19 3 5 Snelverband viert feest. DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET VOORJAAR 79.50 37.50 38.50 WEILL ZOON BEN -WOED /N 'T WA~TE.fl.... IN DE PIJP. MAANDAG 4 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Snelverband vierde feest. Nadat vijf en Noordzijde van het Soendaplein en de derde n t i Cr ioTon 1 n 110' An rr an j 1 ra^i n ~u ~o 1 - A.. -1r~< ..r. twintig jaren lang dag en nacht ijverige vrij willigers hebben klaargestaan om uit te ruk ken en hun medemenschen te' helpen, nadat- vijf en twintig jaar door-het-ijs-gezakte,- te- water-geraakte, onder-auto's-gekomen, op alle mogelijke wijzen gewonde mensehen zijn verbonden door deskundige handen, zijn thans muziekcorpsen' uitgetrokken voor hun ommegang door de stad als huidigingsblijk. Zaterdag was de groote dag van het zil veren jubileum. De receptie. In restaurant Brinkmann in de Kroonzaal hield het voltallige' bestuur van de Eerste Hulp Ver. Snelverband receptie. Vele bloem stukken, brieven en telegrammen waren ont vangen. Van het gemeentebestuur was een brief gekomen, waarin de vereeniging werd ge lukgewenscht met haar jubileum en waarin het gemeentebestuur zijn spijt uitdrukte niét te kunnen komen wegens werkzaamheden el ders. Ook waren er brieven'gekomen, van den heer B. J. W. Lacet, een der oprichters der vereeniging, van de Wijk aan Zeeër Redding brigade van de afdeeling Oisterwijk der E H. B. O., Dr. A. A. C. Land, voorzitter van het Roode Kruis te Haarlem. Telegrammen wa ren gekomen van het hoofdbestuur van de Ver. E. H. B. O., dat ook een bloemstuk had gestuurd;-en van mevr. Vene-ma. voorzitster van de afdeeling Assen namens deze afdeeling De kinderen, die ieder jaar den boottocht meemaken hadden samen een bloemstuk den vorm van een boot gegeven, evenals de invaliden een in den vorm van een auto. Voorts waren er bloemenmanden van de transportcolonne van het Roode Kruis afd. Haarlem en van de politiemuziekvereeniging, die ieder jaar bij den boottocht belangeloos voor muziek zorgt. Op de receptie zagen we den heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie te Haar lem, en secretaris-penningmeester van den Ongevallendienst den heer Utermohlen, fa brikant van verbandmiddelen, en Dr. J. van Konijnenburg, oud-directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen dienst te Haarlem. Voorts werd de receptie bezocht door Dr. J. Ph. Joosten-Hattink, namens het Haarlemsche Roode Kruis, dat ook reeds een bloemstuk had gezonden, door een deputatie van de Transportcolonne derzelfde vereeniging, waarbij de heer F. J. Rohlfs haar gelukwen- schen aanbood. We merkten nog op Dr. D. Couwenhoven oud- en eerste voorzitter van Snelverband en Dr. C. L. W. Ruys, medisch leider van de vereeniging. Tijdens de oefeningen, die later op den middag werden gehouden kwam wethouder W. J. B. van Liemt nog zijn felicitaties aan bieden, daar hij geen gelegenheid had ge had bij de receptie aanwezig te zijn. De muzikale ommegangen De muzikale ommegangen waren georgani seerd door de Federatie van Muziekvereeni- gingen. Een aantal Haarlemsche muziek corpsen nam aan de feestelijke optochten deel. Om drie uur ruim vertrokken van drie plaat sen in Haarlem optochten naar de Groote Markt. Een ervan vertrok van de Slachthuis straat bij het slachthuis, een tweede van de 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TEFEFOONI610O (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 4 MAART Gemeentelijke Concertzaal: Vastenavond feest der R.K. Oratorium Vereeniging. 3 uur. Luxor Theater: Viva Villa geprolongeerd Doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30. Cinema Palace: Voor de vrijheid van zijn Volk, met Richard Barthelmess en Ann Dvo rak. Op het tooneel Guiseppe Moretti, refrein zanger van Dajos Bela. