LUX DONDERDAG 28 FEBRUARI '35 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Fransche hardrijders op de schaats; Een negerbokser met roode haren; Verkeerde gevolgen van record-jagerij; De Olympische Spelen te Berlijn; Ook voetballers hebben „heimweh"; Vrouw en kinderen in de sport; Borotra „for ever"; Go-Ahead wederom kampioen. Ondanks het steeds groeiende aantal schaatsenrijders^ In Frankrijk, schijnt het hardrijden in 'jat land verre van populair te zijn, te oo^rdeelen althans naar de in schrijvingen, voor het kampioenschap, dat vorige we0t te Ohamonix gehouden werd. Slechts üïie candidaten betwistten elkaar de nationale titels en het pleit niet voor de be oefenaren, dat de 40-jarige veteraan Léon Quaglia voor de negentiende maal kampioen vnn Frankrijk werd door de 5COO en 10.000 Heter met grooten voorsprong te winnen. Dit was de 23e keer, dat Quaglia aan deze wedstrijden deelnam. Zelfs vestigde hij nog in 1932 een landsrecord op de 1500 M., door dezen afstand in 2 min. 36 3/5 sec. af te leg gen. Gelukkig bleek er ditmaal op den korten afstand een betere kracht te zijn, want de jeugdige Parijzenaar Lesguillon slaagde er in, bovengenoemden tijd tot 2 min. 34 te ver beteren en tevens op de 500 M. te zegevieren. Daar de deelnemers zelf de wedstrijden ge organiseerd hadden, waren ze niet te best op de hoogte met de reglementen van den schaat senrijdersbond en zoo kon het na afloop ge beuren, dat Quaglia en Lesguillon besloten, gezamer'!!k den titel van Fransch kampioen te aan va. den, in plaats van ieder voor zich slechts op de gewonnen afstanden beslag te leggen. Op deze wijze zou de derde deelne mer, Laurent, met leege handen naar huis zijn gegaan, ware het niet, dat men zich (bij tijds herinnerde, dat deze jongeman in mi litairen dienst was, zoodat men hem vol vreugde en trots met het militaire kampioen schap van Frankrijk vereerde, zonder e.ch- ter zijn tijden over de diverse afstanden be kend te maken, hetgeen een zeer verstan dig besluit was. Eerlijk zullen we alles deelen doet ook in Ohamonix opgeld. De manager van een bokser moet in de eer ste plaats de kunst verstaan, reclame te ma ken voor zijn „poulain" en hoe meer hij de •aandacht van het publiek op de verdiensten en deugden van de onder zijn hoede staan- den pugilist weet te vestigen, des te grooter is de kans, dat de promotors, die graag een volle zaal zien, met een voordeelig contract voor den dag komen. Rankin, de middengewicht, die te zamen met Gorilla Jones momenteel wel de beste n^aerbokser in zijn klasse is, heeft het met zijn manager ten opzichte van de noodige publiciteit wel biizonder getroffen, want de volgende aanbevelingen mogen toch zeker als uniek worden beschouwd. Aldus: „Rankin is de eenige neger op de geheele wereld, die rood haar heeft". (Dit op zich zelf is al voldoende om Josephine Baker groen van jalouzie te maken). „Hij teekent met talent en is een schilder der toekomst". (Hoe ver die toekomst nog venwijiderd is, wordt niet vermeld en Kees van Dongen toe-, hoeft zich nog niet ongerust te"maken). „Hij spéélt 'bijna zoo goed piano' als. Pa- derèwski.'is prediker in de baptistische ge meente van Los Angeles, is een zeer' toege wijd huisvader enals bokser vreest hij geen enkelen tegenstander. Kort geleden versloeg hij in Los Angeles de Mexicaan Vic toria in de eerste ronde, doch om het pu bliek waar voor zijn geld te geven, kwam hij een uur later wederom in den ring om Leo