vrij komen van he' sportterrein zullen grootendeels te werk ge steld worden bij het tweede werkobject plan-Noord. Ook hier begint al aardig tee- kening in te komen. Op een klein gedeelte na is hier over de geheele oppervlakte bijna de.: grondwaterstand bereikt. Toen gedurende de laatste stormdagen het zeewater hoog werd opgejaagd, steeg ook de grondwaterstand in de kuststreek. Toen stond een groot gedeel te van het terrein reeds blank en gaf het ge heel reeds aardig een beeld van hoe het op den duur worden moet. Voor het evenwel zoover is zal er nog een aardig stukje zand verzet en weggekruid moeten worden. De hoeveelheid wordt be rekend op 15 a 16000 kubieke meter. Intusschen is het geheele middenterrein ter grootte van driekwart H. A. beplant met loofhout en dennen, 't Eigenaardige van deze beplanting is, dat hier vlak bij" elkaar staan de bewoners van hooge berggebieden, van het zandige heuvelland en uit het lage Holland- sohe moerasgebied. Zoo vinden we daar op de hoogste toppen volop in den wind vertegenwoordigers van de Oostenrijksche bergden. Wat lager en meer beschtu staan de berken, boksdoorn, vlier en ligustrum. Op de meest beschutte plekjes de botani sche rozen, berberissen, seringen en Christus doorns. Nog wat lager de abeelen en prunus soor ten en eindelijk onder langs den waterkant de els en verschillende zeer mooie wilgen soorten. Als bijzonderheid kunnen we nog mededee- len, dat het water reeds bevolkt is door visch; in hoofdzaak brasem en rietvoorn. Deze zijn hier uitgezet door een der werkloozen, die zijn stiefkinderen bang, dat ze op den zandbodem niet genoeg voedsel zullen vinden - trouw ieder en morgen voert. Zoodra het voorjaar zijn intocht heeft ge daan, en de verschillende heesters getooid zijn met groen in alle tinten tusschen licht geel en blauwgroen, zal het hier werkelijk een idyllisch plekje zijn. Ook thans is het reeds de moeite waard er eens een kijkje te nemen en tochhoeveel inwoners van -Zand voort hebben nog steeds geen gevolg gege ven aan Ihuri voornemen om er eens naar toe te wandelen! dag in pe PfToer.. Douwe Egberts Echte Friesche Heeren-Baai en Baai-Tabak Melange var» rijpe tabakfceiv (Adv. Ingez. Med.) RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen op Vrijdagmiddag a.s. te 2.30 uur ter voort zetting van de behandeling der agenda van de vergadering van Dinsdag j.l., welke agenda wij in ons blad van Zaterdag hebben opgenomen. PHOENIX. Zaterdagavond voert de tooneelvereeniging Phoenix in Monopole op: De Distel, blijspel in drie bedrijven door Robert Sandek, vertaald door Jan Fabricius. Onder de medespelenden treffen we ook weer den heer J. Smit aan, die langen tijd niet heeft meegespeeld, doch thans weer een rol heeft aangenomen. SPAARNDAM VERGADERING „WITTE KRUIS". Dinsdagavond had in de zaal van den heer B. Honderdos de jaarlijksche algemeen© ver gadering plaats van „Het Witte Kruis", afdee ling Spaarndam. Het aantal leden dezer afdeeling bedroeg op 1 Januari 1935, 202. Het kassaldo was op dien datum f 1143,32, met een ontvangst over 1934 van f 309,85 en, een uitgave van f 389,98. Als afgevaardigde voor de algemeene ver gadering werd gekozen de heer G. Tiggelman, als plaatsvervanger de heer C. Stapel Jr. Tot leden der kas-commissie werden be noemd de heeren M. Meijers en A. J. Dijks man.'., De af tredende! bestuursleden de heeren B« Bulthuis..,e$ G-, B^rtogwerden weder herko zen. In de vacature dr. Smit werd gekozen Dr. O. Deggeller. Bij "de rondvraag vroeg de heer Jukes of niet-ledèïi; oo,k gebruik mogen maken van het materiaal vair Het Witte Kruis. De voorzitter deelde hierop mede, dat over het algemeen hiermede veel soepelheid wordt gebruikt. De heer Meijers drong' vooral op soepelheid ten opzichte van de t.b.c.-bestrijding aan. HILLECOM PERSONALIA. Wegens zijnbenoeming tot bedrijfsleider der Hillegomsche Bloembollenveiling, waar van hij" 'tot heden het secretariaat waarnam, heeft de heer D. van Egmond Jr. bedankt voor zijn functie als hoofdcontroleur der Ver eenigingen „De Narcis" en „De Hyacinth". De heer J. Wijntjes te Sassenheim zal nu té Hillegöm dé controle voor deze vereenigingen op zich nemen. Wel-, blijft de -heer Van Egmond zich be schikbaar stellen voor het geven van adviezen betreffende ziektebestrijding, behandeling van bloembollen, veilingsaangelegenheden en alles wat betrekking heeft op het gebied der bloembollencultuur. EXCURSIE. De door de Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V. georganiseerde excursie naar het Sportfondsenbad te Haarlem is uitstekend geslaagd. Hieraan werd door ruim 40 perso nen deelgenomen. De bezichtiging van het gebouw geschiedde onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt, Een en ander werd besloten met een ver- frisschend bad. AERDENHOUT CONCERT Woensdagavond 6 Maart a.s. zullen mej. Yvonnen van Vloten (zang), (leerlinge van mevr. Croiza) de heer Boris Pelsky (zar.g) en de heer A. J. Koster Hzn. (piano) een con cert geven in het gebouw van den Religieuzen Kring te Aerdenhout, Eikenlaan 5. LEZING OVER DE ST. BAVOKERK. Dinsdagavond hield de heer G. A. Luytingh, koster van de Groote Kerk te Haarlem, een lezing over deze kerk in het gebouw van den Religieuzenkring te Aerdenhout wegens het ongunstige weer en door verandering van da tum was het aantal bezoekers waarschijnlijk minder groot, dan gewoonlijk bij lezingen in dezen kring. Met een collectie fraaie lantaarn plaatjes werd de lezing op aangename wijze verduidelijkt. Bij een vroegere gelegenheid hebben we deze lezing reeds uitvoerig versla- jen, zoodat, we thans volstaan met deze enkele vermelding. HALFWEG „EENSGEZINDHEID" Woensdagavond gaf de Muziekvereeniging Eensgezindheid" haar jaarlijksche uitvoering roor donateurs en genoodigden in de zaal van het café Cornelissen. Medewerking, verleende het duo de Laat uit Tilburg. Een bal besloot het feestelijk samenzijn, .J

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2