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Schijnhuwelijk. Anna bel la en Jean Murat in de hoofdrollen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Abschiedswalzer, met Wolfgang Liebeneiner. Sy'oille Schmitz en Hanna Waag. Op het tooneel: Bonheur Gre gory Troupe. Ikarische spelen. 2.30, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 5 MAART Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. .Toegang vrij.' van het Brouwersplein. Op de Groote Markt, waar de jeugdafdeeling van „Johez" in de speciaal voor dit doel opgeslagen muziektent verschillende marschen en andere stukken ten gehoore.bracht, kwamen de optochten samen. Demonstraties in St. Bavo 1 In het gebouw St. Bavo werden in den na middag demonstraties gegeven. Op duidelijke wijze werd door de leden van Snelverband ge demonstreerd hoe men de noodlottige gevol gen van bedrijfsongevallen, huiselijke twisten, vliegongevallen, atelier- en straatongelukken vechtpartijen bij kaartspelen en gasongevallen op veilige en afdoende wijze behandelt. Zeer leerzame oefeningen! Herdenkingsfeestavond Des avonds werd in gebouw St. Bavo eon herdenkingsfeestavond gehouden. Een aardig eabaretprogramma- was samengesteld en het werd op vlotte wijze afgewerkt, tot algemeene voldoening van het talrijke publiek. De ..Har ree" trad op. een uit zeven personen bestaand gezelschap. Hen en Lee zongen eenige Hol- landsche en Engelsche liedjes, „Les 2 Harree- tinis" voerden, of beter voerden niet hun sen- sationeele salto mortale uit, het gedachte- phenomeeniBirra deed ,de-.zaal verbaasd staan, en verscheidene! andere geestige nummers werden/vertoond, De heer J. H. Fortgens, voor zitter van Snelverband, hield de welkomstrede. In de pauze had de huldiging plaats van eenige personen. De heer Fortgens bood Dr. C. L. W. Ruys, die gedurende veertien jaar me disch leider van Snelverband is, als opvolger van Dr. Ch. A. Götte, een insigne in den vorm van een medaille aan als bewijs van erkente lijkheid, terwijl mevr. Ruys een azalea ontving voor de opofferingen- van haar zijde. De da mes Sluiters-Drost, Olieslagers en De Kooy werden eveneens voor haar toewijding gehul digd. Vervolgens bracht de heer D. Zonneveld voorzitter der jubileumcommissie, hulde aan de heeren W. Waalewijn en N. Hartog, resp. secretaris en verbandmeester van Snelverband-. De heer Waalewijn, een der oprichters, is op zeven maanden na 25 jaar secretaris, terwijl de heer Hartog, eveneens oprichter, sedert 1911 magazijnmeester is. Zij ontvingen als stoffe lijk huldeblijk resp. een ets en een tapijt. De heer J. B. Heijstok, die reeds veertien jaar penningmeester is, ontving een klok. Namens de leden bood mej. D. Kroonsberg hun deze voorwerpen aan. Na de pauze deelde de voorzitter mede dat Dl*. W. B. Smit, directeur van den G. G. D., was benoemd tot eere-voorzitter. Aan een groot aantal leden, die tien jaar of langer zich voor Snelverband verdienstelijk hebben gemaakt, werd een herinneringsme daille uitgereikt. Na afloop van het gewone programma volg de een zeer geanimeerd bal, dat onder leiding stond van den heer B. de Vries. Snelverband, bestuur zoowel als leden, kan met groote voldoening terugzien op den feest dag van 2 Maart 1935. Zondagmiddag 12 uur werd in tegenwoordig heid van mevr. de wed. Saeijs en familie en een groot aantal leden en belangstellenden een bloemstuk geplaatst op het graf van den in 1929 overleden voorzitter van „Snelver band", den heer W. Saeijs, die gedurende 17 jaar deze moeilijke taak vervuld heeft. De tegenwoordige voorzitter J. H. Fortgens, zeide, dat het onmogelijk zou zijn een jubil- leum van „Snelverband" te vieren, zonder een woord van waardeering te wijden aan hem. die gedurende 17 jaar onze stuwkracht is ge weest. Een man van onwrikbare trouw en met een streng