Kelly-op punten te verslaan". Ziedaar de bescheiden aanbeveling van den manager. Waarschijnlijk schuilt de oor zaak van al deze talenten.in het. roode haar van Rankin. doch we begrijpen niet, waarom een dergelijk genie juist aan het boksen de voorkeur geeft. Zeer zeker heeft hij met de vele filmsterren in Los Angeles een groot af zetgebied voor zijn schilderkunst en behoeft hij zich.niet tot zijn eigen haardos te beper ken. Overigens is het te hopen, dat Rankin niet aan vergeetachtigheid lijdt; het zou an ders wel eens kunnen gebeuren, dat hij zijn diverse beroepen op ongelegen oogenblikken verwarde. En wat dan? Doch niet alleen managers, ook vaders ver staan somtijds uitstekend de kunst der pu bliciteit. Onlangs nog betuigde men zijn waardeering aan monsieur Pétra senior over de athletische gestalte van zijn zoon, die een lengte heeft van 1 Meter 97. Zonder ook maar met de oogen te knippen, antwoordde de oude heer: „U bent wat te vroeg met uw oordeel, mijn zoon is nog een kind, wacht tot hij volwassen is, want nu is hij nog pas in den groei". De record-jagerij op- sportgebied heeft meer dan een kwaden kant en leidt vaak tot excessen, die met sport totaal niets te ma ken hebben. Madame Fatoer-Johanni is een Weensche zwemster, die buiten haar eigen club geheel onbekend is. Haar grootste ideaal was, om het Kanaal over te zwemmen en om haar doel te bereiken, gaf ze haar betrekking op, verkocht haar juweelen en meubilair, ten einde de training en den tocht te kunnen bekostigen. De eerste poging in 1933 faalde, doch een jaar later slaagde ze er in, den overtocht te volbrengen in een tijd, die het record van de Amerikaansehe Gertrud Ederle sloeg. Doch toen volgden de teleurstellingen elkaar op. Madame Faber had gerekend op een triomphale ontvangst in Weenen, doch er was bij haar aankomst niemand aan den trein. Ze hoopte op grond van haar succes film- en tooneelcontracten te krijgen, net als Ederle, maar geen enkel engagement werd haar deel. integendeel, men lachte haar uit. Het was alles een groote misrekening, want ten eerste is de Kanaal-overtocht al lang geen nieuwtje meer en raakt uit de mode en voortsis de controle op de prestatie niet altijd even nauwkeurig, soms zelfs on mogelijk! De eenige troost, die Madame Fa- ber-Johanni heeft, is een zilveren beker, haar door de stad Calais destijds geschonken Doch deze beker alleen was haar geen troost genoeg en ten einde raad deed zij een poging tot zelfmoord. Gelukkig' werd deze te juister tijd verijdeld en men hoopt haar in het -leven te kunnen 'houden. De volgende Olympische Spelen te Berlijn zullen niet over gebrek aan belangstelling en deelneming te klagen hebben, want reeds nu hebben 46 landen ingeschreven, waaronder Afghanistan, Argentinië, Brazilië. China, Co lumbia. Estland, Honduras, Letland, Monaco, Nieuw-Zeeland, Peru, Philippijnen en Tur kije. En toch is men nog niet tevreden, want Uruguay heeft nog niets van zich laten hoo- ren en vooral, nu besloten is, toch weer een mid-zomer-voetbaltournooi te organiseeren is men op de komst van de na-zaten van Andrade zeer gesteld. Niets blijft in deze moderne tijden den armen voetballer, die naar andere landen reist om de een of andere club aan goals te helpen, bespaard, zelfs niet het ouderwetsche „heimweh". Het maakt ons verdrietig te hoo- ren, dat de Oostenrijker Adamek, na ruim een jaar in gezelschap van Franschen, En- gelschen, Schotten en een Zuid-Amerikaan voor