rechtvaardigheidsgevoel. Ook bleek zijn groote liefde voor het kind. Hij was de man. die in 1925 het initiatief nam een bout- tocht te houden voor gebrekkige kinderen. En sindsdien heeft ieder jaar de nu al overbeken de boottocht plaats. Spontaan kwam uit de feestvergadering het idee het door de gebrek kige kinderen aangeboden bloemstuk in den vorm van een boot, te plaatsen op het graf van onzen oud-voorzitter. En nu zijn wij hier om gevolg te geven aan ons voornemen. Op verzoek van den spreker plaatsten nu mej. T. Bout en mej. A. van Donselaar, beiden le den van de bootcommissie, het fraaie bloem stuk op het graf. De oudste zoon van den overleden voorzitter dankte met enkele gevoelvolle woorden, waar mede deze plechtigheid was geëindigd. DE HEER HOFMEESTER 40 JAAR ORGANIST Zondag is de heer H. W. Hofmeester, orga nist in de Nieuwe Kerk, in vedband met zijn 40-jarig jubileum als zoodanig op eenvoudige wijze, gehuldigd. Zijn hoop, dat het feit on opgemerkt zou voorbijgaan, is dus niet in vervulling gegaan. De predikant, ds. W. J. van Elden en de heer H. Franken Jr., president-kerkvoogd, namens het kerkbestuur, hebben hartelijke woorden van sympathie tot den jubilaris ge richt en spraken hun dankbaarheid uit over wat de heer Hofmeester in die jaren gepres teerd heeft. ZILVER VOSSEN BLAUW VOSSEN BARTELJORISSTRAAT (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste Fa erna. Laagste Isafjord. barometerstand 776.4 m.M. te barometerstand 750.6 m.M. te en voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken wind. Later opklarend. Waarschijnlijk eenigen neerslag. Aanvankelijk zelfde temperatuur. Later mogelijk iets zachter. Uit het Buitenland Westelijke wind met opklaring. Zoowel over de omgeving van de Oostzee en Bothnische Golf als de Golf van Biscaye stegen de barometerse. zoodat zich aldaar twee belangrijke hoogedrukkernen, vormen, waarvan de Scandinavische de hoogste stan den vertoont. Ons land bevind zich dicht nabij de scheiding van beider windsystemen namelijk de Oostenwind, die thans nog over bijna ons geheele land vorst uit Duitschland aanvoert en hetWestenwindsysteem, dat reeds te Calais is doorgedrongen en warmere lucht aanvoert. Hier en daar valt langs dit front eenige sneeuw en lichte regen. Over IJsland en omgeving blijft de druk nog laag, sedert Zaterdag is de depressiekern aldaar een wei nig Noordnoordoostwaarts verplaatst. Een uitlooper bracht over de Britsche Eilanden matige regen. Over Scandinavië blijft de vorst streng, al nam ze hier en daar wat af. In Duitschland vriest het matig, terwijl ook over IJsland de temperatuur, benedén nul wak' f De vooruitzichten voor het weer ten onzent zijn eenigszins onzeker. Het meest waar schijnlijk lijkt het dat het bovengenoemde front langzaam Noordwaarts schuift, waar door men bij westelijken wind opklaring kan verwachten. Barometer 768 m.M 755 m.M. Stand heden morgen Vorige stand Neiging: Vooruit. .Dpgave pan: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 4 Maart: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 39 F. 34 F. 35 F. Wij wasschen en strijken met grooten zorg. Daarvoor is onze naam U borg. Geheel gemangelde wasch 26 ct. per K.G. Machinaal gestreken 30 ct. per K.G. STCOMWASSCHERIJ „F E M N A", REGENTESSELAAN 40, HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Maart. Bevallen 28 Februari: H. C. M. de Vries Hondeman: 1 Maart: H. G. Landwehr Jo- hannv. Altena. z.; W. Bastv. d. Broek, d.; C. Romboutsden Boer, z.; M. Diender Breuker, z.; S. J. Hoefmande Kam. z. Overleden 1 Maart: C. H. J. Buhse, 60 j., Thomsonlaan; H. H. van Ter Tholen—Dup- pen, 67 j., Kamperlaan; E. M., 11 mnd., d. v. A. J. Schoorl, Saenredamstraat. DUBBELE MOORD EN ZELFMOORD TE GRONAU. De 50-jarige president van de Gronauer Volksbank Zetsching en zijn 