het elftal van Havre F. C. te hebben ge speeld, plotseling zoo onstuimig naar Wee nen terug verlangde, dat hij, na nog snel „partir c'est mourir un peu" gezongen te hebben, „den Weg zurück" ging en thans door de Oostenrijksche voetbal-deskundigen als Zukunftsgrosse" wordt beschouwd. Doch er is niets veranderlijkers dan de mensch. Na korten tijd bemerkte Adamek, na enkele malen zich te goed te hebben ge daan aan een wandeling in het Prater, dat het Weensche leven niet goedkoop is en dat de clubs door armoede gedwongen, de loonen der spelers gingen verlagen. En dus kreeg hij wéér ..heimweh", maar thans in omge keerde richting. Zijn stadgenoot Stroh is het evenzoo ver gaan. Deze centre-half speelde met veel succes voor Straatsburg, een van de sterkste clubs in Frankrijk en candidaat voor het kampioenschap, te zamen met Sochaux F. C. Helaas, Stroh was niet tevreden, met het gevolg, enkele reis Weenen, in welke stad hij zich echter niet verwaardigde, op de aange boden condities der clubs in te gaan. Neen, dan maar liever wachten op een goede aan bieding uit.... Frankrijk, of, als het niet anders ging, België. Stroh wacht nog steeds, leeft van zijn spaarduitjes en doet niets an ders dan de sportrubriek van elke Belgische krant doorsnuffelen. Aan spelen denkt hij voorloopig niet meer. Reeds meermalen hebben we gewezen op den grooten invloed, dien de vrouw in de sport heeft en thans bereiken ons ook dien aangaande berichten uit Weenen. Bij een bekerwedstrijd tusschen Wiener A. C. en D. F. C. Wien werd een doelpunt door den scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Dit was allerminst naar den zin van het pu bliek. Reeds dacht men. dat het bij het ge- bruikeliike lawaai zou blijven, toen plotseling een juffrouw stijlvol over de omheining wipte, op den scheidsrechter toeliep en dezen een flink pak slaag toediende. Dit intermezzo hield de toeschouwers, zoowel als de aan wezige ordebewaarders eenige momenten in den ban der verbazing gevangen, lang ge noeg. om den referee van twee hoektanden en zijn kuif te ontlasten. Toen kwam de po litie eerst „op toeren", doch hier bleek het inzicht van den ouden dichter in dergelijke gevallen, die met overtuiging neerschreef, dat een vrouw duizend mannen te erg is. laat staan drie agenten en één scheidsrechter. Bovendien was laatstgenoemde zijn fluitje en zijn horloge kwijt, U1S gevolg van het feit. dat een der politie-mannen,, ten einde het slachtoffer tegen de gelakte nagels zijner aanval ster te beschermen, op zijn hoofd was gaan zitten. Een soort van moderne struisvo gelpolitiek derhalve. Doch ook kinderen eischen hun aandeel in de sport. Eenige dagen geleden nog waren we getuige van de thuiskomst eens jongsten zoons, die .ondanks de ernstige belofte, voor dien aan zijn vader gedaan, toch stiekum was gaan voetballen. De schrobbeering van oapa was niet malsch en deze trachtte op de betere gevoelens van 't zoontje in te werken, door hem toe te voegen: „Als je ondeugende dingen doet. zal je geweten toch wel spreken en je zegeen. dat je verkeerd hebt gehan deld?" Waarop het jongske antwoordde: ..Dat wel, vader, maar u hebt mij zelf gezegd, dat ik niet moest luisteren naar alles, wat men mij vertelt". Het is opmerkelijk te constateeren, dat, waar vele eerste klasse tennisspelers, die zo mer en winter aan een stuk doorspelen, het zij in Australië, hetzij op overdekte banen, na eenigen tijd een inzinking krijgen, waar van een