23-jarige zoon zijn Zaterdagmiddag doodgeschoten, terwijl mevr. Zetsching zwaar gewond werd aangeti*offen. Men vermoedt, dat de daad gepleegd is door een 19-jarig jongmensch uit Gronau, Linge genaamd, die zich korten tijd later in zijn wo ning van het leven heeft beroofd. De zwaar gewonde, vrouw kon nog niet gehoord wor den. Evangelisch-Luthersche Gemeente te Den Haag. Bevestiging en intrede van Ds. D. Drijver. N.V. ALGEMEENE HYPOTHEEKBANK. De netto winst over 1934 bedraagt f ,196.419.83 (V.j. f 219.346.70). De Evangelisch Lutersche Gemeente in de residentie heeft langen tijd twee van de drie predikantsplaatsen vacant gehad. Een van deze vacatures werd Zonder Zondag wederom vervuld door ds. Drijver uit Haarlem. Als bevestiger trad op ds. H. C. Zwahler, predikant bij de Haagsche Luthersche Ge meente. De gemeente zong Gezang 56:1 en 3. Als tekst had ds. Zwahler gekozen de woorden uit 1 Corinthe 3 vers 9* „Want wij zijn Gods medearbeiders: God akkerwerk, Gods gebouw zijc gij". In deze uren van spannende blijdschap, aldus ds. Zwahler, nu een nieuwe prediker zijn werk alhier gaat vervullen, wil spreker spreken over dien eigenaardigen arbeid van Evangelieprediker, die zoo geheel anders is, dan elke andere arbeid. Een medehelper Gods heeft een nederige plaats en zeer bescheiden. Die taak is ons gegeven, de plaats aangewezen, de arbeid werd ons toevertrouwd, niet allereerst door menschen; door God en daarna ook mede door menschen. Er is een gevoel van verantwoordelijkheid. God is er Die ons roept, die wij verantwoorde lijkheid schuldig zijn. Verkondigers van Zijne Liefde, Zijne trouw, dat willen we zijn en dat geeft ook levend- wekkende krachten in onze hooge roeping. Soms is het voor ons wel wat te veel als de on bewogenheid en de onbeweegbaarheid der har ten en het wordt voor de Evangeliepredikers dan nog veel moeilijker als God diepe wonden slaat in 's menschen leven en wij het niet we ten hoe dat dan te rijmen is met de leiding van Gods Liefde. De nederige plaats en de be scheiden taak van den Evangelieprediker wordt dan een verhevene, ondanks alle tegen werking en onwil, want Hem is de kracht tot in der eeuwigheid. Daarna sprak ds. Zwahler tot Ds. Drijver een persoonlijk woord. Gij hebt, aldus ds. Zwahler, toen de Haagsche Kerk U voor de tweede maal riep, een beslissing genomen, welke voor ons enkel vreugde is geworden, maar de gemeente te Haarlem heeft daardoor veel schade moeten leiden. Gij hebt dit ech ter alleen gedaan als medehelper Gods. Moge U staan hier zijn: in Gods kracht. Ik mag U hedenochtend ontsluiten dat akkerveld waar Gij thans gereed staat hier te werken. God moge Uw arbeid in de residentie goed maken, de gemeente moge wel meer trouw toonen en mede aanvaarden Uw woord des harten. Hierna zong het kerkkoor, waarna de ge meente aanhief Gezang 198 1 en 3. Tal van jaren is het geleden zei ds Drij ver, dat ik als theologisch student meer ma len hier in deze Haagsche Kerk heb neer gezeten onder de prediking van dr. Böhringer en ds. Manssen. Voorts heb ik vaak ook van dezen kansel U het woord van Liefde mogen brengen en nu, na het overlijden van ds. Hoe vers, sta ik dan voor het eerst hier als Uw nieuwe herder en leeraar. Spreker is op een leeftijd gekomen, om te blijven in een hoek. Op zulk een leeftijd hij is nu 30 jaar predikant heeft een predikant geen gedach ten meer om te gaan vertrekken, maar toen voor de tweede maal een ernstige roepstem uit de hofstad tot hem kwam vond hij termen aanwezig om de hofjesstacl voor de hofstad te •verwisselen. Als tekst voor zijn-.intrede koos ds; Drijver de woorden uit Handelingen. 26 vers 16: „Richt u op en sta op uwe voeten; want hiertoe ben ik verschenen, om u te stellen tot een dienaar en getuige der dingen, beide die gij gezien heb ten in welke ik u nog zal ver- schijnen". Een van zijn oudste gemeenteladen te Haar lem had tegen spreker in deze dagen van af scheid gezegd: „Gij blijft uw zelfde werk doen" en dat heeft spreker getroffen. Het is zoo geheel juist: omgaan met het oude, be kende Evangelie, brenger van de Christelijke Boodschap in ernst en met blijdschap. Dezelf de Christelijke gedachte aan de Jeugd, het zal ook hier weer zijn, een voortzetting van zijn oude werk van 30 jaar reeds. Spr. zal hier niet komen met een nieuwe vinding, het is niet uit hem zelf, het is een na latenschap der eeuwen. Men heeft in Haarlem gezegd: dat is een mooie promotie. Hij denkt met heel veel iiefde aan Haarlem, waai* zich in de laatste 25 jaren een snel gemeenteleven ontwikkeld heeft. Nieuwe gedachten hebben zich daar aange meld en de Kerkeraad van Haarlem heeft het nimmer ontbroken aan een krachtig initiatief. En nu in de residentie weer een goede 4000 Luthersche menschen wonen, heeft spr. ook een heerlijke taak gevonden. Maar, wanneer er hier iets bereikt wil worden, dan zal er aller eerst noodig zijn: persoonlijk contact tus- schen predikant en gemeente. Hoe is dat hier in deze groote stad mogelijk? 400 jaren geleden waren er 14 dagen noodig om de geheele Luithersche gemeente van den Haag te bezoeken; ds. Drijver vreest, dat hij nu in 14 maanden nog bij lange na niet ge reed zal kunnen zijn. Niet alleen de werkwijze zal verschillen, maar er zal ook een heel nieuw leven voor spr. opengaan. Opgenomen te worden in het moderne stadsleven lokt hem aan en hij hoopt zijn oogen en vooral zijn hart open te zetten voor al de groote vragen in dit leven, vol van breede stroomingen. Want, wat in de breede beweging uit menschenharten is bereikt, vindt haar oorsprong in God, den Eenige en den Euwige. Die bestaat. Geen leven van genoegen en van gemak, be geert spreker, geen uiterlijk succes, geen ker kelijke eer, maar alleen zijn hart open te stel len voor den geestelijken nood in zijn nieuwe Haagsche gemeente. Als een dienaar en getui ge wil hij heden komen en straks.gaan bij het afscheid nemen voor goed. Ds- Drijver richtte zich voorts tot de leden van den Grooten Kerkeraad. Gij hebt mij weggehaald, aldus ds. Drijver, uit een kring waar ik op mijn plaats was en waar ik tevre den was. Er is van beide kanten een verant woording, mogen wij vruchtbaar samenwerken. Zijn tweede woord was tot zijn rechtzinnigen ambtgenoot ds. Zwahler. Spreker zou niet goed weten, waarom er geen goede samen werking zou kunnen zijn tusschen hem en zijn collega Zwahler. Hij heeft zulks in Haarlem ook 4 jaar mogen doen met ds. Duyvendak, een jongeren geestverwant van collega Zwahler. Tot den organist der kerk sprak ds. Drijver, tot het college van Collectanten en tot de bei de Luthersche Diaconessen. De leden van de gemeente en van den Grooten Kerkeraad van Haarlem bracht spr. dank voor hun tegenwoordigheid. Het kerkkoor deed zich vooral en ten slotte hooren. SCHAPEN DOOR HOND DOODGEBETEN. De eigenaar van schapen, die in een weide liepen aan den Oudeweg, heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat een hond verschillende malen schapen heeft doodge beten. Volgens den eigenaar zouden van de 58 schapen nog slechts 8 over zijn gebleven. Tegen den eigenaar van den hond si proces' .verbaal opgemaakt. 