totaal verlies van vorm het gevolg is. de Franschman Jean Borotra maar steeds doorgaat, lauweren te oogsten. Ondanks zijn drukken werkkring vindt de Bask nog altijd gelegenheid, in belangrijke tournooien uit te komen en veertien dagen geleden veroverde hij zijn 49e Fransche kampioenschap, door Prenn op de overdekte Parijsche baan met 62, 62, 64 te verslaan. Go-ahead kampioen van het Oosten. Voor de veertiende maal is de Deventer club op de eerste plaats van de ranglijst geëindigd, het geen een welverdiende belooning is voor hetgeen de rood-gelen voor het voetbal in het Oostelijk district hebben gedaan. In de jaren van 19081911, toen de Wageningsche studentenclub G.V.C. (thans vierde klasser) den toon aangaf, was Go-ahead nog een kleine tweede klasse vereeniging. Na de kam pioensjaren van Wilhelmina uit Den Bosch en Vitesse uit Arnhem, kregen de Devemte- naren ten koste van hun stadgenooten Utile Dulci (de oudste sportvereeniging van Ne derland) hun kans en ze zijn van dat oogen- biik af steeds er op uit geweest, door gere gelde oefening en enthousiast spel tot de besten in den lande te blijven behooren. Het geen hun, gezien de prestaties, volkomen gelukt is. GYMNASTIEK UITVOERINGEN IN MAART. In Maart worden de volgende uitvoeringen gehouden: Zaterdag 2 Maart Bloemendaal- sche Gymn. Vereen, in Vreeburg; Woensdag 6 Maart de Chr. Gymn. Vereen. Kracht en Vriendschap, Zaterdag 9 Maart Concordia. Zaterdag 16 Maart Kweekschool-uitvoering ideze drie in de Gem. Concertzaal), Zaterdag 23 Maart Lighaluitvoering in den Stads schouwburg. BILJARTEN. OM DEN ZILVEREN FRUITMAND. Dit tournooi werd Dinsdagavond voortgezet met twee partijen, waarvan de uitslag als- volgt was: pnt. brt, h.s. gem. W. Damman 314 22 55 14.22 P. Geestman 350 22 62 15.90 P. Kobus 350 8 156 43.75 V. Kappel 63 7 29 9.— Allen moeten nu nog enkele partijen. I Levenslang 3 stukken Lux Toilet Zeep per maand, werd toegekend aan Mevrouw J Jansen-De Boer te Groningen, voor onder staande aardige inzending: „Ik heb een aardig raadsel" Sprak meester tot de klas, Het is misschien wat moeilijk, 'k Wed niemand raadt het ras. 't Ruikt heerlijker dan rozen, 't Is blanker dan ivoor. Het maakt je rein, al ben je Nog zwarter dan een Moor, 't Geeft schuim, zo zacht en he Voor lichaam en gelaat. Het komt van eed'le stoffen; 't Is Hollands fabrikaat Maar voor hij kon vervolgen, Riep plots de klas in koor: „U hoeft niets meer te zeggen, 't Is Lux Toilet Zeep, hoor!" stukken Lux Toilet Zeep per maand gedurende 10 jaar aan Mevrouw G. Seijffardt, Delft. stukken Lux Toilet Zeep per maand gedurende 5 jaar aan den Heer A. Bots, Rotterdam. 3 stukken Lux Toilet Zeep psr maand gedurende 3 jaar aan Mevrouw H L. Boersma, Enschede. 3 stukken Lux Toilet Zeep per maand gedurende 2 jaar aan den Heer Adr de Munck Jr.. Middelburg. 3 stukken Lux Toilet Zeep per maand gedurende 1 jaar aan Mevr. Dr K. J Cremer, Zevenhoven. Van de 500 volgende doelnomeri(iteri) werden de e Lux Tollet Zoep. terwijl de overige dexer groep elk eerstdaags oan de wlnnaers worden afgezonden. O e volledige lijit met alle namen der bekroonde Inzender! ligt ter Lever'i Zeep Mij. N.V., Museumpark 1. Rotterdam West. Aan allan dl om deze prijsvraag tot een groot succes te maken. Klerbl) on izago ten kantore van I i hebben medegewerkt I a welgomeondo dank. I TOILET Z VOETBAL. R.C.H.HH.S. Voor dezen bekerwedstrijd speelt R.C.H. in de volgende ongewijzigde opstelling; Kos, Krom, Prevost Sr., Kok, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Houkes, v. d. Horst, Slot, Meyer. BLAUW WIT 2—R.C.H. 2. Den zwaren uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 zullen de Racing-reserves aanbinden met het volgende elftal: Bergsma, Van Thiel. Kaestner, Hessels, Van Eek, Waalewijn, F. v. d. Mey de Bie, Paape, Ruygrok, G. v. d. Mey de Bie, Van der Me uien. LTS 61 -0250 H« (Adv. Iiigez. Med.) VOETBAL. SUPPORTERSVEREENIGING „HAARLEM". Voor den belangrijken wedstrijd Z. F. C. Haarlem is door bovengenoemde vereeniging voor Zondag a.s. een autobustocht georgani seerd naar Zaandam. Het vertrek heeft plaats te één uur vanaf de Groote Markt. HOCKEY. WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND B. Het Nederlandsche B-elftal, dat op Zon dag 10 Maart te Mülheim a. d. Ruhr tegen West-Duitschland speelt is als volgt samen gesteld: Doel: Branse (Gooi). Achter: Stokmans (Gooi) en Freese (Gooi). Midden: Lob (H.D.M.), Tresling Jr. (H.O.C.) en Van Lierop (Hilversum). Vóór: J. van der Hagen Hilversum), Schook (Hilversum), Schnitger (P. W. En schede), Caviët (Gooi) en Kwast (Amster dam) Als reserves zijn aangewezen Ankerman (H.D.M.) en Gunning (Bloemendaal). 1Ö60 1935 „1 MAART AMJffEERT TL El DSC H DAGBLAD" DIT COLD REEDS VIJFENZEVENTIG JAAR EN IS NU HEER PAN OOIT NOC VAAR (Adv. Ingez. Med.) OLYMPISCHE SPELEN. ER WORDEN 3500 ATHLETEN IN DUITSCH- LAND VERWACHT. Uit Berlijn: Het Organisatie-Comité dei- Elfde Olympische Spelen heeft voor de IVe Olympische Winterspelen, welke van 616 Februari te Garmisch Partenkirclien en de Zomerspelen welke van 1 tot 16 Augustus te Berlijn worden gehouden, van de 55 uitgenoo- digde landen 45 inschrijvingen ontvangen. Men neemt aan, dat 3500 athleten aan de di verse wedstrijden zullen deelnemen. Engeland naar het Voetbal- tournooi? Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Vele Engelsche bladen besteden aandacht aan het besluit van het C.I.O. om in 1936 wederom een voetbaltournooi te houden voor amateurs. De „Evening Standard" zegt o.m., dat nu de moeilijkheden zijn weggevallen die een hin derpaal vormden voor Engeland om zich op een Olympisch voetbaltournooi te doen ver tegenwoordigen, men zeker het zenden van een Engelsch team moet overwegen. Het is natuurlijk nog niet met zekerheid te zeggen, aldus het blad of er een Engelsch voetbal elftal naar Berlijn zal worden afgevaardigd, doch men zal zeer zeker de mogelijkheid daarvan dienen te onderzoeken. De spelen van 1940 in Japan. Reuter verneemt uit Rome: Officieel wordt medegedeeld, dat de Italiaansche regeering haar vertegenwoordiger te Oslo telegrafisch heeft opgedragen, de aanvrage voor Rome 1940 ton gunste van Japan in te trekken. WANDELSPORT. WANDELTOCHT OP 2EN PAASCHDAG De Wandelsport Club van de Prince Vlag, afd. Den Haag, schrijft op Maandag 22 April a.s. (2e Paaschdag) nationale wandeltochten uit door de mooiste omstreken van de resi dentie over afstanden van 20, 30 en 40 K.M. DAMMEN. COMPETITIE NED DAMBOND. Voor de vierde klasse competitie van den Nederl. Dambond (district Noord-Holland» speelde Dinsdagavond jJ. te Hoofddorp de Damclub „Hoofddorp" I tegen de Haarlem- sche Damclub IV met het volgende resultaat: Damcl. „Hoofddorp" I; Haarl. Darnel. IV: H. PetersJ. Stammis 11 C. van WageningenG. Bakker 11 A. Broertjes—J. Merts 20 N. Breedijk—B. Henneke 0—2 G. OskamJ. J. Groenewoud 02 J. van Limpt—J. Pus 0—2 D. KoelewijnO. T. Glaser 0—2 