7-ê Douwe Egberrs Echte friesche Heeren-Baai en Baai-Tabak Melange van rijpe tabaKKen. (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. Tweede JeugdKennemerland (1-3) Voor de rust wordt in een zeer snel tempo gespeeld; het spel is van behoorlijk gehalte. Beurtelings zijn de doelen in gevaar, doch de verdedigingen zijn uitstekend op dreef, waar door doelpunten voorloopig kunnen worden voorkomen. Na vele ver geef sche pogingen slaagt de linksbuiten van Kennemerland er in, den doelman van Tweede Jeugd met een fraai schot het nakijken te geven (01). In de tweede helft woi*dt fel gestreden. Scheelings van. Tweede Jeugd weet den ge lijkmaker in het net te plaatsen d1) Er ontstaat nu een heftige strijd om de leiding. Kennemerland gaat beter spelen en neemt het spel in handen. Mooy c.s. verdedi gen hardnekkig, doch kunnen niet verhinde ren. dat Van Pagee na handig manoevreeren aan Kennemerland de leiding bezorgt. Twee de Jeugd laat zich door deze achterstand niet ontmoedigen. Lodder, de doelman der bezoe kers, wordt flink aan het werk gezet, doch met behulp van het stevig backstel blijft zijn doel schoon. Een vrije schop tegen Tweede Jeugd wordt door P. Schaap genomen. Hoewel keeper Jon ker het leder wel aanraakt, kan hij toch niet verhinderen, dat het harde schot de doellijn passeert (13). Sengers won den'prijs, voor de hoogste serie van het, concours en tevens den prijs voor het hoogste gemiddelde, welke ï*ésp,'"8 en 0.909 be droegen De vporzitter van; den Nederland- sche'n Biljart Bond, Dr. J. C. Mellerus, 'hield een korte toespraak, waarin hij zijn lof uit sprak vóór de uitnemende organisatie van het tournooi. De voorzitter van de Tilburgsche Biljartver- eeniging „W. B. C." reikte de prijzen uit. KORFBAL. OsnoFlora (12) Het spel gaat mooi gelijk op en neer. Na vijf minuten weet Duyff een kans te benutten (0—1). Even later gooit Reedijk een bal, dien hij wil plaatsen, in de mand (02); een mee valler voor Flora. De nieuwe aanval van Flora weet spoedig door Heykoop te scoren; de scheidsrechter had echter reeds gefloten. De strafworp wordt gemist. Na de rust golft het spel weer vlug op en neer. Na een half uur weet Osno den achter stand te verkleinen (12). Hiermee komt het einde. WIELRIJDEN. Achilles. Zondag werd door bovengenoemde vereeni ging de Winter-Competitie begonnen met een wedstrijd over 40 KM. voor A, B en C klasse en 20 K.M. voor Juniores. Er verschenen 49 renners aan den start. Bij de A-klassers werd direct van den start af slag op slag gedemarreerd; het ge lukte aan Engel, een voorsprong te nemen van plm. 200 M. Kort daarop wist ook B. v. d. Aart alleen weg te komen en den vluch teling te achterhalen. Gaandeweg vergrootten deze beiden hun voorsprong, doch tenslotte kon Engel het tempo niet meer volgen; hij moest v. d. Aart laten gaan om even later ingehaald te worden door G. v. Wees en J. v. Maris. De uitslag in deze klasse was: 1. B. v. d. Aart (tijd 1 uur, 11 min. 47 sec.); 2. G. van Wees,3. J. van Maris; 4. J. Engel, 5. Th. van Staveren. De B-klassers vatten de zaak wat ge moedelijker op. Bij het ingaan der tweede ronde zat althans nagenoeg de geheele ploeg nog bij elkaar. De laatste 20 K.M. wisten de gebroeders De Vries, met Rusman en De Lange weg te komen; J. de Vries won van dit viertal den eindspurt met gering verschil van zijn broer (tijd 1.35.2); 3. De Lange, 4. Rus man, 5. Croese. Van de C-klassers bereikten J. Berenhout en G. van Duin gezamenlijk het eerst de eindstreep (1.40.4); 3. Goedhart, 4. v. d. Schrie. 5. Buts. De uitslag der Juniores, die 20 K.M. reden, was: 1. S. de Vries, 2. Jongejans, 3. Schrama, 4. Van Dam, 5. Mirchs. BILJARTEN. Kampioenschap Haarlem en Omstr. Ie kl. klein-biljart. Op Woensdag 6, Donderdag 7, Vrijdag 8, Zaterdag 9 en Zondag 10 Maart worden in het lokaal van D. E. S. („Hof van Holland") de wedstrijden om het kampioenschap van Haar lem en omstreken eerste klas klein-biljart cadre gespeeld. Deelnemers zijn: F. v. d. Berg (B.V. Haarlem-Noord) 2e kl., C. v. d. Berg (B.V. Haarlem-Noord Kamp. 1935, A. Denker (B.V. Haarlem-Noord). D. A. de Foei jaeger (B.V. D.E.S.) le kl.. J. W. Metz (B.C.H.) kamp. 1934. J. F. Nobels (B.V. D.E.S.) M. v. Putte (B.V. D.E.S.)J. Steffers (B.V, P.E.S.)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2