J. Stroomer—W. Jonkhof 0—2 E. Neauveld—W. J. A. Matla 02 K. TammesH. Sonnega 11 DAMCLUB HAARLEM Voor de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 1934/1935 van de Damclub Haarlem werden Woensdagavond in de bo venzaal van Café Rest. de Louw aan de Spek- straat de volgende partijen gespeeld. Hoofdklasse: G. P. HeckC. Dikkeboom 2—0 H. W. Zitman—C. v. d. Werff 2-0 W. Strop—J. P. Exel Jr. afgebr. C. F, VisseJ. Lycklama afgebr. F. A. Berkemeier—P. v. Wamel 1—1 Th. v. WamelH. J. Rozijn 1—1 W. v. DaalenH. A. v. Abs 1—1 Tweede klasse: E. Heijmans—A. Burghout 1—1 J. HartelJ. Burghout 2—0 R. GroosH. Kroon 0—2 G. P. RoetJ. Oosterling 2—0 HOCKEY. BESLISSENDE WEDSTRIJDEN. Het programma van de hockey-wedstrijden op a.s. Zondag is voor de Haarlemsche club; van beslissenden invloed. Immers Bloemendaal speelt uit tegen Hil versum. Daarna speelt Bloemendaal nog tegen Gooi (uit) en Amsterdam (uit.) Uit één dezer drie wedstrijden moet Bloemendaal nog minstens één punt, zoo mogelijk zelfs twee punten halen om aan het spelen van degra datiewedstrijden te ontkomen. Bloemen daal staat nog één punt achter bij H. O, C., dat nog tegen Amsterdam (thuis), H. D. M. (thuis) en Hilversum (uit) moet spelen. Dus ook een zwaar programma. Haalt Bloemendaal een gelijk aantal punten als H. O. C„ dan zal een beslissingswedstrijd noodig zijn om uit te maken, wie de degradatie-wedstrijden moei spelen. Er staat dus voor Bloemendaal we! zeer veel op het spel. De overwinning op H. O, C. zal Bloemen daal een belangrijken moreelen steun geven om ook aan de laatste moeilijkheden moedig het hoofd te bieden en wellicht te over winnen. Ook voor M. H. C. wordt het slot- van het seizoen spannend. De groote strijd van Zon dag gaat te Heemstede in het Heemsteedsche Sportpark, waar Togo, de mede-candidaat voor de promotie, op bezoek komt, Togo speelt te vens haar laatsten wedstrijd. M. H. C. moet dan nog spelen tegen Hilversum 2 en Victoria beide uitwedstrijden, welke gewonnen moeten en kunnen worden om den achterstand van vier punten op Togo in te loopen, zoodat Zon dag feitelijk de beslissing valt. Speelt M H. C gelijk, dan is het nog niet verloren, want dan zou (als de twee laatste wedstrijden gewonnen worden) ook hier een beslissingswedstrijd noodzakelijk worden. In de tweede klasse speelt H. B. S. uit tegen Strawberries, hetgeen een overwinning voor de thuisclub ten gevolge zal hebben. M. H. C. 2 speelt thuis tegen Amsterdam 3, wat misschien een kleine zege voor de Mus- schen kan opleveren. In de derde klasse spelen Alliance en M. H. C 3 op het terrein van eerstgenoemde achter het R.K. Lyceum aan den Zijlweg een span- nenden strijd, wie nu eigenlijk de sterkste in deze afdeeling is. Tenslotte ontvangt H. B. S. 2 aan den Berg weg te Bloemendaal bezoek van Alkmaar 2. Het terrein voordeel is hier wellicht beslissend. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN O. KLEIN- BILJART. Het tournooi om den hoogsten titel op kle-ln- biljart cadre 35 c.M. van Haarlem en Omstre ken, dat bij D.E.S. in haar clublokaal .,'t Hof van Holland" zal gehouden worden, begint de volgende week Woensdag. Voor deze wedstrijden looft de Ned. Biljart bond een zilveren kampioensmedaille uit. Bo vendien zullen er verschillende andere prijzen beschikbaar gesteld worden. SCHAATSENRIJDEN. Int. wedstrijden te Hamar. DIJKSTRA IN VORM. Uit Hamar: Woensdag zijn de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats begonnen met de races over 500 en 5000 Meter. Onze landgenoot Dijkstra was goed in vorm. Op de 500 Meter bezette hij met een tijd van 46 sec. de 9e plaats. Op de 5000 Meter nam hij met een tijd van 8 min. 53,2 sec. de achtste plaats in. Langedijk was eenigszins vermoeid; zijn tijd op de 500 Meter bedroeg 48,6 sec. De 5000 Meter legde hij af in 9 min. 7.9 sec. Haraldsen (Noorwegen) won dc 500 Meter in 44 sec. met Engnestangen op de tweede plaats. Wereldkampioen Staksrud won de 5000 Meter in 8 min. 29,8 sec. terwijl de beide Oostenrijkers Stiepl en Wazulek zeer goede tijden maakten op dezen afstand. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam 27 van Rotterdam naar New York. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam 3 te Liverpool verw. Statendam 27 v.m. van Malta te Pt. Said, 'ertr. 4 naar Haifa. Maasdam New York n. Rotterdam 26 2.58 i.m. 460 mijl W. van Land's End. Burgerdijk Rotterdam n. Philadelphia 26 i 8.26 v.m.) 340 mijl W.Z.W. van Valentia. HALCY ÓNLIJN Flensburg 26 v. Melilla n. Rotterdam. Vredenburg 27 van Pto. Ferrajo. Stad Zwolle Makri n. Rotterdam Vlaardin- en 25 8.35 n.m. 39 mijl W. van Niton. Stad Haarlem. Vlaardingen naar Savona 26 10.25 v.m 25 mijl Z.O. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein thuisreis 27 te Antwerpen. Bloemfontein uitreis 26 te Durban. Boschfontein 27 van Rotterdam n. Kaap. rad via Antwerpen. Nijkerk thuisreis 27 Febr. van Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Meerkerk uitreis 26 te Yokohama. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 27 van Hamburg te Amsterdam. Reggestroom thuisreis 26 van Las Palmas. HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 27 van Bremen te Rotterdam. JAVA—NEW YORK LIJN. Tanimbar Batavia n. New York 27 van ''ort Sudan. Rhexenor Batavia n. New York 25 van Gi braltar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane 26 van Shanghai te Macassar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld 26 van Amsterdam te Callao. Hermes 27 van Bourgas te Amsterdam. Tltus Rotterdam n. Öran p, 28 Gibraltar. Theseus 27 van Amsterdam n. Kopenhageen Tiberius, Venetië n. Amsterdam p. 27 13.10 Lydd. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 27 van Amsterdam n. Buenos \yres. Montferland thuisreis 26 van Montevideo ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran 27 van Rotterdam naar Batavia. Sibajak thuisreis 26 3 n.m. van Marseille. Kota Baroe thuisreis p. 26-10 n.m. Perlm. Kota Gede uitreis 26 te Singapore. Kota Nopan thuisreis 26 van Singapore. Modjokerto thuisreis p. 26 6 n.m. Ouessant Siantar uitreis 27 1 v.m. van Suez. Kota Pinang 27 van Batavia n. Rotteram. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki 27 van Rotterdam te Hamburg. SILVERJAVAPACTFICLÏJN. Sllverelm New Orleans n. Calcutta 25 van lbo. Silvercedar n. Vancouver 25 te Manilla. Bengalen, Calcutta n. Vancouver 26 van Legazpi. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde uitreis 26 van Mglers. Tawali thuisreis p. 26 Gibraltar. Simaloer thuisreis 27 te Triest. STOOMVAART MU. OCEAAN. Menestheus, Japan n. Rotterdam 26 te Hongkong. Bencleuch, Japan -naar Rotterdam 26 van Port Said. Antenor 27 van Japan te Rotterdam City of Adelaide Rotterdam n. Japan 27 van Sjanghai. City of Norwich, Japan n. Rotterdam 26 te Chinwangtao. Hector, Japan n. Rotterdam 27 van Colombo Prometheus Batavia n. Amsterdam p. 27 Perlm.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7